Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pokrytci

43
reakcií
869
prečítaní
Tému 11. novembra 2012, 16:15 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 12. 2010
66
 
 


1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 16:15 avatar
Kapitola 63
Al Munáfiqúm (Pokrytci)
Počet znamení (veršov) 11
1.Ak by k tebe (Muhammad) prišli pokrytci, povedia: „Svedčíme (o tom) , že si posol Boží“. Boh dobre vie, že si jeho (Boží) posol (bez ohľadu na to, čo títo pokrytci alebo niekto iný hovorí alebo si myslí) a Boh svedčí o tom, že pokrytci sú klamári (prejavujú niečo iné, ako skrývajú) , (1)
(1): Keď prorok Muhammad (p.) prišiel do Mediny a počet muslimov v Medine vzrástol, niektorí jej obyvatelia z kmeňov Al Avs a Al Chazraž začali s pretvárkou a pokrytectvom. Navonok prejavovali vieru a prijatie islamu, avšak vo svojom vnútri a medzi sebou navzájom vieru a islam odmietali. Robili tak, aby si zachovali svoje vysoké spoločenské postavenia a svoje majetkové a finančné záujmy. Tento i nasledujúce verše upozorňujú muslimov, aby si dali pozor pred nimi.

2.Vzali (učinili) si (títo pokrytci) svoje prísahy za záštitu (pred vami) , a tak bránili (ľuďom) ísť po ceste, ktorú Boh určil (v Koráne, tým, že ľsťou vyvolávali v ľuďoch pochybnosti o posolstve posla Muhammada) . Veru, je zlé to, čo konali,
3.To preto (pokrytectvo spomenutých ľudí postihlo) , že uverili (v posolstvo posla Muhammada) a potom vieru odmietli (znova sa od viery a uznania posolstva posla Muhammada odvrátili) . Preto (z tohto dôvodu ako trest pre nich) boli ich srdcia zapečatené, preto nič nechápu (z toho, čo im je povedané a nedokážu rozoznať správne a pravdivé od nesprávneho) ,
4.Keď by si (Muhammad) ich (týchto pokrytcov) videl, páčili by sa ti ich telá (aké sú zdravé a silné, aká dobrá posila je to pre muslimov a islam proti jeho nepriateľom) . Keď hovoria (títo pokrytci) , počúvaš (Muhammad) , čo hovoria (so záujmom pre ich výrečnosť) . Sú, akoby to boli opreté drevené dosky. (Vyzerali síce navonok silní, ale v skutočnosti boli dutí, ako drevo, nepočúvali nič z toho, čo im posol Muhammad rozprával a ani nič nevnímali. Vo svojom vnútri boli strachom naplnení.) Myslia si (títo pokrytci) , že každý výkrik (ktorý zaznie) patrí im. (Pre svoje pokrytectvo majú nepokojné duše. Vždy, keď niekto skríkne alebo sa nejaká udalosť odohrá, naplní ich strach, pretože si myslia, že sa ich pokrytectvo odhalilo.) To oni sú ten (skutočný a skrytý) nepriateľ, preto si daj pozor na nich. Boh nech je proti nim (nech svoj hnev na nich zošle) . Kam sú zvedení (zo správnej cesty, nevidia, čo je správne a čo nie napriek všetkým dôkazom, ktoré na vlastné oči uvideli) , (4)
(4): Veta „Boh nech je proti nim“ sa používa na upozornenie toho, kto počúva alebo číta, aby si dal pozor na to, čo koná, pretože inak ho zasiahne hnev, trest a sila Božia.

5.Ak by im (týmto pokrytcom, ktorých tvorili poprední, vysoko postavení a majetní ľudia) bolo povedané: „Poďte (k poslovi Muhammadovi) , aby pre vás posol Boží (Muhammad) poprosil (Boha) o odpustenie (aby vám Boh odpustil to, čoho ste sa dopustili) “, obrátia svoje hlavy (na druhú stranu s pohŕdaním a povyšovaním sa) a uvidíš ich, ako sa bránia (a odvracajú od toho, k čomu ich vyzývaš) , povyšujúc sa (nad to, aby pre nich prorok Muhammad poprosil o odpustenie Boha najvyššieho) .
6.Je im jedno (týmto pokrytcom) , či pre nich (Muhammad) budeš prosiť (Boha) o odpustenie, alebo pre nich o odpustenie prosiť nebudeš. Boh im neodpustí. Pretože Boh správne neusmerní ľudí spurných (pokiaľ ostanú na svojom pokrytectve, tak im nepomôže ani to, že pre nich o odpustenie prosiť budeš) ,
7.To oni (títo pokrytci) sú tí, ktorí hovoria: „Nemíňajte (finančne nepomáhajte a zo svojich majetkov nerozdávajte) na tých, ktorí sú u posla Božieho (Muhammada) , až kým sa nerozpŕchnu (nepomáhajte tým muslimom, ktorí emigrovali k nám z Mekky, až kým ho neopustia) “. Bohu náležia pokladnice nebies a zeme (všetko, čo kto mal, má alebo bude mať, pochádza od Boha a z jeho príkazu, takže bez ohľadu na to, či niekto bude finančne pomáhať týmto emigrantom, alebo nie, aj tak im Boh pomoc pošle) , ale pokrytci nič nechápu (nechápu, že všetko závisí od Boha, nie od nich) ,
8.Hovoria (títo pokrytci okrem spomenutého v predchádzajúcom verši) : "Ak sa vrátime do Mediny, vyženie z nej mocnejší (a bohatší) slabšieho (a chudobnejšieho) . (Mocnejšími mysleli títo pokrytci seba a tými slabšími a chudobnejšími mysleli proroka Muhammada a muslimov, ktorí z Mekky emigrovali.) Bohu ale náleží moc, jeho poslovi (Muhammadovi) i veriacim (muslimom, ktorí posla Muhammada úprimne nasledovali) , pokrytci to však nepoznajú (nepoznajú túto skutočnosť a myslia si, že oni majú moc nad všetkým) .
9.Vy, ktorí ste uverili, nech vás neodpútajú vaše majetky a ani deti od spomínania si na Boha (od vykonávania základných náboženských úkonov a dodržiavania toho, čo Boh uložil) . Kto by tak robil (vždy dal prednosť niečomu zo spomenutého pred spomínaním si na Boha a pred dodržiavaním toho, čo On uložil) , to bude ten, kto prehral (život pozemský i posledný a večný) . (Vo verši sa spomínajú majetky a deti, pretože práve ony dokážu človeka najviac zamestnať a odviesť jeho pozornosť od všetkého ostatného.)
10.Míňajte (na dobročinné účely a na účely, ktoré Boh uložil) z toho, čo sme vám dali, predtým než sa dostaví k niekomu z vás smrť, keď (takýto umierajúci človek) povie: „Pane môj, odlož môj odchod (zo života pozemského) o krátky čas, aby som finančne pomáhal (tým, ktorí to potrebujú a ktorým si pomoc prikázal) a aby som patril medzi zbožných“.
11.Boh neodloží odchod (zo života pozemského) žiadnej duše, keď príde jej čas (odchodu zo života pozemského) . Boh dobre vie o tom, čo konáte.
(Korán, Pokrytci)

PS: Rozumiete tomu? Alebo je pre vás ten text smiešny a nezmyselný?


5.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 11. 2012, 16:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:07 avatar
Mnohi hraju formu, ze veria alebo ju vyslovene akoze neodmietaju(aby si chapala napr. agnostici su taki). Robia to pre pokoj a zachovanie vyhod, pripadne na manipulaciu, aby zviedli tych co veria. Ti pokrytci su ludia zjavom casto pekni, mili, pekne rozpravaju a su navonok toleratni a chapavi. Avsak neprejavuju navonok to co citia naozaj, hovoria ine - to je to pokrytectvo. Su presvedceni, ze viera je hlupost, veriaci nemaju logicke myslenie a nerozumeju vedeckym poznatkom, Boh neexistuje a casto vedome ci nevedome sa presvedcit a stiahnut k sebe aj ozajstne veriach ludi. Ich neveria, ktoru navonok prejavuju ako viera pouziva jedinu techniku a tou je spochybnovanie aj veci jasnych, zjavnych a vseplatnych. Su mili, pritom neustale su zamerany voci viere a Bohu a maju silnu tuzbu a motivaciu presvedcit tych hlupejsich, menej chapavych a nelogickych veriacich, lebo si niekedy ti neveriaci myslia, ze maju vedecke poznanie a maj dokazy. Tu sa pise dalej o tom ako neveriaci nechcu podporovat vieru a jej institucie, vid nazor mnohych aj tu ateistov - odluka cirkvi od statu, nechcu, aby ich peniaze isli na tieto ucely a bojuju za to silou mocou. Avsak keby veriaci chceli odluku penazi veriacich od neveriacich, myslim, ze neveriaci by pokapali hladom, ale to len tak mimochodom ako sa naozaj veci maju. A ze, sa moze stat, ze kto druhemu jamu kope sam do nej spadne. Neveriaci ma casto pocit, ze je mudrejsi, silnejsi, sebestacnejsi, ze su panmi svojho zivota a vlastne aj statu, preto presadzuju svoju politiku neviery vsade. Dalej sa pise o tom, ze clovek nema zabudat a ma byt vdacny Bohu, aj ked ho neraz zamestnava rodina, deti, majetky - na svoju dusu by si mal najst cas. V tomto svatom texte sa pise o potrebe dat fin. milodarov nudznym. Vsimni si vsak rec neveriacich, modernych a akoze rozumne zmyslajucich ludi - ze netreba dat hoci len male peniaze, lebo ich ten zobrak prepije, ze si moze sam za svoju situaciu... Teda sami aktivne nedavaju milodary a chcu svojou recou propagandistickou zviest na tuto cestu aj veriacich. Je to jasnejejsi?


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 17:36 avatar
...nie je mi to jasnejšie...hypotetickéééé...zovšeobecňuješ, už toľko nerozmýšľaj, vytváraš si ničím nepodložené domnieky, dedukcie o druhých a to nie je správne. Venuj sa komkrétnym prípadom.


23.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:41 avatar
Petrana si zlata aka si uprimna. Ale ja som sa tu snazila vysvetlit aktualne a konkretne. No nic asi com cudna, ale mna citanie tych textov tesi a ukludnuje a potesuje dusu.


32.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 18:02 avatar
...a budem ešte úprimnejšia!  Okrem archaických biblických textov mimo dobu, mi lezú na nervy aj cirkevníci, ktorí si myslia, že majú vlasynícke práva na Boha a z toho dôvodu si dovoľujú tvoriť ničím nepodložené dogmy!


39.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 18:18 avatar
Petrana rozumiem.


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 16:16 avatar


3.
označiť príspevok

Luciferium žena
   11. 11. 2012, 16:21 avatar
a co sa ma teraz akoze coho bat..muhamada,moslimov,boha,mekky,koranu


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   11. 11. 2012, 16:24 avatar
Je to salat, co z toho vlastne plynie??


6.
označiť príspevok

Luciferium žena
   11. 11. 2012, 16:28 avatar
z toho plynie ,ze niekto si chce sediet na trone,ktory mu nepatri


7.
označiť príspevok

Luciferium žena
   11. 11. 2012, 16:29 avatar
idioti a pokrytci su vsetci,ktori formou nabozenstva hlasaju pravdu a druhych poucuju kamstvom o klamstve a so zakerackym zamerom manipuluju s vedomim inych


8.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:01 avatar
moj dedo vravieva, ze pismu porozumiem, az ked budem prebudena, tak ho zatial necitam, lebo este stale sladko spim..
Súhlasí Petrana


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 17:10 avatar
....bububu! - Budím ťa! 
Súhlasí Lea Pragmatická


15.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:19 avatar
to sa neda...to mozem len ja sama, ale chce sa mi?..v.lastne niekedy aj ano, ale nechcem teraz takto od temy..
lea,tak ja si to precitam, ale nezarucujem, ze napisem cosi mudre )


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:22 avatar
Winry ty sama sa mozes prebudit. Mam vsak nazor, ze to samoprebudenie musi byt niecim inicializovane. Urcite je to pokorou a vierou a uspesnym zdolanim zivotnych skusok a previerok. Aspon ja si to myslim. No precitaj, nech ta neodradi ten akoze starodavny text, ved je tak lahky, aktualny a povzbudzujuci.


17.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:28 avatar
no ku mne su bohovia celkom nakloneni, ukazali mi cestu prebudenia..len som strasne neposlusna 


18.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:31 avatar
no vidis


19.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:32 avatar
ale nie je to cesta pokory...idem si to uz precitat..


20.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:34 avatar
To nemozem vediet. Preto nevylucujem.


12.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:11 avatar
Winry nesranduj, ved ten text je jasny, hoci pisany archaickou recou, ale uplne sedi na sucasnu tzv. modernu a vyspelu dobu, aj ked pochybujem o vyspelosti nasej doby.


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 11. 2012, 17:12 avatar
v kazdej dobe to iste...
Súhlasí Ranexill


9.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 17:07 avatar
....pošlime to Ficovi. 


13.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:12 avatar
Petrana skus.


22.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:38 avatar
to boli lea..ten Boh je zly..Boh, ktory neodpusta je divny Boh..no vidis..nerozumiem tomu..


24.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:47 avatar
Winry v poriadku. Kazdy si to vysvetluje inac. Cakala som, ze niekto so mnou bude na rovnakej dlzke a mat podobne vysvetlenie a chapanie. A mozno to nie je ani potrebne, a tak je to spravne. Neviem.


26.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:53 avatar
vidis lea, pre niekoho je aj sviatost oltarna svatejsia ako samotny Kristus, pre niekoho je dolezitejsia samotna nedela v kostole ako ludska bytost...ludia su rozni..niekto Boha vo vrahovi nevidi a ani v pokrytcoch..a mozno nicomu nerozumiem..
ja uz nehladam nikoho, je to hrozne zistit, ze som na svete "sama"..no zaroven aj oslobodzujuce..


28.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 17:57 avatar
Winry asi to bude tym, ze kazdy z nas je jedinecny, nemozeme mat rovnake zmyslanie a chapanie veci. Ved ked aj dvaja ludia pozru na tu istu vec, kazdy si vsimne nieco ine a inak opise - hoci by islo len o kvety vo vaze. Akoze nehladas si frajera ci manzela ci ako to chapat? Vela zien aj muzov si nehlada protipol a nechce s niekym spolocne zit. To si myslela?


31.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 18:02 avatar
sama v zmysle, ze sa nemozem na nikoho spoliehat..lebo ja som pricinou svojich problemov a ja si ich mozem aj vyriesit..
Súhlasí Petrana


37.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 18:16 avatar
V poriadku. Ja mam iny nazor. Za niektore veci si mozem sama, niektore nemozem ovplyvnit a nemozem za nich. Su veci, ktore mozem zlepsit, odstranit sama, su veci, ktore musia urobit druhi. Nevztahujem si vsetko na seba a nemyslim si, ze som za vsetko zodpovedna ja, aj ze vsetko co sa mi deje je preto, ze sama som si na vine alebo ked dobre sa mi udeje, ze je to zato, ze som taka mudra a sikovna, vzdy si myslim, ze je tam pomoc, pricinenie aj druhych ludi. Skratka nevztahujem si len vylucne na seba svoje chyby, a takisto svoje uspechy nepripisujem len sebe. Bez druhych ludi by som nebola to co som, aj ked mnohe veci fyzicky prevediem sama.


38.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 18:18 avatar
vzdy mozem nieco urobit...mozem sa zobudit


41.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 18:20 avatar
Na povel? Ci na pockanie? Ide to vobec?


43.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 18:27 avatar
ved to nie je ziaden zazrak..ale mne sa nechce 


44.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 11. 2012, 18:30 avatar
Moze byt. Ja vsak osobne to povazujem za zazrak a dar. Tiez si myslim, ze nie je to mojou zasluhou alebo sa da na zaklade vlastneho rozhodnutia ci vole. Ale to je moj nazor.


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 11. 2012, 17:49 avatar
inac dnes bola podobna kazen v kosiciach v kostole...(pocul som cez radio)... bolo to o milodaroch a darovani... ze zena ktora dala milodar 2 haliere dala ovela viac (dala vsetko co mala) ako bohaty ktory dal sice viac... ale len z prebytkov...
Súhlasí Lea Pragmatická


27.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:56 avatar
to nie je to iste..nehovorili tam o tom, ze nemame odpustat, ze nam Boh neodpusti, ak nase srdcia nie su este cire..


29.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 17:57 avatar
aj ked aj to je blbost..odpusta len ten, ktory si mysli, ze ma dovod byt dotknutym...


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 11. 2012, 18:03 avatar
myslene bolo tak... ze ten bohaty to tam daval preto ze tie milodary sa hadzali do velkej truby... a vtedy to tak fajne zacvendzalo a kazdy ho videl ze to urobil... a preto sa spraval pokrytecky


34.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 18:05 avatar
...do veľkej trúby?  A nebolo to účelové?


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 11. 2012, 18:07 avatar
pokladnicka v tvare truby )) (neviem... toto ma zaujalo ked som to pocul) asi bolo ))


36.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 18:14 avatar
viem, bola som na tej omsi...
no pravda, ale pozerat sa na takych ludi zhora nas nerobi o nic lepsimi..


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 11. 2012, 18:19 avatar
nerobi


42.
označiť príspevok

winry žena
   11. 11. 2012, 18:22 avatar
tak o com tie omse vlastne su?
..ale tak vsetci sa spravame obcas ako somari..)))


30.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 11. 2012, 17:59 avatar
...to sa sem hodí EXY do témy pokrytci! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:59,  je usmevne ako do všetkeho montuješ RKC......*03*03*03
dnes, 02:57,  Zjv 3:7-11 "filadelfskej cirkvi napíš: Toto hovorí Svätý, Pravdivý, ktorý má...
včera, 23:50,  Knieža Matúš rozpráva Slobodný vysielač - moderuje Ing. Peter Zajac-Vanka, predseda Klubu...
včera, 22:47,  (112,113) Era, nebodaj si nemyslíš, že naše slovenské názvoslovie je bezobsažné...?! A...
včera, 22:30,  Ak poznáš ako sa sadi stromček nejde o nič nadzmyslove
včera, 22:19,  To si píš že mám zábrany.
včera, 22:18,  to si hovor pred zrkadlom.... Osvietený tu dava perfekt clanky, ktore si možeš overiť...a su...
včera, 22:17,  To je vec názvoslovia.
včera, 22:14,  Nič nadzmyslove neexistuje.....iba ak nepoznané tak ako treba
včera, 22:11,  ezoterika, možno okultizmus....nejake duchovne svinstvo
včera, 22:04,  (103) Era, ja sa neuspokojím s ponúkaným výberom, ja chcem poznať Tvoj osobný. Hádam...
včera, 21:57,  Cesta do otroctva. Zadĺžme sa! Relácia predsedu Klubu národohospodárov Slovenska Ing. Petra...
včera, 21:24,  náš alternatívny súdruh havran mortalita na covid 19 je dodnes za pár mesiacov 600 000...
včera, 21:19,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?
včera, 21:18,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?*15*15*15*15*15*15*15
včera, 21:17,  Spamuješ ho preto aby si dostal bann . Ten si dostal asi 100 krat za spamovanie ale je ti to...
včera, 21:16,  Premiéra premiéra autor: Ľubo Nemeš Neviem, či už ubehlo zdvorilostných 100...
včera, 21:11,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ? *15*15*15*15*15*15
včera, 21:11,  Osvietený- nebuď poslom ohromujúcich správ - aká je úmtrtnosť na COVID19? Vieš to...
včera, 21:11,  Mal toho veľa
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(137 226 bytes in 0,335 seconds)