Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Postoj verejnej ochrankyne práv Jany Dubovcovej k vypísanému referendu na 7. februára 2015

15
reakcií
1531
prečítaní
Tému 22. januára 2015, 16:12 založil Lemmy.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 1. 2015, 16:12 avatar
K 1.: Môj názor na takto položenú referendovú otázku ovplyvňuje aj moje presvedčenie o tom, že spoločenské vzťahy sa vyvíjajú, a to sa nedá zastaviť. Ani referendom. Preto by som na prvú referendovú otázku odpovedala nie.

K 2.: S ohľadom na záujem detí nepovažujem za správne odmietnuť možnosť budúcich zmien a znižovať tak šance detí na osobnú starostlivosť. Referendum nemá tú silu, aby zastavilo vývoj spoločenských vzťahov, možno môže niečo spomaliť, ale nezastaví ho. Preto na takto položenú otázku by som tiež odpovedala nie.

K 3.: Na túto referendovú otázku by som odpovedala nie, pretože nesúhlasím s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania. Rodičia aj študenti sa nemusia ničoho obávať, pretože majú možnosť vybrať si školu s takým výchovnovzdelávacím programom, ktorý je v súlade s ich presvedčením.

Záver: Môj názor v tomto prípade vyjadrím tým, že sa referenda nezúčastním.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí dorota, Linda, carybdeida

5.
označiť príspevok

Linda žena
   22. 1. 2015, 16:44 avatar
môj človek, a nech si hovorí kto čo chce... 

6.
označiť príspevok

Sloven muž
   22. 1. 2015, 16:56 avatar
To naozaj ste na tom viac ako biedne...Ešte Petruchovú dajte...samé esá humanizmu....

11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2015, 08:03 avatar
Záver: Môj názor v tomto prípade vyjadrím tým, že sa referenda nezúčastním. >> Zbytocne kecala navyse, pretoze tym, ze sa nezucastni referenda je to akoby nepovedala ani ano ani nie...
Súhlasí mamaleone

16.
označiť príspevok

pátrač muž
   3. 2. 2015, 19:49 avatar
v referende chýba štvrtá otázka o osvojení alebo to nezaradili do mienko volebnej problematiky

2.
označiť príspevok

-oby- muž
   22. 1. 2015, 16:24 avatar
Názor na jednotlivé otázky a odpoveď na ne : V poriadku.
Záver vyjadrený neúčasťou: Alibizmus!
Súhlasí Wolfe

12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2015, 08:05 avatar
Asi by som si mal najprv precitat cele vlakno a az potom reagovat (11)

3.
označiť príspevok

Al_ice
   22. 1. 2015, 16:30 avatar
moj nazor na potrebu Dubovcovej sa medialne vyjadrit k referendu:
Dubovcova ma iste zavazky a poklada za potrebne vyjadrit svoju vdacnost tymto sposobom.
ako sa dostala do funkcie je zname.SDKU-SD zdochla,ale mimovladky/3 sektor bude navzdy zivy,ako Lenin  
Súhlasí Sloven

14.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 1. 2015, 08:51 avatar
Môj názor je že od ochrankyne ľudských práv sa naopak vyjadrenie k otázkam čo má na starosti očakávalo a je správne. Už menej si to myslím o prezidentovi ktorý ak tvrdil že je prezidentom všetkých občanov, teda aj napr. homosexuálnych, mal byť v tomto zdržanlivý.

4.
označiť príspevok

rose.madder žena
   22. 1. 2015, 16:38 avatar
snád každý si uvedomuje, že referendum skutočne nezmení nič, ale môžeme ho brať ako slobodným vyjadrením vlastného názoru, postoja ku dôležitým otázkam dnešného sveta a porovnať ho s ostatnými občanmi. prispieť svojim áno, či nie, kedže sme súčasťou spoločnosti, ktorá sa síce vývíja, ale my sme tí, ktorí ten vývoj môžeme a musíme usmerňovať. nielen sa pasívne prizerať a kritizovať tých, čo sa možno márne, ale pokúšajú. podobný mám postoj ku akýmkoľvek voľbám. nepáči sa vám niečo? tak sa to pokúsme zmeniť, nikto iný to za nás neurobí. a ak sa neúčastníme, tak aspon majme toľko charakteru, že nekritizujme tých, ktorí dvihli zadky a vo svojej najlepšej vôli sa snažili.
Súhlasí Sloven, dorota, -oby-

13.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 1. 2015, 08:38 avatar
Za tých niekolko milionov čo bude zisťovanie známeho názoru ľudí stáť, mohli radšej zvýšiť platy napr. učitelkám.......... 

15.
označiť príspevok

Linda žena
   24. 1. 2015, 09:19 avatar
s jedlom rastie chuť  ešte tak referendum o výhrade svedomia...ďalších 9 mil. € fuč, ale budeme vedieť názor ľudí...

7.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   22. 1. 2015, 16:56 avatar
A nezda sa vam to cele iba ako cisty populizmus? Nemalo by to byt skor o ochrane deti? Aka je ich ochrana a aky vplyv maju na potomstvo rodicia alkoholici, tyrani…...a pod. Kolko deti je sexualne zneuzivanych vlastnym otcom mamou. Nemalo by byt toto v hlavnom zaujme?

9.
označiť príspevok

Sloven muž
   22. 1. 2015, 16:58 avatar
A koľko tými, ktorí ich nikdy nemali, a ani nebudú mať, lebo sa to nedá....?

10.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   22. 1. 2015, 17:00 avatar
Je ovela viac heteroparov ktore tiez nemozu mat deti...a? Aku mas tam zaruku ze vychovaju zverene dieta dobre. Cele je to fraska.

8.
označiť príspevok

salbea žena
   22. 1. 2015, 16:57 avatar
vy ste tu vsetci akademicke typy ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:12,  Ja by som si dal 8 litrov zlata to by bolo vedierko okolo 160 kilo
dnes, 21:11,  Dal by som domácej ;)
dnes, 21:11,  vyzera, že si to neuvedomuješ ty....Z pohladu večnosti, vobec nie je podstatne, či si sa bil...
dnes, 21:10,  Prečo sa brániť veď stačí urobiť referendum a vystupiť , Čo je nato ťažké ? To...
dnes, 21:10,  12. aby si za ne zaplatil dovolenku *39
dnes, 21:09,  Osvietený- vari si neočakával, že sa stotožním s tebou? Strácaš súdnosť , alebo si...
dnes, 21:06,  Zoznam strelcov v USA za rok 2018, ale len tých, ktorí strielali hlava nehlava, masoví...
dnes, 20:58,  Nemusím si to predstavovať, mám k dispozícii štatistiky eurostatu Edo. Môj dlh už...
dnes, 20:57,  Ale aj holografický mesiac
dnes, 20:56,  Kristus je náš pastier a jeho ovčincom je celý svet.
dnes, 20:56,  Tak si teraz predstav ako chudobná musí byť ostatná europa *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:49,  majo čo bola lož ? *13*13*13
dnes, 20:46,  Lebo aj ten co skoncil , Moze ho BOH Vzbudit aby zacal ,,,,,,nie cirkev ,Lebo aj cirkev dakuje...
dnes, 20:46,  "Pravdou zostáva, že život je teraz kvalitatívne na vyššej úrovni, než za...
dnes, 20:42,  Tak dbajte na poriadok v OBYVACKE AKO PAN PRIKAZAL ,*21*21*21*21*21*21
dnes, 20:41,  Podobne vy ,, ustanoveny,,, ktory ste nositelmi KLUCA evanielia ,,,, Budte verny TOMU KTO VAS...
dnes, 20:39,  Nehladajte slavu a ospevy pre cirkev ,,,,, Lebo ked je v cirkvi jeden hriesny cela cirkev je...
dnes, 20:37,  *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnes, 20:36,  Preto to už ani neskúšam, nebudem si predsa robiť zle *21
dnes, 20:31,  A tak teda bratia ak cirkev nieje v cirkvi dobra Moze byt dobra aj v obyvacke ,,, Lebo chod do...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 264 bytes in 0,468 seconds)