Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pre liberalizmus nemá ľudský život cenu

26
reakcií
114
prečítaní
Tému 30. marca 2020, 01:01 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 01:01 avatar
Čína reagovala ochromením svojej ekonomiky, aby zamedzila šíreniu nákazy.

Západ reagoval ... nereagoval. Uprednostnil ekonomiku pred šírením nákazy.

Teraz počúvame z Nemecka, že nakazených bude 70 percent obyvateľstva. Z USA, že treba rátať s tým, že zomrie do 200 000 obyvateľov.

Tu naozaj netreba povedať viac.


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 3. 2020, 09:24 avatar
Treba isť na sputnik , aeronet a hlavnespravy tam sa dozvieš konečne pravdu             

sice alternatívu k pravde ale aspon niečo    


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 3. 2020, 09:48 avatar
Tebe sa zdá 0,3% úmrtí veľa ??? Koľko by ich malo byť ???    


27.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 11:47 avatar
Menej, ako 0,005.


2.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 01:06 avatar
asi také opatrenia

Nový koronavírus zistili koncom decembra

Čínski vedci identifikovali celkom 266 ľudí, ktorí sa vírusom nakazili minulý rok. Podľa ľudí z lekárskej komunity v Číne si lekári uvedomili, že ide o nový typ vírusu, až koncom decembra.

Vládny dokument uvádza, že prvým človekom s vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu pomenovanú COVID-19, bol 55-ročný muž z provincie Chu-pej, ktorý sa nakazil 17. novembra.

Do konca novembra zatiaľ vedci vystopovali deväť prípadov nákazy. Prvý dvojciferný nárast dokument stanovil na 17. december.

Zdĺhavá byrokracia a utajenie

Ľudia z lekárskej komunity, ktorí sa s médiami rozprávali pod podmienkou anonymity, uvádzajú, že hoci lekári už v decembri zozbierali mnoho vzoriek od nakazených pacientov, svoje zistenia nemohli potvrdiť pre zdĺhavú byrokraciu.

Neskôr im vláda prikázala, aby informácie pred verejnosťou utajili, píše SCMP.

Do 11. januára úrady vo Wu-chane oficiálne potvrdili len 41 prípadov nákazy.

Vedci v Číne sa v súčasnosti snažia vystopovať vírus v úvodnom štádiu jeho šírenia, mesiace pred vypuknutím globálnej epidémie.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 01:09 avatar
skoro tri mesiace to tajili , kto ze to uprednostil ekonomiku pred ludskym zivotom ?


4.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 01:11 avatar
klamstvo je bobrov pracovny nástroj


5.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 01:14 avatar
Čína s počtom obyvatelov 1,4 miliardy utrpela niečo cez 3000 mŕtvych. Šírenie víru bolo prakticky zastavené. Nakazených niečo cez 80 000.

Západ - Európa s USA predstavuje 0,8 miliardy populácie a utrpela už bez mála 10 násobok na strátach ľudských životov a to sa kolo smrti iba roztáča. Nakazených doposiaľ pol milióna ľudí s prognózou ďalšieho násobenia pribúdania nakazených.
New York hlási, že do konca týždňa nebude mať zdravotnícky materiál, ani dýchacie zariadenia.

Toto jednoducho hlava neberie... O ničom Čína vs pupok sveta


6.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 01:19 avatar
Od samého počátku čínská vládní místa pravdivé informace o šíření koronaviru potlačovala. I když byla uzavřena tržnice, kde se zřejmě nákaza projevila poprvé, obchod se zvířaty nebyl nijak dále omezen. Čínské úřady navíc prezentovaly uzavření tržnice jako účinný způsob zastavení šíření choroby, jelikož se nepřenáší z člověka na člověka.

Koncem roku 2019 i čínská zdravotní komise vydala prohlášení, že nemoc se nepřenáší z člověka na člověka, že se jedná o sezonní chřipku, které se dá předejít a kontrolovat ji, i když si byla vědoma nepravdivosti tohoto prohlášení. V tuto dobu se totiž choroba šířila zcela nezávisle na wuchanském zvířecím tržišti.

Koncem ledna zabil v Číně virus již téměř 20 lidí a více než 500 osob bylo nakaženo. Čína zareagovala tak, že ještě více omezila informování o koronaviru a ještě více cenzurovala zprávy o jeho nebezpečnosti. I když počty nakažených stále rostly, čínská oficiální místa oznámila, že zřejmě již neexistují další nakažení.
Čína neudělala nic proti tomu, aby se obyvatelé Wuchanu rozjeli na oslavy čínského nového roku do všech koutů Číny.

Čína také neposkytla o novém koronaviru žádné informace Světové zdravotnické organizaci. Až v polovině února 2020, tedy dva měsíce od detekování prvních nemocných, oznámila, že se nakazilo 1700 zdravotnických pracovníků. Tato informace byla přitom klíčová pro výzkum způsobu přenosu choroby a volbu strategie zastavení šíření viru.

Čína tak způsobila to, že se z krize stala katastrofa. Těmito kroky zároveň porušila mezinárodní právo, a to konkrétně právně závazný Mezinárodní zdravotní řád. Podle tohoto řádu mají signatáři, mezi které patří i Čína, povinnost neprodleně sdělovat informace vedoucí k všeobecnému poznání jevů, které mohou způsobit ohrožení veřejného zdraví s možným mezinárodním přesahem.

Státy jsou povinny tyto informace poskytovat přesně, včas a dostatečně detailně Světové zdravotnické organizaci. Tyto informace musí být poskytnuty do 24 hodin a stát, který je poskytuje, se musí účastnit procesu posuzování zdravotního nebezpečí, které hrozí.

Čína přitom opakovaně bez dalšího vysvětlení odmítla pomoc Světové zdravotnické organizace při zjišťování okolností epidemie.

hlidacipes.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
otras   


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 3. 2020, 10:53 avatar
Zlyhal západ !
Vedel o víre mesiace kým sa rozšíril po západných krajinách a neurobili žiadne opatrenia.
Súhlasí Boris


7.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 01:19 avatar
Ešte aj ten "neľudský a zaostalý" Irán to zvláda ďaleko lepšie, ako západné krajiny.
Ostáva len nemý úžas.


8.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 01:21 avatar
Ľudia v Iráne sa trávia metanolom. Veria, že alkohol zabíja koronavírus

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 03:28 avatar
Jj bobor irán to zvláda na jednotku, sme všetci v nemom úzase  

Tieto krajiny koronavírus podcenili. Poučme sa

Biznis nado všetko

V Iráne sa podľa posledných štatistík na worldometers.info koronavírusom nakazilo 8042 ľudí a 291 zomrelo. 2731 ľudí sa z choroby vyliečilo, ale ku koncu minulého týždňa ďalších 16 tisíc navštívilo iránske nemocnice s podozrením, že ho má. Podľa The New York Times iránska vláda povýšila ekonomické a politické záujmy nad zdravie svojich obyvateľov. Čína je pre Irán dôležitým partnerom, iránski podnikatelia do nej často cestujú. No vzťahy sú vzájomné, v Iráne pracujú stovky Číňanov. Veľa čínskych študentov aj duchovných sa vyskytuje v iránskej metropole Qom, ktorá je najdôležitejším centrom teologického štúdia šíitskych moslimov z celého sveta a priťahuje pútnikov do svätyne. Neskôr sa ukázalo, že niektorí z nich prišli do Qom s koronavírusom. No v čase, keď už Turecko susediace s Iránom z opatrnosti lety do Číny zrušilo, Irán v nich pokračoval.

Hra o hlasy

Prvou obeťou koronavírusu v Iráne bol práve podnikateľ z Qom, ktorý navštívil čínsky Wuhan v čase, keď s ním táto metropola zápasila. Lenže bolo to dva dni pred voľbami do iránskeho parlamentu a politici nevydali zásadné výstrahy z obavy, že by prišli o voličov. Ešte v polovici februára klamali o šíriacej sa nákaze a pred jej rizikom nevarovali ani zdravotníkov v menších štátnych nemocniciach. Na konci mesiaca už malo koronavírus viacero členov iránskej vlády, podľa aktuálnych informácií je ich okolo tridsať. Traja mu podľahli. Irán má doposiaľ najväčšie percento úmrtnosti na koronavírus na svete, a to až 5,5 percenta, kým v iných krajinách sú to zhruba 2 - 3 percentá.

PS. článok je z 11.3.2020 . počet infikovanych aj mrtvych je ovela vyšší


19.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 03:33 avatar
18. ale zato taliani narozdiel od iránu z ktorého sme všetci v nemom úzase ,

Talianska vláda sa snažila epidémii predísť hneď, ako sa dozvedela o oficiálne prvom nositeľovi koronavírusu, 38-ročnom Mattiovi z mestečka Codogno na severe Talianska. Mesto uzatvorila a začala hľadať pacienta nula. Dokonca najala vedcov, aby vytvorili algoritmus, ktorý by im pomohol rýchlejšie zachytiť pravdepodobných nakazených. No nepodarilo sa im to, vírus musel mať viacero nosičov. Na začiatku zasahoval najmä sever Talianska, niektorí jeho obyvatelia preto utekali pred nákazou na juh, pričom netušili, že už sú nakazení, a tak vírus šírili ďalej.

Pohreby bez obradu

Podľa The New York Times v sobotu Nicola Zingaretti, líderka talianskej Demokratickej strany, druhej najväčšej politickej partaje v krajine, na Facebooku zverejnila video, v ktorom oznámila, že aj ona má koronavírus. Vláda, isto poučená aj zo situácie v iránskom parlamente, ihneď zvolala mimoriadne nočné zasadanie a taliansky premiér Giuseppe Conte vyhlásil karanténu pre celú krajinu vrátane jej ostrovov. Sú zatvorené školy, športoviská, múzeá aj galérie. Nesmú sa usporadúvať občianske ani náboženské obrady, pohreby nevynímajúc. Bohoslužby sú dovolené len v takom prípade, keď ich účastníci dodržia medzi sebou odstupy aspoň jeden meter.


9.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 01:31 avatar
Od Januára západ definitívne o vire vedel, napriek tomu začal zavádzať opatrenia až začiatkom marca? Aj to do dnes deň, koniec marca, neurobil opatrenia také, ktoré by mali reálnu šancu zastaviť šírenie. Návod od Číny mal západ tiež, dokonca sa dozvedáme, že číňania úspešne liečia koronu zvýšenými dávkami vitamínov a tradičnou medicínou, teda bilinami.
Západ naproti tomu neustále žvatle o vakcínach za miliardy....

Sú tu reálne dôvody, prečo je nákaza pre našu cuvilizáciu pozitívnym javom, záleží len na tom, či civilizácia využije túto príležitosť a konečne sa zbaví tej hnusnej pijavice zvanej liberálny kapitalizmus. Ostatne, už zaznelo z Nemecka, Talianska, aj Francúzska, že zmena systému je nevyhnutná a reč bola hneď v počiatkoch debát o zoštátnení strategických podnikov.
Či svoje slová mysleli váźne sa samozrejme ešte uvidí, lebo vieme, že čo zapad povie, to nemá hodnotu. Snáď sa to zmení.


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 3. 2020, 02:08 avatar
ten vírus sa širi veľmi zakrene, a najviac ho roznašaju v podstate jedinci, u ktorých nie su temer žiadne príznaky....Myslim že všetci to podcenili, jak v Číne ,tak potom aj inde....t že to zacalo v Čine je jasne, ale otazka je , mohli vobec tomu uplne zabraniť?.....Jedine tak, že by okamžite od prveh pripadu dali ludi do karanteny, ale ktovie kolko ludi už bolo nakazených, kym vobec to objavili v prvom cloveku....
Vsetci to podcenili a vypadalo to ako chripka....kym sa spamatali, tak uz bolo neskoro.....a takto to sa siri po celom svete....Ono odstavit vyrobu a vsetko zastavit nie je take jednoduche.....a zo zaciatku ak by to niekto urobil, tak by to vypadalo v ociach ludi ako blaznovstvo....(hlavne estze by neboli mrtví)este aj teraz sa tomu niekde brania.....Ten virus proste je a zrejme to tak ma byť....
Snad to bude do buducna na niečo dobre, a ked sa zjaví taka pliaga, tak narody budu reagovať rychlejsie a nebude to vypadat ako blaznovstvo.....ale to už mudrujem......
Súhlasí Scarletta


12.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 02:30 avatar
11. ondrej, toto hovädo ešte pred dvomi tyzdnami vypisovalo po Dfku, ze koronavírus je neškodny . a teraz tu ide pičovat na nedostatočné opatrenia???

vyber?m z jeho vygrcov
Tému 12. marca 2020, 17:33 založil Boris.
Voláme ho aj kobra, alebo Karola vírus... Nič zaujímavé, nič podstatné. Predpokladám, že ide len o ďalšiu fázu ekonomickej vojny. Korona prejde, zomrú ľudia... Tak isto, ako na x ďalších chorôb, vírov a podobne. Svet pôjde ďalej."
Súhlasí ondrej61


13.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 02:35 avatar
dalšie vygrci

Tému 13. marca 2020, 07:03 založil Boris.
Tak som si prešiel večer dostupné informácie o tom akože strašnom víre..

Zaujímevé, v Číne je korona na ústupe a počet infikovaných dosiahol počtu 80.000.
To je zhruba 0,005 percenta čínskej populácie... Tak vyzerá pandemia podľa retardovaného západniara.

Aj na týchto a podobných správach sa dá vidieť, že tento humbuk je opať raz predstavením debility, ničomnosti, sebeckosti západného sveta.
Západniari, ak by boli verní vlastným zákonom, tak by sa museli sami pozatvárať za šírenie poplašnej správy z dôvodu, že korona nieje ani z ďaleka taká agresívna a nebezpečná nákaza, ako sa proklamuje. Len prasprosté vyvolávanie strachu, paniky.

www.df.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tento poloblb má asi fakt amputovanú sebereflexiu . po tom čo sem nagrcal sa ide ešte stazovat
Súhlasí ondrej61


15.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 02:58 avatar
Nie. Odbáčaš od podstaného Ondrej. Ak to, že to tá o ničom a neľudská Čína zvládla 10x lepšie, ako ten super ludskoprávny západ.
Ako to, že tá neľudská Čína uprednostnila svojich ľudí a západ uprednostnil svojich miliardárov a ľudia nech kapú.. Nalej si konečne čistého.


16.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 03:22 avatar
15. mešuge, ked čína stihla nakazit cely svet, - talianom to tam zavliekli 28.1. 2020 [ prvé dva prípady covidu19] dvaja Čínsky turisti. [ v tom čase Čínania dobre vedeli ze sa jedná o epidémiu ]az potom začali zavádzat rozsiahle karantény .
Súhlasí Osvietený, ondrej61


10.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 01:33 avatar
No a na záver k liberálnym médiám, robia všeobecne to, čo robili aj doteraz a to jediné, čo vedia.. len klamú a pľujú navôkol seba.


14.
označiť príspevok

Scarletta žena
   30. 3. 2020, 02:52 avatar
bobor, ty si najmä chory človek,
najskor pičuješ na západ ze koronavírus nie je ani zdaleka tak nebezpečny , a západ len vyvoláva paniku . a teraz ze západ nereagoval . ved to je čistá schíza čo ty uz predvádzaš

ludia zomierajú, svet sa snazí , nemocnice sú ochromené, lekári sú vyčerpaní a aj tak robia maximum. a ludia umierajú . a ty túto tragédiu, zneuzívaš na svoju chorú propagandu . čo si ty za hovädo??  
Súhlasí ondrej61, Osvietený


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 3. 2020, 09:10 avatar
bobor bude nadavať na zapad stale, to je jasné.....
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 3. 2020, 09:14 avatar
slobodne media klamu huaaaaaaaaaaaaaaaaaa    

treba čítať tie neslobodne ruské hovnomety     
Súhlasí ondrej61


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 3. 2020, 10:55 avatar
Elfí trol zabáva.
Denník n či SME sú slobodné médiá
Slobodné médiá sú Slobodný vysielač, Infovojna...
Súhlasí Boris


17.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2020, 03:24 avatar
Dokument o priebehu udalostí vo Wuhane

www.freefilm.to Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 3. 2020, 09:14 avatar
Tak teda dokument                   
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:32,  žijeme na cintoríne, keď sa kupovalo rádio, nesmel som ísť do obchodu, máme najkrajšie...
dnes, 00:19,  No tiež má na výber, nie? *29
dnes, 00:17,  Nostrada myslím, ale aj Kacíra... *39 už
dnes, 00:15,  Dneska 6.6. *19...
dnes, 00:11,  no ved dnes su vselijake aplikacie.....staci trebars foto nejakeho obrazu a ono to rozpozna od...
dnes, 00:10,  Písal to niekto na stránku. *04
dnes, 00:09,  Shagara, vsetko co píšeš v32 su len tvoje uvahy..... ano presne za to bol Ježiš...
dnes, 00:07,  To by som chcel vidieť tu techniku, ja meno nepotrebujem, iba fotku
dnes, 00:05,  Vtedy ešte neboli foťaky
dnes, 00:02,  spiritizmus už nerobim 5 rokov, da sa pozrieť na druhu stranu, da sa to naučiť
včera, 23:57,  Ondrej to vieš, skúsenosti.*03*03*03 Možno fakt nosím dobrú prilbu na kokose a až ma tak...
včera, 23:55,  20, .... tomu sa teš, nakoľko Boh odmieta špiritizmus a každú jeho podobu!!!...
včera, 23:55,  Tiež verím, že z toho moc emočne neotupel. *03*03*03
včera, 23:55,  kde ty na to chodíš*03*03*03*03...to chce fakt mať čosi za tymi lopuchami co nosíš na...
včera, 23:54,  Ja mám vždy na výber.*03 Len či ujo Milan Nostrad tuší, že sa tu môže zjaviť aj MiIan...
včera, 23:52,  *21 *21 .. ty si môžeš vybrať, či budeš v nočnej, alebo dennej. .. *21
včera, 23:50,  Je neskutočne tupé. Verím, že toto ujo neurovedec napísal na internet. *13*13*13*13
včera, 23:49,  Je to možné, ale čo ak som v nočnej? *04
včera, 23:48,  Pošlime mu fotku Ježiša. Ak prehlási, že nežije, kameňuješ ho ty, ak prehlási, že...
včera, 23:46,  By ma zaujímalo,či aj vy máte taký názor, ako odborník, neurovedec, jeho meno som už...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži sa v láske správajú ako v reštaurácii. Najprv si objednajú podľa jedálneho lístka a potom zízajú na susedov stôl.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 848 bytes in 7,928 seconds)