Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky pre svedkov Jehovových (2)…

7
reakcií
147
prečítaní
Tému 9. apríla 2020, 00:35 založil pozorovateľ.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 4. 2020, 00:35 avatar
Otázka č. 2:

“Aj Kristus sa obetoval iba raz, aby niesol hriechy mnohých. Keď sa zjaví po druhý raz, nebude to preto, aby odstránil hriech, ale zjaví sa tým, ktorí ho vrúcne očakávajú, aby ich zachránil.” - Hebrejom 9:28.

Keďže Ježiš Kristus sa očividne zjavil svojim učeníkom po svojom vzkriesení, aký biblický podklad existuje pre svedkov Jehovových, aby teraz verili v ‘neviditeľnú prítomnosť’’Ježiša Krista (v roku 1914)?

4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2020, 04:51 avatar
Rozhovor s ex-jehovistkou: Svědkové Jehovovi jsou ovládáni strachem

Daniela byla až do svých osmnácti let členkou církve Svědkové Jehovovi. Pak ale přišel zlom a přehodnocení názorů na náboženství, což nakonec vyústilo k pozici ateismu. Následující rozhovor bude nejen o odmítnutí křesťanství, ale i o vlivu náboženské komunity či tlaku rodiny.

www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

5.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 4. 2020, 05:33 avatar
Nemýľ sa! Svedkovia sú Jehovov národ! Ale stalo sa im to, čo v Izraelskom národe! (Rimanom 15:4)

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2020, 06:19 avatar
To si len namýšľajú. Len namýšľajú.

8.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 22:34 avatar
1, tých dôkazov je viac:
1, ....Ježiš obetoval svoje telo! A aj ked by sa mohol zhmotniť, neurobí tak z viacerých dôvodov. Je to na dlhšie.
2, ....Sám povedal, že "svet ho už viac neuvidí". A tomu treba veriť.
3,....Ak niečo uvidíme, tak jeho znamenia a pôsobenie počas jeho zničujúceho zásahu.
4, .... za dalšie, z kontextu mnohých správ vyplýva , že jeho "prítomnosť"/parousia/ je odlišná od jeho príchodu/erchomai/.
Je na to mnoho biblických príkladov.
-------------------------------
Viac na: wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 4. 2020, 01:13 avatar
Prítomnosť Ježiša, apoštola alebo aj Jehovu Boha môže byť neviditeľná (Matúš 28:20) Ale čo sa týka zjavenia, v celej Biblii som taký výraz (neviditeľné zjavenie) nenašiel...!

3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 4. 2020, 02:06 avatar
Ako vždy, na otázky, ktoré ich zatlačia 'do kúta' nemajú odpoveď...:-)

7.
označiť príspevok

teolog
   9. 4. 2020, 07:17 avatar
"Keď sa zjaví po druhý raz, nebude to preto, aby odstránil hriech, ale zjaví sa tým, ktorí ho vrúcne očakávajú, aby ich zachránil." - Hebrejom 8:28. Len tí SJ, ktorí budú súdení ako ovce na prežitie Armagedonu ich uvidia (pomazaných oslávených bratov Krista)!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:38,  Spomienka na zavraždeného Georga Floyda....
dnes, 13:20,  -era-, písal som zo snahou byť stručný a nepísať „litánie“. Môj názor som viackrát...
dnes, 12:52,  -era-, nestal si tým, čím si chcel, ale tým, čím si stať mohol... nadarmo je rovnosť...
dnes, 12:33,  146. Priznávam, že moja predstavivosť nie je dostatočná, aby som si to dokázal jasne...
dnes, 12:26,  Vojtěch Kodet: "Panna Maria není bohyně... Pannu Marii nelze v žádném případě...
dnes, 11:41,  povedali by ste, oni viete koľko hnoja sypú na smetisko, my si tam máme dať stavať dom na...
dnes, 11:26,  Shagara, vidno, že nečítaš pozorne. V 7. kapitole Zjavenie apoštola Jána máš predsa...
dnes, 10:54,  jehovisti vobec nerozumia boziemu dielu....Boh Syn môže zomrieť v tele....Prave preto, že...
dnes, 10:03,  Program Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave na jún 2020....
dnes, 08:14,  27 - Inymi slovami, spritomnenie popravy Krista. Uvedomujes si vobec co vravis - pises? Asi...
dnes, 07:49,  Lemmy, ako je mozne , ze si takto dopadol.....tvoje prirovnaia su hodne primitiva.....absolutne...
dnes, 07:43,  Fakira, ved ty sa hlasis ku krestanstvu....podla tohto si zlocinka.....
dnes, 05:57,  Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!..:-)
dnes, 05:57,  Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam...:-)
dnes, 05:40,  Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť...:-)
dnes, 05:12,  Život je obchod. Obchod je súťaž...a v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží...a kto...
dnes, 05:02,  Mimochodom, kritika je jednoduchá, umenie zložité...:-)
dnes, 05:01,  Tak to musia byť tí, ktorých nenávidí človek bezzákonia, syn zničenia...:-)
dnes, 04:55,  Ale kto je jeho protiobrazom dnes?
dnes, 04:19,  “Nato sa z neba ozval hlas: 'Toto je môj milovaný Syn (Ježiš Kristus), z ktorého mám...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 662 bytes in 0,419 seconds)