Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre Fotona, ako funguju modlitby. Nijako.

95
reakcií
2841
prečítaní
Tému 3. februára 2011, 17:02 založil scirocco.

podobné témy:1.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 17:02 avatar
"Manželský pár z americké Filadelfie byl ve středu odsouzen k desetiletému podmínečnému trestu za neúmyslné zabití syna."
"Před rokem nezavolali lékaře k dvouletému dítěti, které mělo zápal plic, a namísto toho se ho snažili vyléčit modlitbami. Podle lékařů by přitom včasná pomoc chlapce zachránila."
www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 17:10 avatar
neviem ako Foton vnima modlitbu, ešte neznamena ked niekto sa modli ku Ježiškovi, tak sa modli aj dobre.mne prekvapuje ako niekto može silou mocou tvrdit že nič take nieje...nik z vas nieje šef kurva, tak to už pochopte ! on je šef ! kto si, že maš istotu prave ty ? je tu tolko fenemenov, že sa to jednoznačne tvrdit neda ! zvlašt ked niekto je z hornej, dolnej, vedla Malinej z podolia...
Súhlasí ranexil, Fotón


3.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 17:14 avatar
modlitba je ritual, ma vplyv na cerebralnu uroven jedinca, ty ako materialista to nepochopiš, lebo to maš blokovane, alebo to tvoj mozog preklada inak, preto ešte neznamena že som fanatik
Súhlasí Faith_No_More


87.
označiť príspevok

scirocco muž
   5. 2. 2011, 09:41 avatar
Blueevil: Modliť sa možno vieš, avšak elementárnej slušnosti a vychovaniu ťa doma, ani v kostole, nenaučili. Bežkaj si to doštudovať, zatiaľ si aj ty na blackliste.

Na DFku sa zišla skutočne pozoruhodná zostava veriacich...


91.
označiť príspevok

blueevil
   6. 2. 2011, 14:18 avatar
praveže neviem, kto ti to povedal ? čo sa tyka slušnosti, tam to maš tiež zdatne popletene   položim otazku k tej tvojej slušnosti : čo je neslušnejšie ? bud priamo ist na vec nadavkou, ktorou sa podčiarkne vyznam, pretože ked vam človek normalne vysvetli pravdu, neberiete to važne !atd.atd.alebo ked človek(pochop :"kokot) za chrbtom niekoho so "slušnosti" obserie alebo ojebe ? slušnost sa dosahuje skutkami, nie dristami !že to chapeš zle, je moj problem ?     z čoho si vydedukoval že je niekto veriaci ? a ten blacklist si strč do píči  


93.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 2. 2011, 15:04 avatar
takto reaguje iba bluedebil, tiež je veľmi podráždený za pravdu  


94.
označiť príspevok

blueevil
   6. 2. 2011, 15:11 avatar
       ktože to reaguje ? aku pravdu !?       to si si nahovoril ?      je mi štyri čo si mysliš, a čo je niečo podla teba...niekedy ked si človek pozera spatne tie vaše hystericke vyjavy, uistuje sa len v tom že narod kokotov


95.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 2. 2011, 15:14 avatar
to máš pravdu, takých čo len neslušne nadávajú


96.
označiť príspevok

blueevil
   6. 2. 2011, 15:17 avatar
už lutuješ scirocco alebo mamaleone že sa to neda stiahnut spat ?   na ten svoj vek by si mohol mat aj niečo v hlave, taketo excesy zažije človek len sem v tejto čudnej krajine medzi spoluobčanmi  
Súhlasí mamaleone


92.
označiť príspevok

blueevil
   6. 2. 2011, 14:49 avatar
scirocco, pre teba :www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

rains
   3. 2. 2011, 17:17 avatar
ku ktoremu z bohova sa modlili?


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 2. 2011, 17:24 avatar
Ku tomu o ktorom tvrdia ze zije a pritom klacia pred krízom kde je podoba ukrizovaneho a mrtveho cloveka...ja byt nejaka chytra entita tak si poviem ze tomuto ale riadne jebe na hlavu a idem preč a nepomozem.


6.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 17:26 avatar
ludia sa často modlikaju ked to len na silu potrebuju lebo su sebecky, nijake naboženstvo v pravom zmysle slova neuči nikoho ojebavat, zabijat, alebo ano ? to je vec jedincov postihnutich kokotizmom !im nezaleži na ničom, ak chcete niečo zmenit, zmente seba tym že to skutočne chcete, to sa musite najprv naučit ! v tom je problem že vy stale niečo chcete, dostali ste to a nevidite to ! potom ste nahnevany na niekoho ineho a neviete ani prečo    ohovarate,...robite zlo ! lebo zatvarate oči pred svojou neschopnostou žit ?


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 2. 2011, 17:30 avatar
ale uci, hovoria telo kristovo, daju ti oplatku, hovoria krv daju ti víno, modlís sa k zivemu , pozeras na mrtvu sochu, skratka vsetko samý blud. Potom sa necudujem, ze ked im ufo padne na hlavu tak kludne zhltnu ze to bola svetojanska muska, elbo maju uz davno mozgy vyjebane.
Ja si to uz ani nevsímam, nie su nanic, pokial sa nepreberu z falosi potial budu len debilmi.
Súhlasí mamaleone


8.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 17:51 avatar
teraz asi mysliš svetuškarov a v tom maš pravdu.vačšina z nich vie svojim demonickym preklinanim kvalitne ničit inich, oni su ešte o sebe presvedčeni že oni su ti     samotne naboženstva su davne mudrosti, ktore sa ale nevyvijaju dalej akoby sa mali, niekto ich zamerne pozmenil tak, aby mozog bol udržiavany v chaose, takto je jedinec labilny.ak by neboli, boli by tu velke vojny...niesu zodpovedne za to, že ludia ich zle prijali


9.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 2. 2011, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 20:18 avatar
Piskotka ja som scirocco (čítaj široko), nie sRirocco:
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Skúsil som "na vlastnej koži" modlenie viackrát, na odporúčanie mojich veriacich priateľov, no aj keď súhlasím, že to dodáva silu, a povznášajúci pocit, tak nič viac v tom nie je. Žiadne spojenie s bohom a už vôbec nie liečenie, či predlžovanie končatín.

Čiže áno, modliť sa je dobré, ale len ako istá forma psychohygieny, zázraky od toho nečakaj.


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 2. 2011, 20:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 21:29 avatar
Za skomolenie sa nehnevám, o nič nejde.

Modlenie funguje aj normálne, nielen 'duševne', ak sa modlí sám chorý (nie ak sa modlia za neho druhí), podobne ako placebo. Ako vravíš dodáva silu, aktivizuje obranné mechanizmy organizmu. Samozrejme len slabšie a chronické stavy. Akútnu apendicitídu, ani choleru a týfus si modlením nezlepšíš o nič.

Preto sa aj lieky netestujú v porovnaní s ničím, ale v porovnaní s placebom:
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 2. 2011, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 2. 2011, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 22:26 avatar
@Piskotka 27/29: Áno, je to ako vravíš. Boj je barlička. Keď si naozaj v prdeli a nevládzeš, tak sa k nemu treba modliť. A aká by to už len bola modlitba, keby si ani neverila, že objekt tvojej záchrany existuje, že?

Ad: "zabraloto": Z časovej následnosti nevyplýva následnosť kauzálna. A s "osobnou skusenostou" ... no nechajme to radšej


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 21:00 avatar
scirocco. nie je modlenie ako modlenie,..neviem ako by som to prirovnala, ale prosiť Boha o pomoc sa akosi " neujíma" , on mi pripadá len ako taký "pozorovateľ, ktorý dáva "pokyny" /..veriaci vždy prosia svätých o pomoc, čo je veľmi zaujímavé..najčastejšie Pannu Mária a sv. Jozefa ) ... Modlenie - teda prosba sa musí maximálne precítiť až do najväčšej hĺbky duše , priam do koreňa vlastného ja. Viem, že takáto prosba /aj krátka vlastná verzia/ môže byť účinná, nakoľko sa ňou "pohne" prehnane povedané akoby časopriestor ",.. udeje sa niečo mimoriadne zvláštne , čo spôsobí sila myšlienky !!!!- (...raz mi nič iné neostávalo len prosiť o pomoc , lebo som sa ocitla na "na hrane" a bolo to buď alebo..rozhodovali okamihy a stalo sa niečo neuveriteľné, čo si dodnes neviem vysvetliť a čo ma zachránilo. všetko sa dohralo veľmi rýchlo ).


18.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 21:37 avatar
Boh s modlitbou nič nemá, lebo neexistuje.

Ľudia sa modlia k Márii a k Jozefovi asi preto, že sú to Kristovi rodičia a preto akoby mali nad bohom nejakú autoritu a mohli tak akoby prikázať splnenie modlitby.

A čo si zažila neviem, nie je to opakovateľný zážitok, ale možnosti ľudskej psychiky sú úžasné, aj keď určite nie nadprirodzené.

Ja neodsudzujem ani nezavrhujem modlitbu či iné duševné praktiky, jógu, meditáciu a podobné, sám som ich praktikoval (dnes už som lenivý) a mal som z nich mimoriadne krásne zážitky, len upozorňujem, keď sa im prisudzuje nereálna moc. Toto moje vlákno bolo adresované fotonovi a tak ho aj treba chápať.
Súhlasí enemy unknown


19.
označiť príspevok

enemy unknown
   3. 2. 2011, 21:39 avatar
no vidíš scirocco, konečne si napísal rozumný príspevok (potlesk).
Súhlasí Ónya


28.
označiť príspevok

enemy unknown
   3. 2. 2011, 22:08 avatar
Scirocco prosím ťa, ešte okrem tohto veľmi výstižného príspevku k modlitbe, zdôvodni mi tú tvoju argumentáciu, že hermeneutický kruh je nezmysel. Naozaj by sa to v rámci inteligentnej výmeny názorov hodilo, inak to budem musieť považovať za straw-mana, pričom si myslím, že máš na viac, len si na mňa urazený pre ješitnosť a podrývačnosť.


32.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 22:37 avatar
scirocco..to bolo prirovnanie - modlitbou som poukázala na tú SILU myšlienky... všetko riadenie máme v hlave....čiže ak prosíš napr, o pomoc nemusí sa to prevádzať konkrétne modlitbou ako veriaci.. ale inými myšlienkami , ktoré vyzerajú ako "modlitba", ktorá človeka oslobodí " ..je to niečo ako silná meditácia, silné pôsobenie myšlienok -pretože je človek max, sústredený na jednu vec, ktorou sa dá dosiahnuť žiadanej zmeny.
Súhlasí scirocco, enemy unknown


33.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 22:39 avatar
@Ónya/32: Ako prirovnanie súhlasím, som to najprv nepochopil.
Súhlasí Ónya


35.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 22:41 avatar
ani sa ti nečudujem, lebo som začala nejako zo široka ..kým som sa dopracovala k hlavnej pointe )


34.
označiť príspevok

enemy unknown
   3. 2. 2011, 22:41 avatar
súhlasím s tým, že dá sa dosiahnuť žiadanej zmeny, ale nie vždy. Však tuším sme to s farmakum preberali pri placebo efekte.
Súhlasí Ónya


21.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 2. 2011, 21:42 avatar
Oňa, skús neprosiť, len sa poďakovať..a komu?..To záleží na tebe...
Súhlasí Ónya


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 22:44 avatar
nemboj Linduš..viem...ale neraz sa mi stalo, že som ďakovala, bola povďačná a po čase sa ukázalo, že to bol malý " oser z neba ".  


16.
označiť príspevok

mamaleone muž
   3. 2. 2011, 21:34 avatar
ja by som aj skúsil ale neviem ako sa zalamujú ruky, čo keby som inak.. a tiež neviem ani slovo z modlidby ,čo potom ? bola by platná? alebo by som išiel rovno do pekla...


20.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 2. 2011, 21:39 avatar
Pokiaľ nevieš ako sa zalamujú, tak sa skús obrátiť na nejakú firmu, čo má v ponuke: Zalamovacie a parkovacie systémy.

Samozrejme, že parkovacie systémy ťa nebudú zaujímať, ale môžeš sa ich opýtať na tie zalamovacie systémy. Zadaj do Google, nájdeš kopec firiem, ktoré sa zaoberajú takými systémami.
Súhlasí Ónya


22.
označiť príspevok

mamaleone muž
   3. 2. 2011, 21:44 avatar
ale bude to pravé? orechové, aby tá modlidba mala aj úspech...


23.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 2. 2011, 21:48 avatar
Veľa záleží od výberu firmy.
Súhlasí mamaleone


25.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 2. 2011, 21:54 avatar
Napríklad jedna firma má takýto popis činnosti: Sme firma, zaoberajúca sa grafickým dizajnom, zalamovaním časopisov…

Napíš im, či sa zaoberajú aj zalamovaním rúk. Tu máš e-mail na nich, aj formulár priamo na stránke: www.123dopyt.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 22:57 avatar
mamaleone..ono je to tak ..že v totálnej bezmocnosti človek siahne po Bohu , ..no niekto zase Boha nepotrebuje, nakoľko využije vtedy správne svoje racio a to mu je dostatočne nápomocné.


37.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 22:45 avatar
Vlado..z teba sa ide človek niekedy počúrať. 
Súhlasí enemy unknown


38.
označiť príspevok

enemy unknown
   3. 2. 2011, 22:47 avatar
tento bol dobrý s tým zalamovaním rúk  
Súhlasí Ónya


43.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 03:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

ruwolf muž
   4. 2. 2011, 12:00 avatar
Zase hlúpe prirovnanie.
Súhlasí scirocco


58.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 12:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

ruwolf muž
   4. 2. 2011, 17:18 avatar
"Veriaci v ja" je zase len Tvoja ďalšia sprostosť, pretože každý pri vedomí o sebe VIE a nie verí.

Už som Ti opakoval mnoho krát, že nekonečne dobrý stvoriteľ nemôže pripraviť nekonečne peklo pre svoje výtvory, ktoré údajne nekonečne miluje.
Veriť, že také niečo môže spraviť - môže len beštiálny šialený sadista.
Čiže, ak tomu veríš, si beštiálny šialený sadista.
Súhlasí scirocco


71.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 19:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 2. 2011, 15:04 avatar
Keďže dokázateľne niektorých stvoril bez svedomia, čiže sa preto nedokážu vyhýbať hriechu, tak ich úmyselne stvoril tak, by šli do pekla.


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 2. 2011, 19:35 avatar
o to viac prekvapuje že majú sedem detí a mali by rozoznať "odtiaľ -potiaľ "...mali ísť k lekárovi a zároveń sa mohli aj modliť ..
a zaujímavé..keď boli tak silno veriaci ..prečo im Boh vzal dieťa ?..veď im tým veľmi ublížil nakoľko si to nezaslúžili..prečo Boh "dá a potom vezme ".. 
Súhlasí scirocco


12.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 2. 2011, 20:19 avatar
Tie otázky sa pýtam aj ja...


17.
označiť príspevok

mamaleone muž
   3. 2. 2011, 21:36 avatar
asi preto že je všemohúci...


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 2. 2011, 08:01 avatar
mamaleone..ale potom prečo sú ľudia na svete nešťastní ? ..prečo ten milostivý a láskavý Boh dopustí toľko trápenia a zla ? Kde je jeho dobro ? ..ako si tak kladiem otázky ..vychádza mi z toho len jedno, že pokiaľ ľudia "nemajú Boha" v sebe /takého ktorého si vytvoria / žiadny iný Boh "nad nami" nemôže existovať...a ak je "niečo" čo voláme Boh tak to je akýsi vesmirny "zákon" ktorý funguje tak ako funguje.


24.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 21:50 avatar
ako možeš vediet či nieje BOH ked si ho ešte nevidel (spravne pochop)


26.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 2. 2011, 21:58 avatar
správne chápem blué..Ty si už ho videl, že ? 
Súhlasí schady


30.
označiť príspevok

blueevil
   3. 2. 2011, 22:18 avatar
ked poviem nie nevidel, tak ho možem urazit (ake to primitivne uvažovanie) žiadny ateista ho nemože spochybnit logickou uvahou, ktora sama o sebe nieje žiadnym dokazanim, človek ateistov streta hodne, mnohi z nich su už veriaci  


41.
označiť príspevok

crossover muž
   3. 2. 2011, 23:07 avatar
Byt ateistom alebo skor agnostikom je pokrok, clovek dostava skutocnu slobodu. Pretoze veriaci sa spoliehaju na boha a davaju mu moc nad svojim zivotom. Ked vsak zistis, ze si sam sebe panom a boh ti nerozkazuje, ani od teba nechce aby si sa k nemu modlil, alebo ho o nieco prosil proste len zil svoj slobodny zivot.
Súhlasí mamaleone


42.
označiť príspevok

crossover muž
   3. 2. 2011, 23:12 avatar
Prichadza skutocna sloboda. Ziadna autorita nad tebou. Rodicom tiez nedakujes za to, ze si sa narodil ale v duchu si im vdacny a oni to vedia podla tvojej lasky k nim. A nic im nespravi vacsiu radost ako vidiet ta dospiet v stastneho, dobreho a slusneho cloveka. Tak naco stavat bohu chramy modlit sa k nemu? Keby chcel tak ti chram postavi a povie sem pojdes, a podakujes.


51.
označiť príspevok

blueevil
   4. 2. 2011, 10:15 avatar
41/42/44.neviem ako sa niekto z veriacich spolieha na boha, určite je to niečo intimne a nik z nich o tom s nikim otvorene nehovori.ešte neznamena ked sa odovzdaš bohu, musiš byt automaticky hned v okovach, naopak možeš vdaka tejto viere ako aj inej odblokovat niektore problemy ktore ta zatažuju.podobny efekt sa da dosiahnut meditaciou, jogou a podobne.vdaka tomuto efektu možeš vidiet veci ktore si doposial nevidel.si na tom tak, že si povieš teraz na pat minut budem veriaci a potom nie, lebo sa mi nechce ? je to stupen vyvoja duše, velmi komplikovane tema, pretože si to každy vyklada inak, vychadzajuc z vlastnych skusenosti a materialna.ako sa hovori : "syti hladnemu neveri" preto vyklad boha je rovnoceny s urovnou jedinca.


44.
označiť príspevok

mamaleone muž
   4. 2. 2011, 07:38 avatar
Ten kdo vymyslel boha musel byť výborný psychológ , tak postavil otázky okolo boha že sa o jeho existencii nedá ani polemizovať , nikto ho nemôže ani spochybniť lebo sa môže ,,uraziť" a pošle na mňa pohromu, je to perfektne psychologicky vymyslené, strach ,strach,strach o svoj život, život blízkych iba preto že ja polemizujem okolo boha... naozaj vás lutujem že nemôžete romýšlať slobodne.
A že ateisti sa stanú veriacimi o tom pochybujem ale je to možné niekde na psychiatrii takých prípadov som už aj ja videl, takí ludia sú schopný naozaj všetkého,tu je dokazovanie zbytočné  


46.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 08:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

mamaleone muž
   4. 2. 2011, 09:16 avatar
Pre mňa je najväčší strašiak daňový úrad iného sa nebojím, a čo je to ten hriech? to je aj to keď som sa včera opil? alebo som pretiahol kolegyňu? definuj , lebo ja nemám ,,akože hriechy" to len vy veriaci ich máte hodne , lebo sa musíte modliť aby ste sa ich zbavili.
Súhlasí scirocco


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 2. 2011, 09:22 avatar
ty preťahuješ kolegyne ..mamaleone ? ,,vieš že ak je vydatá tak je to hriech   a ešte väčší má ona lebo "cudzoloží 
Súhlasí Fotón, mamaleone


52.
označiť príspevok

scirocco muž
   4. 2. 2011, 10:55 avatar
Všetko čo je dobré je buď hriešne, nemravné, trestné, alebo sa z toho priberá.
Súhlasí Ónya, mamaleone


66.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 2. 2011, 13:00 avatar
yes..a čudujem sa, prečo všetko "dobré" je zakázané - hlavne RCK..a inými mmoralistami..
Súhlasí scirocco


69.
označiť príspevok

mamaleone muž
   4. 2. 2011, 13:53 avatar
súhlasím že je to hriech ale pre veriaceho on to hneď vytrúbi bohovi a potom farárovi nakoniec sa pomodlí 100x a je po ptákoch, kdešto mi to robíme lebo ,,chceme" páči sa nám to(obom stranám)  


74.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 20:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 2. 2011, 20:30 avatar
jáj..tak už rozumiem..preto nie si doobeda na df.ku lebo ..máš recht ..no a čo, užívaj si života pokiaľ sa dá.. 


53.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

fajer
   4. 2. 2011, 11:07 avatar
hriech majú tí,ktorí uverili,cirkevným učiteľom,ktorí im dávajú za príklad ježiša,z histórie vieme ,že to bol niktoš,ktorí ničomu nerozumel a nikdy nič nepovedal ani nenapísal,tie keci o bohu šírili,fanatici ako,Matúš,Lukáš a iný hlupáci........
Súhlasí mamaleone


59.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 12:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

mamaleone muž
   4. 2. 2011, 13:49 avatar
sú aj fotónove rozprávky, tie sú zábavnejšie  
Súhlasí ruwolf


73.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 20:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 20:41 avatar
53.."Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!" aaa sefe, mna hospodin, ci ako si to nadava nevyviedol z Egypta..ja som v tej krajine ani nebol.
"-Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia, a preukazujem milosť tisícom, ktorí ma milujú a zachovávajú moje prikázania." sefe, preco ti krestania si vyrezavaju toho oeneho pribiteho a klanaju sa mu? nieco posrali ne?

"-Nebudeš brať meno Hospodina, svojho Boha, nadarmo; lebo Hospodin nenechá bez trestu toho, kto Jeho meno zneužije" ved ani nemozem, bo ani neviem ako sa ten vycapny vlastne vola? Fero, Karol, Ivan ci ako mu je? neviem..len nejaky zasobovac..ergo nezhresil som )))

"-Pamätaj na deň sviatočného odpočinku a sväť ho! Šesť dní budeš pracovať a konať svoju prácu, ale siedmy deň je dňom sviatočného odpočinku pre Hospodina, tvojho Boha; nebudeš robiť nijakú prácu ani ty, ani tvoj syn, ani tvoja dcéra, ani tvoj sluha, ani tvoja slúžka, ani tvoj dobytok, ani cudzinec, ktorý je v tvojich bránach, lebo za šesť dní utvoril Hospodin nebesá i zem, more i všetko, čo je v nich, a siedmy deň odpočíval; preto Hospodin požehnal deň sviatočného odpočinku a posvätil ho!" - a manzelka hnogat moze ))) fajnotkaaaaaaaaaaaa )) a co tie feministky?

ty sefe, ono sa to prca krizom krazom, kradne bohapusto..dokonca najviac kradnu ti, co volaju meno zasobovaca a on nic..este sa klanaju aj falosnym modlam a ten Hospodin nic..ani bleky ani howno...kde je chyba?


47.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 2. 2011, 08:11 avatar
určite mamaleone...nakoľko si vtedy na počiatkoch ľudia s jednoduchším myslením nevvedeli yvsvetliť veľmi veľa vecí...tak vznikol Boh slnka, dažďa, lásky,..atp, vznikol Démon, vznikli anjeli zase prirovnanie , bo niekto niečo zázrakom prežil /akoby bol strážený anjelom/ a iný to neprežil..a tak vznikli modtlitby v popdobe rituálova obetovania. Potom prišiel ježiš ..a tam to všetko naplno začalo...alebo ešte predtým ?   
Súhlasí mamaleone


39.
označiť príspevok

schady muž
   3. 2. 2011, 22:54 avatar
hello


50.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 09:23 avatar
ak nepoznam krestanskeho boha, ci Allaha, tak mam tiez hriechy?


55.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 2. 2011, 11:08 avatar
neznalosť vymyslených zákonov akýmkoľvek bohom..Neospravedlňuje..čaká peklo, ale nevadí..
V nebi je síce dobré podnebie, ale v pekle lepšia spoločnosť 


56.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 2. 2011, 11:14 avatar
...a keby ho modlitbou zachránili, uveril by si, že to bolo modlitbou, a že to urobil Boh? Môžeme veriť lekárom, že by sa im ho podarilo zachrániť? Môžeme vedieť, že či už nie je zachránený od niečoho oveľa horšieho ako je život? Od zatratenia? Možno tým, že si ho Boh vzal k sebe, tak ho zachránil... 


60.
označiť príspevok

scirocco muž
   4. 2. 2011, 12:08 avatar
Áno Petrana. Môžeme veriť lekárom, že by ho zachránili. A považujem za totálnu morálnu zvrátenosť, takým spôsobom ako to robíš, ospravedlňovať zabitie malého dieťaťa. :( :( A vraj akí ste vy veriaci morálni! Odporné. :(


61.
označiť príspevok

Petrana žena
   4. 2. 2011, 12:11 avatar
...dobre, nehádam sa, otázka presvedčenia. A teraz by som sem mala dať stovky príkladov, keď lekári pochybili, a pacienta odrovnali? Chcem tým povedať, že vieme trt! Iba sa domnievame, že čo je správne. 
Súhlasí mamaleone


62.
označiť príspevok

scirocco muž
   4. 2. 2011, 12:27 avatar
Áno, vieš trt. Ak máš také presvedčenie, tak je úplne zvrátené a choré.


64.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 12:31 avatar
hehehe...zabavne ako niekto urci co je zvratene a chore a co nie ))))))
Súhlasí Faith_No_More


75.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 20:29 avatar
foton., mozem otazku? ň
ked nepoznam krestanskeho boha, aj tak mam hriech?


80.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 20:43 avatar
a ako poznam, ze mam hriech?


82.
označiť príspevok

Fotón
   4. 2. 2011, 23:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 2. 2011, 00:15 avatar
Nie si boh ni jeho riaditeľ, by si určoval, čo je a čo nie je hriech.


85.
označiť príspevok

mamaleone muž
   5. 2. 2011, 06:06 avatar
Fotón ty musíš byť poriadne veriaci , si naozaj trafený vierou,(asi si farár) my s tebou nechceme súperiť, nemáme v úmysle ťa pritlačiť ako ty ateistov,my tu na fóre ,,iba" diskutujeme, tvoje diskusné príspevky sú naozaj primitívne a patria do 12 storočia, ale prosím máš taký názor a nikto ti ho nevyvráti(hoci nevieš nič logicky podložiť) aj nad slnko jasné argumenty vieš si vysvetliť po svojom (teisticky), myslím že s tebou je diskusia bezpredmetná, po slovensky povedané na hovno.Ale niekedy sa aj nasmejem     takže nie stále je na hovno
Súhlasí fajer, scirocco


63.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 12:30 avatar
ja by som lekarovi veril len vtedy, keby mal kazdy z jeho clenov rodiny okolo pas 2 kg TNT a on pri hlave .357 magnum.


65.
označiť príspevok

scirocco muž
   4. 2. 2011, 12:55 avatar
Myslím že lekári tvoju dôveru oželia, no ty ich nie. Inak je symptomatické, ako sa tú Vy, náboženskí fanatici, aktivizujete a prejavujete, keď sa Vám niečo nepáči. Ste krásne čitateľní a potvrdzujete všetky ateistické tézy o Vás.


72.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 20:07 avatar
ja a nabozensky fanatik? ako si to napisal Petrane? Ak máš také presvedčenie, tak je úplne zvrátené a choré. - zacni uzivat lieky od psychiatra a citaj poriadne a nepot pitchoviny jeliman.
Súhlasí blueevil


86.
označiť príspevok

scirocco muž
   5. 2. 2011, 09:35 avatar
rains: Presne ako hovorím, vy tú svoju ťažko potlačovanú patologickú agresivitu nedokážete už ani ovládať. Si na blackliste.


77.
označiť príspevok

rains
   4. 2. 2011, 20:30 avatar
65..a este nieco: teisti ma oznacuju za atestickeho hajzla, ateisti za teistickeho hajzla...uz by ste si mohli vy dute gebule vyjasnit do ktoreho tabora ma strcite..inak mi pobozkaj rit a daj svaty pokoj s tvojimi vyfabulovanym srackymi co mas v hlave jo?


83.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 2. 2011, 23:58 avatar
hmm rains, si na tom podobne, ako Otompotom..Maďari mondokuju.. Keby so nebol Slovák, tak ťa neignorujeme..Slováci vravia..Keby si nebol Maďar, tak ťa volíme...


89.
označiť príspevok

rains
   5. 2. 2011, 15:34 avatar
ja viem Linda..ale vypatlaneme zadubenemu debilkovi ako je tuna mr, blacklist scirroco nevysvetlis...ako sa to hovori na vychode? neprijebes - nevysvetlis.


90.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 2. 2011, 22:28 avatar
však je tu takých viac, tak čo sa nad tým pozastavujem..Nechám to byť.. Fertik Mariško, zakry sa ( tak sa sa hovorí u nás na východe   )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:28,  Mne čierna a bledomodra
dnes, 19:14,  Aj tak sa mi už páči iba ružová..
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:03,  Kacír Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá...
dnes, 19:03,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:03,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:03,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(305 832 bytes in 0,206 seconds)