Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Porovnajme, kto dnes koná Božiu vôľu a má kresťanské vlastnosti?

311
reakcií
1814
prečítaní
Tému 9. januára 2017, 08:40 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 08:40 avatar
Ježiš poukázal u Jána 13:34--35, na základný poznávací znak pravých kresťanov......."Podľa toho všetci poznajú, že ste moji učeníci, ak budete mať lásku medzi sebou.“
1 Jána ta zas píše...."A podľa toho vieme, že sme ho spoznali, ak stále zachovávame jeho prikázania."
A Ján pokračuje.....„Ak zostanete v mojom slove, ste naozaj moji učeníci.“ — JÁN 8:31
-----------------------------------------------------------------------
1,.....ktorá jediná náboženská skupina sa nezapája do konfliktov,vojen sveta?
2,.....ktorá náboženská skupina je prísne oddelená od sveta,politiky a neangažuje sa v štátnej správe?
3,.....ktorá náboženská skupina nemá ani jedného fajčiara?
4,.....ktorá náboženská skupina nestrpí vo svojom rade smilníkov ,cudzoložníkov a tých čo žijú na "divoko"/druh a družka/...?
5,.....ktorá náboženská skupina je známa tým,že všetci jej členovia evanjelizujú?
6,.....ktorá náboženská skupina odsudzuje potraty a nestrpí vo svojich radoch ani jedného čo by tak konal?
7,.....ktorá náboženská skupina je známa striedmosťou a neholduje alkoholu?
8,.....ktorá náboženská skupina je známa i tým,že narkománia,drogy je v ich radoch tvrdo potieraná?
9,.....ktorá náboženská skupina je známa poznaním Božieho slova v takej miere,ako ho poznajú JS?
10,....ktorá náboženská skupina oznamuje Božie meno? /"Otčenáš posväť sa tvoje meno"/
11,....ktorá náboženská skupina tak pranieruje rozvod ako JS, a je známa tým,že má najtrvalejšie zväzky?
12,....ktorá náboženská skupina je známa slušnosťou,poctivosťou,spravodlivosťou ako JS?
13,....ktorá náboženská skupina sa vyhýba striktne hazardným hrám?
A to sú len niektoré znaky,ktoré sú viditeľné,a sotva ich možno porovnať s inými! Aj keď i JS sú nedokonalí ,vedia si s danou nedokonalosťou poradiť,aby sa zbor zachoval čistý a jednotný!


2.
označiť príspevok

stevka žena
   9. 1. 2017, 09:43 avatar
To viac poukazuje na farizejstvo nez lasku.
Súhlasí J.Tull, Wolfe


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 16:36 avatar
2.-.....a ako nazveš to,ak niekto tvrdí podobne/že žije kresťansky,že je kresťan/ a nekoná v súlade s tým?
To je potom čo?


4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 10:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2017, 11:08 avatar
Ludwiik, k bodu 5 : ani vsetci JS niesu aktivny zvestovatielia, a najdu sa tam mnoho takí, co nahlasia len symbolicku 1h ze zvestovali aby neboli v kategorii nepravidelný alebo necinny. Niektorý zase "zvestuju" tak ze hodia nieco na net aby mali nejaky cas , ktorý akoze venovali zvestovaniu... alebo presedia par hodin u známich, pripadne nejakých zaujemcoch. O dôkladnom vydávani svedectva ako to robil napr. Pavol sa tu nedá v ziadnom pripade hovorit, kedze prestatie pol dna niekde na zastavke pri stojane nieje ziadne vyucovanie.. Keby nemali JS povinnost odovzdávat spravu kolko casu venovali zvestovaniu a na zaklade toho by boli v zbore posudzovaný, mnoho JS by prestali uplne zo "zvestovanim" .. a to uz nehovorim o forme z domu do domu, ktorej sa vyhybaju mnohí JS a radsej ako som pisal prestoja hodiny na ulici alebo presedia hodiny na nete..


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 12:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:08 avatar
11,.....tak to nehovoria o "tej strážnej veži",....hoci je to pravda! Povedz,aký je rozdieľ ak neposlúchneš staršieho a dozorcu ústne,alebo ak ho neposlúchneš skrze to,čo je napísané? Žiadny! Ak niekto neposlúchol v minulosti písaný zákon, tak mnohí za to zomreli! Ale mnohí zomreli aj vtedy ,keď neposlúchli samotného Mojžiša,či už osobne,alebo aj keby im to napísal listom!
A tak tomu bolo aj v 1 storočí! Neposlušnosť vedeniu sa rovnalo neposlušnosti Bohu! Je to v celom Písme! Inak sa jednota nedosiahne! A zbor,vedenie musí vyučovať a ako to má robiť ak nie prostredníctvom písaného,metodického usmerňovania a potom samozrejme aj ústneho?! Daný časopis je len "biblická pomôcka"! A musí byť v súlade s Písmom!


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 18:01 avatar
5,...súhlasím ,...nejaké mizivé percento sú aj menej aktívni,alebo i nečinní! A tvoj pohľad je úplne nekresťanský,nesprávny a nelogický! Ak má niekto pravú vieru a poznanie , nedokáže prestať svedčiť a hovoriť o Bohu: To sú spojené nádoby! To nájdeš potvrdené aj v Písme! Nejaké "počty" môžu zastaviť akurát takých veriacich ako si ty,teda -nijaký!  
A ak ja som na nete,má to svoj dôvod. Ale vieš koľko času trávim aj inak? Nevieš a ani len netušíš!


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:00 avatar
4,....súhlasím ,...."evanjelizovať môže každý",....ale prečo to robia v iných náboženstvách len jednotlivci a to aj tak nesprávnym spôsobom. Pretože drvivá väčšina ani nevie ,čo je to "Božie kráľovstvo"!/posolstvo/
A JS to naozaj robia biblickým a správnym spôsobom,kde sú nabádaní aby všetci evanjelizovali. A to nie že musia,ale k tomu ich pobáda ich viera. Príkaz by bola slabučká motivácia a ignoroval by sa ,tak ako v ostatných náboženstvách.
O raných kresťanoch rímskokatolícke noviny L’Osservatore Romano správne uviedli:..... „Len čo boli prví kresťania pokrstení, považovali za svoju povinnosť šíriť evanjelium. Otroci ústne odovzdávali dobré posolstvo.“ A robil to každý!
Ved ak vieš ,ako niekoho zachrániť,necháš si to pre seba? Na druhej strane?Pavol,Písma poukazujú,že to nie je vec slobodnej voľby,ale "príkaz" Krista a ak tak nerobím ,tak mám krvnú vinu! To všetko sa dá podporiť Písmom!
Podľa istej katolíckej encyklopédie bolo za reformácie násilné vnucovanie náboženstva vyjadrené mottom: Cuius regio, illius et religio. (Čo v podstate znamená, že „ten, kto vládne nad určitým územím, rozhoduje o jeho náboženstve“.) — The Catholic Encyclopedia. A hovoriť o násilnej christianizácií RKC nemá význam. Tak sa to nerobí!
A ak má niekto skutočnú lásku,tak určite pomáha aj chudobným, ale musí to robiť tak, "že pravá ruka nevie čo robí ľavá,keď dáva milodary"! A tým sú JS známi!
A spomínaš "zbor" a "poslúchanie Boha". Ale je to jedno a to isté. Z Písma vieš,že ak sa trebárs neposlúchal Mojžiš,tak sa neposlúchal Boh! Alebo ak sa neposlúchali starší kresťanského zboru,v skutočnosti sa neposlúchal Boh. Včera som o tom písal,že tu je rovnítko!
Ved ak som písal biblický text ......, "že máme poslúchať tých čo sa ujímajú vedenia a podriaďovať sa im", tak to je požiadavka Boha! Ak tak nekonáš,neposlúchol si len ľudí,....ale v prvom rade Boha! Citoval som správu zo Sk.16:4 a aj tam to vidieť,že ak poslúchame zbor,Boh to žehná a naopak!


6.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 11:19 avatar
Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Dávate desiatky z mäty, kôpru a rasce, ale zanedbali ste to, čo je závažnejšie v zákone: spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť. Toto bolo treba robiť, ale tamto nezanedbávať. Slepí vodcovia, komára preciedzate, ale ťavu prehĺtate!


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:57 avatar
6,....súhlasím....to je definícia svetského kresťanstva,ktoré je súčasťou tohto satanovho sveta a mieša sa do politiky a konfliktov sveta!


36.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 18:17 avatar
Shagara, ako sa staviate k žene, ktorá podstúpila potrat, lebo sa lekári rozhodli bez jej vedomia jej týmto zákrokom zachrániť život? ...alebo nech ho už podstúpila z "akejkoľvek" inej závažnej príčiny... ? ...ako sa staviate k tým, ktorý jedia tuk (loj, masť... ) zabitých zvierat?


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 06:57 avatar
36,....vždy rozhoduje biblicky školené svedomie! Uvedomujem si,že môžu byť prípady aj takého druhu, a tam sa musí sama dotyčná osoba rozhodnúť podla svojho svedomia! A predsa je to len iný prípad,ako "potratová turistika" ,len preto, že niekto nie je zodpovedný!
A tuk,masť je aj v mojom jedálničku! Len sa ma neopýtaj ,či pijeme aj vodu? 


70.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 10:41 avatar
Shagara, neodpovedal si. Nepýtal som sa čo rozhoduje... ani som nič nepísal o "potratovej turistike"... nepíšem o ženách, ktoré sú ľahkovážne... pýtam sa: "ako sa staviate k žene, ktorá podstúpila potrat" (uviedol som extrém, keď sama o tom nerozhodla, ale bez jej vedomia ho urobili lekári pre záchranu jej života... )
"Nesmiete jesť nijaký loj ani z hovädzieho dobytka, ani z ovce, ani z kozy. Loj uhynutého alebo roztrhaného zvieraťa môžete použiť na ľubovoľné ciele, nikdy však z neho nesmiete jesť."  ...dúfam, že sa vystríhaš aspoň bravčového  


8.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 11:25 avatar
Shagara, "Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali, ako som ja miloval vás.
Podľa toho spoznajú všetci, že ste moji učeníci, ak sa budete navzájom milovať."
... vôbec nie som presvedčený o tom, že JS konajú podľa uvedeného, ba práve naopak. V mnohom idú proti nemu... vidieť to aj z niektorých bodov, ktorými sa tak hrdíš...


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 1. 2017, 13:24 avatar
J.Tull, v ktorých bodoch to vidíš? Myslíš to, že vylučujú z cirkvi?
Súhlasí J.Tull


18.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 14:13 avatar
milky945, Nielenže vylučujú, ale odsudzujú bez hlbšieho skúmania poklesku... Ježiš často bol v spoločnosti hriešnikov, jedol s nimi, neštítil sa ich... ani po Márii nehádzal kameňom... boli u mňa JS aj s deťmi. Ponúkal som ich čajom, minerálkou... hovoril som im: "hosť do domu, Boh do domu", striktne odmietli... radšej som ich rýchlo, ale zdvorilo vypoklonkoval (videl som na deťoch, že by sa aj nechali ponúknuť...a prišlo mi ich ľúto)
Ich odmietanie transfúzie (ktoré nemá žiadnu oporu v NZ) je signifikantným príkladom farizejstva ...
Súhlasí djjaro


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 07:34 avatar
18,....preboha Tull,to nemyslíš snáď vášne? Každý laik musí vedieť,že je rozdeľ medzi tým,ked niekto spoznáva pravdu,alebo uverí na podnet Krista,na základe jeho slov,alebo mocných skutkov,....a je rozdiel ak je niekto už kresťan a dopustí sa vážneho priestupku?!
Kristus sám povedal,že prišiel "povolať hriešnikov,chorých ,nespravodlivých"! Ale to neznamená,že títo obrátený jednotlivci naďalej zostali hriešnikmi,smilníkmi,...atď!
Ako ty chápeš slová Pavla i Ježiša,že musíme "si vyzliecť starú osobnosť" a "obliecť si novú"?
Celá Biblia opisuje túto radikálnu zmena hriešnika,keď sa stáva kresťanom. Po pokání,totiž nasleduje "obrátenie"!
Tí ľudia sú potom "umytý Božím slovom a čistý"!
Absolútne nechápem tvoju rétoriku,ktoré opomína elementárne základy Božieho slova!
A zdržiavanie krvi je biblický príkaz "ducha svätého"!

Budem ho citovať...." „Svätý duch a my sami sme uznali za dobré nepridávať vám nijaké ďalšie bremeno okrem týchto nevyhnutných vecí: Aby ste sa zdržiavali obetovaného modlám, krvi, zaduseného a smilstva. Ak sa budete tohto pozorne vystríhať, bude sa vám dobre dariť. Buďte zdraví!“ (Sk. 15:28, 29)
Všimni si slová..."svätý duch,...nevyhnutná vec,....pozorne vystríhať,....bude sa vám dobre dariť"!
O čom to je? Nie je to v NZ?
Alebo povieš farizejsky ,že sa to týka jedenia/aj keď tam sa toto slovo už nepoužíva,ale slovo-zdržiavať sa/, ktoré ale nikto nerešpektuje! Sami seba klamete a odsudzujete sa týmto tvrdením! Teda, tí kresťania ktorí tak tvrdia! A ignoruje príkaz ducha svätého!/nie ty ateista,ale "kresťania"/.
A "ľúto" ti nemusí byť detí JS,ale ľutuj svoje,ak máš! Lebo s tvojimi názormi nebudeš mať dlhú budúcnosť! A to je naozaj smutné!


71.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 11:23 avatar
Shagara, prečo JS, ktorých som pozval do svojho bytu (bolo to pred rokmi, ešte som veľa o nich nevedel... ), usadil v obývačke ako svojich hostí, nič nechceli odo mňa prijať...? Videl som na ich deťoch, že boli smädné (bol horúci letný deň) a nedovolili to ani im prijať čo i len minerálku. Bolo mi ich ľúto a tak som radšej nepil ani ja kým neodišli...
Pavlove a Ježišove slová chápem tak, že si kresťan oblečie hlboké milosrdenstvo, láskavosť, pokoru, miernosť a trpezlivosť; vzájomné odpúšťanie a nad všetko lásku, ktorá je zväzkom dokonalosti“
To sú veci, ktoré mnohým kresťanom chýbajú. JS nie sú výnimkou...

Podobne budem citovať
„Nesmiete jesť nijaký loj ani z hovädzieho dobytka, ani z ovce, ani z kozy. Loj uhynutého alebo roztrhaného zvieraťa môžete použiť na ľubovoľné ciele, nikdy však z neho nesmiete jesť.“
Ešte mi vysvetli, akým zdravým sa stane človek, ktorý napríklad pri autonehode, vykrváca?...


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 13:01 avatar
65 Takze ak niekomu zacne tiect krv z nosa, alebo sa zrani a zacne mu tiect krv, tak sa ho nedotknete a neobviazete mu ranu, aby ste sa NEDAJ BOZE nedotkli jeho krvi, ked sa jej mate vystrihat - zdrziavat sa krvi.

Pacilo sa mi ako to lepsie rozobral Ludwig, tak som si to radsej ulozil do evernote, pretoze som vedel, ze s tymto este vyrukujes ("Alebo povieš farizejsky ,že sa to týka jedenia/aj keď tam sa toto slovo už nepoužíva,ale slovo-zdržiavať sa/, ktoré ale nikto nerešpektuje! ":

Apoštoli zopakovali príkaz, ktorý bol daný už v Zákone, vlastne ešte skôr Noachovi, a ten hovoril o jedení krvi. V tomto svetle nie je dôvod predpokladať, že slovo zdŕžať sa má iný význam ako nejesť.

Lv 19,26 Nič nejedzte s krvou! Nesmiete veštiť, ani vykladať!
Gn 9,4 Iba mäso s dušou, ktorá je v krvi, nesmiete jesť.
Lv 17,14 Lebo život každého stvorenia je v jeho krvi. Preto som zakázal Izraelitom: Nesmiete jesť krv nijakého tvora, lebo život každého tvora je v jeho krvi. Každý, kto by ju jedol, bude vyhubený.

Vždy sa píše o jedení krvi.


75.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 1. 2017, 13:17 avatar
Najvecsia sranda je ze ,niektore zlozky uz mozu prijať aj JS, aj ked podla zakona sa mala krv vyliat na zem tak JS nevadi, ze niekto musi krv darovat aby oni z nej mali neskor uzitok.. A stale mi Shagara neodpovedal, na zaklade coho prislo ich vedenie k takemuto farizejskemu rieseniu ..a rozhoduju za iných ktoru zlozku mozu a ktoru uz nie.


128.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:40 avatar
75,...ty musíš byť strašne nechápaví! Už som to písal viackrát a tebe!
Ak sa píše a správne tvrdí,že hygiena je dôležitá,....znamená to,že pôjdeme do extrému a budeme si ruky umývať v kyseline a podobne?
Alebo ,keď lekár povie ,že sa máme striedmo jesť červené mäso,tak ho úplne vynecháme zo svojho jedálničku?
A tak je to aj s krvou! Krv a jej hlavné zložky je zakázané používať! A tie menšie je ponechané na svedomie každého jednotlivca! A to je správne, a logické!
Ty mi pripadáš ako farizeji,ktorý vnímali sabat nebiblicky a išli aj do extrémov! Tak boli necitliví a nerozumní,že sa pohoršovali keď Ježiš uzdravil ženu z dlhej a ťažkej choroby v sabat,.....ale svoju ovcu by ratovali ,keby im spadla do nejakej jamy! A to sa veľmi podobá na teba! Hľadáš len skulinky ako očierniť JS a ich biblické učenie,....a pritom ničomu nerozumieš a si viac ako necitlivý!


132.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 08:55 avatar
Bud je nieco zakazane alebo nie .. bud krv ano alebo nie a je jedno v akej forme. Ked je kradez zakazana, tak nebudem tvrdit ze, mozem nieco "upravit" v danovom priznani a nejake euro mi ostane, alebo ze len nejaky klincek ukradnem z prace.. Uz to pochop ty mudrlant najmudrejsi na svete     


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 09:30 avatar
1323,....bolo! Ale rozumný človek nejde do extrémov! Ak by JS zakázali aj tie menšie,a najmešie čiastočky krvi,.....tak by bolo ešte horšie. Potom by si tvrdil,že prečo idú až do extrémov ,aj v takých zanedbatelných čiastočkách krvi! A že prečo to nenechajú na svedomí jednotlivcov?
Pavol hovorí...... "Niekto súdi, že jeden deň je nad druhý; iný súdi, [že] jeden deň je ako všetky ostatné. Nech je každý plne presvedčený vo vlastnej mysli." Teda,aj s krvou sa môže jednotlivec dalej rozhodovať ako uváži podľa svojej mysle,svedomia!


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 09:41 avatar
74,...Wolfe,daný problém vnímaš len v rovine svojho zdravia a možno aj potreby transfúzie. To viem pochopiť,a aj to ,že nemáš poznanie o týchto veciach!
Ale ten úvod je viac ako nerozumný! A nebudem to komentovať!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
A v poriadku....ak ide len o "jedenie" krvi,....pýtam sa ,prečo sa nerešpektuje tento nevyhnutný príkaz ducha svätého a všetci konzumujú krv?
Nestretol som kresťana ,ktorý by povedal,že nebude krv jesť ,lebo to prikazuje NZ!
Je to len naučená odpoved na JS ! Takto ale len klamete sami seba: A daný zákaz nie je vynález JS,....aj v minulosti viacerí poukazovali na túto skutočnosť.
Ale stále je pre mňa komické,.....že ak mu povie lekár ,že sa má zdržiavať alkoholu, .....tak ho on už nebude piť,ale bude si ho rovno pichať do žíl! Prv zaberie! 
Daný zákaz takto chápať nesvedčí o rozumnosti!
A "vždy sa píše o jedení krvi v SZ",preto.....že tu iné ani nemohlo byť! To hádam vieš? Ale v NZ sa už nepíše len o "jedení",....ale o "zdržiavaní sa"! A to pre mňa /nielen kvôli jednému slovnému spojeniu/ znamená omnoho viac!


189.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 14:51 avatar
Nie ten zaciatok bol praveze zaujimavy. Ked uz hovoris o zdrziavani, tak sa toho drzme.. Ked sa mas zdrziavat krvi, tak sa jej nemas ani dotknut. Dokonca by si sa na nu nemal mozno ani pozerat..

Takze vravis, ze v starom zakone sa hovorilo o jedeni, pretoze transfuziu este nepoznali, ale v novom zakone uz poznali?

Zdrziavat sa niecoho, sa drziava takym sposobom akym pozname, ze sa to poziva/konzumuje..
Krv sa jedla, takze ked niekto povie, ze sa ma zdrziavat od krvi, tak bolo jasne myslene od pozivania/jedenia krvi.
Ked by lekar povedal, nepite alkohol, tak si urcite nezacne pichat ten alkohol do zil..
Ked povie zdrzujte sa alkoholu, tak to znamena aby ho nepozival sposobom akym vieme, ze sa alkohol poziva, teda oralne.
Proste zdrziava sa takym sposobom, akym sposobom pozname, ze sa to poziva..

Mimochodom
Sk 15,29 Zdržiavať sa mäsa obetovaného modlám, krvi, udusených zvierat a smilstva. Ak sa tohto budete chrániť, budete konať správne. Buďte zdraví!

Nie je zaujimave, ze krv je medzi masom obetovaneho modlam a udusenych zvierat?
A toto je o tom, aby sa nejedli..
Takze aj krv sa nema jest..
Súhlasí J.Tull


217.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 1. 2017, 07:59 avatar
189,......myslím,že takto sa nikde nedostaneme. Tak to nie je! A viem,že keby si žil v dobe SZ,a niekto by z tvojej rodiny vypil len hlt krvi a bol by za to ukameňovaný na smrť,--------tak zrejme by sa ti to nepáčilo,tak ako teraz prax JS!
Celé je to o poznaní danej problematiky! To nestojí na jednom texte zo skutkov. Takto to vnímať ,je nerozumné!
Ale stále si neodpovedal, že ak naozaj ide iba o "jedenie" ,prečo sa to nikým nerešpektuje?
Ak to bolo pre kresťanov v 1 storočí také dôležité, že ani pod hrozbou smrti nejedli krv/Tertulián a iní/,prečo sa tak nedeje aj dnes?
Je pravda, že to bol prvý význam príkazu, ktorý dal Boh Noachov, bolo nejesť krvi.
No raní kresťania vedeli, že nešlo len o to. Niektorí ľudia v tom čase prijímali krv ako liečebný prostriedok. Tertulián sa zmienil o tom, že niektorí pohania pili čerstvú krv v snahe liečiť epilepsiu. A krv sa možno používala aj pri liečbe iných chorôb alebo na údajné posilnenie zdravia. Preto príkaz ‚zdržiavať sa krvi‘ pre kresťanov znamenal neprijímať ju ani zo zdravotných dôvodov. Tento postoj si zachovávali aj vtedy, ak tým riskovali svoj život.
A tvrdil som,že Kristus/Slovo Božie/,vedel ,že v novozákonnej dobe bude známa aj transfúzia,a tak to "jedenie" bolo nahradené výrazom-"zdržiavať sa"! Prečo asi?
Aj v Zákone Boh odhalil, že jediný spôsob použitia krvi, ktorý schvaľuje, je na oltári — na odpustenie hriechov. Takýmito pokynmi Boh pripravil pôdu na to najvznešenejšie použitie krvi, ktorým je záchrana života ľudí prostredníctvom Ježišovho výkupného. (Hebrejom 9:14)
Ak krv zabitého zvieraťa nebola použitá na oltári, mala sa vyliať na zem. Tak bol život v obraznom zmysle vrátený jeho pôvodnému Majiteľovi. (5. Mojžišova 12:16; Ezechiel 18:4)
Príklad.......Dávid, chápal zásady, na ktorých bol založený Boží zákon o krvi. (Skutky 13:22) Pri jednej príležitosti, keď bol veľmi smädný, traja z jeho mužov si prekliesnili cestu do nepriateľského tábora, načerpali vodu z cisterny a priniesli mu ju. Ako Dávid zareagoval? Opýtal sa: „Mám piť krv mužov, ktorí išli s nasadením svojich duší?“ Dávid sa na tú vodu pozeral tak, akoby to bola krv tých mužov. A tak napriek tomu, že bol smädný, „vylial ju Jehovovi“. — 2. Samuelova 23:15–17.
A táto zásada platí aj pre NZ . Akákoľvek krv musí byť vyliata, aby sa tým vyvýšila hodnota Kristovej zmierovacej obete,preliatej krvi!
A stále si nepochopil,že žiadna krv sa nesmie nijako používať,a je jedno či jesť,alebo inak! Má sa vyliať,alebo v udusenom zvierati,alebo v mŕtvom človeku má zostať,a je to akoby "vyliatie" Bohu. Krv sa proste nemá nijak používať!
Kresťania, ktorí sa nekajúcne dopúšťajú modlárstva alebo sexuálnej nemravnosti, /čo je vymenované v skutkoch,ako si citoval/„nezdedia Božie kráľovstvo“; ‚ich podielom bude druhá smrť‘. (1. Korinťanom 6:9, 10; Zjavenie 21:8; 22:15) Z toho vyplýva, že rovnako ak niekto nedbá na Božie vedenie v súvislosti so svätosťou krvi, môže to viesť k večnej smrti. Naproti tomu úcta k Ježišovej obeti môže viesť k večnému životu.
Navyše.....aj mnohí z tých, ktorí pracujú v oblasti medicíny, považujú bezkrvnú chirurgiu za „zlatý štandard“ modernej lekárskej starostlivosti. Teda,tento zákon nás chráni aj po zdravotnej stránke. Kto pozná túto problematiku podrobne,tak vie o čom je reč!?
A k tomu textu,...prečo si nespomenul aj smilstvo/aj to tam je/....to sa tiež nemá jesť?


254.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 18:47 avatar
" A viem,že keby si žil v dobe SZ,a niekto by z tvojej rodiny vypil len hlt krvi a bol by za to ukameňovaný na smrť,--------tak zrejme by sa ti to nepáčilo,tak ako teraz prax JS!" >> Zrazu je to o hltani?

" Niektorí ľudia v tom čase prijímali krv ako liečebný prostriedok. Tertulián sa zmienil o tom, že niektorí pohania pili čerstvú krv v snahe liečiť epilepsiu. " >> Ja teraz nehovorim ani o krvnej magii ani o Bathoryovej kupeli z krvi. Lenze pitie krvi v snahe liecit epilepsiu nie je vedecky dokazane, ze pomoze.
Ale ked ma niekto leukemiu, je po nehode a stratil krv je fakt nieco uplne ine..

V biblii nie je nic o krvi udusenych zvierat, ale ze sa nema KONZUMOVAT maso daneho zvierata..
Takze presne tak sa nema konzumovat ani maso na oltari a tak isto ani krv... konzumovat, chapes?

Mimochodom, ked da niekto krv na transfuziu, tak nezomrie.
Mimochodom vedel si o tom, ze ked niekto daruje krv, tak sa ta krv u darcu doplni? (Je mi jasne, ze to vies)
Nehovorime o krvi mrtvych..

Ja som napisal, ze sa ma zdrzovat vsetkeho sposobom, akym sa poziva (respektive ako vedeli, ze sa da pozivat v tom case).. kedze smilstvo sa poziva sexualne, tak sexualne, tam si v tom vobec neprotirecim.

A to je presne aj to co hovoril Johny Pravda.. niektore zlozky z krvi mozete pouzivat a niektore nie a ty si ho nazval farizejom..
Ale je niekde v biblii napisane, ze sa maju vyliat len niektore zlozky krvi a ostatne sa mozu pouzit? Alebo je tam proste napisane, ze vyliat krv?
Ohybate si zakony ako sa vam zachce..
Súhlasí J.Tull


190.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 14:53 avatar
Hovoril si niekedy o bezkrvnom lieceni.. Prosim ako presne sa bezkrvne lieci napr akutna leukemia?


220.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 1. 2017, 08:30 avatar
190,......opäť ,nemusíme to brať vo všetkých prípadoch. Je zrejme,že bezkrvná liečba je dnes preferovaná a v budúcnosti to bude ešte viac! Ale samozrejme ,...nie všade sa dá aplikovať!
Ale spýtam sa....ak by si bol postavený pred otázku/čo sa tiež kresťanmi porušovala na celej čiare/,či pôjdeš zabíjať do vojny,alebo sa budeš držať zásad lásky z Písma,...a budeš za to postavený pred súd,a možno zastrelení/ako mnohí svedkovia/,....čo by si urobil?
Opäť porušíš Boží príkaz,len aby si si zachránil život?
Ježiš povedal: ......„Ktokoľvek chce zachrániť svoju dušu, stratí ju; ktokoľvek však stráca svoju dušu pre mňa, nájde ju."
Chápeš význam týchto slov?
Praví kresťania/aj v minulosti/ nikdy neváhali položiť aj svoj život,....radšej ako porušiť Božie prikázania a zásady!


260.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 19:18 avatar
Ty hovoris o bezkrvnej liecbe, ktora je mozno dostupna len vo vypelych statoch, ale co u nas na slovensku?
Keby existovala nahrada za krv, tak by to bolo super. Ja som si vedomy, ako je zdravotne nebezpecne prijimat cudziu krv.

"či pôjdeš zabíjať do vojny,alebo sa budeš držať zásad lásky z Písma,...a budeš za to postavený pred súd,a možno zastrelení/ako mnohí svedkovia/,....čo by si urobil?" >> Urcite nepojdem do vojny, som pacifista, je to proti mojej srsti, nedokazal by som chladnokrvne zabit cloveka, ani keby mi niekto drzal pri hlave pistol..

Koho presne zabijas, ked prijmes transfuziu? Inak vsimni si, ze samotny Jezis sa o zdrziavani krvi vobec nikdy nic nepovedal..
Najviac sa z danych veci toho versa vyjadroval k smilneniu.

Taktiez povedal, ze nie je dolezite co jete, pretoze to pojde do vykalov, ale to co hovorite, pretoze to ide zo srdca..
Súhlasí J.Tull


124.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 1. 2017, 23:11 avatar
Shagara, treba si najskôr ujasniť, prečo Izraeliti dostali príkaz(anie) nejesť krv alebo mäso s krvou v Lv 19,26 + Gn 9,4 + Lv 17,14 (ako uviedol Wolfe v 74). Po dlhšej úvahe som dospel k tomu, že ...

Izraeliti nemohli jesť krv zvierat, lebo v nej bol život, ktorý obetovali Bohu za seba (za svoje hriechy). Ak krv / život zvierat bolo to NAJLEPŠIE, čo mohli ponúknuť Bohu ako náhradu za seba a Bohu ide vždy to najlepšie / prvotina, potom by bolo divné, ak to isté najlepšie by jedli aj ľudia. (fu aká dlhá veta) Proste nejlepšie čo mali k dispozícii, museli ponúknuť Bohu, nie sebe. A to je dôvod, prečo nejdeli krv, aspoň myslím.

A teraz ďalšia vec. Je nejaký rozdiel medzi Jedením krvi a transfúziou z pohľadu obetovania alebo je to isté? Zase použijem sedliacky rozum. Čo sa stalo pri obetovaní / zabití zvierat?
Život zvierat sa skončil, vyliala sa ich krv, ktorá prestala plniť svoju úlohu, nastal jej rozklad a finito. Tak isto, keď zjem krv, žalúdok ju spracuje a krv prestane existovať, čo je do určitej miery analógia obetovania zvierat.
Iné je to pri transfúzii, krv existuje ďalej, plní tú istu úlohu ako pred tým. To nie je analógia obety / obetovania zvierat, lebo krv neprestane existovať a život existuje ďalej.


133.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 09:18 avatar
124,.....myslím si,že celý problém spočíva v tom,že si uvedomujeme,že by sme v istých prípadoch/ak by to bolo nutné/ museli sa niečoho vzdať,obetovať,zaprieť sa, zniesť stratu a podobne. A to dnes pohodlným ľudom nevonia!
To dokáže len človek viery na základe presného poznania! Ak si myslíš ,že ja ako katolík som hned chápal problematiku krvi,.....tak si na omyle! Tiež som mal mnohé výhrady,.....ale ako som študoval a pochopil danú problematiku vo svetle celého Písma,tak som už nemal žiadne pochybnosti!
Ale vec sa má tak......že buď ide len o "jedenie",...alebo všeobecne o "zdržiavanie sa krvi",teda aj transfúzie!
Ak to teda len zjednodušíme na tie dve stránky! Ale "kresťanmi" ktorí nie sú JS sa ignoruje ako jedna ,tak i druhá stránka!
POvedzme že daný "príkaz ducha" je len o jedení,....prečo ho neberieme vážne? Hlavne ak duch hovorí,že je to "nevyhnutná vec",....že sa toho máme "prísne vystríhať",....a že iba potom sa nám "bude dobre dariť"!
Chápeš,....táto rétorika o "jedení" prišla len vtedy,keď sa malo poukazovať na nesprávny postoj JS!
Inak predtým a aj potom to bolo stále prehliadané!
-------------------------------------------------------------------------------------
A ak sa Bohu dávalo niečo "cenné" teda krv pod SZ/ako píšeš/,prečo sa NZ nezmieňuje aj o iných veciach ako je "tuk,obličky,...atď"? Prečo len o krvi? A krv zvierat čo predobrazovala? A prečo sa daný príkaz,ak sa nedodržal trestal smrťou? Kvôli nejakému jedlu by Boh zabíjal? To nemyslíš vážne? Už aj z daného trestu/smrť/,je zrejme ,že krv symbolizovala niečo cennejšie ako len pokrm!
A nebol to len život zvieraťa,človeka.......ale omnoho cennejšie! A tým bola svätosť života ,ktorá bola zaplatená za vysokú cenu krvi Božie syna! Aby nikto nemohol povedať ,že ho zachránila iná krv ,ako Kristová! Kresťan nežije len pre dnešok,ale v prvom rade pre večnosť! Ale neposlušnosťou tohto zákazu o ňu príde!
-----------------------------------
A prečo SZ hovorí o "jedení" a NZ už o "zdržiavaní sa"? Hádam Kristus vedel,že novozákonná doba prinesie aj iné používanie krvi? Veru áno,preto to bolo "rozšírené" práve týmto slovným spojením!/zdržiavať sa/
A prečo Boh hovorí ......."nenašiel som nijaké potešenie v krvi mladých býkov a baránkov a capov."? Necení si Boh viac -poslušnosť jeho zákonom!?


197.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 1. 2017, 16:56 avatar
shagara 133, dal si mi prekvapujúce otázky, z nich súdim, že si moc nepochopil 124, unikli ti dôležité momenty, ktoré teraz zopakujem v opisnejšej forme:

Kľúčové slovo je NAJLEPŠIE:
1. Bohu patrí vždy to najlepšie / prvotina.
2. Za hriech je smrť a Izraeliti boli hriešni.
3. Najlepšie, čo mohli Izraeliti ponúknuť miesto svojich životov, boli životy / krv ich zvierat. (krv = život, krv je predobraz života)
4. Ak ponúkli Bohu to najlepšie, nemohli to jesť aj oni, veď predsa iba Bohu patrí to najlepšie. (preto sa daný príkaz, ak sa nedodržal, trestal smrťou)

Kým v SZ bola najlepšia krv zvierat, v NZ je najlepšia krv jeho vlastného syna, Ježiša Krista, ktorá "prekonala" krv zvierat. (preto sa NZ nezmieňuje aj o iných veciach ako je "tuk, obličky, … atď" ). To sedí aj s tým, keď Boh hovorí .... "nenašiel som nijaké potešenie v krvi mladých býkov a baránkov a capov.". Hoci krv zvierat bolo to najlepšie, čo mohli ľudia ponúknuť, Boh v tom nenašiel nijaké potešenie.

Takže Boh nenašiel a nehľadá nijaké potešenie v krvi mladých býkov / zvierat, “našiel a nachádza“ ho v krvi vlastného syna (to znie trochu divne). Ale SJ nato nedbajú, pre nich krv zvierat je rovnako dobrá / dôležitá ako krv Ježiša Krista, požívajú k nej rovnakú úctu / rešpekt / ohľady ako Izraeliti v SZ. Ale už nie sme SZ. Bola vyliata Ježišova krv, ktorá má väčšiu cenu ako krv zvierat.

Zaver:
Myslím, že SJ nechápu správne dôvod zákazu jesť krv, nechápu adresnosť a časovú platnosť zákazu, že to bolo adresované Izraelitom v rámci SZ. Z tohto na prvý pohľad “neškodného“ omylu však vyplýva tragický omyl zákazu transfúzie.


218.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 1. 2017, 08:14 avatar
197,....asi si ty skôr ty mňa nepochopil!
Krv zvierat bola "cenná" v Božích očiach preto,že poukazovala na krv Krista/predobrazovala ju/.
Aj preto sa trestalo smrťou ,ak niekto jedol krv. A nebolo to preto,že to "najlepšie patrí Bohu",....ale preto ,že Boh ju dal na "oltár" a vykúpil ňou stratený život,za cenu krvi svojho syna. Preto krv dostala výnimočné miesto v Biblii,aby každý pochopil, akú vysokú hodnotu má krv Krista a všeobecne život!
Ak niekto povie,že Dostal som transfúziu/krv/ a niekto/darca/ mi zachránil život,....tak tým sa znižuje hodnota krvi Krista.
Preto daným zákonom /zdržiavať sa krvi/ bola akákoľvek krv daná na "oltár", bola Bohom posvätená a postavená na najvyšší piedestál! Tu ide i o jej "zmierovaciu hodnotu"! To sčasti robila aj krv zvierat!
A nechápem,ako si prišiel na to,že krv zvierat a Krista má tú istú hodnotu,a že takto to chápu JS? Asi si nečítal všetko,čo som popísal o krvi na DF?
A tiež,ak židia nedávali to najlepšie Bohu/ale iba chromé,vyklbené,atď/, zneuctievalo ho to,ale ich za to netrestal smrťou,ako v prípade jedenia krvi! Teda,aj v tomto sa mýliš!


245.
označiť príspevok

milky945 muž
   12. 1. 2017, 14:56 avatar
Shagara 218+219, asi nemá cenu reagovať, nepochopil / neprijal si žiaden z mojich argumentov, stále sa hráš len na svojom piesočku, preto zareagujem len na pár viet.

RE 218 "Ak niekto povie,že Dostal som transfúziu/krv/ a niekto/darca/ mi zachránil život,....tak tým sa znižuje hodnota krvi Krista." :
To ako myslíš vážne? Krv darcu mi zachráni pozemský život človeka / syna prvého Adama. Krv Ježiša Krista mi “zachráni“ “nebeský“ život božieho dieťaťa. To sú dve neporovnateľné veci. Inak povedané, bez krvi z transfúzie nebudem mať pozemský život. Ale bez Kristovej krvi nebudem mať “nebeský“ život, bez Kristovej krvi sa nestanem božie dieťa. A tu vidno krásne jednu vec, o ktorej píšem v ďalšej otázke / odpovedi: dávate rovnakú cenu krvi človeka, zvieraťa a Kristovej krvi.

RE 218 "A nechápem,ako si prišiel na to,že krv zvierat a Krista má tú istú hodnotu,a že takto to chápu JS? Asi si nečítal všetko,čo som popísal o krvi na DF?":
Nehraj sa na nechápavého, veľmi dobre vieš. Hoci Boh nenašiel a nehľadá nijaké potešenie v krvi mladých býkov / zvierat, vy to zjavne stále robíte. Spravili ste z krvi zvierat modlu, hoci bola vyliata Kristova krv, vy nato nedbáte a krvi zvierat prikladáte rovnakú cenu ako Izraeliti v SZ. Boh “nechcel“ obetu zvierat a “nechce“ ju ani teraz, tak prečo sa hráte nato, že ju chce?

RE 218 "A tiež,ak židia nedávali to najlepšie Bohu/ale iba chromé,vyklbené,atď/, zneuctievalo ho to,ale ich za to netrestal smrťou,ako v prípade jedenia krvi! Teda,aj v tomto sa mýliš! ":
to som nikdy nepovedal

RE 219 “Ako môžeš hovoriť o "žalúdku" ak sa krv nemala jesť? A ako sa môže používať v transfúzií,keď nedošlo k jej vyliatiu a vráteniu Bohu? “:
Krv sa nemala jesť, lebo jesť = obetovanie / vyliatie. Krv sa môže používať v transfúzii, lebo transfúzia nie je obetovanie / vyliatie. Vysvetľoval som to v 124, ako tomu chápem. Že pri jedení sa krv rozkladá a zaniká, podobne ako pri obetovaní. Naopak pri transfúzii sa krv nerozkladá, ale ostáva.


255.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 18:56 avatar
218 Shagara: "Ak niekto povie,že Dostal som transfúziu/krv/ a niekto/darca/ mi zachránil život,....tak tým sa znižuje hodnota krvi Krista." >> To je blbost. Rovnako to mozes povedat o liekoch a liecbe. Takze podla teba by sme nemali brat ani lieky, lebo ked niekoho povie, ze ho zachranili lieky alebo lekar, ako keby to nebolo to iste, ako keby povedal, ze ho zachranila krv/darca.

A tiez je zaujimave, ked sa niekomu transfuzia nepoda, clovek zomrie, a potom nejaky jeho blizky povie, ze Kristus ho nezachranil..

To ci ta krv zachrani toho dotycneho je vzdy na Bohu tak ci tak..
Cele toto tvoje mi pride ako ten vtip s topiacim sa fararom...

Pri záplave sú všetci zachránení vrtuľníkom a člnom len farár zostane vo veži kostola. Pripláva čln a záchranár chce farára vziať do člna. Tenodpovie: "Mňa vyslobodí Boh." Potom priletí vrtuľník a záchranári ho chcú vziať so sebou. "Nie, ma vyslobodí Boh."
Nakoniec zomrie a v nebi stretne Boha. Spýta sa ho: "Prečo si ma zachránil?"
Boh mu odpovie: "Veď som pre teba poslal čln a vrtuľník."


219.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 1. 2017, 08:20 avatar
124,...tvoja analógia má zásadnú trhlinu! Vyliatie je úplne niečo iné,ako to opisuješ ty. Ved to ,čo si napísal je porušenie daného príkazu! Ako môžeš hovoriť o "žalúdku" ak sa krv nemala jesť? A ako sa môže používať v transfúzií,keď nedošlo k jej vyliatiu a vráteniu Bohu? Jediné použitie krvi podla Písma bolo iba na obetný účel/zvierat, Krista/! Tým je povedané všetko!
A s "prvotinou" to nemá nič spoločné! To je úplne niečo iné!


222.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   12. 1. 2017, 09:07 avatar
219. ako mozu pouzit JS nejaku zlozku krvi ked nedoslo k jej vyliatiu? /nemusis odpovedat, to je recnicka otazka aby som ti usetril stovky slov / Jedine pouzitie krvi podla Pisma je teda v logike JS: spoliehat sa ze niekto daruje krv, z nej vyberu zlozku ktoru aktualne potrebuje JS a dostane ju .. Tým je povedané všetko!    
Súhlasí Wolfe


257.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 19:01 avatar
Ked sa zabije zviera, aby sa nim nasytili, tak ta krv je tam chces, ci nechces, tak tato krv sa ma vyliat na zem.

Je rozdiel, led sa zbiera krv len na ten ucel..

Ale to je vlastne zbytocne, ty si to budes aj tak ohybat ako chces... zaklad je, ze krv musi byt vyliata, tak je to v biblii, ale zrazu staci ak su vyliate len niektore zlozky a ine sa mozu pouzit na transfuziu..
To je vrtenie a ohybanie..
To nie je extrem ako ked som povedal o krvi v mase.. toto je uplne nieco ine


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:56 avatar
8,...a to by ma zaujímalo ,v čom nekonajú v súlade s danými slovami?


35.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 18:10 avatar
Shagara, odpoveď je v "18"... pre nedostatok času napíšem len k
1,.....ktorá jediná náboženská skupina sa nezapája do konfliktov,vojen sveta? (poznámka pod čiarou Kvakeri, ktorí zďaleka nie sú jediní... )
Ide o farizejstvo. Pokiaľ sa človek hrdí tým, že sa nezapája (nech aj z povinnosti voči svojej viere obetuje svoj život v presvedčení, že tým získa život večný) a nič viac relevantné pre zamedzenie konfliktov, vojen sveta nerobí... potom je farizej, ktorý myslí len na svoje spasenie...


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 12:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 1. 2017, 13:35 avatar
Veriaci-4, čo (pre teba) znamená vyzdvihivanie mena Ježiš? Aký to má zmysel / účel, robiť to verejne?


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 20:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 20:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 20:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 20:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 1. 2017, 21:25 avatar
V4: Boh ma viacero privlastkov........Pre mna je Boh Otec

A pre iných je Mama.


51.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 21:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:06 avatar
To meno bolo povedane este pred stvorenim ,,,,


56.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:11 avatar
Ako vidim si slepý musim ti potriet oči blatom


57.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:13 avatar
Ludwig 52


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 07:07 avatar
47,...ak tvojim Bohom nie je Jehova,....tak potom uctievaš diabla! Aj ja som ,a existujem a predsa nie som boh! 


66.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 08:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 08:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 08:42 avatar
67,....máš pravdu,....čo tam po skutkoch,...alebo elementárnej slušnosti,.....čo tam po Biblii a presnom poznaní!
Ja mám "milosť", a záchranu už istú! Som znovuzrodený a už som v "Božej prítomnosti"!
   
Súhlasí Wolfe


69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 09:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 16:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 16:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 17:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 17:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 17:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 20:46 avatar
Ty mas ale srdce horsie ako kamenne, ty ho mas jedovate..


112.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 20:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 20:44 avatar
"chvaly su nezbytnou súčasťou bohoslužby" > A ako katolik, evanjelik - luteran, kalvinista, svedok jehovov alebo v nejakej inej denominacie ako vo vasej by to zazil?

Kazdy si moze chvalit Boha po svojom.

A co je tvoj zivot, spravat sa ako chrapun na fore?
Súhlasí Shagara


113.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 20:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 20:59 avatar
A ty ho ako chváliš?
Súhlasí veriaci-4


115.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 21:12 avatar
Ale okrem bohosužieb sa aj činmi dá chváliť Boh.
Súhlasí veriaci-4


117.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 21:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 21:16 avatar
A ako vieš že je niekdo uspatí satanom?


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 21:25 avatar
Pravde povazuje za diskotéku? Nejak ten kontext mi nedáva vyznam.


121.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 21:28 avatar
Ale ten kontext a pravde povazuje za diskotéku. To je ako myslené?


126.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 22:36 avatar
Modlitbami, vdakou...
Vies mne moc neostava len sediet na tej riti mezi 4 stenami
A bud rad, ze nemas choroby ako ja...
Ze ked vyjdes jedno poschodie tak aj s kyslikom nejdes do mdlob, ze sa ti hocikedy netoci hlava, ze mozes prejst viac ako par krokov bez zadychania po chodniku..
Ze nekasles, pretoze pluca sa snazia zo vsetkych sil dychat..
Ze ti nebije sedce az niekde v hlave, neboda ta kazdy pulz v hlave aj v krizoch..

Takze bud tak laskavy a nechaj si to hnitie na zadku za pocitacom pre niekoho ineho..
Súhlasí J.Tull


127.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 23:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.198.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.199.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 17:17 avatar
Ste zdravi a stastni lebo sluzite panovi tohto sveta, teda Satanovi


200.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 17:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.201.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 17:20 avatar
Jezis je tym Satanom


202.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.204.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.205.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.206.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.207.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 17:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.208.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 18:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.209.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.210.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 18:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.211.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 18:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.212.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2017, 18:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.213.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.216.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 02:39 avatar
Hej, chodim s manzelkou, aby sa mi nahodou nestalo, ze niekde odpadnem..
Raz som isiel na hepatologiu (kvoli mojej cirhoze) je to taky mierny kopcek, ja som na pol ceste musel zastavit a vydychat sa.
Isla okolo pani a videla ako tam stojim hlavou dole, chcela mi volat zachranku, ked videla moje modre pery a nechty od nedostatku kyslika, ze aspon mi donesie vodu alebo nieco..
Samozrejme som ju z vdakou odmietol..

To bolo niekedy minuly rok, teraz sa to stale zhorsuje.
Teraz ak idem k nejakemu lekarovi, tak taxikom..

Od 28.11.2016 som sa odstahoval z bytu, pretoze som vedel, ze do prace uz nepojdem (sef to este nevie, je zvyknuty na moje dlhe pnky, uz som mal tolko zdravotnych problemov v zivote, tak si mozno mysli, ze je to len dalsi).

Rozmyslal som, ze si na jar kupim nejaky elektricky skuter, aby som mohol ist aspon ako tak po meste a do evanjelickeho kostola..


221.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 08:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.247.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 16:44 avatar
Mozes skusit, aspon nebudes izbovy smrad  


214.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 02:26 avatar
Nechcel som ti to povedat, pretoze som sa bal, ze to budes pouzivat pri svojich utokoch, ze sa mi budes posmievat, alebo ze to budes bagatelizovat...
A toto je len jeden z problemov, mam ich ovela viac.

Ja viem o com hovoris. Ked som chodil do evanjelickeho kostola, tak som sa tiez citil inak, usmev od ucha k uchu a ked som bol na veceri Panovej, tak to este viac. Dokonca mi stacilo, ked bol farar u nas doma, na veceru Panovu kvoli Babke. ktora ma 93, tak som sa pripojil... a tiez som sa citil super..
Lenze ci to nie je len o pocitoch..


215.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 02:29 avatar
Vies a mne nejde o nejaku lutost, staci mi pochopenie..
Proste ked nemozem zo zdravotnych dovodov nieco vykonavat, tak to nevykonavam, nie preto, ze to vykonavat nechcem..
Súhlasí J.Tull


87.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 17:55 avatar
Ludwig, tak potom prečo píšeš?   ...prečo reaguješ na invektívy...?  ...ak už chceš reagovať, reaguj na argument, nie osobu... keď argumentu niet, potom nie je o čom... nevidíš, že sa pomaličky meníš na (špatný) obraz toho, kto Ťa uráža (platí to všeobecne, nielen ohľadne veriaceho-4... )  
Súhlasí milky945


88.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 17:56 avatar
Ked budu mudrejsi ustupovat tak hlupi budu vladnut svetu


94.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 18:17 avatar
EnaXnaY, lenže veriaci-4 nie je hlúpy a hlavne (našťastie) nevládne svetu... svetu nevládnu hlúpi, ale nenažranci...


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:20 avatar
Je hlupy lebo veri na rozpravky o rozpravajucich hadoch atp


99.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:24 avatar
10 rokov ma hovoriace hady otravovali Ale poslal som ich do kadelahsie A teraz mam od nich uz pokoj


102.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:27 avatar
Ani som nikdy nebol


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:36 avatar
No a co ma byt Zvolil som si
Súhlasí veriaci-4


89.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:06 avatar
Najviac tu mudrujes ty veriaci


91.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:12 avatar
Vytrvam az do konca Preco?


95.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:20 avatar
Smrt je v pohode Nemusis sa jej bat


108.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 19:13 avatar
Vzhľadom k tomu, že tvoje tvrdenie sa nedá dokázať a neexistuje jediný dôkaz o večnom životu, musíme tvoje tvrdenie považovať za klamstvo...


93.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 18:16 avatar
A ty kedy prijmes pravdu o Jezisovi? Teda ze je to Z KURWY SYN?


98.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 18:20 avatar
veriaci-4, ten kaleráb, že svoj rozum považujem za Boha, si v ktorom zelovoci kúpil... 


100.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 18:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 18:33 avatar
veriaci-4, nechápem, budem asi hlupákom... tento Tvoj kaleráb totiž vôbec nevlastním... mám iné kaleráby, ale ten Tvoj mi akosi chýba... nemá však význam baviť sa o zelenine a prosím zareaguj, aby som nemal posledné slovo v tejto diskusii, v ktorej o nič vlastne nejde, leda ak o víťazstvo (o ktoré nestojím) 


107.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 19:31 avatar
Ludwig, nepoznám síce "nejakú jednu rodinu SJ", ale mal som možnosť byť na jednej nemocničnej izbe s človekom, s ktorým sme si celkom dobre porozumeli a rozišli sme sa ako dobrí priatelia a to si predstav, patril k JS... nezovšeobecňujem a už vôbec nie na základe nejakého nevhodného správania jednotlivcov neodsudzujem celú organizáciu. ... kritizujem, čo sa mi nepáči a je mi jedno či sú to katolíci, evanjelici... prívrženci budhizmu, ezoteristi... ateisti... ak máš výhrady voči mojej kritike, tak napíš konkrétne a čo máš na mysli...
"87" som nemyslel ako kázanie, ale radu... pre mňa za mňa neber... reaguj a meň sa i naďalej... je mi to ľúto, ale ako vidím, nič s tým nenarobím...


125.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 1. 2017, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 11:09 avatar
Ludwig, máš na mysli moju otázku: „prečo JS, ktorých som pozval do svojho bytu (bolo to pred rokmi, ešte som veľa o nich nevedel... ), usadil v obývačke ako svojich hostí, nič nechceli odo mňa prijať...? Videl som na ich deťoch, že boli smädné (bol horúci letný deň) a nedovolili to ani im prijať čo i len minerálku. Bolo mi ich ľúto a tak som radšej nepil ani ja kým neodišli...“?
Inde som o rodine ani žiadnom inom stretnutí s JS nepísal (až neskôr som spomenul „svojho spolupacienta“...) nerozumiem Tvojej výčitke, vysvetli mi aké ďalekosiahle závery o celom spoločenstve som z toho vyvodil? Neskôr som sa dozvedel, že všetci odmietajú prijať pri svojich návštevách čokoľvek od domácich... šípim (dopočul som sa...), že je za tým čosi viac... nebudem však písať čo JPP... preto som položil otázku, nech to Shagara vysvetlí...
Svoju kritiku, ak si si nevšimol, vyvodzujem z tvrdení, ktoré predkladá Shagara (ktorý asi dobre vie prečo neodpovedá na moje otázky  ) a nie „zo skúsenosti s jednou rodinou“...


145.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 11:24 avatar
J.Tull to ze nechceli vodu nic neznamená. Mozno sa len hambili , alebo su citlive a neradi u cudzich jedia a piju, ale nema to nic spolocne s tým ze boli JS.
Súhlasí J.Tull


151.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 11:56 avatar
Johny Pravda, neviem. Možno je to tak ako píšeš... nerobím z toho ďalekosiahle závery ako si myslí Ludwig... dokonca, keby išlo len o dospelých, ani ma nenapadne to spomínať... išlo však o malé (dve) deti, ktoré boli očividne smädné a nerozumel som (nerozumiem doteraz, najmä, keď som sa dopočul, že nemám len ja takúto skúsenosť... ) prečo im zakázali prijať čo i len pohár vody ...
Okrem toho JPP, že jedia a pijú, len so "svojimi". Ak nie si JS, potom nebudú "stolovať" ani s vlastným bratom, synom... ale opakujem JPP...


152.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 11:57 avatar
JPP to je Jozo Procko pokusa?


153.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 11:59 avatar
EnaXnaY, "Jedna Pani Povedala" - ergo, ide o klebetu...


154.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:01 avatar
Ved ja viem Ale spomenul som si na tuto zabavnu relaciu


163.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 12:57 avatar
To sa vztahuje len na vylucených, ze snim nesmu jesť pri jednom stole. To na co asi myslela JPP je , ze pre JS je kazdy kto nieje JS "zlá spolocnost" a teda vyhýbaju sa jej ak sa to dá. Ale to neznamena ze by nemohli stolovat z niekym kto nieje JS.. To je blbost
Súhlasí J.Tull


164.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 13:08 avatar
Johny Pravda, ďakujem za vysvetlenie... sa mi to tiež moc nevidelo ...ako som už spomínal, na nemocničnej izbe som sa priatelil z jedným z nich (vtedy ma nenapadlo spýtať sa ho práve na toto... ) a veselo, bez akýchkoľvek problémov, sme spolu stolovali... pre neho som nebol ani tou zlou spoločnosťou...
Súhlasí Johny Pravda


165.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 13:20 avatar
164. Nieje za čo. Ak potrebuješ nejake info, nezaujaté rad odpoviem . Ono pre kazdeho JS je to individualne, koho povazuje za zlu spolocnost. Niekto napr. bez problemov ide s kolegom na obed a niekto radsej nie.. Neda sa vseobecne povedat ako sa JS postavia k tejto otázke.
Súhlasí J.Tull


167.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.169.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 13:43 avatar
Ludwig, ležali sme spolu asi týždeň a to sami dvaja na izbe... času sme mali dostatočne... v mnohom sme sa zhodli a v mnohom nie, ale to nám nebránilo zblížiť sa...


191.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 14:56 avatar
Alebo sa boja, ze ich otravia


166.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 13:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 13:38 avatar
Ludwig, ak je Tvoj predpoklad správny, potom ako vysvetlíš, že som ten "nešťastný" príklad spomenul prvýkrát a len v tejto téme a so Shagarom diskutujem už nejaký ten piatok? ...ako vysvetlíš moje námietky voči JS, ktoré s ním nemajú nič spoločné?
...k ostatnému pozri "146"


170.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 13:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.172.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 13:56 avatar
Ludwig, kde si prosím Ťa zobral, že považujem Biblii za knihu povestí a Ježiša za blázna alebo klamára (viac ráz som písal ako chápem Bibliu, Ježiša... a z toho sa dá vyvodiť skôr opak Tvojho tvrdenia...) ako vysvetlíš moju obhajobu kresťanov voči ateistom... ako mi vysvetlíš moju kritiku, v tomto ohľade, voči niektorým ateistom?
Vysvetli mi kde a ako som použil "túto argumentáciu" v tejto téme...


173.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 1. 2017, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.193.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 15:08 avatar
Ludwig, myslim si, ze toto co tu pises o J.Tullovi su vacsinou tvoje predsudky. Poznam Tulla dlhsie a viem, ze taky nie je...

Co viem, tak prave najviac vyzdvihuje Jezisovo Co ste spravili tymto malickym, mne ste spravili..
Mimochodom co pisal, boli mozno nejake pozostatky jeho komunikacie so Shagarom, ktore zacali ovela davnejsie, nez si prisiel, a ty teraz vidis len stred a nemas kompletmy kontext
Súhlasí milky945, J.Tull


223.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 13:04 avatar
Wolfe; milky945, ďakujem za podporu... 


269.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 09:19 avatar
193,.....aj inde vyzdvihuješ ateistu Tulla. Ako človek môže byť celkom fajn,....nepoznám ho až tak dobre!
Ale jeho mnohé názory sú viac ako nesprávne a mnohé až nebezpečné!
Dosť sme si toho vysvetľovali,tak viem o tom svoje! A to aj napriek tomu,že mnohé jeho názory sú správne!
Ale stačí to,pre mňa ako kresťana? Alebo pre teba?
Vieš,to mi pripadá ako text o satanovi/nech mi Tull prepáči toto zrovnanie/, že aj ten je ako "anjel svetla",..."služobník spravodlivosti",....Koná mocné skutky a divy",......ale len s jedným cieľom. Nachytať dôverčivých a priviesť ich k pádu. A ako to robí? Nuž,hlavne skrze ľudí,čo odmietajú Boha: Satan nepríde na zem a nebude ma zvádzať,on to robí skrze nevercov a falošných ctiteľov Boha! Aj preto ho Biblia označuje ako ."hada,vraha,otca lží,vtáčkara/chytá do osídla/,...atď"!
Pavol hovorí,....."aby sme neboli oklamaní Satanom, lebo nie sme v nevedomosti o jeho zámeroch."
Súhlasí Ludwig


277.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 11:51 avatar
Pokial viem, tak J.Tull nechce nikomu zobrat vieru, uz velakrat tu citoval:
Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.

Ale chapem, ze si ty a Ludwig proti nemu, to su vase dovody a k tym sa vyjadrovat nebudem
Súhlasí J.Tull


280.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 1. 2017, 11:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.281.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 12:04 avatar
Ty si nezazil , uz som zabudol, aky ma nick diabolo ci ako to bolo?
Ten zakladal temy a pisal siahodlhe prispevky, kde cisto len bibliou popieral samu seba..

Pretoze veri v ludskost a veri v tu ludskost, ktoru popisoval Jezis..

Mimochodom, Tull sam seba popisuje ako neveriaceho psa...

Nezda sa ti, ze vacsina ateistov vytahuje verse z biblie aby ich pouzili nespravnym sposobom, je zaujimave, ze tam ti to nevadi..


282.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 1. 2017, 12:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.283.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 1. 2017, 12:36 avatar
ludwig 282, možno by bolo dobré baviť sa viac vecne / konkrétne a medzi štyrmi očami, lebo toto sú len neurčité obvinenia, na ktoré sa nedá reagovať / brániť

vravíš, že J.Tull prekrúca Ježišove slová a vysvetľuje ich nesprávne po svojom, k tomu len dve veci:
1. nemám s ním takú skúsenosť alebo si to nepamätám
2. kto to nerobí? takých je tu plný kotol

inak J.Tull, pamätám si na naše týždňové diskusie o evolúcii, už iba s fotónom som diskutoval dlhšie ale na inú tému  
Súhlasí Wolfe, J.Tull


285.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 15:56 avatar
Prepac, ale pomaly zacinas reagovat ako veriaci, len bez invektiv..

Chces aby veriaci toleroval tvoju vieru, aby si si mohol hovorit svoj nazor, aj ked on si mysli, ze sa ruhas, a ty nechces tolerovat niekoho nevieru a aby mohol on hovorit svoj nazor..

Niekomu sa moze pacit nieco na krestanstve, aj ked ho neberie (nesuhlasi s) ako celok.
Súhlasí J.Tull


286.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 1. 2017, 18:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.287.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 00:32 avatar
Keby sme zili v stredoveku a nechavali si nazory, ktore mame, ako by sme skoncili my?
Najskor na hranici..
Súhlasí -era-, J.Tull


290.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 1. 2017, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.291.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 1. 2017, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.293.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 1. 2017, 12:12 avatar
Tull robi zasluznu cinnost vyvracia vam tie bludy co ste nachytali z knihy plnej bludov, biblie


299.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 1. 2017, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 16:52 avatar
Žiadna božia vôľa neexistuje, všetky tie táraniny o nej si vymysleli ľudia...je smiešne ako sa tu hádate na takých sprostostiach... ináč o akej božej vôli sa tu hádate, šak bohov je toľko, až je zemi ťažko...


130.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:45 avatar
79,....Božia vôľa je aby ľudstvo na tejto po každej stránke zdevastovanej zemi ..........žilo v harmónií,blahobyte a na krásnej a očistenej zemi,rajskej záhrade!   


131.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:49 avatar
76,...je spústa textov o tom ,že nemáš pravdu o tom "poznaní". To som už dokladoval Písmom!
Tak ako dobrý lekár nemôže byť bez poznania,štúdia,.....tak nemôže byť ani dobrý kresťan bez poznania,štúdia!
Viera bez poznania je slepá,fanatická! História ,ale i prítomnosť to stále dokazujú!


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 07:18 avatar
45,...väčšina mien má istý význam a opisuje isté vlastnosti,skutočnosti! Ale tie sa u bežných mien netýkajú daných jednotlivcov!
U Boha je to iné! Tam ho jeho meno vystihuje ako Boha predsavzatí, ktorý sa stáva čím chce aby dosiahol to,čo si zaumienil.
Teda,.......Boh sám sa „stáva Tým, kto spĺňa sľuby“
A JHVH je podla odborníkov tatragramaton, ....ktorý je Božím menom! A "ja som aký som",......je len tvoj skreslený pohlaď na Božie meno,....hlavne to-"aký som"!
Božie meno vychádza z kauzatívneho, čiže príčinného tvaru hebrejského slovesa havah a znamená „pôsobí, že sa stane“.
Boh nehovorí že len je!....ale že ON ako Boh koná istým spôsobom!


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 06:16 avatar
38 Ako to presne praktikujes ty?


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:26 avatar
Chod rozdaj vsetko co mas a nasleduj ma ( a daj si otazku co m?š?)


60.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:29 avatar
Ja ti nalejem stale plny pohar,,,, nikdy poloprazdny pocujes?


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 12:48 avatar
Otazka nebola na teba...


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2017, 17:45 avatar
Boziu volu kona ten ktory uzna ze Jezis je Z KURWY SYN


54.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:03 avatar
Ty nemas ani len potuchy co je bozia vôla stary moj ,,,,


61.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 1. 2017, 06:38 avatar
Bla bla bla bla ,,, ak je v cirkvi alebo zbore jeden hriesny cela cirkev je hriesnaa,,,,,


72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2017, 12:46 avatar
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 18
9 Tým, čo si namýšľali, že sú spravodliví, a ostatnými pohŕdali, povedal toto podobenstvo:
10 "Dvaja ľudia vstúpili do chrámu modliť sa. Jeden bol farizej, druhý mýtnik.
11 Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik.
12 Postím sa dva razy do týždňa, dávam desiatky zo všetkého, čo mám."
13 Mýtnik stál celkom vzadu a neodvážil sa ani oči k nebu zdvihnúť, ale bil sa do pŕs a hovoril: "Bože, buď milostivý mne hriešnemu."
14 Hovorím vám: Tento odišiel domov ospravedlnený, a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený."


129.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:42 avatar
72,....to je správne a biblické! Ale kto je dnes na výslní sveta a má jeho priazeň, a je tým "prvým"?
A kto je dne neprávom potupovaný a očierňovaný a je tým "posledným"?


180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 14:23 avatar
Lenze ty si sa vychvaloval scojou cirkvou ako fariej sebou


194.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2017, 15:12 avatar
Tak ako farizaj poukazoval na to ako plati desiatok, ako nie je ako vydierac atd..
Cele to vyzera ako tvoj list v 1.
V ktorom ukazujes ako JS nie su ako ostatni..

A nie som ako tu tento (mytnik)
A JS nie su ako tito katolici a evanjelici atd..

Pribeh o farizejovi a publikanovi presne vystihuje tvoj 1. prispevok


266.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 09:00 avatar
194,...ty to vnímaš tak,ale ja inak. Ak máš poukázať, na rozdieľnosť "buriny a pšenice" ako to docieliť? Musíš poukázať na rozdiel a kontrast! A píšem to aj pod dojmom negatívnej propagandy voči JS!
Ja si skôr myslím,že je to úplne o niečom inom! Ak nechceme pre isté veci byť tým ,alebo iným ctiteľom Boha,....tak si len hľadáme dôvody,prečo neveriť tak a tak!
Ak Ježiš povedal,že kresťanov poznať podľa ovocia,podla lásky,...a ja poukážem na ovocie JS a iných,...tak v tom nevidím nič zlé! Ak neoznačíš nepravdu,ako spoznáš pravdu?
Ale podstata spočíva v tom,že farizeji neprinášalo dobré ovocie,....oni boli pokrytci,ktorí sa iba hrali na dobrých,...ale v skutočnosti boli -"synovia toho zlého". A to je rozdiel oproti JS a iným. Aj iní poukazujú,že sú praví kresťania,ale ich skutky sa rozchádzajú s týmto tvrdením. A to neplatí u JS! Tí aj žijú podla toho čomu veria!
Ale samozrejme....každý si aj tak vyvolí ,to čomu chce veriť,....a bude za to niesť aj dôsledky! A to je správne! A ak sú JS farizeji,...tak ich ponesú aj oni,...proste každý! Ale je iba jedno pravé náboženstvo. Ak ho nenájdem,...tak mám problém!


275.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 11:42 avatar
Nepoukazovat vobec..

Ten farizej sa tiez povazoval za psenicu a mytnika povazoval za burinu..
Tu ide o tu pychu, spupnost, nadradovanie...

Vies co sa pise pred samotnym podobenstvom?

"Tým, čo si namýšľali, že sú spravodliví, a ostatnými pohŕdali........"
To je presne to co robis ty.. Hras sa na spravodlivu cirkev ale pokora nikde..
Súhlasí Johny Pravda, J.Tull


267.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 09:06 avatar
180,.....biblické pravdy JS väčšina ľudí zo sveta odmieta,...ak sa poukáže na ten kontrast medzi svetom a JS,...aj to je zle,.....a ak by si spieval aj básne ,aj to by bolo zle. Ak nám proste niečo "nereže",tak si nájdeme dôvod prečo neveriť týmto spôsobom!


276.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 11:46 avatar
Nejde tu o to, co robia JS a co nerobia, ale o to, ako sa tu tym nafukujes..

O co si lepsi ako Patrick v Katolícke deti vyzbierali takmer milión eur ?


184.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:27 avatar
Aj ja som potupovaný. Aj ja som očierňovaný. Aj ja som dnes ešte posledný.
Hurá.


3.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2017, 09:46 avatar
„Dvaja ľudia vošli do chrámu modliť sa, jeden farizej a druhý vyberač daní. 11 Farizej stál a modlil sa v sebe: ‚Ó, Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, vydierači, nespravodliví, cudzoložníci, alebo dokonca ako tento vyberač daní. 12 Dvakrát týždenne sa postím, dávam desiatky zo všetkého, čo získam.‘ 13 Ale vyberač daní stál obďaleč a nechcel ani zodvihnúť oči k nebu, ale bil sa do pŕs a hovoril: ‚Ó, Bože, buď milostivý mne, hriešnikovi.‘ 14 Hovorím vám: Tento muž odišiel domov dokázane spravodlivejší ako onen muž, lebo každý, kto sa vyvyšuje, bude ponížený, ale ten, kto sa ponižuje, bude vyvýšený.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:54 avatar
3,...s tým sa dá súhlaSIť! Ale,konštatovanie faktov nie je pýcha! Je to len poukázanie na to,ako môžme trebárs poznať kto dnes koná Božiu vôľu?
Ak som trebárs spomenul "nezosobášené páry" a život na divoko/druh a družka/....tak práve katolícka ,Latinska Amerika je toho dôkazom.
Zatiaľ čo v krajinách OECD sa „mimo manželstva“ narodia dve deti z piatich, napríklad v „katolíckej“ Latinskej Amerike sú to až dve deti z troch (!).
V roku 1996 sa mimo manželstva narodilo 14 percent detí, v roku 2011 to už podľa Štatistického úradu bolo 34 percent detí, v roku 2014 dokonca 39 percent detí.
Nie všetky z týchto detí sa narodili matkám, ktoré žijú so svojimi partnermi „na voľno“. Štatistický úrad uvádza, že 35 percent sa narodilo slobodným matkám, 4 percentá detí rozvedeným matkám.
Horšie to však môže byť aj u nás,v tiež ,akože "kresťanskej krajine"...... napokon v „katolíckej“ Latinskej Amerike je už normou nemať zosobášených rodičov.
A v severských/hlavne protestantských národoch/ ani netreba hovoriť. Každý vie ako to tu je s manželstvom a rodením detí a podobne? A tak tvrdiť,že tu ide o "kresťanov" je viac ako nemiestne!
O čom to svedčí? Ak vieme ,že "smilstvo" je jeden z najťažších hriechov?
A postupne sa dotknem všetkých bodov,čo som vypísal v úvodnej téme,aby bolo vidieť ten nebotyčný rozdiel!
Ekonomisť a rôzne štúdia uvádzajú aj dopady na takýto "nekresťanský" život a to je tiež veľké memento pre bezbožný svet ,ktorý si dáva prívlastok -"kresťanský"!


7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   9. 1. 2017, 11:21 avatar
Ktorá náboženská organizácia vykazuje znaky sekty?  


9.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 11:29 avatar
Patrick91, viac-menej každá (ale to by sme museli pokladať za sektu aj rybárov...  ). JS sú však sektov nie viac-menej, ale "preveľmi"... 


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:42 avatar
9,....aj preto ich najnovšia encyklopédia vyčleňuje zo siekt sveta , a druhá zas tvrdí ,že sú "najlepšie správajúcou sa náboženskou skupinou"! /Katolícka encyklopédia/
A čo si myslíš?....čo bude hovoriť,písať,tvrdiť svet,ktorému vládne satan? Vychvaľovať kresťanov?


13.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 1. 2017, 13:32 avatar
Patrick. Môžeš vypísať tie "znaky sekty"?


15.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2017, 13:39 avatar
referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/filozofia/57989/?print=1

sk.wikipedia.org/wiki/Sekta


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 13:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:31 avatar
17,......ak bol v prvom kresťanskom zbore takýto problém....alebo i "zrada",..."incest",..."smilstvo",..."pestovanie špiritizmu/Jezabel",...."lenivosť,nič nerobenie",...."vzbura",..."hádky"/Pavol,Barnabáš/,....atď"....neznamená to ,že tento jediný zbor nemal Božie schválenie! Aj prví kresťania boli nedokonalí!


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:39 avatar
15,....aj v prvom storočí boli vo svete/aj v tom židovskom/ tí ,čo sa pasovali za "odborníkov na sekty"!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Keď bol apoštol Pavol približne v rokoch 59–61 n. l. uväznený v Ríme, miestni židovskí vodcovia o kresťanoch povedali: „O tejto sekte je nám naozaj známe, že sa všade hovorí proti nej.“ (Skutky 28:22) Pavol a Sílas boli obvinení, že „prevrátili obývanú zem“ a konajú „proti cézarovým ustanoveniam“. — Skutky 17:6, 7.
Podobný "odborník" tvrdil v 1 storočí, že Pavol .......„je ako mor a vyvoláva vzbury medzi všetkými Židmi po celej obývanej zemi, a je náčelníkom sekty Nazaretských, ktorý sa tiež pokúsil znesvätiť chrám a ktorého sme sa zmocnili“.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Historik K. S. Latourette o kresťanoch v čase Rímskej ríše napísal: „Obviňovali ich z rôznych vecí. Keďže kresťania sa odmietali zapájať do pohanských obradov, nazývali ich ateistami. Väčšinou sa nezapájali do spoločenského života — pohanských sviatkov, verejných zábav... —, a preto sa im posmievali, že nenávidia ľudskú rasu... Hovorilo sa o nich, že muži aj ženy sa cez noc stretnú... a oddávajú sa nemravným stykom... Skutočnosť, že na [Slávnosti na pamiatku Kristovej smrti] boli prítomní iba veriaci, živila fámy, že kresťania pravidelne obetujú malé dieťa a pijú jeho krv a jedia jeho mäso.“ Navyše, keďže kresťania odmietali uctievať cézara, boli obviňovaní, že sú nepriateľmi štátu.
Ale to je len dôkaz niečoho...... Apoštol Pavol napísal: ......„Všetci tí, čo si želajú žiť v zbožnej oddanosti v spoločenstve s Kristom Ježišom, budú takisto prenasledovaní.“ (2. Timotejovi 3:12)
Je komické, ak sektári dávajú tento dnes už negatívny prívlastok pravému ,Božiemu ľudu,....tak ako to bolo v minulosti,tak i dnes!


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2017, 13:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:27 avatar
16,....súhlasím,...už Tyndale povedal,..."že nasledovať ľudského vodcu,pápeža je kult"! A tu majú aj tú svoju "neomylnosť". To je ale ďaleko vzdialené JS!
A poslušnosť "zboru,cirkvi,spločenstvu" je nevyhnutná ,biblická podmienka! Ak to nevieš a nerobíš....nemôžeš byť kresťan!
Uvažuj nad slovami.....„Pamätajte na tých, ktorí sa medzi vami ujímajú vedenia, ktorí vám hovorili Božie slovo, a pozorne sledujúc, ako sa prejavuje ich správanie, napodobňujte ich vieru. Poslúchajte tých, ktorí sa medzi vami ujímajú vedenia, a podriaďujte sa im, lebo oni stále bdejú nad vašimi dušami ako takí, ktorí budú skladať účty, aby to robili s radosťou, a nie so vzdychaním, lebo by vám to bolo na škodu.“ — Hebrejom 13:7, 17.
Nechápem o čom to točíte?


19.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   9. 1. 2017, 15:19 avatar
13: "Sekta je skupina ľudí, budujúca si svoju identitu na odmietaní možnosti ľudstva napredovať v niektorej oblasti poznania, obvykle náboženskej (náboženské sekty) alebo spoločenskej (mnohé autoritárske režimy majú sektársky charakter). Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených), alebo nepriateľské (pôvod z nejakej zaznávanej spoločenskej skupiny, rasistické predsudky).

Súčasťou odmietania všeobecne uznávaných poznatkov väčšinovej spoločnosti je odmietanie dialógu a komunikácie, ktorá by mohla spochybniť "neomylnú" pravdu. Dokonca členovia sekty si sami robia autocenzúru prijímaných informácií. Takto sa od všeobecne prijímaných poznatkov izolujú jednotlivci, národy, alebo celé spoločenské systémy." .... a tak ďalej, je to na wikipédii
Súhlasí Johny Pravda


20.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 1. 2017, 15:36 avatar
19. To už sami viac páči definícia v referátoch v príspevku 15. Vyzerá byť korektná.

To, čo si teraz prilepil, má mnohé znaky čudného prístupu. Na jednej strane sa tu kritizuje odmietanie "možnosti ľudstva napredovať v niektorej oblasti poznania" a súčasne aj "odmietanie všeobecne uznávaných poznatkov väčšinovej spoločnosti".

Hehe. Takže jedine v tom, čo uznáva väčšinová spoločnosť, je možnosť ľudstva napredovať? Nebýva to niekedy presne naopak? Že hodnoty väčšinovej spoločnosti bránia napredovaniu a "upaľujú" netradične zmýšľajúcich?

A že "Dokonca členovia sekty si sami robia autocenzúru prijímaných informácií." - To by predsa malo byť základným pravidlom každého jednotlivca na tejto zemi, že robí autocenzúru prijímaných informácií, nie?

:-)


25.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 17:19 avatar
-era-, Patrick91 napísal:
"Súčasťou odmietania všeobecne uznávaných poznatkov väčšinovej spoločnosti je odmietanie dialógu a komunikácie, ktorá by mohla spochybniť "neomylnú" pravdu."
a nie:
"jedine v tom, čo uznáva väčšinová spoločnosť, je možnosť ľudstva napredovať"
Hehe. 
"Dokonca členovia sekty si sami robia autocenzúru prijímaných informácií."
Pokiaľ je autocenzúra v podstate len v rámci vzájomného pritakávania, v izolovanosti, v odmietaní akejkoľvek konfrontácie s ostatným svetom... potom je základným pravidlom utvrdzovania sa vo vlastnom omyle...


37.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 1. 2017, 20:08 avatar
25. J. Tull - ja viem. A myslím, že si viem aj domyslieť ten dobrý zmysel daných viet. Ale nie je to napísané dobre - dá sa to logicky napadnúť. Je to síce napísané, akože nasledovná veta je viazaná na význam predchádzajúcej vety, ale niekto to tak vôbec nemusí brať - a problém je na svete.
Vieš, čo mne z toho "trčí": Celý ten popis je akoby človek, ktorý to píše, mal pred očami nejakú konkrétnu spoločnosť a slová vedome alebo podvedome napasovával na tú danú spoločnosť - a tým sa celé definovanie stáva nie vecným, ale účelovým.

A to nie je dobre.
Súhlasí J.Tull


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2017, 17:18 avatar
19,......„Nedajte sa nerovne spriahnuť s neveriacimi. Lebo čo má spoločné spravodlivosť s nezákonnosťou? Alebo aký má podiel svetlo s tmou?“ (2. Korinťanom 6:14)
Nehovorí Písmo..."výjdite spomedzi nich",...."nedotýkajte sa ničoho nečistého",....."strante sa takých čo chodia neporiadne",......."zlá spoločnosť kazí užitočné zvyky",...."vy nie ste časťou sveta",......"nemôžte sedieť pri stole pravého Boha a stole démonov",......"čo má spoločné Kristus a Beliár",....a podobne?!
Ako to uplatniť,ak nie tak ako kresťania v 1 storočí a JS dnes? Preto je tu tá paralela nepochopenia a nenávisti!
A "väčšinová spoločnosť" je to,čo Boh odsúdil mnohými slovami,lebo "vládcom sveta je odporca Boha"!
Ak aj Augustín zmieril satanov svet s "kresťanstvom",....tak asi sotva konal v súlade s Písmom a slovami Krista?
Ježiš povedal/v modlitbe/..... „Neprosím ťa, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si nad nimi bdel kvôli tomu zlému. Nie sú časťou sveta, tak ako ja nie som časťou sveta.“ (Ján 17:15, 16)
A teba asi nič nehovoria slová Jakuba 4:4....."Cudzoložnice , či neviete, že priateľstvo so /väčšinovým/svetom je nepriateľstvo s Bohom? Teda ktokoľvek chce byť priateľom sveta, stáva sa nepriateľom Boha."
Ježiš i krátko pred smrťou svojim učeníkom povedal:..... „Keby ste boli časťou sveta, svet by mal rád to, čo je jeho. Keďže však nie ste časťou sveta, ale ja som si vás vyvolil zo sveta, preto vás svet nenávidí.“ (Ján 15:19)


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 09:43 avatar
A ktorá náboženská skupina má takú jednotu,že to opäť mnohým neuniklo?!


137.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 09:52 avatar
Ja vám všetkým prajem, aby ste boli spasení.

Budeme na vás z pekla škrípať zubami :-)
Súhlasí J.Tull


138.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 10:19 avatar
Ziadne spasenie ci peklo sa nekona Smrt a konec


140.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 10:41 avatar
Každému podľa jeho voľby


141.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 10:49 avatar
Nie tak bratku Vsetkym podla mojej volby Vy to tak tiez robite


142.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 10:52 avatar
To je iba taká dymová clona. Reči, ktoré sa hovoria. Ale skutočnosť je taká, že nikoho predstavové svety nemôžu donútiťiť iné svety ku zmene .

Prijať alebo odmietnuť je právo kažného z nás osobne. :-)


143.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 10:54 avatar
Dokym budete tvrdit ze VSETCI sme hriesni (teda vratane mna) tak dovtedy budem tvrdit ze zhnijete v zemi a smrtou to konci


148.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 11:54 avatar
Nám to nevadí, píš si čo chceš. :-)


149.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 11:54 avatar
Ved pisem Ste kusy masa ktore zhniju v zemi


150.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 11:55 avatar
hehehe :-)


155.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:01 avatar
No ja by som sa na tvojom mieste nesmial


156.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 12:26 avatar
Hehehe :-)

Ak máš pravdu, nemám sa čoho báť.
Ak nemáš pravdu, nemám sa čoho báť.

Stále dobre. :-)


157.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:31 avatar
Ak mam pravdu potom cely zivot prezijes v blude A to je skor na plac ako na smiech


158.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 12:33 avatar
V sladkom blude, v ktorom sa dosýtosti môžem smiať a radovať. Kde vidíš problém? :-)


159.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:34 avatar
To robia len blazni


160.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 12:46 avatar
159. Radšej byť šťastným bláznom ako uplakaným normálnym


161.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:48 avatar
Tak to teda nie Lebo ja tu s vami musim zit A sa mi nepaci co vidim


162.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 12:49 avatar
Vies jake to je odveci? Mne normalnemu? Zit medzi jebnutymi?


171.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 13:54 avatar
162. No, máš to ťažké. Karma je neúprosná :-)
Mal by si zmeniť spoločnosť a vyhýbať sa DF :-)


174.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 14:05 avatar
A preco by som sa mal ja obmedzovat? vy by ste mali prist k rozumu


175.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:11 avatar
174. mali by, mali by,... hehehe. My sme vo výhode, lebo nemáme nad sebou židnu takú nutnosť. Nemáme ani dôvod. Trp, keď sa nevieš povzniesť nad vec. :-)


176.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:18 avatar
Ako sa hovorí: Problém má vždy ten, kto má problém,  


177.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 14:20 avatar
Ved vy mate ten problem


178.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:21 avatar
To je iba tvoja utkvelá predstava. My problém nemáme. :-)


179.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 14:22 avatar
Vasa viera je vas problem


181.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:24 avatar
Veľmi nekorektný výrok :-)
My s našou vierou žiadny problém nemáme.
Takže asi skôr: naša viera je tvoj problém :-)


182.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 14:25 avatar
Vasa viera ovplyvnuje vase kroky nie moje


183.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:26 avatar
Ano, ale nie je to náš problém. :-)


185.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 14:29 avatar
To ze ste tmari a sirite bludy do sveta je rozhodne vas problem skoda ze za to nemozete byt potrestani


186.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:39 avatar
hehehe :-)


187.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 14:42 avatar
Mimochodom, v našich svetoch to vôbec nie sú bludy. A v tvojom svete si urob poriadok sám. Vylúč nás z tvojho sveta, veď si tam pánom. Alebo nie si?
:-)


188.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 14:44 avatar
treba ho ignorovať a až ked mu náhodou zaberu lieky tak sa mu budeme venovať  


192.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 15:01 avatar
Samozrejme ze to pre vas nie su bludy Lebo ste bludari A preto vam to pride prirodzene


195.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 15:15 avatar
192, Good point. Tušil som, že si predsa len inteligentný


196.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 15:59 avatar
Snad si o mne nepochyboval


146.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 11:36 avatar
Shagara, rozumiem tomu, že si moje otázky ohľadne jedenia loja, masti, bravčového mäsa... „nekóšer jedál“ mohol brať ako posmech a preto si na tieto (nehovorím o ostatných...) neodpovedal. Napíšem ako som to myslel. Prísnosť prikázania o nich zmenil NZ a Strážna veža si z veršov vybrala tie, ktoré jej neviem z akého dôvodu, zapasovali... podľa mňa sú zlom a sú v príkrom rozporom s tým, čo hovoril konal Ježiš.
Jehovovi svedkovia či ste aj vy tak bez rozumu? Či nerozumiete, že nič z toho, čo z vonku vchádza do človeka, nemôže ho poškvrniť, to nevchádza do jeho srdca, ale do brucha a vychádza von do stoky, ktorá čistí všetky pokrmy? Čo vychádza z človeka, to poškvrňuje človeka. Lebo z vnútra z ľudského srdca vychádzajú zlé myšlienky, cudzoložstvá, smilstvá, vraždy, krádeže, lakomstvá, nešľachetnosti, lesť, nestudatosť, zlé oko, rúhania, pýcha, bláznovstvo.
„Smie sa konať porušením zákona dobro alebo nie? Môže sa život zachrániť, alebo nechať ho zahynúť? SJ tvrdia na základe svojho vrtenia biblickými veršami (nikde sa nepíše, že krv sa nesmie použiť na záchranu života... ), že Zákon transfúziu nedovoľuje. Pokrytci! Či vy nejete tuk zabitých zvierat? A vy si myslíte, že je to hriech, ak človeka zachráni vlastnou krvou blížneho svojho...“ Pre Shagaru a všetkých členov JS


147.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 11:38 avatar
...ospravedlňujem sa - "146" nie je reakciou na "137"...


139.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 10:26 avatar
Ha ha ha , bla bla bla


224.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 13:05 avatar
Ludwig, k „173“; v tej dobe (keď ma navštívili JS) som podnikal popri zamestnaní. Boli sme štyria a často, hoci neradi, sme robili aj „elektriku“ v rodinných domoch. Dohodli sme sa, že od domácich (čo sme im aj vopred, pri uzatváraní dohody, povedali... ) nič – žiadne občerstvenie brať nebudeme... podobne som vnímal aj odmietanie JS u mňa a pustil by som to z hlavy, nebyť tých detí... až neskôr som sa dopočul rôzne klebety, ktoré však odporovali mojej skúsenosti s už spomínaným spolupacientom... nerobil som unáhlené názory ani nezovšeobecňoval... diskusia je o tom, aby sa veci vyjasňovali... považujem JS, alebo skôr to, čo učí „Strážna Veža“, ktorej naleteli, za farizejstvo. Nevyvodzujem tak zo svojej skúsenosti so spomínanou návštevou, ale hlavne zo Shagarovho presviedčania, jeho názorov...

Podľa Tvojej (ne)logiky by som mal pokladať napríklad aj Sokrata za blázna, keď veril tomu, že vnútorný hlas (daimonion), ktorý mu hovorí, čo je dobré a čo zlé, je hlasom boha a najmä keď vytrval vo svojej pravde. Volil smrť, hoci by si zachránil život, keby sa jej vzdal...
Hoci som to už viackrát písal, zopakujem svoje bludy. Najprv poznámku. Kresťania veria Pavlovým slovám: „ak niet zmŕtvychvstania tak je prázdne naše kázanie, prázdna je aj vaša viera.“ Aj keď nesúhlasím, rozumiem tejto viere... ani ju ako takú nevyvraciam... nebudem to teraz rozvádzať... sám Pavol hovorí: „A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri; no najväčšia z nich je láska.“ A tu som s ním zajedno.
K tým bludom. Podľa mňa, základným kameňom Ježišovho učenia je:
Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou dušou, celou mysľou a celou silou! Druhé je toto: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého! Iného väčšieho prikázania ako sú tieto, niet.“
Že ide o základ, potvrdzuje Ježiš svojimi slovami:
„Na týchto dvoch prikázaniach spočíva celý Zákon i Proroci“
Za uholný kameň považujem: „Čo ste urobili, mne ste urobili“.
Tomuto učeniu verím a je v súlade s mojim rozumom, s mojou skúsenosťou... o tom presviedčam a kritizujem to, čo podľa mňa, je proti nemu... je obdivuhodné, že pri jeho obhajobe možno použiť Písmo...


226.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 13:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.228.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.230.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 13:52 avatar
Falosny prorok


233.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 14:11 avatar
Ludwig, ak sa človek nebude správať k človeku podľa týchto slov, ak nedokáže milovať blížneho svojho, ako seba samého... potom ľudstvo kráča k vlastnej záhube, k sebazničeniu... inej cesty pre človeka niet, len cesta vzájomného porozumenia a je pritom jedno, aké náboženstvo vyznáva, či nevyznáva...
Ježiš povedal i to, že Božie kráľovstvo je medzi nami... tieto slová možno chápať aj ateisticky. Je v prirodzenosti človeka a tým má predpoklady na to, aby dokázal vybudovať spravodlivú spoločnosť, dôstojný život pre každého jedného človeka ... šťastie, naplnenie života nespočíva v materiálnych statkoch, ale spočíva vo vzťahoch človeka k človeku, v uznaní práva, jeho dôstojnosti ...


234.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:13 avatar
Nechapem co mate proti materialnym statkom

Ked nebudes mat prachy tak sa nenajes a zdochnes od hladu


235.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:14 avatar
Najprv treba zabezpecit zakladne zivotne potreby Hladanie lasky je az na vrchole pyramidy potrieb cloveka Nie je potrebna k prezitiu


239.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 1. 2017, 14:35 avatar
234. A ako to, že zvieratá nemajú prachy a napriek tomu sa nažerú a nezdochnú od hladu? :-)


241.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:38 avatar
Neviem ako to robia Ale ja bez prachov neviem prezit


243.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:41 avatar
Lebo vo svete panuje tvrdy kapitalizmus a preto je kapital zaklad


244.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:42 avatar
Este aj bezdaci zobru pred samoobsluhami o prachy aby si mohli kupit rohlik


236.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 14:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.237.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:20 avatar
Je aj tretia cesta A tou je ze to co citas v biblii nie su Jezisove slova


240.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 14:37 avatar
Ludwig, príklad:
„Veru, hovorím vám: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým neuvidia Syna človeka, ako prichádza vo svojom kráľovstve."...
„A povedal im: "Veru, hovorím vám: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým neuvidia, že Božie kráľovstvo prichádza s mocou."
Je i viac veršov, z ktorých vyplýva Jeho skorý príchod... o tom, že tomu verili „prví“ kresťania (vyplýva aj z Pavlových slov... ). Vari klamal Ježiš, keď viackrát túto skorú udalosť spomínal?

Či Kristus príde so všetkými anjelmi, bude súdiť národy... že vstal z mŕtvych, že je Božím synom... to sú otázky vieru... ktoré nie je možné uchopiť rozumom, naproti tomu Jeho prikázania lásky sú nielenže rozumom uchopiteľné, ale človek k nim môže myslením dospieť bez viery v akékoľvek transcendentno...
Inak povedané: „Je možné vysloviť: "Boh je falošný" oveľa ťažšie je povedať, že prikázanie lásky k blížnemu svojmu je falošné.“


242.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:39 avatar
To je len take bububu ze niekto niekoho pride sudit

Dostali sme slobodnu volu a preto nikto nemoze nikoho sudit


238.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 1. 2017, 14:34 avatar
Tull, nadviažem na tvoje slová niečím z mojej svetonázorovej oblasti. Existuje u nás taká predstava, ktorá súvisí s nadzmyslovými bytosťami, ktorých vlastnosťou je istý vývoj v istom veľkom rytme. Tieto bytosti spôsobujú isté kvality, istý smer vývoja ľudského duševne-duchovného života. Ale pravdaže, ľuďom je súčasne umožnená sloboda neísť s týmto smerom.
Je to čosi ako striedanie ročných období - človek môže zasiať vtedy, keď je to vhodné a následne mu vyrastie úroda. Alebo môže zasiať v nevhodnom čase (alebo vôbec nie) a úroda mu nevyrastie.
Tak vlastne existuje predstava o vývojových tendenciách, podporovaných "zhora" globálne pre celú zem a tieto tendencie sú v zmysle vzájomnej lásky a úcty (miluj blížneho ako seba samého)

Tí, ktorí sa NEdokážu stotožniť s týmito tendenciami a pôjdu proti nim, tí by si vlastne poniesli svoje vlastné plody tým, že by odpadli z pokrokového prúdu ľudstva a dostali by sa do retardácie (behom storičí až tisícročí) a to retardácie duševnej i telesnej.

Z tohto uhla pohľadu by bola oprávnená tvoja veta, že by ľudstvo kráčalo k vlastnej záhube, ale ono to nikdy nie je komplet ľudstvo - to je moja výhrada, vyplývajúca z môjho svetonázoru. Proste konečná záhuba sa pre mňa nikdy konať nebude.
:-)
Ono - uznávam, že aj košatý strom môže vyhynúť, ale ak sa uchová jedno semienko, ktoré precitne k životu, tak vývoj môže pokračovať.
:-)


246.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 15:02 avatar
-era-, ľudstvo nie je košatý strom, ktorý sa zaobíde bez vyschnutého konára, nie je strom, ktorý omladne, keď mu odstrániš nepotrebné haluze... je stromom, ktorý zahynie celý, keď nad ním prevládne choroba, darmo bude mať zdravé niektoré konáre...maximálne bude nimi len živoriť... považujem za dôležité si uvedomiť, že aj nezdravý konár, každá jedna halúzka, je rovnocennou súčasťou stromu človečenstva, na ktorej záleží... a ovplyvňuje zdravie celého stromu... nemáme sa starať len o zdravé konáre, nádejať sa, že sa "uchová jedno semienko, ktoré precitne k životu a vývoj môže pokračovať. Je treba sa snažiť o to, aby každý podľa svojich možností, schopností... prispieval k tomu, aby ten náš strom prekypoval zdravým... zobral si svoj diel zodpovednosti v tejto úlohe...


229.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 13:52 avatar
Ludwig, zabudol si na fakt, že o Ježišovi vieme len sprostredkovane... nevieme s istotou čo povedal, a čomu len verili autori písma (ktorých tiež nepoznáme... ani jeden z jeho učeníkom nenapísal evanjelium /NZ/... ), že povedal...
Okrem toho si mi neporozumel. Mám svoju vieru, ktorá je, dá sa povedať, až totožná s tým, čo tvrdil Ježiš (mnohí aj pred ním... ) o vzťahu človeka k človeku a je možné k nej dospieť i "ateistickým" rozumom... Ježiš tejto pravde však dal svojim učením, životom, takú silu, ktorú dovtedy nikdy nemala...


231.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.232.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 14:03 avatar
Samozrejme ze ho nepoznate Evanjelia su nastrojom na ovladnutie sveta


251.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 18:25 avatar
Ludwig, skus si porovnat inych ateistov a ateistu ako J.Tull..
Je to ateista a ako takeho ho musis brat. Ma svoj neveriaci nazor, ale nezosmiesnuje vieru krestanov, ba dokonca suhlasi s Jezisovym kazanim, co sa tyka spravania cloveka k cloveku..

Iny ateista by ta proste vysmial a hotovo..
Prepac, ale ides ho uz tahat niekam sposobom, ako ked veriaci nas taha do zborov..
Ak nenasiel vieru v Boha, tak urcite ju nenajde tymto sposobom..


252.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 18:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.253.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 18:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.256.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 18:58 avatar
Ludwig, zopakujem:
„... vysmievať sa, vyvracať „osobnú vieru“, pokladám za špatnosť. ... možno, ak by som zavinil, že by niekto, čo verí, stratil vieru, možno by bolo lepšie, keby mi na krk dali mlynský kameň a hodili ma do mora.
... ale úplne iné je, keď si niekto myslí, že len preto, že má vieru, že je niekto viac, vie viacej ako druhý, že je jediným vlastníkom Pravdy; minimálne nelogicky o nej presviedča druhých a kritizuje iný pohľad, názor, bez toho, aby mu rozumel ...“ o mojej viere ...


259.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 19:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.265.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 08:34 avatar
256,....Tull,čo by si povedal keby murár hovoril skúsenému lekárovi,že on vie lepšie operovať ako on?
Aj ty ateista chceš byť múdrejší od kresťanov! Uvedomuješ si ten rozpor! Biblia sa nedá chápať len ako litera! Ak nemáš vieru a Božie schválenie tak budeš len trepať dve na tri!
Hlavne ak ide o zložitejšie otázky. Opakujem sa....Biblia vylučuje tú možnosť,že by ateista,telesný človek porozumel biblickým pravdám! Tak to už nechaj tak! Strielaš naslepo!
-------------------------------------------------------------------------------------
„Telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo sú mu pochabosťou; a nemôže ich spoznať, pretože sa posudzujú duchovne.“
"Syn môj, ak prijmeš moje slová a ak zachováš v sebe moje prikázania, 2 aby si svojím uchom venoval pozornosť múdrosti, aby si naklonil svoje srdce k rozlišovacej schopnosti , 3 ak budeš okrem toho volať po porozumení a dvíhať svoj hlas k rozlišovacej schopnosti, 4 ak to budeš stále hľadať ako striebro a stále po tom pátrať ako po skrytých pokladoch, 5 vtedy porozumieš bázni pred Jehovom a nájdeš pravé poznanie Boha"!


268.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 1. 2017, 09:17 avatar
265. Shagara - ako sa dostáva Božie schválenie?


271.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 09:37 avatar
268,......získanie presného poznania,....a to plodí pravú vieru,....pokánie,....obrátenie,......a konanie Božej vôli podľa daného biblického poznania! Potom budeš mať Božie schválenie, a uisťujem ťa,že ho aj pocítiš.
Nebude to tak,...že v katolíckej relácií sa diskutovalo o "Božom mlčaní"/prečo Boh neodpovedá/,....ale bude to ako to opisuje daný text....„Tvoje uši počujú za tebou slovo, ktoré hovorí: ‚Toto je tá cesta. Choďte po nej,‘ keby ste šli doprava alebo keby ste šli doľava.“ — IZAIÁŠ 30:21.


272.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 1. 2017, 09:42 avatar
271. Takže osobným zážitkom. Ja sám budem vedieť, že ho mám a nepotrebujem potvrdenie iných ľudí.

Áno, tak to dáva zmysel. Vďaka.


258.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 19:11 avatar
Ludwig, píšeš, že všetko relativizujem... tak mi napíš, kde čo i len písmenkom relativizujem lásku k blížnemu... kde relativizujem Ježišove prikázania, ktoré sa týkajú vzťahov človeka k človeku, jeho podobenstvá, ktoré sa týkajú týchto vzťahov... atď., atď.


261.
označiť príspevok

Ludwig muž
   12. 1. 2017, 19:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.225.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 1. 2017, 13:08 avatar
Shagara, kvôli jednoduchosti len prilepím celý svoj starší príspevok, na ktorý si nereagoval:
"... podobne ako pri „medicínskom hľadisku“ používaš „pochybné“ argumenty, tak je to aj pri náboženskom.... duša = život, nesedí napríklad pri týchto veršoch:
„Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu“
„Moja duša je smutná až na smrť.“
Nech však už je tomu akokoľvek, to že je duša (život) v krvi, je obrazným vyjadrením. Nespochybňujem však, že je i z náboženského hľadiska veľmi významná. V Biblii sa píše, že nemá slúžiť za pokrm, že sa nemá prelievať... ale nikde sa nepíše, že je zakázané použiť ju na záchranu života... veď aj Kristus použil tú svoju na záchranu našich životov... Tu si to vystihol (ako Ti to pripomenul Wolfe):
"Stvoriteľ sa rozhodol pripísať krvi vznešený význam, keď určil, že bude použitá výnimočným spôsobom — na záchranu života mnohých ľudí."
... je výnimočné, vznešené, ak človek nezištne zachraňuje svojou krvou život druhého človeka... Iste, keď je možné použiť iný spôsob, dokonca efektívnejší, ešte menej rizikový ako súčasná transfúzia, potom treba použiť tento spôsob a zbytočne neplytvať krvou... zásadou je, že krv sa má použiť len v odôvodnených prípadoch... pokiaľ budú JS brojiť proti porušovaniu tejto zásady, podporovať nové medicínske postupy, ktorými je možné nahradzovať transfúzie a pod. ...v tomto prípade budú mať moje sympatie...
Späť k náboženskému hľadisku. Nie striktné dodržiavanie zákona, ktorého porušenie trestali Židia zabitím, je tým podstatným:
„Ale vediac, že sa človek neospravedlňuje zo skutkov zákona, ale skrze vieru Ježiša Krista, aj my sme uverili v Krista Ježiša, aby sme boli ospravedlnení z viery Kristovej a nie zo skutkov zákona pretože zo skutkov zákona nebude ospravedlnené niktoré telo“
Smie sa konať porušením zákona dobro alebo nie? Môže sa život zachrániť, alebo nechať ho zahynúť? SJ tvrdia na základe svojho vrtenia biblickými veršami (nikde sa nepíše, že krv sa nesmie použiť na záchranu života... ), že Zákon transfúziu nedovoľuje. Pokrytci! Či vy nejete tuk zabitých zvierat? A vy si myslíte, že je to hriech, ak človeka zachráni vlastnou krvou blížneho svojho...


227.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   12. 1. 2017, 13:25 avatar
JS raz na to pridu,neboj Tull. Ze nie symbol ale to co symbolizuje má vyssiu hodnotu a ze zivot cloveka je pre Boha posvetný. Keby si pred rokmi mozno takto diskutoval zo Shagarom napr. o zákaze transplantácii, ockovania, civilnej sluzby.. tiez by ti takto vrtel pod nosom textami a pisal ako nerozumieme Písmu, ako je to tam jasne napisane atd atd.. a ej hla , nove svetlo a zrazu má "Písmo" a teda aj Boh iný nazor .. Takto to bude neskor aj z krvou. Ved pred par rokmi by JS ani nesnivali o tom ze im budu dovolene niektore zlozky z krvi a teraz je to tu.. Len na to musi ist vedenie JS postupne a pomalicky, kedze mnohí doplatili na toto ich prekrucanie a chybný vyklad Písma iste aj zivotom, tak by to spravilo velký rozruch medzi JS. Preto najskor nejaka zlozka, potom nejaká frakcia a casom aj trasnfuzia bude dovolená ak má zachranit zivot a iná moznost nebude.
Súhlasí J.Tull


263.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 07:51 avatar
227,...JS už na to prišli Johny! Len kedy ty a iní na to prídete! Odvolávate sa na posvätnosť života,ale ked treba narakuvať a strieľať svojich bratov,blížnych,....tam už vaša rétorika o posvätnosti slabne,zlyháva!
Alebo keď sa "kresťanské" ženy chystajú na potrat/milióny/,tak tam opäť posvätnosť života zaniká!
A nebudem už dalej hovoriť o "drogách,fajčení,alkoholizme,konzume,vraždách,..a podobne", pretože tu tie životy unikajú vo veľmi veľkých číslach!
Hold,....na tých svedkov máme jeden meter, a na nás máme iný meter!  Tomu sa povie farizejstvo! A pritom JS sa držia Božieho príkazu,....ale tí ostatní robia presný opak!
A neomielaj stále niečo,čomu ani za chlp nerozumieš. Si ako verklík,alebo papagáj! 
Už ti bolo vysvetlené,že v súvislosti s krvou nemožno ísť až do extrémov,....a poukazovať,že aj tá najmenšia frakcia je krv!
Ak so analfabet ,čo sa týka týchto medicínskych otázok,nešprtaj do toho!
Inak dopadneš ako farizeji ,ktorý vnímali sabat v takých extrémoch, .....že raz ho úplne vynechávali, a v iný čas/dobu/ ho zachovávali až tak fanaticky,že tým znefunkčnili tento "deň odpočinku",ktorý sa stal potom "bremenom"!
A dnes je už aj z nedecínskeho hladiska lepšie nebrať transfúziu ,ako ju brať. Alebo minimálne na tej istej úrovni,a to aj čo sa týka úmrtnosti! Ale rekonvalescencia u tých čo ju neberú,je omnoho kratšia a bez komplikácií!
Pozri si Vestník rady Európy o nežiaducích účinkoch krvi a pochopíš! Hovorí sa tam o tom ,že najväčšie "krvné škandály" boli vo vyspelých krajinách/Taliansko,USA,Francúzsko,Japonsko,...atd/, ,alebo články o krvi ako o "nebezpečnej zbrani", a podobne. Zrejme aj sleduješ konferencie o bezkrvnej chirurgii/ako o strednej ,zlatej ceste/, a mnohé bulletiny ,ktoré pojednávajú aj o tom,ako práve vďaka JS sa zlepšila medecínska starostlivosť ľudí, čo má dosah opäť na záchranu mnohých životov! A určite vieš aj o pojme -"diagnostické okno",čo sa týka krvi a jej testovania ?!
Si ako slon v porceláne,...hovoríš o veciach ,o ktorých nemáš ani šajnu!


273.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 10:23 avatar
227,....Johny,ty si priam zaslepený nevedomosťou! Ak odhliadneme od biblickej"duchovnej/ stránky zákazu krvi,tak už len z medicínskej je lepšie neprijímať transfúziu krvi ,ako ju brať! A to je fakt,....hlavne dnes pri zvýšenej migrácií obyvateľstva a množiacich sa vírusových a iných ochorení!
Napríklad......V 70. rokoch americké Centrá pre kontrolu chorôb odhadovali počet úmrtí následkom hepatitídy súvisiacej s transfúziou na 3500 prípadov ročne. Odhady z iných zdrojov uvádzali čísla desaťkrát vyššie. A skús sa pozrieť na nové čísla! A to je len hepatitída,...a čo potom iné riziká a zlyhania?! Ak poznáš trochu len mnou už spomenuté "krvné škandály" po celom svete, a iné štatistické údaje,....tak potom by si pochopil ,ako zavádzaš ! Z oboch stránok/z duchovnej,medicínskej/ je lepšie nebrať transfúziu! Postupne budem sem dávať isté údaje,aby si pochopil,že si v nevedomosti s patričnými predsudkami! Už som niekde zverejňoval štatistické údaje /hemovigilancia a iné/, apotom zistíš,ako sa umiera aj na transfúziu! Ale tebe o tie životy nejde,ty súcitiš len s JS!
Mnoho lekárov by súhlasilo s uznávaným odborníkom Dr. Michaelom Rosom, ktorý povedal: „Každý pacient, ktorého operujú bez použitia krvi, v zásade podstupuje najkvalitnejšiu možnú operáciu.“


274.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   13. 1. 2017, 11:04 avatar
Shagara, si hlupak , ktorý si o sebe mysli ze je najmudrejsi na svete a tak sa tu prejavujes. Imanuel sa na DF povazuje za Boha a tak isto sa tu prejavujes aj ty, ako by si zjedol vsetku mudrost sveta a bol samotným Bohom . Asi ste spolu v jednej psychiatrickej liecebni a dostavate male davky liekov.. Ubezpecujem ta , ze mna tvoje názory nezaujimaju a je mi uplne jedno ci JS aj spachaju samovrazdu alebo nie.. Kazdy nech si zo svojim zivotom robí ako uzná za vhodne. Nikde som tu neobhajoval trasnfuziu ako bezpecnu liecbu a stale je vyhodnejsia alternativa, no niekedy je to jedina moznost na záchranu zivota.No ty si vyberies len to co ti vyhovuje s toho co tu piseme, a potom sa okolo toho tocis ako chorí pes a vypisujes bludy len aby si sa ukazal ako si vzdelaný blbecek.. Priklad logiky vymyslov JS : plazma ako celok je zakazana , no jej zlozky su povolene. 92%+- plazmy je voda a ostatne zlozky napr. imunoglobuliny,fibrinogen ,albumin su JS povolene, teda v praxi je zakazana len VODA .. Akoby mali JS zakazaný hamburger ked je v celku, ale mozu ho rozobrat a tak ho zjest, sunku syr sendvic zvlášť   Dalej sa vychvalujete ze ste takto chráneny pred AIDS .. No jeden detail: z faktoru VIII ziskaného z plazmy sa nieje problem nakazit virusom AIDS kedze je jeho nosičom. A takto by sa dalo dalej pokracovat a ukazovat ake nezmysli vymysla vedenie JS.. najdem si cas a dam sem kopec nezmyslov.. nech más co citat.. a aspon mozes robit priekopnicku v teplucku pred Pc a tak sa tesit ako si VYSLUZIS vecný zivot.. ty farizej namyslený  
Súhlasí Wolfe


279.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 11:56 avatar
Okrem tych invektiv suhlasim..
Súhlasí J.Tull


284.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   13. 1. 2017, 13:03 avatar
279. tie sú v jeho pripade na mieste..a to som sa este ovládal Staci si precitat ako sa on vyjadruje o iných dokonca on vie kto si zasluzi smrt a kto nie   Robí tu "peknu reklamu" JS..


297.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2017, 13:31 avatar
274,...samovraždu páchaš ty, a to vieš dobre! A kde si ty hospitalizovaný ma tiež nezaujíma!
A si ako šialenec a dookola opisuješ stále to isté. Povedz,kedy je krv ešte krvou? Aké percento,aká tisícina percenta?
Ak aj židia mali jesť mäso/kóšer/ ,tak iba takí hlupáci mohli ísť do extrémov a umývať ho celé hodiny a podobne ako to niektorí fanatici robili keď kóšerovali. Ale tí rozumní,čo pochopili danú zásadu ,vedeli pokiaľ majú zájsť.
A uvedom si,že úmrtnosť ľudí je aj po transfúziách! A v niektorých krajinách Afriky,Azie je dosť veľká!
Uvodník v jedných Talianských novinách začínal slovami: "Prí čítaní tohoto článku môžu byť šťastní jedine Jehovoví svedkovia,,,"! Bolo to v súvislosti s "krvným škandálom" v tejto krajine/ako ich bolo i v iných/,...a aj to si vyžiadalo svoju daň! A nedávno aj istý Filip z Košic bol nakazený transfúziou na AIDS. To som sa už pýtal ,či vieš ,čo je "diagnostické okno"? Ak ti krv dá niekto ,kto sa nakazil včera,pred týždňom ,alebo i mesiacom,...tak testami sa ešte nedá zistiť že má AIDS a ty sa môžeš nakaziť!
---------------------------------------------------------------------
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
"Šokujúci prípad je potvrdený: Filip má HIV z transfúzie! Filip v roku 2007 nešťastne spadol a museli ho operovať. Po roku uňho zistili nákazu HIV. Teraz sa potvrdilo, že na vine bola transfúzia."
A najmúdrejší si ty, ja sa len zastávam pravdy Písma a zdravého rozumu! Ale viem prečo v tvojich očiach/a aj v iných/ sú JS hlupáci,tak ako nimi boli aj kresťania v 1 storočí?!
Vy môžte mať na svedomí miliony životov,aj tak budete mať úctu k životu! 


303.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:21 avatar
Je dost rozdiel hovorit o krvi v mase a o krvi samotnej..
Vravel si, ze krv sa ma vylievat, dost pochybujem, ze niekde v biblii je napisane, ze sa mame zdrziavat len urcitych zloziek krvi..
Otacas vsetko tak ako sa to hodi..

Ono hodis tu jeden priklad o nakazeni HIV, ale neuvedies miliony pripadov zachrany zivota..
Vyberas si, co sa ti hodi


304.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:23 avatar
Ale samozrejme zachrany zivotov transfuziou sa beru ako samozrejmost a tak nie su medialne zaujimave.


308.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2017, 16:46 avatar
303,...ale hodím! Vieš koľko sa nakazí ľudí v takej Afrike,kde sú krajiny,kde v každej rodine je niekto nakazený Aidsom?
Ja som už dal zdroje a je na vás si to vyhladať a pozrieť si čísla a štatistiky!
Len keď spomeniem fajčenie.........vieš koľko milionov sa uvádza ,že kvôli nemu priamo,alebo nepriamo zomrie?
JS ani jeden nefajčí! Už len pri tejto jednej "nekresťanskej činnosti" vidno akú máte úctu k životu. A to vás aj obal cigariet upozorňuje a varuje!
A ja som už dal nejaké čísla a dám , a potom pochopíš,že z vašej strany je to len alibizmus a nič iné!
Kresťania v 1 storočí nehovorili,..."že ja to nebudem dodržiavať lebo som chorý,alebo by ma zabili,poslali do arény atď!"
Skutočný kresťan nepolemizuje o tom,či treba poslúchať Božie príkazy! A to nehovorím len o krvi!
Vy nedodržuje ani tie elementárne príkazy, kde je jasné ako sa zachovať. Samozrejme,...vždy sa to dá na niekoho hodiť! Ja musím samozrejme zostať čistý,....na vine je vláda,tá ma poslala do vojny ,...alebo tabakový priemysel a reklama,...načo ich vyrábajú?!
Wilfe,......pravda je taká,že človek sa vždy "vyfarbí" aké má zmýšľanie ak reaguje na Božie Slovo,príkazy!
Aj ty sa už ukazuješ,...a to len preto,že chceš byť v Božích očiach ten dobrý, a to aj za cenu prehliadania jasných Božích príkazov: Ale tak ďaleko nezájdeš!
Každý dnes má nejaké problémy,...nie si to len ty!


309.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 19:48 avatar
Fajcenie nema nic spolocne s transfuziou, prosim neodvadzaj rec od temy, pretoze mi to pride ako

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Falošná stopa (red herring)
V angličtine výraz znamená pôvodne údený sleď, obrazne (často v detektívkach) falošná stopa. Druhý význam je zjavne odvodený od triku pri hone na líšku, keď údený sleď ťahaný jazdcom cez územie lovu dokázal psy ľahko zviesť zo stopy. V diskusiách ide o odvedenie pozornosti od merita veci k podružnostiam.

Podstatu klamu elegantne vystihuje známa anekdota: USA: Koľko je v ZSSR priemerný plat kvalifikovaného robotníka? ZSSR: A vy zasa bijete černochov!

Len tak mimochodom, nefajcim a som abstinent..

Ale nic,skoda hovorit, ja som len spinava hruda zeme, a ty si svaty, uplne vybieleny bozskym svetlom..
Naco vlastne chodis na diskusne forum, ked nami vsetkymi len opovrhujes?
Chces nam to vrhat do oci?  

Povodne som chcel vediet "Aj ty sa už ukazuješ,...a to len preto,že chceš byť v Božích očiach ten dobrý", ze ako sa ukazujem a ako mozes vediet, ze chcem byt b Bozich ociach ten dobry, ale vlastne to ani nechcem vediet, hlavne nie po tom, ked mi to vycita niekto, kto sam take nieco robi..
Si obycajny farizej..


310.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 1. 2017, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.298.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2017, 13:36 avatar
274,...."jediná alternatíva na záchranu",....za cenu porušenia biblického príkazu!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A alibisti,....ešte mi nikto neodpovedal na otázku,že ak ide iba o "jedenie krvi" , prečo to nerešpektujete a napchávate sa ňou!?
Prví kresťania by radšej zomreli ako by ju jedli a vy ste benevolentní ako dnešná bezbožná doba! Tomu hovoríte ako?


305.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:29 avatar
Kto sa nou napchava?
Kazdy je kazdy den krvavnicky a nic ine, co?  

Inak nemas pocit, ze zacinas byt bigotny?
Ty a vsetci su ti dobri a my vsetci ostatni sme diabolske semä  


307.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:36 avatar
Oprava 305
Ty a vsetci JS su ti dobri a my vsetci ostatni sme diabolske semä


306.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 1. 2017, 16:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.264.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 08:27 avatar
225,....Tull,ale teraz si ma naozaj rozosmial! Ukážem ti,že ako ateista nemôžeš mať vôbec pravdu,lebo by to protirečilo všetkému! Biblia to vylučuje slovami,....že "telesný človek nemôže pochopiť duchovné veci,pravdy"! Výraz -"telesný" poukazuje aj na neveriaceho/hlavne na nich/.
A hneď v úvode si vytrhol niečo z kontextu a uviedol si len tú prvú časť! Celá správa o duši ,ktorú vraj nemožno "zabiť" znie.....„Nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale nemôžu zabiť dušu, ale radšej sa bojte toho, ktorý môže zničiť dušu i telo v gehenne.“
Vidíš to? Ty si zámerne druhú časť nenapísal,....lebo tam sa píše to/čo tebe nevonia/ že "duša môže byť zničená v gehenne"! V gréčtine je tu akuzatív slova psyché. A ako vieš/nevieš/ slovo "duša" znamená aj život /človeka,zvieraťa/. Alebo poukazuje na bytosť,človeka,tvora,zviera! A tak slová..."Moja duša je smutná až na smrť.“....sú správne,a znamenajú,že nejaký "človek/živá duša/je smutný"!
Sk. 3:23: ......„A každá duša [po grécky psyché], ktorá nepočúva tohto Proroka, bude úplne zničená spomedzi ľudu.“
"Duša ktorá hreší,zomrie"! Ezech.18:4
A možno vieš ,že ak zvieratá sú v Biblii -"duše",tak potom aj oni majú nesmrteľnú dušu!? 
Podľa diela Holman Illustrated Bible Dictionary „duša je často stotožňovaná s celým človekom“. Napríklad 1. Mojžišova 2:7 uvádza: „Boh Jehova potom vytvoril človeka z prachu zeme a vdýchol do jeho nozdier dych života, a človek sa stal živou dušou.“ Prvý človek, Adam, bol dušou. A nie že dostal nesmrteľnú dušu!
1. Mojžišova 1:20
"20 A Boh ďalej povedal: „Nech sa vody zahemžia množstvom živých duší",....teda rýb a iných živočíchov ,ktoré žijú vo vodách,moriach!
Zvieratá sú duše
1Mo 1:20, 21, 24, 30; 2:19; 9:10, 12, 15, 16; 3Mo 11:10, 46, 46; 24:18; 4Mo 31:28; Jób 41:21; Ez 47:9.
--------------------------------------------
Živá duša je smrteľná, zničiteľná

1Mo 12:13; 17:14; 19:19, 20; 37:21; 2Mo 12:15, 19; 31:14; 3Mo 7:20, 21, 27; 19:8; 22:3; 23:30; 24:17; 4Mo 9:13; 15:30, 31; 19:13, 20; 23:10; 31:19; 35:11, 15, 30; 5Mo 19:6, 11; 22:26; 27:25; Joz 2:13, 14; 10:28, 30, 32, 35, 37, 37, 39; 11:11; 20:3, 9; Sud 5:18; 16:16, 30; 1Kr 19:4; 20:31; Jób 7:15; 11:20; 18:4; 33:22; 36:14; Ža 7:2; 22:29; 66:9; 69:1; 78:50; 94:17; 106:15; 124:4; Prí 28:17; Iz 55:3; Jer 2:34; 4:10; 18:20; 38:17; 40:14; Ez 13:19; 17:17; 18:4; 22:25, 27; 33:6; Mat 2:20; 10:28, 28; 26:38; Mar 3:4; 14:34; Luk 6:9; 17:33; Ján 12:25; Sk 3:23; Rim 11:3; Heb 10:39; Jak 5:20; Zj 8:9; 12:11; 16:3.
Stačí to na potvrdenie toho,že "duša" je smrteľná a zničiteľná?
A opýtam sa ťa. Kresťania si nezachránili v 1 storočí život a mohli,keby vhodili štipku kadidla aby vzdali hold kultu cisára, a radšej zomreli,....boli aj oni zlí,a nevážili si život? Alebo keď odmietli bojovať vo vojnách/a boli za to popravení/,....tiež si nevážili svoj život? Vieš koľko ich bolo roztrhaných v cirkusových arénach aj spolu s deťmi? A mnohí sa mohli zachrániť!
To nemali súcit s deľmi? Alebo prví kresťania by radšej zomreli,ako by jedli krv/transfúzia vtedy ešte nebola/,....a dnes sa ňou kresťania napchávajú do prasknutia! Prečo? Ved ak tvrdia ,že v Skutkoch je to len o "jedení",...tak preboha prečo ju jedia ,keď Tertulián sám uvádzal.....„Povážte tých, ktorí na predstaveniach v aréne hltavo pijú čerstvú krv zločincov... a odnášajú si ju na vyliečenie epilepsie.“ Zatiaľ čo pohania pili krv, Tertulián povedal, že kresťania nemajú „ani len krv zvierat vo svojich jedlách... Na súdnych pojednávaniach s kresťanmi im ponúkate klobásy plnené krvou. A pritom viete, že práve [to] je pre nich nezákonné.“ Teda Božie vedenie bolo pre kresťanov také dôležité, že ani pod hrozbou smrti nejedli krv.
A môžeš mi potom hovoriť o farizejstve! Kto je potom skutočný farizej? Ako sa mýlia mnohí v nesmrteľnej duši,pekle,trojici,očistci, a mnohých iných .........,tak sa mýlia aj v otázke krvi!
Skutočnosť je taká,....že mnohí idú až tak ďaleko,....že "porušujú zákon,ale nie aby konali dobro",....ale presný opak,..."aby konali zlo"!/vojny,fajčenie,drogy,potraty,alkoholizmus,atď/!
Už som písal,...že Ananiáš a Zafira si nechali len niečo málo z predaja svojho domu/a ostatné dali apoštolom/ a zomreli kvôli tomu! Môže sa porušením zákona konať zlo? Teraz buď múdry!
A písal som už,že aj po transfúzií mnohí zomierajú,alebo majú mnohí komplikácie a podobne! Dám ti tisícky príkladov zo sveta! Tu nejde už o život!?
Súhlasí milky945


292.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 1. 2017, 12:10 avatar
Shagara, píšeš o inom. Nehnevaj sa na mňa, že Ti takto napíšem – svojim nemyslením utvrdzuješ ateistov v ich ateizme...
Nevytrhoval som z kontextu, respektíve vytrhoval som to, čo protirečilo Tvojmu tvrdeniu „duša = život“ a Tebou uvedený kontext, ostatné verše, toto Tvoje tvrdenie nedokazujú, ale práve naopak. „Všetko“ (neviem nakoľko majú svoje duše riasy, morské huby, „mikroorganizmy“...) živé má „dušu“, ale duša a život nie je tým istým. Nič som nepísal o tom, či duša môže, alebo nemôže byť zničená v pekle, že dušu môže zničiť len Boh... Sám svoj omyl („duša = život“) potvrdzuješ: „slovo "duša" znamená aj (čiže nerovná sa*) život“ a tak je to aj pri ostatných veršoch... o tom, kto zomrel, hovoríme: „vypustil svoju dušu“... život a duša úzko spolu súvisia, ale nie sú tým istým...
Nepíšem o kresťanoch, ľuďoch, ktorí žili v 1. storočí... píšem o ľuďoch, ktorí žijú dnes, ktorí majú dnešné poznatky, vedomosti... píšem o tom, že považujem za zlo, ktoré nemá oporu v Písme... píšem o tom, že je zlom, keď sa zabráni transfúzii, ktorá by zachránila život... to je nielen farizejstvo... Dobro sa má konať i vtedy, keby tým malo dôjsť k porušeniu zákona – taký príklad dával aj Ježiš a zlo by sme nemali konať vôbec, či už porušením zákona, alebo bez akejkoľvek súvislosti so zákonom.
Svoje nemyslenie potvrdzuješ aj:
„...po transfúzií mnohí zomierajú, alebo majú mnohí komplikácie a podobne! Dám ti tisícky príkladov zo sveta! Tu nejde už o život!?“
To je čo za logiku? Človek má odmietnuť medicínske zákroky (nielen transfúziu... ), lebo pri nich
mnohí zomierajú, alebo majú mnohí komplikácie a podobne? Na to, že násobne viacerým zachraňuje životy (ak sú tisícky negatívnych príkladov transfúzie potom sú miliardy pozitívnych) už netreba brať na zreteľ. Človek sa má vykašľať na záchranu života druhého človeka preto, že pri takýchto snahách mnohí zomierajú, alebo majú mnohí komplikácie?
Okrem toho už som Ti písal:
„keď je možné použiť iný spôsob, dokonca efektívnejší, ešte menej rizikový ako súčasná transfúzia, potom treba použiť tento spôsob a zbytočne neplytvať krvou... zásadou je, že krv sa má použiť len v odôvodnených prípadoch... pokiaľ budú JS brojiť proti porušovaniu tejto zásady, podporovať nové medicínske postupy, ktorými je možné nahradzovať transfúzie a pod. ...v tomto prípade budú mať moje sympatie...“ i podporu...
Súhlasí Johny Pravda


295.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2017, 13:00 avatar
292....čo protirečilo môjmu tvrdeniu? Z Biblie je viac ako jasné,že Duša je človek,tvor a teda aj život tohto tvora,zvieraťa! To som písal tisíckrát! A máš to všade v Písme.
Duša znázorňuje ako človeka,zviera tak ich život! Ak to nevieš, tak nevieš malú násobilku Biblie. Tull,bez emócií,...si náboženský analfabet a chceš ako ateista polemizovať o duchovných veciach!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 „Duša“ — živá bytosť, človek alebo zviera; život osoby; iné použitie
Hebrejsky: ??? (nefeš); grécky: ???? (psyché)
Život inteligentnej osoby:

1Mo 35:18; 2Mo 4:19; 21:23; 30:12; Joz 9:24; Sud 9:17; 12:3; 18:25; 2Kr 7:7; 2Pa 1:11; Jób 2:4; 6:11; Prí 1:18; 7:23; 22:23; 25:13; Mat 6:25; 10:39; 16:25; Luk 12:20; Ján 10:15; 13:38; 15:13; Sk 20:10; Rim 16:4; Fil 2:30; 1Te 2:8; Jak 1:21; 1Pe 1:22; 2:11, 25; 1Já 3:16.
Zvieratá sú duše:

1Mo 1:20, 21, 24, 30; 2:19; 9:10, 12, 15, 16; 3Mo 11:10, 46, 46; 24:18; 4Mo 31:28; Jób 41:21; Ez 47:9.
...živá duša môže byť ako zviera ,tak človek!
Múdry kráľ Šalamún uznal, že ľudia i zvieratá.... „majú len jedného ducha“, a spýtal sa: ....„Kto pozná ducha ľudských synov, či vystupuje hore, a ducha zvieraťa, či zostupuje dolu k zemi?“ (Kazateľ 3:19–21) Teda o zvieratách sa rovnako ako o ľuďoch hovorí, že majú ducha. Ako je to možné? Vieš to?
A zo slov možno vidieť,že už Šalamún sa vysmieval dušičkárskej predstave,že duša človeka vystupuje hore!...."či vystupuje hore?"
Mŕtva duša čiže mŕtvola:

3Mo 19:28; 21:1, 11; 22:4; 4Mo 5:2; 6:6, 11; 9:6, 7, 10; 19:11, 13; Hag 2:13.
Zdochnutá krava je "mŕtva duša"! ,....človek ktorý zomrel je tiež mŕtva duša! O čom chceš polemizovať?
Pozri si biblické slovníky aj iných kresťanov a dozvieš sa to isté!
Pozri si trebárs Allmenov biblický slovník,alebo iný a zistíš ,že na strane 44 ,pod nadpisom človek,sa píše všetko ,čo som ja písal teraz....citujem..."Podla SZ človek nemá dušu",..."duša je živá bytosť",..."je to psychofyzický celok",..."rovnako ako zviera i človek majú rovnaký údel"/čo sa týka smrti/,..."Adam sa stal živou dušou",......"duša za dušu="život za život",...alebo ako píše Roháček.."hovädo za hovädo"!
-------------------------------------------
K tej krvi,......úmrtia JS sú zriedkavé,nakoľko sú tu mnohé alternatívy liečby a nové postupi pri chirurgických pokrokoch ktoré zamedzujú strate krvi! A často nejde o problém s krvou,ale o vážne zranenie,chorobu a tak by ani daná transfúzia nepomohla! Iba v ojedinelých prípadoch môže lekár povedať,že pacient zomrel preto,že mu nebola podaná transfúzia!
Tisíce JS bolo operovaných bez krvi a nikto nezomrel. Ide skutočne len o ojedinelé a vážne prípady!
A tak ako umierajú ľudia po podaní trasfúzie v ojedinelých prípadoch,tak aj po jej nepodaní! Je to takmer na rovnakej úrovni! A prečo si myslíš,že ten čo zomrel po podaní krvi je na tom lepšie ako JS ktorý zomrel? Stále ide o život!
A prečo vzdelaní ľudia,lekári sa tak vyhýbajú transfúziám,že sa uchyľujú k tomu,že sa vydávajú za svedkov? Vieš to?
Cˇítal si článok o krvi z medicínskeho bulletinu o tom ako je krv-"najnebezpečnejšia zbraň"!? Vieš prečo?
Tull,...ja mám odborné aj náboženské poznatky, a nie za každú cenu budem obhajovať svoje presvedčenie. A to dokážem! Budem citovať neskôr z lekárskych časopisov a zo záverov konferencií o bezkrvnej liečbe!
Nerobte z JS netvorov,...presný opak je pravdou. Najviac si ctia život práve oni! Ak niekto totiž zavelí ,tak tí ostatní pôjdu s polnicami a so samopalmi a s ošialom nacionalizmu šíriť lásku svojim blížnym, jedna radosť!
A to nehovorím o miliónoch obetí iným ,nekresťanským správaním! To som už spomínal! Tak sa nehrajte na tých čo majú úctu k životu! Nemáte ju ani trochu,....alebo iba vtedy keď sedíte v teplých obyvačkách za internetom!


300.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 15:59 avatar
"nakoľko sú tu mnohé alternatívy liečby a nové postupi pri chirurgických pokrokoch ktoré zamedzujú strate krvi" >> Na Slovensku?


301.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:09 avatar
" Najviac si ctia život práve oni! Ak niekto totiž zavelí ,tak tí ostatní pôjdu s polnicami a so samopalmi a s ošialom nacionalizmu šíriť lásku svojim blížnym, jedna radosť!" >> To je zovseobecnovanie.. Takze ty si myslis, ze vsetci ostatni su chladnokrvni zabijaci?    

"Tak sa nehrajte na tých čo majú úctu k životu! Nemáte ju ani trochu,....alebo iba vtedy keď sedíte v teplých obyvačkách za internetom!" >> Ty si kde presne? Netvrdis to nahodou v teplej obyvacke za internetom? A prosim ta neodkazuj sa na inych svedkov jehovovych z druhej svetovej vojny, hovorime o tebe a sucastnikoch.. ked uz tak rad poukazujes a sudis
Súhlasí J.Tull


312.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 1. 2017, 18:59 avatar
Shagara, je mi zaťažko reagovať... neviem čím začať.... najmä ma mrzí, že moju kritiku chápeš tak, ako si to vyjadril vo vete: „Nerobte z JS netvorov“... tiež som len človek, ktorý sa nechá uniesť a reaguje niekedy nepatrične tak, že to, čo chcel vyjadriť, sa stane kontraproduktívnym, môže vyznieť urážlivo...
Možno som náboženský analfabet – neverím, že duša, v nadzmyslovom (transcendentnom) význame existuje - napriek tomu si dovolím oponovať. Kritizovať tento Tvoj názor som začal v súvislosti s Tvojou obhajobou odmietania transfúzie. Tvrdil si totiž, že duša je v krvi... priznám sa Ti, nehľadal som verše na ktoré si dal odkaz (napíš, „okopči“ radšej daný verš... ) a to z jednoduchého dôvodu a tým je čas... k tomu protirečeniu.
„Nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale nemôžu zabiť dušu, ale radšej sa bojte toho, ktorý môže zničiť dušu i telo v gehenne.“
Človek dokáže zabiť človeka, zobrať mu život, ale nemôže zabiť jeho dušu. Tú dokáže zničiť jedine Boh. Aj JS („prví“ kresťania) predsa obetovali svoje životy, aby si zachránili svoju dušu. Preto neplatí „duša = život“. Má dušu povedzme taký živočích, akým je morská huba? Ak má, potom nemôže byť v krvi, pretože huba krv nemá... ak nemá, potom duša nerovná sa život, lebo huba živou je... alebo ak by bola duša v krvi, potom ako je možné, že keď človek pri transfúzii prijme krv druhého človeka, nezmení sa duša ani jednému z nich...? Symbolicky môže platiť, že duša je život... ak človek zomiera, uniká z neho život, „uniká z neho duša“.... ale na druhej strane možno povedať o niekom, kto prekypuje zdravím, životom, že „stráca svoju dušu“ svojimi zlými činmi... symbolicky možno povedať, že aj keď človek zomrel, žije ďalej v tom, čo vykonal... prípadne „jeho duša žije v jeho diele“... takéto výroky pokladám za pravdivé, nie však doslovne, ale za pravdu vyjadrenú symbolicky... nepovažujem však za dôležité, nekritizujem názory JS o duši, respektíve, zopakujem, kritizujem ich v súvislosti s odmietaním transfúzie... „Strážna veža“ vrtí veršami Biblie pre presadenie tohto zla... nie je to jediný ich tragický omyl... v minulosti prikazovali svojim členom odmietať aj očkovanie, transplantácie... predpovedali konce sveta a tieto ich predpovede mnohým osudovo zmenili ich životy...
...nepovažujem JS za netvorov a dokonca s mnohými názormi súhlasím... s čím však rozhodne súhlasiť nemôžem je, že sa vyhlasujú za jediných spravodlivých, majiteľov jedinej pravdy a pritom „Strážna veža“, ktorej dogmám naleteli, vyprodukovala tragické omyly, používa pri kritike iných denominácií aj klamstvo...
... mojim (mnohokrát neľahkým, ťažko splniteľným... ) presvedčením je - neodsudzovať človeka (najmä, keď ho ani nepoznáme... ), ale predovšetkým zlo, ktoré vo svojej nedokonalosti spôsobuje... a na toto zlo, zlo, ktoré nelogicky obhajuješ, poukazujem... viac som nestihol...
Súhlasí Johny Pravda


248.
označiť príspevok

ke-ke žena
   12. 1. 2017, 16:46 avatar
tie decka aspon nieco robili uzitocne a zasluzia si za to obdiv a uznanie 


249.
označiť príspevok

ke-ke žena
   12. 1. 2017, 16:46 avatar
malo byt v teme o charite  


250.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 1. 2017, 18:20 avatar
Hej, ale nie ze to niekto bude pouzivat ako nafukovanie, utok a ponizovanie inych denominacii


270.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 1. 2017, 09:32 avatar
250,...teda by sme ani nemali používať slová Biblie na falošné náboženstvá,ako sú :"Neviestaka,smilnica,burina,človek neprávosti,bazanské kravy,sodomskí diktátori,semeno hada,Efraimskí opilci,Veľký Babylon-matka smilnic,plná ohavností a rúhavých mien,falošní apoštoli,slepí pastieri,pochabé panny,...atd?
Čo keby sme urazili tých,čo sú na strane Božieho odporcu?! Nie? Alebo máme poukazovať na zlyhania a nepravdu iných,alebo to brať tak ľudsky! ? Ved každý sa môže mýliť!
Ponižovať sa nemá,ani urážať,......ale ako odhalíš klamárov a semeno hada,ak nepoukážeš na nepravdu a ich zlyhanie?
Pozri sa lepšie do Písma ....a nájdeš ešte lepšiu odpoveď!
Aj Jeremiáš nebojácne odhaloval p"prostitúciu" Izraela/Júdy/ silnými slovami a výsledok......" Po celý deň som sa stal predmetom posmechu; každý sa mi vysmieva. 8 Veď kedykoľvek prehovorím, kričím. Vyvolávam násilie a plienenie. Veď Jehovovo slovo sa mi stalo príčinou pohany a úškľabkov po celý deň. 9 A povedal som: „Nebudem sa zmieňovať o ňom a nebudem už hovoriť v jeho mene.“........ale predsa pokračoval, a budem pokračovať aj ja! 


278.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 1. 2017, 11:53 avatar
Hej a najlepsie je nevidiet to brvno..


296.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2017, 13:12 avatar
278,..."brvno" ja vidím vo vojnách v mene Boha,inkvizícií, v formalizme, otroctve doslovnom a aj v tom konzumnom, v porušovaní biblických zásad na celej čiare, v miliónoch potratoch, v miliónoch obetí fajčenia,drog ,alkoholizmu,vražd a násila,znásilnení a podobne. Neporovnávaj slamku s brvnom! JS nikdy nerobili to,čo patrí k svetu a čo som vymenoval! A k tomu "svetu" patrí aj falošné náboženstvo!
Je ľahké ak som zdravý zastať sa nejakej biblickej zásady,alebo keď mi nič nehrozí! Ale keď príde na lámanie chleba a sme konfrontovaný tým,či sa postavíme za Boha a jeho zásady ,tam potom hneď hladáme kľučky aby sme si ospravedlnili svoje nebiblické správanie,porušovanie Božích zásad!
Tak to robia aj tí,/pseudokresťania/čo si aj najväčšie zlo vedia dnes "obhájiť",...ale to im aj tak nepomôže!
"Lebo ktokoľvek chce zachrániť svoju dušu, stratí ju, ale ktokoľvek stráca svoju dušu kvôli mne, ten ju zachráni"!
Je ti jasné z textu,....že stratou života ,keď poslúchame Boha v skutočnosti nič nestrácame? Opak je pravdou,...ak si chceme zachrániť život,dušu za cenu porušenia biblických zásad,strácame ju!
A "neznalosť zákona neospravedlňuje" ako pred Bohom,tak i vo svete!


302.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 1. 2017, 16:17 avatar
"tam potom hneď hladáme kľučky aby sme si ospravedlnili svoje nebiblické správanie,porušovanie Božích zásad!" >> Klucky ako napriklad, pouzivanie urcitych casti krvi a urcitych nie?

Stale porovnavas len svet vs JS.. Ale je mnoho individualit, ktori sa nechovaju tak ako tvrdis ty.. ale ty samozrejme hodis vsetkych JS do toho dobreho vreca a vsetkych ostatnych do toho zleho vreca..

Mimochodom, presne tak isto lahko, ako osocujes inych, ze hovoria nieco v teplych obyvackach za internetom, ale pritom to iste robis aj ty..


262.
označiť príspevok

havran
   12. 1. 2017, 19:41 avatar
Božiu vôľu koná každý, aspoň si to myslí.


288.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 1. 2017, 10:42 avatar
Ludwig, k „261“; je mi ťažké reagovať, lebo opäť sa dostávam do pozície, keď sa namiesto argumentov viac reaguje na osobu... a hlavne opäť, aby som písal litánie... pokúsim sa čo najstručnejšie...
Sme cítiacimi bytosťami s rozumom, ktorý má svoje hranice a nie dokonalé stroje... Žiadny človek nemôže vedieť všetko, dokonca ani v oblasti, na ktorú je úzko špecializovaný, aj keď v nej vie viac, ako odborník iného zamerania. Domnievam sa, že i ľudstvo, ako celok, vie toho menej, ako toho, čo zatiaľ nevie, dokonca ani nevieme koľko toho nevieme... to neznamená, že sa máme vzdať poznávania. Aj keď sú naše zmysli, včítane nášho rozumu, omylnými, predsa len je v ich schopnostiach spoznávať skutočnosť, rozlišovať dobro od zla, približovať sa k pravde, vyvíjať sa k dobru...
Nie som objektívny a ani som nezjedol všetku múdrosť sveta. Nie som ani znalcom Biblie. Zopakujem: "Viem, že neviem skoro nič a aj to sotva". Už som sa prirovnával aj k chrobákovi Truhlíkovi, ktorý všade bol a všetko videl, len na rozdiel od neho, čím viac vidím, tým lepšie chápem, ako málo toho viem... to však neznamená, že nemôžem mať svoje presvedčenie, získané svojou, dovolím si tvrdiť, bohatou skúsenosťou... presvedčenie, za ktorým si pevne stojím, pokiaľ ma lepšie, pravdivejšie poznanie, „väčšia skúsenosť“, neprinúti ju zmeniť, či dokonca zavrhnúť...
Písmo nie sú Bohom do kameňa vytesané slová... ani Ježiš nič nenapísal, nediktoval, nekázal svojim učeníkom zapisovať... neviem nakoľko je a či vôbec je Biblia dielom Božím – to je otázka viery – ale určite je dielom človeka, minimálne už len tým, že je písaná človekom, v reči človeka, v ľudských pojmoch... Vyčítaš mi, že poukazujem na nezrovnalosti. Nerobím to však preto, aby som niekomu bral vieru v Boha ako takú. Tie nezrovnalosti tam predsa sú a nedali ich tam ateisti. Nemyslím, že nimi je možné akokoľvek dokazovať Božiu neexistenciu... Možno (ak Boh existuje... ) zámerne ich tam ponechal. Už som o tom písal. Nezabránil omylom, protirečeniam, aby človek neprestal myslieť, aby nezavrhoval „en bloc” “iné slovo“ - všetky ostatné knihy, náboženstvá, učenia... vedu... ktoré podobne majú svoje omyly, ale obsahujú i pravdy... sú tam preto, aby človek nezavrhoval „en bloc” iného človeka... ak by nám Boh, ako na tanieri, zjavil Pravdu, potom kde by bola naša sloboda...? Človek si neváži veci, ktoré mu padli do lona bez jeho vlastného pričinenia... Ak by mu poznanie Pravdy padlo z neba, potom by mu bolo cudzejšie, nezarylo by sa mu do srdca tak, ako keď sa oň pričiní i sám. Aj keď je ľudstvo omylné, nedokonalé, náchylné ku zlu... v jeho schopnostiach je poznávať pravdu, rozoznávať dobro od zla... vyvíjať sa k dobru, vytvoriť spravodlivú spoločnosť... poznanie, pravda, dobro... je o to cennejšie, o to je viac v srdciach ľudí... čím viac sa „nadreli“ svojimi nedokonalými zmyslami pre ich získanie...
... k ostatnému, ako vyberám citáty – mimochodom, každý vyberá citáty, len „kľúče“ pre ich vyberanie sú rôzne – k Ježišovým iným slovám sa môžem vyjadriť, ak budeš chcieť... lepšie by bolo, keby si písal o nich konkrétnejšie...


289.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 1. 2017, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.294.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 1. 2017, 12:21 avatar
Ludwig, čo už... "nepozeráš na to čo v skutočnosti robím"... čítaš moje názory cez okuliare svojich predsudkov, ktoré si si o mne vytvoril (domnievam sa, že je to kvôli mojej kritike voči Tvojim niektorým názorom... ). Darmo Ti tu budem hocičo písať... Ty totiž vieš lepšie čo si myslím, konám, ako ja sám ... bojíš sa byť konkrétnym, aby sa nebodaj neukázalo, že si sa pomýlili a tak miesto argumentu útočíš na osobu... 
 


311.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 1. 2017, 15:07 avatar
Preletel som v rýchlosti niektoré príspevky, ktoré som predtým prehliadol (z časových dôvodov nestíham všetko... ) a s prekvapením som zistil, že mnohé z nich sú o mne... zareagujem, hoci radšej som, keď sa diskutuje o vecných argumentoch a nie o tom, kto ich predkladá. Mám rád umenie, knihy... a z dôvodu stručnosti to využijem v „obraznom vyjadrení“:
Často si pripadám ako knieža Miškin – idiot, či ako „biedny“ rytier Don Quijote de la Mancha (bojovník s veternými mlynmi), len nie som knieža, ani rytier bez hany... našiel som si ideál, ktorý zodpovedá môjmu poznaniu, skúsenosti.... korešponduje so skutočnosťou (s tým čo o nej viem... ), ideál, ktorému som uveril a snažím sa ísť za týmto ideálom. Jeho súčasťou je aj „Všetci ľudia budú bratia“.... preto som proti múrom, ktoré človek stavia proti človeku, kritizujem, nahlodávam ich ... kritizujem, staviam sa proti tomu, čo rozdeľuje a podporujem to, čo spája človeka s človekom... ľudia by mali byť rovnými nielen pred Bohom, ale človek má byť rovnocenným pred človekom... všetci sme „z rovnakej hliny“, všetkých nás „jedna mater mala“, sme súčasťou jedného človečenstva, nik nie je viac, či menej, než ten druhý... nezáleží na tom, či je katolík, evanjelik... budhista, žid, moslim... ateista... nech je trebárs anglickou kráľovnou, či jedovatými šípmi loviacim indiánom v dažďovom pralese... nechcem sa moc rozpisovať... záverom len, že potvrdenie myšlienok súvisiacich so svojim ideálom nachádzam, nielen u mnohých filozofov, v niektorých náboženstvách, ale najmä veľa z nich v učení Ježiša Krista...
Súhlasí kntsz
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:19,  co vy vlastne viete o vecnom sude, o zmrtvýchvstaní.....o vzkriesení tela?......
dnes, 01:18,  Nam je jasne čím uvažuješ*21*21*21
dnes, 01:16,  “Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu (najprv!)…” - 1....
dnes, 01:12,  z učenia o krstoch, kladení rúk, zmŕtvychvstaní a o večnom súde.
dnes, 01:07,  viac tam toho patri a mate v tom obrovske medzery....
dnes, 00:52,  “Preto keď už máme za sebou základné učenie o Kristovi, usilovne spejme k zrelosti...
dnes, 00:03,  (41) Mil@níčko, je to tak, ale nečuduj sa, takíto smetiari a denní nočníci už na iné...
včera, 23:56,  Jasné, že bez Kollára, lebo Kotleba ho moc nemusí.
včera, 23:55,  realita je taká že kampaň začne až vo februari . Od 8.2 tam zaberu strany ktore na to maju...
včera, 23:51,  (20) Mil@níčko, vieš, ja som toho ešte stále v sexuálnom zmysle schopný a dúfam, že si...
včera, 23:48,  Kokotina, takého dezinformácie šíri dennnnnnnnnnnnnnník en a SMEti !!!!!!!!!!
včera, 23:46,  je slovenka
včera, 23:46,  milan tvoja priateľka je slovenska a volá sa mirka alebo je zo zahraničia a volá sa inak
včera, 23:45,  Kasafran slovanista je fanda slovanu . Ano samozrejme o tejto hru ktoru hrala komunistická...
včera, 23:41,  Proste oponenti ti nevyhovujú, typický fašista !!!!!!!!!!!
včera, 23:39,  to nie je názor ale debilita ludska hlupost a tu naozaj nenávidím
včera, 23:39,  (26) Mil@níčko, ja si myslím, že nášmu Osvietenému prestalo svitať už v jeho detstve,...
včera, 23:34,  Takže ty neznášaš ľudí s iným názorom ako je ten tvoj ?
včera, 23:34,  Kntsz je šikula na rozdiel od 5 idiotov
včera, 23:34,  Jemu možno mrdá, ale tebe to riadne jebe !!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(663 265 bytes in 1,566 seconds)