Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Práca, alebo dôchodok?

46
reakcií
3063
prečítaní
Tému 8. septembra 2010, 20:18 založil ruža.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 02. 2012
3
26. 01. 2013
33
03. 09. 2008
1
20. 12. 2010
7
 
 


1.
označiť príspevok

ruža
   8. 9. 2010, 20:18 avatar
Vláda chce zakázať súbeh poberania dôchodku a zamestnania. Pracujúci dôchodcovia sa budú musieť uskromniť a žiť iba z jedného príjmu.
V balíčku nových vládnych opatrení, zameraných na znižovanie deficitu vo verejných financiách, sa ocitlo aj okolo 53-tisíc pracujúcich dôchodcov. Tí, čo odišli do predčasného dôchodku a popritom pracujú, si budú musieť vybrať iba jednu z možností. Rovnako tak aj poberatelia starobného alebo výsluhového dôchodku, privyrábajúci si vo verejnom sektore. Dva príjmy budú teda pre dôchodcov minulosťou.
Aký je váš názor?


3.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   8. 9. 2010, 20:26 avatar
Závisí čo by bolo višie ale rozhodne je to taká sprostosť lebo ak jeden človek je sám a je mu jeden príjem malí tak potom to ma na hovbeles aj horšie.


4.
označiť príspevok

bomba
   8. 9. 2010, 21:30 avatar
v dnešnej dobe, keď je toľko ľudí v produktívnom veku nezamestnaných, to považujem za správne - najprv prácu pre ľudí, ktorí si ešte musia na dôchodok zarobiť a dôchodcovia nech si užívajú zaslúženého odpočinku
Súhlasí Anette, marska, divnababa


41.
označiť príspevok

divnababa žena
   25. 9. 2010, 16:39 avatar
...v podstate súhlasím, lenže často tým dôchodcom ten malilinkatý dôchodoček nestačí ani na základné životné potreby...
...na druhej strane je mnoho mladých, ktorí nechcú robiť...
...alebo teda skôr nechcú robiť za toľko peňazí koľko je na tom mieste ponúkané...
...a dalšia vec je, že mnoho mladých je neschopných a nezodpovedných...
...nastúpia do práce, hned otŕčajú dlaň, pritom nemajú žiadnu prax a ani chuť sa v novej práci vzdelávať...
...často počúvam výraz "za také peniaze sa na to môžem vysr...ť" a zverenú prácu odfláknu...
...nepracujú na maximum, ved "to musí stačiť"...
...máloktorý chápe význam slova lojálnosť...
...to potom radšej tých dôchodcov...


2.
označiť príspevok

somik muž
   8. 9. 2010, 20:25 avatar
Moj názor je jednoduchý   Ked sceš rob ,ked ne tak ne  
Súhlasí dorota


5.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 11:38 avatar
absolútne s tým súhlasím, neviem prečo by som ja mal byť nezamestnaný len preto že (škaredo povedané) nejaké polosenilná-polodementná babička kvočí na mojom mieste... lenže ja ešte živiť aj rodinu musím...
opäť absolútny súhlas, dnes keď som si kúpil noviny a zbadal som tento titulok, tak som si skoro od radosti aj poskočil v obchode..
Súhlasí bomba, carybdeida, rohac5


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 9. 2010, 11:58 avatar
chvaklabohu ..chudáci dôchodcovia .ak žije dôchoda sám tak áno .,, .takto poberali manželia 4 príjmy , .. dva dôchodky a dva platy..čo také samoživiteľky ktorých je neúrekom, čo slobodné mamičky , či vôbec sám človek, si tioež platí z jedného smiešneho platu všetko a aby vyžil si hľadá ešte jednu práícu. ,.. či nezamestnaní .. aj absolventi zo škôl,...lebo všade je dôchodcov jak nasr. a mladí nemajú šancu sa zamestnať ak nemajú kontakty.
Súhlasí marska, bomba


7.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 17:37 avatar
Hm..........toto tu už bolo - za socializmu - dôchodca mal obmedzenú možnosť pracovať. Ale to si vy už nepamätáte. A na margo Marsky - Kto chce, prácu si nájde. Lenže máloktorí mladí je ochotný pracovať za plat 28O - 29O euro, pretože si každý myslí, že len čo skončil školu - bez praxe - mal by zarábať viac. Jasný prípad u nás na bývalom mojom pracovisku. Po dvadsiatich rokoch praxe, vzdelávania sa popri práce , a niekedy i nadmerné ľudské úsilie stihnúť všetko porobiť/ nosila som si niekedy prácu i domov cez víkend/, som odchádzala z môjho postu s platom cca lO.5OO,- Sk čistého. Medzitým už pribudli nové pracovné sily na naše oddelenie,nemali ani páru o tom, čo a ako, a to nepreháňam, a keď prišiel čas výplaty - ohrňovali pipky nosom - že čo to je - sotva 8 - 9 tisíc čistého. Takže- niekedy je miest toľko voľných a mladí to nechcú za tie peniaze robiť, prečo by to nemal robiť dôchodca. Marska - ja som dva roky ťahala v kuse po nástupe do dôchodku-- podnes deň mi z pracoviska telefonujú - Hani, poraď, hani hento - alebo toto... A ja rada poradím a keby som mohla, vrátim sa na rok-dva späť. Čo to je 58 rokov života? Cítim sa na omnoho mladšiu, a viem, že by som si svoje miesto obstála tak dobre, ako predtým.
Ale vy ste ešte mladí, preberáte,vyberáte a radšej mnohí beriete podporu, sociálne dávky a pritom, priznajte sa, koľkí robíte na čierno? Ale čo, aj vám roky pribúdajú , tak si o tom pokecáme, keď vy Marskovia budete v mojom veku. Ja sa prihlásim - he he - sama. A možno si v ten deň vašich narodenín na mňa aj sami spomeniete! 
Súhlasí divnababa


9.
označiť príspevok

bomba
   9. 9. 2010, 17:41 avatar
dôchodcovia by si mali užívať zaslúženého odpočinku a poberať taký dôchodok, aby nemuseli živoriť - nezaberať pracovné miesta ľuďom v produktívnom veku  
Súhlasí arašid, marska


12.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 17:45 avatar
a to je fakt 


13.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 17:47 avatar
Tak to teda dokážte vy - mladí, snažte sa toľko zarobiť a tak si to zariadiť, aby ste si potom užívali života až do smrti. Možno sa vám to podarí tak, ako mnohým generáciam pred vami nie.
Môj dôchodok stačí na zaplatenie všetkých základných účtov v domácnosti, zostane mi z neho l5 euro na stravu a iné "užívanie".
Ale si nesťažujem, mám dve ruky, dve nohy a dve oči a rozum - a pokým budem vládať, dokážem si zarobiť aj doma , pretože chuť na nové šaty, či kvalitné botasky, či dobrý bicykel, alebo aj zdravú stravu , sa odchodom do dôchodku netratí,a o dovolenke ani nehovorím.


42.
označiť príspevok

divnababa žena
   25. 9. 2010, 16:41 avatar
...a z ČOHO by mali ten dostatočný dôchodok poberať ?
...zo štátnej kasy ?


10.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 17:43 avatar
no nemyslím si, že by si si povedala chcem pracovať a dostaneš miesto 

ale nechápem naozaj dôchodkyňu, ktorá lamentuje, že predsa z dôchodku 450 eur (inak to sa len mne zdá dosť vysoký dôchodok?) nevyžije a preto pritom pracuje s ešte nejakým 300 ojrovým platom na poste učiteľa a vieš my marskovia, si musíme počkať na to jej miesto a keď sa naň dostaneme, tak budeme pracovať za menší plat ako má ona dôchodok...len dúfam, že nebudem taký cvok aby som mal rodinu v tom čase...

preto asi toľko arašid
Súhlasí bomba, ranexil, divnababa


14.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 18:23 avatar
V mojom prípade si to nehovorím. Je pravdou, že som pred odchodom dostala ponuku na dobré miesto aj lepšie platené, ktoré som odmietla presne s tým, že ho prenechávam mladším. Marska, čo myslíš, ako to skončilo? Odmietli ho viaceré, lebo - jednej sa nechcelo cestovať, druhá sa bála, že to bude príliš náročné, tretia si rýchlo vybavila predčasný dôchodok.
Ale to ma už nezaujíma.
Som v dôchodku, mám svoje plány, o ktorých veľmi nechcem hovoriť, lebo vieš ako sa to hovorí: Ak chceš pána Boha rozosmiať, chvíľočku mu rozprávaj svoje plány do budúcnosti".
Ale - poviem ti jedno, na jednej strane som rada, že som si pani sama sebe, na druhej strane ešte rezonuje smútok za prácou.


15.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 18:36 avatar
Marska- spýtam sa ťa - koľko platíš mesačne za byt, za elektrinu, za plyn, za TV,rádio, do spoločného fondu - v prípade, že bývaš v činžiaku ?
Ak tá pani platí ako my, tak jej zostane 3,5 - 4 tisíc na ostatné výdavky. V prípade, keď je sama.
Moja matka má dôchodok aj s vodvským okolo 9.OOO Sk - teda 3OO euro, platí mesačne okolo l8O euro, na lieky , stravu a iné jej zostanel2O euro, delené 4 - 3O euro na týždeň, delené siedmimi - je to 3,5 eura na deň. V tejto sume je zarátané všetko / i tie lieky/, aj maškrty aj drogéria a iné drobné veci, bez ktorých sa ani dôchodca nezaobíde.
Má takmer 85 rokov, a vďaka tomu, že ju život obdaril, alebo ako chcete - Boh, aspoň takým dobrým zdravím aké má, aj zatiaľ takmer čistým rozumom - dokáže si ešte i dnes privyrobiť nejakú tú korunku navyše , z ktorej rozdáva deťom,vnukom i pravnukom rovnakým priehrštím.Ako? ))) Tak isto, ako si privyrábam aj ja. Všetkému ma naučila moja mama, ju jej mama, a prastarú mamu tiež niekto z predkov.
Niekto by povedal - čo si neužíva života? Ale ona si ho užíva - po svojom, všetko to, čo robí, je jej koníček a robí jej to radosť zo života . Hm - a vôbec to nevadí, že je to všetko o práci. Bez práce a činnosti vo vyššom veku prichádza skoro smrť. Ale na to príde každý v pravej chvíli, keď sa v nej ocitne.


16.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 18:41 avatar
arašídka, to je k čomu? absolútne nechápem čo si mi tým chcela povedať


17.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 19:39 avatar
prepáč, zaujala ma tvoja otázka - či úvaha, že nevieš, či 43O euro je malý dôchodk, alebo nie. Ja som ženská praktická, začala som to prepočítavať na denné potreby a mesačné platby.
A tak trochu som písala aj to, na čo som práve myslela. Bolo to skôr o tom, že názor hovorí - dôchodca by si mal užívať dôchodkové obdobie... preto píšem o tom, že ja už viem o čom to je... A ešte jedna vec - šťastným samôže nazývať každý človek, ktorý si vie zarobiť aj v dôchodku.Lebo - čo to je u ž í v a ť? Ako? Rozhodne denné vychádzky za kŕmením holubov, alebo len tak sa flákať po meste, či niekde na záhradke každý deň - uf, to by ma zabilo.
Môj dedo hovorieval:Hora má - hora dá , len musíš vedieť ako. Neber to doslova ako že les, ale v širšom význame slova.
Marska, práve som pozerala TV - aj ty? Ak áno, tak vieš, že na školách v SR pracuje 7 OOO dôchodcov, nový zákon môže spôsobiť kolaps . Takže - máte teraz šancu dokázať všetci to, o čom píšete - bude viacej práce pre mladých. A nemysli si, že ironizujem.
Ja vám fandím, mám takých troch, čo sa musia prehrýzť životom a je to ťažké.
A dnes sa usmievam, môj najmladší možno prerazil bariéru a jeho snaha uspieť na novom poste nebola daromná. Ale je to cesta trnistá, Nadjenka vie o čom píšem.
Preto ti Nadja posielam pozdrav - dievča zlaté, dnes mi jeden tŕň zo srdca odpadol, ale zostalo mi ich tam ešte zopár.
Ale dnešný deň je pre mňa akýmsi malým sviatkom, už dávno som nebola dá sa povedať tak optimisticky naladená ako dnes.
Teraz už len krajšie počasie a za týždeň - dva sa budem kochať pohľadom do doliny - a teraz doslova a do písmena plati:Hora má - hora dá!
Božinku, píšem jak blázen, vy mi asi nerozumiete, ale môj staro-nový avatar vám to napovie.


18.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 19:45 avatar
arašid, ale ja som to myslel tak, že oproti priemeru je to dosť...
názor vôbec nehovorí o tom, že dôchodca už nemá čo v práci robiť, ale nevidím dôvod pchať ho aj dôchodkom aj platom, vieš, nespokojná babička pôjde na moje miesto učiteľa, ja si ale popri práci jej dôchodok brať asi nebudem...
Súhlasí Ónya, divnababa


20.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 20:16 avatar
marska, priemerný plat v SR je vyše 8OO - 85O euro! Hm, škoda, že som ho v mojom povolaní nedosiahla!
No, nebudeš si ho brať, to je isté, ale každý človek je naučený na nejaký svoj životný štandard, ja tiež pociťujem tú zmenu - o môj čistý plat mesačne menej, a keď pôjde môj tatuľo o dva mesiace do dôchodku - no zbohom - to bude ďalší deficit peňazí a po prekročení demarkačnej čiary sme sa vôbec nezmenili - chutí nám rovnako, takže ..... hľadáme spôsob ako ten deficit znížiť - našli sme svoju "horu" a ona dá, len treba chcieť.
Preto - šporujte na svoje staré kolená už dnes, ono je to tu za chvíľočku, ani sa nestačíte poriadne nadýchnuť a už budete v práci "zavadziať". A to by bolo ešte veľké šťastie, aby ste vo veku 45 - 5O , 52, a vyššie mali prácu , aby vás chceli v tom veku, aby ste skutočne nezavadzali. Jediné riešenie - otvoriť si svoju "fabriku"!
Ale ja už idem , to viete, my dóchodci máme teho času tak mááááálo      


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 9. 2010, 20:33 avatar
Takí plat nema temer nik z tych 90% ludí co normalne pracuju. Su tu hoveda, ktoré zarobia 100000 € mwsacne zato, ze je niekde v spravnej rade,alebo v prdely. A ten ničí celý priemer.
Súhlasí marska, Ónya, arašid


24.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 20:40 avatar
to za tri roky dosť stúpol...
priemerný plat, to znamená, že kamkoľvek nastúpim tak mám od 800-850 eur?
priemerný plat učiteľa sa pohyboval v roku 2008 okolo 17000 Sk, čo je vyšše 550 eur (neviem o tom, že by sa platy učiteľov radikálne zvýšili)...to znamená, že mám o 100 eur viac ako tá dôchodkyňa a ako dobre píše dolu Ónya, ja mám z toho živoť rodinu...
o nástupnom plate učiteľa nemusíme ani písať  teda zas nechápem k čomu to bolo 
a opäť veď nikto prácu dôchodcom neberie, len im logicky dáva na výber, dôchodok je vyplácaný preto, lebo si mimo zamestnanie a teda nemáš príjem 


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 9. 2010, 19:52 avatar
Podla mna je 430 strasne malo, z toho by som neprezil lebo ja potrebujem asi 2000 mesacne.


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 9. 2010, 20:31 avatar
ano je to smiešna suma ..ale takéto platy majú vo verejných a štátnych správach radoví zamestnanci.. ešte podľa nejakej post -socialistickej tabuľky )...
Súhlasí arašid


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 9. 2010, 20:29 avatar
arašidka..je to smiešna suma mať taký dôchodok ..trapné ozaj, ak žije dôchodca sám tak má čo robiť ..verím,, ale čo taká samoživiteľka alebo samoživiteľ s viacerými deťmi ? ? Dôchodca má už dospelé deti, napr. zľavu na električenku , od 70 - ky zadarmo /ja že čo sa stále ráno v špičke najviac vyvážajú / a iné výhody.. aj samoživoteľ musí kupovať lieky, platiť u lekárov za všetkých členov rodiny ..dôchodca si platí len za seba.., kde sú iné náklady na viacčlennú rodinu a dôchodcovi už noha nerastie... a tp ...))
Súhlasí marska


25.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 22:15 avatar
Hm, dievča, ale električky nie sú všade...ozaj, aké výhody majú dôchodcovia? Pokiaľ ja viem, neznížia im ani nájomné, ani iné platby. Takisto i za smetie platia raz ročne, aspoň v našom meste cca 28 euro ročne,lieky nakupujem pre mamu za tie isté peniaze ako ktokoľvek iný, takže nezostáva im nič iné, len sa uskormniť na hranicu biedy, ak ovšem nemali nejaké peniaze z dedičstva, či nepredajú svoj byt a nepresťahujú ich do domov dôchodcov.
Máme priateľa, práve nastúpil do dôchodku, je sám, žije v dvojizbovom byte , vyrubili mu dôchodok 289 euro. Čo má robiť?Má iba vek 63 rokov, zodraný je jak špalek od roboty, prácu si už nenájde, aj keby chcel...
Fajn, obmedzí prechádzky po vonku a doma bude chodiť bosý, aby si ušetril topánky, a najlepšie aj bez ponožiek, lebo aj tie sa derú, ak bude chcieť niečo na seba, sekáče ešte nezrušili, večer bude sedieť pri sviečke, aj to len v obmedzenú dobu, tak ušetrí na elektrine, bude chodiť skorej spať, tak ušetrí aspoň jedno jedlo a keď bude mať chuť na niečo ostrejšie, kúpi si Francovku a bude si ju kvapkať na kryštálcukor na lyžičke, lebo kockový je len pre tých s priemerným dôchodkom...
a keď ho bude reuma lámať v kolenách, tak si s ňou namaže trošku kolená a priloží si lopúchové listy, ktoré aspoň trochu bolesť stiahnu a keď bude usínať, odstrihne si na metre jeden dielik a bude sa vytešovať, že ešte pár rôčkov mu uletí a bude sa môcť v hlavnom meste povoziť zadarmo na električke.Dovtedy si ušetrí nejaké tie peniažky na vlak do toho mesta. A keby bol zručná babička dôchodkyňa, tak si otvorí kasňu a vyradí pár starých zodraných pletených svetrov, alebo si vytiahne z kontajnera neaký, vypára, a upletie si domáce papučky, alebo štrimfle... A v obchode si dobre prezrie regále so zlacneným tovarom na hranici záruky,naučí sa sám si piecť pečivo na celý týždeň , odnaučí sa piť kávu, nazbiera si cez leto bylinky a bude mať prima čaj... a tak by som mohla pokračovať ...
Jasné, že to píšem s humorom mojím vlastným, s pridaním trocha irónie, ale ak máte starých rodičov po sedemdesiatke, skúste sa ich pri nejakej príležitosti sami spýtať, ako to zvládajú. Jo, a nezabudnite im priniesť nejakú tu maškrtu a dedkovi trebárs fľašku dobrého vína. Možno sa tak dožijú ľahšie tej bezplatnej električenky!

P.S. ak si myslíte, že nepoznám problémy mladých rodín, tak ste na omyle. Poznáte rozpárvku o troch grošoch? Je pravdivá. A možno ju aj sami prežívate, len sa vám ešte zdá to finále strašne ďaleko - ja som v ňom už oboma nohami, bez mňa,mojej sestry a pomoci mojích detí by to mala omnoho ťažšie a možno už by problémy ani nemala....  


26.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 22:17 avatar
Ónya, myslela zrejme všeobecne zľavy na cestovnom...


27.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 22:34 avatar
Marska, pohybuješ sa v blízkosti viac ako sedemdesiatročných? Čo vieš o ich kondícii, zdraví? Pozri si štatistiku úmrtnosti v našej republike, ... a vôbec - ako často taký viac ako sedemdesiatročný človek využíva tieto zľavy? Akoľko za tie dlhé roky roboty zaplatili tomuto štátu do kasy? A koľkí z nich celý život k doktorovi ani nepláchli. Nezaslúžia si to? Ako sa vám bude páčiť, keď vám od nového roka stiahnu z vaších platov 2O% z toho mála čo zarobíte? A my sme platili - celý život - tak tá bezplatná električenka je len šušeň z nosa, a aj ten využíva z celkového množstva dôchodcov malý počet. Veď kam sa tak prevezie? Ešte tak hádam do okresného mesta dochtorkovi, lebo pán obvodný ho tam poslali, lebo v ich dedine rengén nikdaj nebol.
Buďte radi, že ste mladí, keď budete v mojích rokoch, bude sa vám to zdať úúplne inak.
No čo, každý máme svoj uhol pohľadu, každý iné skúsenosti a ako môj dedo vravieval: Ľahko sa sserie niekomu, kto nosí riťť so sebou!"
A preto - Lepšie je byť zdravý a bohatý!"
Ale jávás mám ráda, i když téch penez nemáte moc! CMUK


29.
označiť príspevok

marska
   9. 9. 2010, 22:48 avatar
arašid, začínaš ma svojim prístupom hnevať 
napríklad moji starí rodičia sú obaja nad 70, poznám ich problémy a aj využívanie zliav cestovného 


32.
označiť príspevok

arašid žena
   10. 9. 2010, 13:06 avatar
  A na čo sa hneváš? Veď som napísala, že každý máme iné skúsenosti a iný základ na prežitie. Fajn, že tvoji starí rodičia sú v takom dobrom zdravotnom stave, moja mamina ešte pred dvomi-tromi rokmi liezla u mňa na záhrade na čerešňu a mohla som ju zaprisahávať, aby zliezla dolu, nedala si povedať. Za to obaja moji svokrovci zomreli v rovnakom veku - 7O rokov, svokra mesiac po oslave a svokor dva mesiace pred dovŕšením sedemdesiatky. No vidíš, a svokra bola v takom zlom stave, čo sa týkalo nôh, že nedokázala vojsť do vane sama, nieto ešte do MHD!!!!
A ešte raz - čoje to voľné vstupy do MHD ? Opakujem, celý život splácali zdravotnej, sociálnej, a inej "ej", platili dane, a zase dane a zase iné , tak nech sa babičky s dedkovcami povozia aspoň v tej električke, ak ich v meste majú. My tu máme MHD, chodí občas - raz za čas, ale na zastávke veru nevidím davy klubov dôchodcov ....
A ešte taká nostalgická - od veci: Dnes je prvé výročie dopravnej nehody na kruháči pri mojej práci, keď do nášho auta cestou z obedu vrazil džíp - jendoducho na kruháči nezostal stáť, hádam si šofér myslel, že veď je na hlavnej, čo ja viem.... 4 dni na chirurgii aj s kolegyňou, dva mesiace PN-ka. Tak som sa dnes vybrala do práce, že si s babami zaspomíname. Prešla som cez prechod na tom istom kruháči, vošla do budovy a v tom bum: Na tom istom mieste havarovalo auto s bratislavskou značkou a bum do toho istého múru, ako my...... neviem, či vodič prežil, boli tm hasici, záchranári, oživovanie.... vraj infarkt.
Tak sa idem ukľudniť, aby som aj ja nedostala infarkt tutok na mieste....
Onča, mama má 3OO euro cca sama pre seba a to aj s vdovským! Toš žiadná sláva, ale už o tom písať nebudem. Komu to myslí a vie ešte nohami a rozumom hýbať, vždy si nejako poradí, ani kradnúť nemusí.


34.
označiť príspevok

arašid žena
   10. 9. 2010, 13:19 avatar
a ešte niečo... práve pred chvíľkou sme sa v Hypáči stretli s jednou mojou mladou známou, sotva po prvej materskej nastúpila pracovať. A tak sme si pokecali, dobre nám to padlo. A prišla do reči aj politika, aj iné. A akoby to sám čert tak chcel, Marsko môj straptučký, povedala:"A počuli ste to o tých učiteľoch?/prisahám ti na zdravie všetkých df.áakov, že som reč o tom nezačala/, keď im 7 OOO učiteľov odíde preč, kto to bude za nich za tie peniaze robiť? Veď ja som učiteľka a ušla som odtiaľ, veď kto by za tie prachy riskoval svoje zdravie?"
To len tak, že kukny sa jaká náhoda!


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 9. 2010, 22:43 avatar
arašidka..to dopravné som prirovnávala u dôchodcov so samoživiteľmi. Z takého dôchodku sa prežiť nedá to je jasné..nechce sa mi tu vypisovať všetky príklady čo poznám a ako sa ľudia majú biedne , rozhodne dva príjmy sú dva príjmy ako jeden malý príjem pre toho kto je sám je to ťažké..a ak má ešte aj deti ...mno však vieš .)))


43.
označiť príspevok

divnababa žena
   25. 9. 2010, 16:50 avatar
...prepáčte, ale to stále hovoríme o sume 430,- € ???
...podľa mňa je to dosť aj pre osamelú dôchodkyňu...
...teraz ma napadlo, že rozdiel môže byť v cenách v regiónoch...
...moja mama berie podstatne nižší dôchodok a ja mám tiež nižší príjem...
...preto sa mi suma 430,- € zdá dostatočná...


44.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 9. 2010, 16:56 avatar
Tu na vychode velke mnozstvo ludi robi za od 310 - 400 eur mesacne samozrejme v hrubom, pricom pre info minimalna mzda je teraz 307, 70 eur.


45.
označiť príspevok

Poroslav muž
   25. 9. 2010, 16:58 avatar
Na den to nie je zly zarobok, sice troska menej nez mam ja, ale uskromnil by som sa.  
Súhlasí postoy-lea


8.
označiť príspevok

arašid žena
   9. 9. 2010, 17:38 avatar
máloktorí mladí - sú ochotní pracovať - v tom akože mojom jedovaní sa som zmenila sled slov , tudiž dve ašípky.


11.
označiť príspevok

piskotka žena
   9. 9. 2010, 17:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 9. 2010, 22:56 avatar
Chceš umrieť mimo Slovenska?
Pretože tu o chvíľku budeme mať aj miesto národných parkov lunaparky.  


31.
označiť príspevok

david lane muž
   9. 9. 2010, 23:00 avatar
...skv0r sa my zda,ze budeme mat ciganparky,v tych nar0dnych...


33.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 9. 2010, 13:18 avatar
Môj názor. Ja som takmer celý život pracoval vo vedomí že v 60tke pôjdem do dôchodku. Potom to niekto zmenil čo je retroaktivita, na 62 . Potom asi preto že si to uvedomil zriadil inštitút predčasného dôchodku, ktorý mohol nastať až po 60tke. Teraz to chcú zrušiť, čo je zase retroaktivita . Ono to bola akási maličká možnosť trochu si vylepšiť slabučký príjem, ktorý sa počítal o.i. aj z platov za socíku, ktoré boli cca 10x nižšie ako teraz. Táto vláda ide zrušiť aj maličkú nezdanenú čiastku v treťom pilieri, čo bola ešte jediná možnosť pre starších si vylepšiť dôchodok. Terajší vládcovia ešte počas Dzurindovej éry zle nastavili pomer odvodov platených štátom pre I a II pilier, v prospech II piliera, takže soc. poisťovňa vytvára obrovský deficit, kdežto súkromné poiťovne nie, lebo štát MUSÍ platiť aj poistencom II. piliera. Terajší vládcovia by boli najradšej keby všetci straší ľudia vykapali, veď majetok čo oni vytvorili už mládež sprivatizovala a starí sú iba záťaž.....A toto sa odohráva v čase , keď sú pri moci strany ktoré sa hlásia ku kresťanstvu a slušnosti. Mladší akosi zabudli za koho peniaze chodili do školy, za koho peniaze sa dotoval zdravotný systém a najmä na to, že mladší do systému soviálneho zabezpečenia ešte dokopy nič nedali Je mi z toho na zvracanie.
Súhlasí arašid


35.
označiť príspevok

arašid žena
   10. 9. 2010, 13:32 avatar
MM, veď to, keď som videla, ako to zmenili, o čom mladí ani potuchy nemajú, lebo ich sa to ešte netýka! Teda, ako pristupovali k výpočtu penzie - odkedy , t.j. ako ty píšeš i za obdobie pred revolúciou, keď som ako pestúnka v jasličkách zarábala l.lOO,- Sk a pár rokov na projekcii s čistým platom l24O,-Sk, tak mi nebolo všetko jedno - ako môže porovnávať niekto platy a ceny za socializmu a teraz, po revolúcii. Po revolúcii som vyhupla platom na l.8OO a každým rokom vyššie o pár šestákov, hoci ceny išli rapídnejšie rýchlejšie hore. Ale ani toto si naši mladí DF-kári nemôžu pamätať, iba z rozprávania rodičov.
A čo sme čakali?
Predsa niekto musí naplnižť lzdevastovanú štátnu pokladňu. Politici všetkými svojími prešľapmi, korupciou, zatĺkaním a rozšafným šafárením zmenili za dvadsať rokov našu republiku tak, že ju ani Kristus viac nedá dokopy!Orná pôda nie je už potrebná, lebo EÚ nás zásobuje, rozhoduje, porúča a trestá. Za totáča stála bryndza 2O,- Kčs za kilo, dnes - lOkrát viac a ešte niečo k tomu. Nie, nechcem porovnávať ceny vtedy a dnes, nie je to porovnateľné, ale sa mi nepáči, že nám niekto porúča koľko oviec, koľko kráv, či krumplí treba posadiť. Pred pár rokmi na Záhorí zaorávali celé lány zimnej kapusty. Koľké nekresťanstvo - miesto toho, že by kapustu predali za nízku cenu, aby nevyšla navnivoč. Ale príkaz bol taký, tak preč s kapustou. Ako ľahko a s ľahkým srdcom sa zriekame rovinatých lúk, pasienkov, rolí, hájov, len aby na nich mohli stáť hacienkdy s vysokým kamenným plotom jak za čias Matúša Čáka Trenčianskeho a možno o pár rokov bude okolo nich aj veža v každom kúte aj so strieľňou, ako v stredoveku. A skade tú pôdu budeme donekonečna brať? A tak by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej.... ale to je už od dôchodkového zabezpečenia príliš ďaleko. Len tak ma napadá báseň: Otcova roľa... skúste si ju prečítať... už nemá u nás žiadne opodstatnenie ani význam.


36.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 9. 2010, 13:47 avatar
Otázka je či je štátna pokladňa zdevastovaná naozaj a kto ju má zaplatiť. Nech ju zaplatia tí čo ju zdevastovali. Súčasný vládcovia iba potrebujú nahrabať peniaze, aby si mohli vo firmách napojených na štátny rozpočet krásne žiť to je ich princíp, nič iné v tom nie je. Táto krajina je jednou z najmenej zadlžených v EU a možno aj na svete, stačí porovnať miery zadlženosti vo svete. Dotovaním sekery v štátnej poisťovni sa zadlžuje štát a môže za to predošlá Dzurindova vláda ktorá urobila zle reformu a teraz tí istí majú drzosť rozprávať o zadlženosti . Ono treba poznať aj štruktúru tej zadlženosti, o stave nehovorí jedno číslo.....
Súhlasí arašid


37.
označiť príspevok

gombička žena
   10. 9. 2010, 14:22 avatar
plne súhlasím s rozhodnutím vlády o zákaze súbehu poberania dôchodku a zamestnania 
Dôvod prečo?
Posledný návrh zákona ešte Dzurindovej vlády bol, aby sa dôchodky vypočítané zo starého platného zákona, kedy základ pre výšku dôchodku bol 10 tis. Sk za posledných 5 rokov..zmenil novým zákonom, kedy základ pre výpočet dôchodku je už celkový príjem, z ktorého zamestnanec platil dôchodkové zabezpečenie, čiže tých 10.tis Sk zvýšil sa na skutočný príjem za obdobie 20 rokov pred odchodom do dôchodku...Nová Ficova vláda na čele s mnisterkou Tomanovou a aj parlamentom tento zákon ako prvý vo ficovláde bol.. schálený.. Na základe toho Dôchodkový úrad vypracoval pre každého poberateľa dôchodku..nový prepočet a aj vydal nový Výmer o výške prepočítaného dôchodku..Ak bol dôchodca ukrivdený, tak s ročnou spätnou platnosťou v plnej výške dôchodcovi bol vyplatený..Takže nové dôchodky sa takmer u každého rovnajú 500.-€/mes. Nuž keď niekto predtým pacoval na menej zodpovednej funcii z akýchkoľvek dôvodov..je samozrejmosťou, že nemôže poberať taký dôchodok, ako ten, ktorý makal celý život v zodpovednej fukcii a trávil aj svoj volný čas v práci..kým iní výletovali, alebo iným spôsobom oddychovali...
Ďalší dôvod:
Celkova nezamestnanosť na Slovensku je cca.15 %..na východe Sloveska radšej ani nespomínam..Som z Košic a poznám veľa prípadov dôchodcov, kedy poberajú plný plat na Dohodu a k tomu plný dôchodok..Nepovažujem to za spravodlivé, lebo Pracovný úrad eviduje kopu nezamestnaných vysokoškolákov a aj stredoškolákov..Kedy a akým spôsobom môžu tyto spominany nezamestnani nadobúdnuť prax.. a nech mi nikto nepovie, že ten 60 ročný podá taký istý výkon práce, ako 25 ročný..však si zoberme len znalosť cudzich reči, ktorá je požadovaná skoro v každej firme..
Vláda by mala svoje rozhodnutie rozširiť nielen pre štátný sektor..ale aj pre všteky firmy a hneď by kleslo percento nezamestnanosti..môj názor  


39.
označiť príspevok

gombička žena
   10. 9. 2010, 14:41 avatar
Edit: 62 ročný/á  


38.
označiť príspevok

arašid žena
   10. 9. 2010, 14:37 avatar
Gombajznička,
už to vidím, ako sa v našom podniku / a nie je to žiadna príštipkárňa, jeden z najdôležitejších sektorov v našom štáte/, idú uchádzači pobiť za plat 8 OOO,-Sk - v prepočte na euro - 26O - 27O euro. Skoda, že sa nemôžem rozpísať viac. Dnes som tam bola, videla som veľké zmeny v zariadení kancelárii a potešila som sa, že konečne po mnohých rokoch prišiel nový nábytok. Sklamane som počúvala, že je to ich vlastná iniciatíva a nie za peniaze "podnikové"a keď chcú mať vymaľované a trošku hygienickejšie v kanceláriach, kde sa premelie denne ľudí rôzneho druhu , vymaľujú si za svoje. Dodám iba jedno: fuj,fuj, fuj.... pán minister L.a všetci pred vami : Nemáte ani potuchy o biede vo Vašom rezorte!


40.
označiť príspevok

gombička žena
   10. 9. 2010, 14:46 avatar
arašidka u nás na východe..vďačne a spolahlivo pracujú..aj za 7.000.- Sk/ 232.-€..len aby prácu mali, lebo vedia, že inú zežoženú a rau aj oni budô dôchodcami...
a len tak mimochodom na chodníku ešte ani jeden z níih 232.- €..nešiel...


46.
označiť príspevok

Anastasija žena
   25. 9. 2010, 17:06 avatar
Peniaze navyše sú vždy príjemné... tobôž pre ľudí, u ktorých sa predpokladá, že sablíži čas, keď naozaj ostanú odkázaný len na štátne vreckové. Preto sa mi páčilo, že si dôchodcovia môže privyrobiť. Bohužiaľ sú naozaj verejné financie v takom stave, že si štát takýto komfort dovoliť nemôže ..

medzinami, nie len verejné, ale po lete aj moje, už pracujem na vyrovnaní deficitu  


47.
označiť príspevok

Anastasija žena
   25. 9. 2010, 17:07 avatar
sory za hrubky, som darebáčka  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:41,  Boris no ved predsa kazdy clovek podla zaujmov a potrieb ,
dnes, 21:41,  Trepoce sa nám tu neplatič a asocial Boris ale nepomôže mu to . Ešte bude krvavé slzy...
dnes, 21:40,  Ja niesom proti nikomu len proti vsem ondrej , Ako vonat ,, respektujem slobodu cloveka ak chce...
dnes, 21:39,  Včera som sa povenoval hrdinským činom národovca Mazureka dnes som pošteklil utekajúcich...
dnes, 21:38,  Kto nastavuje morálku podľa potreby?
dnes, 21:37,  Nie, to preto, že ten retard zničil DF.
dnes, 21:35,  168. preto tu vyšiluješ , lebo osvieteny sa tááák strápnuje *39
dnes, 21:34,  Neboj dam....zatiaľ v v pohode, len viem že ti padanie ľudi v charizmatických...
dnes, 21:34,  next bude Nitra :)
dnes, 21:33,  Rain Sound and Thunder - 2 Hours Sleep Meditation Sound
dnes, 21:33,  A ak teda vieme moralku nastavit podla potreby aka prave vyhovuje najme ak ide o politiku...
dnes, 21:33,  Jaro, ja však vôbec nerozumiem, o čom tu píšeš *19
dnes, 21:31,  Ano Boris kedy kolvek to mozes povedat , Ja ti nazor neberiem , Ja som to pisal obrazne aj na...
dnes, 21:31,  Strápni sa, ako vždy. Tož fakt *13*13
dnes, 21:31,  Volič ĽSNS vidí na sociálnych sieťach úplne iný obrázok zhromaždení, ako sa naozaj...
dnes, 21:31,  152. poučkaj si *13 osvieteny ti dá na frak ako vzdy *21
dnes, 21:30,  To môžem kľudne povedať aj ja o tebe Jaro.
dnes, 21:30,  A to co skusame je ako doje, ONE oponenta ci diskutujuceho vsak?
dnes, 21:29,  161. bobor ta a morálka , to je oxymoron *13*13
dnes, 21:29,  Slovenskí branci potvrdili, že cvičili na transportéroch, ktoré sú v areáli pri Trnave,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(151 118 bytes in 0,622 seconds)