Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

pekná vzorka "kresťanov" na DF

74
reakcií
2502
prečítaní
Tému 5. januára 2018, 15:24 založil Johny Pravda.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 15:24 avatar
ale ste tu pekná vzorka "kresťanov" . Nadavate si, vadíte sa, prajete si aby bol niekto hnojivom na zemi, vsak Shagarko , utocite jeden na druheho, pysne sa tu vystatujete ze len vy ste tí naj... atd a potom bodaj by nebol neveriaci človek odradený od viery v Boha , ked vidi taketo spravanie tzv. kresťanov


2.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 1. 2018, 17:50 avatar
Veru, pravdu máš.
Kresťania tu akosi "zlyhávajú" a hlavne tí, ktorí sa hrdo bijú do pŕs a kričia "Ja mám pravdu, ten druhý luhá" . Kresťanský život má byť činný skrze lásku ale láska tu chýba.
Každý chce presadiť svoju "pravdu" a nik nerešpektuje právo na slobodnú vieru toho druhého. Sú tu aj takí, ktorí nemajú len svoju pravdu, ale aj svoju vlastnú históriu.
Tu sa už človek ťažko bude pohybovať v medziach slušnej, plodnej a hlavne objektívnej diskusie, preto niektorých diskutujúcich ani nečítam.

Nech každý verí tomu, čomu chce veriť.


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 18:23 avatar
3,.....ak nemáš pravdu/presné poznanie/ tak potom nemôžeš mať pravú lásku.
História to dokazuje. Ako sa mohli udiať také veci,aké sa udiali,.....ak by kresťania konali v zmysle tvojich slov?
Alebo to zvalíme na "ľudskú nedokonalosť",....na ...."ducha doby"?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvotní kresťania žili v náročnejších podmienkach ,....a nerobili také prasačiny,....a nezhanobili meno Boha!
A hurá:-----"nech si verí každému ,čomu chce". A tak vládca tohto sveta vyhral! Lebo o to mu ide.
Problém nás je v tom,....že sa budeme zubami ,nechtami držať toho,čo nikdy nebola pravda a ani nemôže byť!
Tak skutočný ctiteľ Boha nekoná!


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 18:18 avatar
1,....ale aj v Písme čítaš,....že keď nebudeš tak a onak konať ,že zahynieš,že budeš "hnojivom na povrchu zeme" ,.....že "padneš do jamy",ak sa necháš viesť slepými pastiermi a podobne.
A tak ho nebudeme čítať? Tiež nemôžeš hovoriť,....že "ja si len myslím,že sme tí praví,...ale neviem to iste"!
Presne viem,čo tvrdili kresťania v 1 storočí,...a aj preto boli nenávidení.
Kto chce Boha nájsť a hľadá ho vážne,....tak aj zistí,kto tu hovorí podla pravdy a kto zavádza? Má na to normu-písmo,....a to nepustí. A tiež aj zdravý rozum. Pretože väčšina náuk takzvaného kresťanstva,...je nelogická, absurdná!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale v tvojom prípade ide len o to, ako hľadať dôvody prečo nepátrať po pravde,.....alebo prečo si hladať iba učiteľov ,čo by ti "šteklili uši"?!

A z názvu témy si sa ty vyčlenil,....a týka sa to len tých druhých?  Samozrejme,....a tak to funguje aj s pravdou! My hovoríme správne,....mýlia sa ,a zlí sú len tí druhí! 


4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 1. 2018, 18:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 18:29 avatar
10,......uisťujem ťa,....že keby si ako písal,konal , aj tak budeš predmetom nádavok,posmechu a osočovania. Príklad Ježiš a podobne. Nie je to o tom,....a tiež si nikdy nesmieš privlastniť pravdu ako Ježiš a apoštoli,kresťania v 1 storočí!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme,....nádavky, osočovanie nepatrí do kresťanského života!
A predsa ,tí,čo poukazujú na iných ,....sami tak konajú. Johnyho vyjadrenia na adresu svedkov sú toho dôkazom,...a to v ničom nemá pravdu!


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 1. 2018, 18:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 19:44 avatar
16,....Johny je bývalý svedok,...a tak jeho postoj je pochopiteľný a zároveň teda veľmi neobjektívny!
Aj keď polícia chytí nejakého zločinca, a súd ho odsúdi,....tak zlí sú iní/Polícia,súdy/ a zločinec je v tom akože nevinne!
Ale je,...a vadí to každému a vždy to vadilo,ak sme boli na tej druhej/inej/ strane. Lebo z psychologického hľadiska,čo to znamená?
----------------------------------------------
Nuž to,.....ako keby ti niekto tvrdil,že on má pravdu a ty sa mýliš! A to ľudia neradi počujú, a búria sa proti tomu,....hlavne tí pyšní a zlí v srdci! A darmo,....že začneš ústretovo,pekným pozdravom ,....peknou otázkou o zmysle života,šťastí,....o pravde.....každý hneď vie ,že zvestujete niečo,....a predsudky/vo väčšine prípadov/ im nahrávajú,že tu ide iba o lanárenie niekam /konvertovanie/,....a že im chcete niečo vziať/"pravdu"/,....že tu ide o manipuláciu a podobne.
Iba pokorní a vytrvalí zistia ,že naozaj tu ide o záchranu životov. A preto sa oplatí počúvať tých, čo sú dnes výnimočný v oznamovaní dobrého posolstva záchrany! Prečo,.....?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čítal som včera Fláviové rozprávanie ,ako doplatili židia/aj neopatrní kresťania/ ktorí neutiekli do hôr,....ako to radilo proroctvo Ježiša,...že keď "kresťania zbadajú Rímske vojská pod hradbami Jeruzalema"?
Jeho kniha -"Židovská vojna",...je strašným príbehom toho,ako dopadnú neverní ctitelia Boha
A to dnešných neverných ctiteľov /a neveriacich/ čakajú omnoho horšie veci!
Skús si to prečítať,....a budeš šokovaný,.....aj postojom Títa,rimanov/samozrejme hlavne židov/,.....pretože ,aj Titus tu vnímal skutočnosť ,že mu Boh dal do rúk toto "nehodné mesto", aby ho potrestal,...a aj keď chcel v istých prípadoch inak konať, museli sa presne naplniť biblické proroctvá!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk........to je len stručný opis,nič viac!
Ale niekde na nete je podrobný opis týchto udalostí,....to som teraz nenašiel!


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 1. 2018, 19:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 20:23 avatar
27,.......poukazovať môže ,....ale nemá pravdu. Pretože ak aj niečo povie,....nepovie ako by to teda malo byť:! Ako potom môže vedieť čo je a čo nie je správne? On len kritizuje postoj JS ,....a je jedno čo tvrdia!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vyštartuje",....možno, ak tu niekto ospevuje pohanské mýty a vlastné názory. Na druhej strane si musíš uvedomiť,že ak niekto naozaj pozná pravdu,.....tak inak nemôže konať. Predstav si Ježila,apoštolov.......ich slová boli jasné a "prekliaty" mal byť ten,kto hlásal niečo iné,...nie oni!
To "vyštartovanie"- je dokazovanie Písmom,logikou ,históriou že sa niekto mýli. A tu vždy bol a bude za istý čas stále konflikt,spory! ježiš vedel čo písal,....a tým nás varoval.


14.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 21:51 avatar
A este aj klames hned v prvej vete .


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 23:04 avatar
33,....dokáž a buď konkrétny! Vo všeobecnej rovine si môžeme oponovať donekonečna!


24.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 1. 2018, 08:34 avatar
Dokaz ty, ty si s tym zacal


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 17:51 avatar
47,....aj by som,....ale napíšem ,že vylúčenie je biblická požiadavka,...citujem pritom slová Krista...."vylúčte ho",...."ani ho nezdravte",...."nech je pre vás ako mýtnik,pohan",...."prestaňte sa s takým stýkať",....."dajte ho satanovi",...."oddelte sa od takých",....."trochu kvasu nakvasí celé cesto",....."zlá spoločnosť ,kazí dobré návyky",...atď,.......aj tak neuveríš!
Je to o inom,....


13.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 21:47 avatar
Ukaz mi jednu vetu kde som sa spraval ako ty, ze som niekoho odsudil k smrti ,hral sa na boha, osocoval inych atd. Tak nekecaj hovadiny ako mas vo zvyku  


8.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 19:07 avatar
Dobre si to pochopil  


12.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 21:43 avatar
To ze nieco citas v Pisme neznamena ze ty rozhodujes za Boha. Take zvratene zmyslanie ako mas ty jasne dokazuje tvoju nadutost a povysenectvo.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 23:10 avatar
31,....to je tvoj pohľad,....ja tak nerobím,..!!!
Opakujem sa ,....aj Ježiš bol zástupca bezebuba, a všetko možné,...a to len preto,že tvrdil ,že pozná pravdu,....a že iným hovoril ,že ju prekrúcajú ,....a dávajú do popredia "svoje tradície a ľudské náuky!" Mat.15:3-9
A tak skončil ako najväčší zločinec, zvrátený človek,..... a pyšný,....predsa tesár nemôže byť múdry a byť od Boha!
"Múdrosťou chudobného sa opovrhuje". A ja na rozdiel od teba,....aj ked chodím do služby,...viem kým som bol poslaný,....kto ma vedie,...a viem aj čo mám hovoriť?
To je výsada tých,.....čo dnes konajú Božiu vôľu! Alebo nekonali aj tak kresťania v 1 storočí?


43.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 1. 2018, 13:11 avatar
Shagarko, ty maš este v sebe tolku drzost a sa porovnavaš s Ježišom?   Ked Kristus tvrdil ze ma pravdu tak ju mal, ale ked ty to tvrdis,ze mas pravdu , tak to je len tvoj nazor a pravda moze byt uplne vzdialena od tvojho chápania veci


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:53 avatar
69,....a s kým sa mám porovnávať? S tebou? Alebo tvojim otcom,belzebubom?
Kresťania majú nasledovať Krista a jeho Pravdu. Nie tú čo máš vycapenú v tvojom nicku! Tým oklameš len sám seba,...ale nikoho iného!
A ty mi nehovor nič o pravde,....lebo to znie v tvojich ústach až ,.....brrrrr


49.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2018, 09:07 avatar
72. Je rozdiel nasledovat a porovnávat sa z niekym .. ale ty to tazko pochopís ked sa hras na boha.. brrrr
Súhlasí Ludwig


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 1. 2018, 10:04 avatar
Je veľký omyl, ak si niekto myslí, že kresťania sú dokonalí a bez chýb. To je základná a chybná téza väčšinou ateistov. Kresťan či budhista či ateista je rovnako hriešny, má pády a bude ich mať do konca života - nikto z toho nie je vyňatý. Ale je tu jedno veľké ale, kým nepoznám jedného kresťana katolíka, ktorý by si neuznával slabosť, hriechy, poznám a čítam x príspevkov hlavne od ateistov a sektárov ako sú oni dobrí a poukazujú na chyby katolíkov, pápeža a katolíckej cirkvi. Katolícka cirkev ako pravá Ježišov cirkev, preto správne má sv. spoveď a vyzýva neustále k sv. spovedi najlepšie raz mesačne a posilňovanie sa Ježišovom tele a krvi - v Eucharisti(resp. vo sv. príjmaní resp. ľudovo povedané v oplátke resp. v hostií). Kto ho bude jesť bude mať život večný. Nikdy som nečítala u katolíka, že je lepší ako iný, ale u ateistov bežne čítam, že hocijaký neveriaci je lepší ako kresťan a koľko neveriaci robia dobrých skutkov. Pravda je taká, že je správne robiť dobré skutky či si ateista alebo kresťan a za to Pán Ježiš odmení každého časnými dobrami - aj ateistu aj kresťana. Ale dobré skutky kresťana sú o tom, že sa robia pre Pána Ježiša skrze Pána Ježiša a s Pánom Ježišom, tie skutky sú voňavé a sú odmeňované aj časným dobrami na Zemi, keď žijeme na Zemi aj odmenou v nebi príbytkom takým, aký si zaslúži. Ale kľúčové je veriť, že Pán Ježiš je jediný Spasiteľ - to stačí k spaseniu ako takému, ale pokiaľ tam nie je aj prax dobrých skutkov a dodržiavanie toho čo sa vyžaduje od kresťana - tak potom si musí odtrpieť v očistci a až tak ide do neba. Ateista, keďže odmieta alebo nesúhlasí s tým, že Pán Ježiš Kristus je jediný Spasiteľ a neuznáva ako ako pravého Boha - tým pádom dáva Pánovi Ježišovi najavo nechcem ťa, nechcem mať s Tebou nič spoločné - takého nemôže Pán Ježiš prijať a vziať ku sebe, lebo rešpektuje vôľu každého človeka a nikoho nemôže nasilu zachrániť a vziať do neba. Dobré skutky ateistu sú dobré a sú odmenené len časným dobrom, ale dobrý skutok ateistu alebo inovercu smrdí a nemá hodnotu pre nebo a pre spásu - nie z dôvodu toho, že dobrý skutok ateistu je menej on môže vykonať aj viac dobra čisto teoreticky ako kresťan - ale pre život večný nemá cenu, lebo ateista nechce ísť do neba.


26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 1. 2018, 10:11 avatar
Zhrniem: Je jedno či urobíš za život 100 dobrých skutkov alebo 1000 dobrých skutkov, to nie je rozhodujúce pre spásu a nerobí ťa lepším. Lepším ťa robí viera v Pána Ježiša ako jediného Spasiteľa - to je kľúčové. Ak neveríš v Pána Ježiša ako jediného spasiteľ do neba sa cez aj milión dobrých skutkov nedostaneš.
Súhlasí teóma


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 17:43 avatar
61,....klamete až sa práší:........ „Každý dostane odmenu podľa vlastnej namáhavej práce.“ (1. Kor. 3:8)

Matúša 25:14–30......aké je poučenie z podobenstva o "talentoch"?
Z podobenstva o talentoch sa učíme dve veci. Po prvé, pán z podobenstva, Ježiš Kristus, zveril svojim pomazaným otrokom niečo, čo považoval za veľmi cenné — poverenie zvestovať dobré posolstvo a robiť učeníkov. A samozrejme,k tomu patria aj iné skutky,správanie. Po druhé, Kristus od každého z nás očakáva, že budeme vo zvestovateľskej službe usilovní a v "konaní zbožných skutkov". A nie hovoriť: Viera mi stačí, Kristus všetko zaplatil a mi môžme odpočívať! Môžte to tvrdiť,...ale dopadnete ako ten "lenivý otrok,čo svoj talent zakopal,bol lenivý v skutkoch"! A potom aj tá odmena bude tomu úmerná! ".......30-násobná,....až.....sto násobná"!

Ján 15:8
"8 Môj Otec je oslávený tým, že stále prinášate mnoho ovocia a dokazujete, že ste mojimi učeníkmi".

Matúš 13:23
"23 Ten, čo bol zasiaty do znamenitej pôdy, to je ten, ktorý počuje slovo a pochopí jeho zmysel a ktorý skutočne prináša úrodu a vynáša, tento stonásobne, tamten šesťdesiatnásobne, iný tridsaťnásobne.“

"„Staňte sa tými, ktorí uplatňujú slovo, a nie iba poslucháčmi, ktorí sa klamú falošným uvažovaním, lebo ak je niekto poslucháčom slova a neuplatňuje ho, je ako muž, ktorý sa pozerá na svoju prirodzenú tvár v zrkadle. Lebo sa pozerá na seba a odchádza a ihneď zabúda, akým je človekom. ",......"a kto na ňom trvá, ten bude šťastný, keď to bude robiť, lebo sa nestal zábudlivým poslucháčom, ale činiteľom skutku.“ — Jakub 1:22–25.

Hebr. 5:9, : ......„A stal sa [Ježiš] pôvodcom večného spasenia... všetkých, ktorí Ho poslúchajú.“ A na čo poukazuje "poslušmosť"?

"Kto prejavuje vieru vo mňa, ten bude tiež konať skutky, ktoré ja konám; a bude konať väčšie skutky ako tieto, lebo ja odchádzam k Otcovi.“ (Ján 14:12)

„Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ — Matúš 28:19, 20......tiež veľmi dôležité skutky. Mat.24:14

Lebo v tom spočíva láska k Bohu, že zachovávame jeho prikázania;"....a tu okrem viery potrebujeme aj konať!

"A dbajme jedni o druhých, aby sme sa podnecovali k láske a k znamenitým skutkom".

Biblický učenec E. F. Scott poukázal na jeden druh dobrého diela slovami: „Kresťania mali nielen poslúchať vrchnosť, ale museli byť aj pripravení pre každé dobré dielo... Keď si to okolnosti vyžadovali, kresťania mali byť medzi prvými v prejavovaní záujmu o všeobecné dobro. Stále sa vyskytovali požiare, epidémie a rôzne kalamity, pri ktorých dobrí občania vždy chceli pomôcť svojim blížnym.“


29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 1. 2018, 11:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 1. 2018, 11:31 avatar
Dobré skutky sa majú robiť, ale nie sú alfou a omegou. Vedľa Pána Ježiša boli ukrižovaný lotri, zločinci veľkého kalibru a zasluhovali smrť, jeden však z nich uznal Pána Ježiša za jediného Spasiteľa a vzal ho do neba - skutkami si zasluhoval smrť. Neexistuje človek, ktorý by sa skutkami dostal do neba. Sú potrebné, lebo si nimi robíme drobné zásluhy a dostaneme odmeny na Zemi aj v nebi, ale nie sú pre Boha podstatné, on ich nepotrebuje, potrebujeme my dobré skutky. Ale nech si nikto nemyslí, že aj keď namáha od rána do večera a robí údajne x dobrých skutkov, že pôjde do neba. Do neba sa ide za vieru v Pána Ježiša a nie za skutky. Sú potrebné, ale nie sú kľúčové.
Súhlasí teóma


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 1. 2018, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 1. 2018, 15:08 avatar
81,56-
Lea, mali by sme zostať tam kde sme - pri zemi.
Čo môžeme my vedieť o tom, čo a kedy je pre Boha to podstatné? (To "vedia" iba takí ako shagara.....)
Iste, viera v Ježiša, ale čo tí čo ani nevedia - nemali možnosť sa dozvedieť, že nejaký Ježiš existuje? Tí už sú predom zatratení?
Som presvedčený, že nie sú.
Ježiš neprišiel na zem ako človek preto, aby ľudia verili v neho ako v človeka.
Som presvedčený, že sem priniesol svojho ducha - svoju bezhriešnosť, svoje učenie - názory, podobenstvá, lásku, pravdu a dobro.
Ten, kto uveril v lásku, pravdu a dobro (cesta, pravda a život).... uveril v Ježiša a pritom ani nemusí vedieť, že nejaký Ježiš existoval a existuje.
Takto to vidí moja maličkosť.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 17:19 avatar
58,.....ale náuka RKC nedáva nádej tým ,čo nemohli poznať Krista, predčasne zomrelým deťom, mentálne zaostalým,predkresťanským ctiteľom a podobne. A pritom je to v Písme opísané a podrobne!
A to preto,že ste zavrhli 1000-ročné kráľovstvo Krista,....a presunuli ste pozemský raj Augustínom do neba!
Božie predsavzatie so zemou sa nezmenilo,....ak vieš ,že áno....uveď kde sa to tvrdí!?
To ostatné čo píšeš ,je len filozofický a nezmyselný balast!


41.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 1. 2018, 21:42 avatar
63-
choď už niekde do riti.
Nauč sa tam čítať, lebo nič z toho na čo reaguješ som nenapísal.
A ak by si sa chcel z tej riti vrátiť, tak jedine cez psychiatrickú liečebňu, pokiaľ ti vôbec dajú opušťák.
Si na tom horšie ako salbea, lebo ona si svoj stav uvedomuje.
Ty na rozdiel od nej sa už pasuješ do pozície Boha.
Shagara - ty si šialený!


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:49 avatar
67,...toto sú dôsledky vašich nebiblických náuk! A šialený je ten,.....kto ľudské ,nebiblické a nelogické náuky stavia nad Božie!


33.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 1. 2018, 16:26 avatar
Podľa mňa, ak má človek vieru v Krista, tak ho viera a boží duch vedú k dobrým skutkom. Ale aj s Leou v tom súhlasím, že život nieje odmena za skutky ,ale je to nezaslúženy dar.
Súhlasí Shagara


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 1. 2018, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 16:58 avatar
56,.....Lea,tvoje názory sú skreslené,pretože veríš svojej cirkvi,....ktorá nemá takmer v ničom pravdu!
Daný zločinec musí v 1000-ročnom kráľovstve Krista na zeme/to je ten raj/ uveriť v Krista a svoju vieru obhájiť aj zbožnými skutkami a vytrvať v tom do konca/do záverečnej skúšky/ a až potom bude skutočne zachránený!
Vaše názory sú zničujúce, a komické a sú len dôkazom absolútnej neznalosti Písma!
Tým sa nijak nespochybňuje to,...že zachránený sme vierou v Krista nezávisle od svojich skutkov. Ale ak nemáš dané skutky,...tak zahynieš,lebo "viera bez skutkov je mŕtva"! Sú to spojené nádoby,....kde viera je základ,gro!
V dôsledku učenia RKC zomiera milióny ľudí....pretože majú nebiblickú predstavu,....až takú,že mnohí veria ,že môžu byť najväčší lumpi po celý život , a keď na smrteľnej posteli uveria,tak šup ho do neba.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale ako hovorí Písmo....."Nádej skazených zahynie"!


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 1. 2018, 22:34 avatar
1-
čo sa vzrušuješ?
Tak ako ty nie si ateista preto, aby si zo svojho života odstránil nedorozumenia s inými ľuďmi, tak ani veriaci nie je preto veriacim.
Viera v Boha je osobnou vecou každého veriaceho o ktorej ateisti obyčajne nemajú ani páru v zmysle - keď si hluchý, tak neposúdiš melódie.
Čo ak by si sa radšej venoval svojim, tam iste nájdeš mierumilovnejších.   
Ale inak áno, v niečom máš pravdu: Mnohí kresťania (myslím hlavne tých čo sa za nich považujú, nie tí čo naozaj sú) sú schopní sa "do krvi" prieť o slove tak, že zabudnú na existenciu Boha.
Napriek tomu sú ateisti štatisticky v kriminalite na tom horšie. Stačí porovnať iba Česko so Slovenskom.
Nerozdúchavaj nesvár, zvlášť ak máš väčšie maslo na hlave.    
Súhlasí  ×


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 23:14 avatar
35,....a ešte tu máme aj štatistických,matrikových kresťanov. To aby sme na niečo nezabudli! 
Ale tí sa neprú o nič,....ibaže ak o "euráčiky",....rozhovory o Bohu vytesnili do kostola,...kde ho na hodinu vypustia zo skrinky a potom ho tam znovu zatvoria. Inak toho Boha,...po celý život nepripustia do svojich životov. Chvalabohu ,že sú aj výnimky,....


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 1. 2018, 23:31 avatar
42-
prečo musíš každé vlákno zasviniť......
To nie je otázka, nežiadam odpoveď, ja ju poznám.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 23:39 avatar
44,....Práve svet je "zasvinený" takými "kresťanmi",.....ktorých "srdce je vzdialené ďaleko od Boha"! "Vlákno" sa dá očistiť,....ale tento svet je už na odstrel!

Odpovedám tomu zasvinenému svetu!/ mnohí vravia:svinský svet/.....     


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 1. 2018, 10:31 avatar
46-
je najvyšší čas zverejniť deň apokalypsy.
Možno teraz sa už strafíte.   


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 17:11 avatar
52,...netreba,......žijeme v tých časoch ,.....a sme v jej záverečnej fáze. Deň,rok nie je potrebný pre toho kto je bdelí a pozná pravdu! A RKC sa netrafila stokrát a predsa to ti nie je na smiech! 
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/konce-sveta-v-dejinach-krestanstva">Konce sveta v dejinách kresťanstva&sa=U&ved=0ahUKEwji1cXj3MPYAhWoF5oKHUWNDvIQFggEMAA&client=internal-uds-cse&cx=000741012913055120298:pozmfuzddqg&usg=AOvVaw3wywaYWgocwMUynvrwuph6
Konce sveta v dejinách kresťanstva#post83


42.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 1. 2018, 21:52 avatar
samé keci.
Máš aj nejaké oficiálne vyhlásenie Vatikánu?
Konce sveta jehovistov boli vyhlasované oficiálne.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:47 avatar
68,...ak v Strážnej veži bola ledabolá zmienka o istom dátume,tak to bol oficiálne vyhlásenie konca! Ale keď sám pápež sa obliekol do vrecoviny a očakával koniec svata,...tak to nebolo oficiálne. Pápež si obliekol neoficiálne vrecovinu na seba a aj neoficiálne vyhlásil koniec sveta?  

.Rok 1284, papež Inocenc III.
Papež vypočítal datum konce světa tak, že k datu založení Islámu (618) přičetl 666. Jde o nechvalně proslulé období křížových výprav…

K výročí tisíce let od mučednické smrti Ježíše Krista se houfně očekával jeho návrat. Někteří v tom přirozeně očekávali i konec stávajícího světa či příchod něčeho zcela nového.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Křesťanský svět se strachoval také příchodu Nového roku v roce 1000. Magické datum vydráždilo fantazii mnohých lidí – laiků i učenců. K těm, kteří předvídali konec světa s příchodem nového milénia, se zařadila i hlava katolické církve papež Silvestr II. (950 – 1003). Když konec světa v roce 1000 nepřišel, korigovali mnozí křesťané své předpovědi zániku světa na tisící výročí ukřižování Krista a očekávali apokalypsu v roce 1033.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.Komentár z Katolíckych novín,citujem:........" V dejinách poznáme mnohé „apokalyptické“ roky, napríklad: 33, 666, 900, 999, 1000, 1013, 1033, 1070, 1492, 1584, 1600, 1648, 1666, 1844, 1899, 1900. /teda po našom-konce sveta/
A keby si čítal detaily,...tak zistíš že boli omnoho dramatickejšie a prišli tam niektorí aj o životy!/nehovoriac o majetku/

Celkom neoficiálne,....ti to pripomínam,..... 


50.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2018, 09:14 avatar
70. Co sa stale porovnavas s RKC.. tym nic neospravedlnis . Ak napr. niekto ukradne 5eur tak sa nemoze ospravedlnovat ze hen tamten predca ukradol 10eur - zlodeji ste aj tak obidvaja ..
Súhlasí Ludwig


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 09:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2018, 09:20 avatar
Písal som , ze nikdy nedá lebo niesu  


53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 09:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 09:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2018, 10:02 avatar
Ludwig, Shagara to už v 84. vyriesil po svojom, jeho štýlom


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 10:04 avatar
80,....to robíte vy,...a odpovedáte sebe vlastným spôsobom,len na to čo sa vám hodí. To ostatné bravúrne prehliadnete. Nedajbože aby sme neboli nájdení ako luhári a tí čo ničomu nerozumia? 


64.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 10:02 avatar
79,....ak poznáš Písma,....tak prečo sa pýtaš ,ako keby si bol mechom udretý? 
Je to tam čierne na bielom:.........Vylúčenie-je to biblická požiadavka?#post2
A už vidím,....a kde to tam je? Pavol tomu hovorí: "zaslepená mysel vládcom tohto sveta"!
Alebo,...."kde sa píše o kresťanskom zbore v Písme"? Nuž na obálke Biblie v pravom rohu,dolu! 


62.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 10:17 avatar
88,....ahá! A čo ti vadí na forme JS?


65.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 10:32 avatar
91,......uniká ti opäť kontext. To,čo spomínaš ty ,je niečo trochu iné,....a doba sa mení.
Ja som už písal o tom podrobne,....že iba človek so sadistickými sklonmi ubližovať môže riešiť závažné /trebárs-morálne/prípady verejne pred všetkými,....a to absentuje so všetkými vlastnosťami kresťana.
Ak sa človek zastáva takéhoto jednania ,pred celým zborom,....tak taký človek nemá ani kúsok súcitu,lásky, a je proste hodný tak akurát na smetisko! To hovorím so všetko vážnosťou. Hovorím všeobecne.
Ak by zbor mal napríklad rozoberať sexuálnu nemravnosť partnerov,...ich hádky,detaily priestupku, aj pred rodinou,deťmi ,....tak neviem. Ako môže položiť človek takú hlúpu otázku? A pritom píšem takmer to isté ako predtým.
Hovorím,....vy sa stále držíte iba litery ,...a nie zásad. Ale kresťania už pokročili od Starého zákona dalej!
A to,že niekomu uniká celkový kontext,....ani nehovorím.
Ak sa niekde vylučovalo/trebárs Hans Kung,kňazi,atď/ myslíš si ,že sa to robilo v Bratislave na Ružinovskom námestí red verejnosťou?
Ludwig,....najprv skúmaj,....a potom reaguj!


67.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 10:44 avatar
93,....nie,....ak o tam čítaš,...tak potom je to s tebou zle. Pozri sa na to tak,...že v každom náboženskom usporiadaní má každý iné formy a spôsoby riešenia istých vecí. Ak to slúži účelu a zbor sa zachová čistý,...tak je to správne.
Ale ako je zrejme,....takmer nikde sa to nerobí,...a ľudom sa to nepáči! Aj preto opúšťajú dané cirkvi. A kvôli tomu ich aj kritizujú,...lebo trpia vo svojom strede najväčších lumpov.
Tvoja predstava,....že Boh alebo Kristus nedal priestor ľudom,dozorcom priestor na "manévrovanie" v otázkach aj zabezpečenia poriadku c cirkvi je iluzórna. Hlavne ak vieme,že práve Kristus riadi zbor,cirkev. A u JS je to viac ako vidno. Teda ,kritizuješ Krista, jeho spôsob konania, a jeho označuješ tak ako si to naznačil. Ale pravda bude niekde úplne inde!
A ty absolútne ani nevnímaš kontext,...a dobu,....nemáš pravdu v ničom,...absolútne v ničom!
Empatia ti asi veľa toho nehovorí,....?


70.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 10:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 1. 2018, 11:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 22:25 avatar
97,......ale to je vaša demagógia a úlet na základe jedného propagandistického videa!
Nie sú neverejné,...a to z prirodzených dôvodov. Už chcem vidieť ako by Ludwig alebo Johny boli nadšený,keby ich trebárs mravný poklesok sa preberal pred celým zborom?
Tu tvrdím len jedno,....nikdy by to nepripustili,....ale aj tak budú tvrdiť opak, a tak dokazovať svoj charakter,bez štipky empatie a slušnosti!


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 22:29 avatar
97,.......Kristus ani zbor neustanovil,...čo? Tvrdiť môžme hocičo!
Opakujem sa,....oháňate sa literou ale duch vám uniká. Empatia je pre vás neznámy pojem!


73.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 1. 2018, 13:18 avatar
to ze Kristus riadi vas zbor je len vas nazor..aj ine spolocenstva su o tom presvedcene, ale nezabuduaj na tvoje slova : Diabol ma 6000 rocnu prax v klamani ludi  


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 09:59 avatar
78,....ak má niekto vlčiu tmu,....tak nie sú! 


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 09:56 avatar
77,.........www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/vylucenie-je-to-biblicka-poziadavka">Vylúčenie-je to biblická požiadavka?&sa=U&ved=0ahUKEwiniNbZwMrYAhVFCZoKHfmRA_IQFggEMAA&client=internal-uds-cse&cx=000741012913055120298:pozmfuzddqg&usg=AOvVaw2MWlA_Dxl-bJflpJaEYagr
A či tajné,.....alebo netajné,....je jedno. Deje sa tak v rámci zboru a podla biblických požiadaviek.
Asi vám stále koluje tá propagandistická nahrávka o "tajných výboroch",...a podobne. 
Nie,......pravda je taká ,že sa to rieši diskrétne s ohľadom na dané osoby zapojené do záležitosti!
Ale ako som hovoril,....kto chce byť psa,palicu si nájde! 


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 09:57 avatar


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 09:52 avatar
76,....to preto,že kntsz sa pasuje za niekoho, kde sa vraj nikdy neočakávali konce,....vraj oficiálne! Tak som mu niektoré pripomenul. 
Ale to ma až tak netrápi ,ako ich učenie! Mýliť sa je ľudské!


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:58 avatar
68,....celkom neoficiálne.......Podľa vydania časopisu Sun Magazine z roku 1997-JUN-24 pápež Ján XXIII predpovedal v roku 1962, že sa Kristus objaví na oblohe nad New Yorkom. Oznamuje vytvorenie 1000-ročného raja, ktorý bude pokračovať šesť mesiacov veľkého smútku.

Teda aj ten veril v pozemský raj? Náš človek! 


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 02:02 avatar
68.,.....neoficiálne, z angličtiny:....."podľa posolstva Panny Márie otcovi Štefanovi Gobbimu. /katolícky kňaz-Modrá kniha/Toto sviatok sa uskutočňuje iba raz za každých päťdesiat rokov. Tento dátum je tiež jesenná rovnodennosť. 2001 Ministerstvo Jack Van Impe sponzoruje najväčší evanjelický kresťanský program venovaný predpoveďu na konci času. Na svojej domovskej stránke sa zaoberá knihou "Na okraji večnosti", v ktorej predpovedá, že rok 2001 "povedie k medzinárodnému chaosu, aký sme v našej histórii nikdy nevideli". Predpovedá, že v roku 2001 av nasledujúcich rokoch bude svet zažiť "sucho, vojnu, maláriu a hlad postihujúcu celé obyvateľstvo na celom africkom kontinente ... Do roku 2001 bude globálny chaos." Islam bude oveľa väčší ako kresťanstvo. (To by znamenalo náhly rast, islam v súčasnosti nasleduje 19% svetovej populácie a 33% kresťanstvo). Vytvorí sa svetová cirkev; bude "ovládané démonickými hostiteľmi". Chrámové rituály (pravdepodobne vrátane obetí zvierat) sa obnovia v Izraeli. 2001 Pretože nebol rok 0, pravé tisícročie nezačne až do 1. januára 2001. Väčšina prorockých pozorovateľov stále má svoje pamiatky nastavené na rok 2000. Ak bude dátum prechádzať nekonvenčné, som si istý, že si uvedomia svoju chybu a znovu sa zamerajú na tento rok."


16.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   5. 1. 2018, 22:44 avatar
To si písal mne?   Môžeš mi poslať odkaz na tie štatistiky? Neviem o tom že by sme pri trestnom čine evidovali aj to či išlo o ateistu alebo veriaceho   A aké maslo si mal na mysli, živočíšne??  


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 1. 2018, 22:58 avatar
nechce sa mi to teraz hľadať, ale tie štatistiky sú postavené na počte veriacich v krajine a počte trestných činov, nie na skúmaní každého previnilca.
Výsledok je jednoznačný. Niekde výraznejší, niekde menej výrazný, ale krajina kde sa k viere v Boha hlási viacej ľudí, má vždy menšiu kriminalitu.
Nemusíš hneď zo seba rehotom robiť debila, je to exaktne preukázateľné.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 1. 2018, 23:26 avatar
37,...dané štatistiky sa robia na istej vzorke previnilcov,odsúdených,....nie celoplošne u každého!
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk....je to asi prevzaté odtiaľto:....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Zaujímavé je to aj v porovnaní s "nekresťanským" Českom....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....čítaj v kapitole s obdobným názvom


28.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 1. 2018, 11:14 avatar
Taka statistika ma taku hodnotu ako ten papier na ktorom je napisana


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 1. 2018, 17:46 avatar
54,...pripúšťam,...o to mi nešlo,.....ale isté fakty sú veľavravné. Hlavne Česko je mementom pre formálnych kresťanov Slovenska. A to platí pre celý svet. Aj narkobaróni majú svoje kaplnky a veria v Boha a podieľajú sa na charite,...atď.


72.
označiť príspevok

sta2rky muž
   9. 1. 2018, 11:48 avatar
Ja si myslím, že že akýkoľvek stav našej mysle, akákoľvek náboženská, či iná viera nemôže mať vplyv na náboženstvami vymyslené, alebo nejakým Ježišom sľúbené spasenie, alebo čosi iné (reinkarnáciu, pobyt v islemskom nebi). Skutočnosť je pravdepodobne taká, že našou smrťou definitívne zaniká aj naše vedomie bez ohľadu na to či sme nábožensky veriaci, alebo neveriaci. Je to síce neblahá skutočnosť, ale reálna. Sme na tom všetci rovnako.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:36,  škoda zdupkal, chcel so sa opytať, či má pipíka, alebo pipinu, alebo či je nedajbože...
dnes, 09:33,  to je debata za tanier fazule..
dnes, 09:28,  tu nejaku navštevu Ilushikukq VITAJ A NIĆ NEPYTAJ Ilushikukq*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58
dnes, 09:25,  no aspon je tu nejaka debata*39*39*39*39
dnes, 09:19,  nechápem prečo tu tento spamer nie je už dávno zmazaný... mesiac to tu už spamuje a admin...
dnes, 08:54,  vytvaraš si nicky kedy chceš, tak nešaškuj krasna vílo*58*58*58*58*58*58 you create...
dnes, 08:38,  ja neviem ako sa to počíta, ale ak by som chcel, tak sa na df prihlásim za deň aj 100 krát
dnes, 08:34,  Can someone answer how to change the password ?? Can I create a new username and password?...
dnes, 08:01,  if you understand what the topics are about, why don't you write in Slovak beautiful villa...
dnes, 07:27,  Is there any of the moderators, because I can not answer a new topic? Maybe I'm doing...
včera, 22:25,  fešáci
včera, 21:42,  ked je milionár na Cookových ostrovoch, iste nebude odkázaný od toho aby na tomto predaji...
včera, 21:14,  https://img.aktuality.sk/foto/robert-fico-a-robert-kali-k/ODAweDQ1MC9zbWFydC9maWx0ZXJzOmZvcm1hdCh...
včera, 20:30,  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_x/DBUBE/bratislava-protest.jpeg?fl=cro,0,0,2048,1152%7Cres,102...
včera, 19:42,  za 20 euro ti to istotne nedá, ja osobne by som bol velmi za to, ak by tu diskutovalo viacej...
včera, 19:36,  Nechapem, prečo este nieje nejaký zakon, ktorý by posadil politikov do chladku, ked vedome...
včera, 19:26,  qwertík, čertík čo na to hovoríš ?
včera, 19:23,  Toto forum treba vzkriesiť k životu, a obnoviť jeho bývalú slávu... no na to treba tu...
včera, 19:21,  Počuj Foton, odkúpim od teba DF. Nie som milionár, tak za nejakú symbolickú cenu dajme tomu...
včera, 10:14,  Nemôže, pretože nechce hniť v base
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(200 759 bytes in 0,511 seconds)