Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Policajti v kauze týrania rómskych detí odmietli vypovedať

20
reakcií
1379
prečítaní
Tému 6. novembra 2010, 11:13 založil Ančiči_15.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ančiči_15 žena
   6. 11. 2010, 11:13 avatar
Čo si o tom myslíte????


6.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 11. 2010, 15:47 avatar
Každého sere, že policajti zbili zopár malých čiernych pankhartov, ale to, že oni dobili a okradli starú bezvládnu ženu, to tu už nikoto nesere...ľudia, veď sa zobuďte, zachvíľu z tohto tu bude cigánsky štát.
Súhlasí kqietok28, jana lane1


7.
označiť príspevok

marska
   6. 11. 2010, 15:50 avatar
škoda, že to nie sú tvoje deti 


8.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 11. 2010, 15:53 avatar
No moje deti by isto neprepadli o neokradli bezbranú babičku...


9.
označiť príspevok

marska
   6. 11. 2010, 15:57 avatar
isteže 


10.
označiť príspevok

marska
   6. 11. 2010, 15:57 avatar
inak, keby to boli biele deti, tiež by bolo v poriadku, že ich policajti zmlátili?


11.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 11. 2010, 15:59 avatar
Samozrejme...bez ohľadu na farbu pleti, ak 12 až 13 rtočné chlapčatá zmlátia bezbranú babičku tak si zaslúžia taký výprask, že by si nesadli na zadky. Však to nie je normálne, éáchať násilie od 12 rokov...čo potom bude z toho človeka keď mať 30???
Súhlasí kqietok28


13.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 11. 2010, 19:22 avatar
farmakum - ale keby to hneď boli trojnásobní vrahovia - policajt nemá právo sa k nemu chovať tak, ako sa chovali títo k tým cigánskym deťom. A je to jedno, aj keby tam boli biele deti . Policajt nemá prevychovávať, pplicajt má konať na ochranu verejnosti a ochranu jednotlivca. Čo bolo na tej veci normálne , keď im kázali, aby sa navzájom bozkávali? A čo bolo na tom všetkom normálne, že si to pritom nahrávali? Ak nemáme mať políciu takú, ktorá nekoná podľa predpisov a podľa zákona, tak potom spánombohom ..... nik z nás nemá istotu, že keď sa nám niečo prihodí, príchod policajta na miesto činu je našou záchranou - prvou pomocou, alebo istotou, že je niekto pri nás, ktorý nám pomôže, tak nech idú všetci do prdeli . A hlavne do civilu !
Všimla som si , a verte, že som na to mala dosť času))), že z takých chlapcov, alebo aj dievčat - dnes je už normálne, že je policia prefeminizovaná ako nikdy, že z takých jedincov, ktorí v detstve boli šušni zahriaknutí, druhými odvrhovaní, alebo aj šikanovaní, tak z takých jedincov sa stávajú "ostrí hoši", a nejedenkrát mi to bolo i napriek vážnosti situácie, smiešne.
Chcelo sa mi povedať - ty šušeň, prečo sa mstíš za svoju neduživosť,bojazlivosť a odstrkovanie v detstve na tých, ktorí s tým nič nemajú?
Šak prečo by som si netresol ? Teraz, keď si už môžem a nikto mi to nemôže vrátiť?
Myslíte, že to, čo som napísala, že iba kecám? Ale kdeže, dobre viem, o čom píšem!!!!!


16.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 11. 2010, 19:46 avatar
arašid,
Policajti nemajú vychovávať, to nie je ich úlohou ani to nie je v ich kompetencii...ale oni nemôžu so zločincami jednať v rukavičkách. Tý chlapci si to premysleli, že potrebujú peniaze, vytipovali si babičku-dôchodkyňu, stará žena sa nevie brániť, sledovali ju, počkali si kým bude sama a potom išli do akcie...a s takýmito ľuďmi má niekto jednať pekne a slušne?? Aj keď to boli deti...o to je to horšie, že deti boli schopné takýto čin premyslieť a ešte aj uskutočniť. Tie bozky si mohli odpustiť.
A keby policajti mali rozum, tak by si to nenahrávali na mobil a dnes by o tomto nikto nemal ani tucha.


17.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 11. 2010, 20:09 avatar
farmakum, denne sa stane toľko prípadov, na ktoré idú policajné výjazdy, v noci sa stáva, že z jedného oddelenia idú na krádeže niekoľkých áut, na zákroky v krčmách, kde súbežne s nimi ide aj 112 - záchranka prvej pomoci, denne sa stáva pravidlom v našej republike, že mnoho ľudí je okradnutých o platobné karty, v poslednej dobe sa stalo , že na jednej julici v jednom meste okradli podvodným spôsobom staré osamotené ženy, zrovna na tej ulici, kde býva moja mama je to už hádam šiesta starenka, alebo i starí dôchodcovia. V niektorých prípadoch chytia páchateľa a predvedú na oddelenie k výsluchu a vo veľkej miere putujje do väzby. Vieš si predstaviť, že by policajti mali všetkých týchto chrapúňov poriadne vymlátiť, lebo si to zaslúžia? Na to je trestné právo a zákon , ktoré určujú silu zavinenia a k tomu aj nasleduje patričný trest. Policajt nemá byť vykonávateľom spravodlivosti a už vonkoncom nie vykonávateľom - ako kedysi mestský kat - ani ten nechodil a neuštedroval facky, či nevešal bez rozsudku. Policajt je iba nástrojom spravodlivosti - a tá nasleduje až potom, keď je výška zavinenia preukázaná.
To, čo trápi mňa, a mnohých iných je, že nedokážeme nejakým spôsobom znížiť pôrodnosť u ľudí, ktorých IQ je vo výške húpajúceho dreveného koníka. Každý sa oháňam Bohom, každý poukazuje na to, že nesmieme do toho nijakým spôsobom zasahovať, lebo to tak má byť... ablablabla...Keď som bola mladá a rodila som svoje tri deti, vždy to bolo plánované, a dosť. V tom čase platilo, že keď ktorákoľvek žena chcela, dala si po treťom pôrode vyviazať vaječníky, aby viacej neotehotnela. A bola som svedkom toho, že cigánske rodičky sa na to dávali húfne, dokonca sa tešili, že im za to štát zaplatil nejaké koruny. Nepamätám si presne, ale zdá sa mi, že to oblo cca 300,-Kčs, čo v tom čase nebolo najmenej.Ako sa len tešili, keď šupitali domov! Potom prišla revolúcia a zrazu to bolo čosi zlé, protizákonné a bla bla bla...diskriminácia a čo ja viem čo. Keby som mohla, tak to znova uzákoním, nehladiac na žiadneho Boha, či bibliu. Bezprizórni ľudia musia mať obmedzené rodenie lO,l2,l5 detí a hlavne to, že deti rodia deti.
Iba tak sa zastaví toto chrliace nešťastie, že v hrozných podmienkach sa rodia deti, ktoré sú už od zárodku poznačené bezprizornosťou svojích rodičov. Ale my musíme hľadieť na ich akože zvyky, ktoré hovoria, že Cigáni sú zvyknutí na mnhodetné rodiny. Iste - nech sa páči, ale najprv nech sa o ne vedia postarať. A keď sa nevedia postarať ani sami o seba, tak teda konajme - a neumožňujme im žiť z detských prídavkov, ktoré aj tak deti nedostanú. Lenže my sme pápežskejší ako sám pápež - to by bol rasizmus, národnostná neznášanlivosť,diskriminácia menšín ...


18.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 11. 2010, 20:17 avatar
No počkaj, zabudla som dodať - a tento zákon - akože 3 X a dosť - by platil nielen pre Cigáňov, ale pre všetkých, ktorí nie sú schopní okrem robenia detí aj sa o ne postarať. Ironicky povedané - tento zákon by bol pre takýchto ľudí "najlepšia charita".


19.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 11. 2010, 20:19 avatar
arašid,
Policajti sú len nástrojom spravodlivosti a nie jej vykonávateľom, s týjm súhlasím. Ale tiež si myslím, že výchovná facka nie je na zahodenie. Toľko k tomu.
Čo sa týka obmedzenia rodenia detí u ľudí, ktorých IQ sa pohybuje na hranici IQ hupacieho koníka, úplne súhlasím s tvojím návrhom sterilizácie. Je to nenásilné, humánne a má to svoje výhody aj z hľadiska sociálno-ekonomickej sféry.


20.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 11. 2010, 22:04 avatar
Výchovná facka - ako si ju predstavuješ? Pripúšťaš len jednu -akože by mala postačovať? Akú by mala mať razanciu, aby nedošlo k ublíženiu , lebo to vieš, nie je facka ako facka a nie každý má rovnakú silu úderu. A vôbec, čo bolo na konaní policajtov výchovné? Akurát tak to, že poskytli deťom akúsi názornú ukážku toho, ako môžu konať potom, keď sa dostanú von , ak sa im do rúk dostanú slabší jedinci.
A okrem toho, ak sa také diečo deje, keď sa jedná o takých delikventov, ako sú maloleté deti - a to boli maloleté deti, je povinnosťou, aby pri úkonoch boli prítomní i kurátori, alebo rodičia alebo vychovávatelia, ak sa jedná o deti z domovov. Kde v tom okamihu tí ľudia boli? To, čo sa dialo na zázname, bolo tak niečo úbohé, čo dokazuje, že policajti si spravili z toho všetkého svoje šou za účelom svojej zábavy. No, toto všetko nie je vôbec výchovné a hraničí to s neužitím právomoci verejného činiteľa.A som presvedčená, že keď sa tak stalo, nestalo sa to prvýkrát, tieto praktiky prítomných policajtov sú pravdepodobne zaužívané na danom oddelení a berú to ako samozrejmosť. Otrkanejší naučí nováčika ako konať....šak v kolektíve je sila,ne?
Keď si občas pozriem Poštu pre teba, aj teraz skončila pred chvíľou... tak si predstavím naše detské domovy, koľko osudov sa za nimi skrýva . A koľko to náš štát stojí, i napriek tomu, že väčšina tých detí má rodičov. Vlastne - dajú sa nazvať rodičmi? Preto si myslím a som presvedčená, že 3X a dosť, by nebola taká zlá voľba, lebo každý, kto už deti má, vie aká je to zodpovednosť nielen porodiť, ale aj vychovať. Prečo takýchto ľudí zbavujeme ich vlastnej zodpovednosti tým, že im deti "uložíme na dobu určitú - do dospelosti" do domov?


2.
označiť príspevok

Well75 muž
   6. 11. 2010, 11:37 avatar
Ja si nic nemyslim.....


3.
označiť príspevok

jana lane1 žena
   6. 11. 2010, 11:46 avatar
....vraj cigani napadli teraz nejakych bezdomovcov,dobili ich a ukradli im este nejake peniaze..ale to je vsetko ok...
Súhlasí somik


4.
označiť príspevok

arašid žena
   6. 11. 2010, 12:57 avatar
videla som tú nahrávku niekoľkokrát, vždy ma pri nej zamrazí.Nesúhlasím s takým správaním policajtov, nemajú právo takto reagovať, nemajú právo človeka haniť, či urážať a už vôbec nemajú právo človeka , a je to jedno, či je to cigáň alebo biely - biť. Kto im dáva také právo? Je iné, ak sú ohrození, ak niekto ohrozuje ich život, ak niekto policajtov pri predvádzaní napáda a ohrozuje nielen ich, ale aj všetkých v blízkom okolí.
Povyšovať sa, týrať, či biť predvedeného? Je to úbohé a sprosté, a preto každého policajta treba potrestať príkladne. A zároveň aj ich nadriadených - pretože na každom policajnom oddelení by mal nadriadený vedieť o svojích zamestnancoch všetko - a mal by takýmto činom zabrániť skôr, než k ním príde.
Je to hanba, vrhá to zlé svetlo aj na tých, ktorí takéto sprosté a nechutné veci zavrhujú.
Súhlasí somik


5.
označiť príspevok

somik muž
   6. 11. 2010, 15:11 avatar
To je ich vec -poradil im to asi advokát..hm..sami by na to nedošli  .Taký je náš "systém"...to je demokracia ...so všetkým čo ku tomu patrí....


12.
označiť príspevok

blueevil
   6. 11. 2010, 16:19 avatar


14.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   6. 11. 2010, 19:39 avatar
...„Tak je to správné, kazeň musí být! Kázeň musí být! Tak je to správné.“...


15.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   6. 11. 2010, 19:40 avatar
... „Reakcionáři vychcaný! Teda, todle řešit soudruh ministr, tak se z toho posere a … a poblije!“


21.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 11. 2010, 16:24 avatar
ze dobre urobili.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 758 bytes in 0,251 seconds)