hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

(Po)hybové aktivity 21

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.2.2022 09:18 vrana
posledná zmena 28.2.2022 09:18
1
28.02.2022, 09:18
(Po)hybové aktivity 21

Ahoj

Ako ste na tom kondične, s formou, s fyzičkou? Venujete sa nejakými pohybovými aktivitami? Dnešní moderný človek v tomto informačnom veku využíva na svoj presun dopravný prostriedok. To znamená z domu do práce, či obchodu a späť. (Ne)využíva pritom chôdzu, ktorá je dobrá na duševnú pohodu a na telo. Má tak málo pohybu a nečudo, že sa jeho telo zadycháva.

Sú ľudia, ktorý kvôli svojej práci majú málo času na seba, na pohybové aktivity a tak povediac svoje telo zanedbávajú. Ale sú aj taký, ktorý si nájdu čas.

Ja pre zmenu mám toho času kopec, ale akosy aj tak zanedbávam telo, pohybové aktivity. Čo z toho, že mám v organizéri (na)ordinovany pohybový program, keď príde čas naň, tak od toho utekám.

Zo začiatku mi program fungoval, tak ako mal. Ale postupom času Som si akosy zvykol program obchádzať. Telo je tak (ne)ustále unavené, bez kondičky a formy, zadycháva sa.

Blíži sa jar a treba záhradu a altánok pripraviť, nachystať. Raz Som bol u doktora v ambulancii a tam starý pánko si výchvaloval svojú pohybovú aktivitu na záhrade. Tvrdil, že mu je lepšie pri pohybe, ako by mal doma sedieť a čumiet do blba. Ale to sú dôchodci. Neradi doma vysedávajú a nič (ne)robia.

Do budúcna:
Treba sa zamyslieť nad telom mojim, prečo je unavené a prečo sa zadycháva.
Urobiť nejaké zásadne rozhodnutie ohľadom pohybových aktivít, ako s nimi pokračovať v dennom živote ďalej.
Vytvoriť si štatistiky, odmeny, motivácie.

vrana
pondelok 28. 02. 2022 09:09hod
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 91 508 B vygenerované za : 0.077 s unikátne zobrazenia tém : 47 798 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.