hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Po poslednom prieskume už nemôže mlčať: Silný odkaz hrdinu SNP Vladimíra Strmeňa kotlebovcom

príspevkov
4
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 4.2.2020 21:57 the X
posledná zmena 4.2.2020 22:20
1
04.02.2020, 21:57
Náhly šok. Posledný prieskum voličských nálad Slovákov ukázal, že veľké percento ľudí je v súčasnosti naladených voliť fašistickú stranu Mariana Kotlebu (41).

Tá by sa dokonca podľa čísiel agentúry FOCUS stala druhou najsilnejšou v krajine. Bývalý partizán a priamy účastník SNP Vladimír Strmeň (91) z Banskej Bystrice podobné výsledky sleduje s veľkým hnevom.

V ostatnom prieskume získali kotlebovci 11,7?%, čo je najvyššie číslo odkedy sa dostali do parlamentu. Podľa analytikov je za tým súčasná prezidentská kampaň, ale nepridáva tomu ani správanie súčasnej koalície, ktorá sa pri svojom vzniku nechala titulovať spojením „hrádza proti extrémizmu“. So znepokojením sleduje silnejúcich kotlebovcov priamy účastník Slovenského národného povstania Vladimír Strmeň.

V septembri 1942 po skončení školy narukoval do armády ako úplný elév. Mal vtedy len 17 rokov a priskoro musel dospieť. Po mínometnom útoku bol zranený a skončil v nemocnici, kde ho museli operovať. Navyše mu fašisti vypálili rodný dom a jeho matka s bratom to ledva prežili. S hrôzou preto bývalý partizán sleduje dianie na Slovensku a silnejúci náraz preferencií strany Kotlebu.Fašizmus bol porazený, ale pohrobkovia, tí ešte žijú. Ich starí otcovia a otcovia arizovali a boli príslušníkmi Pohotovostných oddielov Hlinkovej gardy, ktorí strieľali v Kremničke a Nemeckej. Ich vnukovia teraz volia Kotlebu,“ hovorí nahnevane Vladimír. Dodáva, že u nás ešte fašizmus je, neplazí sa, ale takto dvíhajú hlavy.

Pre sympatizantov ĽS-NS má jasný odkaz: „Môžu sa hanbiť za všetky obete, ktoré padli počas 2. svetovej vojny a na frontoch SNP. Ako keby nadarmo obetovali životy, a dnes sa majú zle?! Mali žiť vtedy, keď bola vojna, aby vedeli, čo je vojna, a nie teraz vo vojenských bagandžiach tuto pochodovať a ľuďom naháňať strach.“

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 90 915 B vygenerované za : 0.073 s unikátne zobrazenia tém : 73 631 unikátne zobrazenia blogov : 1 613 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.