hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (5)…

príspevkov
48
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 11.4.2020 01:25 pozorovateľ
posledná zmena 14.4.2020 10:51
1
11.04.2020, 01:25
Otázka 5:

“Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s ním, posadí sa na svoj slávny trón. Budú pred ním zhromaždené všetky národy a oddelí ľudí jedných od druhých, tak ako pastier oddeľuje ovce od capov. Ovce postaví po svojej pravici a capov po svojej ľavici.” - Matúš 25:31-33.

Svedkovia Jehovovi učili a verili, že v súčasnosti (od roku 1919) dochádza k oddeľovaniu oviec od kôz. Teraz však Strážna veža učí, že k tomu dôjde v budúcnosti. Znamená to, že Ježiš neprišiel do svojej slávy a nesadol si na svoj slávny trón v roku 1914?
none
41

1. pozorovateľ 11.04.2020, 01:25

Otázka 5:

“Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s ním, posadí sa na svoj slávny trón. Budú pred ním zhromaždené všetky národy a oddelí ľudí jedných od druhých, tak ako pastier oddeľuje ovce od capov. Ovce postaví po svojej pravici a capov po svojej ľavici.” - Matúš 25:31-33.

Svedkovia Jehovovi učili a verili, že v súčasnosti (od roku 1919) dochádza k oddeľovaniu oviec od kôz. Teraz však Strážna veža učí, že k tomu dôjde v budúcnosti. Znamená to, že Ježiš nepriš...

13.04.2020, 22:07
1, .... k tvojej otázke len toľko, že si zisti ako to je a potom ešte raz polož danú otázku. To oddeľovanie sa deje teraz!
--------------------------------
Citujem z SV: ...."„Ovce“ a „capi“ predstavujú ľudí zo všetkých národov. Nie sú pomazaní svätým duchom. Kedy príde čas ich súdu? Na konci veľkého súženia, ktoré je tesne pred nami. A na základe čoho budú ľudia posúdení ako ovce alebo capi? Podľa toho, ako sa správali k ostatku Kristových pomazaných bratov na zemi. Koniec tohto systému je už na dosah, a preto sme Jehovovi veľmi vďační, že nám postupne objasňoval toto podobenstvo i tie, ktoré s ním súvisia a sú zaznamenané v 24. a 25. kapitole Matúša!"

Pozorovateľ, máš v tom guláš! To upresnenie sa týkalo trochu niečoho iného!
none
2
11.04.2020, 05:33
Presne tak, neexistujúca vec nemôže prísť a nemá tak ani možnosť zasadnúť na trón, ani v roku 1914, ani nikdy.
none
3
11.04.2020, 05:38
Ten, kto sa nepoučí z histórie, bude nútený ju zopakovať...i s jej následkami...:-)
none
4

3. pozorovateľ 11.04.2020, 05:38

Ten, kto sa nepoučí z histórie, bude nútený ju zopakovať...i s jej následkami...:-)

11.04.2020, 05:48
Jehovisti sa síce nepoučili z histórie, stále vykrikujú a verklikujú svoje mantry, ale čo z toho?
none
5

3. pozorovateľ 11.04.2020, 05:38

Ten, kto sa nepoučí z histórie, bude nútený ju zopakovať...i s jej následkami...:-)

11.04.2020, 05:49
Skús sa z histórie poučiť, a nepíš také koniny do fóra. Tu máme diskutovať, hoci aj o jehovistoch, to je jedno.

Napríklad, čo majú proti transfúzii krvi, keď Červený kríž a vedecká obec to považujú za životný dar pre ľudí, ktorí nutne potrebujú krv.
none
6

3. pozorovateľ 11.04.2020, 05:38

Ten, kto sa nepoučí z histórie, bude nútený ju zopakovať...i s jej následkami...:-)

11.04.2020, 05:52
Prečo sa násilne jehovisti segregujú od spoločnosti? To sme až takí zlí v ich očiach? Katolíci sa správajú normálne k inovercom. Žijú s nimi, aj keď majú odlišný svetonázor. Len salviši musia byť čosi extra. Čo je to za bláznivý experiment s jehovistami? Prečo sa odlučujete od spoločnosti, od rodičov?
none
7

6. Lemmy 11.04.2020, 05:52

Prečo sa násilne jehovisti segregujú od spoločnosti? To sme až takí zlí v ich očiach? Katolíci sa správajú normálne k inovercom. Žijú s nimi, aj keď majú odlišný svetonázor. Len salviši musia byť čosi extra. Čo je to za bláznivý experiment s jehovistami? Prečo sa odlučujete od spoločnosti, od rodičov?

11.04.2020, 06:14
Pozorovateľa sa asi zbytočne pýtaš, lebo on asi nie je svedok, lebo ich kritizuje. Alebo je asi bývalý svedok.
none
13

6. Lemmy 11.04.2020, 05:52

Prečo sa násilne jehovisti segregujú od spoločnosti? To sme až takí zlí v ich očiach? Katolíci sa správajú normálne k inovercom. Žijú s nimi, aj keď majú odlišný svetonázor. Len salviši musia byť čosi extra. Čo je to za bláznivý experiment s jehovistami? Prečo sa odlučujete od spoločnosti, od rodičov?

11.04.2020, 12:00
6-
ja si myslím, že oni sa násilne nesegregujú.
Je to skupina ľudí, ktorí majú isté podobné duchovné problémy a sú dosť labilní.
No a našiel sa istý človek a aj so skupinou ľudí - akýchsi vodcov, ktorí sa ponúkajú aj za pomoci ľudí v nižšej hierarchii, a ktorí odchytávajú tých postihnutých a labilných.
Majú pomerne sofistikovane vypracovaný systém ako manipulovať a žmýkať "svojich" a brániť ich úteku.
Vrchnosť cielene vyhľadáva v Biblii vetičky, aby dokazovali svoju "pravdu" a naberali viacej a viacej "daňovníkov".
Pravidlá menia za chodu a preto raz tak raz onak, raz armagedon vtedy a raz vtedy.
Niekto naletel mecárovi, niekto ficíkovi a niekto jehovistom, ľudia sú už raz takí.
none
36

13. kntsz 11.04.2020, 12:00

6-
ja si myslím, že oni sa násilne nesegregujú.
Je to skupina ľudí, ktorí majú isté podobné duchovné problémy a sú dosť labilní.
No a našiel sa istý človek a aj so skupinou ľudí - akýchsi vodcov, ktorí sa ponúkajú aj za pomoci ľudí v nižšej hierarchii, a ktorí odchytávajú tých postihnutých a labilných.
Majú pomerne sofistikovane vypracovaný systém ako manipulovať a žmýkať "svojich" a brániť ich úteku.
Vrchnosť cielene vyhľadáva v Biblii vetičky, aby dokazovali svoju "pravdu" ...

13.04.2020, 21:05
Niekto naletel Spoločnosti Prometheus 🙂 ako náš Lemmy.
none
8
11.04.2020, 08:06
Jehova Boh má monopol na pravdu! A tú dá spoznať len úprimným, pokorným a poctivým ľuďom..:-)
none
9

8. pozorovateľ 11.04.2020, 08:06

Jehova Boh má monopol na pravdu! A tú dá spoznať len úprimným, pokorným a poctivým ľuďom..:-)

11.04.2020, 08:59
A akým spôsobom im ju dá spoznať?
👍: Lemmy
none
10

8. pozorovateľ 11.04.2020, 08:06

Jehova Boh má monopol na pravdu! A tú dá spoznať len úprimným, pokorným a poctivým ľuďom..:-)

11.04.2020, 09:40
Problém je v tom, že každý si myslí že má pravdu.
none
11

10. Johny Pravda 11.04.2020, 09:40

Problém je v tom, že každý si myslí že má pravdu.

11.04.2020, 09:43
Asi to bude v tom, že každý má dar myslenia.
A myslenie by nebolo myslením, keby nemyslelo správne a pravdivo.
none
15

11. -era- 11.04.2020, 09:43

Asi to bude v tom, že každý má dar myslenia.
A myslenie by nebolo myslením, keby nemyslelo správne a pravdivo.

11.04.2020, 18:39
-era-, nuž, poniektorí majú dar nemyslenia... čo pre nich nemusí byť vždy negatívum, ale môže viesť napríklad k "duševnej spokojnosti"...
none
17

15. J.Tull 11.04.2020, 18:39

-era-, nuž, poniektorí majú dar nemyslenia... čo pre nich nemusí byť vždy negatívum, ale môže viesť napríklad k "duševnej spokojnosti"...

11.04.2020, 19:14
O dare nemyslenia nič neviem. Viem iba o tom, že ľudia sú schopní myslieť.
none
18

17. -era- 11.04.2020, 19:14

O dare nemyslenia nič neviem. Viem iba o tom, že ľudia sú schopní myslieť.

11.04.2020, 20:02
-era-, nemyslením označujem, medziiným, iracionálne prijímanie /uprednostňujúce cit, pred ráciom - prijímanie "citovo bez rozmyslu"/ tvrdení, nezáleží pritom na tom, či de o tvrdenia konkrétnej osoby, alebo písma... a pod. ...proste "pravda" sa nekriticky prijíma srdcom, napriek tomu, že odporuje rozumu - ergo, nemyslí sa, nerozmýšľa o nej, postačuje, že lahodí nášmu egu... uspokojuje nás, učičíka...
none
19

18. J.Tull 11.04.2020, 20:02

-era-, nemyslením označujem, medziiným, iracionálne prijímanie /uprednostňujúce cit, pred ráciom - prijímanie "citovo bez rozmyslu"/ tvrdení, nezáleží pritom na tom, či de o tvrdenia konkrétnej osoby, alebo písma... a pod. ...proste "pravda" sa nekriticky prijíma srdcom, napriek tomu, že odporuje rozumu - ergo, nemyslí sa, nerozmýšľa o nej, postačuje, že lahodí nášmu egu... uspokojuje nás, učičíka...

11.04.2020, 20:47
Popisuješ to, čo sa deje pri nadšení z hudby. Nuž, to tiež patrí k nám ľudom.
none
20

19. -era- 11.04.2020, 20:47

Popisuješ to, čo sa deje pri nadšení z hudby. Nuž, to tiež patrí k nám ľudom.

12.04.2020, 11:20
-era-, v podstate áno. Iracionalita patrí k ľudskej výbave. Človek používa srdce i rozum. Nie je však dobre, vo väčšine prípadov, keď jedno či druhé sa stane dominantným... Jeden s mnohých bežných, sú voľby. Mnohí sa rozhodujeme emotívne, bez toho, aby sme dali priestor rozumu - čo i len prečítali, aspoň trochu sa zamysleli nad programami politických strán, nad ich reálnosťou ... napr., viem o prípade, keď sa konkrétna osoba vyjadrila: "Nebudem voliť Chmelára, lebo je škaredý" ... V princípe podobne je to žiaľ aj pri utváraní svetonázoru...
👍: kntsz
none
21

20. J.Tull 12.04.2020, 11:20

-era-, v podstate áno. Iracionalita patrí k ľudskej výbave. Človek používa srdce i rozum. Nie je však dobre, vo väčšine prípadov, keď jedno či druhé sa stane dominantným... Jeden s mnohých bežných, sú voľby. Mnohí sa rozhodujeme emotívne, bez toho, aby sme dali priestor rozumu - čo i len prečítali, aspoň trochu sa zamysleli nad programami politických strán, nad ich reálnosťou ... napr., viem o prípade, keď sa konkrétna osoba vyjadrila: "Nebudem voliť Chmelára, lebo je škaredý" ... V princípe p...

12.04.2020, 11:25
Prečo "žiaľ"?

Komu to škodí?
none
27

21. -era- 12.04.2020, 11:25

Prečo "žiaľ"?

Komu to škodí?

12.04.2020, 12:45
-era-, škodí to vtedy, keď sa svetonázor, viera... stáva nielenže múrom človeka proti človeku, ale dokonca človek sa postaví proti človeku... pri racionálnom utváraní /netvrdím, že celkom bez srdca... / sa to, podľa mňa, nestane /minimálne nie do väčšej miery.../, pretože pokiaľ človek používa rozum, potom len zaťažko sa postaví voči blížnemu svojmu... to by ho musel poprieť...
none
28

27. J.Tull 12.04.2020, 12:45

-era-, škodí to vtedy, keď sa svetonázor, viera... stáva nielenže múrom človeka proti človeku, ale dokonca človek sa postaví proti človeku... pri racionálnom utváraní /netvrdím, že celkom bez srdca... / sa to, podľa mňa, nestane /minimálne nie do väčšej miery.../, pretože pokiaľ človek používa rozum, potom len zaťažko sa postaví voči blížnemu svojmu... to by ho musel poprieť...

12.04.2020, 13:08
Komu to škodí?
none
29

28. -era- 12.04.2020, 13:08

Komu to škodí?

12.04.2020, 13:43
-era-, človečenstvu... alebo keď človek zabíja človeka v mene svojej viery, svojho svetonázoru, či zotročuje iného ... neškodí nikomu?
none
30

29. J.Tull 12.04.2020, 13:43

-era-, človečenstvu... alebo keď človek zabíja človeka v mene svojej viery, svojho svetonázoru, či zotročuje iného ... neškodí nikomu?

12.04.2020, 13:52
O žiadnom zabíjaní ani zotročovaní nebola reč. Reč bola iba o tvorení si svetonázoru.

Čo to znamená, ak sa svetonázor utvára racionálne ale nie celkom bez srdca? Čo má srdce s racionalitou utvárania svetonázoru?
none
31

30. -era- 12.04.2020, 13:52

O žiadnom zabíjaní ani zotročovaní nebola reč. Reč bola iba o tvorení si svetonázoru.

Čo to znamená, ak sa svetonázor utvára racionálne ale nie celkom bez srdca? Čo má srdce s racionalitou utvárania svetonázoru?

12.04.2020, 14:10
-era-, emotívne, bez rácia vytvorený názor, môže viesť /ako o tom svedčí nielen dávna história/ k takýmto konaniam... k potrebe napríklad k spolupatričnosti nás síce môže priviesť i rozum, ale je to viac vec srdca, než rozumu... "chladný", vypočítavý rozum nie je ktovieaká výhra...
Ten kto si priveľmi emotívne vytvára svoj postoj, svetonázor, prijíma vieru... len ťažko dokáže potom mať ku vzťahu človeka k človeku iný prístup...
none
38

27. J.Tull 12.04.2020, 12:45

-era-, škodí to vtedy, keď sa svetonázor, viera... stáva nielenže múrom človeka proti človeku, ale dokonca človek sa postaví proti človeku... pri racionálnom utváraní /netvrdím, že celkom bez srdca... / sa to, podľa mňa, nestane /minimálne nie do väčšej miery.../, pretože pokiaľ človek používa rozum, potom len zaťažko sa postaví voči blížnemu svojmu... to by ho musel poprieť...

13.04.2020, 21:09
Nezmysel. Ľúbivý a gýčový, ale nezmysel.

49 Oheň som prišiel hodiť na zem. A čo chcem? Kiež by už horel! 50 Ale krstom mám byť pokrstený a zviera ma nedočkavosť, kým nebude vykonaný. 51 Myslíte si, že som priniesol mier na zem? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie. 52 Lebo odteraz piati v jednom dome budú rozdelení; traja proti dvom a dvaja proti trom: rozdelia sa 53 otec proti synovi a syn proti otcovi; matka proti dcére a dcéra proti otcovi; svokra proti neveste a nevesta proti svokre.
none
22

20. J.Tull 12.04.2020, 11:20

-era-, v podstate áno. Iracionalita patrí k ľudskej výbave. Človek používa srdce i rozum. Nie je však dobre, vo väčšine prípadov, keď jedno či druhé sa stane dominantným... Jeden s mnohých bežných, sú voľby. Mnohí sa rozhodujeme emotívne, bez toho, aby sme dali priestor rozumu - čo i len prečítali, aspoň trochu sa zamysleli nad programami politických strán, nad ich reálnosťou ... napr., viem o prípade, keď sa konkrétna osoba vyjadrila: "Nebudem voliť Chmelára, lebo je škaredý" ... V princípe p...

12.04.2020, 11:33
Alebo nebudem voliť Chmeláára lebo je to uplný idiot dokazatelný patologický luhár , ktorý sa nevie odhadnuť a tak po XY si bol po svoje promile hlasov plačúc , že to cíti ako nespravedlnosť hladajúc 1000 výhovoriek prečo neuspel .
Chmelárové ego učinkovanie v tých najdebilnejších dezinfoweboch všetne Infovojny ho zase poslala na smetisko dejín .
Chmelár používa lož ako základný prostriedok . Mysliac si že mu to volič zožerie .
none
23

22. Osvietený 12.04.2020, 11:33

Alebo nebudem voliť Chmeláára lebo je to uplný idiot dokazatelný patologický luhár , ktorý sa nevie odhadnuť a tak po XY si bol po svoje promile hlasov plačúc , že to cíti ako nespravedlnosť hladajúc 1000 výhovoriek prečo neuspel .
Chmelárové ego učinkovanie v tých najdebilnejších dezinfoweboch všetne Infovojny ho zase poslala na smetisko dejín .
Chmelár používa lož ako základný prostriedok . Mysliac si že mu to volič zožerie .

12.04.2020, 11:35
To isté sa ujovi Bélovi prihodilo, aj jeho poslali ľudia vo voľbách do prdele, hoci on nikdy neklamal on vždy len pravdu......
none
37

23. 12.04.2020, 11:35

To isté sa ujovi Bélovi prihodilo, aj jeho poslali ľudia vo voľbách do prdele, hoci on nikdy neklamal on vždy len pravdu......

13.04.2020, 21:08
Peter Belovi sa stala nepríjemnosť . Došli temy a zaroveň tú jedinú čo mal že Maďarsku menšinu ochráni pred extremistami zo SNS tiež pochoval v koalícii so SNS ktorá ukázala , že bubak neexistuje a to isté okrem iného pochovalo v opačnom garde i SNS . Bubaka nebolo . Darmo Danko vsadzal na milovanie RF či ježiška . Keď opul Kotlebu a tenn vytiahol falošne pozvanie do Moskvy bolo vymalované.
none
24

22. Osvietený 12.04.2020, 11:33

Alebo nebudem voliť Chmeláára lebo je to uplný idiot dokazatelný patologický luhár , ktorý sa nevie odhadnuť a tak po XY si bol po svoje promile hlasov plačúc , že to cíti ako nespravedlnosť hladajúc 1000 výhovoriek prečo neuspel .
Chmelárové ego učinkovanie v tých najdebilnejších dezinfoweboch všetne Infovojny ho zase poslala na smetisko dejín .
Chmelár používa lož ako základný prostriedok . Mysliac si že mu to volič zožerie .

12.04.2020, 12:34
22-
ja si nemyslím, že Chmelár je luhár.
On všetkému čo rozpráva (aj píše) verí a to je u neho v niektorých názoroch ešte horšie .....
👍: Osvietený
none
25

24. kntsz 12.04.2020, 12:34

22-
ja si nemyslím, že Chmelár je luhár.
On všetkému čo rozpráva (aj píše) verí a to je u neho v niektorých názoroch ešte horšie .....

12.04.2020, 12:36
kntsz a ty tomu rozumieš, alebo zo "srdca" len nesúhlasíš?
none
32

25. havran 12.04.2020, 12:36

kntsz a ty tomu rozumieš, alebo zo "srdca" len nesúhlasíš?

12.04.2020, 14:36
25-
ak si si nevšimol, tak moja reakcia bola formulovaná ako môj názor.
Že sa ti pri tom aktivuje žlč, starosti tvoje sú - moje nie.
Ale neprekvapujete ma - aj s pritakávačom.
none
39

24. kntsz 12.04.2020, 12:34

22-
ja si nemyslím, že Chmelár je luhár.
On všetkému čo rozpráva (aj píše) verí a to je u neho v niektorých názoroch ešte horšie .....

13.04.2020, 21:12
24/ Je to horšie. Chmelár nemá problém klamať, ak sa mu tým posilní EGO. Chmelár je egocentrik, narcis. U neho kombinácia inteligencie a vypočítavosti dosahuje charakteristiky psychopatického problému. Toť môj názor.
👍: kntsz
none
44

24. kntsz 12.04.2020, 12:34

22-
ja si nemyslím, že Chmelár je luhár.
On všetkému čo rozpráva (aj píše) verí a to je u neho v niektorých názoroch ešte horšie .....

14.04.2020, 10:18
kntsz neraz som ho pristihol pri úmyselných klamstvách a manipuláciach .

MZV: Chmelár má buď elementárne vedomostné nedostatky, alebo vedome klame
26.02.2019 20:28 | Internet | mk

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo stanovisko, v ktorom odmieta tvrdenia Eduarda Chmelára
odkaz

Chmelárová účasť v ****ometoch kotlebovských hlavných denníkoch , alebo Zem a veku , slobodnom vysielači , a dalších perdách už naznačuje že nie je v poriadku a veru nie je .

Kto to na Smer skúsi zľava? Chmelár s minimálkou 800 eur
odkaz

Chmelárové choré myslenie mu neumožnuje sa odhadnúť vo volbách pozberá svoje promile odchádza a melie si zase tie bludy .
👍: kntsz
none
45

24. kntsz 12.04.2020, 12:34

22-
ja si nemyslím, že Chmelár je luhár.
On všetkému čo rozpráva (aj píše) verí a to je u neho v niektorých názoroch ešte horšie .....

14.04.2020, 10:29
kntsz, už ľutujem, že som použil ako príklad Chmelára, pretože sa tu rozprúdila zbytočná kydajúca diskusia na jeho adresu; pritom meritom nebol on, ale poukázanie na to, že mnohí si nevyberáme podľa rozumu, ale emotívne - obrazne povedané - "Budem voliť Mikloša, lebo je to elegán, fešák" ...
👍: Zuzka8
none
46

45. J.Tull 14.04.2020, 10:29

kntsz, už ľutujem, že som použil ako príklad Chmelára, pretože sa tu rozprúdila zbytočná kydajúca diskusia na jeho adresu; pritom meritom nebol on, ale poukázanie na to, že mnohí si nevyberáme podľa rozumu, ale emotívne - obrazne povedané - "Budem voliť Mikloša, lebo je to elegán, fešák" ...

14.04.2020, 10:42
46) tak by som volila aj ja. Preto nevolím.
none
35

11. -era- 11.04.2020, 09:43

Asi to bude v tom, že každý má dar myslenia.
A myslenie by nebolo myslením, keby nemyslelo správne a pravdivo.

13.04.2020, 21:01
Myslieť môžeš aj tak, že sa mýliš.
none
42

35. Lemmy 13.04.2020, 21:01

Myslieť môžeš aj tak, že sa mýliš.

14.04.2020, 09:17
35-
hej, ale to už je len a len môj problém.
Ty sa venuj hlavne aktualizácii vášho humanizmu, lebo čo platilo pred koronou, nemusí platiť po nej.
To som si len neodpustil rýpnutie, neber ma vážne.
👍: Osvietený
none
43

42. kntsz 14.04.2020, 09:17

35-
hej, ale to už je len a len môj problém.
Ty sa venuj hlavne aktualizácii vášho humanizmu, lebo čo platilo pred koronou, nemusí platiť po nej.
To som si len neodpustil rýpnutie, neber ma vážne.

14.04.2020, 10:06
kntsz, človek je tvor omylný. Nie je až takým problémom mýliť sa, oveľa horšie je nepriznať si vlastnú omylnosť... uznať, že rovnako ako sa mýli ten druhý, sa môžem mýliť tiež. Byť si vedomí svojej subjektívnosti, svojich limitov i na poli znalostí, vedomostí...
👍: -era-
none
48

43. J.Tull 14.04.2020, 10:06

kntsz, človek je tvor omylný. Nie je až takým problémom mýliť sa, oveľa horšie je nepriznať si vlastnú omylnosť... uznať, že rovnako ako sa mýli ten druhý, sa môžem mýliť tiež. Byť si vedomí svojej subjektívnosti, svojich limitov i na poli znalostí, vedomostí...

14.04.2020, 10:51
44-
Tull, s tým sa dá len súhlasiť.
Každý máme svoju pravdu.
Problém však nastáva, ak svojou "pravdou" zasahujeme do života iných a tým je aj propagovanie falošných a neoverených údajov ako pravdivých a overených. V tom by sme sa mali krotiť a dávať emócie bokom.
Ja som kedysi Chmelárovi fandil, ale neskôr som zistil, že nie vždy hovorí pravdu, alebo celú pravdu a on je naozaj v pozícii, kedy ovplyvňuje verejnú mienku a to už je za čiarou.
none
12

10. Johny Pravda 11.04.2020, 09:40

Problém je v tom, že každý si myslí že má pravdu.

11.04.2020, 09:44
Ja, ktorý si myslím, že len ja mám pravdu, v tom nevidím problém.
👍: J.Tull
none
16

12. Starý chren 11.04.2020, 09:44

Ja, ktorý si myslím, že len ja mám pravdu, v tom nevidím problém.

11.04.2020, 18:42
Chren, t.j. relatívna pravda. ???
none
26

16. Zuzka8 11.04.2020, 18:42

Chren, t.j. relatívna pravda. ???

12.04.2020, 12:39
Vari si myslíš, že terazky si napísala absolútnu???
👍: Zuzka8
none
47

26. 12.04.2020, 12:39

Vari si myslíš, že terazky si napísala absolútnu???

14.04.2020, 10:43
Plne. :-)
none
14

10. Johny Pravda 11.04.2020, 09:40

Problém je v tom, že každý si myslí že má pravdu.

11.04.2020, 18:35
Johny Pravda, každý? neviem, neviem... záleží od toho, čo sa rozumie pod tou pravdou... asi má každý tú svoju pravdičku... poniektorí totiž môžu mať tú svoju v tom, že vedia, že skoro nič nevedia a aj to sotva...
none
33

10. Johny Pravda 11.04.2020, 09:40

Problém je v tom, že každý si myslí že má pravdu.

13.04.2020, 20:52
Čo si myslíš o pravde, že Zem je tvaru geoid, teda guľatá, že obieha okolo Slnka?
none
34

33. Lemmy 13.04.2020, 20:52

Čo si myslíš o pravde, že Zem je tvaru geoid, teda guľatá, že obieha okolo Slnka?

13.04.2020, 20:56
Zem je placata to vie i Eliot a v česku majú na to i stránku dôkazov

odkaz
none
40

8. pozorovateľ 11.04.2020, 08:06

Jehova Boh má monopol na pravdu! A tú dá spoznať len úprimným, pokorným a poctivým ľuďom..:-)

13.04.2020, 21:59
8, .... a to si akože ty a všetci odpadlíci? Nuž musíš mať poriadne otupené svedomie aby si tomu veril!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 218 100 B vygenerované za : 0.132 s unikátne zobrazenia tém : 47 766 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.