hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (21)…

príspevkov
12
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 19.6.2020 04:12 pozorovateľ
posledná zmena 21.6.2020 10:02
1
19.06.2020, 04:12
Otázka č. 21:

Od tridsiatych rokov 20. storočia Strážna Veža učí, že kobylky z proroctva Joela zastupujú Jehovových svedkov, zatiaľ čo kňazi, ktorí sú zúriví ich inváziou a ktorí sú povolaní, aby vzali meno Jehova na pomoc, sú duchovenstvo Kresťanstva. Je dokonca rozumné učiť, že posolstvo Strážnej Veže spôsobilo, že klérus vyje v biede a prosí Boha o úľavu od zvestovania svedkov Jehovových? Neznamená to tiež, že Joelovo proroctvo ukazuje, že Boh odpovedá na modlitby tých, ktorých trápia škodcovia a vháňa útočníkov do mora? Máme teda očakávať, že Boh v odpovedi na modlitby duchovenstva zničí Jehovových svedkov?
none
2

1. pozorovateľ 19.06.2020, 04:12

Otázka č. 21:

Od tridsiatych rokov 20. storočia Strážna Veža učí, že kobylky z proroctva Joela zastupujú Jehovových svedkov, zatiaľ čo kňazi, ktorí sú zúriví ich inváziou a ktorí sú povolaní, aby vzali meno Jehova na pomoc, sú duchovenstvo Kresťanstva. Je dokonca rozumné učiť, že posolstvo Strážnej Veže spôsobilo, že klérus vyje v biede a prosí Boha o úľavu od zvestovania svedkov Jehovových? Neznamená to tiež, že Joelovo proroctvo ukazuje, že Boh odpovedá na modlitby tých, ktorých trá...

19.06.2020, 08:11
Prečo ?
none
9

1. pozorovateľ 19.06.2020, 04:12

Otázka č. 21:

Od tridsiatych rokov 20. storočia Strážna Veža učí, že kobylky z proroctva Joela zastupujú Jehovových svedkov, zatiaľ čo kňazi, ktorí sú zúriví ich inváziou a ktorí sú povolaní, aby vzali meno Jehova na pomoc, sú duchovenstvo Kresťanstva. Je dokonca rozumné učiť, že posolstvo Strážnej Veže spôsobilo, že klérus vyje v biede a prosí Boha o úľavu od zvestovania svedkov Jehovových? Neznamená to tiež, že Joelovo proroctvo ukazuje, že Boh odpovedá na modlitby tých, ktorých trá...

20.06.2020, 18:04
1, .... kobylky už v prvom spĺňaní /Egypt/ sú istou analógiou voči kobylkám zo Zjavenia! To platí aj na kobylky z Joela.
Samozrejme, "kobylky" iba v knihe Zjavenie sú pozitívnou "vojenskou silou Boha Jehovu"!
Vždy dané kobylky /doslovné/ alebo Babylonská armáda boli "vojenskou silou od Boha", ale v týchto prípadoch - negatívnou.
Teda na záver: Iba "kobylky" v Zjavení predstavujú/symbolizujú/ zvestovateľskú činnosť JS dnes po celom svete.
A tento záver je dnes viac ako viditeľný! odkaz - Celosvetová a jedinečná činnosť JS!
Veriť, že odpadlíci od JS sú tou "mohutnou , vojenskou silou Boha JEHOVU", je tragikomický postoj tých, čo sa odvrátili od živého Boha, a to tesne pred vstupom do novej zeme!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale ako som už spomenul, ....toto novšie porozumenie Joela je len zlomok a malé upresnenie daného proroctva, .... a ten kto sa potkýna aj na takýchto veciach , je viac ako nerozumný!
Pretože gro biblickej pravdy je pevné a nemenné a stojí na pevných základoch. Nikto rozumný totiž kvôli "jednému centu" nezahodí "tisíc eur"! Ale odpadlíci tak konajú, lebo stratili posledné zbytky porozumenia a zdravého úsudku!
none
3
19.06.2020, 09:24
Tak som si na podnet tejto témy prečítal celého "Joela" 🙂
Nuž, čo povedať k príspevku č.1? Asi len to, že je pre mňa zaujímavé, čím všeličím sa ľudia dokážu zaoberať a čo všetko vymýšľať.
Celkovým mojim založením som v úplne iných koľajách a ak by som sám hľadal význam takých proroctiev, nikdy by som sa nepozeral navonok, do sveta, nehľadal by som vonkajšie spoločenstvá, vonkajšie skutočnosti, ktoré by mali zodpovedať obrazom zjavení, ale naopak, vždy by som sa díval iba do ľudského vnútra, na sily a princípy, ktoré zvnútra dávajú podnety a impulzy k ľudským činom - a tie by som skúmal, že či sa na ne hodia obrazy zjavení prorokov.

A určite, tieto vnútorné impulzy sa nakoniec vypôsobia aj navonok a ich následkom budú udalosti vo vonkajšom svete.
none
4

3. -era- 19.06.2020, 09:24

Tak som si na podnet tejto témy prečítal celého "Joela" 🙂
Nuž, čo povedať k príspevku č.1? Asi len to, že je pre mňa zaujímavé, čím všeličím sa ľudia dokážu zaoberať a čo všetko vymýšľať.
Celkovým mojim založením som v úplne iných koľajách a ak by som sám hľadal význam takých proroctiev, nikdy by som sa nepozeral navonok, do sveta, nehľadal by som vonkajšie spoločenstvá, vonkajšie skutočnosti, ktoré by mali zodpovedať obrazom zjavení, ale naopak, vždy by som sa díval iba do ľudského vn...

19.06.2020, 09:43
A čo si z Joela vyčítal...:-)
none
5

4. pozorovateľ 19.06.2020, 09:43

A čo si z Joela vyčítal...:-)

19.06.2020, 09:47
Čo by som mal vy/čítať? Len som si to prečítal a zistil som, že je to čosi ako keď sa niekomu sníva živý sen, ktorý sa pokúša po prebudení niekomu vyrozprávať a v bdelom stave ten sen vyzerá až absurdne, takže rozmýšľať nad ním normálnym každodenným vedomím je úplná hlúposť, lebo je to plné čudesných obrazov, nejasných viet, ktoré sa križujú navzájom, preskakujú z obrazu na obraz...

Takže preto píšem: je pre mňa zaujímavé, čím všeličím sa ľudia dokážu zaoberať a čo všetko vymýšľať
🙂
none
6

5. -era- 19.06.2020, 09:47

Čo by som mal vy/čítať? Len som si to prečítal a zistil som, že je to čosi ako keď sa niekomu sníva živý sen, ktorý sa pokúša po prebudení niekomu vyrozprávať a v bdelom stave ten sen vyzerá až absurdne, takže rozmýšľať nad ním normálnym každodenným vedomím je úplná hlúposť, lebo je to plné čudesných obrazov, nejasných viet, ktoré sa križujú navzájom, preskakujú z obrazu na obraz...

Takže preto píšem: je pre mňa zaujímavé, čím všeličím sa ľudia dokážu zaoberať a čo všetko vymýšľať
...

19.06.2020, 11:03
Zaujímavé, že apoštol Peter v knihe Skutky 2:17 citoval Joela 2:28…ako čiastočné splnenie jeho proroctva…:-) no ale také tajomstvá sú pre vás príliš hlboké...:-)
none
8

6. pozorovateľ 19.06.2020, 11:03

Zaujímavé, že apoštol Peter v knihe Skutky 2:17 citoval Joela 2:28…ako čiastočné splnenie jeho proroctva…:-) no ale také tajomstvá sú pre vás príliš hlboké...:-)

19.06.2020, 12:15
6 Vôbec mi to nepríde "zaujímavé", skôr iba prirodzené, že to povedal - lebo sa to hodilo k tomu, čo sa dialo s tými ľuďmi ktorí "boli ako opití".

Ale k tomu, aby také niečo povedal, musel jasne vedieť, o čom hovorí a že to, o čom hovorí, je to, čo hovoril Joel - zrejme preto, lebo ten zážitok mal aj on osobne.

Ale ktože vie v tej istej jasnosti o tých joelových kobylkách a o tých kňazoch z vlastného zážitku?
none
11

6. pozorovateľ 19.06.2020, 11:03

Zaujímavé, že apoštol Peter v knihe Skutky 2:17 citoval Joela 2:28…ako čiastočné splnenie jeho proroctva…:-) no ale také tajomstvá sú pre vás príliš hlboké...:-)

20.06.2020, 18:17
6, ..... no ale povedz prečo Peter použil Joela 2,28 a aký to má súvis so Zjavením /kobylkami/?
A vieš čo je to "prorocké pomazanie". /Nabuchonodozor, Cýrus a pod,/.... ???
none
7
19.06.2020, 12:01
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatné...:-)
none
10
20.06.2020, 18:12
1, .... a ešte k tým "duchovným". Povedz, pozorovateľ, kto je tou "duchovne mrtvou tretinou zeme", zo Zjavenia 8 kapitoly Zjavenia?
Alebo kto tvorí "človeka neprávosti"?
Kto tvorí dominantnú časť Veľkého Babylonu?
Koho predstavujú "pochabé panny", ..... "neverný Izrael"?
V Písme sa neverné duchovenstvo kresťanstva označuje na mnohých miestach, a je presnou paralelou voči náboženským vodcom z 1 storočia, ... slepým pastierom, ....semenom cudzoložníka, .... sodomských opilcov a podobne!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozorovateľ, .... "po vojne je každý generál"!
Vy učíte 60-70% nepravdy a predsa sa tvárite, ako keby ste vedeli všetko presne, .... a aj to čo viete, viete len vďaka JS, ktorých dnes osočujete!
none
12

10. Shagara 20.06.2020, 18:12

1, .... a ešte k tým "duchovným". Povedz, pozorovateľ, kto je tou "duchovne mrtvou tretinou zeme", zo Zjavenia 8 kapitoly Zjavenia?
Alebo kto tvorí "človeka neprávosti"?
Kto tvorí dominantnú časť Veľkého Babylonu?
Koho predstavujú "pochabé panny", ..... "neverný Izrael"?
V Písme sa neverné duchovenstvo kresťanstva označuje na mnohých miestach, a je presnou paralelou voči náboženským vodcom z 1 storočia, ... slepým pastierom, ....semenom cudzoložníka, .... sodomských opilcov a po...

21.06.2020, 10:02
To si si ešte nevšimol, že v poslednej knihe o Čistom uctievaní VZ už oznámil, že proroctvá o nevernom Jeruzaleme sa už NEVZŤAHUJÚ na duchovenstvo Kresťanstva...?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 111 407 B vygenerované za : 0.060 s unikátne zobrazenia tém : 36 512 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.