Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Postrehy Ľuboša Blahu

0
reakcií
860
prečítaní
Tému 21. marca 2018, 14:18 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 3. 2018, 14:18 avatar
Postrehy Ľuboša Blahu

Len si predstavte, že by Ivan Gašparovič odmietol v roku 2010 vymenovať Radičovej vládu a povedal by, že za ministra nechce napríklad Galka či Mikloša. Opozícia by hovorila o vlastizrade a žiadala by odvolať prezidenta. Médiá by vrieskali, že nie sme prezidentským systémom a že on nemá čo hovoriť parlamentu do toho, kto má či nemá byť ministrom. Politológovia by sa pretekali v tom, ako Gašparovič robí hanbu úradu. Právnici by jeden po druhom krútili hlavou nad lámaním ústavy ...a demokratických pravidiel. Ulice by sa plnili bratislavskou kaviarňou, ktorá by sa cítila okradnutá o moc... Ale keď úplne to isté spraví Kiska, ešte z neho budú robiť hrdinu. Pretože to niekomu vyhovuje.

Odrazu je ulica viac ako ústava. A tí, čo ťahajú nitky v pozadí, si myslia, že polovica Slovenska, ktorá volila túto koalíciu, si nechá ukradnúť vlasť. Že prezident môže len tak napľuť na státisíce ľudí, ktorí podporujú vládu. Myslia si, že môže ponižovať parlament. Nekonečná arogancia. Priatelia, ak Kiska bude pokračovať v lámaní ústavy, príde čas, kedy ľudia spontánne vyjdú do ulíc, aby bránili Slovensko. Dôjde k stretu, ktorý môže mať nedozerné dôsledky. Mňa desí to, že možno práve toto niekto chce. Preto ešte raz - je jedno, komu dnes kto fandí v politike, demokraciu a ústavný pori adok si musíme chrániť. Lebo bez nich budú o moci rozhodovať pouličné boje. A to asi nechce nikto. Kiska, spamätaj sa! Ženieš Slovensko do priepasti a hrotíš to k momentu, kedy už nebude cesty späť. Ľudia, buďte pripravení.

Kiska sa stáva symbolom novej politickej éry - éry pouličného lynčovania. Namiesto právneho štátu je odrazu dôležitejšie to, čo si myslí ulica. Akoby sme už neboli moderným demokratickým právnym štátom, ale akoby sme sa vracali k nejakej forme vodcovského totalitného režimu, v ktorom neplatia zákony, procedúry, rozhodnutia inštitúcií či deľba moci, ale moc dostáva vodca a svoje rozhodnutia si necháva odobrovať burácaním davu. Takto nejako sa k parlamentu a ústave správal aj Adolf Hitler, ktorý stál nad všetkými pravidlami a v prípade pochybností jednoducho vyhlásil plebiscit - sfanatizovaná ulica rozho dla tak, ako si vodca želal.

Aj dnešné protesty majú svojho vodcu - ten dnes svoje ovečky prijal v Prezidentskom paláci. Kiska sa pateticky dvoril štvorici pubertiakov, o ktorých si asi fakt nikto príčetný nemôže myslieť, že organizujú masy. Ako to hovoril Lenin? Sú pre niekoho mimoriadne "užitoční". Povedzme si na rovinu: je lepšie, ak masy akože vedie naivnučká stredoškolská študentka Farská, než keby to bol priamo Kočnerov kôň Sulík, daňový podvodník Matovič či mafián Kollár. A tak všetci veselo predstierajú, že protesty nemá v rukách opozícia či prezident: iba sa občas náhodou stretnú. Ako dnes v Prezidentskom paláci. S drahým vodcom.
Vodcovské režimy nepoznajú systém bŕzd a rovnováh. Nerešpektujú opačný názor. Nerešpektujú zákony. Je len jedna pravda a tú odobruje rozvášnená ulica. Toto na Slovensko prináša Kiska. Ústava síce hovorí, že sme parlamentná demokracia, ale na tom vraj odrazu nezáleží. Kiska v mene ulice môže porušiť, čo len chce - ak zaburáca "slušné Slovensko", že môže, tak sa parlamentu jednoducho vysmeje. Tak, ako sa mu vysmieval aj v prípade ústavných sudcov. Lebo však ide o "vyššie dobro", tak načo sa nechať obmedzovať zákonmi. V prípade Hitlera bolo "vyšším dobrom" etnicky čist&eacu te; "Nem ecko nad všetkým", v prípade Kisku je to liberálne čisté "slušné Slovensko". Princíp je ten istý: nahradiť parlamentnú demokraciu neobmedzenou vládou vodcu, ktorému sa odpúšťa všetko - lebo však on to robí pre vyššie dobro.

Ústava hovorí, kto smie vyšetrovať, kto smie odsudzovať, kto smie uznať vinným, ale ani na tom vraj tiež už nezáleží - ulica rozhodne, kto je mafián, kto je vrah, kto patrí do basy. Netreba súdy ani prokuratúru. Treba len zaslepených stúpencov. Tak ako kedysi sfanatizovaná ulica rozhodla, že treba rozbíjať obchody Židom počas Krištáľovej noci, tak dnes ulica rozhodne, kto patrí do basy. A ak náhodou polícia, prokuratúra či súdy nerozhodnú tak, ako si želá ulica - tak aj oni sú mafia a aj oni patria do basy. Buď si s nami alebo proti nám - sem smeruje táto masová hystéria, ktorú vedie Kiska. Hystéria, plná iracionalizmu, nená ;visti, resentimentu a krvavých očí. Ak upozorníte na to, že sa porušuje ústava, tak vás chcú lynčovať. Pretože racionalita v tejto davovej psychóze nesmie mať miesto - mohla by spochybniť autoritu vodcu a to sa nesmie stať.

Dnes zvádzame súboj o charakter našej demokracie. Je jedno v mene akých akože vznešených cieľov nám ju chcú vziať, podstata je, že nám ju chcú vziať. Môže sa sladko usmievať, môže sa fotiť s detičkami, môže pateticky vzdychať - to všetko robili diktátori aj pred ním. Podstatné je, čo robí - ohrozuje demokraciu. Po dnešnom dni je nad slnko jasnejšie, že Kiska je pre demokraciu na Slovensku nebezpečný.

Je úplne jedno, čo bude robiť ďalej. Dnes nezvratne podkopal parlamentný princíp našej demokracie a nebezpečne nás vyklonil k vodcovskému systému. Toto nemožno nechať tak. Ak tu nechceme pripraviť precedens pre ešte šialenejších diktátorov do budúcnosti. Kiska musí oľutovať, čo spáchal a odstúpiť. Inak sa z tohto strašidelného precedensu slovenská demokracia nikdy nespamätá. Nesmieme to podceniť. Jeho daňové podvody sú v porovnaní s týmto neškodným huncútstvom - Kiska za dnešné znásilnenie ústavy musí vyvodiť zodpovednosť. Rýchlo, veľmi rýchlo. Bodka.

Zo všetkých nerestí liberálnej kaviarne ma asi najviac vytáča ich pokrytectvo a dvojaký meter. Gašparovič nemohol lámať ústavu, Kiska môže. Lipšicovi vodné delá odpustíme, Kaliňákovi neodpustíme ani krivý pohľad. Sekretárka nemôže poznať údajného mafiána, Sulík s mafiánmi môže dojednávať voľbu generálneho prokurátora. Pri vražde Valka za to nemôže vláda, pri vražde Kuciaka áno. Pri vražde Valka tam môže napochodovať minister vnútra Lipšic, pri vražde Kuciaka tam nesmie byť an...i prokurátor.

Pri pochode za život netreba zlým konzervám plniť nič z ich požiadaviek, pri ich pochodoch 65 tisíc ľudí odrazu reprezentuje celé ľudstvo a možno aj priľahlé galaxie. Pri pochode náckov šalejú z toho, aká je ulica primitívna, ale keď oni sami držia transparenty "Smer do fiče!", tak je to vrchol vedeckej tvorivosti. Kiska sa môže vysmiať parlamentu, Fico sa nemôže ani len usmiať. Jedni môžu všetko, druhí nesmú nič. Ale hlavne, že sa hrajú na slušných a spravodlivých. No nie sú schopní Kiskovi vytknúť ani jednoznačné porušenie ústavy - až takí sú velice objektívni.

Keby aspoň jasne povedali, že sú zaujatí, ale nie, oni sa hrajú na veľkých vedátorov. Oháňajú sa všelijakým fact-checkingom, kontrolou demagógie, predstieraním racionálneho diskurzu, vysmievaním sa konšpiračným teóriám a tak. A potom dôjde na ich miláčika a na totálku vypínajú kritické myslenie, spriadajú najdivokejšie konšpiračné teórie od Putina až po Troškovú a používajú tie najšialenejšie demagogické skratky na zneužívanie vraždy dvoch mladých ľudí.

Liberálna kaviareň so všetkými svojimi politológmi, ústavnými právnikmi, komentátormi a analytikmi sa ukázala v plnej paráde: nulová osobnostná, morálna a vedecká integrita. Ženú ich iba obyčajné pudy ako nejaké násťročné pubertiačky na koncerte Justina Biebera. Klapky na očiach. Kiska môže všetko, Fico nesmie nič. Vybavené. Ale hlavne že nech žije racionalita, slušnosť a moderné Slovensko! Mne je z toho pokrytectva slovenskej liberálnej akože-inteligencie úplne - ale že úplne zle...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:21,  Skusaju co si mozu dovoli a pokazde zistia ze vobec nic. *11 a tak je to spravne garantom...
dnes, 08:11,  Nič nepomôže, Liam propaguje klamstvo....
dnes, 08:08,  Žiadne rušenie sa nekoná. Propaguješ klamstvo....
dnes, 08:05,  Nič si nenapísal, len si položil otázku.
dnes, 08:04,  Klameš.
dnes, 08:04,  Ja som to najlepšie napísal :)
dnes, 08:03,  Klameš. Obedy zadarmo sa nerušia. Po novom dokonca vyjdú lepšie. Chudobné rodiny viac ušetria.
dnes, 08:03,  Chudobní a bohatí dostanú rovnaký obed a nikto sa nebude cítiť menejcenný.
dnes, 08:02,  Čo sem píšeš takúto šašovinu proste, či aj my sme Bohmi. Nie sme.
dnes, 08:01,  Nepriatelia sú napríklad sionfašisti ako Kasafran. Ako sa s ním vysporiada teolog? Zavraždí...
dnes, 07:58,  Teolog je terorista, ktorého by si mala viac všímať spravodajská služba.
dnes, 07:58,  Židia to dnes nemôžu hovoriť, lebo ide o trestný čin. Teolog by mal ísť do väzenia za...
dnes, 07:55,  Židia darmo nariekajú, lebo moslimovia tu budú stále.
dnes, 07:55,  To sa nestane nikdy, pretože moslimovia tu budú stále.
dnes, 07:44,  "Vtedy zmením národom jazyk na čistý, aby mohli všetci vzývať Jehovovo meno a...
dnes, 06:32,  Na událost zareagoval také komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. „Přátele, a pak kdo...
dnes, 06:31,  „Ale ti šmejdi nepřestanou provokovat, dokud je někdo nesundá. V dnešní době jenom...
dnes, 06:30,  Američania si namýšľajú, že môžu beztrestne provokovať Rusov. Rusi im dali jasne najavo,...
dnes, 06:15,  Kto sú? Isto to budú nejakí sionfašisti.
dnes, 03:17,  5, .... súhlasím, ale s otáznikom?*39 Ak by Ježiš vedel, že kresťanstvo bude mať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(53 424 bytes in 0,292 seconds)