hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (7)…

príspevkov
31
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 13.4.2020 06:47 pozorovateľ
posledná zmena 14.4.2020 21:43
1
13.04.2020, 06:47
Otázka 7:

“Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.” - Daniel 8:23-25.

8. kapitola Daniela sa týka Kniežaťa kniežat, ktorý porazil posledného kráľa, zvaného ‘kráľa krutého výzoru’. Strážna veža učí, že Princ je Jehova (odkaz Ale nie je knieža syn kráľa? Biblia používa kdekoľvek inde výrazy ako princ mieru a veľké knieža Michael, o ktorom vieme, že sa vzťahuje na Mesiáša, Ježiša Krista. Pretože Ježiš sa tiež nazýva Pán pánov a Kráľ kráľov a dedí kráľovstvo od svojho Otca, Večného Kráľa, nie je rozumnejšie, že Ježiš je tiež Kniežaťom kniežat, zatiaľ čo Jehova je Boh bohov? Identifikácia Ježiša ako Kniežaťa kniežat by tiež bola v súlade so skutočnosťou, že všetky proroctvá Daniela ukazujú na Krista, ktorý porazil všetky pozemské kráľovstvá!
none
2

1. pozorovateľ 13.04.2020, 06:47

Otázka 7:

“Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.” - Daniel 8:23-25.

8. kapitola...

13.04.2020, 07:17
Kde to učí? Ja som sa to v tom odkaze nedočítal. Alebo som to prehliadol?
none
3

2. Starý chren 13.04.2020, 07:17

Kde to učí? Ja som sa to v tom odkaze nedočítal. Alebo som to prehliadol?

13.04.2020, 08:18
Klikni si na článok a prečítaj si paragraf 23.
none
5

3. pozorovateľ 13.04.2020, 08:18

Klikni si na článok a prečítaj si paragraf 23.

13.04.2020, 09:29
Ok. Máš pravdu. Tam to je.
none
7

1. pozorovateľ 13.04.2020, 06:47

Otázka 7:

“Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.” - Daniel 8:23-25.

8. kapitola...

13.04.2020, 21:21
1,...... ale tam to bolo aj vysvetlené/23/. Tak čo sa čuduješ? Napríklad,....démoni môžu byť kniežatá a Boh Jehova nie?
Kontext napovedá ako to vlastne je? A naozaj tu sa to týka Jehovu. Ty mi pripadáš ako aj trinitári. Ak je v Písme niekde na niekoho uplatnené slovo "boh,Boh", tak iba nerozumný človek bude tvrdiť, že nutne všade musí ísť o všemohúceho Boha.
A pritom aj trinitári vedia , že "boh satan",....."pohanskí bohovia",....."ľudskí bohovia" nie sú všemohúci Bohovia. Ale čuduj sa, v prípade Ježiša to neplatí, aj keď Ježiš jasne opakovane tvrdí že je menší a že je podriadený Otcovi. Biblia to tvrdí asi na 200 miestach. Teda, aké porozumenie majú trinitári? Žiadne! Presne tak ako ty, pozorovateľ, keď tu polemizuješ o slovíčku "knieža"! Ignoruješ kontext a to je tvoja tragédia. Ešte nedávno si bol Jehovov svedok, a teraz kladieš jednoduchú otázku svedkom, ako keby si ty nebol svedkom. Teda, otvorene priznávaš , že si odpadlík. S teológom/ak si ním nie ty/ hráte pokryteckú hru. Inak, v Písme je viac výrazov ako je "spasiteľ" aj na Jehovu, Ježiša a ľudí. Povedz, kto je teda tým skutočným spasiteľom?/záchrancom,osloboditeľom/
Ja sa budem opakovať,....... ja viem prečo si odpadlík? Lebo nemáš ani len elementárne poznanie Písma! Tvoje otázky sú toho dôkazom. A pretláčaš do popredia svoju "múdrosť", nie Božiu.
none
9

7. Shagara 13.04.2020, 21:21

1,...... ale tam to bolo aj vysvetlené/23/. Tak čo sa čuduješ? Napríklad,....démoni môžu byť kniežatá a Boh Jehova nie?
Kontext napovedá ako to vlastne je? A naozaj tu sa to týka Jehovu. Ty mi pripadáš ako aj trinitári. Ak je v Písme niekde na niekoho uplatnené slovo "boh,Boh", tak iba nerozumný človek bude tvrdiť, že nutne všade musí ísť o všemohúceho Boha.
A pritom aj trinitári vedia , že "boh satan",....."pohanskí bohovia",....."ľudskí bohovia" nie sú všemohúci Bohovia. Ale čuduj sa,...

13.04.2020, 21:26
...že odpadlík, to sú už silné slová.
👍: Osvietený
none
11

9. Zuzka8 13.04.2020, 21:26

...že odpadlík, to sú už silné slová.

13.04.2020, 21:28
Zuzka8 ja som mal na Shagaru zopár otazok či sa mu to zda normálne ale neodpovedal mi

časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných transfúzií.
časti verejnosti sa nepáči ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie všetkých ľudských obydlí, v skupinách, zväčša vo dvojiciach).

Protichodná zmena výkladu Biblie a rôznych zákazov a príkazov počas existencie organizácie:

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín (Prebuďte sa!, 22. 7. 1982)
👍: J.Tull
none
15

11. Osvietený 13.04.2020, 21:28

Zuzka8 ja som mal na Shagaru zopár otazok či sa mu to zda normálne ale neodpovedal mi

časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných transfúzií.
časti verejnosti sa nepáči ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie všetkých ľudských obydlí, v skupinách, zväčša vo dvojiciach).

Protichodná zmena výkladu Biblie a rôznych zákazov a príkazov počas existencie organizácie:

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý ve...

13.04.2020, 21:38
22, ..... Tu je odpoveď!
-------------------
1, ..... odkaz
2, ..... odkaz
3, ..... odkaz

Aj tu sa ukazuje, že JS majú pravdu a že učia presne podla Biblie. A tie tvoje otázky boli nerozumné, ale aj na ne som dával odpoveď ! odkaz
none
24

15. Shagara 13.04.2020, 21:38

22, ..... Tu je odpoveď!
-------------------
1, ..... https://milano.blog.pravda.sk/2019/04/19/prikaz-zdrziavat-sa-krvi-historicky-pohlad-1-cast/
2, ..... https://milano.blog.pravda.sk/2019/04/26/co-teda-znamena-zdrziavat-sa-krvi-biblicky-pohlad-2-cast/
3, ..... https://milano.blog.pravda.sk/2019/04/01/je-krv-transfuzia-bezpecna-medicinsky-pohlad/

Aj tu sa ukazuje, že JS majú pravdu a že učia presne podla Biblie. A tie tvoje otázky boli nerozumné, ale aj na ne som dával...

14.04.2020, 19:13
Shagara, kde je tam písané niečo k týmto argumentom:
"zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín"

Podobne ako teraz pri transfúziách sa JS odvolávali na Bibliu a svoje zákazy očkovania, transplantácií, považovali za neomylné... k tomu sa vyjadri...
Je s podivom, že pri nielen týchto svojich omyloch, vystupujú, akoby sa už mýliť nemohli... hoci predtým zabíjali svoje rozhodnutia tým, že začali hlásať presný opak toho, čo predtým...
none
13

9. Zuzka8 13.04.2020, 21:26

...že odpadlík, to sú už silné slová.

13.04.2020, 21:34
20, ..... ja už s ním komunikujem roky a viem kto je kto! Zuzka, ešte donedávna sa pozorovatel a aj teolog/asi jedna osoba/ pasoval všade za Jehovovho svedka, ..... a odrazu ním už nie je?! Vieš prečo? Pretože už aj na základe jeho nebiblických názorov som odhalil , že on nie je Jehovov svedok, len sa za nich dlhý čas skrýval! Ak by bol svedok, tak by veril tomu, čomu veria svedkovia!
none
25

13. Shagara 13.04.2020, 21:34

20, ..... ja už s ním komunikujem roky a viem kto je kto! Zuzka, ešte donedávna sa pozorovatel a aj teolog/asi jedna osoba/ pasoval všade za Jehovovho svedka, ..... a odrazu ním už nie je?! Vieš prečo? Pretože už aj na základe jeho nebiblických názorov som odhalil , že on nie je Jehovov svedok, len sa za nich dlhý čas skrýval! Ak by bol svedok, tak by veril tomu, čomu veria svedkovia!

14.04.2020, 19:16
Shagara, zakaz očkovania, transplantácie boli biblické názory?
none
4
13.04.2020, 08:23
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam...:-)
none
20
13.04.2020, 21:52
Po deviatich rokoch medzi jehovistami: Je to biznis!

Kontrola a lož
Každý mesiac členovia podávajú správu o tom, koľko hodín odslúžili a koľko časopisov rozdali. Stretávajú sa týždenne v rôznych bytoch a každý každého pozná. Majú aj svoje vlastné súdy a právny výbor, ktorý rozhoduje a posudzuje, koho a za čo treba vylúčiť. Nie sú to však právnici. „Na všetko sa príde, máločo môže zostať utajené. Stále sa navzájom kontrolujú, každý vie o každom. Ani im nedôjde, že sa takto kontrolujú, ale tým, že sa tak bližšie poznajú, veľa o sebe vedia. Tam sme sa jeden druhého báli, aby na nás nikto nežaloval. Vlastné Ja je tam veľké a ľudia sú zameraní na seba a na to, aby sa zapáčili druhým, aby dobre urobili veci, ktoré musia,“ myslí si. Keď vraj človek sám vyhlási, že odíde, tak už medzi nich nepatrí. Ostatní sa potom naňho pozerajú tak, že opustil organizáciu aj Boha a už nie je hodný ani toho, aby ho pozdravili. Človek zrazu stratí všetkých priateľov. Je to ako keď väzeň vyjde z basy, spoločnosť ho len ťažko prijíma. Mnohí, čo od nich odišli, sa neskôr ocitli na psychiatrii. Nevydržia ten tlak, nevedia sa s tým zmieriť. Aj keď od Svedkov odídu, sú poznačení. Myslia si, že ich Jehova neprijme. Nemajú inú náhradu za spoločenstvo a sú veľmi osamelí. Keď začala pani Helena hovoriť, že neučia biblické pravdy, že to nie je čisté, tvrdili, že rozpráva nebezpečné bludy. „‚Právny výbor‘ ma vylúčil a odsúdil a potom ma ešte pred všetkými obvinili,“

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 125 170 B vygenerované za : 0.108 s unikátne zobrazenia tém : 47 762 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.