Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  počítače  téma
kategórie:  

Počítačová závislosť

37
reakcií
2779
prečítaní
Tému 31. októbra 2010, 02:51 založil Adrian.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 02:51 avatar
V období mojich 13 rokov som bol závislý na počítačovej hre Counter Strike 1.6 (ďalej už len CS). Keď som nemohol hrať, býval som aj trochu agresívny a nervózny. Priemerne som hrával 4 až 5 hodín denne (cez víkend viac, cez týždeň menej). Ale boli aj časy, keď som hrával až do úplného vyčerpania. Cez jedny letné prázdniny som pri tejto hre strávil vkuse až 36 hodín (áno, stopoval som to, pretože vtedy som sa s tým chválil; prestávky boli minimálne - záchod a párkrát som si dal krajec chleba so salámou a čistú vodu). Čo je na tom trochu zarážajúce, že som hneď potom nešiel spať. Veľmi ma bolela hlava (čo bol dôvod, prečo som hru ukončil), ale necítil som únavu (bol to taký zvláštny pocit). A tak som šiel ešte vonku za kamarátmi (chcel som sa trochu prevetrať), kde som strávil asi 6 hodín a až potom som si ľahol spať. Keď počítam, že hru som začal hrať asi 7 až 8 hodín po tom, ako som vstal, tak som dokopy nespal až 50 hodín (viem, že rekordy sú oveľa vyššie, viď tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - ale ja netrpím nespavosťou a myslím, že aj to je dosť). Pri hraní som vôbec nemal pojem o čase. Hodina mi pripadala asi ako 15 minút.

V tom období som si uvedomoval, že počítačové hry (predtým som hrával samozrejme aj iné, ale neskôr už iba výlučne CS) hrajem viac, ako by som mal. Nemal som vtedy vôbec na nič čas a najhoršie bolo, že rodičia nemali čas na mňa a tak mi to nemal kto obmedziť. Dokonca som si sčasti uvedomoval, že som závislý. Ale vždy, keď som nad tým večer rozmýšľal (často som mal výčitky svedomia, že som za celý deň nič nespravil), tak som našiel nejaké argumenty v neprospech závislosti. Väčšinou som si to odôvodňoval tým, že keby som bol závislý, tak by som nedokázal týždeň vkuse nevidieť počítač (boli aj obdobia, keď som niekoľko dní hru nezapol). Spočiatku som bol síce trochu nervózny, ale potom som na to takmer ani nemyslel. Môj problém spočíval v tom, že každý deň, keď som prišiel zo školy, som sa od nej chcel trochu odreagovať a tak som zapol CS. A vždy som si hovoril, že budem hrať len hodinku, dve - čo by bolo ešte celkom v poriadku. No nikdy som sa nevedel prinútiť hru vypnúť skôr. Často som hrával až do večera a celý deň som sa vôbec ničomu nevenoval. Škoda, že na to rodičia v tom čase nemohli dohliadnuť.

Táto moja závislosť trvala niečo vyše polroka. Ako nastal ten zlom, kedy som prestal hrať? Nebola to žiadna významná udalosť. To, že prestanem hrať CS som plánoval už odvtedy, kedy som ho začal hrať (stále som vedel, že je to žrút času). Ale jedného dňa som sa akosi premohol a jednoducho som na istý čas prestal. Po asi dvojmesačnej pauze som však znova začal. Nejako mi to CS chýbalo . Potom som hrával ešte niekoľko mesiacov (ale už som tomu venoval oveľa menej času) a až potom som to definitívne ukončil. Bolo to strašné obdobie.

Má niekto z vás podobné skúsenosti so závislosťou? Pochybujem. To len ja som mal také čudné detstvo .


6.
označiť príspevok

jana lane1 žena
   31. 10. 2010, 10:11 avatar
...ja som tiez bola zavisla))..na hre SWAT 3..hehe...a teraz ma hry absolutne nebaviaobcas si zahram s malym na playstation Raymana)


8.
označiť príspevok

Anette žena
   31. 10. 2010, 10:26 avatar
Ja som v detstve spústu času presedela pred televízorom (počítač sme nemali, ani videohry). Tak som sledovala box, hokej, formulu 1, filmy 1 za druhým. Zabíjala som čas, rodičia si ma tiež moc nevšímali.

Ale o tej počítačovej závislosti, sú aj horšie prípady, keď lekárka nechala umrieť dieťa, lebo sa nevedela odtrhnúť od hry, abo manželský pár, čo kvôli virtuálnej realite zanedbával vlasné bábo, až umrelo hladom. Svojím spôsobom je každá závislosť zlá a tie sklony na závislosť sú sčasti vrodené, sčasti je to únik pred realitou. Vlastne ide o neschopnosť jedinca čeliť reálnemu životu a tak sa zahrabe v tom falošnom svete.


14.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 11:59 avatar
"abo manželský pár, čo kvôli virtuálnej realite zanedbával vlasné bábo, až umrelo hladom."

O tom som počul. Strašné.

Neviem. Sčasti som vtedy mal problém zaradiť sa do spoločnosti, bol som introvert, ale nemyslím, že by to bol hlavný dôvod. Jednoducho vždy keď som prišiel zo školy, bol som z nej "unavený" a potreboval som sa odreagovať. Len to odreagovanie trvalo vždy viac ako je zdravé. A vo futbale alebo iných športoch (ktoré som predtým hrával) som to odreagovanie veľmi nenašiel.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   31. 10. 2010, 12:02 avatar
takto, ako to ty popisuješ Adrian, dnes žije skoro celá mladá generácia ..nuda, ..je to chyba aj tejto doby, že ponúka neodolateľný "život" za pc . ..A my sa stávame otrokmi technickej vymoženosti ..tak ako Pc tak aj Tv je ničiteľ fantázie a pojedač času ..osobne sa človek síce dozvie veľa informáciii, pobaví sa a to je asi tak všetko .. jeho duševný rozvoj zakrpatieva ")


17.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 12:18 avatar
To máš pravdu. Veľa ľudí žije podobným spôsobom, ale to neznamená, že je to normálne.


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   31. 10. 2010, 16:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   2. 11. 2010, 18:52 avatar
veci ta prestanu po nejakej dobe bavit. Tak to byva. Mam kamarata, ktory zazival podobne veci s inymi hrami a dopadlo to asi tak, ze teraz byva v noci hore a cez den spi :-D


2.
označiť príspevok

asfyx muž
   31. 10. 2010, 09:35 avatar
pc len na pracu...ale nejaka zavislost bola na zaciatku...teraz viem kedy virtual jednoducho offnut...tot vsjo...  


3.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 10. 2010, 09:40 avatar
počkaj idem si po prečítaní zadymiť, aj to je o závislosti.. 


4.
označiť príspevok

asfyx muž
   31. 10. 2010, 09:43 avatar
a ty s čija mojkä? hulenie sa už roky nenosí...


5.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 10. 2010, 09:50 avatar
nuž ja v tomto smere..nekráčam s módou, ale tíško pokulhávam..za módou  


7.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 10. 2010, 10:21 avatar
nuž úprimná spoveď v 13-ke..osamelého chlapca žijúcich rodičov ( že Mišo?..viem, že nás čítaš   )..Hádam by sa dalo zabudnúť na tých včerajších..5 inteligentov na tomto fóre.. ale poďme k téme...
Závislosť môže byť na všeličom, počnúc sladkosťami, cez cigarety; alkohol; drogy až po počítačového gemblera (a a tým si veru bol ) Nemám s tým skúsenosti, ale chválim ťa, že si sa vďaka svojej pevnej vôle z tojo dostal...
Ani ja nie som anjel a v tichosti priznávam..dymím a každé ráno pri kávičke vyložím si..pasiáns ( kartová hra ) s tým, že si cíbrim trpezlivosť (niečo pravdy na tom asi bude..funguje to )...keď to všetko spočítaš, tak mám až tri závislosti, nuž a ešte tichšie dodám, že ani od nich nemienim odvyknúť si ( hanba mi, tak mi treba   )


9.
označiť príspevok

Anette žena
   31. 10. 2010, 10:28 avatar
Kým ich máš relatívne pod kontrolou, tak ani nemáš dôvod na odvykanie.


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 10. 2010, 10:42 avatar
Anett, snažím sa..cigaretky max. 10 za deň; kávička pri pasiánse a potom večer pred spaním..mňa káva uspáva  ..neuveriteľné...


11.
označiť príspevok

Anette žena
   31. 10. 2010, 10:54 avatar
My vypijeme kávu aj trikrát denne. Niežeby povzbudzovala, ale keď nie je, tak je taký útlm, že proste jej treba. Cigaretku nemmusím, ale naučila som sa fajčiť, už len preto, že ma nebaví v kuse tie cigaretky odmietať, keď mi ich toľkokrát núkajú. Takže skorej len tak spoločensky, keď chcem s niekým stráviť chvíľku pri cigaretke.....A mňa, čo najviac drží pod palcom, tak sú peniaze. Nejako sa na všetko nenájdu, tak to človeka drží pri zemi, aby to s vecami zbytočne nepreháňal.


12.
označiť príspevok

Roman274 muž
   31. 10. 2010, 11:12 avatar
Prispejem aj ja troska. Zavislosti to je asi moj zivot Este pred rokom som fajcil tak 20-30 denne a vypil asi 6-7 kav.
Nejde ani tak o pocet, ako o stav ktory som zazival bez cigarety. To by som aj vrazdil Pokial som s tym chcel bojovat , tak som este viac vyhulil. Jedneho dna som sa k tomu postavil inac. Pozrel som sa na to nie ako na slabost, ale na nieco, co je mojou sucastou, na com mi nezalezi a z jedneho dna sa stal mesiac,tri, pol roka bez cigy. Kavu vypijem sem, tam. Kedze s PC pracujem, tak to za zavislost ani nepovazujem.


28.
označiť príspevok

Adrian muž
   1. 11. 2010, 01:55 avatar
Podľa teba je 10 cigariet denne normálne? Vlastne normálne je nefajčiť vôbec. Vôbec nechápem, prečo ľudia fajčia. Veď to značne poškodzuje organizmus. Tiež som istý čas fajčil. Poznám ten pocit, keď som si nemohol zapáliť a mal som obrovskú chuť. Teda bol som závislý aj na cigaretách, len ma to akosi rýchlo prešlo. Nevedel som dobre fajčiť (vraj to nemá ísť do úst, ale do pľúc - neviem, niečo som vraj robil zle) a tak som stále kašľal. Ale keď už niekto začne fajčiť a po čase si uvedomí, že je to zlé, stačí sa rozhodnúť prestať. Môj otec 20 rokov fajčil 15 cigariet denne a pred pár rokmi konečne prestal. Ale viem, že nie vždy to je také jednoduché. Veľa ľudí s tým má problém. Aj keby sa snažili ako najviac vedia, fajčiť sa im zrejme nepodarí nikdy. No u mnohých ľudí mám pocit, že aj keď im fajčenie prekáža, vôbec sa nesnažia prestať. Alebo to rýchlo vzdali. A prečo ľudia vôbec začínajú fajčiť? Veď si za to môžu sami. Tak prečo by som ich potom mal ospravedlňovať, že nedokážu prestať? Aj keď, ja sám som začal fajčiť ako obyčajný pokrytec. Spoločnosť si to vyžadovala a ja som do nej chcel patriť. Ale bol som malé hlúpe decko, ktoré sa nedávno dostalo z počítačovej závislosti. A to ma, myslím, celkom ospravedlňuje. A nájdu sa aj ľudia, ktorých by bolo možné ospravedlniť aj napriek tomu, že sú už dávno dospelí. Najčastejším dôvodom, prečo takíto ľudia začínajú fajčiť (alebo sa poprípade oddajú iným závislostiam) sú ich zlé psychické pomery (väčšinou finančné alebo rodinné dôvody). Ale nemožno ospravedlniť ľudí, ktorí začali fajčiť dobrovoľne, ani ľudí, ktorí nevytvárajú úsilie prestať. Viacerí by však mohli argumentovať, že cigarety predsa nie sú až tak zlé. Že dokážu uvoľniť, zbaviť stresu a podobne. Pravdou však je, že síce sa po dofajčení cigarety hneď cítite lepšie, ale to len preto, lebo ste dostali potrebnú dávku nikotínu (alebo neviem akej látky). To znamená, že sa cítite lepšie nie preto, žeby ste sa okamžite zbavili stresu a podobne, ale len preto, že ste dostali potrebnú dávku drogy. Aj keď je pravdou, že isté uvoľňovacie účinky cigareta môže mať, na uvoľnenie existujú aj lepšie prostriedky, ktorá tak neničia zdravie. A to nehovorím, že okrem zdravotných problémov prinášajú cigarety (ale aj alkohol a iné drogy) aj finančné problémy (samozrejme s tým nemá problém každý). Tak načo fajčiť? Nie, už to nie je cool. Nie je to ani zdraviu prospešné a nemá to ani také dobré účinky, ako si možno niektorí myslia. Týmto príspevkom nesmerujem len k tebe Mojka, ale ku všetkým fajčiarom, aby sa nad sebou zamysleli. Ale opäť som iba naivný hlupák, keď si myslím, že moje kecy niekoho zmenia. Škoda. A tak sa snažím.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 10. 2010, 11:38 avatar
Všetci sme na všeličom závislí - no a čo... o jednu závislosť viac alebo menej, čo na tom záleží ...
Súhlasí Roman274


16.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 12:14 avatar
Vidím, že to berieš dosť zľahka. Tebe pripadá normálne, to čo som prežil? Jasné, nebol som závislý na drogách. Nežil som v inom svete. Stále som bol pri zmysloch a ako som už písal, sčasti som si aj uvedomoval, že som bol závislý. Ale predstav si, žeby si každý deň mala tak 1 až 2 hodiny voľna (nemyslím voľný čas, ale čas, ktorý ti zostane aby si musela všeličo vybaviť). Ja som mal v tom výhodu, že som nemal toľko povinností, ako dospelí ľudia, ale predsa. Nedostatok voľného času som pociťoval aj ja. To, čo trebalo urobiť, som stále odkladal na neskôr. A čo bolo asi najhoršie, veľmi sa zhoršili moje výsledky v škole. Niekoľko mesiacov som vôbec nemal prehľad, čo sa v škole učíme. Potom som mal veľký problém to všetko dohnať. A pravdou je, že som veľa vecí dodnes ani nedohnal (asi je to nemožné; niektorým veciam jednoducho nerozumiem). A to bolo aj jedným z dôvodov, prečo som školu takmer úplne obmedzil. Tým druhým bolo to, že som ju nepovažoval za potrebnú (keďže som zistil, že o prácu budem mať postarané) a učil som sa len to, čo som za potrebné (nevyhnutné) považoval.


18.
označiť príspevok

arašid žena
   31. 10. 2010, 12:37 avatar
Nadja, postoj, ........ tak ťa tu zháňam, až mi už dych nestačí.............. počkaj, vydýcham sa..........
Tak ti chcem len povedať, že som odišla z frontovej línie,kde si i ty dobojovala dávnejšie svoj posledný boj. Proste - moja alergia na medvedí pach vzrástla natoľko, že to už začínalo byť desné.

Adrian,
mám osemnásťročného vnuka, ktorý tiež rád sedí pri PC-čku a hrá sa. Keď príde cez víkend k nám, akoby ožil, zmenil sa, nie, že by sme počítač s hrami nemali, ale venujeme sa mu inak, ako rodičia doma, je mu to vzácne, len tak sedieť a rozprávať sa trebárs i o tom, čo bolo kedysi, a ako to vtedy šlo, ako sa žilo a tak... Ak má niekto najväčšiu vinu na tom všetkom, tak sú to v prvom rade rodičia, ale keď si zoberiem zrovna moju dcéru a jej manžela, tak ich pracovná náplň je taká, že niekedy sa pre dlhé služby nevidie aj dva dni, a deti sú odkázané na seba. A tak je jednoduchšie sadnúť k počítaču a "mať spoločnosť rovno vo svojej izbe".
Súhlasí Nadja


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 10. 2010, 12:47 avatar
  že "alergia na medvedí pach"    
Náhodou, ono je to priam ukážkové fundamentalistické správanie sa, nenarobíš nič ani keď sa rozkrájaš, keď si niekto zoberie do hlavy, že bude vychovávať ostatných podľa svojich predstáv,že on jediný má pravdu.Tu sa obávam, aby práve Adrian nespadol do podobného omylu.


21.
označiť príspevok

arašid žena
   31. 10. 2010, 13:11 avatar
Stačí, keď si to prečítaš a urobíš sama o tom svoju mienku.

Bola som z toho už unavená.


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 10. 2010, 13:30 avatar
Arašídka, ja nemôžem  
šak tam už rok nechodím, prečo ma stále spomína ten truhlík?  


25.
označiť príspevok

arašid žena
   31. 10. 2010, 16:47 avatar
ale ja nechcem, aby si sa do toho zapájala, pardon, keď máš na to nervy, tak to je tvoja vec. Ale on spomína neustále všetko od veľkej oktobrovej revolúcii až po nežnú...        
Začalo sa to tým, že našej pani Ludmilke, po vedal,, aby toľko nespomínala, ale konečne zgegla... a to vieš, to je pre mňa čosi, takto urážať niekoho, kto doňho ani písmenkom neťukol. Ale nechajme to tak - i toto je ako sa vidí - výsledok závislosťi na PC - he hi háááááá


20.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 13:01 avatar
To máš pravdu. Za to sú zodpovední moji rodičia. Sám som vtedy ešte nevedel správne posúdiť, čo je správne a čo nie. Hovoril som tu o mojej počítačovej závislosti, ale to som ešte nehovoril o tom, akým pokrytcom som ďalšie dva roky bol. V období 14 až 15 rokov, keď som sa dostal z mojej počítačovej závislosti, som mal potrebu zaradiť sa do spoločnosti. A tak som ju začal vyhľadávať. Namiesto toho, aby som sedel celý deň za počítačom, som celý deň trávil vonku s kamarátmi. V 14 rokoch som začal piť a istý čas som aj fajčil. Už vtedy som si uvedomoval, aký je alkohol zlý. Dokonca mi vôbec nechutil (často som aj vracal, ale to je asi bežné - neviem). No keď som sa chcel udržať v spoločnosti, musel som v tom pokračovať, pretože väčšina mojich kamarátov pila a keď som začal hovoriť o tom, aké je to zlé, všetci na mňa pozerali pohľadom "či som normálny". Neviem, možno som narazil na zlých kamarátov, ale myslím, že toto sa dnes medzi mladými (ale aj staršími) ľuďmi považuje za normálne. Až v 15 rokoch som si uvedomil, že radšej nebudem mať kamarátov, ako by som mal naďalej každý piatok chodiť domov opitý. Ale nemyslel som si, že to bude mať až taký následok. Zo všetkých mojich "kamarátov" mi potom zostalo už len veľmi málo. A dnes to už je iba jeden. Otrasné.


22.
označiť príspevok

arašid žena
   31. 10. 2010, 13:16 avatar
To nie je otrasné. Nie je podmienkou mať veľa kamarátov, stačí jeden - dvaja, vždy sa k ním pripojí niekto na debatu. Môj syn mal veľa kamarátov, rokmi sa zredukovali a už vie posúdiť, s kým mu je dobre a ktorým sa má vyhýbať. Jednoducho v jeho živote už nastla doba / 3l rokov/, keď začína život klásť naňho iné požiadavky, hlavne tie existenčné.
Tým, že sa veľa kamarátov oženilo, osamostatnilo, ich život tiež prešiel na inú fázu, niekedy sa nečakane stretnú a stačí chvíľku debaty a hotovo.
Neviem koľko rokov máš ty, prepáč, buď som zle čítala - nepozorne, ale predpokladám, že si ešte na prahu života, keď aj ty pociťuješ existenčné problémy, a tak už nemáš toho času toľko, aby si sa ponáral do vymysleného sveta, kde si skutočne len ty sám pánom situácie, ovládaš dej a keď ti to nevyjde - akože sa nič nedeje - začneš znovu. V reálnom živote je to omnoho ťažšie, resetnúť sa nedá kedykoľvek, život je na nás náročnejší.


24.
označiť príspevok

Adrian muž
   31. 10. 2010, 13:31 avatar
To "otrasné" nesmerovalo k poslednej vete, ale k celému článku. Je to otrasné, ako dnes vyzerá mladá generácia ľudí. A to, že mám iba jedného kamaráta je dobré v tom, že je to plnohodnotný kamarát a mne to aj tak vyhovuje, pretože na viac kamarátov by som momentálne nemal čas. Iba ak možno na priateľku by som si čas našiel . Problém je však v tom, že aj keby som chcel mať viac kamarátov, tak by som ich získal len ťažko (ale pravdepodobne vôbec alebo iba minimálny počet). A to je na tom zlé.

Stačí si kliknúť na môj profil . Nedávno som mal 18.


27.
označiť príspevok

arašid žena
   31. 10. 2010, 20:24 avatar
Nenáhli sa.... netlač....
Každý deň môžeš stretnúť niekoho, s kým sa spriateliš. Nemusí to byť zajtra, ani o týždeň..... Buď budeš študovať , alebo potom pracovať, veď človek sa neustále pohybuje medzi " človekami". Ono to nie je ako kúpiť si nové botasky, či dáke super džíny... Buď rád, že máš kamaráta, s ktorým si rád a nebanuj,že ich nie je viac. Z toho, čo mi píšeš, mám dojem, že si bol "dobré kvítko", máš za ušami a vytvoril si si povesť, ktorá nie je príliš vábna. Nuž , ale vek l8 rokov! Čo to je? To je ani dieťa, ani muž... prepáč, ja viem, že sa cítiš už ako muž, veď to je v pohode, ale si ešte na začiatku, tak na sebe pracuj,nezaškodilo by, keby si bol na seba primerane prísny. Máš doma zrkadlo, určite. Tak keď budeš pred ním stáť , tak sa na seba pozri a povedz si - rozkáž si, vyhreš sám seba. Hi hi - a vôbec nemusíš použiť slová, stačia na to tvoje myšlienky. Pretože v živote už to tak chodí - slová sú potvory, nimi sa vieš ohradzovať, ospravedlňovať,robiť lepším pred ostatnými, ktorí ti môžu uveriť, ale ty sám pred sebou vieš, pokiaľ siaha pravda tvojích slov. Ja tomu hovorím aj svedomie, to neoklameš, aj keby si preňho zložil áriu, či báseň s niekoľkými slohami. Tak, hlavu hore a teš sa - si mladý a tvoje svedomie sa ešte nesfarbilo do úplnej čiernej farby. No jojojo, ale my, ktorí sme už tých osemnásť mali najmenej trikrát za sebou - by si sa divil............ keď sa ozve, občas sa mi chce kričať: Komináááááááááááár, kde si, komináár, hybaj sem a šup - nech je komín čistý. A keby len to, že občas sa svedomie zafarbí do sýtej čiernej farby, to je pravda, ale ono občas hrozne bolí a nedá ani spať.  


29.
označiť príspevok

Mortiisia žena
   1. 11. 2010, 19:43 avatar
ty vole CS :D to hram aj ja :D


30.
označiť príspevok

Adrian muž
   1. 11. 2010, 21:07 avatar
Tak to si dávaj pozor .


31.
označiť príspevok

ZabijeteMa žena
   2. 11. 2010, 17:28 avatar
CS-ko ešte že ja ho nemám .. ani nechcem ...
existujú dobré, pekné závislosti ?


32.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 11. 2010, 17:37 avatar
...kurňa, to sú kozy! Väčšie ako moje! 


33.
označiť príspevok

compositman
   2. 11. 2010, 18:48 avatar
cavte ak je niekto zavisli na online hrách tak ne sa zaregistruje na tejto stranke je to fakt sranda: www.powerplaymanager.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a zabijetema si fakt pekna


35.
označiť príspevok

koule muž
   26. 11. 2010, 14:56 avatar
www.koule.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk kuknite :D riadna zavislacina


36.
označiť príspevok

kamos686 muž
   28. 11. 2010, 21:53 avatar
Ahoj ludia potreboval by som pomoc.Na pocitaci som kedysi hraval 1 az 3 hodiny denne a teraz ked hram s kamosmi tak hram skoro az 5-6 hodin raz skoro az 7. Takto ked si to vezmem tak mi ujde cely den a to mam iba 14 rokov. Hravam snimi counter strike source a je to snimi vazne sranda ale zacinam si uvedomovat ze mi to kazi zrak a zdravie. Som podla vas zavisli??? Podla mna trochu dost ale potrebujem poradit. Dik za vypocutie.


37.
označiť príspevok

maros123
   22. 12. 2010, 12:45 avatar
Dobry den,chcel by som sa informovat ohladne zavislosty moji rodicia mi nadavaju ze som na pc pritom uznavam neucim sa moc do skoly nevenujem sa jej ale som priemerny podla mna to clovek z prieprnimy znamkamy dotiahne viac ako jednotkar (byflos) je normalne ze ked dojdem zo skoly tak si urobym domace ulohy pobalim sa pohrajem sa asi cc do kopy 1 hod denne zo sestrou takze do nejakej 3 hodiny nehram pc ale ako nahle zapinam pc tak som cez pracovny tyzden 5 hod denne ale raz za dva dni chodim tak na 2 hod von a cez vikend je to na opak som na Counter striku hrajem ligu a ku tomu a j world of warcraft cez vikend stanem o nejakej 10 zase sa trosku povenujem sestre poucim sa a cez vikend som sobota nedela 6-8 hod denne podla mna niesom zavisly podla mna rodicia neuvedomuju si dobu vymozenosti dakujem za odpovet


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 12. 2010, 13:03 avatar
su ludia ktori denne stravia za pocitacom aj 16hodin pripadne viac ))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:20,  Ale musíš ísť s vetrom v chrbte. *13*13
dnes, 13:19,  Trojhlasne a veľmi hlasne !!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:19,  nie som tvoj kamarat a ani zrejme nebudem.....si veľmi glupy na to motorkár......*21*21*21
dnes, 13:19,  Viem presne, že si fašista, lebo nenávidíš rasu !!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:19,  Jednohlasne? *15*15*15*15
dnes, 13:18,  Pri mojej stálej rýchlosti 25 m/ min je to zanedbateľné. *19*19*19
dnes, 13:18,  Zamieta sa !!!!!!!!!!!
dnes, 13:17,  Nery do môjho kamaráta Omdreja, za porozumenie ďakujem. *13*13*13
dnes, 13:17,  No neviem, či 25 metrov za seKUNDU je vánok. *13*13
dnes, 13:17,  ja prave neppozeram na rasy ako ty, vieš vôbec o čom meleš?......
dnes, 13:16,  Servus a čau. *03
dnes, 13:16,  Pre mňa vyžrané *46 nič také neplatí. *03*03*03 Nejaký vánok*18*39*39*39*39
dnes, 13:16,  Fašista a neznaboh si práve ty, lebo nenávidíš rasu a pľuháš na Boha...
dnes, 13:15,  Zdar a nazdar. *03
dnes, 13:15,  Ale daj pozor !!!!!! Má byť veterno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *06*06
dnes, 13:15,  Pred Bohom sme všetci stejní ty slovan.....maš v sebe zarodky fašizmu.....
dnes, 13:15,  Už som napísal, ale aj tak vďaka za radu.*04
dnes, 13:14,  Za chvíľočku idem na takú nenáročnú prechádzku- Hrebienok, krásne sa vyčasilo,...
dnes, 13:13,  Nie si slobodný, lebo tvoja duša je proti našich bratom Slovanom, tvoja duša je v reťaziach...
dnes, 13:12,  Oplatí, ale len na ebajku. *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(122 238 bytes in 0,478 seconds)