hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (24)…

príspevkov
6
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 23.6.2020 10:19 pozorovateľ
posledná zmena 26.6.2020 13:32
1
23.06.2020, 10:19
Otázka č. 24:

V posledných desaťročiach spoločnosť SV stiahla predtým uverejnené vyhlásenia týkajúce sa rôznych aspektov znaku Kristovej prítomnosti, ktoré už vraj boli naplnené. Napríklad Strážna Veža učila, že veľké súženie začalo počas prvej svetovej vojny, ale že Boh to skrátil. Strážna Veža tiež učila, že ohavná vec už stála na svätom mieste, ale už to ďalej neučí. Strážna Veža učila, že ovce a kozy sa oddeľovali, ale už to ďalej neučí. Strážna veža zvykla učiť, že ľudia dnes odpadávajú strachom v očakávaní hrozných vecí, ktoré prichádzajú na svet, ale od toho bolo už tiež upustené.

Ježiš tiež povedal svojim nasledovníkom v súvislosti s tým, ako muži odpadávajú strachom: „Ale keď sa tieto veci začnú objavovať, postavte sa vzpriamene a zdvihnite hlavu, pretože sa vaše vyslobodenie blíži.“ Od okamihu, keď Strážna Veža uzná, že nie všetky 'tieto veci' sa začali už objavovať, na základe čoho by mali byť Jehovovi svedkovia stále presvedčení, že sa ich vyslobodenie blíži?
none
2

1. pozorovateľ 23.06.2020, 10:19

Otázka č. 24:

V posledných desaťročiach spoločnosť SV stiahla predtým uverejnené vyhlásenia týkajúce sa rôznych aspektov znaku Kristovej prítomnosti, ktoré už vraj boli naplnené. Napríklad Strážna Veža učila, že veľké súženie začalo počas prvej svetovej vojny, ale že Boh to skrátil. Strážna Veža tiež učila, že ohavná vec už stála na svätom mieste, ale už to ďalej neučí. Strážna Veža učila, že ovce a kozy sa oddeľovali, ale už to ďalej neučí. Strážna veža zvykla učiť, že ľudia dnes odpad...

23.06.2020, 10:32
pozorovateľ, mňa by skôr zaujímalo, čo učia tí, ktorí hlásajú /hlásali/ blízky koniec svet - nielen JS - o tom, ako sa máme správať... aké konkrétne kroky podnikať, či nepodnikať... v čom máme zmeniť naše správanie
none
4

2. J.Tull 23.06.2020, 10:32

pozorovateľ, mňa by skôr zaujímalo, čo učia tí, ktorí hlásajú /hlásali/ blízky koniec svet - nielen JS - o tom, ako sa máme správať... aké konkrétne kroky podnikať, či nepodnikať... v čom máme zmeniť naše správanie

26.06.2020, 01:18
2, .... ak niečo poviem neuveríš! A tak k tvojej otázke len toľko, ..... že odpoveď nájdeš /vyčerpávajúcu/ v Biblii!
A samozrejme, to správanie sa musí radikálne zmeniť! Konverzia telesného človeka na duchovného je totiž obrovská zmena, a len málokto ju zažil!
Opäť, .... máme tu aj paralelný príklad z 1 storočia. Dôležité bolo vtedy /v roku 66 n.l/ mať presné poznanie pravdy, .... mať vieru, .... prejsť danou konverziou, ..... a reagovať na dané Kristove pokyny z Písma a v danej /klamlivej/ dobe ujsť z Jeruzalemu do oblasti Pella a zachrániť si tak život.
none
6

4. Shagara 26.06.2020, 01:18

2, .... ak niečo poviem neuveríš! A tak k tvojej otázke len toľko, ..... že odpoveď nájdeš /vyčerpávajúcu/ v Biblii!
A samozrejme, to správanie sa musí radikálne zmeniť! Konverzia telesného človeka na duchovného je totiž obrovská zmena, a len málokto ju zažil!
Opäť, .... máme tu aj paralelný príklad z 1 storočia. Dôležité bolo vtedy /v roku 66 n.l/ mať presné poznanie pravdy, .... mať vieru, .... prejsť danou konverziou, ..... a reagovať na dané Kristove pokyny z Písma a v danej /klamli...

26.06.2020, 13:32
Shagara, vtedy, v roku 66. n.l., v tých dňoch, bolo veľké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz a ani viac nebude? ...vtedy vystúpili falošní mesiáši a falošní proroci a robili veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených? ... vtedy boli znamenia na slnku a mesiaci i na hviezdach a na zemi boli národy plné úzkosti a zmätku z hukotu mora a vlnobitia? ... vtedy uvideli Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou?
none
3
23.06.2020, 10:47
Je.Tull najlepšie je poslať všetky financie na účet svedkov . Jehova totiž miluje korupciu.
none
5
26.06.2020, 01:31
1, ..... istým spôsobom selekcia na ovce a capy sa stále vykonáva od doby hlásania dobrej správy. Nakoľko podla 1 Kor. 2,15-17 budú ľudia posúdení na základe toho, ako reagovali na dané posolstvo, ktoré sa hlásalo v čase konca!
Ale konečné rozhodnutie /posúdenie/ sa môže urobiť až v čase smrti jednotlivca, alebo ak žije v čase veľkého súženia, tak až vtedy, keď sa "zatvoria dvere" k záchrane.
A nechápem, prečo vyťahuješ niečo, čo nemá veľký dopad na vieru jednotlivca, a čo samozrejme sa muselo nutne meniť s ohľadom na nové porozumenie. Ak sú cirkvi čo vôbec nevysvetľujú knihu Zjavenie a iné proroctvá Biblie , tak samozrejme, ..... tí stavajú len na základných dogmách/ktoré aj tak sú pohanského pôvodu/, ..... a nič neskúmajú. A ich ovečky nie sú varované a poučované. Nevedia kto je "Veľký Babylon" a tak ani nevedia odkiaľ to majú ujsť a podobne.
Alebo nevedia, že takzvané /trinitárske/ kresťanstvo je v 8 kapitole opísané ako "duchovne mŕtve", tak ani netušia , že im ide o život, ...a podobne.
Biblia sa preto skúma aby sa stále viac a viac osvetľovala pravda a aby Boží ľud bol varovaný a pripravený/bdelý/, v "posledných dňoch" tohto systému vecí!
Ty navyše isté veci prekrúcaš a nechápeš. A len z času na čas napíšeš niečo pravdivé! Ale aj tomu dáš svoj chybný záver, a tak sa len vzdaluješ od pravdy. Ale dlho už nebudeš biť palicou Boží ľud.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 99 788 B vygenerované za : 0.100 s unikátne zobrazenia tém : 50 118 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Prečo Boh vyzdvihuje moc nášho jazyka Prečo nám Boh dáva dar, ktorý sa dotýka nášho jazyka? Môj priateľ, hovorená modlitba je taký dôležitý a praktický dar, pretože súvisí s touto malou časťou ľudského tela. Biblia nám to ukazuje pomocou rôznych ...

citát dňa :

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.