Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pavol- nezrovnalosti

11
reakcií
793
prečítaní
Tému 19. marca 2017, 11:54 založil Momo91.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 03. 2015
25
20. 01. 2020
34
28. 07. 2013
3
23. 08. 2019
12
04. 01. 2019
32
17. 12. 2019
11
 
 


1.
označiť príspevok

Momo91 muž
   19. 3. 2017, 11:54 avatar
1Kor 11,5 A každá žena, keď sa modlí alebo keď prorokuje s nepokrytou hlavou, hanobí svoju hlavu, lebo je to jedno a to isté, jako keby sa bola oholila.
1Kor 11,6 Lebo jestli sa žena nepokrýva, nech sa aj ostrihá; a jestli je žene mrzká vec ostrihať sa alebo sa oholiť, nech sa pokrýva.

1Kor 14,34 ženy nech na zhromaždeniach mlčia. Nedovoľuje sa im hovoriť, ale nech sú podriadené, ako hovorí aj zákon.

V kapitole 14 Pavol hovorí, že by ženy mali mlčať ale iba o 3 kapitoly dozadu Pavol hovorí, že ženy by sa mali modliť nahlas a prorocky hovoriť pokiaľ majú zahalenú hlavu. Takže pasáž kapitoly 14 si protirečí s pasážou kapitoly 11 takže bádatehovoria, že Pavol neni autorom.

List Efežanom a Kološanom.

Štýl písania v týchto dvoch knihách sa veľmi líši od štýlu ostatných Pavlových dopisov. ťažko to zistíte, keď ich čítate v anglickom, alebo slovenskom preklade. Ale keď ich čítate v gréčtine vyzerá to, akoby to bol štýl iného autora.

V porovnaní s ostatnými dopismi je dokonca ešte väčší rozdiel v teológii ktorú nájdete v liste Efežanom a Kološanom.
Pavol sám zdôrazňoval, že kresťania krstom zomierajú spoločne s Kristom. Domnieva sa však, že kresťania budú vzkriesení spoločne s Kristom až vtedy, keď sa vráti Ježiš.
Je zaujímavé, že listoch kološanom a efežanom je napísaný opak.
V týchto listoch autor uvádza, že vzkriesenie je minulosťou, že veriaci už povstali spoločne s Kristom a dnes spolu s ním vládnu na nebeských výsostiach.
Proti tomuto pojatiu však Pavol vystupuje v listoch Efežanom a Kološanom. Preto je rada učencov presvedčená, že Pavol tieto dva listy nenapísal. Nie iba kvôli štýlu písania, aj keď je dôležitý, ale kvôli rozdielnému teologickému pojatiu.

1 a 2 List Tesalončanom

Väčšina bádateľov je skalopevne presvedčená, že Pavol napísal list Tesalončanom, kde uvádza, že Tesalonickí kresťania by nemali byť sklamaní z toho, že Ježiš sa z nebies ešte nevrátil. V 2 listu Tesalončanom sa však píše, že než nastane deň Pánov, uplynie ešte nejaký čas. Podľa 2 listu Tesalončanom sú niektorí ľudia presvedčení, že Ježiš príde čo nevidieť a nechávajú svoje práce, žijú na účet ostatných a ten kto to napísal im hovorí, nie, koniec nepríde hneď, najskôr sa musia stať niektoré veci. To neznie ako učenie ktoré nájdete v 1 liste, kde má koniec prísť hneď. Prikrásť sa ako zlodej v noci a to je jedna z vecí, ktorá vedie ľudí v domienke, že Pavol nemohol napísať obidva listy.


5.
označiť príspevok

Momo91 muž
   19. 3. 2017, 12:15 avatar
List Židom

Pavol začína všetky svoje dopisy Pavol, apoštol Krista Ježíša, Pavol služobník a podobne.
List Židom nezačína žiadnym menom, ide rovno k veci. A neni v ňom žiadne záverečné rozlúčenie Pavla, ani nikoho iného a to je štylisticky rys, ktorý veľa prezradzuje.
Ďalšou vecou, ktorá sa týka listu Židom je spôsob, akým hovorí o viere. Keď Pavol hovorí o viere, opakovane má na mysli vieru v to, čo Boh vykonal prostredníctvom Ježiša, jeho smrťi a zmŕtvyvstania. List Židov pochopiteľne vyjadruje vieru v Ježíša a jeho vzkriesenie. Ale opakovane tým myslí vieru v to, čo Boh urobí v budúcnosti. Viera je skoro synonymom pre nádej, takže autori používajú tento kľúč od terminus technicus dvoma rozdielnými spôsobmi.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 11:57 avatar
momo a všimol si si aj slovné spojenie "na zhromaždeniach"?
 


3.
označiť príspevok

Momo91 muž
   19. 3. 2017, 11:59 avatar
V poriadku. Vysvetli ostatné časti.


6.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 15:41 avatar
Ostatné časti nevysvetlím, lebo som sa tomu nikdy nevenoval, teda nemám veci primerané poznanie a okrem toho, je mi to fuk :-)


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 07:14 avatar
3,... ale to je úplne jednoduché, ide len o to,či vieš o čom sa v daných spravách hovorí? Nie je tu žiadna nezrovnalosť!
V každej tej správe sa to totiž týka niečoho iného. Sleduje celkový kontext a pochopíš.
Žena sa môže "modliť a aj prorokovať", ale nemôže vyučovať! Táto výsada bola daná len mužom!
Kontext aj hovorí pri akých príležitostiach sa má modliť a prorokovať! Niečo iné je doma,....niečo iné pri evanjelizácií,....a iné na zhromaždení!
Mnohé napovedá aj to,..."kedy má mať pokrytú hlavu" a iné skutočnosti,ktoré tebe úplne unikajú,a aj autorom daných kritických postrehov na Bibliu. Nosenie pokrývky hlavy je spôsob, ako môže žena ukázať, že uznáva autoritu, ktorú Boh zveril pokrsteným mužom v zbore.
Teda,...ak niekto nepozná Bibliu a jej reč a nechápe isté biblické postupy,prvky a podobne,....tak potom môže vidieť nezrovnalosti všade. Ale v skutočnosti nezrovnalosti má iba ten ,kto niečo kritizuje a nerozumie tomu!
A to platí aj na tvoje ostatné príspevky. Tu ani nie je čo vysvetľovať,pretože to sú len nepodstatné odlišnosti bežné pri akomkoľvek opakovanom písaní. Hodnovernosť a autenticita daných listov je overená a potvrdzujú to iné,dôležitejšie znaky,....... a nie také,aké menuješ ty!


4.
označiť príspevok

Momo91 muž
   19. 3. 2017, 12:00 avatar
Ináč žena prorokuje sama sebe vo svojej izbe? Keď na zhromaždeniach nesmie.


7.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 15:43 avatar
4. vyzerá to tak - doma, s manželom, s hŕstkou príbuzných, na trhu :-) ... Zhromaždenia cirkevného zboru boli asi predsa len niečo iné.
Súhlasí stefan 5


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 07:24 avatar
4,už som sčasti odpovedal,....ale musíš si ty zodpovedať,čo to znamená-"prorokovať"? Potom spoznáš odpoveď.
V príspevku č.9 je to naznačené!
Peter povedal: „Toto je to, čo bolo povedané prostredníctvom proroka Joela: ‚A v posledných dňoch,‘ hovorí Boh, ‚vylejem niečo zo svojho ducha na telo každého druhu a vaši synovia a vaše dcéry budú...... prorokovať...(Sk. 2:16–18) /zvestovať evanjelium,vyučovať svoje deti v domácnosti,viesť biblické štúdia/


8.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 3. 2017, 18:20 avatar
K týmvzkrieseniam ...Prvé a druhé vzkriesenie.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 07:58 avatar
8,....je to hlúposť! Pletieš si hrušky s jablkami!
Ako prvé,tak i druhé vzkriesenie je skutočné vzkriesenie,oživenie zo stavu nebytia! To nemá nič spoločné s duchovným vzkriesením!
Príklad......„Tí, čo sú mŕtvi v spojení s Kristom, vstanú prví.“ — 1. TESALONIČANOM 4:16.
A teraz Zjavenie 20:6.....".Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení; nad tými druhá smrť nemá právomoc, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním vládnuť ako králi tisíc rokov."
Tu úplne polopatisticky Ján spomína obe vzkriesenia doslovné,pretože to vyplýva z daného textu,/ak je prvé a je lepšie,tak to ukazuje ,že je aj druhé,iné/, a poukazuje ešte ,že tí "ktorí majú podiel na tom prvom vzkriesení",....že ...."nad tými druhá smrť nemá moc"!
Prečo? Nuž ,ak budú v nebi,tak tam už žiadna skúška nebude a títo sú už tu na zemi dôkladne preskúšaní a zapečatení!/kúpení zo zeme, kráľovský rod/
Ale tí ,čo budú vzkriesení pre život na zemi, tak tí budú počas 1000-ročného kráľovstva ešte preskúšaný, a ak sa neosvedčia a nezostanú verní,tak zomrú druhou smrťou a to je už definitívne zničenie. Prvá smrť je adamovská smrť,a z tej je východisko v podobe vzkriesenia.
Pozri sa do 17. kapitoly Zjavenia. Tam čítame, že po zničení .....„Veľkého Babylona“ Baránok zvíťazí nad národmi. A ďalej sa tam píše:..... „Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“ (Zjavenie 17:5, 14) „Povolaní a vyvolení a verní“ musia byť už vzkriesení, ak majú byť s Ježišom pri tomto konečnom víťazstve nad Satanovým svetom. A určite ti neuniklo,že na zemi stále sú ešte ľudia,a nielen satanov svet,neveriaci! To poukazuje na to,že aj na zemi bude vzkriesenie/druhé/.
Písmo hovorí,že žiaden nespravodlivý nebude vzkriesený,....ale Ján dodáva že "bude vzkriesenie spravodlivých a nespravodlivých". Kto to je? To sú tí,čo verili v Krista a budú žiť na zemi/spravodliví/,.....a potom tí,čo z nejakého dôvodu nemohli uveriť v Krista/predčasne zomrelé deti,mentálne zaostalí,predkresťanskí svedkovia, a tí čo nemohli spoznať evanjelium,lebo sa vtedy nehlásalo/,....to sú tí-nespravodlivý! Spravodlivosť získavajú až na základe viery v Krista!
Rimanom 10:4
"4 Veď Kristus je koniec Zákona, aby každý, kto prejavuje vieru, mal spravodlivosť." Tiež Rim.5:19
Tiež tri židovské sviatky predobrazujú tri vzkriesenia: 1,Pesach-Kristus,....Letnice-prvé ovocie,.....Sviatok stánkov-zber ostanej úrody.


12.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 3. 2017, 07:22 avatar
Pre tých,ktorí sa zvyknú stratiť v texte už po druhom slove som to čo sa týka prvého vzkriesenia zvýtaznil:
tá hodina je TERAZ.......Rozumieš čo je TERAZ?
Pán Ježiš to povedal pred viac ako dvetisíc rokmi a platí to stále,kým platí obdobie milosti.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:31,  Ale , ale , ale , HOOOO prrr, Nie tak , Fer je ked pomozes SVOJMU , este raz SVOJMU bliznemu
dnes, 17:29,  Fér je to, čo vykonáš, lebo chceš. :)
dnes, 17:28,  Ale nebud jak decko , Sam sa mam trapit nad tebou? Bolo by to fer ?
dnes, 17:28,  To nieje moja vízia, to je jedna z možností.
dnes, 17:28,  Tvoja arogancia na tom nič nezmení. Nikdy si sa nebavil s ľudmi iných národností? Pri...
dnes, 17:28,  116. Tak nedoplň :)
dnes, 17:26,  Veď si ju napísal: "A je jedno, či niekedy v budúcnosti bude naša planéta a náš...
dnes, 17:25,  Hehe, ďalší, kto ma pozná lepšie, než ja sám. :) Dik za posudok.
dnes, 17:25,  Ja nemám víziu budúcnosti era.
dnes, 17:25,  Aspon si prejavil svoju volu nad mojou ,
dnes, 17:24,  Je, len si to odmietaš priznať. To, kto si, je viazané na tvoju národnosť. Bol si vychovaný...
dnes, 17:24,  Nemozem doplnit to co pises , Raz pises MILUJ SVOJHO BLIZNEHO A potom moji blizny ,,,su atd...
dnes, 17:24,  je mi ľúto že väčšinou sa zvrtneš na táranie
dnes, 17:24,  Tvoja vízia budúcnosti je iná, než moja.
dnes, 17:23,  Tak si to tam doplň, keď ti to chýba. Mne to nechýba :)
dnes, 17:22,  Preto som na teba taky huj,
dnes, 17:22,  Sorry, moja identita nie je viazaná na moju národnosť.
dnes, 17:22,  Nieje to zla definicia ale nieco tam chyba ,
dnes, 17:21,  Lebo mi je luto ze sluzis dvom panom ,
dnes, 17:21,  106. Mojimi blížnymi sú všetci, ktorí si uvedomujú svoje ja a uvedomujú si, že sú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 156 bytes in 0,552 seconds)