Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Potrebujem 2 tyzdne volna...ako si to zariadit?:)

67
reakcií
2287
prečítaní
Tému 10. augusta 2010, 09:01 založil jana lane.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:01 avatar
...potrebujem 2 tyzdne volna,len uz nemam narok na dovolenku vsetku som vraj vycerpala...kedze su prazdniny a maleho mam doma ,musi somnou chodit do prace co sa vsak mojmu managerovi nepaci...povedal mi najdi si opatrovatelku...nedovolim aby daval pozor na mojho syna nejaky anglan,po mojej zlej skusenosti mam uz strach...rozmyslala som,ze sa dam vypisat len neviem co mam povedat dr..som uplne v poriadku nic mi neni...sakra...
Súhlasí Anastasija

7.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 09:28 avatar
normálne ideš akože na marodku ...,, lekárke - neviem podľa toho na čo by zabrala , povieš že sa necítiš dobre, bolieva ťa celé telo, nohy, si malátna a zamestnávateľ ťa posiela domov aby si sa doliečila...a vyzeraj u lekárky ako tri dni pred smrťou )

10.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:31 avatar
...je tu jedna super dr Nemkamozno by sa s nou dalo dohodnut...ale pokial nemas teplotu tu ta nevypise ziadny dr
Súhlasí Ónya

12.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 09:34 avatar
a ešte ma napadlo, že "horúčky" vždy zaberú, okrem iného povieš lekárke že si si večer a ráno namerala 38, 5, potíš sa a skutočne sa veľmi zle cítiš. Ak ti bude merať teplotu, povedz že si si ju stlmila - lebo si sa ju snažila vyležať tzv. horúcim čajom ) ale večer sa zase zle cítiš a teplota ti stúpa.

15.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:39 avatar
...len aby ma neposlali do nemocnice  ...oni hned skombinuju tehotenstvo,horucky...ajaaajaaaj 

31.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 8. 2010, 10:37 avatar
Jani..nie každá opatrovateľke..je deti žráč 
Keď ju pekne privítaš ( nezabúdni aj na úsmev )
a povieš jej..Dávam vám svoje oko do opatery..pevne verím, že oko nebude plakať...
neverím že to na opatrovaľku..nezaberie  
Každý má rád ľudský milý prístup a nádej v dobro, ktorú vkladáš  
Súhlasí Nadja

67.
označiť príspevok

danka.k žena
   14. 8. 2010, 14:36 avatar
nieže by som nemala porozumenie pre tvoj problém..iba mi vadí,ze ti kazdy radi PN napriklad,keby to takto riesili moji zamestnanci ...asi by to bol problem pre chod firmi.ide o to,ze ja musim za zamestnancov platit odvody.je to dost slusna palka nato,ze ak ide na pn aj tak jej musim hradit prvych 10 dni zo svojho! no asi to aj tak vyriesis pn-kou,ale nabuduce je jednoduchsie si neprecerpat dovolenku ak vies,ze mas syna,ktory bude potrebovat tvoju opateru.

68.
označiť príspevok

jana lane žena
   17. 8. 2010, 09:01 avatar
Danka mam narok na 4 tyzdne volna rocne....problem je,ze deti tu maju volno do tych letnych prazdnin asi 5 tyzdnov v priebehu skolskeho roka....takze nemam si z coho usetrit dovolenku...

2.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:07 avatar
Jani, toto je častý problém s deťmi, rodičia ho riešia tak, že sú deti čiastočne s jedným a potom s druhým rodičom, letné tábory... za tie sa veľmi prihováram, derti sa naučia samostatnosti a majú zážitky na celý život

3.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:13 avatar
...Nadja tu su neni letne tabory:(..ani letne kluby co byvaju na Sk...David ma dovolenku az od 23 augusta potom bude on s malym,len co do 23 augusta??hm..este dobre,ze malu mam na Slovensku do konca augusta,ona tam ide aj do tabora...maleho som nedala na sk,lebo on bez nas nevydrzi...

4.
označiť príspevok

Anastasija žena
   10. 8. 2010, 09:21 avatar
Jaaaj, Ty si v zahraničí .. fuu tak to neviem .. Už som raz bola u doktorky a normálne som jej vysvetlila, že inak nemôžem, je toho veľa a nemám iné východisko a že si počas dní voľna chcem oddýchnuť (naozaj som bola vtedy dosť pod záťažou, potrebovala som pauzu na týždeň) ... tu to doktorka brala úplne normálne
Ale ináč mám to s najhlavnejším šéfom tak, že pokiaľ mám robotu ok, tak sa viem s nim na nejakom tom voľne mimo evidenciu dohodnúť a fungujem na telefóne

5.
označiť príspevok

rains
a neplatene volno si nemozes zobrat? alebo podiel z dovolenky na buduci rok?
Súhlasí Ónya

8.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:29 avatar
...neplatene volno mozem mat,ale je probleeem...ta polka co by ma mohla zastupit nechce...pritom ja som jej vzdy pomohla ked som mohla...na bud.rok mam uz matersku

27.
označiť príspevok

rains
   10. 8. 2010, 10:26 avatar
v takychto pripadoch treba navstivit andriadeneho a povedat mu, ze zo zdravotnych dovodov potrebuje va tyzdne dovolenku. Samozrejme ze ju budes brat ako neplatenu, kedze regulernu si si vycerpala. Nadriadeny by to mal akceptovat a ostatnym kolegom nariadit sluzby miesto teba. len to treba dat dopredu vediet. A nejaka polka ta nemusi trapit.
A sama vidis, pre dobortu na zebrotu..preto sa ludom neoplati pomahat.
Súhlasí Ónya

30.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 10:34 avatar
rains..a čo ak nadriadený bude reagovať že si musí nájsť za seba náhradu, a iba v tom prípade ju uvoľní..a janka má problém tú náhradu zohnať.

32.
označiť príspevok

rains
   10. 8. 2010, 10:38 avatar
Onya..to je jasne..najprv to necha na nich, teda na zamestnancoch aby sa dohodli...ale jana je v pokrocilom stadiu tehotenstva a staci veducemu jasne povedat, ze jednoducho pre unavu nemoze vykonavat pracu a potrebuje oddych, a ked sa ziadna kolegyna zo solidarity nenajde tak je to uloha veduceho aby za nu zabezpecil nahradu..na to tam je.

6.
označiť príspevok

jana lane žena
...Anastasija...problem je,ze moj boss ma dovolenku:(...isiel na Floridu...viem ,ze keby bol on v praci vsetko je vyriesene,lebo on je jediny chapavy ma tiez deti...nic mi ine nezostava len ist k dr...

9.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:30 avatar
Klamanie sa mi nepáči... ako ste to Jani riešili v minulosti?

16.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 09:41 avatar
Nadi..toto je "klamanie z nevyhnutnosti..bohužiaľ - a k nie je iná možnosť. Sledujem aj u nás v práci že svoje výhody pre seba dosiahnu podaktorí jedine malým účelovým klamstvom. Keby zamestnávateľ dal Janke voľno, nemusela by "klamať" ...takto je k tomu nepriamo dotlačená.

17.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:42 avatar
...problem je aj ,ze ta polka nechce za mna robit...dali by mi nepl.volno...ale henta je sama neochota:(

18.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:45 avatar
Jani, možno má tiež deti a nevie čo s nimi... a ak sa dáš vypísať, robiť bude musieť aj tak... hm.
Možno by bolo najlepšie napriek tvojej nechuti zobrať si výpomoc z anglicka, to dievča ťa môže naučiť veci, o ktorých nevieš, lebo sa tak trochu izoluješ...

20.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:49 avatar
....Nadjata polka ma 21 rokov,slobodnaa ,bezdetnaaa...ja ked som mala 21r som robila v 2 pracach...nechcem anglicanov opatrovatelov...viem preco...

21.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:52 avatar
No jo... a ak sa porozprávaš so svojím zamestnávateľom a vysvetlíš mu situáciu? Možno by si vedel niekoho na 14 dní nájsť na brigádu...

22.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:57 avatar
...boss je na dovolenke:((...a brigadnika tazko...by sa musel ucit vsetky kody na vstupne dvere a tak...najlepsie by bolo keby ta polka ta uz to trosku pozna...idem sa nachystat do prace...a ma nastvu ,ze maly je tam budu mat pindy sa zbalim a idem domov....a kaslem na nich...:(

24.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 10:00 avatar
Nesmieš sa nechať nahnevať, to je zbytočné a situácii to nepomôže
Držím palce, isto na niečo prídete ...

11.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:32 avatar
...vsak ani mne Nadja...v minulosti chodila k nam neterka z sk...ale teraz ma priatela a chce byt s nim

13.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:35 avatar
Ešte je možnosť au.pair zo slovenska...
Alebo malého pošli k vašim na železnú studienku, bude sa mať skvele, neboj  

14.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:38 avatar
...moj tatko tam uz nezije...dom sa predal uz daaavno...tam by mu bolo super...
Súhlasí Nadja

19.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 09:47 avatar
..ta polka je hlupa keby ma zastupila na 2 tyzdne mala by nejake libry navyse

23.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 09:58 avatar
Nie, Onka... neuznávam klamanie z nevyhnutnosti, vždy sa dá nejako dohodnúť, aspoň ja mám takú skúsenosť.
Veď ty sama často píšeš, že každé klamstvo, nečestnosť, sa obráti proti nám... karmické zákony buď fungujú, alebo nie, aslebo snáď existujú výnimky?

25.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 10:11 avatar
nedá sa Nadja dohodnúť s nadriadeným ..ak má nadriadený inú predstavu a striktne si stojí za svojim. Ja mám zase opačné skúsenosti. Netreba to posúvať do tejto roviny, nie je tam zlý úmysel../sú to malé neškodné potreby byť osožným inde a nepozerám sa na to ako na klamstvo /..na základe jedinca ,v tomto prípade šéfa, ktorý keby chcel ..dá Janke voľno a nemusí ju dostať do tej situácie ..aby hľadala riešenie inou cestou ako čestnou. Takže sa pozerajme na to tak, že chyba nie je v Janke ale v šéfovi.

26.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 10:21 avatar
Dobre, takže klamstvo je klamstvom iba vtedy, ak ho niekto za klamstvo považuje?
Janka by sa mohla napr. s polkou dohodnúť, že ak teraz potiahne za ňu, ona jej to mimo sezóny prázdnin vráti, jednoducho - vždy je cesta

28.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 10:29 avatar
a ja sa ťa opýtam Nadja..ak by si vedela, že tvoja blízka osoba zomiera na rakovinu, a tá osoba to nevie a bojí sa toho vedomia vedieť pravdu ...povieš jej pravdu - alebo ju zamlčíš ? Ak zamlčíš pravdu a povieš niečo iné, oklameš , ..je nutné považovať sa za nečestného ak to nejde už len z etického hľadiska ?

29.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2010, 10:32 avatar
Áno, máš pravdu, ak z toho nevyplýva môj prospech, ak je to z lásky k druhému a ak môže znížiť utrpenie, vtedy je možné zaklamať.

33.
označiť príspevok

činčin žena
   10. 8. 2010, 12:31 avatar
ahoj janka, zober si náhradné volno, ak sa ti dá potom nadrobit.
Súhlasí ninka, dorota

34.
označiť príspevok

ninka
   10. 8. 2010, 13:11 avatar
zveriť svoje dieťa do rúk niekomu, koho nepoznáš, a navyše, po zlej skúsenosti je dosť ťažké
ak by si bola v Londýne, mohla by som ti pomôcť - spoľahlivá, hoci mladá, avšak so skúsenosťami v opatrovníctve

35.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 16:27 avatar
....no uz som doma z prace......niekto tu pisal,ze sa mam dohodnut s polkou,ze bude robit zamna a ja potom za nu...uz od juna som s nou dohodnuta na september ,ze za nu potiahnem 2 tyzdne full timu,lebo ide na dovolenku...ja som do juna robila full time stale ale ako som otehotnela musela som zacat robit part time..tak to je tu zo zakona...ja budem robit ten september za nu tie 2 tyzdne a ona sere na mna..nevadiiii...posledny krat tu pomaham nejakej polke...sto krat som sa popalila na poliakoch a stale som mesuge  ..moj boss vie,ze na mna sa da spolahnut..minuly rok som bola vyhlasena za naj zamestnanca... ...ale ta polka je frajerka jedneho plavcika a ona si teraz mysli,ze je pod ochranou...keby som bola taka svina moze lahko dojst o pracu...ale neni som ako poliaci...ti by ta pre svoje vyhody utopili v lyzicke vody...

36.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 16:37 avatar
...a uz sa nebudem rozculovat...zajtra sa s nou porozpravam medzi 4 ocami 
Súhlasí dorota, Nadja

37.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 17:07 avatar
...pekny den vsetkym...idem upratat a vytriedit detom veci...

38.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 21:56 avatar
...pisala mi smsku...jana preprasam ale nemoge za teba pracovat bo ........pizda nech spjerdala 

42.
označiť príspevok

Scarlett žena
   10. 8. 2010, 22:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

45.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 22:10 avatar
...Nati  ...je blondina prefarbena na cierno)))..inak aj tu su vacsinou same blondinky polky...solarkove...ja s nou vybabrem...ani ju v septembri nezastupim...a hotovo 

39.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 21:57 avatar
...zajtra sa idem dat na marodku...dovi dopo...a je mi jedno...
Súhlasí Ónya, Scarlett

44.
označiť príspevok

Scarlett žena
   10. 8. 2010, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

47.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 22:12 avatar
...vsak ja viem ...len nepochopim preco su poliaci tak preje.... 

40.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 22:01 avatar
...a dam sa vypisat az do porodu... 

41.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 8. 2010, 22:02 avatar
no akože máš rizikové tehotenstvo ...jedine tak

43.
označiť príspevok

jana lane žena
   10. 8. 2010, 22:06 avatar
...nemam chvalabohu...ale kamoska mi poradila co na dr zabera..tu beru veliky ohlad na tehotne...

46.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2010, 22:11 avatar
Lásku je možne odsledovat vsade, kde sa vy dve pohnete. 

48.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 09:00 avatar
...dobre rano...zas som sa nevyspala,nasi susedia su vazne padnuti na hlavu...kazdu noc zurky...alkohol,drogy,sex...rano robia karaoke asi o 5tej rano...budem musiet zakrocit...len mam aj obavy,ze zs si najdeme vybieleny dom alebo prepichnute gumy na aute:(

49.
označiť príspevok

Anastasija žena
   11. 8. 2010, 09:39 avatar
Fuuha, tak to máte husté .. mohli by brať ohľad na to, že ste rodinka .. to sú nejaký študenti, alebo čo? Keď sú v tom aj drogy, vôbec si neviem predstaviť nejaké diplomatické riešenie, ktoré by sa neotočilo proti mne ... sakriš

50.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 09:45 avatar
...keby to boli studenti tak je to ok...v tom dome zije matka s dvomi detmi...jeden ma 19r a druhy asi 7r...matka alkoholicka...syn fetak a zlodej...kazdy den sa u nich zgrupuje haved z okolia..matka nic nehovori,lebo ona sa zucastnuje orgii...no otras..ten maly doma nic dobre nevidi a z neho bude taky isty grazel ako jeho brat...

51.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 14:57 avatar
...dnes som odisla z prace...sa mozem na nich vyprdnut,tak ma sprdol manager ,ktoreho nikto nema rad ,ze az....som mu povedala sa mu nepaci idem domov...a odisla som...o 30min.mi volal dobry manager a povedal,ze sa nemam stresovat on zariadi vsetko tak aby boli vsetci spokojni...takze polka sa nijak nevyhne zastupovania ...na bud.tyzden mi da vediet,budem mat meeting...takze zostavam domaaz do bud.tyzdna 

52.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:30 avatar
...dnes je tu ako ticho 

53.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2010, 21:33 avatar
až trapne ..už som si myslela že df.ko má dovolenku   
Súhlasí jana lane

54.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:36 avatar
...vsak prave...mozno ticho pred burkou  
Súhlasí Ónya

55.
označiť príspevok

winry žena
   11. 8. 2010, 21:37 avatar
hmm...ja uz nemam potrebu pisat....proste uz nemam o com....mozno to prejde....dobru noc...
Súhlasí jana lane, Ónya

56.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:38 avatar
...ale mas..len nemas asi svoj den 
Súhlasí Ónya

57.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:40 avatar
...milujem jahodovu dren... ...som si predvcerom urobila 3 kelimky...teraz dojedam posledny...

58.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2010, 21:52 avatar
ked som bola tehotná aj ja som mala šialenú -neprekonateľnú chuť na jahody ..bolo to cez zimu, vtedy tu nič moc nepredávali, tak sme ich šili kúpiť k susedom 
tehotná žena mán jesť všetko na čo má chuť..malé si to žiada ))

59.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:54 avatar
...a co sa Ti narodilo???dievcatko,alebo chlapcek?

60.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 21:55 avatar
....a mozem aj fefronky?))taku chut mam na ne 

61.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2010, 21:57 avatar
vtedy to boli tie dvojičky dievčatká ) ...ale babka mi hovorila, že pozor na jahody v tehotenstve, vraj aby dieťa nemalo na seb e červený fľak v tvare jahôdky,..neviem ako to myslela..alebo čo...)) 
Súhlasí Nadja, jana lane

62.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 8. 2010, 21:58 avatar
To bola taká povera kedysi
Súhlasí Ónya

63.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2010, 22:00 avatar
presne, aj akože tehotná by sa nemala zahľadieť na zviera a chytiť sa brucha..že dieťa akoby niečo z tej "podoby" chytilo ..babkovské povery )
Súhlasí Nadja

64.
označiť príspevok

jana lane žena
   11. 8. 2010, 22:02 avatar
...hehe..to ja kazdy den pozeram na Maxika    

65.
označiť príspevok

andre1 muž
   12. 8. 2010, 13:17 avatar
ked si telo ziada, nieje pomoci :-D

_________
<a href="www.inzercia.hladam.com">Inzercia< Tento odkaz smeruje mimo DF.sk fan
inzercia.hladam.com

66.
označiť príspevok

jana lane žena
   12. 8. 2010, 13:41 avatar
...letenky su uz zabookovane ,konecne...na tu stranku sa clovek nemoze 2 dni dostat  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:08,  paradina pan kaplan,
dnes, 00:08,  Na základe čoho si namýšľaš, že voľby neprebehli v súlade s Ústavou SR?
dnes, 00:07,  alebo takto nejako,,, predstav si ze mas vysoko postaveneho nadriadeneho, a pracujes pre...
dnes, 00:06,  Duchovné, myslí sa to náboženské. Duševné, myslí sa to ľudské, to, čo sa odohráva v...
včera, 23:56,  132 paradina pan farar,,,
včera, 23:54,  Je to skoroprezidentka volby totiz neprebehli v sulade s ustavou agent cudzej moci cize...
včera, 23:53,  Ja duchovné vnímam ako náboženské, od toho je duchovný otec kňaz, a duševné sú zasa...
včera, 23:52,  127, vtedy sa deju velke veci,,,
včera, 23:51,  Hokejis, si postihnutý videním dvojpolárneho sveta, vidíš len svoje Rusko a USA. A to je...
včera, 23:50,  hokejis, mas pravdu ze mali by sa doplnat, nemysel som to tak doslovne ze mus stoji nad zenou...
včera, 23:50,  Ty môžeš napísať akúkoľvek hlúposť, neurazíš ma! Lebo si primitív.
včera, 23:46,  Tak tak si otrok a veľmi hlúpy
včera, 23:45,  Ano Lemmy si bláznivý americký trol :) žiak hlupáka osvetielkovaného :)
včera, 23:45,  Ja nie som debil, nie som otrok ako ty.
včera, 23:44,  djjaro muž a žena sa majú doplnat a nikto nemá stáť nad druhým.
včera, 23:44,  A my máme srandu z ruských potkanov ako si ty.
včera, 23:44,  Slúžiš protislovenskej figúrke čaputovej ? :)
včera, 23:43,  hokejis, pleties pojmy aj dojmy duchovne a dusevne veci su dve rozlisne od seba ,
včera, 23:43,  Hlupučký trol Lemmy nabehol :)
včera, 23:42,  a čo teda spraví muž ? a ked muž podvedie ženu tak čo sa má diať ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

O práci iba v práci. O škole iba v škole.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(161 529 bytes in 1,380 seconds)