hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Pre -era-

príspevkov
15
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 24.3.2020 13:29 Bijjou
posledná zmena 24.3.2020 14:32
1
24.03.2020, 13:29
none
2
24.03.2020, 13:40
Ďalšia téma pre mňa? WoW. Super.

BTW, nemienim na ten link kliknúť 🙂
none
3

2. -era- 24.03.2020, 13:40

Ďalšia téma pre mňa? WoW. Super.

BTW, nemienim na ten link kliknúť 🙂

24.03.2020, 13:43
bojíš sa vírusu? heheh
none
4

3. Bijjou 24.03.2020, 13:43

bojíš sa vírusu? heheh

24.03.2020, 13:45
Takto poviem - počítačové vírusy sú pekná pliaga a už som s nimi zabil dosť času v živote. Ale tých vírusov, čo sa dajú pozorovať elektrónovým mikroskopom, tých sa určite nebojím 🙂
none
5

4. -era- 24.03.2020, 13:45

Takto poviem - počítačové vírusy sú pekná pliaga a už som s nimi zabil dosť času v živote. Ale tých vírusov, čo sa dajú pozorovať elektrónovým mikroskopom, tých sa určite nebojím 🙂

24.03.2020, 13:47
4. na fotónkovom fóre sa dajú pridávat obrázky [ a má k dispozícii aj iné funkcie] "aj" preto tam kopčím
none
6

5. Bijjou 24.03.2020, 13:47

4. na fotónkovom fóre sa dajú pridávat obrázky [ a má k dispozícii aj iné funkcie] "aj" preto tam kopčím

24.03.2020, 13:48
Som rád, že si šťastná 🙂
none
7

6. -era- 24.03.2020, 13:48

Som rád, že si šťastná 🙂

24.03.2020, 13:51
6. čo by som pre teba nespravila


mám silný pocit že sme zlyhali. My Slováci a Češi čo tu žijeme , ale aj média. Všetci ti čo sa Vám to snažime opísať a predať tu skúsenosť. Aby ste sa vedeli pripraviť.

- Aj vy vidíte tie čísla.
Včera sme mali päťtisíc tristo dvadsaťdva nových prípadov. Povedzte si to číslo nahlas 5.322 nových nakazených.
Alebo nie! Povedzte si radšej nahlas toto číslo - 427.
Koľko máte priateľov na FB? V priemere tie čísla sú okolo 400-500.
Obrazne povedané, môžme povedať že toľko ľudí sa tu už nikdy viac neprihlási na FB. Kde sme my teraz. Lebo toľko ľudí tu včera umrelo. Za jedne deň.
Včera sme prekonali celkový počet úmrtí aký nahlásila Čína. Toť ďalšie číslo do zbierky - 3.405 mŕtvych.

- Dívate sa na tie foto
Už nikdy nikto nevymaže z duše kohokoľvek kto tu žije, ten obraz vojenských aút krorý viezol rakve na spopolnenie do iného mesta lebo tu už krematórium nestíha aj keď robi 24 hodin.
Viete vôbec že nik z tých obetí nebude mať pohreb s obradom. Tie sú zakázané. Umreli opustení a tak aj budú aj pochovaní. Rodičia a starí rodičia. Priali by ste si taky koniec pre niekoho koho milujete. Ti v tých autách ho taky budú mat.
Pochovajú ich rýchlo. Pohreby v najpostihnutejších oblastiach sú každú polhodinu. Uz toľko ich je.
Nik z tých obetí si to nezaslúži. Pred mesiacom robili úlohy so svojimi vnúčikmi a premýšľali čo na obed. Dnes ich pochovajú bez patričnej rozlúčky. Na to sme neboli pripravení. Umierajú bezní ľudia.
Lebo tak to chodí keď je krízový stav.

-Počúvate, čítate čo hovoríme
Ľudia opisujú príbehy. Desivé ako z filmu.
Mnoho ľudí to tu prirovnáva k vojne. Osobne si myslím že oboje sú desivé a v oboch môžeš stratiť blízkych alebo život. Ale vo vojne vieš kto je tvoj nepriateľ. Môžeš skúsiť ho zostreliť dole. A tiež vo vojne máš spojencov. Môžeš dufat v mier či pomoc.
Tu si sám. A vírus môže byt všade, je neviditeľný. A ostane štáty len čumia a kritizujú.
Na zbláznenia sa!

A aj keď to všetko chápete aj tak vam to ešte uniká. Ešte je to príliš vzdialene tomu čo poznáte.
Nie všetci. Sú ľudia ktorí tušia aké to bude. Našťastie.

Ale asi sme aj my tu boli veľmi mäkkí v opisoch a asi sme boli priliš láskaví v snahe vás ušetriť.
Lebo my, čo tu žijeme si v súkromí tie spravy o tom že sme aj zúfale a v depresii pošleme. Tie úsmevy čo si vymeníte s niekym na ulici vypovedajú o mnohom, ale opísať slovami ich nemôžte. Na to sú príliš intenzívne.

Ale ani toto nie je niečo čo naozaj možte pochopiť, kým to nežijete. To ako chutí “byť na nervy” keď máte päťtisíc nových nakazených a do správy vam príde rozpis pre vaše mesto a okolite dedinky. Otvoríte zoznam mŕtvych (22 pre môj región) a so srdcom ktoré od strachu nebije kontrolujete či neumrel niekto 40rocny v Ancone. Lebo ho nechcete stratiť, ale dobre na tom tiež nie je.

Je jedno čo vam napíšem. Nepochopíte to ako tvrdo dopadnete keď mate “svoju chvíľku”. Respektíve ako tvrdo to na vás dopadne.
To ako sa bojíte, keď náhodou máte pocit že máte teplotu alebo vás boli hlava. Ak niekto zakasle stane sa z vás maratónec. To že asi každý kto tu žije má moment ked si naleje a je jedno či pred mesiacom bol ešte abstinent. Lebo to musíte nejako ustať. Deň za dnom. S novými štatistikami a tým všetkým.

Ak to neviete, ľudia tu už páchajú samovraždy. Tie slabšie povahy.
A tiež sestričky z oddelenia. Priveľký nátlak.

Včera som bola so psom v parku. Bol prázdny. Môj park kde sa už viac ako desať rokov stretávam s inými psíčkarmi v tej hodine bol vyľudnený. Sadla som si na trávu a na chvíľu to na mna doľahlo. Začala som plakať. Tak ako plačete keď je tej neférosti už veľa.
Ako som tam tak sedela, prišla polícia. Predložila som im doklad s krorym smiem z domu. Usmial sa na mna a upozornil ma že nesmiem sedieť. Musím so psom chodiť!
Lebo vy už nemáte ani len slobodu niekam ísť či sadnúť si.
Až tak vážny je ten virus a sitaucia.
A bude sa pritvrdzovať.

A potom pridem domov, dekontaminujem sa a zapnem si “veľkého experta” ktory všetkých uisťuje že je to len chrípka. Jaj nie. Že chrípka je nakazlivejsia. (Jeho slova).
Že všetko je super a bude ešte viac super od mája!
A je mi nevoľno. Je to ako nožom do chrbta.

Jeho zľahcujuce výroky sú hlboká urážka utrpenia ktore prežívame. Sú neuctov k obetiam ktoré tu sú.
Ten postoj o tom ze nič sa nedeje je výsmechom do tvare zufalstva. Je to potupa pravde. Ta negácia dôkazov je amorála!
Najme ak potom v inom rozhovore vysvetli že sa viac obava o ekonomicke straty ako o zdravie ľudí (ktore bude len a len Ok) a vam dôjde aká asi je motivácia celej tejto frasky - nerád by statil peniažky. Svoje alebo štatne.

Kde berie ten človek tu drzosť ešte dnes , navzdory realite, povedať že to nie je nič?! My tu s tým bojujeme v prvej línii kazdy deň a poviem vam - nič take ste nezažili. To čo je tu je desivé!
Nič z vášho predošlého života už neostalo.
Vidíme foto zničených lekárov, sestier. Zúfalo prosiacich ľudí aby už sedeli doma, lebo už dalej nemôžu. ľudia sa snažia udržať si morálku.

A potom niekto povie až unudenym hlasom že pozrite sa, chrípka je horšia!!!
Alebo že citujem: Väčšie riziko, ako umrieť na koronavírus, je, že prídete do bankomatu a ten vám nevydá peniaze, lebo tí, ktorí ho napĺňajú, budú v karanténe”.(zaujímavé že zas ho trapi hotovosť.)
Môžem ho uistiť že v Taliansku bankomaty fungujú. Čo nefunguje že život. Otvorene sú len potraviny, lekáreň a tlač. Nemáte veľmi dôvod si vyberať peniaze. A z domu už tiež veľmi nemôžte. Stráži to tu polícia.

Takze ano. Ja mám pocit, že to čo tu žijeme mnohi asi nepochopili.
A sama seba sa pýtam akú uctu si zaslúžia také výroky v očiach niekoho kto toto žije deň za dnom? Neviem.
Už len z tak prostého výroku o bankomate je jasne že nerozumie aka vážna tá situácia je a čo je skutočná priorita.
V každom videu opakuje kde on vaše bol. No ale v Bergame tieto dni zjavne nie!

Ale najväčšia urážka sú komentáre ľudí pod jeho videami.
Ľudí čo mu ďakujú. Čo mu tlieskajú. Čo nafukujú jej ego. Pod tými článkami sú mnohi. Je to akoby Slovensko na prahu pandemie našlo svoji mesiáša. Či skor farizeja.

Ale za čo mu tlieskate? Čo nečítate čo sa tu deje ? Že ani všetky chrípky sveta by takúto spúšť nezanechali?
Vždy keď mu tlieskate, dokázujete vašu bezcitnost a lahostajnost voci obeťami tragédie. Tragédie ktorú tým svojim žoviálny tonom popiera.
Každe vaše “pán profesor veľká kapacita” by ste mali ísť povedať pozostalým tých 3405 obetí. Vlastne už ich je dávno viac.
Každú hodinu tu umrie 17-18 ľudí. 9 ľudí za pol hodinu. 1-2 každých 5 minút. Kym ste sa dočítali sem umreli v tejto krajine aspoň 3-4 ľudia na chorobu krorú veľký pán profesor definuje “menej vážnu ako chrípka.”
Ti ľudia boli niekoho rodičia a starí rodičia.
A tu dávno už neumieraju len “starí a chori”. Už tu umreli aj tridsiatnici a ľudia bez zdravotných problémov.

Takze prepáčte ak som urazila národnú kapacitu. Ja nespochybňujem jeho prínos. Jeho dôležitosť. Ale keďže to tu žijem, uistijem vás že ako chrípka to určite nie je. Nemusím mat diplom z virologie aby som pochopila to zúfalstvo ktorému čelí tato krajina.

To preto som včera v parku po prvý krát od začiatku toho celého plakala.
Bolo mi naozaj ľúto tej falošnej a kratkozrakej reakcie niektorých ľudí. Bolo mi nevoľno z takej necitlivosti a neúcty.
Ako vôbec môžete tlieska človeku, čo tvrdí že chrípka je znepokojujúcejšia?! Nevideli ste ten konvoj rakiev? Nevidíte tie čísla ?

A aj to ako stále ti ľudia omieľajú - Taliani zlyhali ale my, my sme spasení!
Lebo vás v tom uistil pán profesor. Ste si vedomí že máte na Slovenku aj iné odborné kapacity? Asi menej teatrálne, asi viac opatrne vo výrokoch. Ale máte. Spýtajte sa ich čo hovoria.
Stále nechápete ako prekliato rýchlo a ľahlo sa ta pliaga šíri. Aké je to nakázlive. Ako sa to vie rozliest všade. Nikdy ste nevideli nič čo by sa intenzívnu podobalo tomuto vírusu.

Ale asi sme my všetci čo sa vam to snažíme povedať a pripraviť vam na to zlyhali, keď potom idete a ďakujeme tomu kto vam otvorene klame.
Lebo ak mu tlieskate tak je jasne že ste ešte nič o tom čo sa na vás valí nepochopili.
Ja nehovorím že Slovensko bude tam kde je dnes Taliansko. Ale pri stovke tiež neostane.

A nech už scenár bude akýkoľvek - Uistijem vás (aj keď budem oponovať veľkej vedeckej kapacite) že chrípka to nie je. A chrípka nie je víc nakazliva. Nepodobá sa to vonkoncom sezónnej chrípke.
none
8

7. Bijjou 24.03.2020, 13:51

6. čo by som pre teba nespravila


mám silný pocit že sme zlyhali. My Slováci a Češi čo tu žijeme , ale aj média. Všetci ti čo sa Vám to snažime opísať a predať tu skúsenosť. Aby ste sa vedeli pripraviť.

- Aj vy vidíte tie čísla.
Včera sme mali päťtisíc tristo dvadsaťdva nových prípadov. Povedzte si to číslo nahlas 5.322 nových nakazených.
Alebo nie! Povedzte si radšej nahlas toto číslo - 427.
Koľko máte priateľov na FB? V priemere tie čísla sú okolo 400-500....

24.03.2020, 14:00
Pôsobenie na city, to funguje na väčšinu 🙂
none
9

8. -era- 24.03.2020, 14:00

Pôsobenie na city, to funguje na väčšinu 🙂

24.03.2020, 14:01
8. myslíš ze je to fejk?
none
10

9. Bijjou 24.03.2020, 14:01

8. myslíš ze je to fejk?

24.03.2020, 14:02
Nie, prečo by som si to myslel? To je proste život. Život sa končí smrťou. 🙂
none
11
24.03.2020, 14:07
10. to je filoficky smer, zatial ale treba vyriešit aktuálny problém s covid19.
none
12

11. Bijjou 24.03.2020, 14:07

10. to je filoficky smer, zatial ale treba vyriešit aktuálny problém s covid19.

24.03.2020, 14:13
* filouoficky, sry ;-)
none
15

11. Bijjou 24.03.2020, 14:07

10. to je filoficky smer, zatial ale treba vyriešit aktuálny problém s covid19.

24.03.2020, 14:32
Kto má problém, nech rieši. 🙂
none
13
24.03.2020, 14:13
dobre, kašlem na to
👍: -era-
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 130 736 B vygenerované za : 0.131 s unikátne zobrazenia tém : 59 658 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.