Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázka pre kresťanov - mali by ženy chodiť zahalene

72
reakcií
321
prečítaní
Tému 24. júna 2020, 22:39 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 22:39 avatar
Ste za to aby ženy chodili zahalené, tak ako tomu bolo v Starom Izraeli v biblických dobách ?
Ja som za to.


2.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:41 avatar
Odsťahuj sa do nejakej moslimskej krajiny tam si to užiješ


4.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 22:44 avatar
Bol som tam na dovolenke, a nevadilo mi to.


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:46 avatar
mal si tam ostať


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 6. 2020, 10:55 avatar
Ty si chorý človek, a daj sa liečiť. Každá normálna žena by ťa nakopala do riti, ty dement osprostený.


36.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 6. 2020, 11:00 avatar
Ženy by mali chodiť primerane oblečene....da sa dnes krásne a vkusne obliekať. Zahalene ako v moslimských krajinach je v dnešnej dobe šialenstvo...a zas tak ako sa obliekaju dnes mnohe ženy, ktore doslova provokuju je tiež šialenstvo....


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 6. 2020, 11:38 avatar
A na mužov sa to prečo nevzťahuje? Nie sú, nevyzerajú ako alfa samci?


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 6. 2020, 16:04 avatar
Bavime sa o ženách, tie provokuju proste viac......je to doslova magia. Ale ty ako neveriaci človek si neuvedomuješ tu silu pokušenia.....ktora vytrhuje aj znovuzrodených z Božej pritomnosti


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 6. 2020, 05:50 avatar
Aj muži provokujú. Poznám človeka, muža, ktorý nosí tesné nohavice, že si ten jeho penis a vajcia vieš predstaviť, domyslieť.


66.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   28. 6. 2020, 00:53 avatar
36) Šialenstvo ? A keď v biblickom Izraeli chodili nabozne ženy zahalené to bolo podľa teba tiež šialenstvo ?


69.
označiť príspevok

Bijoux žena
   28. 6. 2020, 04:28 avatar
66. v biblickych dobách by ta za masturbovanie verejne vykastrovali. dáš sa teraz vykastrovat, lebo sa to tak robilo v biblickej dobe! áno?


59.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   26. 6. 2020, 08:09 avatar
Prečo na normálnu otázku musíš hneď odpovedať nadávkami?


60.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 6. 2020, 08:12 avatar
To je taký jeho štýl. Počítaj s tým.


38.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 11:56 avatar
Nútiť nasilu k slušnému obliekaniu sa nedá, lebo každý má slobodu, aj keď zároveň i zodpovednosť. Možno však odporúčať, učiť a pod.
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prinajmenej kresťanky by mohli chodiť oblečené - resp. upravené - slušne, mravne. Keď je žena oblečená neslušne, keď je telesne obnažená, môže to vyvolávať nepríjemné pocity, vyzerá to nedôstojne, nehovoriac prípadne o forme sexuálneho obťažovania voči mužom. To si môže robiť taká žena v súkromí pred svojím mužom, avšak ja na jej "telo" na verejnosti nie som zvedavý. Môžu si brať v tomto príklad zo svätíc, z Panny Márie a pod. Alebo aj z rehoľných sestier.
Kresťanka by na verejnosti - s výnimkou kúpaliska - nemala chodiť obnažená, neslušne oblečená, upravená. Nebodaj takmer ako neviestka. Vyzývavé oblečenie, úprava možno patrí k hriechom proti čistote, k hriechom tela, smilstvu. Resp. môže vyvolávať rozpaky a pohoršenie (tj. zlý príklad a čokoľvek, čo iného zvádza na hriech).
Mt 18,6-7: "Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza!"
Podobne Mt 13, 40-43.
1Timoteovi 2. kap.: "Podobne aj ženy nech sa ozdobujú slušným odevom s cudnosťou a zdržanlivosťou... nech sa ozdobujú dobrými skutkami, ako sa sluší ženám, ktoré sa rozhodli pre zbožný život."
Títovi 2. kap.: "Podobne aj staršie ženy nech sú sväté v správaní... mladé ženy nech priúčajú múdrosti... aby boli rozumné, cudné..."

Na druhej strane my muži by sme mali byť aj v súvislosti s týmto trpezliví a pod. (Kol 3,12)


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 12:27 avatar
Krištov čo by sa nedalo veď bolševík zakazoval rifle do škôl .

Cirkev nevedela prežiť nohavice u žien a plavky či tangáče .

Takže dá sa len treba poriadnu konzervu na to a neslobodu čiže neliberalne správanie . Obliekať sa slobodne / liberálne / môže byť pre konzervy potiaž .


53.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 19:09 avatar
Určitý "štátny zásah" je možný len pri "verejnom pohoršovaní". Ako som čítal napr.: "Kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti najmä tým, že e) vyvoláva verejné pohoršenie vykonávaním pohlavného styku alebo vykonávaním sexuálneho exhibicionizmu alebo iných patologických sexuálnych praktík, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
Verejným pohoršením je také vnímanie konania páchateľa, ktoré je v príkrom rozpore so zásadami morálky, etiky a spolunažívania medzi občanmi a u skupiny ľudí vyvoláva vážne morálne odsúdenie a pohoršenie."
Neviem o tom, že by sa to týkalo aj toho, ako sa dnes mnohé ženy často obliekajú. I keď asi nemá to od toho ďaleko


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 19:13 avatar
Krištof ja si myslím že by to mohol byť podla bodov.

1 krát len ľahke bičovanie
2krat už lamanie na kolese
3upalenie by som nechal až po smrti nech sme kresťania .

Prvá historicky doložená poprava čarodejnice na území Slovenska prebehla roku 1506 v mestečku Štítnik. Ďalšie procesy pokračovali v Košiciach, Banskej Štiavnici, Komárne, Bratislave a v Bardejove. Tu treba poznamenať, že len malá časť obvinených skončila na hranici. V množstve týchto vykonštruovaných procesov a popráv dominovalo na Slovenku mesto Krupina, ktoré patrilo medzi najstaršie a najprosperujúcejšie mestá na našom území, keďže malo veľký strategický význam ako strážnica pred Tureckým vpádom. Medzi rokmi 1662 až 1744 bolo na tomto mieste odsúdených cez 49 ľudí (väčšina žien) za zločinecké bosoráctvo a spolčovanie s diablom. Jednou z mnohých obetí vtedajšieho systému sa stala aj Zuzana Semelínová, ktorú verejne obvinil obchodník Andrej Kramer. Vraj mala jeho dieťa zakliať do takej miery, až osleplo, ochrnulo a nemohlo ani jesť či piť. Obvinená neskôr na mučidlách priznala, že bosoráctvu ju priučila jej bývalá pani. So susedkami sa premieňali na mačky, privolávali búrky a mráz na vinice a záhrady. Semelínová ďalej podľa svedkov otrávila aj niekoľko desiatok žien v okolí. Inkvizítor poverený magistrátom preto rozhodol jednoznačne, obvinená bola nemilosrdne sťatá mečom u mestskej brány. Pár rokov nato mesto vyhorelo začo mohli podľa mešťanov strigy. Začalo sa vyšetrovanie, ktoré skončilo upálením troch čarodejníc. Obvinená Marína Igalim vtedy dobrovoľne vypovedala, že sa mnohokrát stretla s diablom v podobe čierneho capa. Pri mučení dokonca priznala aj spolčovanie s čertom. Ten daroval žene peniaze a zelenú masť, vďaka čomu sa mohla premieňať na sivú mačku.

Na jeseň roku 1675 sa mučenie, vypočúvanie a upaľovanie opäť vrátilo do slovenských miest. V tom období vypovedalo pred inkvizíciou 400 svedkov. Na mučidlách roľníčka Ráchel povedala „Čo mám tajiť, striga som a diabol ku mne pri brezinách babinských pristúpil a mal oči ako päste a nohy kamenné. Každá striga má jedného pána a niektorý čert má i tri strigy. Keď Igalička mala s čertom svadbu, tam som bola a s ňou najviac lotroval, a keď nemal s kým, i so mnou lotroval - a meno mal Tartareus.“ Po mučení prezradila inkvizítorovi aj obdobia čarodejníckych sabatov - Na sviatok narodenia Pána, na Filipa a Jakuba a na deň Panny Márie. Mnohé slobodné ženy a vdovy sa pod nátlakom priznávali aj k pohlavnému styku s diablom. No boli aj také, ktoré sa ani po brutálnom vypočúvaní nepriznali, jednoducho však stačilo keď vás ostatní odsúdení označili za spolupáchateľa a usvedčili. Rovnako sa tak stalo aj v prípade Matajzky a Korytárky, neskôr uväznené a zapálené, hoci ani po odoberaní nechtov a kože nechceli nič priznať.

Vplyvní richtári a páni z magistrátu v roku 1699 využili pomoc inkvizície aj na zisťovanie informácií. Nemali preto problém behom pár dní vypočuť cez 90 osôb z predmestí a dedín. Ďalší väčší hon na čarodejnice sa podľa dobových záznamov uskutočnil až o sedemnásť rokov neskôr. V máji zatvorili do mestskej temnice vdovu Vozárku. Mesiac stačil na, to aby sa priznala ku spolčovaniu s diablom, mladým chlapcom v uhorských šatách, objavujúc sa každú noc pred jej domom. Po niekoľkonásobnom mučení usvedčila aj tri ďalšie strigy. Všetky ženy po vynesení rozsudku zhoreli na hranici. Mestskej rade a jej povereným inkvizítorom to však nestačilo. Počas nasledujúcich rokov vypočúvali stovky osôb, aby tak získali nové obvinenia. Vinný mohol byť naozaj každý, vplyvný šľachtic, obchodník či obyčajný žobrák. Ako to bolo v prípade Evy Poľky, kedy chudobnú, otrhanú starenu inkvizícia odsúdila za čarovanie a privolávanie silného vetra. Veľmi zaujímavý je prípad Martina Koziara. Aj keď proti nemu vypovedalo až 18 svedkov, nepodarilo sa ho usvedčiť. Martin neskôr zomrel prirodzenou smrťou, no magistrát dal jeho pozostatky vykopať a spáliť ho verejne ako strigôňa.

Jednu z posledných čarodejníc popravili v Krupine roku 1741. Zároveň išlo aj o posledné upálenie bosoriek v strednej Európe. Ženy Anna Štibicka, Judita Pelioniska a Doriša Koziarka pred smrťou podstúpili mučenie, kedy im brutálne mliaždili prsty, pálili ich sviečkou, sťahovali z kože, kat využil aj španielsku čižmu a dreveného koňa. Počet celkových obetí, ktoré boli obvinené a popravené z čarodejníctva na územní dnešného Slovenska je približne 150 – 250 ľudí. Treba tiež dodať, že v minulosti sa mnohokrát listiny z procesov stratili, odborníci na túto tému preto hovoria aj o dvojnásobne vyššom počte obetí. Koho zaujala vtedajšia temná doba, inkvizícia a bosorky vrelo odporúčam skvelý československý film od Otakara Vávry, Kladivo na čarodejnice, ktorý vznikol práve podľa zachovaných súdnych zápisov z čarodejníckych procesov.

refresher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


57.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 20:32 avatar
To sa týkalo obvinení z čiernej mágie a pod. Dr. Katarína Nádaská:
"Magické rituály kedysi ľudia potrebovali asi viac. Mali postupy, ktoré bolo treba dodržiavať v presnom poradí. Či už išlo o praktiky bielej, čiernej, alebo erotickej mágie, všetky postupy boli komplikované, často sa spájala praktická činnosť s mágiou slova a iným úkonom. Nikdy to nebolo jednoduché ako v rozprávke, skrátka kúzelná palička v skutočnej mágii nefunguje. Navyše mág – a často aj človek, ktorý si prišiel po radu – musel dodržať prísne pravidlá – často dlhý pôst, sexuálnu abstinenciu a iné obmedzenia. Mágia vždy slúžila pre bežné ľudské potreby: získať lásku, majetok, zdravie a, naopak, niekomu práve toto vziať – rodinu, majetok, šťastie, alebo aj život. Mágia slúžila na dosiahnutie daného cieľa a ten je u ľudí rôzny.“
Aj dnes ľudia na dedine pestujú čistec, bylinku, ktorá odstraňuje urieknutie. Keď sa v nej človek umyje, voda vraj zbelie, a to je znak, že zlo odišlo. Pýtame sa Kataríny Nádaskej, či naozaj možno niekoho urieknuť: „Urieknutie, zočina, zlé oko, podlý pohľad, podlina, temné oko patrí k najstarším a aj dnes bežne rozšíreným ľahkým negatívnym praktikám poškodenia zdravia jedinca. Urieknuť človeka alebo dobytok, je možné úmyselne (dokonca aj cez okno!), alebo nechtiac. V každom prípade išlo od ľudí s pomerne silnou dávkou negatívnej energie. Boli to ľudia, ktorí v sebe niesli závisť, hnev, nenávisť voči konkrétnej osobe alebo voči ľuďom všeobecne. Svoju zlobu skoncentrovali do zlého pohľadu a za využitia mágie slova či dotyku vedeli urieknuť človeka či dobytok.“ Nádaská dokonca tvrdí, že dĺžka trápenia urieknutého závisela od jeho psychickej a fyzickej kondície. Ak išlo o malé deti, mladé dievčatá alebo starého človeka, mohli byť príznaky úreku aj veľmi nepríjemné." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale v skutočnosti to bolo asi tak:
"Přitom mezi katolickými a protestantskými zeměmi existovaly obrovské rozdíly. ... Zatímco v protestantské části Německa zemřelo na hranici pro údajné čarodějství 26 tisíc lidí, v katolickém Irsku pouze 4. V nejkatoličtějších regionech Evropy, v Itálii a na Pyrenejském poloostrově, proběhlo od 16. do 18. století více než 12 tisíc čarodějnických procesů, z toho jen 36 poprav, značná část souzených naopak vyšla s osvobozujícím rozsudkem. Poslední čarodějnice v Evropě byla popravena koncem 18. století ve švýcarském protestantském kantonu Glarus." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tiež: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 20:46 avatar
K tomu aj takéto veci:
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 18:53 avatar
Pozri video ako slušne chodili oblečené ženy koncom 19. storočia v Paríži. Je to originálna nahrávka z tej doby:
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale hovorím, nám často nezostáva iné ako trpezlivosť; prípadne občas môžeme slušne na vec upozorňovať


71.
označiť príspevok

Bijoux žena
   28. 6. 2020, 04:38 avatar
52. krištof, ale dotyčny tu melie o tom aby zeny nosili pomaly burku . vid reakcie . lebo chudák nevie kontrolovat svoj testosterón .


67.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   28. 6. 2020, 00:58 avatar
38) Ale dá, tak ako sa dalo nakazat povinné nosenie rúšok, dalo by sa nanútiť aj povinné vhodné oblecenie, inak by hrozila pokuta ak by sa dakto nevhodne obliekal


70.
označiť príspevok

Bijoux žena
   28. 6. 2020, 04:32 avatar
67. človeče navštív sexuológa, a ked nepomoze tak psychiatra.  


54.
označiť príspevok

djjaro muž
   25. 6. 2020, 19:11 avatar
1Mali by chodit tak ako sa patri CUDNE


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 22:43 avatar
Jednoznačne tak ako za ježiša .


5.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 6. 2020, 22:46 avatar
Dobré témy dávaš, dokonca aj svoj názor napíšeš. Sa tu rozmohol taký nešvár, že niekto položí otázku, ale svoj názor nedá

Ja som tiež za to, aby ženy nechodili ako prostitútky.
Súhlasí djjaro


8.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 6. 2020, 22:47 avatar
Ale je to neraálne, väčšina je proti. Ľudia su hlúpi.


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 22:48 avatar
Súhlasím, máš veľmi dobre nazory


20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 23:00 avatar
Naozaj si myslíš že dávam dobre témy ? To si totiž prvá čo si mi to tu na fóre povedala    


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:06 avatar
Ja si to tiež myslím auxiliarius dáva výborne temy ak zrovna do kuriev nenadava dievčatam na DF alebo si ho nehoni na sex zoznamke    
Súhlasí ondrej61


24.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 23:19 avatar
Auxilirus je muž ?????
Súhlasí Zuzka8


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:21 avatar
Auxilirus jsa vydával za ženu potom zase za muža . Scarlet ti napíše čo je       


26.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 6. 2020, 23:22 avatar
Ano


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:24 avatar
ANO                           


23.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 6. 2020, 23:12 avatar
Ano, a najmä diskutuješ. Kedysi sa tu diskutovalo všeobecne, vtedy by ťa pochválil hocikto.
Súhlasí peter67


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 12:34 avatar
auxiliarius teba pochváliť môže len chuj
Súhlasí peter67


44.
označiť príspevok

peter67 muž
   25. 6. 2020, 12:43 avatar
Stalo sa.        
Aj teba som pochválil, aby ste si boli 1:1.      
Iba JA som z toho vyšiel ako ...z pošvy.    


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:46 avatar
Čiže majú tu chodiť ženy zahalené vo vreciaH?


9.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 6. 2020, 22:48 avatar
Radšej ako by mali chodiť ako prostitutky.


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:49 avatar
Vidíš len extrémy prostitútky a ženy vo vreciach


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:50 avatar
tvoja mama chodí oblečená ako prostitútka ?


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 22:51 avatar
thomasova nie ale ta tvoja hakovyss ano lebo je prostitútka


16.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:54 avatar
SSEdo si ľudský primitívny odpad !
Súhlasí Lemmy


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 22:55 avatar
neľudský   
Súhlasí ondrej61


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:57 avatar
odľud !
Súhlasí Lemmy


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 22:50 avatar
hakovySS tak ako panna mária .


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 22:53 avatar
SSEdo si milovník islamu šup do moslimskej krajiny tam sú tvoji súkmeňovci


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:07 avatar
HakovýSS myslíš sem , že by som mal ?

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 23:24 avatar
SSEdo tu sú tvoji - www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:25 avatar
bubu


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 6. 2020, 23:26 avatar
bububu elfí trole


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 22:58 avatar


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:26 avatar


32.
označiť príspevok

Myslitel
   24. 6. 2020, 23:45 avatar
Zla otazka Tomas, si myslim. Zeny nemaju stale chodit zahalene, to krestanom Biblia nikde nekaze. Ci sa mylim?
Ony len maju mat pri zhromazdeni Krestanov, zahalenu hlavu - vlasy, symbol ich krasy, zahaleny ako SYMBOL pokory pred ich muzom ktory naopak on, s odhalenou hlavou je pokoreny Kristovi, a zas On, Kristus, je zas pokoreny svojmu Otcovi, Bohu nas vsetkych.
Symbolika pri zhromazdeni Krestanov. Dnes zvacsa zabudnuta.

Mozno za to zabudnutie dakovat aj katolickej dogme o trojjedinosti Boha - viere v trojjedineho Boha.
Lebo tato symbolika zahalenej hlavy zeny, v trojjedinosti nedava ziaden zmysel. Ved Adam a Eva vo vzajomnom postaveni boli stvoreni na obraz Boha a jeho Syna.

Obidvaja rovni v nature, ale jeden stale podriadeny druhemu.


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 6. 2020, 10:56 avatar
Starenky nosia šatky na hlave.
Súhlasí djjaro


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 12:32 avatar
Starenky vedia ako sa konzervovať

Starenky aha ich

feminity.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

neodolatelna.klocher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

i2.wp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kde ty žiješ honič náš netuším ale bude to poriadna prdel         


39.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 12:17 avatar
Čo sa týka učenia o Svätej Trojici, troch osobách v jednom Bohu (tri osoby jednej božskej prirodzenosti: Otec, Syn a Duch Svätý) k čomu patrí i božstvo Pána Ježiša (Bohočlovek), aspoň niekoľko indícií z Písma:

Flp 2,6: "On, hoci má božskú prirodzenosť, nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom, ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu, stal sa podobný ľuďom; a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka."
Tomáš, Ježišov apoštol hovorí svojmu majstrovi: “Môj Pán a môj Boh” (Jn 20,28). Apoštol Pavol Ho opisuje ako: “…nášho veľkého Boha a Spasiteľa Ježiša Krista” (Títovi 2,13). Apoštol Peter hovorí rovnako: “…náš Boh a Spasiteľ Ježiš Kristus” (2 Petra 1,1). 1. list Jána 5 hovorí: "A vieme, že prišiel Boží Syn a dal nám schopnosť poznať toho Pravého. A my sme v tom Pravom, v jeho Synovi Ježišovi Kristovi. On je ten Pravý Boh a večný život."

Boh Otec je tiež svedkom Ježišovej pravej identity: "Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó Bože, bude stáť naveky vekov a spravodlivosť bude žezlom tvojho kráľovstva. ... Ty, Pane, si na počiatku stvoril zem, aj nebesia sú dielom tvojich rúk." (Hebr 1,8-10)
Stará zmluva prorokuje o Kristovi a oznamuje jeho božstvo: “Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám je daný a kráľovstvo bude na jeho pleciach. A nazvú jeho meno zázračný Radca, mocný Boh, večný Otec a Knieža pokoja.” (Iz 9,5) Ježiš definuje svoju totožnosť ako “Ja som”, čo je narážkou na Božie starozmluvné meno (Exodus 3,14).

Rimanom 9,5: "Ich sú patriarchovia a z nich pochádza podľa tela Kristus, ktorý je Boh nad všetkým, zvelebený na veky! Amen."
Jn 1,1: "Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh."
Slovo - Syn, Ježiš - bolo na počiatku u Boha a bolo Bohom.

Gn 1,26: "Nato Boh povedal: "Urobme človeka na náš obraz a podľa našej podoby!"
"Urobme na náš", podľa "našej" - množné číslo, nie jednotné. Boh hovorí o sebe ako o viacerých osobách. To je možný náznak Trojice. Hebrejské Elohim má množné číslo. Tiež Gn 3,22; 11,7; Matúš 28,19.

Duch Svätý ako osoba, nie neosobná sila. Ef 4, 30: "A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho, ktorým ste zapečatení ku dňu vykúpenie."

Duch sv. má vlastnosti ako osoba, Skutky 15, 28: "Lebo Duch Svätý a my sme usúdili..." Iný preklad: "Duch Svätý a my sme sa roz­hod­li..."
Duch Svätý bráni a nedovoľuje ako osoba, Skutky 16, 6-7: "Cez Frýgiu a galatský kraj iba prešli, lebo Svätý Duch im bránil hlásať slovo v Ázii. Keď prišli k Mýzii, pokúšali sa ísť do Bitýnie, ale Ježišov Duch im nedovolil."

DS núti a ohlasuje, Skutky 20, 22-23: "A teraz, hľa, Duch ma núti ísť do Jeruzalema, hoci neviem, čo ma tam čaká. Viem len to, čo mi Duch Svätý v každom meste ohlasuje, že ma čaká väzenie a súženie."

Duch Svätý učí ľudí ako učiteľ, Jn 14, 26: "No Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, ten vás naučí všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám hovoril."

Tri osoby, Jn 14,16-17: "A ja poprosím Otca a on vám dá iného Tešiteľa, aby zostal s vami naveky - Ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, lebo ho nevidí, ani nepozná. Vy ho poznáte, veď ostáva u vás a bude vo vás."
Jn 15,26: "Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo."

Dá sa uvažovať i takto, ako Písmo hovorí: Boh je láska (1Jn 4,8). Láska je vzťah medzi dvoma a viacerými osobami. Preto Otec, Syn, Duch sv., a nie iba jedna osoba Boha. Láska predpokladá dve a viac osôb.

Ale nehádam sa. Biblia uvádza, že dôležité sú i pokoj, láska, trpezlivosť, pokora, zhovievavosť (napr. Gal 5). Čiže nie iba kritika tých, ktorí sú - napr. názorovo - iní než my. (Čo na druhej strane neznamená naivitu ani vždy súhlas.)


45.
označiť príspevok

Krištof
   25. 6. 2020, 14:02 avatar
Ešte jeden príklad:
2Pt 1,21: "Lebo proroctvo nikdy nevzišlo z ľudskej vôle, ale pod vedením Ducha Svätého prehovorili ľudia poslaní od Boha."


68.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   28. 6. 2020, 01:01 avatar
"Zla otazka Tomas, si myslim. Zeny nemaju stale chodit zahalene, to krestanom Biblia nikde nekaze. Ci sa mylim?"

A prečo potom chodili nabozne ženy v biblických dobách zahalené ?


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 6. 2020, 23:49 avatar
Źeny jedine zahalené hovoril Vašečka


43.
označiť príspevok

peter67 muž
   25. 6. 2020, 12:41 avatar
Niektorí nepochopili otázku.     Otázka bola pre kresťanov  Takže tí, čo ste odpovedali ste asi všetci kresťania.    
JA si myslím, že by mali chodiť zahalené!!! Od hlavy až po päty!! Ibaže nad čím by si drahý Tomaško onanoval? Keby fotiek nebolo? Či narážaš na to, že by si ľahšie odolával nemasturbovať? Ako si to onehdá dával v jednej z tvojich tém?
Alebo by si menej zhrešil, keby si onanoval nad zahalenou kresťankou, Bol by to menší hriech ako keď onanuješ pred rozďavenou onou jednej onej?     
Prajem ti veľa sily do žily a rýchlu ruku.  


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 16:13 avatar
Skarlet písala že svätého auxiliarius vymakla na mužských zadkoch . Takže pre hyperkresťana auxiliarius by ženy mohli aj zakukliť


48.
označiť príspevok

peter67 muž
   25. 6. 2020, 18:16 avatar
Čože tá ho vymákla tam, kam slušné dievčatá ani nepáchnu??
Možno tam bola služobne, ja neviem.     


51.
označiť príspevok

Bijoux žena
   25. 6. 2020, 18:43 avatar
47. rosse ho vymákla na SeX chate na pokeci , ked si pozrela jeho profil a čo tam navštevuje . ešte mi vravela aky sa na Df robí velky krestan  
Súhlasí Osvietený


65.
označiť príspevok

Bijoux žena
   26. 6. 2020, 12:00 avatar


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2020, 18:20 avatar
Len ona tm nebola to bola rosse


50.
označiť príspevok

peter67 muž
   25. 6. 2020, 18:23 avatar
No ešte lepšie!! Pani učiteľka z našej vsi!!!!     
Možno tam bola služobne ona a hľadala žiakov, čo porábajú vo voľných chvíľach.      


56.
označiť príspevok

Bijoux žena
   25. 6. 2020, 20:32 avatar
radšej sa nauč ovládat svoje pudy troll .


61.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 6. 2020, 08:18 avatar
Áno, v princípe ide o to, ako ľudia dokážu alebo nedokážu ovládať svoje pudy, vášne, inštinkty, žiadostivosť.

Oblečenie resp. neoblečenie môže zvádzať ku hriechu, ale nie je to primárne oblečený/neoblečený človek, čo zvádza ku hriechu, ale myšlienky, predstavy pozorovateľa.

Ak sú "pozorovatelia" príliš pudoví, tak niekto, kto rozkazuje a má tú moc, môže zariadiť "pravidlá slušnosti", aby zmiernil tie pudové reakcie pravidlami, násilím zavedenými "zvonku".

Ale skutočným cieľom by malo byť dosiahnuť, aby si ľudia dali sami pravidlá "zvnútra".

Lenže človek si dá slobodne a dobrovoľne nejaké obmedzenia len vtedy, ak vidí reálny dôvod pre ne.
Súhlasí Nadja, Lemmy


63.
označiť príspevok

Bijoux žena
   26. 6. 2020, 11:15 avatar
61.v ktorom storočí zijete, hovorí vam niečo termín rodová rovnost?


64.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 6. 2020, 11:49 avatar
Ak budeš čitať moju 61 pozorne, zistíš, že je to úplne rodovo neutrálny príspevok.


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 6. 2020, 08:44 avatar
Ženy by rozhodne mali byť zahalené, a to hlavne v zime, aby neprechladli... vtedy to má aj dôvod.
Čím navodzujem otázku, prečo majú byť zahalené napr. v horúčave? A prečo nemusia byť zahalení muži?
Súhlasí Osvietený, Lemmy


73.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 6. 2020, 11:38 avatar
Bolo by pekné keby chodili zahalené ale nemalo by sa to dávať príkazom
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(195 355 bytes in 0,223 seconds)