Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Poradcom Čaputovej bude Marián Leško

27
reakcií
387
prečítaní
Tému 5. júna 2019, 00:28 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 04. 2012
211
15. 02. 2009
5
11. 03. 2019
25
07. 01. 2018
2
14. 08. 2017
23
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 6. 2019, 00:28 avatar
Poradcom Čaputovej bude Marián Leško
28. mája 2019 15:44, ak je politik na vysokom poste

kormidlo.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Hovorcom jej bude Martin Strižinec. Súdruhovi Leškovi treba popriať veľa zdaru v najlepšom fleku, aký doteraz zastával.
Poradcom Čaputovej bude kovaný komunista, ktorý v rokoch 1982-1987 písal pre orgán ústredného výboru komunistickej strany Nové Slovo. Leško sa za svoju komunistickú minulosť hanbí a tak predstiera, že už nie je kovaný komunista, ale kovaný kapitalista a ešte kovanejší liberál.
Leško NA VEČNÉ ČASY SO ZSSR VYSTRIEDAL - NA VEČNÉ ČASY S AMERIKOU
Síce v roku 1994 kandidoval za Spoločnú voľbu, čo bola postkomunistická koalícia, ktorú vytvorila Weissova SDĽ – ale aj za to sa náš drahý súdruh Marián už hanbí. Dnes už je ľavica pfuj-pfuj, dnes je Marián veľký liberál. Súdruh už stihol slávnostne vymeniť kabát – už nie Karl Marx, už Adam Smith, už nie ZSSR, už USA. A Mariánko píše zúrivé antikomunistické
články, vysmieva sa na Markíze ľavičiarom, opovrhuje Ruskom. Z Che Guevaru je Ronald Regan. Salto mortale.
Leško je smutným svedectvom doby. Niečo ako Kiska – tá istá krvná skupina. Oportunista bez názoru. Raz komunista, raz liberál a keby na Slovensku došiel k moci Kotleba, tak bude písať ódy na Jozefa Tisa. Proste súdruh, ktorý sa nevydaril. No čo už, Leško iný nikdy nebude. Bol a je vždy tam, kde to sypalo!
Súdruha Lešku som poznal pred rokom 1989 ako jedného z najväčších a najuvedemelejších propagandistických bojovníkov proti imperializmu. Po prevrate v novembri 1989 sa z večera do rána stal jeden z najväčších propagandistických bojovníkov proti socializmu. Iniciatívne lízal nohy novým pánom, na ktorých predtým kydal a bez hanby opľúval tých, ktorých predtým vychvaľoval do nebies.

VRAJ NEZÁVISLÝ ANALYTIK
Ale najvtipnejšie je, ako sa stal Čaputovej poradcom. V predvolebnej kampani ako „nestranný analytik“ hejtoval protikandidáta Šefčoviča a dnes ide čírou náhodičkou slúžiť Čaputovej. Toto sú tí naši „nestranní“ analytici.
Ale takto to na Slovensku funguje. Novinári a analytici slúžia pravicovým politikom a tí im potom podarujú teplé miestečka. Na tomto operačnom kóde fungujú všetky médiá Penty a Esetu.
Nazvime to pracovne analytická korupcia, tzv. analo-korupcia. Nech žije slušné Slovensko, liberalizmus, progresivizmus, ach!
Čo môže byť progresívnejšie, ako si vydržiavať svojho novinára a nechať ho kydať na politických súperov a potom mu podarovať teplé miestečko – bravó, gratulujem.

VRAJ NEZÁVISLÝ MODERÁTOR
Ešte smiešnejšie je, že hovorcom Čaputovej bude Strižinec. Možno ste už naňho zabudli - ten pomotaný chlapec tak nemotorne viedol reláciu O 5 minút dvanásť v RTVS, že si z neho búchali hlavu o stenu aj sami novinári.
Neustále skákanie do reči, neschopnosť skryť vlastný liberálny názor, nesúvislý prejav, tendenčnosť, neprofesionalita. Príšerné. Úplne dno žurnalistiky.
A aby potvrdil svoju bájnu novinársku nezávislosť, tak sa ešte aj s opilčiakom Stankem predvádzal na tribúne Slušného Slovenska a hejtoval vládu.
A tento ide robiť Čaputovej hovorcu. Opäť tá istá schéma - roky poctivo kopal za liberálov a podprahovo šíril nenávisť voči Ficovi, aby si ho teraz ochočila liberálna prezidentka. Výborne – dobrý kšeft.

KEĎ SA NEOLIBERÁLNI MATUZALEMOVIA HRAJÚ NA NOVÚ KRV
Leško a Strižinec sú Čaputovej vizitkou. A vlastne vizitkou celého Progresívneho Slovenska/Spolu. Tvária sa, že predstavujú nové tváre a potom toto. Obstarožný komunisto-kapitalista a popletenček z RTVS.
A k tomu v darčekovom balení Beblavý, ktorý robil na začiatku tisícročia poskoka Kaníkovi v tričku SDKÚ, neskôr Procházkovi a teraz je v ďalšej strane. Úplná novota.
A k nemu Mihál. Neoliberálny minister práce, čo tu za Radičovej šikanoval chudobných. Dnes už nie je v SaS, dnes už má svetlomodré tričenko PS / Spolu. Aj vy ste dojatí z toho, aká je to nová guľatá tvárička? - no nádhera!
A Poliačik z PS? Tímlíder SaS pre heroín a Sulíkov poskok počas Radičovej vlády. Dnes akože nová novučičká tvár. To si snáď robia srandu!

UŽ TOMU CHÝBA LEN IVAN MIKLOŠ
Čaputová oživuje politické a novinárske mŕtvoly, ktoré roky kopú za neoliberálnu pravicu. Derú sa k moci a budú robiť to isté, čo vždy - brať ľuďom dôchodky, likvidovať sociálne reformy a pomáhať bohatým.
Mikloš sa už zalizuje, ktovie, či neurobí Čaputová poradcu aj z neho - to by bolo dokonalé zavŕšenie tejto frašky. A toto celé majú zakryť úsmevy jednej blondíny. Toto je podvod na voličoch. Doslova obyčajný podvod.
Čaputová je Mikloš 2.0. Aj so svojimi Leškami a Strižincami.

P. S.
Ale možno sa treba na celú túto situáciu pozrieť tak, že Čaputová si vybrala takých „schopných“ ľudí preto, aby neboli chytrejší než ona. Ak by mala chytrejších, tak by jej podrývali autoritu, a o toto nestojí nielen ona, ale žiadny politik. Na ceste k ešte väčšej stupidite, dobrá voľba, despotizmus si politická scéna buduje už nejaké to desaťročie a kto môže byť najspoľahlivejší - no predsa najstupidnejší.

Komentáre
Peniaze nepredstavujú žiadny individuálny vzťah k svojmu držiteľovi a nepredstavujú ho, ich držba neznamená rozvoj niektorých osobnostných vlastností jeho individuality, pretože samy nemajú žiadnu individualitu.
Existujú len ako predmet, ktorého sa možno mechanicky zmocniť a ktorý možno práve tak dobre stratiť. Držiteľovi však poskytuje všeobecnú vládu nad spoločnosťou, nad celým svetom pôžitkov a činností.
Peniaze robia z každého človeka niečo, čím sám o sebe nie je. Byť a javiť sa, sa stali dvoma rozličnými pojmami. Nikto tu nemôže preukázať svoju skutočnú totožnosť - a aj rétorický výkon sa dá dobre predať.
Miroslav Dolejš - väzeň uránových baní.
*
Ešte väčším prevracačom kabátov ako Leško je jeho súkmeňovec s. Grigorij Messežnikov. Ten bol dosadený za ideolog. pracovníka do Ústavu Marxizmu-Leninizmu ÚV KSS. Tu riadil skupinu zameranú na boj proti antikomunizmu. Jeho loping po prevrate, no veru klobúk dolu !!! No a čo, pre Mesežnikova sa nič nenájde?
*
Ešče Benčíka ako odporníka na odposluchy a sledovanie Fajsbúku cez pracovnú dobu. Super, komuništa Leško. Ešte nech si do partyje zoberie satinskú Lasicu a budú všetci doma pokope. A čo Budaj? Nebol by dajaký flek aj pre starého štbáka? Možno by mohol obsluhovať aj kotolňu v pionierskom paláci. Kde sa uchytia Šeliga s Farskou? Hádam na nich Čaputová nezabudla?
*
Čaputová, Leško, Strižinec, Mihál, Poliačik to sú ľudia na jedno použitie. V tomto prípade vôbec nezáleží či je evanjelik, katolík, žid, komunista, liberál, demokrat atď. Musia si odrobiť svoje, dostanú zaplatené a keď ich nebude treba kop do holej ...
Súhlasí havran


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 00:36 avatar
Kto stojí za vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?
Skupina bývalého siskára odhaľuje pozadie mocenského boja oligarchie vygenerovanej zamatovým podvodom v novembri 1989.

Preberie sa konečne zbabelý a ľahostajný slovenský národ alebo tieto závažné skutočnosti odignoruje ako odignoroval svedectvo o konkurznej mafii a "vzorci" Zoroslava Kollára a ďalšie kauzy publikované už roky na necenzurovaných stránkach ?

V každom právnom a demokratickom štáte by odvysielanie týchto informácii vyvolalo politické zemetrasenie. Na Slovensku však zbabelo mlčia všetky politické strany vrátane Kotlebovej ĽS NS.

Informačná vojna 29.3.2019 Téma: Vraždy Hostia: Pavol Forish a Stanislav Žiaran
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák. Cieľom bol štátny prevrat, zmarenie vyšetrovania Gorily a s podporou USA dosadenie pravicovej vlády
V relácií Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom, ktorú 29. marca odvysielalo internetové rádio InfoVojna, boli hosťami bývalí príslušníci tajnej služby Stanislav Žiaran a Pavol Forisch, ktorí sa počas svojho pôsobenia v SIS venovali ekonomickej kriminalite. Boli zároveň tými osobami, ktoré zavraždenému novinárovi poskytli dôležité informácie ohľadne Mariana Kočnera, kauzy Mecom a finančnej skupiny Penta. Český portál investigace.cz zverejnil 27. marca správu od Jána Kuciaka, ktorú poslal svojej kamarátke a kolegyni. Vysvetľuje v nej, že krátko po rokovaní v budove Penty, kde sídli aj firma Mecom, na začiatku septembra 2017, mu zatelefonoval Marian Kočner. Ide o známy telefonát, v ktorom sa Kočner Kuciakovi vyhrážal. Kuciak bol v Pente hovoriť o kauze Mecom, na ktorej intenzívne pracoval. Pokračovanie na www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V relácii sa spomínajú aktéri sprisahania rozkladu štátu, Haščák, Kočner, Zoroslav Kollár, Kiska, Lipšič, Penta -Eset a ďalší, zahraničné tajné služby a mnoho ďalších. Kto stojí na čele organizovaných vrážd? Témy- daňové miiardové podvody, kunkurzná mafia, krádež nemocníc a ďalšie...
http://www.youtube.com/watch?v=k0R-BjO9RtI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 00:36 avatar
Prečo sú všetci kandidáti na prezidenta a sudcov Ústavného súdu pochcaní a posraní hovoriť o zločineckých gauneroch z konkurznej sudcovskej mafie, konkurznej mafie okolo Zoroslava Kollára, ako aj o bielych koňoch vytvorených zločineckými gaunermi z ponovembrových vlád a parlamentov?
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

vk.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prečo? Prečo? Prečo? A tieto zbabelé hovná sa nás snažia presvedčiť, že práve oni budú tou zárukou demokracie, zákonnosti, spravodlivosti....? Ani pol slova o tom, s výnimkou Štefana Harabina, ktorý čo to občas verejne povie o tom, že cez vykrádanie zdravotníctva tu predčasne zomierajú nevinní ľudia. Vy mlčiace zbabelé hovná, Vám to neprekáža, že svojim mlčaním nielen podporujete týchto masových vrahov, ale ste aj v úlohe spolupáchateľov? VY CHCETE BYŤ PREZIDENTMI A ÚSTAVNÝMI SUDCAMI? Ale kvôli objektivite treba povedať, že doteraz z toho, čo som napísal v nadpise, boli a sú pochcaní a posraní všetci doterajší prezidenti, premiéri, predsedovia parlamentov, ministri vnútra a spravodlivosti, generálni prokurátori a riaditelia SIS. Máte Vy vôbec právo byť zárukou zákonnosti, spravodlivosti, nestrannosti, demokracie, dodržiavanie ľudských, občianskych a ústavných práv našich občanov? Pýtam sa, načo ste vlastne podpisovali ústavný sľub? Či na to, aby ste tu realizovali najzvrhlejšie ekonomické, politické, morálne zločiny, ako aj zločiny proti ľudskosti?

Za posledných 29 rokov ste Slovensko doviedli do štádia, že táto krajina nutne potrebuje obdobu Norimberského tribunálu, súbežne nielen so zavedením trestu smrti či doživotných väzení, ale aj zabavenie rozkradnutého majetku, vrátane aj toho, ktorý ste prepísali na svojich rodinných príslušníkov, aj s retroaktívnou legalizáciou.

Vo Vašom mene sa za posledných 29 rokov napáchali aj ďalšie zločiny proti ľudskosti. Napríklad taká likvidácia ženskosti cez ekonomiku, so snahou zlikvidovať u nich práve to, čo dostali od Boha či prírody, ako ľudské bytosti, ktoré privádzajú na svet nové potomstvo. Z Vašej snahy tu vyplýva nasledovné, že cez likvidáciu ženskosti sa likviduje nielen rodina, kde záverečným bodom je postupná likvidácia národa. Drvivú väčšinu detí ste okradli o detstvo, dôchodcom ste zobrali právo na dôstojnú starobu, teda, dôstojné prežitie jesene svojho života, lebo práve oni tu vybudovali to, čo Vy ste stačili rozkradnúť, ba dokonca sa ešte o to podeliť s cudzinou a urobiť si z toho osobný blahobyt.

V realite ste dokázali od roku 1990 to, čo sa, obrazne povedané, nepodarilo za niekoľko storočí Tatárom, Turkom a Maďarom, ba dokonca vo vojnovom období ani nemeckému nacizmu.

Vladimír Pavlík
Súhlasí havran


4.
označiť príspevok

Scarletta žena
   5. 6. 2019, 01:29 avatar
autor tohto pamfletu - dedko, kormidlo nemá rád zakernych ludi, ale sám sa neštiti pisat zakerne, tendečne članky. tfuj
Súhlasí Lemmy


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2019, 07:31 avatar
Pavlík je bezcenný. Nemá názor, nemá argument, nehovorí pravdu. Je to šíriteľ zloby.


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 01:34 avatar
Preco by niekto vyrabal taky panflet co by s toho mal


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2019, 07:30 avatar
Rozkol v spoločnosti. Posilnenie napätia, aby sa robili vzbury. Niektorí blúznia o štátnom prevrate.


24.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 6. 2019, 11:26 avatar
Rozkol napatie v spolocnosti pani aktéri sprisahania rozkladu štátu, Haščák, Kočner, Zoroslav Kollár, Kiska, Lipšič, Penta -Eset a ďalší, zahraničné tajné služby a mnoho ďalších. Vytvorili toto je prirodzeny nasledok Kto stojí na čele organizovaných vrážd? Témy- daňové miiardové podvody, kunkurzná mafia, krádež nemocníc a ďalšie... Dokazy nepustia skutok sa stal


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2019, 11:31 avatar
Už sú ďalšie, novšie dôkazy: Vraždu Kuciaka si mal objednať Rus.

5. 6. 2019 slovensko.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zoltán A. mal podľa Miroslava M. uviesť, že objednávka vraždy je pre jeho známeho Rusa. www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 6. 2019, 11:39 avatar
Jozko sa divim ze ste neprisli z verziou ze putin ty jebo. Igor Matovič, ktorý sa minulý rok na margo vraždy novinára vyjadril ako o “míľniku” si myslí, že Marček svojím priznaním a najnovšími komentármi o možnom rusky hovoriacom objednávateľovi kryje “ľudí na vyšších poschodiach”.

“Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice by, predpokladám, mohol konečne spôsobiť aj návrat k svedomiu pri poslancoch Smeru,” povedal vtedy Matovič na jednej z tlačových konferencií opozície po vražde Kuciaka a Kušnírovej.

Matovič dlhodobo svojimi vyjadreniami spája vraždu novinára a jeho snúbenice “s mafiou na úrade vlády” a túto vraždu sa v spolupráci s hnutím Za slušné Slovensko snažil využiť k zorganizovaniu predčasných volieb.

Teraz po zverejnení nových informácií o možnom objednávateľovi s ruským hlasom Matovič na Facebooku napísal, že sa mu to akosi “nezdá”.

“Marček – zrazu sa prizná k vražde, hoci všetko svedčalo o tom, že je ním jeho bratranec. Na rekonštrukcii hovorí, že Jána zavraždil hneď pri dverách, hoci mŕtvy Ján bol nájdený úplne inde – na schodoch do pivnice.”

“Teraz zrazu tvrdí, že objednávka prišla od neznámeho Rusa, a nie od dona Kočnera… Aspoň mne sa nezdá, že hrá čistú hru a skôr hrá partiu, kde berie vinu na seba, snaží sa zmiasť vyšetrovateľov a chrániť ľudí na vyšších poschodiach,” uviedol Matovič


14.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2019, 09:37 avatar
prebudenie ľudí zo sna.


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2019, 11:07 avatar
Hlúposť. Naopak, Pavlík by sa mal prebudiť zo sna. Ľudia také bludy nepotrebujú. To, že ľudia majú rôzne názory, ešte neznamená, že je nutné viac šíriť klamstvá medzi ľuďmi, rozsievať medzi ľuďmi nenávisť.


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 01:36 avatar
Pavol Forish a Stanislav Žiaran a tito dvaja hovoria pravdu ci ?


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2019, 07:29 avatar
Prečo by mali hovoriť pravdu? Hovoria to, čo potrebujú. Hrajú politickú hru, intrigujú!!!


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 01:38 avatar
To je zakon vesmiru je jedno ci si bohaty alebo chudobny ked padnes z vysky padnes do leopoldova cize na zem


8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 01:40 avatar
Kde na to prisli ze o 1500 eur si zdvihli platy a moja babka ma 300 eur ?
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 01:44 avatar
Ked neviete co dobre by ste spravili obcanom slovenska ktorych ste pripravili ako vy hovorite, vasou sikovnostou o miliardy eur o ne prijdete. To je tak tazke si uvedomit ze jedinu radost ktoru vam vase peniaze mozu priniest je ze urobite nimi radost niekomu inemu. Celemu narodu


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2019, 07:28 avatar
Áno, Leško sa za svoju komunistickú minulosť hanbí rovnako ako ďalších 500 000 členov KSČ. Hanbí sa za svoju minulosť, ako tisíce eštebákov. Hanbí sa ako Kasafran, ktorý sa hanbí za svoju minulosť v ŠtB. Hanbí sa ako Fico, Harabin, Mečiar, Lajčák…


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 6. 2019, 09:45 avatar
Ako hľadám - tak hľadám, ale nikde nenachádzam, že by Marian Leško bol členom KSČ alebo KSS.
To, že študoval marx leninizmus a vedecký ateizmus, to sme na VŠ povinne museli študovať všetci. To že písal pred 89-tym rokom pre komunistický časopis Nové slovo??? - veď za vlády komunistov, boli všetky časopisy komunistické.....a mohli písať len to, čo komunisti schválili.
Vraj po skončení školy aj krátko prednášal marx leninizmus, ale prečo ho musel skončiť? Veď to bol vtedy lepší kšeft ako písať angažované články.....


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2019, 10:15 avatar
Veď nemusel písať, nemusel sa pchať komunistom do riti. Ja som sa im nepchal, ja som pre komunistov nepísal. Každý máme nejakú hrdosť, nejaké svedomie. Leško toto nemá.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 6. 2019, 19:00 avatar
Marián Leško - pred aj po roku 1989 novinár, komentátor, publicista, vyštudoval marxizmus a vedecký komunizmus, ktorý niekoľko rokov prednášal ako odborný asistent, od roku 1982 redaktor týždenníka Ústredného výboru KSS pre politiku, hospodárstvo a kultúru Nové slovo, po roku 1989 prešiel školením v USA, po ktorom sa z neho stal politický komentátor v službách antikomunizmu - pôsobil v denníku Pravda, kde bol mesiac aj šéfredaktorom, od roku 1996 je redaktorom a komentátorom denníka SME, svoju ponovembrovú pravicovosť pravidelne predvádza aj na televíznej obrazovke...

Extra Plus, december 2009


18.
označiť príspevok

Havranie muž
   5. 6. 2019, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 6. 2019, 11:04 avatar
Kto má pravdu? Kasafran v 17. tvrdí, že Leško niekoľko rokov prednášal ako odborný asistent. Kedy a kde, na akej škole? Neuvádza presne, takže proti jeho tvrdeniu je tu tiež nepresné tvrdenie od Havranie: Je lož že to bol špeci odbor Leška .

Ak prednášal marxizmus-leninizmus ako odborný asistent, tak Havranie klame.


19.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 6. 2019, 23:32 avatar
(18) Havranie a Knsz,
tá vaša "duševná" súzvučnosť "veriacich" indivíduí je skutočne "obdivuhodná" po každej stránke - najmä historickej, vzdelanostnej, morálnej, etickej a najmä prirodzene ľudskej...


20.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 6. 2019, 09:43 avatar
19-
Chcel si niečo naznačiť ty individuum?
Alebo sa cítiš opustený?
Stačí trochu viacej mravnosti do svojho života - slovami Krista nehrešiť proti Duchu a nebudem mať problém ti dávať súhlasy aj keď nesieš so sebou záťaž komunistickej minulosti.  


23.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 6. 2019, 11:20 avatar
Madam caputovej radim aby brala na vedomie.,ze
Ja slobodný občan SR som základom mierumilovnej spoločnosti so štatútom trvalej neutrality, ktorá nevstupuje do žiadneho ozbrojeného konfliktu a preto nepodlieha záväzkom v žiadnych militaristických spoločenstvách. O pripojení, zotrvaní či vystúpení z akéhokoľvek medzinárodného zväzku rozhodujú občania výlučne referendom.


26.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 6. 2019, 11:33 avatar
Štátna moc pochádza výlučne od občanov slobodného štátu. Tí, ktorí sa ju rozhodnú využívať, sa podieľajú na správe štátu priamo svojimi rozhodnutiami.

Slobodní občania rozhodujú o verejných otázkach referendom, ktorého výsledky sú záväzné. Referendum sa môže týkať i lokálnych otázok, a teda môže byť vyhlásené i na lokálnej úrovni. Nesmie sa však týkať určitých stanovených oblastí ako sú napr. dane, dôchodkový vek, ľudské práva.

Okrem toho, že občania riadia štát priamo svojimi rozhodnutiami prijatými v referende, môžu svoj hlas postúpiť druhej osobe, ktorá prejaví záujem o mandát. Táto osoba sa môže o mandát uchádzať prostredníctvom priamej voľby, bez nutnosti predchádzajúcej angažovanosti v správe a riadení štátu.

Občan, ktorý príjme mandát, vykonáva rozhodnutia na základe princípov, morálnych zásad a podmienok, ktoré proklamoval v momente, kedy mu bol mandát pridelený. Ak občan s prideleným mandátom neplní záväzky v zmysle predpokladov, na základe ktorých mu bol mandát pridelený, môže mu byť tento odňatý prostredníctvom vyslovenia verejnej nedôvery. Občan s mandátom je trestno-právne aj hmotno-právne zodpovedný za jednotlivé rozhodnutia, ktoré urobí počas výkonu svojho mandátu.

Navyše, jednotlivé rozhodnutia občanov s mandátom sú regulované prostredníctvom občianskej iniciatívy a práva veta. Občianska iniciatíva umožňuje občanom podať návrh na novú ústavnú alebo právnu normu, rovnako ako aj návrh na zmenu či odmietnutie už existujúcej ústavnej alebo právnej normy. Právo veta spočíva v možnosti občanov vysloviť nesúhlas so zákonom, ktorý už bol prijatý. Na základe takto vyjadreného nesúhlasu sa zákon vráti k pripomienkovému konaniu. Občania pri využití práva veta musia faktograficky preukázať chybnosť zákona, respektíve inak opodstatniť, prečo toto právo využívajú. Opodstatnené právo veta ma záväzný charakter a jednotlivé podnety občanov musia byť prerokované.

JEDNOVETNÝ VÝKLAD:

“o všetkom budeš rozhodovať aj TY, ak budeš chcieť. vyžaduje to však záujem”


28.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 6. 2019, 11:52 avatar
Zo Slovenska bolo za obdobie po 89-roku až dodnes vytunelovaných, rozkradnutých a odtečených približne 12 biliónov korún !! Neskutočné číslo, ale treba si uvedomiť, že za bývalého režimu sme všetci mimoriadne húževnato pracovali a rok čo rok majetok krajiny rástol priam závratným spôsobom! Tvrdý socializmus, často nespravodlivý k jednotlivcom, ale pre Čechoslovákov pre daný čas mimoriadne prospešný, pomohol vybudovať len na Slovensku silné a stabilné hodnoty v desiatkách strategických podnikov a firiem! Hospodársky a intelektuálny benefit vtedajšieho Československa tvoril špičku vo svete i Európe a napríklad školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, vedu a výskum nám závideli i tie najvyspelejšie krajiny vo svete!! O toto všetko sme postupne prišli špatným politikárčením jednotlivcov, zaangažovaných buď v biznise, alebo v politických stranách. Často boli tieto dva aspekty „činnosti“ skĺbené v jedno a tak postupne vyrástla na Slovensku organizovaná skupina zlodejov „v oblekoch“, ktorí oproti zlodejom z „podsvetia“, mohli svoje mocenské a finančné zvrátenosti praktizovať s podporou z časti špatnej legislatívy, ako i v cynickom ignorovaní skutočne užitočných právnych noriem. Dosť o tomto ale! Vrátiť to už nieje možné, ale zmeniť a napraviť ÁNO!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:39,  Nová Európa - prezident Rudolf Schuster
dnes, 18:37,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/82631244_475725683092401_599418811071437...
dnes, 18:36,  Dragon: The Bruce Lee Story - Soundtrack
dnes, 18:34,  len este aby Fico sa s nimi nespolcil, ten je schopný snád všetkého.....
dnes, 18:33,  A ktože je vlastne podľa teba "niekto"?
dnes, 18:33,  https://www.facebook.com/beznenavisti/videos/2563138507142151/
dnes, 18:32,  Dragon: The Bruce Lee Story (10/10) Movie CLIP - Bruce Defeats the Demon (1993) HD
dnes, 18:32,  eto ťechnika za to môže*13*13*13
dnes, 18:31,  Výsledky volieb sú už dnes jasne ak budú mať 6,9 % nie sú v parlamente ak 10 alebo 15 %...
dnes, 18:29,  Prečo asi, keď sú všade takí populárni, všade ich chcú a milujú a čakajú iba na nich?!...
dnes, 18:29,  a nie len jeho ale celu LSNS už davno mala byť rozpustena a zakazana....Takto len vystrkuju...
dnes, 18:25,  Mali ho už dávno zabásnuť za pohrdanie súdom
dnes, 18:24,  to zas bude plaču
dnes, 18:20,  Ešte veru dojde i na Mazureka a ešte tento rok pri jeho debilite v base skončí .
dnes, 18:19,  ondrej61 ježiško mu donieslo hru a je v angličtine tak plakal že potrebuje preklad *13*13*13
dnes, 18:18,  Klamar prvej triedy......ale dôjde na psa mráz.....
dnes, 18:18,  Absolútna nekompetentnosť polície . Tak im to prešlo . Ide rodina s kojencom v kočíku a...
dnes, 18:14,  Absolútna potupa kotlebovcov: Ďalšie klamstvo, takto to bolo so zrušením mítingu v Levoči
dnes, 18:14,  tiež nechapem, že im to len tak prešlo......
dnes, 18:14,  Od Levoče ide vlak, a v ňom Miňo sráč, a fašisti utekajú, lebo majú strach....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(112 630 bytes in 0,486 seconds)