Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pocity potvrdili aj dáta. Dezinformačné médiá pred voľbami podporovali kotlebovcov

20
reakcií
131
prečítaní
Tému 11. júna 2020, 18:01 založil Čeka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Čeka muž
   11. 6. 2020, 18:01 avatar
Dezinformačné médiá referovali o ĽSNS ešte o 25% častejšie ako weby štandardných médií.

Mimovládne organizácie Globsec a MEMO 98 preskúmali predvolebný obsah štandardných ale aj tých menej štandardných médií (dezinformačných). Podrobné výsledky nedávno zverejnili v štúdii. Prvú polovicu spracovala organizácia MEMO 98 a druhú Globsec.

Metodológia výskumu kombinovala kvantitatívnu a kvalitatívnu analýzu prezentácie kandidujúcich strán v televízii, online médiách ale aj na sociálnych médiách.
RTVS a TA3 tlačili SNS. Potvrdili čísla

Analytici zistili, že dominantným zdrojom informácií bola pre občanov televízia, ktorú ako zdroj na prvom mieste uviedlo 52 percent opýtaných. Online média ako prvotný zdroj informácií slúžila pre 17 percent ľudí a sociálne siete pre deväť percent.

RTVS sa vo svojom spravodajstve najviac venovala stranám vtedajšej vládnej koalície (Smer-SD, SNS, Mosti-Híd). V diskusných reláciách RTVS bola najčastejšie zastúpená strana SNS. Podľa analytikov RTVS jednoznačne nebola nestranná, SNS dostala neproporčne veľký priestor v spravodajstve aj v diskusných reláciách.

SNS dominovala aj v spravodajstve a diskusiách na TA3, kde získala až 20 percent politického priestoru. TV Markíza venovala skoro rovnaký čas vládnej koalícii a demokratickej opozícii.

Výskum televízií prebiehal od 14. januára do 24. februára a pokrýval hlavné spravodajské a diskusné relácie televízií RTVS, TA3, TV Markíza a TV JOJ.
Štandardné kriticky, dezinformačné pozitívne

Zaujímavé je porovnanie referovania o politických stranách v štandardných online médiách (Aktuality.sk, Sme.sk, Denník N, Hospodárske noviny atď.) a online médiách s problematickým obsahom, medzi ktoré autori zaradili Hlavné správy a Hlavný denník.

Štandardné média referovali o všetkých politických subjektoch neutrálne alebo kriticky. Viac kritické boli k vládnym stranám a k fašistickej ĽSNS. Hlavné správy a Hlavný denník písali o ĽSNS viac v pozitívnom svetle ako v negatívnom. Pomer pozitívnych a negatívnych zmienok bol 19,6 k 3,2 percentám, zvyšok tvorili neutrálne správy.

Taktiež viac pozitívne ako negatívne písali aj o vládnej strane Smer-SD (pomer 7,5 k 4,4 percentám).

Najviac interakcií na Facebooku 1,22 milióna získala strana OĽaNO. Spomedzi politikov bol v tomto smere najúspešnejší obdivovateľ marxizmu Ľuboš Blaha s 1,29 milióna interakcií.
ESET, liberáli a zapredané média

Analytici Globsecu monitorovali online priestor v troch obdobia počas piatich mesiacov od 1. októbra do 15. november, od 16. novembra do 26. januára a od 27. januára do 2. marca, teda do monitoringu zahrnuli aj dva dni po voľbách.

Spolu monitorovali 904 zdrojov, ktoré rozdelili do piatich skupín:

Weby štandardných médií
FB stránky štandardných médií
Weby s problematickým obsahom
FB stránky s problematickým obsahom
Otvorené FB skupiny s problematickým obsahom

Otvorené FB skupiny s problematickým obsahom tvoria špecifickú kategóriu medzi skúmanými kategóriami, pretože ich obsah tvoria priamo užívatelia Facebooku.

Až 20 percent príspevkov vo FB skupinách s problematickým obsahom tvorili správy o údajnom zasahovaní do volieb. Aktérmi tohto zasahovania do volieb mali byť prieskumné agentúry, mimovládne organizácie a ESET s liberálmi.

Analytici sa zaoberali aj najčastejšími naratívmi webov, FB stránok a otvorených skupín s problematickým obsahom. V tejto časti informačného spektra dominoval naratív Liberalizmus ako hrozba. Tento naratív démonizuje ideológiu liberalizmu, liberálne strany a jeho dôsledkom je okrem iného aj spochybňovanie systému liberálnej demokracie.

Liberalizmus bol často asociovaný s údajnou zvrátenou normalizáciou sexuálnych úchyliek s cieľom zničiť „tradičnú spoločnosť“.

Medzi ďalšie rozšírené naratívy patrili tie o zasahovaní do volieb konšpiračné naratívy a naratívy o oligarchoch a mainstreamových médiách, ktorým sa nedá veriť.

Po naratíve o hrozbe liberalizmu nasledovala téma o oligarchoch a ich údajnom prepojení na mainstreamové média.

Obe naratívy boli používané v kombinácii s cieľom oslabiť dôveru ľudí v nezávislú a investigatívnu žurnalistiku a posilniť ich záujem o dezinformačné média.
Náklonnosť dezinformátorov k ĽSNS

ĽSNS sa v januári dostala na druhé miesto v prieskumoch verejnej mienky a začali sa protesty na ich mítingoch čo sa odrazilo aj v pozornosti, ktorú jej venovali mainstreamové média. Od januára analytici evidovali najviac zmienok v štandardných médiách práve o ĽSNS. Po voľbách najviac pozornosti dostávala OĽaNO.

Web a FB stránky s problematickým obsahom referovali o ĽSNS ešte o 25 percent častejšie ako štandardné média. Pri referovaní o ĽSNS na problematických weboch a FB stránkach bola citeľná ich podpora.

K silnej podpore ĽSNS prispeli aj kotlebovské stránky ako Magazín 1 a Prehľad správ, ktoré stavali ĽSNS do centra pozornosti a spolu s ďalšími webmi a FB stránkami s problematickým obsahom propagovali ich aktivity.
antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 18:03 avatar
Jasné, že museli viac spomínať ľsns, lebo im skvelú propagáciu robil p. Kiska a aj p. Truban. Ináč by si ich ani nevšimli. 
Tak ako si dnes nevšímame p. Kisku - dravotné problémy a ani p. Trubana -ústup z pozície lídra strany.  


3.
označiť príspevok

Čeka muž
   11. 6. 2020, 18:10 avatar
Ano za ľudí ale i PS spolu odviedli skvelú prácu za posledné mesiace kde ľsns podľa všetkých prieskumov padala až na polovicu . Bolo totiž obdobie kedy ľsns mala i cez 16 % preferencí . Tak ako na koncovke vyletelo Oľano skvelým marketinkom fašisti padli na fajn číslo . Ani to už nie je realitou lebo par mesiacov po voľbách sa klub ľsns rosypal . Kresťanske ultras povedal dosť    


4.
označiť príspevok

Kacír muž
   11. 6. 2020, 18:16 avatar
Ty keď niečo zajebeš tak to nevie človek či má plakať, alebo smiať sa.    


5.
označiť príspevok

Čeka muž
   11. 6. 2020, 18:17 avatar
Ty si stretol niekedy i človeka ?


6.
označiť príspevok

Kacír muž
   11. 6. 2020, 18:18 avatar
Ťa je piča do toho !!!!!!!!


10.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 21:41 avatar
Samozrejme, že odviedli skvelú prácu. Prejavilo sa to vo volebných výsledkoch. Keď som predpovedal PS-spolu krásnych 6,99% všetci ste si mysleli, že som blázon, ktorý nerozumie politike. Samozrejme, že jej nerozumiem, ale trafil som skoro na stotinu presne.     Taktiež neuveriteľných niečo cez 5% Za ľudí bol pre mňa prekvapivý výsledok, tiež som im tipoval pod 5 %. Mýlil som sa, predsa u niektorých cigánov zarezonoval p. Kiska viac ako p. Matovič, preto ten postup do parlamentu. Všetci normálni voliči videli, že na deštrukcii a marení sa politika robiť nedá , že iba dokážu mariť a to je v parlamente na riť.   Preto tieto dve politické strany v budúcich voľbách budú iba prd vo vetre. 


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 21:46 avatar
Peter to som nikdy netvrdil ja som písal že hranica 7 % pre PS spolu môže byť osudová . Čo bude PS spolu alebo za ľudí v budúcich volbach dnes ani baba vanga netuší . Každopádne dostať sa do parlamentu so stranou ktorá existuje par mesiacov a byť vo vlade za neuspech strany nepovažujem . Každopadne vdaka stranam za ludi a ps spolu kotlebisti poriadne oslabili čo je len dobre . Po 4 rokoch už tato nehanebna kvazi strana nebude existovať a smer bude rad ak sa dostane do parlamentu


12.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 21:49 avatar
Edo.      baba Vanga netuší.    Zato ty s istotou tvrdíš, že ľsns nebude existovať a Smer sa pomaly ani do parlamentu nezmestí.  Je to možné, ale či to tuší baba Vanga.   


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 21:57 avatar
"Zato ty s istotou tvrdíš,"

Tú istotu si si domyslel    


15.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 21:59 avatar
Ja Edo, vždy s istotou tvrdím!!! Ba povedal by som, že hrdo, odborne a slušne.     
Som starší ako ty  takže to cítim v kostiach.    


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 22:06 avatar
A zostalo z toho hesla hrdo, odborne a šušne.


20.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 22:11 avatar
Šušne, aj takto by sa dal príspevok od štátu na chod strany nazvať, veď čože je to +/- 2 milióny €  Po ˇžních" za 4 roky vo vláde.  
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 22:17 avatar
Šušne pre SNS zostali ale ešte horšie z toho vyšiel súdruh dezinformátor Harabin to je jediná strana ktorej volebný výsledok ma veľmi potešil    

Tam sa na financovaní ešte čosi zabavíme .

                        

Strana Vlasť nevie vydokladovať, odkiaľ získava peniaze na kampaň, tvrdí TIS

Podľa Transparency International Slovensko (TIS) strana Vlasť Štefana Harabina nevie vydokladovať, odkiaľ získava peniaze na kampaň. Mimovládna organizácia na to upozornila na Facebooku. Vlasť už na svoj transparentný účet vložila 617 000 eur, pôvod peňazí však vysvetlila len pri 395 000.

„V kampani Harabina je ďalšia 220 000diera,” informuje TIS. Podľa mimovládky žiadna iná strana nemá „dieru” medzi deklarovanými darcami a medzi sumou, ktorú už vložila na volebný účet. Predsedníčka Vlasti Anna Žatková pre TIS uviedla, že mená darcov nepovedia.

„Zoznam darcov zverejníme v zmysle zákona,“ podotkla podľa TIS šéfka strany, čo v praxi znamená, že tak spravia najneskôr do konca marca tohto roku, teda až po voľbách. Podľa TIS tak pôjde „o najväčšiu predvolebnú kampaň – celkovo sa podľa nášho odhadu bude blížiť k miliónu eur, kde reálne volič nebude vedieť, kto ju vlastne zaplatil. A teda, komu bude chcieť byť strana po voľbách vďačná.”

Mimovládka uvádza, že krok Vlasti zrejme súvisí s kritikou, ktorú vyvolal ich doterajší zoznam veriteľov. Viaceré pôžičky poskytli ľudia, u ktorých je pochybnosť, že by na to mali zdroje. Pripomína, že aj financovanie minuloročnej prezidentskej kampane Harabina vzbudilo nedôveru. Vtedy ešte sudca Najvyššieho súdu SR prijal viacero podozrivých veľkých darov od svojej širokej rodiny. V týchto voľbách Harabin rodinu do financovania kampane nezapája. „Medzitým strana Vlasť roztáča kampaň v online prostredí na doteraz najvyššie otáčky. Len za včerajšiu reklamu na Google/Youtube a Facebooku minula 14 250 eur,” upozorňuje TIS.
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 6. 2020, 22:04 avatar
Ani moc domýšľať nemusel... 

"Už tento rok zanikne a bude rozpustená táto ostuda ".
 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/volicov-lsns-bude-stale-pribudat">Voličov ĽSNS bude stále pribúdať.
príspevok č.3...


18.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 6. 2020, 22:08 avatar
Môže to byť pravdou. Už tento rok môže byť ľsns rozpustená.  
Súhlasí Osvietený


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 22:09 avatar
era samozrejme že ľsns už dávno mala byť ako pospolitosť rozpustená ale nebola lebo Kočner to vybavil službičkou pre stranu smer

Kočnerova Threema: Kotleba mal podržať vládu za to, že ich nezrušia
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nuž ale zase až taká baba vanga nie som aby som ratal s Kočnerovým záujmom .

Uvidíme ako dopadne súd s Voccom a aký bude osud tejto strany ja tvrdím že je tu konečná


13.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 6. 2020, 21:52 avatar
Náš politológ z Haluzíc. A slama z čižiem trčí.                      Premier Kiska.                  
Baba Vanga NAS.             


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 18:21 avatar
Odpovedaj . Musíš tak tancovať ako ja budem písakať


8.
označiť príspevok

Kacír muž
   11. 6. 2020, 18:22 avatar
A dosť kua, viac dávok drog neber, bo zabiješ aj sám seba do piče !!!


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 6. 2020, 18:24 avatar
Pozorne opakuješ moje slová a zapíš si ich za uši alkáč
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:11,  havran vieš aká je pokuta za historicku pravdu v Rusku ??? *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 18:10,  Presne.....len neviem či si tie klamstva, čo do neho nahustili nezoberie aj do hrobu......
dnes, 18:09,  havran to nie je potrebne historia nie je tajna teda ak nepochádza zo ZSSR a Ruska ako príbeh o...
dnes, 18:08,  Túžia po konci, ale stále ich predbieha ich vlastný individuálny koniec a koniec tohto...
dnes, 18:07,  prave naopak, ten gulaš maju ludia, ktorí boli krmení ruskými hovnometmi.....dozvedate sa...
dnes, 18:07,  17- apage satanas..... Neguješ Boží zámer! Boh nás stvoril, aby sme sa duchom...
dnes, 18:06,  Lebo USA 2 svetovu vojnu paktom Ribbentrop - Molotov na rozdiel od ZSSR anexiou Poľska a...
dnes, 18:04,  Ťažko sa ti havran pravda číta a chapem že ťa učili celý život klamstvá. Veď o tom bol...
dnes, 18:01,  Na USA nedopadla jediná bomba, taký ZSSR bol rozbitý.
dnes, 18:00,  21- "ma nehnevaj" *21, normálne mám problém pochopiť, ale pokúsim sa:...
dnes, 18:00,  havran a teraz môžeš mudrovať Ano USA poslali pomoc 50 miliard a nechali si dobre...
dnes, 17:58,  Po pomoci UNRRA...
dnes, 17:58,  Osvietený - niečo si nepochopil , alebo nevieš? Tie dodávky si Amíci nechali dobre...
dnes, 17:55,  Po lend lease bez ktorej by Nemecko nebolo porazené prišla i pre našu krajinu UNRRA A takto...
dnes, 17:54,  Osvietený si jednoducho JAJÁK! A prestávaš mať to v hlave už usporiadané, aj tie tvoje...
dnes, 17:53,  Pearl Harbour bol v USA ?*13*13*13 Jasne že viem koľko zarobili Lend-Lease USA...
dnes, 17:52,  tomas12345, jednorazová pomoc veľa nerieši... má svoje limity,... chudobu je potrebné...
dnes, 17:52,  Veď to havran ten má v hlave poriadny guláš :)
dnes, 17:51,  Pre Eda sú náš vzor, takže máme čo robiť ani v 90-tych rokoch sme ich nedokázali dohnať.
dnes, 17:48,  hokejis- to vieš, ten guláš čo má v hlave korenený nenávisťou nepustí*39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 977 bytes in 0,420 seconds)