Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre Shagaru a iných protestantov

57
reakcií
246
prečítaní
Tému 6. júna 2020, 18:32 založil tomas12345.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 11. 2011
14
15. 01. 2018
23
 
 


1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   6. 6. 2020, 18:32 avatar
Kedže som si všimol že citáciami z Písma ťa nepresvedčím, pretože nech ti dám hocijaký biblický verš, ty si ho vyložíš podľa seba, respektíve tak aby to zapadalo čo najlepšie tvojmu vierovyznaniu, a kebyže ti aj na základe Biblie ukážem že to bolo takto, ty na to povieš že to takto nebolo, že to bolo myslené obrazne, že to bol len dočasný príkaz, alebo že používam nesprávny preklad, atd. Darmo, potvrdzuje sa historia, kedy v prvých storočiach existovali rozne protikrestanske sekty, medzi nimi i gnostické sekty, a všetci citovali z Písma a snažili sa druhých presvedčiť že oni majú pravdu. Budem teda používať obranu kresťanstva ktorá sa používala v prvých storočiach na obranu krestanstva :

1) Nebudem sa tu preto ohánať Písmom, ale iba skonštatujem že JS nemaju apoštolskú postupnosť (AP) a preto ide o falošnú cirkev. Odvolávanie sa na AP bolo v historii učinným bojom proti gnostickým a iným sektám. Boh to tak zariadil, tým že poukázal na účinnosť AP v určovaní či ide o cirkev pravú alebo falošnú. Kebyže sa ranná cirkev má riadiť na základe Sola Scriptura, mnohí kresťania by skončili v gnostických cirkvách. Len odvolávanie sa na AP bolo nevyhnutným kritériom na posúdenie či ide o cirkev pravú alebo falošnú.

Co sa týka AP, katolícka cirkev vie doložiť AP. Rímska cirkev vie doložiť svoj zoznam rímskych biskupov od apoštola Petra až do súčasného rímskeho biskupa - pápeža Františka. Zelania o katolicite (zgrupovaní) cirkví sa začali objavovať už v spisoch cirkevných otcov v 2 storočí. V polovičke druhého storočia dochádzalo k postupnému zgrupovaniu cirkví a tento proces bol završený v 4 storočí, kedy krestanstvo prestalo byť prenasledované, a všetky cirkvi sa mohli bez prekážok zgrupiť do jednej katolíckej cirkvi.

2) Ježiš vyučoval ľud, po Ježišovi vyučovali ľud apoštoli, a po apoštoloch to boli cirkevní predstavení ("starší" ktorých ustanovili apoštoli Sk 14:23, Tit 1:5. Títo "starší" dostali od apoštolov právomoc pásť Božie stádo. "Starší" potom ustanovili dalších "starších" a týmto smerom to išlo z generácie na generáciu až dodnes. Toto je AP. Z Biblie vyplýva nespochybnitelný fakt (ktorí ani JS nemožu nijak prekrútiť) že právo na výklad a učenie mali len cirkevní predstavení. ktorí boli ustanovení apoštolmi. Preto aj v súčasnosti možu mať právo na výklad Biblie a vyučovanie len nástupníci biskupov tejto prvotnej cirkvi a nástupníctvo prvotnej cirkvi vie dokázať jedine katolícka cirkev.

Ale kebyže aj zmienka o AP v Biblii neexistuje, v súčasnosti je na svete tisícka protestantských cirkví, mnohé maju aj svojich vlastných pastorov ( to majú aj JS). Každá si nárokuje právo na výklad Písma a chce učiť ostatných, no čím svoju autoritu dokáže ? Písmom ? To by sme skončili ako v prvých storočiach, kedy sa všetky gnostické a ine pochybné cirkvi na Písmo odvolávali. Tadeto cesta nevedie.

3) Z historie vieme, že apoštolské cirkvi sa krátko po smrti apoštolov začali zgrupovať do katolíckej cirkvi a svoj proces završili na začiatku 4 storočia. Pochybili tieto cirkvi ked sa zlúčili do katolíckej cirkvi, ktorá bola údajne sektárska ? Ak tieto cirkvi pochybili, potom pochybili aj apoštoli, pretože apoštoli pod vedením Ducha Svätého ustanovili pre každú cirkev "starších". Títo starší potom po sebe ustanovili dalších "starších". No prečo by apoštoli ustanovili takých "starších", ktorých následovníci sa spolčia s falošnou katolíckou cirkvou a šíria nebiblické náuky ? Pokial sa nasledovníci "starších" spolčili s katolíckou cirkvou, potom to bola vina apoštolov, pretože apoštoli vybrali prvotných nesprávnych "starších", pretože títo prvotní "starší" nezvládli svoju úlohu, ked po sebe ustanovili "starších" ktorí sa zgrupili s katolíckou cirkvou a šírili nebiblické náuky. Urobili teda apoštoli chybu ? Každý nech si odpovie sám.

4) AP obhajoval i Klement Rímsky, a to bol 4 rímsky biskup (pápež), a cirkevní otec v prvom storočí. O Klementovi Rímskom som napísal i článok, v ktorom udávam dokazy ktoré dosvedčuju že ide o Klementa spomínaného v liste Filipanom, o ktorom Pavol povedal že jeho meno je zapísané v nebi. Jeho učenie ( teda i učenie o AP, a autorite rímskej cirkvi) muselo byť spravodlivé, pretože tento Klement Rímsky skončil v nebi. Ak by ale hlásal bludy, bol by prekliaty Gal 1:8 . Bližšie o tom píšem tu :
blog.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

5) Vy JS nemáte žiadne právo na výklad Písma. Ste len jedna z tisícok denominácií ktoré si nárokujú vykladať Písmo a tvrdia že len oni majú pravdu, a pritom to nedokazuje ani Biblia, ani historia, ani logika.


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 6. 2020, 18:50 avatar
shagaru by som medzi protestantov aspon ja nezaradoval.....ved protestanti vzisli z katolickej cirkvi....poukazuju na odklonenie od bozieho slova, nemaju problem s tzrojjedinnostou, nesmrtelnostou duse...peklom.....to jehovisti absolutne neuznavaju....
Súhlasí Lemmy


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 6. 2020, 18:55 avatar
jehovisti su v podstate proti vsetkým
Súhlasí Lemmy


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 18:59 avatar
A dávajú to poriadne najavo. Nechcú sa ani zúčastňovať štátnych podujatí. Žijú podobne, ako kedysi žili židia. Majú svoj vlastný uzavretý svet. S vonkajším svetom sú len vtedy, ak hľadajú nových členov. Nič ani iné nerobia, len presvedčujú ľudí, aby sa pridali k nim.


6.
označiť príspevok

lllteómalll
   6. 6. 2020, 19:28 avatar
No presne žiadny ekumenizmus. 


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 6. 2020, 19:58 avatar
takže su na spravnej ceste?


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 20:14 avatar
Nie sú, pretože ekumenizmus urovnáva vonkajšie spory medzi jednotlivými cirkvami.


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 6. 2020, 20:38 avatar
nie Lemmy, ty nerozumieš skodlivosti ekumenizmu......skusim ti to vysvetliť tak....je to riedenie evanjelia.....


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 20:52 avatar
Ondrej, dívam sa na ekumenizmus ako nestranný. Nie som zapojený do ekumenizmu, ale zvonku ho pozorujem. A vzhľadom na historické vojny medzi rôznymi denomináciami vnímam ekumenizmus ako napríklad Európsku úniu. Aj proti EÚ je veľa rebelov, ale ja si na EÚ vážim fakt, že kvôli EÚ nie je možná vojna medzi Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom. Pre mňa je to politický pokrok.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 20:54 avatar
Náboženské organizácie majú vo vnútri rôzne názory, ale ekumenizmus ich potlačuje, umierňuje. Mierni.


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 6. 2020, 07:35 avatar
Lemmy ano to mas pravdu, ale je to za cenu riedenia evanjelia to ako ateista asi ťažko pochopíš


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 20:55 avatar
Ondrej, aspoň ber na vedomie, že pre mňa, ako nezávislého pozorovateľa, je ekumenizmus prijateľnejší ako sváry medzi nábožnými organizáciami.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2020, 18:57 avatar
Súhlasím. Jehovovi svedkovia nie sú protestanti. Nevzišli z protestantského hnutia. Protestanti sú kalvini, luteráni, evanjelici. Ani Pravoslávna cirkev nie je protestantská.
Súhlasí Shagara


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 20:41 avatar
1,.... Za 1 , .... apoštolská postupnosť neexistuje, a nikde sa v Písme nespomína. A dnes nemá s kresťanstvom nič spoločné!
A JS nie sú protestanti!
A opakujem, .... kto tvrdí, že apoštolská postupnosť sa praktizovala v prvých storočiach,....tak ten je klamár! Žiadny človek na svete neobháji históriou a Bibliou nejakú , imaginárnu , apoštolskú postupnosť!
A RKC má zoznam pápežov, ale v prvých storočiach to neboli žiadni pápeži! Kto tvrdí opak, klame. V prvých storočiach to boli iba biskupovia /aj to pár desaťročí po smrti apoštolov/ miestnych cirkví!
A po smrti apoštolov nastalo odpadnutie od čistej pravdy. A vznikla babylonska náhražka kresťanstva. Ján píše: ... "Vyšli z nás, ale nie z nás". Teda, to , čo vzišlo od prvotných kresťanov, nebola Božia cirkev, ale cirkev toho zlého!
Teda, niikde v Písme ani Ježiš ani apoštoli, či iní novozákonní pisatelia neuvádzajú myšlienku „postupnosti biskupov”. Navyše, ani Peter sa neuvádza ako „nadradený” nad ostatnými apoštolmi. V skutočnosti, apoštol Pavol karhá Petra, keď Peter zavádzal ostatných (Galaťanom 2:11-14). Áno, apoštol Peter zohrával významnú úlohu. Áno, možno bol apoštol Peter na čele apoštolov (hoci je v knihe Skutkov záznam o tom, že aj apoštol Pavol a Ježišov brat Jakub zohrávali významnú vodcovskú úlohu). Nech už to bolo akokoľvek, Peter určite nebol „veliteľ” ani najvyššou autoritou nad ostatnými apoštolmi. Aj keby sa postupnosť biskupov dala z Písma preukázať, čo sa nedá, postupnosť biskupov by neviedla k následníkom Petra ako absolútne nadradeným nad následníkmi ostatných apoštolov. Elitárstvo Ježiš a Biblia nepodporujú. Tyndale napísal, že "nasledovanie pápeža je sektársky omyl"!


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 6. 2020, 20:47 avatar
uz netaraj ty jehovisticke cudo...ved ste sa zjavili ako taký demon niekedy v 19 storoci....akokeby dovtedy neexistovala prava cirkev a prisli ste z cista jasna vy jehovisti tí pravi ...ved to je uplne smiesne.....v cirkvi vznikli akurat problemy a tie sa riesia cez protenstanstvo....ziadna ina cesta není.....


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 21:41 avatar
11, .... presne tak sme sa zjavili ako kresťania v 1 storočí!
A od druhého storočia až do príchodu JS tu bola len "burina", ako hovorí dané podobenstvo!
A Biblia poukazuje, že až "v čase konca" sa mala očistiť pravda, .... vyvoliť ostatok, .... a sformovať sa nový, duchovný národ!
A samozrejme, ....hlavne hlásať posolstvo o Božom kráľovstve po celom svete. A tým sa robí selekcia: "Ovce -capy"! 
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... duchovne mŕtve kresťanstvo-"tretina zeme". Zjav.8 kap.
V daných časoch, trinitárske kresťanstvo tvorilo presnú tretinu zeme,/počtom/ v danom blogu je citácia z katolíckeho časopisu.  


40.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 6. 2020, 07:59 avatar
ty satanov služobník.....ty sa pasuješ ako krestan v prvom storočí?.......ta preco popierate vsetko to co sa dialo v zboroch po zmrtvychvstaní?......


41.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 6. 2020, 11:48 avatar
mufík ty si satanov služobník !


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 6. 2020, 11:58 avatar
nie nie mufik, ty si spinave rasisticke zahoracke hovado...davaš tendnencne videa s s cielom vyvolavať vašne krivo obvinuješ ludí, snad kazdeho, kto sa da s tebou do debaty.....veru si spinave rasisticke zahoracke hovado   
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 6. 2020, 12:01 avatar
mufík ty americký fašistický trol pravdu neumlčíš


45.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 6. 2020, 12:18 avatar
ano pravda sa neda umlcať.....mozno pokriviť na nejaký čas dezinformaciami......ktorým si podlahol


46.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 6. 2020, 12:29 avatar
mufík bude len klamať.

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 6. 2020, 12:31 avatar
mufík je schopný klamať že v USA sa nepáchalo žiadne násilie, podpaľovanie, ničenie, útoky na ľudí...


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 6. 2020, 12:03 avatar
mufík je šialené čo sa deje v USA.

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 6. 2020, 15:40 avatar
44, .... a povedz, kto ako jediný by takto nikdy nekonal? Iba JS. Nikdy sa nepletieme do demonštrácií, protestov. A nie sme ani na druhej strane, nakoľko JS nemôžu slúžiť v štátnej správe a nosiť zbraň. Tiež nikdy nesmieme skĺznuť k násiliu. Teda, riešiť isté problémy zlom, násilím.
---------------------------------------------
A vedz, že väčšina z nich /protestujúcich, aj policajtov/sú kresťania", katolíci, protestanti!
Ale tak to bude všade, pretože svet je dnes jednou veľkou rozbuškou , a sociálne a iné napätie je dnes enormne vysoké.
A to len preto, že títo ľudia aj keď niekedy proklamujú, že sú "kresťania" a majú lásku, .... tak v skutočnosti to nie je pravda!
Príde najmenší problém, a takíto "matrikoví kresťania" zlyhávajú na celej čiare. Sú to len "kresťania" do pohody, keď sa všetko darí, .... a keď nie, tak sa správajú ako zvieratá!      


50.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 6. 2020, 15:44 avatar
49. Nepravda.

Nie len SJ by takto nikdy nekonali.
Je mnoho ľudí na svete ktorí by takto nikdy nekonali a nie sú SJ.


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 6. 2020, 15:51 avatar
50, .... hovorím, píšem o celku, o náboženstve,....... ktoré by k tomu nikdy nesklzlo! Nie o jednotlivcoch. Našťastie aj ja verím, že je stále dosť slušných ľudí/aj ateistov,inovercov/.
Skús hádať, ..... akého asi vyznania boli tí, čo takto dnes konajú v USA ?
Tvrdím, že väčšina je pokrstená ako katolíci a protestanti! Tým som si istý, hlavne ak ide o mestá kde je 80% "kresťanov".


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 6. 2020, 15:30 avatar
40, .... uveď len jednú vec, čo popierame? Mám ti citovať z knihy "Dejiny prvotných kresťanov" čomu sa vtedy verilo?
Potom pochopíš, že to práve vy popierate! Kresťania ktorí "milovali aj svojich nepriateľov" sa nemlátili ako vy tridsaťročnej vojne a iných vojnách!          Nemali kňazskú triedu, ....neverili v trojicu, .... verilo sa aj v milénium, ..... a prví kresťania nemohli byť "časťou satanovho sveta". Neangažovali sa v politickej, štátnej správe a všetci hlásali evanjelium. 


19.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   6. 6. 2020, 22:23 avatar
11) Problémy sa riešia cez protestantstvo ? Protestantstvo nič nevyriešilo ale len narobilo chaos. Co pozitívneho spravili protestanti ?


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 6. 2020, 07:21 avatar
tomu nechapeš?.....ved ked ideš do historie, tak predsa musíš vidieť ako vzniklo krestanstvo, ako sa to pokazilo a ako sa to zacalo napravať.......ved len na priklade Luthera to musíš vidieť.....Luther ale nedokazal vsetko napraviť......reformacia ale pokracuje vdaka krestanským zborom


54.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 6. 2020, 19:57 avatar
38) Ježiš povedal apoštolom že bude dohliadať na správne učenie apoštolov až do skončenia sveta, a nie že bude so svojou cirkvou až v 16 storočí.


57.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 6. 2020, 20:18 avatar
10) "1,.... Za 1 , .... apoštolská postupnosť neexistuje, a nikde sa v Písme nespomína. A dnes nemá s kresťanstvom nič spoločné!"

Vy svedkovia Jehovovi čo si prekrúcate a privlastnujete podobenstvá, len preto aby sedeli na vás, by ste si velmi priali aby ste dokázali potvrdiť že máte apoštolskú postupnosť (AP). Kebyže to viete dokázať, celý den by ste sa tým vychvalovali, a každému to ukazovali, no teraz ked to sami nemáte a RKC to má, len závidite a považujete AP za nezmysel.

Ježiš učil apoštolov a apoštoli ustanovili cirkevných predstavených a odovzdali im právomoc vykladať a vyučovať Písmo. Už tu vidíme apoštolskú postupnosť, a teda právomoc apoštolov prenašanú na dalšie generacie.

Nemá s krestanstvom nič spoločne ? Hlavne že už v prvých storočiach AP slúžila na boj proti gnostickym a iným sektám ktoré sa všetky odvolávali na Sola Scriptura.

"A opakujem, .... kto tvrdí, že apoštolská postupnosť sa praktizovala v prvých storočiach,....tak ten je klamár! Žiadny človek na svete neobháji históriou a Bibliou nejakú , imaginárnu , apoštolskú postupnosť!"

Praktizovala, však ranná cirkev sa na to odvolávala a Klement Rímsky už v prvom storočí spomína AP.

"A RKC má zoznam pápežov, ale v prvých storočiach to neboli žiadni pápeži! Kto tvrdí opak, klame. V prvých storočiach to boli iba biskupovia /aj to pár desaťročí po smrti apoštolov/ miestnych cirkví!"

Jediný rozdiel bol v tom že sa volali biskupovia a nie pápeži. Je to však nepodstatný rozdiel. Avšak už Tradícia 2 storočia priradila biskupom vodcovskú úlohu v danej cirkvi.

""Vyšli z nás, ale nie z nás"."

Tak velmi všeobecný verš, že sa dá aplikovať na hocikoho, pravdepodobne však na falošných apoštolov ktorí v prvom storočí falšovali Pavlove listy. 2Sol 2:2

"Navyše, ani Peter sa neuvádza ako „nadradený” nad ostatnými apoštolmi."

A to že Ježiš jedine Petrovi povedal "pas moje ovce" a jedine jemu povedal že na Petrovi postaví svoju cirkev, toto neberieš ako dokazy Petrovho primátu ?


58.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   8. 6. 2020, 20:39 avatar
tomas.....fakira hovori, ze 2+2 je 5 a ty ho nepresvedcis ziadnym argumentom, ze sa myli.....vies, pribuda coraz viac svedectiev, ze za tou sektou su vylucne len prachy.....radovi negramotni jehovisticki ciganikovia z toho nemaju nic......ale Fakira a podobni demagogovia....to by si sa divil.....


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 21:51 avatar
1, .... pápežstvo je presný opak toho, čo chcel Ježiš. Aj preto som napísal daný blog o pokore: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... lenže v pápežstve je to presný opak. Zoberte si prípad Krista, "ktorý nemal kde hlavu zložiť" a pápežov v palácoch a na nosidlách, papamobile so všetkou pompou, titulmi a podobne.
Ak niekto takto pochopil Kristovu pokoru, tak ja už neviem. 
Husiti svojho času kreslili také obrázky a rozdávali ich, na jednom bol pápež na nosidlách a na druhom Kristus na oslovi a podobne. Doporučujem prečítať knihy o prvotných kresťanoch. RKC nemá totiž nič spoločné s kresťanstvom. A protestantizmus je tiež súčasťou Veľkého Babylonu: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ak trebárs vidím dokument, ako nedávno o tridsaťročnej vojne, .... a tvrdil by som, že tu bojovali praví kresťania, tak by som sa bál, že mi odpadne jazyk, alebo že má Boh zavrhne za rúhanie! Tam bolo toľko krutosti a obetí, že aj satan tu bledol závisťou!         
Pochopte, .... kresťania sa nezabíjajú, ... nevraždia, .... neznásilňujú a podobne! 


56.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 6. 2020, 20:07 avatar
16) "1, .... pápežstvo je presný opak toho, čo chcel Ježiš."

Ježiš povedal len Petrovi "pas moje ovce" a len Petrovi povedal že na nom postaví svoju cirkev a pekelné brány ju nepremožu. Aj ranní cirkevní otcovia ako Klement Rímsky, Ignac antiochijsky, Irene, Cyprián vnímali rímsku cirkev ako autoritatívnu.

" lenže v pápežstve je to presný opak. Zoberte si prípad Krista, "ktorý nemal kde hlavu zložiť" a pápežov v palácoch a na nosidlách, papamobile so všetkou pompou, titulmi a podobne."

Pápež František žije v bohatstve ? Vlastní snad nejakú vilu ? Ak by to bola pravda, už by toho boli plné noviny.

"Pochopte, .... kresťania sa nezabíjajú, ... nevraždia, .... neznásilňujú a podobne!"

Znova na zopár kresťanoch súdiš celú cirkev.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 21:57 avatar
A do tretice sa pýtam: Ak apoštol Ján písal o "poslednej hodine",.....o čom to písal?

Ak Ján písal o tom, že niekto "vzišiel z prvých kresťanov, ale už nebol ich druhu", ....o kom /o čom/ to písal!

Ak Ján napísal, .... "že antikrist už je na svete a začal svoju činnosť", .... o kom to písal?

Ak Pavol píše o "všeobecnom odpadnutí od pravdy", .... kedy toto odpadnutie nastalo?
Stalo sa to po smrti apoštolov ako píše Biblia a niektorí učenci, .... alebo to ešte len príde?!

Prinieslo takzvané kresťanstvo dobré ovocie počas svojho trvania? Vidíme tú lásku , jednotu okolo nás? Alebo vidíme presný opak?

              
              
              


25.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   6. 6. 2020, 22:44 avatar
"A do tretice sa pýtam: Ak apoštol Ján písal o "poslednej hodine",.....o čom to písal?"

"Posledná hodina", ktorej trvanie nie je upresnené, je tá, v ktorej pôsobí antikrist šírením bludu (porov. 2 Tim 3, 1; Jak 5, 3; Júd 18).

"Ak Ján písal o tom, že niekto "vzišiel z prvých kresťanov, ale už nebol ich druhu", ....o kom /o čom/ to písal!"

No o RKC rozhodne nie, kedže tí podla tvojej teorie sa dostali na svetlo sveta až v 4 storočí. A toto je navyse tak velmi vseobecný verš že može ísť o hocikoho, kludne i o gnostikoch.

"Ak Ján napísal, .... "že antikrist už je na svete a začal svoju činnosť", .... o kom to písal?"

Ked antikrist začal svoju činnosť v 1 storočí, nemože ísť o RKC ktorá údajne podla tvojej mienky začala šíriť bludy až v 4 storočí.

"Ak Pavol píše o "všeobecnom odpadnutí od pravdy", .... kedy toto odpadnutie nastalo?
Stalo sa to po smrti apoštolov ako píše Biblia a niektorí učenci, .... alebo to ešte len príde?!"

Pavol nehovoril o všeobecnom odpadnutí od pravdy, tak neklam. O tom že prídu draví vlci písal len efezanom, takže skor to vyzerá len na regionálne odpadnutie od viery a aj to samozrejme nie u všetkých.

"Prinieslo takzvané kresťanstvo dobré ovocie počas svojho trvania? Vidíme tú lásku , jednotu okolo nás? Alebo vidíme presný opak?"

Ano, prinieslo. Katolícka cirkev presadzovala jednotu a bola jednotná, no zlom prišiel následkom protestantizmu ktorý sa rozdelil na tisícky denominácii.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:12 avatar
25, .... Biblia predpovedala, že po smrti apoštolov má prísť to "všeobecné odpadnutie od pravdy".
A tak ak Ján písal o "poslednej hodine", .... tak to bola posledná hodina čistého uctievania.
Nakoľko Ján bol veľmi starý /99 rokov/ a vedel že žijúci apoštoli /a on bol posledný/ sú tou "zábranou, prekážkou, čo zdržiaval ", dané odpadnutie a zjavenie antikrista a náboženstva "druhého rádu" /Harnack/
A nikto netvrdí, že cirkev z 2 storočia bola RKC, ale z týchto odpadlíckych kresťanov sa neskôr sformovala RKC. A o, čo nasledovalo , keď sa cirkev stala svetskou inštitúciou, nebudem rozvádzať! /horor/  

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Učenci tvrdia, že "spojením kresťanstva so svetom skončilo kresťanstvo"! Pýtam sa, .... čo učil Kristus a pred čím varoval?
Nuž, kresťania mali byť neutrálni a oddelení od sveta! To nespochybní nikto!

Kto "zmieril pohanský svet s kresťanstvom, spojil"? Bol to Kristus, alebo Augustín a spol?
Bolo to správne, biblické? Ako by mal kresťan chápať slová z Jakuba 4,4 .... "Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvom proti Bohu? Kto teda chce byť priateľom sveta, prejavuje sa ako nepriateľ Boha".

Ak tvrdím čo tvrdím, píšem zle? Tvrdím niečo nebiblické? Samozrejme, tých textov, aby sme "boli oddelení od sveta" je v Písme viac!    
---------------------------------------------------------
A k tomu "všeobecnému odpadnútiu od pravdy" si pozri poznámku pod čiarou v katolíckej Biblii /Rím 1995/ pod daným textom 2 Tes.2 kap. .... strana 2477.

Ale radšej to odcitujem: ."Pánovmu dňu bude podľa apokalyptických predstáv predchádzať všeobecný odpad od cirkvi!/Lk,18,8,...1 Tim,4,1,....2 Tim.3,1-5,.... 1 Jána 2,18,....4,3,.....2 Pe,3,/ a zjavenie človeka neprávosti, čiže antikrista!".....toľko citácia z daného prekladu!   

                                  

A k tej láske:
Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ to napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".
Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé!
On v danej knihe aj napísal, že ak v minulosti/v 1 storočí/ sa hovorilo o kresťanoch: ..."Pozrite ako sa milujú", ....tak dnes by sa hovorilo: ..."Pozrite ako sa nenávidia".
Opakujem.... duchovenstvo kresťanstvo je dnes tým - "človekom neprávosti". Pochopte to, ...ide vám o život. Tu nejde kto koho pretlačí slovami, ...ale o večný život, ...alebo o večnú neexistenciu!    


55.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 6. 2020, 20:02 avatar
31) "Posledná hodina" može znamenať naozaj hocičo, kludne aj to, že koniec sveta je blízko.

"Kto "zmieril pohanský svet s kresťanstvom, spojil"? Bol to Kristus, alebo Augustín a spol?
Bolo to správne, biblické? Ako by mal kresťan chápať slová z Jakuba 4,4 .... "Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvom proti Bohu? Kto teda chce byť priateľom sveta, prejavuje sa ako nepriateľ Boha".

A v čom zmieril pohanský svet s krestanstvom Augustin ?

"Ale radšej to odcitujem: ."Pánovmu dňu bude podľa apokalyptických predstáv predchádzať všeobecný odpad od cirkvi!/Lk,18,8,...1 Tim,4,1,....2 Tim.3,1-5,.... 1 Jána 2,18,....4,3,.....2 Pe,3,/ a zjavenie človeka neprávosti, čiže antikrista!".....toľko citácia z daného prekladu!"

A kedy tak má dojst ? V 4 storočí, alebo v 16 storočí ? Biblia nepíše kedy k tomu má dojsť. Pri protestantizme bol všeobecný odpad od cirkvi.

"A k tej láske:"

Vieš o tom že RKC netvorí len zopár členov Vatikánu, ale RKC tvoria všetci cirkevní predstavení, medzi nimi aj knazi, biskupi, diakoni, mniší, mníšky, ktorí žijú v celibáte a v chudobe ? A znova teda na základe zopár členov RKC súdiš celú cirkev.


18.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 6. 2020, 22:23 avatar
Niekedy je dobré ľudí nepresviedčať o svojej pravde, ale jednoducho ich len mať rád
Súhlasí peter67, -era-, lllteómalll


20.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 6. 2020, 22:26 avatar
Nebudem ti dokazovať, že sa mýliš a ja mám pravdu.   
Proste maj ma rád.  


21.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 6. 2020, 22:32 avatar
Dohodnutí  
Súhlasí peter67


22.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 6. 2020, 22:34 avatar
Tak tomu sa povie neplodná a zbytočná diskusia.     


23.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 6. 2020, 22:37 avatar
čiže klasická diskusia na df
Súhlasí -era-


24.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 6. 2020, 22:41 avatar
Práveže ťa opäť nebudem presviedčať o tom, že sa mýliš, ale ťa budem mať rád.     


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:33 avatar
24, ....aj mňa?  


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:34 avatar
20, ....majte ma tu radi ,....  


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 22:52 avatar
18, .... Ok, ....ale povedz, ako skončia tí, čo vyučujú ľudské náuky, tradície?

Nech odpovie Biblia: ..... "Takto ste zbavili platnosti Božie slovo pre svoju tradíciu. 7 Pokrytci, dobre o vás prorokoval Izaiáš, keď povedal: 8 Tento ľud ma ctí perami, ale jeho srdce je odo mňa ďaleko. 9 Zbytočne ma však uctievajú, lebo ako náuku učia ľudské príkazy.“

Chcel by niekto "zbytočne uctievať" Boha, ak celý život veril nepravde? Nuž asi nikto!
A už vôbec by sme nechceli byť "pokrytcami" a tými čo učia "nebiblické tradície".
A takých tvrdení je v Písme neúrekom! Poznať pravdu je životne dôležité! Ján 17,3
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najlepšia je kombinácia lásky a presného poznania, .... a to je správna , biblická cesta!

Katolícky preklad Flp 1,9 ..... "A modlím sa za to, aby vaša láska čoraz viac rástla v pravom poznaní a vo všestrannom chápaní,"  

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Je to tak SPRÁVNE ??? BIBLICKÉ ???    
Ak som kresťan, .... tak musím nasledovať verne to, čo tvrdí môj učiteľ a vodca!


27.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 6. 2020, 22:55 avatar
Máš to márne. Tu ti asi nikto nedá za pravdu
Súhlasí peter67, Shagara


28.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 6. 2020, 23:01 avatar
Za Esenca by som ruku do ohňa nedal.     


29.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 6. 2020, 23:04 avatar
Biblia je ako plastelína - môžeš si z nej postaviť čo chceš. V konečnom dôsledku záleží len na tom, ako sa správame a aké máme srdce - či pokorné alebo pyšné. A myslím si, že človek s pokorným srdcom nemá nutkanie presviedčať iných o svojej pravde, ale rešpektuje každého človeka bez ohľadu na jeho vieru a názor.
Súhlasí lllteómalll


30.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 6. 2020, 23:11 avatar
No v Písme je všetko presne dané a aj výklad je presne daný, ale ľudia môžu vykladať rôzne.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:50 avatar
30, .... áno, ale ten výklad je už trochy problém. Ak ja čítam slová Ježiša, že "jeho hlavou je jeho Otec", tak to aj tak chápem, že jeho Otec je väčší. Nakoľko aj Ježiš tvrdí, že "jeho Otec je väčší ako on". A je to logické, a aj biblické!
.................................................................................
Ale čuduj sa svete, .... niekto to vykladá tak, že "Ježiš je rovný Bohu Otcovi a že jeho Otec nie je väčší od neho". A že Ježiš je vlastne aj Otec. Ježiš=Jehova! Vieš pochopiť takýto výklad? Je to obrátené naruby, ... a ešte nám sa vyčíta, že sme to prekrútili, ten výklad!
Čo ty na to?   


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:25 avatar
29, .... prečo potom Ježiš v 1 storočí nesedel doma a nerobil svoje remeslo, .... a mohol sa na každého usmievať, a mať ich rád???
Prečo tá celosvetová , zvestovateľská kampaň? Prečo posielal svoje "ovečky medzi vlkov"?
Patrik, som za pokoru/je to pekná a nevyhnutná vlastnosť/, ..... ale my sa musíme držať toho, čo učil ježiš! A Ježiš vedel, že jeho učeníci "budú predmetom nenávisti pre celý svet"! Ono sa to dá aj tak ako radíš, ....ale túto pohodlnú cestu on nekázal, práve naopak. Zrejme si ani nepochopil, čo sa dosahuje daným zvestovaním, učením a zmenou myslenia? Alebo áno?
Raj a pokoj tu nikdy nebude ak nedôjde k danej zmene myslenia a ak sa telesný človek nezmení na duchovného. A to nie je o chodení do kostola! Lacná tolerancia je diablove osídlo! Aj Petrovi to Ježiš pripomenul.
Som za lásku a pravú toleranciu, .... ale pravda je len jedna. Ak ju má RKC, tak ju nemôžu mať JS a naopak! 
-------------------------------------------------------------------------------------
Nedávno som písal .... že už Komenský veril, že – „pravda je vždy len jedna:“…… „Pretože pravda je vždy jedna a nedeliteľná, môže byt vždy jen jeden názor z niekoľkých pravdivý. A preto, ak je o nejakej veci sebe-viac rôznych alebo i opačných názorov, všetky okrem jedného musia byť nesprávne.“
Tejto predstave jednej pravdy verili aj raní kresťania: Kniha – „Raní kresťania a apokryfy“, uvádza: „Kresťania sa cítili ako vyvolení , jediní ktorí poznajú pravdu, nedostupnú ostatným.“ /str.102/

Teda, ....rešpektujme sa, .... ale sporná otázka pravdy aj tak bude prinášať vždy isté rozdelenie/Ježiš to opísal/ a polemiku. Zober si situáciu z 1 storočia! A dne je to eše horšie, teda tomu prskaniu sa nevyhneme. A sú to práve tí, čo nepoznajú pravdu, čo konajú zle a osočujú! 
Ježiš nikdy nehovoril svojim učeníkom , že budú mať na ružiach ustlané! Tvrdil presný opak! 


32.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 6. 2020, 23:19 avatar
No, Shagara, máš v tom pravdu, ale kukni aj kontext, ktorý si citovala, či Boh nehovorí konkrétne o nejakých ľuďoch.
Vieš, nezrovnalosti a rôzne názory a tým aj skutky budú a sú, ale najdôležitejšie je, ako si ty ctíš Boha a Krista v komôrke, aké máš pred Ním srdce a či sa snažíš zapáčiť Bohu svojimi skutkami pre spasenie, alebo sa spoliehaš, že Ťa zo špiny hriechov vytiahne iba Kristus svojou obetou na kríži. .. a povieš si, že pre Neho už to zlo nebudem robiť a budem bojovať s tým konkrétnym zlom. Lebo snahou sa nespasíš. Musíš odhodiť sebaspravodlivosť. A Kristus Ťa prijme. ... Prajem Ti, žeby si Ho videla. ..


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 23:32 avatar
32, .... ďakujem , ..... ale viera sa nedá oddeliť skutkov. Oboje je potrebné!
„Je ustanovený čas, aby sa súd začal od Božieho domu. Ak sa začína najprv u nás, aký bude koniec tých, ktorí neposlúchajú Božie dobré posolstvo? ‚A ak je spravodlivý zachránený s ťažkosťami, kde sa ukáže bezbožník a hriešnik?‘“ — 1. Petra 4:17, 18.
----------------------------------------------------------------------
A ja nepotrebujem "vidieť" Krista, stačí že poznám jeho učenie a konám podla neho! A snaha je veľmi potrebná!
Dôkaz: ... „Bratia, preto sa ešte viac usilujte, aby ste si zaistili svoje povolanie a vyvolenie. Ak to budete robiť, nikdy nezlyháte.“ (2. Petra 1:10)! 
Aj tebe želám úspech .... 


52.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   8. 6. 2020, 18:23 avatar
tomas,Fakira nema nic spolocne s krestanstvom.....a protestanti by sa opravnene nahnevali, keby si ich co len teoreticky spajal s jehovistami.....nepoviem, milost , slovo zivota a podobne novovzniknute sekty...tych mozes hodit do jedneho hrnca......ako vznikli, tak aj zaniknu.......


53.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   8. 6. 2020, 18:45 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:55,  V tom máštaké myšlienky ako ja. Asi je viac takých ľudí.... Dovidenia. xD
dnes, 00:47,  No, aj ja som dnes videla ten červený záchranarský. .. pekne pristával. .. alee, videla som...
dnes, 00:44,  To je ešte nič, počkaj o pár rokov. :-) Teraz máš ešte taký bezstarostný medový život...
dnes, 00:43,  ...alebo nič, lebo iba povieš, že ja prvý nidky nezačínam, to si zapíš za uši..!!!!.....
dnes, 00:43,  Ja som dnes tak hľadela na záchranársky vrtuľník, a od srdca som si priala, aby záchrana...
dnes, 00:42,  Jooooj, Milan, m9žem Ti niečo poovedať? *21
dnes, 00:42,  On je horský pes.
dnes, 00:40,  Ja som povybavovala dneska veci v meste, a ptm som doma zaspala na hodinu. .. tak teraz nespím....
dnes, 00:39,  A teba čaká priadza. Odviazať uzol, istiť slovom, pripraviť cestu do snov. *18
dnes, 00:38,  Som vravela Leovi synovcovi, že nemocnica hovorí: "dobrý deň ľudkovia, ak budete zdravo...
dnes, 00:37,  Keď budeš staršia, a pracovne budeš musieť nastupovať na skorú rannú smenu, budíček o 4...
dnes, 00:33,  Minulosť nemá ísť? *14
dnes, 00:32,  Jarooo, v tomto je môj vzor. .. xD ako on chodí spávať. =D Pozzdravujem Ťaaa..,*29
dnes, 00:31,  Azda tam bude aj gazda. *04
dnes, 00:31,  Ešte nechoď.
dnes, 00:30,  spanilá jazda *29
dnes, 00:29,  Čítala som,' čo bolo v minulosti, na to zabúdam. Začnínam deň úplne nanovo.' Papa...
dnes, 00:29,  Na bielom tátošovi. *04
dnes, 00:29,  Kráľa. *19
dnes, 00:28,  Ešte poseď Zuzuľa. *05
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(174 343 bytes in 0,203 seconds)