Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Posun vo výklade smrti Ježiša Krista

70
reakcií
3345
prečítaní
Tému 23. apríla 2009, 09:54 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   23. 4. 2009, 09:54 avatar
Pozorne si prečítajme dve nasledovné vety. Prvá: Nie som proti. Druhá: Nie, som proti. Obyčajná čiarka dokázala zmeniť ich význam. So súhlasného stanoviska v prvej vete sa stal nesúhlas, vyjadrený druhou vetou. No a presne takto isto došlo aj k posunu vo výklade pravdy o Kristovej smrti, ktorý zomrel nie ZA naše hriechy, ale PRE naše hriechy. A to je obrovský rozdiel.

Ježiš prišiel na zem preto, aby zvestoval svoje Slovo. V Slove nám ukázal, ako máme správne žiť, aby sme mohli byť spasení, čiže ako máme hovoriť, konať, myslieť a cítiť. K spáse môžeme teda dôjsť JEDINE prostredníctvom vlastnej námahy, ktorá sa uberá správnou cestou. No a túto správnu cestu nám ukázal Spasiteľ vo svojom Slove.

Naša spása je teda podmienená vlastnou námahou, vlastnou prácou na sebe samom. Avšak každá dobrá vôľa pracovať na sebe bez poznania správnej cesty by musela výjsť nevyhnutne nazmar. Preto prišiel Ježiš, aby nám ju ukázal.

V ukázaní cesty, ktorou sa má uberať naša osobná snaha a naše osobné úsilie v práci na sebe samom spočíva veľké spasiteľské dielo Mesiáša. Táto cesta totiž medzičasom zarástla tŕním a burinou a bez jej znovu spriechodnenia Synom Božím by sme ju už sami neboli schopní nikdy nájsť. A to ani tí, čo by mali tú najlepšiu vôľu.

Z dôvodu straty priamej a správnej cesty k Svetlu, ktorú ľuďom kedysi sprostredkoval Mojžiš a ktorá bola nesprávnymi výkladmi a vnášaním čisto ľudských názorov zasypaná, z tohto dôvodu teda ľudia čoraz viacej upadali do hriechu.

Svet sa stal plným hriechu a zla. Stal nepriateľským Svetlu a na túto nepriateľskú pôdu prišiel Kristus, aby nám svojim Slovom ukázal cestu k spáse.

Ľudia plní hriechu a zloby sa však nenávistne obrátili proti Vyslancovi zo Svetla. Temno sa cítilo byť ohrozené jeho Slovom a preto usilovalo o Spasiteľovu smrť. No a ľudia sa vo svoje zlobe a hriešnosti stali jeho povoľnými nástrojmi. To PRE ne, PRE hriechy ľudí zomrel Mesiáš!

Skutočným poslaním Mesiáša bolo prinesenie Slova Pravdy a ak by boli ľudia jeho Slovo i jeho samého ako Mesiáša prijali, mohlo by byť pod jeho osobným vedením zahájené pozemské budovanie ríše mieru. Kristus rozhodne neprišiel zomrieť na kríži! Zomrel jedine PRE naše hriechy, PRE našu zlobou zaslepenú nenávisť.

Stačilo však tento skutočný dôvod jeho smrti významovo posunúť jedným jediným slovíčkom ZA a z Ježišovej smrti PRE naše hriechy sa zrazu stala smrť ZA naše hriechy. Stala sa z nej obeta ZA hriešne ľudstvo, kvôli ktorej vraj prišiel Kristus na zem.

Jediným slovíčkom ZA bola teda skrivená skutočná pravda o smrti Mesiáša a z takto vzniknutej, pokrivenej nepravdy sa stal časom základný kameň vierouky kresťanských cirkví, ktoré hlásajú, že Kristus zomrel ZA naše hriechy.

Stáročné opakovanie nepravdy sa napokon stalo pravdou na základe ktorej si tisíce kresťanov žijú v sladkej istote, že ZA ich hriechy už niekto zaplatil a že sa pre ich spásu prišiel na zem zámerne obetovať nikto nie menší, ako Syn Boží.

Žiaľ, toto mylné presvedčenie, ktoré kresťania považujú za jednu z najväčších predností svojej viery sa im nakoniec, po ich pozemskom odchode, stane ťaživým balvanom viny, ťahajúcej ich nadol a neumožňujúcej im slobodného vzletu k Výšinám. Svojim chybným presvedčením, že ZA ich hriechy musel zomrieť Mesiáš totiž schvaľujú jeho surovú vraždu, ku ktorej nemalo nikdy dôjsť a ku ktorej došlo jedine PRE hriechy a zlobu ľudstva.

„Otče, odpusť im, lebo nevedia čo robia!“, zvolal Kristus na kríži. Odpustiť však možno iba niekomu, kto sa previnil, čo znamená, že ukrižovanie bolo previnením ľudstva. „Lebo nevedia čo robia!“ zase znamená, že ak by ich oči neboli zaslepené zlobou a hriechom, nikdy by sa predsa takéhoto niečoho nemohli dopustiť. K ukrižovaniu teda došlo jedine PRE hriechy ľudstva.

Naša spása spočíva v živote podľa Pánovho Slova. Je podmienená našim vlastným úsilím a našou vlastnou námahou. Mnohí kresťania sú ale presvedčení, že takéto niečo nie je možné, že človek to vlastnými silami nedokáže a kto si myslí, že to možné je a snaží sa o to, ten sa vraj rúha a je plný pýchy. Podobný názor je opäť jedným z mnohých omylov, ktorými je doslova popretkávané súčasné kresťanské učenie.

Stvoriteľ predsa daroval človeku slobodnú vôľu a so slobodnou vôľou je nerozlučiteľne spojená zodpovednosť. Zodpovednosť za všetky naše činy i za svoju vlastnú spásu. Každý z nás má preto svoj osud plne vo vlastných rukách. Jedine na nás záleží, či dosiahneme spásy, alebo nie. Či podriadime svoje myslenie, cítenie, reč a jednanie smeru, ktorý nám bol ukázaný Pánovým Slovom, alebo nie.

Všetky tvrdenia, snažiace sa ľudí presvedčiť, že k spáse nemožno dospieť vlastným, samostatným úsilím, sú v skutočnosti škodlivé. Odvádzajú totiž od toho jediného, čo nás môže zachrániť, vzbudzujúc falošnú ilúziu, že sme už spasení Kristovou obetou. Každá ďalšia pomoc vo stvorení je totiž nachystaná iba pre tých, ktorí vložia všetky svoje sily do vlastnej snahy o spásu. Iba toto úsilie môže nájsť milosť pred Spravodlivosťou Pána.

Tvrdením, že nás môže zachrániť niečo iné, než toto úsilie je v skutočnosti iba nadbiehaním ľudskej pohodlnosti a duchovnej lenivosti. Pohodlná cesta je totiž ľuďom vždy omnoho bližšia a príjemnejšia, ako nekompromisné požadovanie vlastnej námahy. Je to široká cesta, ktorá práve pre svoju pohodlnosť privábila do náručia rôznych kresťanských cirkví milióny prívržencov. Žiaľ, nie je to ale cesta, vedúca k Svetlu.

M.Š. priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ether muž
   23. 4. 2009, 09:58 avatar
milan, odkiaľ vieš ako to bolo alebo malo byť?


3.
označiť príspevok

ether muž
   23. 4. 2009, 10:02 avatar
a btw v čom je ptm Ježiš tým mesiášom?


4.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 15:07 avatar
v čom je ten posun,nechápem;tie isté frázy,nič nové som sa nedočítal....


37.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   24. 4. 2009, 08:07 avatar
Lebo si nechcel. Ježiš sem prišiel preto, aby nám ukázal, ako nás moc miluje. Veď zomrel za nás. Srdce mu prasklo z našich hriechov. Druhá vec, spasenie je z vieri a nie zo skutkov. O tom je to. Už v rajskej záhrade dal vedieť Adamovi a Eve, že príde, aby zaplatil za naše hriechy. Nemám ti k tomu čo dodať. Čo chceš ešte počuť? Boh nám ponúka večný život na základe toho, že ho prijmeme a budeme Jeho priatelia. To je jediné čo od nás chce. Keď ho príjimeš, budeš sa chcieť zmeniť...


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 4. 2009, 17:13 avatar
Suhlasím to slovko pre a druhe za menia celkový význam. Ja osobne si myslím, že iba psychopat by sa nechal zabit pre ludstvo-este s demagogickym vykladom , ze jeho otec viacej miloval svet nez svojho syna . Ak existoval diabol tak celu dobu bol vo vsetkych co prepisovali písma svate az na zjavenie Jana, ale uz aj to sa mu podarilo ucelovo poondit a prekrutit.


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   23. 4. 2009, 17:25 avatar
Mne sa tiež už nechce do nemoty a do blba niekoho presviedčať o podstate Ježišovho poslania. Nakoniec, je to jasne vidieť v rozdieloch medzi Starým a Novým zákonom. V Biblii sa hovorí, že Ježiš neprišiel Starý zákon zrušiť, ale ho naplniť, a základným rozdielom bolo, že už nie oko za oko, zub za zub, ale láska a odpúšťanie je priama cesta k bohu.
Súhlasí nazor, DNA111, lukáš2


7.
označiť príspevok

dorota
   23. 4. 2009, 17:30 avatar
jo, a hlavne prisiel pre zidov...
Súhlasí Petrana


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 4. 2009, 17:46 avatar
Petrana jedinym ucelom bolo oslabit pudy -sebazachovy a sexuality . V tom sa videl progres vzbury , a nasledovanie príkladu detí, kedze sa im javilo, že tie maju blizsie k bohu . Inac neslo o nic .Bohu , ktorý dal aj nebeskeho otca je lahostajne ,ktorým smerom sa clovek vyda .Ako naddusa nas iba sleduje a predostiera cesty . Cokolvek si vyberies je dobre , ak si si zvolila byt konzumentom tela Jezisa Krista -tvoja vec , ale nesie to nasledky , ktorým sa dodnes krestansky svet uspesne brani. Ale nic to platne nebude , ked nebude co obyvat a duse si odídu v risu snov a mozno i niest tarchu toho komu krv pili -jaj ale to sa uz nikomu nepaci trpiet spolu s Jezisom . To hned budu vsetci pohania. Preto je mi z veriacich na grc i ked ja tiez verím v cosi, ale to sa vymyka tej detskej predstave o milosrdnom spasitelovi , ktorý do nekonecna dava a nic nechce .


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   23. 4. 2009, 19:29 avatar
Tým utrpením, ktoré podstúpil, a čiže, že obetoval svoje telo, a potom vstal z mŕtvych, ukázal svojim učeníkom, že život je večný, pokračuje, že ide o dušu človeka, aby bola čistá, a preto sa treba polepšiť a nehrešiť, aby sme sa nedostali do pekla - zatratenia, ale do neba k Bohu, a to cez lásku a odpúšťanie, Ježiši na kríži, oni to furt nechápu!!!
Súhlasí DNA111, lukáš2


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 4. 2009, 19:45 avatar
Petrana ,ale ja to chapem, Ježisom a mytologiou okolo neho bola predostrena jedna z ciest a ja nemam nic proti nej(ved som napísal , že naddusa predostira cesty cloveku, ci uz to da avatarom pre menej chapavych -prílis sledujucich vsetko mimo seba, alebo ti to da poznat zvnutra o to nejde) .Dokonca aj cirkev tu zohrava svoju ulohu - na tejto ceste a tak podobne, až do okamihu vlastneho pochopenia svojho udelu v jeho nasledovaní-potom je uz cirkev bremenom a preto sa jej zbavuje ..Na tom nie je nic tak tazke chapat, tazko je chapat to, prečo sa neskor dalej montuje do vecí a zivotov ludí, ktorí jej potrebu u seba prekonali ? A tiez si nepochopila peklo a zatratenie -ono je tiez len docasne a urcene pre istu vysku poznania. Peklo funguje dovtedy kym sa nezbavís mocnosti majucej peklo v moci - a to je zas cirkev .Samozrejme si mozes mysliet , ze taram , ale zly duch z nejakeho pekla by sa ziadnemu z cirkevnych hodnostarov nepodriadil, ak by nebol vyslancom ich pána- co je ajpre nich osobnost Jezisa . Tam dalej uz je to o inom , ale kto je dalej ?


14.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 19:53 avatar
a ty furt nechápeš ,že je to iba rozprávka pre malé deti....


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 4. 2009, 20:05 avatar
fajer ty to nechapes .... ide iba o kodex z tejto rozpravky -formuje to dvetisíc rokov vedomie europanov a sveta , takze ci priamo ci nie si aj ty odchovaný touto rozpravkou a vdacís tejto rozpravke i za to kym si dnes a co vies , ale i za to aky mas svetonazor .Pretože ak je to pre tvoj zivot prospesne nic proti, ale prosím ta povedz mi co ti tvoj ateizmus dava skutocne , aký si k ludom , co robís , atp. Pretoze o nic ine v konecnom dosledku nejde -iba o to ,aby sa ludia tolerovali a mali aj trpezlivost s hlupostou, ci aroganciou druhych . o tom to cele je a nie o tom ci je nieco ,alebo nie je . Je to iba o tom , ci si lepsí clovek, a tí veriaci mozno by neboli leúpsími ludmi, keby neverili, ale ty keby si veril mozno by si bol horsí .


16.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 20:26 avatar
naboženstvá nie sú založené na tolerancii,ateizmus je životný štýl,nie svetonázor,život bez nezmyselných príkazov a zákazov,život bez strachu,život bez brázdnych slov a sľubov o neby, pekle, o druhom živote,reinkarnácii a iných nikým a ničím nepodložených preludov fantasmagorii;proste užívam si život,lebo iný už mať nebudem....


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 00:07 avatar
Hm, tak by to malo byt. Žiť si svoj život a kašlať nato co bude po smrti, lebo keby niečo bolo, pamätali by sme si ten predošlý ..


39.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 08:20 avatar
re: fajer a ranexil...ešte máte pred sebou dlhú cestu...Až mi je vás ľúto.Ale asi tým musí prejsť každý...
Súhlasí eilach


40.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 08:24 avatar
Je obdivuhodné, že už si dokazal vyvinut schopnosť sucitu . 


41.
označiť príspevok

Natalia žena
   24. 4. 2009, 08:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 08:32 avatar
Tak si oddýchni! Bež do Polusu na kávičku s kámoškami a urob si radosť-kúp si napríklad novú kabelku...


44.
označiť príspevok

Natalia žena
   24. 4. 2009, 14:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 15:01 avatar
Som rád,že si pochopila,že práve o to mi išlo...Hehe.A sexi prádielko? Nuž vekom niektorí muži potrebujú viac podnetov...To je dobre,že myslíš aj na neho...   


42.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 08:29 avatar
Je obdivuhodné,že si to vôbec poznal.Alebo si si našiel vo výkladovom slovníku pojem ľútosť=súcit? Co si čakal/a? Ranexil-Ježiš ťa miluje-neubližuj mi! A ty na to: daj pokoj ty latentný buzík! Kto do teba kameňom...Ale aj:na hrubé vrece hrubá záplata-okrem toho máš dojem,že som bol k Tebe zlý,alebo tvrdý? Alebo len ked nemôžeš niekoho zobudiť,tak ním riadne zatrasieš?  


38.
označiť príspevok

lukáš2 muž
   24. 4. 2009, 08:13 avatar
Mám len jednu otázku. Prečo spomínaš peklo, keď peklo poldľa Biblie neexistuje?    alebo ok...skús mi to dokázať Bibliou...TOto je dôležitá otázka, pretože peklo hovorí o tom, že človek bude žiť večne. A čo hovoril satan (had) v raji adamovi a eve? klamal ich, že budú žiť večne..je to stále to isté. Stále to isté klamstvo, ten istý súpôsob. Satan sa nemení...


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 15:00 avatar
Ked je peklo večné tak ich vobec neklamal. Zit vecne v pekle . A ozaj pokial si pamatam tak nas vyhnal na zem, kedysi sa volala asi peklo , alebo dnes uz to vyzera na peklo ?


47.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 15:03 avatar
Tebe sa pletie Matrix s tým,čo Ti povedal kamarát+hollywoodske béčkové horory...


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 15:05 avatar
Mne sa pletie a tebe jebe . 


49.
označiť príspevok

Natalia žena
   24. 4. 2009, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 15:09 avatar
čakal som niečo urážlivejšie-polepšil si sa! Ježiš naplnil láskou Tvoje srdce...


9.
označiť príspevok

starec muž
   23. 4. 2009, 18:18 avatar
Milan,ľudia si nesprávne vysvetľujú Ježišove slová."Bože odpusť im,lebo nevedia,čo robia." Tieto slová patrili žoldnierom,ktorým bol vydaný na ukrižovanie a tí nevedeli o koho sa jedná,len plnili rozkaz.Ľudia to však zovšeobecnili na všetko,čo je hlboký omyl.


10.
označiť príspevok

nazor
   23. 4. 2009, 19:08 avatar
starec - dovolil by som si nesúhlasiť, vojaci plnili rozkazy,no rozsudok smrti dali židia - tí, ktorých poznal a vedel, prečo to urobili.


51.
označiť príspevok

starec muž
   24. 4. 2009, 15:21 avatar
nazor,práve o to ide,že neospravedlňoval z židov,ale tie slová patrili výlučne žoldnierom.Ja to tak posudzujem.Teraz to všetci zovšeobecňujú,že Kristus dal príklad ako ospravedlniť každú nespravodlivosť.Lenže tí žoldnieri naozaj nevedeli,čo robia.Nevedeli,že bol odsúdený nespravodlivo,zatiaľ čo židia ho dali ukrižovať,lebo nezniesli,že obyčajný človek má väčší vplyv na ľudí,ako oni vysoko postavení a študovaní.Hoci poznali zákon,nevedeli pochopiť jeho význam.


11.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 19:22 avatar
ja len nevie,odkiaľ to máte,že ježiš niečo povedal,.....


25.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 04:30 avatar
Ak by bol Ježiš fiktívna osoba,myslíš že by mal stámiliony prívržencov a že by tento-podľa Teba podvod-vydržal 2000 rokov? Vážne tomu veríš?


26.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 04:40 avatar
nick, takého šivu uctieva podobné množstvo ľudí po omnoho dlhšiu dobu...


29.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 04:57 avatar
Ano,ale Siva je bôžik lokálny,kdežto Kristus nie...Okrem toho-už vidím Tebe podobných hmm expertov popierať o 1000 rokov existenciu Gándhího...


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 05:25 avatar
Nick.....,Kristus -je iba prívlastok-znamená pomazaný . A mimo to ak si spomenul Šivu tak naozaj nevieš o kom je reč .Podobne sa smiat da len na hlupakoch nevediacich nič . Ja mam prezývky a ked by jeden a ten istý tvrdil o mojej prezývke jednu vec a o dalsej zas dalsiu tak by som sa bud pousmial, alebo mudopomohol k poznaniu ,aby tolko neospevoval to co ma na svedomí viac vojen nez vsetci starosvetskí bohovia dokopy.Povies na jednom mieste ze boh je len jeden a na inom zas rozne jeho aspekty nepokladaš za toho isteho ved ty si naozaj mimo.


33.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 05:41 avatar
Hlavne kľud! Viem,čo znamená Kristus.Dokonca aj meno Siva som už počul.A tvrdiť že Kristus má na svedomí nejaké vojny je smiešne.Skôr to majú na svedomí ľudia,ktorí si jeho učenie nesprávne vysvetlili.Boh je len jeden a všetko je Boh-áno,to som povedal.Ty v tom vidíš rozpor-ja prejav nedokonalosti jazyka.Ja hovorím,že Boh je všetko a jeho súčasťou je dokonca aj diabol.A že musíme bojovať proti diablovi.To je však mimo Tvojho chápania-prepáč,ale s urážkami si začal ty-označil si ma za hlupáka...Aby som to dokončil.Tak diabol je súčasťou Boha a my musíme proti nemu bojovať-proti súčasti Boha...Ty v tom opäť uvidíš rozpor a označíš to za hlúposť.Skúsim Ti to priblížiť.V parlamente sedí koalícia,aj opozícia.Jedni bojujú proti druhým a malo by to viesť k zlepšeniu-zdokonaleniu.Cize obom ide o rovnakú vec-len cesty sú rôzne.Je v tom rozpor? Podľa toho,ako sa to vezme...


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 05:47 avatar
Nick ...ty nejak tu kalijugu žeries do detailov. A co ak zijes vedomím minulosti tak ako vacsina sveta a nevieš ,že kalijuga skoncila ? (kalijuga temny vek-obdobie sporov)


35.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 05:57 avatar
Ty to máš zaznačené v kalendári? Obdobie sporov...A ako chceš vyrobiť paru,ked nemáš pod hrncom vody zapálený plameň? To mal na mysli Kristus,ked povedal,že prichádza s mečom.A poniektorí Tvojho typu-uctievajúci Rozum a Logiku to pochopili zas inak a tiahli na Jeruzalem...  A potom sa ich následovníci o pár storočí rozčuľujú a nadávajú na Krista,koľko utrpenia spôsobil... Toto je tiež pekne na smiech!


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 06:38 avatar
Hovno ! Su zaslepenci -tí co idu iba podla písiem a nanucuju vyklad písma ludom,to su tí sluhovia slepeho krala ,vratane teba a vsetci budete pobití tymi ktorí vidia a sluzia zivemu Bohu ,ktorý svoj príbeh píse svojou prítomnostou a prejavmi a nie davno mrtvymi písmami.


30.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 05:11 avatar
Boh múch...Nie náhodou Pán múch? Lebo vieš,čo uctievajú muchy...Alebo je to inak? Skús vydržať do konca-toto má len 4 minúty-to hádam zvládneš-pán času... video.musicfond.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 05:19 avatar
"Ano,ale Šiva je bôžik lokálny,kdežto Kristus nie" - kresťanov nájdeš najmä v Európe a bývalých kolóniách Európy (aká náhoda!)...takže je to v podstate lokálny bôžik, ktorý sa rozšíril vďaka rímskej ríši a vďaka kolonializmu. Čo dosť pripomína Islam, ktorý sa tiež šíril v rámci Arabských ríší do sveta...


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 04:50 avatar
No evanjelia boli spísané roky po jeho smrti v dobe, kedy neboli schopní uchovavat informacie o bezvyznamnych popravenych tobož nie, to slo ustnou tradíciou. Skus zajst na sibír kde nie je TV co vyrobili z Lenina, takže nechapem co ti nejde do hlavy ked niet moznosti overit vobec nic .


71.
označiť príspevok

Fotón
   14. 5. 2009, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 04:27 avatar
Súhlasím so starcom,až na jeden podstatný detail: Bože odpusť im,lebo nevedia,čo činia.To je správne znenie.Nie som žiadny puntičkár,ale toto je dosť dôležité.Robiť a činiť je veľký rozdiel.


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   23. 4. 2009, 22:21 avatar
Myslíš, že Ježiša, Bibliu, Nový zákon a evanjeliá si kresťania vymysleli? 


18.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 23:42 avatar
a vieš že máš pravdu......


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 00:10 avatar
Ja som čítal keltsku mytologiu, kde bol nejaky Esus (podoba nahodná J-esus, esus?) a ten bol o živle vzduchu . Prisudzovali sa mu obesenci na vetve ,ako jeho dielo, ktorým jeho vplyv na človeka končí, ako je známe Judáš sa vďaka Jesusovi obesil ..., takže mam pokračovat ???


21.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 01:26 avatar
F
Jasné a pre ten výmysel sa dali prvý apoštoli väzniť-Ján,kamenovať-Štefan,ukrižovať-Peter,popraviť-Pavol,atd,atd..... 


22.
označiť príspevok

fajer
   24. 4. 2009, 01:46 avatar
podobnosť čisto náhodná;Janko hraško vyrástol,sSnehulienka žila s trpaslíkmi,Jano a Marienka okabátili strigu,atd.atd.povec my v čom je rozdiel....


23.
označiť príspevok

fajer
   24. 4. 2009, 01:57 avatar
ja ti poviem v čom je rozdiel,ty by si určite na to neprišiel;na konci rozprávky deti nestrašia,že ak neuveria tej rozprávke,tak pôjdu do pekla,.....
Súhlasí ranexil


68.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 21:43 avatar
F
Kedže nevieš rozdiel a ani nato neprídeš tak ti ho napíšem. Za tvoje rozprávkové bytosti nebol nikto ukameňovaný,ukrižovaný ani popravený.Koľko ľudí poznáš žeby sa dali takto týrať za Snehulienku,Janka H. atd?Vzkrieseného JK videlo viacero ľudí a asi si ty videl Snehulienku ked ťa tak pohotovo napadla. 
Každý sme iný. 


70.
označiť príspevok

fajer
   25. 4. 2009, 06:27 avatar
videl, mal som aj knižku...


27.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 04:42 avatar
DNA111, v USA a aj inde predsa vídaš stále nejaké sekty kde ľudia kvôli svojmu vodcovi páchajú samovraždy alebo sa nechajú zabiť...
Súhlasí dorota


67.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 21:36 avatar
BM
Dobrý začiatok úvažovania no ked ho dotiahneme do konca tak zbadáme že si zabudol brať do úvahy tieto závažné súvislosti:
Lebo ked si porovnáme tých ľudí v tých sektách s apoštolmi je tam rozdiel v tom že oni páchajú samovraždy lebo sú zmanipulovaný to sa o pochybovačných apoštoloch nedá povedať a vonkoncom o Tomášovi.
A tiež je tu další podstatný rozdiel že apoštoli videli vzkrieseného Ježiša až to ich motivovalo k hlásaniu evanjelia a a tí ľudia v sektách nič také ako vzkrieseného vodcu nevideli....
Tu je svedectvo jedného z nich-apoštola Pavla:
Vzkriesenie Krista Ježiša je mocne osvedčené.
1A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte, 2skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval, iba ak by ste boli nadarmo uverili. 3Lebo medzi prvým som vám vydal, čo som aj prijal, že Kristus zomrel za naše hriechy podľa písem 4a že bol pochovaný a že v tretí deň vstal z mŕtvych podľa písem 5a že sa ukázal Kéfašovi, potom DVANASTIM, 6potom sa naraz ukázal viac ako PATSTO bratom, z ktorých väčšina žije až doteraz, ale niektorí tiež zosnuli. 7Potom sa ukázal Jakobovi, potom všetkým apoštolom. 8Naposledy od všetkých sťa nedochodčaťu sa ukázal i mne. 9Lebo ja som najmenší z apoštolov, ktorý nie som hoden volať sa apoštolom, pretože som prenasledoval cirkev Božiu. 10Ale milosťou Božou som, čo som, a jeho milosť, mne preukázaná nebola nadarmo, ale som hojnejšie pracoval než oni všetci, avšak nie ja, ale milosť Božia, ktorá je so mnou. 11A tedy či ja či tamtí, všetko jedno: tak kážeme, a tak ste uverili.


52.
označiť príspevok

Petrana žena
   24. 4. 2009, 17:10 avatar
Fajer, či sa ti to páči, alebo nie, svet JE ako rozprávka - a na konci každej rozprávky láska a dobro víťazí nad zlom a nenávisťou - zákon universa. 


54.
označiť príspevok

dorota
   24. 4. 2009, 17:41 avatar
..a vsetci ziju az kym nepomru  
Súhlasí Petrana, fajer


56.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 18:24 avatar
kiež by pomreli skôr...také tulene alebo delfíny sú omnoho menej deštrukčné a je*bnuté zvieratá ako človek...mohli by nahradiť človeka...veď aj keď už majú alebo budú mať veľký mozog, tak tými plutvami nič neposerú...


57.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 18:29 avatar
  Ale Darwinova teoria evolúcie hovorí,že skôr či neskôr sa z nich stanú inteligentné tvory zvládajúce technologie t.j. budú deštruktívnejšie.Osobne Darwinovi neverím-ale pre neveriacich je bohom...


58.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 18:33 avatar
Darwinova teória nič také nehovorí, ale načo také niečo vysvetľovať tupcom na internete.


59.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 18:36 avatar
Takže inteligencia je slepou uličkou evolúcie? Pravda! Existujú organizmy,ktoré sa nezdokonaľujú už státisíce rokov.A na prežitie vyššiu inteligenciu nepotrebujú.Prečo potom neveriaci kladú taký dôraz na Rozum? Hmm...


60.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 18:45 avatar
ako pekne sa vie porozprávať sám so sebou a ešte sa pochváliť za vlastné výroky, asi dlhodobý tréning...veď hniť celý deň za počítačom a robiť trolla dá tupcovi isté skúsenosti.


61.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 18:47 avatar
Kde končia argumenty,nastupujú urážky...


62.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 18:50 avatar
tupec/troll občas použije svoje osvedčené frázičky, ktoré už roky isto používa pri internetových diskusiách...dávajú mu pocit vlastnej nadradenosti hoci ide iba o projekciu a racionalizáciu.


64.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 18:56 avatar
A čo ty?  


65.
označiť príspevok

Boh múch
   24. 4. 2009, 19:01 avatar
tupec/troll pokračuje v trollení aj po tom, čo si určite jasne uvedomuje, že jeho výroky budú ignorované členmi diskusnej skupiny a rozpoznané ako trollenie. ale taký je už osud tupcov/trollov, ktorí nemajú nič iné na práci než celý deň presviedčať iných o svojej pravde a vzbudzovať tak pozornosť, ktorej sa im pravdepodobne v reálnom svete nedostáva. svoju neistotu sa snažia zakryť stupňovaním smajlíkov.
Súhlasí Natalia


66.
označiť príspevok

Natalia žena
   24. 4. 2009, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 4. 2009, 17:17 avatar
Petrana ´toto je filozofia vesmírnych ludí a nie ludí .Vacsina z ludí pozna to, že laska a dobro nevítazí a vidím to aj ja denno denne i ked nie priamo sa ma to dotýka. Toto co si vyslovila je iba zbozné prianie a ked sa najde dostatocne vela ludí o vyssíćh urovniach vedomia, ktorí budú schopní impregnovat tento quantový svet takym sposobom, aby dobro a laska skutocne vítazili tak sa to stane aj skutocnostou. Ak je to už zrealizované niekde v inom čase tak by som to nasiel -pardon nasiel som to bolo to strááasne davno. 


55.
označiť príspevok

Nick musí byť dlhší muž
   24. 4. 2009, 18:12 avatar
Skús sa vrátiť k tomu príspevku o psovi...Prečo ignoruješ odpovede? Tváriš sa,ako keby som nič nenapísal.Mne z toho vyplýva iba jedna vec: že nekomunikuješ preto,aby sme sa spolu niekam dostali,ale preto,aby si sám seba usvedčil vo svojej pravde.Asi si nie si ňou príliš istý.


63.
označiť príspevok

Petrana žena
   24. 4. 2009, 18:53 avatar
Mňa rozčuľuje, že ten milan.s, nekomunikuje. Asi preto, aby sme ho nerozčúlili. Má svoju pravdu, a drží sa jej, ale to robíme všetci - meleme si každý svoje! 
Súhlasí Boh múch


69.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 22:58 avatar
Petrana
nerozčuluj sa Milan s.si tu robí len reklamu pre posolstvo grálu na diskusiu totiž nemá.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:19,  Kasafran ja drogy neberiem . Ak tak minimum príležitostne alkohol . A čo ty a tvoj...
dnes, 18:17,  Lemmy veď od čias kedy je smer vo vladne tu vládne socialna demokracia , ktorá je čisto...
dnes, 18:16,  (39) Osvietený, a Ty si určite z tých, ktorí užívajú "pod obojím"...
dnes, 18:11,  Liberalizmus Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou. Od anarchizmu sa liberalizmus...
dnes, 18:10,  Lana Del Rey - Video Games (Official Music Video)
dnes, 18:07,  era hádam tie hakové kríže nepomalovali po nich voliči ani tie veci aký je Hitler...
dnes, 18:03,  Sia you can do anything
dnes, 18:03,  Sulík a SAS je jediná pravicová strana kandidujúca do SNR . V EU je 7 skupín Jedna z...
dnes, 18:00,  Sia - Angel By The Wings (from the movie "The Eagle Huntress")
dnes, 17:54,  No veď to som sa pýtal Milanka, že ktorí to sú, tí zlí liberáli. Len Osvietený si to...
dnes, 17:54,  Lemmy ja nechcem prekvalifikovávať drogy . Alkohol je tvrdá droga . 5g nebolo Trubanovi...
dnes, 17:52,  Ktorého Miška, Lemminko? Nazvem aj jeho, ak ti to vyčarí úsmev na tvári :)
dnes, 17:51,  Veď ja viem, že Truban hovoril o bielom pozadí na stránke.
dnes, 17:50,  Annie Lennox - Why (Official Music Video)
dnes, 17:49,  Vidím, že sa chytáš slamky. *39*39*39*39*39 5 g môže byť čokoľvek, aj o inom. Naletel...
dnes, 17:47,  Sulík nie je socialistický liberál. Richard Sulík: …v európskom ponímaní nie som...
dnes, 17:47,  5 gramov bieleho nebolo vôbec o drogách . 8 skladačiek kokainu vo vozidle sudcu...
dnes, 17:45,  Duffy - Well, Well, Well
dnes, 17:42,  Patrick Swayze - She's like the wind
dnes, 17:42,  5 gramov bieleho netoleruje štát i spoločnosť. Okrem narkomanov a ich dílerov, mafie.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(181 827 bytes in 0,493 seconds)