Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Otvorený list prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi

15
reakcií
1621
prečítaní
Tému 5. marca 2015, 23:19 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2015, 23:19 avatar
Rešpektujte hlas mierumilovných ľudí
Publikované: štvrtok 05. marec 2015

Otvorený list prezidentovi Slovenskej republiky Andrejovi Kiskovi

Vážený pán prezident,

od minúty posledného výdychu bojujúceho vojaka v druhej svetovej vojne uplynie v máji 2015 sedemdesiat rokov. Už dve generácie chýbajú v radoch ľudstva milióny mladých chlapcov, ale aj ich nikdy nenarodených detí. Vojna, krátke a definitívne slovo.

Ale vojna je vždy iba dôsledkom. Dôsledkom nenávisti, ktorej plamene sa rozhorievali postupne, ba možno aj s vášňami. Ktosi prstom ukázal na iného človeka a označil ho za nepriateľa. Nepriateľom sa stal človek z mäsa a kostí, s nádejami, túžbami, prostým životom. Jeho jedinou vinou bolo, že mal inú vlasť, inú národnosť, iné vierovyznanie. Ale cieľom vzbudeného šialenstva bola vždy vojnová korisť. O tú išlo podnecovateľom nenávisti. O tú išlo všetkým strojcom vojen, lebo vojna je vždy aj príležitosť.

Proti šialenej túžbe získať korisť sa postavili ponížení, a nikto nemôže uprieť úctu ich odvahe. Najvyššiu cenu v tomto boji zaplatili vojaci Červenej armády, vo vojne zahynulo asi 20 miliónov občanov Sovietskeho zväzu. Kto chce poprieť tento fakt, roznecuje plamene novej nenávisti.

Na začiatku každej nenávisti je neúcta k inému, pohŕdanie, pestovanie pocitov nadradenosti. A na konci je vybudenie pocitov z doby kamennej. Toto sa nám už v histórii neraz prihodilo, a potom museli milióny ľudí zaplatiť svojou krvou.

Vážený pán prezident,

sľúbili ste byť prezidentom všetkých občanov, nielen ľudí, ktorí sa pravidelne spolčujú a zapĺňajú celý verejný priestor, ako keby iný ako ich hlas na Slovensku nebol. Tí vyvinuli aj teraz mediálny tlak, aby ste sa nezúčastnili na oslavách Dňa víťazstva nad fašizmom v máji 2015 v Moskve, kde Vás pozýva prezident nástupníckeho štátu, ktorého armáda mala rozhodujúci podiel na porážke fašistického Nemecka.

Vážený pán prezident,

radi by sme dali do vašej pozornosti, že vojaci Červenej armády bojovali aj za nás, proti nášmu poníženiu a zotročeniu. Priniesli obeť a zanechali odkaz: nepripusťme už nikdy, aby nenávisť medzi národmi zvíťazila!

Oslavy 70. výročia víťazstva nad fašizmom v máji roku 2015 majú symbolický význam. Proti zlu sa dokázali spojiť ľudia s rozličným svetonázorom a rozličnou historickou skúsenosťou. To je, podľa nášho názoru, aj dnes výzva! Preto je pre nás dôležité, aby prezident Slovenskej republiky, Vy, pán prezident Andrej Kiska, ste svojou účasťou na oslavách Dňa víťazstva v Moskve prispeli k naplneniu tohto odkazu. Nenávisť a nepriateľstvo obyčajnému človeku nikdy nepomáha, naopak, ničí jemné pradivo spolupráce vo svete. A svet je ešte plnší zbraní a zbraní s omnoho ničivejším dosahom. Prosíme, myslite na to! Zbrane nemajú oči.

Vladimír Vysockij napísal v roku 1964 pieseň Masové hroby. V prebásnení Ľubomíra Feldeka a Milana Tokára vyšla v knihe Vysockij... štyri štvrtiny cesty. Posielame Vám ju, poézia často povie viac, ako chladná matematika a politický kalkul.

MASOVÉ HROBY

Ach, na týchto hroboch nik nestavia kríž
a slzy vdov netečú na ne –
len kytice neznámych strážia ich tíš,
plam večného ohňa tu planie.

Tu predtým sa na zadné stavala zem –
a dnes sú tu žulové pláty.
Tu súkromných osudov nieto – tu len
je každý s tým spoločným zliaty.

A vo Večnom ohni ti zablčí tank,
aj chalupy ruské a dvory,
aj Smolensk, aj Reichstag, aj zúfalý plam,
keď vojak aj srdce v ňom horí.

Tu slzy vdov netečú, nerušia tíš,
sem chodí sa s tvrdosťou v tvári.
Ach, na týchto hroboch nik nestavia kríž –
no menšia tá bolesť je vari?

(1964)

Nezabudnime, pán prezident, komu a o kom spieval Vladimír Vysockij.

S úctou

(doteraz podpísalo vyše 370 občanov SR)

List je tu:
http//www.noveslovo.sk/c/Respektuje_hlas_mierumilovnych_ludi
a na miesto podpisu sa dá prejsť cez link na spodku pod zverejnenými podpismi.

Kto už podpísal môžete vidieť tu www.changenet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy, Linda, bystrik


12.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 3. 2015, 07:33 avatar
Už teraz pochybujem, že s ním také niečo pohne. Tu len jedno pomôže, okamžite odvolať a vyvodiť dôsledky z jeho krokov, ktoré už viac ako dosť uškodili bezpečnosti Slovenska.


2.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2015, 23:29 avatar
Ospravedlňujem sa, správna adresa listu je táto:
www.noveslovo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik


3.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 3. 2015, 23:50 avatar
Dôležité upozornenie !
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pod článkom je OZNAM písaný drobnými písmenami...začínajúci:
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákona Slovenskej republiky atď...

ostatné si dočítajte každý ak je záujem.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 3. 2015, 23:54 avatar
No tak, nás sa to predsa netýka.   Nepodnecujeme predsa k nenávisti, ani nepíšeme v rozpore so zákonmi. My si zákony ctíme. Preto pracujeme na zmene zákonov. 


6.
označiť príspevok

Linda žena
   6. 3. 2015, 00:01 avatar
Lemmy, si si istý, že nikto nechodí na iné webové stránky diskutovať ?
ak nie, tak som nič nenapísala a nebolo čo  čítať...


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 00:05 avatar
Nepochopil som, prečo sem dávaš odkaz na ten oznam z Hlavných správ. A čo som tu na fóre, tak som ešte nezbadal nejaký problém so zákonmi.

Keby sa mali policajti zaoberať tým, čo my si tu hrkútame, tak je mi ich ľúto. Celkom dobre to opisuje strana Sloboda a Solidarita:

Na základe čoho NaKA, ako údajne najelitnejší policajný útvar, rozhoduje, čím sa bude zaoberať? Ako si prokuratúra splnila svoju zákonnú povinnosť brať do úvahy dôkazy ako v neprospech, tak aj v prospech obvineného? Prečo, a na základe koho pokynu, konala vo veci, ktorá aj keby bola trestným činom (čo nebola), je bezvýznamná v porovnaní s množstvom nevyriešených korupčných mega káuz prepojených na politikov vládnucej garnitúry?

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 00:09 avatar
Chcem tým povedať, že by sa mali zaoberať riadnymi kauzami, kde oligarchovia spreneverujú milióny eur. A nie strácať čas tým, čo sa kde na internete objaví. Raz sa niekto vyjadril, ako nás sledujú tajné služby, tak som sa len pousmial nad toľkou naivitou. Teda, keby to bola pravda, bolo by potrebné znížiť im financie, aby si uvedomili, že nemôžu daromne mrhať svoj čas čítaním diskusných príspevkov.
Súhlasí dorota


9.
označiť príspevok

Linda žena
   6. 3. 2015, 00:20 avatar
teda tajné služby ?..o tom silne pochybujem, ale za onoho času
poslanec Beblavý nás sledoval a dokonca aj o nás ( diskusneforum.sk ) na nete aj písal...
Súhlasí Lemmy, dorota


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 00:25 avatar
Ale v prípade Beblavého ide o náhodu. Pretože pri zadaní niektorých kľúčových slov do vyhľadávača jednoducho na prvom mieste odkazuje na df.sk. Preto si myslím, že Beblavý si všimol aj df.sk. A sám povedal, že pri vyhľadávaní mu pomáhali viacerí.


16.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 3. 2015, 09:50 avatar
(8) Lemmy,
s Tvojím konštatovaním v prvých dvoch vetách plne súhlasím, ale nedá mi, aby som sa tentoraz ja nepousmial nad naivitou Tvojou, ktorú prezentuješ vetou:
"Teda, keby to bola pravda, bolo by potrebné znížiť im financie, aby si uvedomili, že nemôžu daromne mrhať svoj čas čítaním diskusných príspevkov."


5.
označiť príspevok

zoozoo muž
   5. 3. 2015, 23:54 avatar
nosenie dreva do lesa a zbytocna nadpraca zo strany majitela stranky.
snaha o vyvolanie zaujmu
tuto povinnost maju predsa vsetky portaly, sledovanie moze byt poskytnute
na zaklade sudneho rozhodnutia.
Súhlasí Lemmy


11.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 3. 2015, 07:31 avatar
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im. !!!To sme opäť dopadli, uja treba chrániť!!!


13.
označiť príspevok

Aranjes žena
   6. 3. 2015, 07:54 avatar
3. Keď si človek prečíta tie pravidlá dokonca,tak sa musí pozastaviť a pouvažovať, čo je to vlastne Ústavou zaručené, základné právo na slobodné vyjadrovanie sa ..
Súhlasí bystrik, Kasafran


14.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 3. 2015, 08:07 avatar
Čl.26

1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.28

(1) Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.

(2) Podmienky výkonu tohto práva ustanoví zákon v prípadoch zhromažďovania na verejných miestach, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti, majetku alebo pre bezpečnosť štátu. Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.

Samozrejme, že oni stále po svojom, demokracia tu už dávno zavrela za sebou dvere....
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Aranjes žena
   6. 3. 2015, 08:32 avatar
14. Demokracia je len vznešené slovo,ktorého myšlienka nikdy nebola uvedená do praxe ... ..a paragraf...ten nie je pokrútený nadarmo ...§
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:08,  https://duckduckgo.com/?t=ffnt&q=ert+&iax=images&ia=images
dnes, 17:07,  0svietený to písal, a keďže vidno že ho pozná, tak ja mu verím.
dnes, 17:05,  On má nejakého dementného syna?
dnes, 17:00,  O veľa veciach sa neinformuje :)
dnes, 17:00,  Sú odsúdení na podmienečné tresty :)
dnes, 16:58,  Ľudia nevyzývajú k násiliu a sú súdení ? :)
dnes, 16:58,  Alebo tvoj syn dementný to písal.
dnes, 16:53,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/82200229_10216350968799146_3398156366473878809_o.jp...
dnes, 16:52,  Ale o Erdoganovi v Turecku nijako moc nepočujem, že by sa niekto sťažoval. Tam asi nie je...
dnes, 16:51,  Jo jo, politika je boj o moc.
dnes, 16:50,  Už sú v base?
dnes, 16:49,  To by nemohli hovorcovia polície obhajovať násilie, použité voči zločincom :)
dnes, 16:47,  A kto bude slovne propagovať násilie, tak toho prakticky násilím spacifikujeme :)
dnes, 16:46,  Opozícia čo má iné hovoriť ? :)
dnes, 16:39,  Jo, práve som na TA3 pozeral spot o tom, ako si opozícia verí, že voľby boli kompletne...
dnes, 16:38,  Lemmy za čo bol odsúdený Baláž ? Ale vás tu je obhajcov totalitných praktík.
dnes, 16:32,  Zakázaná je obhajoba alebo propagácia násilia.
dnes, 16:31,  Zakázané sú diktatúry, a teda i diktatúra proletariátu.
dnes, 16:30,  Komunizmus ako idea nie je zakázaný. Zakázané, lepšie skôr trestná je obhajoba zločinov...
dnes, 16:24,  Volebná účast na volbách o zmenách Ústavy činila 67,97%. Pre zmenu ústavy hlasovalo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(79 377 bytes in 0,250 seconds)