Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Pohoda – festival politickej piesne

26
reakcií
689
prečítaní
Tému 24. júla 2018, 09:34 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 10. 2009
0
08. 12. 2015
2
03. 04. 2009
10
23. 10. 2011
1
05. 08. 2013
15
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 7. 2018, 09:34 avatar
Pohoda – festival politickej piesne
(Alebo „slušné“ Slovensko ukázalo svoju pravú tvár)
ROMAN MICHELKO

Keď pred takmer desiatimi rokmi začala Iveta Radičová svoju prezidentskú kampaň, zvolila si ako svoje ústredné heslo slušnosť. Akoby tým chcela naznačiť, že ľudia, ktorí ju podporujú, sú slušní a tí ostatní nie. Jej kampaň bola založená na elitárstve, sama seba prezentovala ako obraz toho „lepšieho Slovenska“, vzdelanejšieho, empatického, aktívnejšieho s tým, že tí, ktorí si dovolili ju nepodporovať, sú menej aktívni, xenofóbni, spoliehajú sa na cudziu pomoc, skrátka je to to „horšie“.

Ako vtedy skončila, vieme. Stala sa síce ikonou bratislavskej kaviarne, ale ľudia akosi vycítili falošnosť jej rétoriky, hlavne ak sa jej slová tak diametrálne rozchádzali s činmi. Bola to Iveta Radičová, ktorá dlhodobo robila poradkyňu antisociálneho netvora Kaníka. A z role empatickej osoby vypadla aj vtedy, keď ako opozičná politička kritizovala zámer vtedajšej Ficovej vlády spätne vyplatiť protiústavným spôsobom zrušené invalidné dôchodky napríklad beznohým baníkom.

Vráťme sa však k dnešku. Slušnosť je znova erbovým znakom opozície. „Slušné“ Slovensko sa prezentuje ako lepšia alternatíva súčasnej koalície. Až na to, že znova a často vypadáva zo svojej role. Na „festivale politickej piesne“ v Trenčína, veru, Pohoda je dôstojným nástupcom festivalov politickej piesne v Sokolove či Martine, sa „slušáci“ znova a naplno prejavili. Davová nenávisť, rozhecovanie tých najnižších pudov, neskutočná koncentrácia tých najskompromitovanejších opozičných „elít“ na čele s Kiskom degraduje tento multižánrový festival na miesto ideologického výplachu mozgov.

Vráťme sa k top incidentu na tomto festivale. Obeťou koncentrovanej nenávisti sa stal ideový kritik tohto festivalu, poslanec Ľuboš Blaha. Iste, Ľuboš Blaha patrí medzi politikov, ktorí si neberú servítky. Jeho vyjadrenia sú často aj príkre, jednoznačné a polarizujúce. Nespomínam si však, že by klesali až do osobnej roviny, že by dehonestovali konkrétne osoby a ak, tak len za jasné a jednoznačné pomenované osobné zlyhania. Reakcia „slušného“ Slovenska na seba nenechala čakať. Jeho v značnej miere oprávnená kritika tohto festivalu mu vyslúžila davovú nenávisť, za ktorého réžiu by sa nemusel hanbiť ani Goebbels. Premietanie tváre oponenta na veľkoplošné plátna sprevádzaná davovou nenávisťou je niečo, čo sotva prekoná dno politickej kultúry. Tento model vzbudzovania nenávisti je doslova a do písmena prevzatý z Orwellovej dystópie 1984. Nechce sa ani veriť, že povestné desaťminútovky nenávisti by dnes Orwell mohol študovať na Kaščákovej Pohode.

Dostali sme sa do situácie, keď oponenti súčasnej koalície možno podprahovo dokazujú, čoho sú schopní. Na mítingoch, ktoré sa konali na jar, sa objavili transparenty, na ktorých boli okrem iných politikov aj fotografie už spomenutého Ľuboša Blahu vo väzenskom mundúre a za mrežami. Čo bude nasledovať ďalej? Šibenice? Kde sa zastaví nenávisť a ochota priam fyzicky likvidovať svojich oponentov?

„Slušné“ Slovensko vzniklo z idey dvojakej morálky a extrémneho morálneho relativizmu pravdoláskarov, havloidov či slniečkarov. Práve tých, ktorí považujú tradičnú rodinu za prežitok, ktorí veľmi agresívne presadzujú gendrovú ideológiu. A vo svojom ťažení dehonestujú, zosmiešňujú a denuncujú svojich kritikov či oponentov. Na vlastnej koži ich „priazeň“ pocítil kňaz Marián Kuffa, ktorého jediný, ale zato najväčší a neodpustiteľný hriech spočíval v tom, že sa postavil za ochranu nenarodeného života. Vynieslo mu to posielanie do cirkusu a masívny verejný výsmech.

Vysmievajú sa mu tí, ktorí sú na jednej strane veľkí humanisti, dokonca až takí, že zaviedli do jazyka absurdnosti typu humanitárne bombardovanie... Títo ľudia na jednej strane obhajujú inak neobhájiteľné permanentné a masívne zlyhávanie pri riešení imigračnej krízy, na druhej strane ani okom nemihli, keď antisociálny netvor Kaník bez náznaku čo len mikroskopickej empatie pripravil dlhoročných invalidných dôchodcov, napríklad beznohých, o invalidné dôchodky, čím mnohých z nich priviedol do bezvýchodiskovej životnej situácie, ktorú nezriedka riešili skratovo a tragicky.

Inak povedané, sebastredné pseudoelity, ktoré sa osobnostne prejavujú myšlienkovým oportunizmom, šedivosťou, instantným myslením a neoriginálnosťou si svoju frustráciu z absencie akéhokoľvek uznania kompenzujú osobnou nevraživosťou a neznášanlivosťou voči všetkým osobám, myšlienkam a ideám, ktoré nevyznávajú ich hodnoty. Väčšinová verejná mienka, alebo inak povedané, verejnosť je pre nich banda hlupákov, u ktorej nie je možné hľadať akúkoľvek racionalitu či súdnosť. Predstava, že by ulica dokázala o niečom kriticky rozmýšľať, je pre nich v lepšom prípade detinská, v horšom absurdná, predovšetkým však názory ulice treba nálepkovať, škandalizovať denuncovať, pretože oni – kaviareň – sú síce dlhodobo neuznaní, ale predsa len elity, ktoré kultivujú verejný diskurz.

Svoju kreativitu a skutočné názory dnes a denne prezentujú na neskutočne nenávistných stránkach typu Zomri, resp. Zomri Official – Keep Calm and Zomri alebo Cynická obluda. Predovšetkým web Zomri pritom „nerieši“ konanie či názory objektov svojich hrubozrnných útokov, ale ich dehonestácia je výsostne osobná s cieľom potupiť a zosmiešniť či uraziť predovšetkým danú osobu, nie jej názory.

Ak by táto skupina egocentrikov mala svoje teritórium vykolíkované kaviarenskými rezerváciami v centrách veľkomiest, bolo by to v poriadku. Demokracia je aj o tolerovaní prázdnych a falošných fanfarónov, ktorí sa dnes a denne opájajú svojou veľavýznamnosťou. Problém je v tom, že táto počtom mikroskopická skupina v podstate ovláda takmer celý mediálny mainstream. A tak nám denne niekto navráva, že politik, ktorý si dovolí načúvať názorom svojich voličov, je extrémne zavrhnutiahodný populista, že úlohou politika je kultivovať a vychovávať tupú, xenofóbnu a hlúpu ulicu. Politik, osobnosť či dokonca štátnik má nielen právo, ale priam povinnosť ísť proti mienke ľudí a vychovávať ich. Je priam jeho povinnosťou ignorovať svojich voličov, ak nie sú dostatočne na výške ním deklarovaných morálnych postojov. Čo je však najhoršie, táto skupina si osobuje právo morálne a profesijne likvidovať každého, kto si dovolí ten prepych vo verejnom priestore hlásať niečo iné, než čo je dopredu naoktrojované strážcami „verejných cností“.

Dnes sa tak naša spoločnosť dostala do stavu, v akom bola v čase zenitu normalizácie. Za iný nepohodlný názor dnes síce ešte nehrozí väzenie, ako to bolo v päťdesiatych rokoch, ale mediálne popravy sú na dennom poriadku. Verejný diskurz neskutočne zhrubol a ak by sa jeho nositelia naozaj dostali k moci, môže to mať pre našu spoločnosť fatálne následky. Čím skôr si to kritická masa voličov uvedomí, tým lepšie. Možno sa ešte bude dať zabrániť najhoršiemu.

(Text vyšiel aj na webe Ihodnoty)
Súhlasí Kaies


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 10:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 10:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Kaies muž
   24. 7. 2018, 12:21 avatar
2. Na takéto komunikáty bude v budúcnosti nazerané ako na dokumenty o tom, kam vedie použitie lži ako pracovnej metódy v politike a žurnalistike takýmto politikom podriadenej. Pre krátkodobý efekt sa raz zaklamalo a potom sa musí ďalej klamať, klamať a klamať. A keď hrozí, že účinok pôvodnej lži vyprchá a pôvodné rozhodnutia sa budú musieť revidovať, vymyslí sa ďalšia lož. A naďalej sa klame,klame a klame. Po čase sa však dostavujú následky neustáleho klamania a hrozí, že sa celý systém vytvorený na lžiach a zo lží zrúti, tak sa označí vinník, následky vlastných lží sa pripíšu vykonštruovaným aktivitám účelovo vytvoreného nepriateľa a ďalej sa klame, klame a klame.

Dokedy?
Je jasné, že donekonečna sa to nedá. Raz sa to musí skončiť. Ale ako?
Lepšie by bolo dostať rozum a šialencov zastaviť už teraz.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 13:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Kaies muž
   24. 7. 2018, 15:03 avatar
Ja si myslím, že k anexii ani okupácii Krymu nedošlo.
Mám podozrenie, že útok novičokom v Británii je podvod.
Som presvedčený, že Rusko nijako nadštandardne nezasahovalo do amerických volieb (nie viac, ako bežne napr. USA zasahujú do ruských volieb).
A myslím si, že to, čomu sa hovorí hybridná vojna, je bublina, Medzi veľmocami také "hybridné vojny" prebiehajú s väčšou alebo menšou intenzitou odjakživa, samozrejme s prostriedkami na úrovni doby.
Môj názor je, že to, čo si zverejnil a všetky podobné články, sú účelové texty písané na objednávku alebo výtvory autorov - obetiam podvodov.

Pokiaľ nedokážeme rozlišovať medzi lžou a pravdou, sotva odlíšime tvrdenie od faktu, či indíciu od dôkazu.
Súhlasí ardzun, Kasafran


10.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Kaies muž
   24. 7. 2018, 15:59 avatar
10. Pretože doteraz nebol predložený jednoznačný dôkaz o ruskom zasahovaní do amerických prezidentských volieb, pričom je po takom dôkaze obrovský dopyt.
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 7. 2018, 20:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Kaies muž
   24. 7. 2018, 15:05 avatar
Noční vlci podľa mňa predstavujú väčšiu hrozbu, ako Máša a medveď, ale nie je dôvod na paniku.
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 15:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Kaies muž
   24. 7. 2018, 16:06 avatar
11. Veď práve preto som napísal, že podľa mňa predstavujú väčšiu hrozbu ako Máša a medveď.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 7. 2018, 16:49 avatar
Dnes to isté robia Trump a Merkelová !!!!!!!!!!!
Súhlasí Kaies, Kasafran


17.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 17:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 7. 2018, 17:15 avatar
Máš na výber 2 možnosti: naučiť sa používať mozog pri čítaní príspevkov, alebo podať trestné oznámenie, ktorým sa pred policajtmi zosmiešniš. Veď ty o sebe musíš vedieť, že myslením si to v živote ďaleko nedotiahol.
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 7. 2018, 17:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 7. 2018, 17:18 avatar
Iba v tvojich onanačných snoch.


23.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 7. 2018, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 7. 2018, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 7. 2018, 11:31 avatar
pohoda je sviatok slobody mutižanrovej hudby. prave tento fest ma množstvo oceneni z celeho sveta. Miško Kaščák robí pohodu na výbornú. preto sa teši obrovskej navštevnosti.


14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 7. 2018, 16:20 avatar
Ale na Východnú nemajú, trošku sa približujú, ale len ťroťkúúúúúúúúú    
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 7. 2018, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 7. 2018, 11:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Kaies muž
   26. 7. 2018, 11:19 avatar
Toto malo zaznieť na Pohode...
http://www.youtube.com/watch?v=wo0qoHcJ3Q8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 7. 2018, 11:50 avatar
Kaies,
avantgardista Kaščák by to zrejme za žiadnu cenu nedovolil, pretože šachy nie sú šaty a šaty nie vždy robia človeka...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:32,  Nech sa posvati meno tvoje Vladimir Vladimirovic Putin inkarnacia Jezisa Nazaretskeho hovori...
dnes, 10:00,  Odkiaľ pochádza väčšie zlo? To môže posúdiť, každý sám samozrejme, keď chce a je...
dnes, 08:05,  VÁCLAV - JE TO MOŽNÉ? TO JSME NEVĚDĚLI?  Bohužel, mnozí věděli, ale nikdo to...
dnes, 07:08,  Teraz čítam o vesmírnych ľuďoch na wiki. *21
dnes, 07:01,  Zabrániť asi nie, ale upozorniť ľudí, aby sa nedali čipovať.
dnes, 07:01,  Necítil som to ako napadnutie.*21
dnes, 07:00,  AAle chcú to čipovanie zabrániť či? *21
dnes, 07:00,  Že som ťa neoprávnene napadol.
dnes, 06:59,  Vesmírni ľudia hovoria o čipovaní ľudí.
dnes, 06:59,  Prečo sa ospravedlňuješ? *21
dnes, 06:58,  Ok. Tak prepáč.
dnes, 06:55,  Ahoj slušný človek. Ja nie som u nikoho. *21 Pojem vesmírni ľudia počujem prvý krát.
dnes, 06:50,  Ahoj Teoma. Už dávnejšie som sa ťa pýtal, či si u vesmírnych ľudí. Dedukujem podľa...
dnes, 06:40,  Viac lásky ako uctievania.
dnes, 06:17,  "Jehova, tvoje meno je večné. Jehova, tvoja sláva pretrvá po všetky generácie.” -...
dnes, 06:10,  "Spravodliví budú vlastniť zem.” - Žalm 37:29. Dávid v žalme, ktorý je dnešným...
dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
dnes, 01:00,  https://www.youtube.com/watch?v=hjTcOYfMl9Y Svetlá dobrú noc, * ranexil *
dnes, 00:02,  Zdá sa, že tu máme späť mil a nička alias kacíra......*13 vitaj, kade si sa fľákal...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 641 bytes in 0,236 seconds)