hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Pomoc hladujúcej Afrike - jedine cez sekulárny humanizmus

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.4.2013 11:50
posledná zmena 17.4.2013 17:09
1
17.04.2013, 11:50
Hladujúcim Afričanom v Afrike by jedine pomohlo, keby ateisti zaviedli a prevádzkovali tam školy s povinnou etickou výchovou (t.j. sekulárny humanizmu), potom aktívnou pomocou ako je napr. premietanie obrázkov, kde sú karikatúry veriach, Boha, pápeža a poukazovaním na krížiacke výpravy. Toto jedine by vytiahlo Afriku z biedy a Afričania by mali plné žalúdky. Nič iné ateisti robiť nevedia. Škoda, že to ateisti ešte neurobili a nechajú umierať africké deti.
none
2
17.04.2013, 11:52
Zato zlí a hlúpi kresťania niečo aj robia napr. pre pomoc Afričanom:
Centrum sv. Kizita pre chlapcov z ulice, Nairobi, Mihango


Centrum sv. Kizita pre chlapcov z ulice stojí v Mihangu, 20 km od centra hlavného mesta Nairobi. Projekt bol založený slovenskou misiou, Občianskym Združením na pomoc chorým a chudobným v Afrike v spolupráci s Trnavskou Univerzitou – Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce a Vysokou školou sv. Alžbety, a veľkým úsilím prof. Vladimíra Krčméryho ako iniciátora celej myšlienky.

Na začiatku projektu stáli zapálení sociálni pracovníci Juraj Jančovič, Mário Jančovič a Lenka Fabianová, ktorí mapovali situáciu detí ulice od začiatku ich pôsobenia v Keni: „Dennodenne sme boli konfrontovaní s chalanmi, ktorí sú celé dni, na ulici, fetujú lepidlo a sú hladní. Najprv sme im dávali jedlo a ošatenie, naši lekári ich liečili. No stále boli na ulici... chýbal im domov a tak sme hľadali riešenie.“ Keďže v myšlienke pomôcť týmto najbezbrannejším sa stretli s nápadom profesora Krčméryho, nebolo potrebné dlho čakať, aby sa veci dali do pohybu...

Nájsť miesto, pozemok, osloviť miestnu komunitu, vybavovať veci na úradoch a popri tom byť stále k dispozícii aj chlapcom na ulici ich stálo veľa úsilia, no všetko to malo zmyslel a cítili, že toto dielo je požehnané. V apríli 2006 začali so stavbou a v januári 2007 slávnostne otvorili centrum a začali prijímať prvých chlapcov.

Centrum veľmi dobre spolupracuje s miestnou komunitou, starostom osady aj s verbistickými kňazmi, ktorí tam pôsobia. Miestni ľudia prijali chlapcov medzi seba, niektoré deti zo susedstva sa k nim chodia hrať, susedia prídu na návštevu, dokážu sa podeliť aj s málom ktoré majú, prinesú zeleninu, múku, darujú nám sliepku a predovšetkým prídu a venujú chlapcom svoj čas.

Blízko centra sa nachádza ďalší slovenský projekt Klinika sv. Rafaela, a vďaka slovenským lekárom majú chlapci zabezpečenú aj vynikajúcu zdravotnícku starostlivosť.


Centrum sv. Gianna Beretta pre chlapcov z ulice, Mihango, Nairobi


Centrum sv. Gianna Berreta pre chlapcov ulice bolo otvorené v júni 2008 pod vedením Lenky Rabárovej – logistky slovenskej misie v Nairobi. Centrum prevádzkuje pokračujúci výstupový program pre chlapcov, ktorí prechádzajú 9-mesačným rehabilitačným a resocializačným programom v Centre sv. Kizita.

Projekt výstupového centra pripraví dieťa na reintegráciu/začlenenie dieťaťa do rodiny prostredníctvom: seminárov pre rodičov, zákonitých zástupcov a opatrovníkov, pobytu dieťaťa v rodine počas prázdnin, návštev rodín, škôl a organizácií za účelom zisťovania pokroku dieťaťa, podpory potrieb rodín.

V centre pracujú dvaja miestni sociálni pracovníci, ktorí absolvovali bakalárske štúdium sociálnej práce VŠ ZaSP sv. Alžbety v Nairobi.Centrum Boh s nami pre siroty a dievčatá ulice, Guithurai, Nairobi


God with us children centre (Centrum Boh s nami) bolo otvorené v roku 2003 s víziou podporovať dievčatá ulice. Zakladateľkou je jednoduchá kenská žena Mary W. Mungani, ktorá si pozorne všímala situáciu detí, ktoré sa túlali po uliciach hladné a spali na studených chodníkoch.

Mary je matka šiestich detí, ktorá pracovala ako predavačka ovocia a zeleniny na ulici. Neskôr absolvovala krátky kurz sociálnej práce u talianskych misionárov. O založení centra sa radila so svojou rodinou, ktorá jej sľúbila podporu. Začala na vlastnom pozemku, na polovici hektára. Rozhodla sa starať o dievčatá, pretože sú veľmi bezbranné a využívané.
V súčasnosti sa stará o 25 sirôt a dievčat ulice. Mnohé ďalšie podporuje priamo na ulici a dohliada, aby chodili do školy. Podporu a finančné prostriedky sa snaží získavať od sponzorov. V záhrade si dopestuje základnú zeleninu a banány. Od vlády raz ročne dostávala na prídel pár vriec múky a ryže, ale po povolebných občianskych nepokojoch v januári 2008 sa pomoc zastavila.

Jej snom je kúpiť väčší pozemok, kde by mohla ubytovať všetky núdzne deti z okolia. Okrem toho by chcela zabezpečiť dievčatám právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť a základné potreby, vedenie a lásku. Ak toto chýba, dievčatá sú vystavené sexuálnemu obťažovaniu až násiliu, skorým manželstvám a detskej práci. Hlavným cieľom je ponúknuť dievčatám vzdelanie a starostlivosť, aby sa stali ženami, ktoré raz budú viesť a rozhodovať.

Vysoká škola sv. Alžbety od septembra 2008 finančne podporuje God with us children centre, aby Mary mohla dať dievčatám vzdelanie a starostlivosť, a tým zabepečiť lepšiu budúcnosť akú by našli na ulici.Centrum sv. Bakithy pre dievčatá ulice, Eldoret


V Eldorete, meste vzdialenom od Nairobi asi 500 km sa vo Farnosti Ducha Svätého pod vedením katolíckeho kňaza Martina Cingela zrodila myšlienka otvoriť centrum pre dievčatá ulice, ktoré nikoho nemajú a musia sa živiť prostitúciou. Veľkú úlohu pri zrode a otvorení centra má doktorka Kolenová.

Vysoká škola sv. Alžbety prispela finančnou čiastkou na stavbu centra. Na jeseň 2007 bolo centrum otvorené, aby privítalo prvé dievčatá, ktoré potrebujú rehabilitáciu, resocializáciu, a hlavne lásku. Sú tu dievčatá vo veku od 6 do 17 rokov.

Centrum ponúka dievčatám ubytovanie, výchovu a vzdelanie. Okrem swahilčiny sa učia anglicky, môžu sa vyučiť za kaderníčky, krajčírky, či kuchárky. Dať dievčatám domov a školu im pomôže viac, ako peniaze.

S dievčatami pracujú kenskí sociálni pracovníci a študenti misijnej a charitatívnej práce majú možnosť zažiť misie v praxi.

Lokálny partner
Katolícka farnosť Ducha Svätého, správca kňaz Martin Cingel


Klinika sv. Rafaela, Mihango


Klinika sv. Rafaela v Mihangu bola otvorená 23. októbra 2006 pod vedením Juraja Jančoviča ? logistu slovenskej misie v Nairobi a za účasti MUDr. Mariána Bartkovjaka a MUDr. Samuela Kamoche.
V tomto čase klinika poskytovala bezplatnú starostlivosť pre chudobných miestnej komunity ? 70 až 80 pacientov denne. 1.12. 2006 vedenie kliniky spolu so sr. Josephine zo Spoločnosti Božieho Slova, ktorá vedie zdravotné stredisko vo farnosti Kayole, sa rozhodli zaviesť malý poplatok za poskytovanie zdravotnej starostlivosti (registrácia, laboratórne vyšetrenia, lieky). MUDr. Marián Bartkovjak spustil prevádzku VCT ambulancie na bezplatné anonymné vyšetrovanie HIV.

Medzi posádkami slovenských lekárov sa na klinike vystriedali: MUDr. Martina Vravcová, MUDr. Marián Bartkovjak, MUDr. Katarína Kandravá, MUDr. Ľubka Ondrušková, MUDr. Kristína Kutná, MUDr. Pierre-Victor, MUDr. Andrej Bebjak a MUDr. Zuzana Červenková.

Klinika bl. Ladislava Batthyányho-Strattmanna, Eldoret


Klinika v Eldorete je otvorená od 1.5. 2005 a poskytuje pacientom vyšetrenie a liečbu chorôb - tuberkulóza, týfus, podvýživa, lepra, malária, AIDS. Pacienti za vyšetrenie platia hodnotu našich 20-tich korún. Lekári za prvý rok svojej činnosti ošetrili 22 tisíc pacientov.

Nemocnicu od jej otvorenia dva roky viedla doktorka Kolenová.


Antimalnutričný program Muhuroni (Kisumu)

Muhuroni sa nachádza v oblasti Nyando District. Populácia sa odhaduje na 154. 230 obyvateľov.

Sisters of Mercy v roku 2003 vybudovali malú nemocnicu St. Vincent De Paul´s Mission Hospital. Od roku 2007 chod nemocnice vedie írska rehoľná sestra Vincent.

V nemocnici sa poskytuje 24 hodinová služba pre pacientov, paliatívna starostlivosť, VCT, ANC, PMCT, očkovanie, zubná pohotovosť, TBC – služba. Nemocnica sa orientuje na zdravotnú starostlivosť a liečbu pacientov s maláriou (vysoký výskyt v oblasti), pôrodnícku starostlivosť a hospic.

Od apríla 2009 sme otvorili Antimalnutričný program pre podvyživené deti, ktorý založili Barbora Ďaďová a Broňa Gašparová.

odkaz
none
3
17.04.2013, 12:10
to je pekne nechutná téma
none
4

3. 17.04.2013, 12:10

to je pekne nechutná téma

17.04.2013, 12:16
Nechutna je neochota a neschopnost ateistov pomahat hladujucim a chorym. Preco nerobia zbierky, nechodia tam dobrovolnici, nemaju svoje ateisticke projekty plne humanizmu a etiky? Je to hanba. Su skupi, lenivi a je im utrpenie inych lahostajne. Keby nieco pre Africanov urobili, ale to by nemali cas robit karikatury, a lzive clanky do svojich webovych stranok o veriacich a nabozenstvach...
none
6

4. 17.04.2013, 12:16

Nechutna je neochota a neschopnost ateistov pomahat hladujucim a chorym. Preco nerobia zbierky, nechodia tam dobrovolnici, nemaju svoje ateisticke projekty plne humanizmu a etiky? Je to hanba. Su skupi, lenivi a je im utrpenie inych lahostajne. Keby nieco pre Africanov urobili, ale to by nemali cas robit karikatury, a lzive clanky do svojich webovych stranok o veriacich a nabozenstvach...

17.04.2013, 12:18
nechutné je možno skôr využívať utrpenie iných ľudí na svoj ideologický boj
none
7

5. 17.04.2013, 12:17

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/%28vw_ByID%29/ID_A9CEDEE5BD0EDB15C12578D800394E7A

http://www.slovakaid.sk/?cat=106

http://www.unicef.sk/sk/zbierky-svet

http://www.humanitarianprojects.org/index.html

17.04.2013, 12:26
to je pomoc statu, ktora sa neviaze na ziadnu ideologiu ani na ateisticku
none
8

7. 17.04.2013, 12:26

to je pomoc statu, ktora sa neviaze na ziadnu ideologiu ani na ateisticku

17.04.2013, 12:28
iste, pretože ateizmus je názor, nie ideológia, ktorá by bola zjednotená a potrebovala si masírovať svoje ideo-ego vlastnou propagandou
it is that simple
none
9
17.04.2013, 17:01
Lea, logika nepustí, totižto 80% obyvateľov Slovenska sa hlási ku kresťanstvu, takže ak niekto málo pomáha, či inak svojím pasívnym prístupom mrví snahu pomáhať Afrike a iným rozvojovým krajinám, tak sú to predovšetkým veriaci.
none
10
17.04.2013, 17:09
A podotýkam, že ak by Vatikán namiesto prania špinavých peňazí mafii, aktívnejšie pomáhal chudobným vo svete, situácia mohla byť omnoho pozitívnejšia.
none

najnovšie príspevky :

Re:19
Romanov [zobraz vlákno] 10.4.2024 09:03
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 30.3.2024 21:00 ) veľkosť : 116 205 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 44 905 unikátne zobrazenia blogov : 713 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Kto ubližuje druhým lžami, tomu príde ublížiť pravda.