hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Pre veriacich, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať

príspevkov
89
zobrazení
5
tému vytvoril(a) 15.1.2022 21:13 Patrick91
posledná zmena 16.1.2022 13:37
1
15.01.2022, 21:13
Milovaní bratia a sestry, ktorí odmietate očkovanie proti COVID-19.

Viem, že sa v týchto dňoch cítite diskriminovaní, a to tak zo strany štátu, ako aj zo strany Cirkvi, ktorá prijíma a dodržiava všetky opatrenia, ktoré jej štát diktuje, čo v konečnom dôsledku znamená, že účasť na sv. omši je dovolená iba veriacim, ktorí sú buď očkovaní, alebo prekonali covid. Pre každého veriaceho je odlúčenie od sv. omši bolestivé. Mrzí ma, že cítite takúto bolesť a že nemôžete byť s nami fyzicky prítomní v kostole pri slávení sv. omše. To, že tam nie ste, nie je bolestivé iba pre vás, ale tak isto aj pre nás, pretože nám tam chýbate. Všetci sme jedna rodina, ktorá by sa mala stretávať okolo Pánovho stola.

V tomto príspevku vás nechcem ani súdiť a ani prehovárať, aby ste sa dali zaočkovať. Chcem vás povzbudiť a ubezpečiť vás, že zo strany Cirkvi nikdy nebudete diskriminovaní alebo zanedbávaní. Cirkev vám vychádza v ústrety najviac ako len môže a to napriek tomu, že odmietate jej odporúčania. Na záver tohto príspevku sa tiež poďakujem mnohým z vás, ktorí hoci máte iný názor na očkovanie, než Cirkev, no zachovali ste jej napriek tomu vernosť.

Cirkev odporúča očkovanie a dodržiavanie opatrení. Preto s vaším odmietavým postojom k očkovaniu samozrejme nesúhlasím, nakoľko je to postoj, ktorý je proti Cirkvi (pápežovi a biskupom), proti Bohu a aj proti našim blížnym a nám samým. Neviem, čo vám bráni dať sa zaočkovať a nechcem to ani riešiť. Postoj Cirkvi však musím pripomínať. A zároveň vám dať najavo aj skutočnosť, že nikto z Cirkvi nepreciťuje voči vám odpor, ani vás nepovažuje za menejcenných a ani nič podobné. Chcem vám tiež povedať, že je rozdiel medzi tým, keď s niečím v Cirkvi nesúhlasíme a tým, keď sme voči Cirkvi neposlušní. Nesúhlasiť s niečím je v poriadku. Byť neposlušný už nie.

Každý z nás má niekedy niečo proti, niekedy nám niektoré veci nedávajú význam a nesúhlasíme s nimi, hoci ide aj o veci cirkevné. Nesúhlas by ale nemal viesť k neposlušnosti. Často k nej však vedie, pretože v dnešnej internetovej dobe máme pocit, že všetko, čo si myslíme, môžeme bez dôsledkov aj hovoriť a písať na sociálnych sieťach. Naše slová však majú dôsledky, a ak sú tieto slová namierené proti Cirkvi, sme to my, kto ničíme Cirkev. A toto je neposlušnosť a jej ovocie. Aj ja sám nesúhlasím s niektorými rozhodnutiami biskupov. Viete s ktorými? Neviete. Nikto to nevie, pretože mi ani vo sne nenapadlo niekomu to vešať na nos a ničiť tak jednotu Cirkvi. A už vôbec nie na internet, kde by celý svet (doslovne) videl, že sme nejednotní a povzbudzoval by som tak ďalších k nejednote. Mnohé moje nesúhlasy sa časom ukázali ako neoprávnené. Stačilo len, aby som trošku dospel, prečítal zopár knižiek a poznal aj inú optiku.

Čo tým chcem povedať? Že je úplne v poriadku, že niekedy nesúhlasíme s tým, čo Cirkev hovorí. Zvlášť, ak ide o niečo nové alebo akútne ako v tomto prípade. Niekomu sa nemusia páčiť zmeny v misáli, niekomu ekumenizmus, niekomu celibát alebo hocičo iné. Ak však nastane takáto situácia, človek stojí na križovatke dvoch ciest, z ktorých si musí jednu vybrať. Jedna je správna, druhá nesprávna. Na jednu ťa volá Duch Svätý, na druhú Zlý. Jedna Cirkev posvätí, druhá rozbije. Dobre si všimni a ešte raz si prečítaj túto vetu: „Jedna Cirkev posvätí, druhá rozbije“ Napíšem túto vetu aj inak: Ak nesúhlasíš s niečím v Cirkvi, je to dôsledok našej nedokonalosti, je to zlo, ale nie ešte hriech. Ale Boh dokáže z tohto zla spraviť dobro a priniesť Cirkvi požehnanie. Najskôr sa však pozrime na to, ako by sme sa nemali zachovať.

Zlá cesta je, keď v stave prvotného nesúhlasu s niečím, čo Cirkev odporúča alebo tvrdí hneď uveríš, že ty máš pravdu a biskupi sa mýlia, dokonca že pápež sa mýli. Už tento prvý pocit svojej pravdivosti je zlý. Veď sa pozri, ako to znie: „Ja som múdrejší, rozumnejší a nábožnejší ako pápež (dokonca dvaja) a biskupi“ A „som múdrejší ako vyštudovaní doktori“. Táto cesta pýchy pokračuje ďalej: o tom, že sa biskupi a pápeži mýlia začneš hovoriť druhým, písať o tom na internete v komentároch, a tak podkopávať ich autoritu. Zrazu ich nazývaš pokrytcami, odpadlíkmi, zapredancami a neviem ako ešte. A ak nie ty, tak ten, u koho si spochybnil svojimi rečami ich autoritu. Zrazu začneš byť tak zaslepený svojou pravdou, že začneš vyhlasovať niečo, čomu ani sám neveríš a čo je evidentná lož: že ťa niekto odtrhol od sviatostí – čo nie je pravda, pretože eucharistia a všetky sviatosti sa udeľujú aj neočkovaným. Začneš sa oháňať právom byť na svätej omši, hoci si celý život veril, že je to milosť atď. Zlý dosiahol čo chcel: ty máš v srdci nepokoj, hnev, si zaslepený a pošpinil si aj Cirkev a jej predstaviteľov pred celým svetom.

Dobrá cesta je cesta pokory a poslušnosti. Nie je to však iba slepé poslúchanie. Nie je to diktatúra, v ktorej nemôžeš mať svoj názor. Je to v prvom rade výzva a skúška tvojej viery. Je to nechanie sa viesť – ako sa necháva viesť ovečka svojím pastierom. Dôveru a nechaj sa viesť. Takto nás predsa vykresľuje Kristus – ako ovečky, ktoré sú vedené. Vedené aj vtedy, keď im je to nepríjemné, alebo keď nerozumejú. Až v cieli pochopia. Veď čo by to bolo za poslušnosť a dôveru pastierovi, keď za ním ideme len vtedy, keď s ním súhlasíme a keď sa nám to páči? A akonáhle máme iné názory, už sa nenecháme viesť. Ak máš niečo proti očkovaniu, máš možnosť zaprieť sám seba a povedať Bohu: dôverujem viac tebe ako sebe. A urobiť tak obrovský skutok viery: Viery v Katolícku Cirkev. Viery v Petra ako najvyššieho pastiera, viery v Ducha Svätého, ktorý Cirkev vedie, viery v Ježiša Krista, ktorému sa viac páči poslušnosť než protestantizmus. Viery v to, že Kristovi apoštoli majú pravdu aj vtedy, keď s nimi úplne nesúhlasím. Viery, že mám byť ovečkou, ktorá sa nechá viesť pastierom, hoci terén je niekedy nepohodlný, a nie ovečkou, ktorá ide za pastierom len vtedy, keď to jej vyhovuje. A viery, že hoci máme na veci iné pohľady, stále sme bratia a sestry, ktorí sa k sebe správajú láskavo, neurážajú sa, nesúdia a preukazujú si navzájom lásku. Takýto skutok viery dokáže priniesť do tvojej duše veľké ovocie. Taktiež veľký skutok viery dokáže požehnať aj tvoje okolie a celú Cirkev.

Chcem sa v závere tohto príspevku poďakovať tým nezaočkovaným, ktorí si uvedomili, že z ich postoja vyplýva aj dôsledok, podľa ktorého sa aj správali, a tak vydávali svedectvo pokory a poslušnosti. Prinášajú tým ovocie pre seba a priniesli ho aj pre mňa. Ďakujem tým, ktorí chodili na sv. omšu a prežívali ju pred kostolom, nakoľko do kostola nemohli vstúpiť. Či bolo teplo alebo zima, slnečno alebo dážď, vánok alebo víchrica, vždy som vás tam vonku videl stáť. Cez premenenie dokonca kľačať na tvrdom asfalte v nových šatách. Čo sa týka úcty k sv. omši a eucharistii, ste pre mňa povzbudením. Taktiež tým, ktorí merali často aj dlhú cestu ku kostolu, kde sa rozdávalo sv. prijímanie, a tým vydávali svedectvo, že eucharistia stojí za to zdvihnúť sa z domu, pekne sa obliecť a hoci aj v daždi sa prísť pokloniť Ježišovi a prijať ho pod spôsobom tejto sviatosti. Pre mňa ako kňaza je to naozaj povzbudenie a som rád, že mnoho nezaočkovaných ľudí takto prejavuje svoju lásku tak ku Kristovi, ako aj k Cirkvi. Ste dôkazom toho, že nesúhlas nemusí byť neposlušnosťou. Boh vám všetkým žehnaj.

========================================
Aké pocity vo vás vyvoláva/ako na vás pôsobí tento príspevok?
👍: J.Tull
none
2
15.01.2022, 21:19
Túžbu sa zaočkovať a ísť na omšu...
Ale nie, Patrik, dobré, toto bude tvoja budúca kázeň? 🙂
none
13

2. Nadja 15.01.2022, 21:19

Túžbu sa zaočkovať a ísť na omšu...
Ale nie, Patrik, dobré, toto bude tvoja budúca kázeň? 🙂

15.01.2022, 21:41
to je môj status na facebooku :P
👍: Nadja
none
17

13. Patrick91 15.01.2022, 21:41

to je môj status na facebooku :P

15.01.2022, 21:52
Pekné 🙂 chválim.
👍: Patrick91
none
3
15.01.2022, 21:24
Nech sú požehnaní tí chudáci nezaočkovaní a hanba je tým zaočkovaným, že nedržia pri nás bratoch a sestrách, ktorý sme si nedali pichnúť jed zo našich veriacich žíl.
none
4
15.01.2022, 21:27
Očkovanie by malo byť vždy dobrovoľné.
none
15

4. Jozef25 15.01.2022, 21:27

Očkovanie by malo byť vždy dobrovoľné.

15.01.2022, 21:50
prečo?
none
23

15. Patrick91 15.01.2022, 21:50

prečo?

15.01.2022, 21:59
Lebo totalita skončila u nás v 89tom.
none
35

23. Osvletený 15.01.2022, 21:59

Lebo totalita skončila u nás v 89tom.

15.01.2022, 22:14
Mnoho dobrých vecí je povinných a nikto sa nesťažuje na totalitné praktiky. Napr. povinná školská dochádzka, platenie daní, PZP, chodiť na verejnosti oblečený...
Spokojne si viem predstaviť aj povinné očkovanie.
👍: Nadja
none
36

35. Patrick91 15.01.2022, 22:14

Mnoho dobrých vecí je povinných a nikto sa nesťažuje na totalitné praktiky. Napr. povinná školská dochádzka, platenie daní, PZP, chodiť na verejnosti oblečený...
Spokojne si viem predstaviť aj povinné očkovanie.

15.01.2022, 22:15
A prečo sa nechodí do školy, keď je povinná ?
none
38

36. Osvletený 15.01.2022, 22:15

A prečo sa nechodí do školy, keď je povinná ?

15.01.2022, 22:16
Lebo je sobota :P
none
40

38. Patrick91 15.01.2022, 22:16

Lebo je sobota :P

15.01.2022, 22:17
Ale predvčerom pol piatok !!!!!!!
none
42

40. Osvletený 15.01.2022, 22:17

Ale predvčerom pol piatok !!!!!!!

15.01.2022, 22:18
40. V piatok boli deti v škole :P aj predvčerom :P
none
44

42. Patrick91 15.01.2022, 22:18

40. V piatok boli deti v škole :P aj predvčerom :P

15.01.2022, 22:19
Ale rok a pol boli hoúm ofis.
none
46

44. Osvletený 15.01.2022, 22:19

Ale rok a pol boli hoúm ofis.

15.01.2022, 22:20
To znamená, že chodili do školy doma, tak, ako pracujúci pracovali z domu.
none
48

46. Nadja 15.01.2022, 22:20

To znamená, že chodili do školy doma, tak, ako pracujúci pracovali z domu.

15.01.2022, 22:22
Ale deti potrebujú hlavne spolužiakov a spoločenský život, lebo z nich vyrastú takí dementi ako sú terazky vo vláde !!!!!!!!!!!!!!!
none
51

48. Osvletený 15.01.2022, 22:22

Ale deti potrebujú hlavne spolužiakov a spoločenský život, lebo z nich vyrastú takí dementi ako sú terazky vo vláde !!!!!!!!!!!!!!!

15.01.2022, 22:25
Keby bolo povinné očkovanie, tak by nemusel byť žiadny hom ofis a deti mohli chodiť normálne do školy :P zamestnanci do roboty, veriaci do kostola, neveriaci do krčmy..
none
52

51. Patrick91 15.01.2022, 22:25

Keby bolo povinné očkovanie, tak by nemusel byť žiadny hom ofis a deti mohli chodiť normálne do školy :P zamestnanci do roboty, veriaci do kostola, neveriaci do krčmy..

15.01.2022, 22:27
Veriaci chodia do krčmy po omši...
none
55

52. Nadja 15.01.2022, 22:27

Veriaci chodia do krčmy po omši...

15.01.2022, 22:28
Krčmy sú closed off fak.
none
56

55. Osvletený 15.01.2022, 22:28

Krčmy sú closed off fak.

15.01.2022, 22:30
Omše tiež
none
58

56. Nadja 15.01.2022, 22:30

Omše tiež

15.01.2022, 22:30
Ale omše nie sú pre život také dôležité ako krčmy.
none
59

58. Osvletený 15.01.2022, 22:30

Ale omše nie sú pre život také dôležité ako krčmy.

15.01.2022, 22:32
Aaale pre spásu duše oveľa dôležitejšie...
none
62

59. Nadja 15.01.2022, 22:32

Aaale pre spásu duše oveľa dôležitejšie...

15.01.2022, 22:35
Aaaaale pre spásu smädu nie.
none
74

62. Osvletený 15.01.2022, 22:35

Aaaaale pre spásu smädu nie.

15.01.2022, 22:44
Napiť sa môžeš aj doma, omšu doma nespravíš...
none
76

74. Nadja 15.01.2022, 22:44

Napiť sa môžeš aj doma, omšu doma nespravíš...

15.01.2022, 22:46
Sám nepijem a omšu si doma urobím kedykoľvek.
none
54

51. Patrick91 15.01.2022, 22:25

Keby bolo povinné očkovanie, tak by nemusel byť žiadny hom ofis a deti mohli chodiť normálne do školy :P zamestnanci do roboty, veriaci do kostola, neveriaci do krčmy..

15.01.2022, 22:27
Ale aj očkovananí tiež dostanú kovida, tak kde urobili súdruhovia z USA chybu ?
none
53

35. Patrick91 15.01.2022, 22:14

Mnoho dobrých vecí je povinných a nikto sa nesťažuje na totalitné praktiky. Napr. povinná školská dochádzka, platenie daní, PZP, chodiť na verejnosti oblečený...
Spokojne si viem predstaviť aj povinné očkovanie.

15.01.2022, 22:27
35. patrick91, a co event. umrtia alebo nasledky po ockovani . hold smola ?
none
57

53. Scarlette 15.01.2022, 22:27

35. patrick91, a co event. umrtia alebo nasledky po ockovani . hold smola ?

15.01.2022, 22:30
to je ako s tou elektrickovou dilemou

Teraz si predstav, že stojíš na moste nad električkovou traťou. Električka ide dostatočne rýchlo na piatich ľudí, ktorí si ju vôbec nevšímajú. Nikde však nie je žiadna páka, ktorou by ju mohol odkloniť. Vedľa teba je však tučný muž, ktorého ak postrčíš a padne na električku, tak ju zastaví a zachrániš tým piatich ľudí. Zhodil by si ho dole na trať a tým zachránil piatich ľudí?
none
60

53. Scarlette 15.01.2022, 22:27

35. patrick91, a co event. umrtia alebo nasledky po ockovani . hold smola ?

15.01.2022, 22:33
53. Koľko detí zahynulo po ceste do školy alebo zo školy? :P zrušíme kvôli tomu povinnú školskú dochádzku? Alebo radšej spravíme to dohádzanie čo najbezpečnejšie?
none
64

60. Patrick91 15.01.2022, 22:33

53. Koľko detí zahynulo po ceste do školy alebo zo školy? :P zrušíme kvôli tomu povinnú školskú dochádzku? Alebo radšej spravíme to dohádzanie čo najbezpečnejšie?

15.01.2022, 22:37
60. dost hlupy rgument .
none
66

64. Scarlette 15.01.2022, 22:37

60. dost hlupy rgument .

15.01.2022, 22:40
tym chcem povedat , ja si to nedokazem predstavit v praxi . v podstate tych politikov obdivujem ze , si na seba beru zodpovednost rozhodovat o zivote ludi . ja by som nemohla
👍: YouLove
none
68

66. Scarlette 15.01.2022, 22:40

tym chcem povedat , ja si to nedokazem predstavit v praxi . v podstate tych politikov obdivujem ze , si na seba beru zodpovednost rozhodovat o zivote ludi . ja by som nemohla

15.01.2022, 22:41
Nechala by si ich radšej zomierať?
none
70

68. Nadja 15.01.2022, 22:41

Nechala by si ich radšej zomierať?

15.01.2022, 22:42
68. sorry ale si hlupa , alebo zamerne pises kkt
none
72

70. Scarlette 15.01.2022, 22:42

68. sorry ale si hlupa , alebo zamerne pises kkt

15.01.2022, 22:42
To druhé je správne.
none
73

70. Scarlette 15.01.2022, 22:42

68. sorry ale si hlupa , alebo zamerne pises kkt

15.01.2022, 22:43
Nápodobne 🙂
none
75

73. Nadja 15.01.2022, 22:43

Nápodobne 🙂

15.01.2022, 22:46
73. nadja , preco ich nechaju umierat ? preco to nezakazu . a to je len zlomok diagnoz .Tuhí fajčiari, ktorí hľadajú výhovorky pre to, ako vysvetliť žlté prsty, keď sa ošetrujúceho lekára snažia presvedčiť, že už nefajčia. Hľadajúci vysvetlenie, prečo si zapálili na izbe pri ďalších pacientoch a túžiaci po pochopení, že inak sa nedalo, lebo bez kyslíka nemôžu ísť ani len na WC. Plné oddelenia alkoholikov, ktorých pitie sa snažíme rovnako ako ich trpiace rodiny pochopiť a akceptovať. Cirhóza pečene, zlyhávajúca pečeň, polyneuropatie, opakované epileptikcé záchvaty vyžadujúce desiatky CT vyšetrení mozgu ročne. Rakovina jazyka, pažeráka, žalúdka, pečene. Zlyhávajúce srdce in vivo naložené v liehu. Zanedbané rany na nohách osídlené larvami múch. Diabetici ignorujúci diétu a pichajúci si inzulín podľa pocitu a počasia…

Služby, ktoré sú zadarmo berieme ako samozrejmosť a vôbec si ich nevážime...je nevyhnutné zaviesť do zdravotníctva motivačný faktor, ktorý by viedol ľudí k aspoň trochu k zdravšiemu životnému štýlu. Ak chceme lepšie Slovensko, musíme robiť nie len populistické ale aj zodpovedné rozhodnutia.

Na oddelení mi aj teraz leží niekoľko pacientov, mužov a žien, ktorých diagnózy súvisia s alkoholom. Keď mi pri prepúšťaní sľubujú, že už piť nebudú, viem, že to tak nebude. Alkoholizmus je choroba, rozumiem tomu. Nedokážem ale akceptovať to, že našu vôľu pomôcť niektorí ľudia ignorujú až tak, že si fľašu alkoholu otvoria aj počas hospitalizácie a ponúknu dokonca spolupacientov.

Legenda „slovenskej hádzanej“kedysi takto charakterizovala normálneho Slováka: „Samozrejme, že si vypijem, nie som ani abstinent, ani impotent, som normálny Slovák.“
none
78

66. Scarlette 15.01.2022, 22:40

tym chcem povedat , ja si to nedokazem predstavit v praxi . v podstate tych politikov obdivujem ze , si na seba beru zodpovednost rozhodovat o zivote ludi . ja by som nemohla

15.01.2022, 22:48
66. Ja si myslím, že tým povinným očkovaním by sa oveľa viac ľudí zachránilo, než stratilo. Doteraz máme 17 252 obetí. Takže kvôli tomu, aby na očkovanie nezomrelo cca 100 ľudí, radšej necháme zomrieť cca 20 000?

Samozrejme pod povinným očkovaním nemám na mysli bezhlavé povinné očkovanie, ale rozumné s ohľadom na zdravotný stav ľudí. U koho sa čo i len pochybuje o následkoch, tak by tam tá povinnosť neplatila.
👍: Scarlette , Nadja
none
81

78. Patrick91 15.01.2022, 22:48

66. Ja si myslím, že tým povinným očkovaním by sa oveľa viac ľudí zachránilo, než stratilo. Doteraz máme 17 252 obetí. Takže kvôli tomu, aby na očkovanie nezomrelo cca 100 ľudí, radšej necháme zomrieť cca 20 000?

Samozrejme pod povinným očkovaním nemám na mysli bezhlavé povinné očkovanie, ale rozumné s ohľadom na zdravotný stav ľudí. U koho sa čo i len pochybuje o následkoch, tak by tam tá povinnosť neplatila.

15.01.2022, 22:53
78. toto vyzera aj dobre .
👍: Patrick91
none
82

78. Patrick91 15.01.2022, 22:48

66. Ja si myslím, že tým povinným očkovaním by sa oveľa viac ľudí zachránilo, než stratilo. Doteraz máme 17 252 obetí. Takže kvôli tomu, aby na očkovanie nezomrelo cca 100 ľudí, radšej necháme zomrieť cca 20 000?

Samozrejme pod povinným očkovaním nemám na mysli bezhlavé povinné očkovanie, ale rozumné s ohľadom na zdravotný stav ľudí. U koho sa čo i len pochybuje o následkoch, tak by tam tá povinnosť neplatila.

15.01.2022, 22:53
a OSTATNýM BY SI TO NARIADIL POVINNE?
aKý JE V TOM POTOM ROZDIEL?
none
84

82. Nadja 15.01.2022, 22:53

a OSTATNýM BY SI TO NARIADIL POVINNE?
aKý JE V TOM POTOM ROZDIEL?

15.01.2022, 23:05
83. Každému, komu by to na najmenej 99% neublížilo, by som to nariadil povinne. Žiaľ, náš národ nemá na to mentalitu, aby takýto krok pokojne prijal.
none
85

84. Patrick91 15.01.2022, 23:05

83. Každému, komu by to na najmenej 99% neublížilo, by som to nariadil povinne. Žiaľ, náš národ nemá na to mentalitu, aby takýto krok pokojne prijal.

15.01.2022, 23:11
Patrick, toto ti nik nezaručí, ale samozrejme, kto má nejaké závažnejšie dôvody, tak mu vystaví lekár potvrdenie, že sa nesmie očkovať, aj teraz.

odkaz
none
5
15.01.2022, 21:32
Povinné očkovanie je diktatúra.
👍: Osvletený
none
6

5. Jozef25 15.01.2022, 21:32

Povinné očkovanie je diktatúra.

15.01.2022, 21:33
Je to totalitná praktika !!!!!!!!
👍: Jozef25
none
11

5. Jozef25 15.01.2022, 21:32

Povinné očkovanie je diktatúra.

15.01.2022, 21:39
Sú situácie, kedy je to, žiaľ, nevyhnutné.
Sloboda proti životom. Nedá sa nič robiť.
Ale možno, že sa kovid predsa len ukludní.
To si želáme všetci preživší.
none
14

11. Nadja 15.01.2022, 21:39

Sú situácie, kedy je to, žiaľ, nevyhnutné.
Sloboda proti životom. Nedá sa nič robiť.
Ale možno, že sa kovid predsa len ukludní.
To si želáme všetci preživší.

15.01.2022, 21:47
Nadja, každému by malo byť umožnené sa rozhodnúť, či chce žiť alebo zomrieť. Nikto by ho nemal nútiť.
none
16

14. Jozef25 15.01.2022, 21:47

Nadja, každému by malo byť umožnené sa rozhodnúť, či chce žiť alebo zomrieť. Nikto by ho nemal nútiť.

15.01.2022, 21:51
Chápem, ale malo by to byť umožnené aj tým, ktorí sa nakazia preto, lebo je kopec neočkovaných.
Zober si to, že možno by už bolo po kovide, keby sa okamžite, ako bolo možné, museli všetci povinne zaočkovať. Kolko životov by to ušetrilo...
none
19

16. Nadja 15.01.2022, 21:51

Chápem, ale malo by to byť umožnené aj tým, ktorí sa nakazia preto, lebo je kopec neočkovaných.
Zober si to, že možno by už bolo po kovide, keby sa okamžite, ako bolo možné, museli všetci povinne zaočkovať. Kolko životov by to ušetrilo...

15.01.2022, 21:56
Ber to takto: tí, čo sa nechcú zaočkovať, sa rozhodli pre smrť. Zaočkovaní pre život. Je na tom niečo nejasné?
none
18

14. Jozef25 15.01.2022, 21:47

Nadja, každému by malo byť umožnené sa rozhodnúť, či chce žiť alebo zomrieť. Nikto by ho nemal nútiť.

15.01.2022, 21:54
Ozaj, si presvedčený, že tí neočkovaní sa rozhodli zomrieť? 🙂
none
21

18. Nadja 15.01.2022, 21:54

Ozaj, si presvedčený, že tí neočkovaní sa rozhodli zomrieť? 🙂

15.01.2022, 21:56
Ako inak....
none
22

21. Jozef25 15.01.2022, 21:56

Ako inak....

15.01.2022, 21:59
Myslím, že skôr spoliehajú na to, že oni to nejak prežijú bez následkov, a ostatní (chronicky chorí a pod) sú im ľahostajní.
none
24

22. Nadja 15.01.2022, 21:59

Myslím, že skôr spoliehajú na to, že oni to nejak prežijú bez následkov, a ostatní (chronicky chorí a pod) sú im ľahostajní.

15.01.2022, 22:00
Risk býva niekedy zisk.
none
25

24. Jozef25 15.01.2022, 22:00

Risk býva niekedy zisk.

15.01.2022, 22:01
Niekedy ano, ale v tomto prípade v naprostej väčšine nie.
none
26

25. Nadja 15.01.2022, 22:01

Niekedy ano, ale v tomto prípade v naprostej väčšine nie.

15.01.2022, 22:02
Väčšine? To chce dôkaz.
none
27

26. Jozef25 15.01.2022, 22:02

Väčšine? To chce dôkaz.

15.01.2022, 22:05
Dôkaz je jasný, dĺžka pandemie.
Pravdepodobne by bolo po nej, ako píšem vyššie. To hovoria odborníci, takto začal mutovať, vakciny už tak nezaberajú, očkujeme znova a td.
Samé straty, nijaký zisk 🙂
none
28

27. Nadja 15.01.2022, 22:05

Dôkaz je jasný, dĺžka pandemie.
Pravdepodobne by bolo po nej, ako píšem vyššie. To hovoria odborníci, takto začal mutovať, vakciny už tak nezaberajú, očkujeme znova a td.
Samé straty, nijaký zisk 🙂

15.01.2022, 22:07
Dĺžka pandémie je všetko iné, len nie dôkaz.
none
29

28. Jozef25 15.01.2022, 22:07

Dĺžka pandémie je všetko iné, len nie dôkaz.

15.01.2022, 22:09
Čo iné všetko je dĺžka pandemie?
none
30

29. Nadja 15.01.2022, 22:09

Čo iné všetko je dĺžka pandemie?

15.01.2022, 22:10
Nič. Len nejaký údaj.
none
33

30. Jozef25 15.01.2022, 22:10

Nič. Len nejaký údaj.

15.01.2022, 22:12
Aka. ok 🙂
none
31

29. Nadja 15.01.2022, 22:09

Čo iné všetko je dĺžka pandemie?

15.01.2022, 22:10
Dĺžka je dôležitá, ale nie pri pandémii.
none
32

31. Osvletený 15.01.2022, 22:10

Dĺžka je dôležitá, ale nie pri pandémii.

15.01.2022, 22:12
No jakýýý zasa vtiiipnýýý...
none
34

32. Nadja 15.01.2022, 22:12

No jakýýý zasa vtiiipnýýý...

15.01.2022, 22:13
Humor lieči, humor nie je vakcína.
none
37

34. Osvletený 15.01.2022, 22:13

Humor lieči, humor nie je vakcína.

15.01.2022, 22:15
Vakcina nelieči, ale chráni 🙂
none
39

37. Nadja 15.01.2022, 22:15

Vakcina nelieči, ale chráni 🙂

15.01.2022, 22:16
Chráni pred kým ?
none
41

39. Osvletený 15.01.2022, 22:16

Chráni pred kým ?

15.01.2022, 22:18
Božeee pred kovidom...
none
43

41. Nadja 15.01.2022, 22:18

Božeee pred kovidom...

15.01.2022, 22:18
A prečo ochorejú aj očkovaní ?
none
45

43. Osvletený 15.01.2022, 22:18

A prečo ochorejú aj očkovaní ?

15.01.2022, 22:19
Lebo majú veľa iných chorob, tak sa ani s očkovaním neubránia.
none
47

45. Nadja 15.01.2022, 22:19

Lebo majú veľa iných chorob, tak sa ani s očkovaním neubránia.

15.01.2022, 22:20
Tak prečo očkujú všetkých aj tých s inými chorobami ? Veď ich to môže zabiť !!!!!!!!!
none
49

47. Osvletený 15.01.2022, 22:20

Tak prečo očkujú všetkých aj tých s inými chorobami ? Veď ich to môže zabiť !!!!!!!!!

15.01.2022, 22:22
Oveľa spoľahlivejšie ich zabije kovid, ved ani po posilení obrany nedokážu odolávať.
none
50

49. Nadja 15.01.2022, 22:22

Oveľa spoľahlivejšie ich zabije kovid, ved ani po posilení obrany nedokážu odolávať.

15.01.2022, 22:22
Dokáž to !!!!!
none
61

22. Nadja 15.01.2022, 21:59

Myslím, že skôr spoliehajú na to, že oni to nejak prežijú bez následkov, a ostatní (chronicky chorí a pod) sú im ľahostajní.

15.01.2022, 22:33
22. si zaockovana aj proti chripke ? Alebo su ti deti v utlom veku a chronicky chori lahostajni ? lebo aj chripka zabija , nie v takom obrovskom meradle ako kovid . tiez sa jedna o zivoty ludi
none
63

61. Scarlette 15.01.2022, 22:33

22. si zaockovana aj proti chripke ? Alebo su ti deti v utlom veku a chronicky chori lahostajni ? lebo aj chripka zabija , nie v takom obrovskom meradle ako kovid . tiez sa jedna o zivoty ludi

15.01.2022, 22:36
Samozrejme že som. Aj proti všelijakým respiraným iným pliagam.
A ty?
none
65

63. Nadja 15.01.2022, 22:36

Samozrejme že som. Aj proti všelijakým respiraným iným pliagam.
A ty?

15.01.2022, 22:38
63. ano , a odkedy sa davas ockovat proti chripke? Cely zivot zo solidarity yep?
none
67

65. Scarlette 15.01.2022, 22:38

63. ano , a odkedy sa davas ockovat proti chripke? Cely zivot zo solidarity yep?

15.01.2022, 22:40
Nie, kvoli sebe. A našťastie, je to dobré aj pre druhých .
none
69

67. Nadja 15.01.2022, 22:40

Nie, kvoli sebe. A našťastie, je to dobré aj pre druhých .

15.01.2022, 22:41
67. ale ako dlho, kolko rokov . chripka je tu odjakziva
none
71

69. Scarlette 15.01.2022, 22:41

67. ale ako dlho, kolko rokov . chripka je tu odjakziva

15.01.2022, 22:42
Neboj, je to ok. 🙂
none
77

71. Nadja 15.01.2022, 22:42

Neboj, je to ok. 🙂

15.01.2022, 22:48
71. nevies odpovedat ?
none
79

77. Scarlette 15.01.2022, 22:48

71. nevies odpovedat ?

15.01.2022, 22:51
Viem. 🙂
none
83

79. Nadja 15.01.2022, 22:51

Viem. 🙂

15.01.2022, 23:03
79. tak sa pochval
none
86

83. Scarlette 15.01.2022, 23:03

79. tak sa pochval

15.01.2022, 23:14
Chváliť sa nepatrí...
Dobrú pekne spinkaj 🙂
none
87

86. Nadja 15.01.2022, 23:14

Chváliť sa nepatrí...
Dobrú pekne spinkaj 🙂

15.01.2022, 23:20
87. vlastne si uz odpovedala .
none
7
15.01.2022, 21:35
Ľudia musia sami pre seba pochopiť význam očkovania. A potom sa dobrovoľne preň rozhodnúť.
none
8

7. Jozef25 15.01.2022, 21:35

Ľudia musia sami pre seba pochopiť význam očkovania. A potom sa dobrovoľne preň rozhodnúť.

15.01.2022, 21:36
Zdravému človeku môže dokonca ublížiť a ku smrti ho priblížiť.
none
9

8. Osvletený 15.01.2022, 21:36

Zdravému človeku môže dokonca ublížiť a ku smrti ho priblížiť.

15.01.2022, 21:37
Je to pravda.
none
10

9. Jozef25 15.01.2022, 21:37

Je to pravda.

15.01.2022, 21:38
Pravda je moje druhé ja.
none
12

10. Osvletený 15.01.2022, 21:38

Pravda je moje druhé ja.

15.01.2022, 21:41
Nebaví ma už pozerať na tie hlúpe správy, kde sa všetci iba hádajú. Prečo neprenechajú vývoj udalostí odborníkom?
none
20

12. Jozef25 15.01.2022, 21:41

Nebaví ma už pozerať na tie hlúpe správy, kde sa všetci iba hádajú. Prečo neprenechajú vývoj udalostí odborníkom?

15.01.2022, 21:56
Lebo odborníci sú na druhej strane barikády.
none
88
16.01.2022, 12:30
SBSkár by s tým mal rátať a vedieť si poradiť s agresívnymi ľuďmi, veď na to tam je 🙂
V nemocniciach majú myslím kovidové oddelenia, kde ležia pacienti s kovidom, oni to oddelujú, nie?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 307 722 B vygenerované za : 0.173 s unikátne zobrazenia tém : 77 081 unikátne zobrazenia blogov : 1 667 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.