Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Osvietený by svojími prázdnymi a primitívnymi výrokmi umoril a vola hneď napoprvé.

126
reakcií
854
prečítaní
Tému 21. októbra 2019, 13:00 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:00 avatar
Už dlhšie som sa snažil nájsť nejakú racionalitu v prezentácii toho svetielkujúceho indivídua. No stále je jasnejšie, že je to len zatemnený človek. Jeho temno sa šíri jeho "chcelo byť logikou" , aj obsahon toho čo tu produkeje. Jeho fanatizmus je taký intenzívny , že ani jeho osvietený nick mu nepomôže presvietiť šero ktoré má v hlave.


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:24 avatar
Ruská propaganda funguje aj na hlúpych Slovákov

Ruská propaganda funguje. Chytá starých aj mladých. Prevládajú frustrovaní a neúspešní s nižším IQ. Takí, ktorí nikdy nenavštívili chudobné Rusko, prečítali málo kníh alebo môžme skôr povedať, že väčšinu z prečítaných kníh ani nedočítali do konca. Všetci tí, ktorí sa cítia nepochopení, depresívni a neúspešní v živote, sa utiekajú k veľkému Putinovi. Rusi podkopávajú Západ lžami.
O ruskej propagande toho ešte veľa nevieme. Nevieme ani to, ktoré prvky ruských posolstiev sú efektívne, kto a prečo im verí. Je najvyšší čas, aby sme si to uvedomili.

Pred pätnástimi rokmi by myšlienka, že pre európske krajiny budú predstavovať problém zahraničné dezinformácie, vyznela smiešne. Triumf slobodných médií sa zdal rovnako neodvratný ako triumf voľného trhu. Západné televízie a noviny mali veľkorysé financovanie a veľké publikum.

Lenže biznismodel, v ktorom kedysi fungovali médiá na európskom kontinente a vlastne všade na Západe, už nefunguje. Väčšina západnej žurnalistiky nemá dostatok peňazí a veľké množstvo informácií sťažuje ľuďom posudzovanie pravdivosti toho, čo pozerajú a čítajú.

Ale v Amerike…

V tom istom čase začali autoritatívne režimy vedené Ruskom, no tesne nasledované Čínou veľkoryso investovať do produkcie alternatívneho spravodajstva. A pretože domáce médiá sú často slabé, pre televízie ako RT (predtým Russia Today) a weby ako Sputnik (ruská „spravodajská“ agentúra) je oveľa jednoduchšie etablovať sa na menších európskych trhoch.

Ale ruské využívanie sociálnych sietí, podobne ako veľký arzenál onlinových nástrojov, ako sú „spravodajské“ stránky, informačné portály či trollovia, začínajú mať vplyv dokonca aj vo väčších krajinách. Kancelárka Angela Merkelová dala nemeckej tajnej službe úlohu, aby vyšetrila, ako Rusko používa v Nemecku propagandu, po tom, ako sa v médiách objavil príbeh o údajnom znásilnení dievčaťa imigrantom, ktorý sa aj vďaka sústredenej ruskej onlinovej snahe nafúkol do rozmerov veľkého škandálu.

Tieto akcie majú len málo spoločné s propagandou počas studenej vojny. Rusko sa dnes nechce prezentovať pred svetom, ale jeho cieľom je skôr podkopať západné inštitúcie, no čo často využíva aj protirečivé posolstvá. RT napríklad rozširuje strašidelné správy o imigrantoch, ale zároveň vykresľuje Západ ako rasistický a xenofóbny. Ruskom podporované webové stránky prezentujú konšpiračné teórie – jedenásty september bol „inside job“, vírus Zika vyrobila CIA – a zároveň zosmiešňujú výbornú západnú žurnalistiku, ktorá odhalila spojenia medzi ruskou politikou, biznisom, organizovaným zločinom a spravodajskými službami.

Tieto posolstvá, ktoré rada cituje krajná ľavica i krajná pravica v celej Európe, sú v súlade s kremeľskými zahraničnopolitickými cieľmi. Zvlášť sa zameriavajú na Európsku úniu. Niet divu: EÚ sa snaží odstaviť kontinent od závislosti od ruského plynu a zrušiť skorumpovaný a vykorisťovateľský model ruského exportu plynu vo východnej Európe. NATO, ktoré oneskorene pochopilo skutočnú hrozbu, akú Rusko predstavuje pre niektoré členské krajiny, je pravidelne zobrazované ako agresor.

Budíček

Niektoré krajiny, zvlášť tie najtvrdšie zasiahnuté, sa už zobúdzajú. Invázii, okupácii a rozdeleniu Ukrajiny v roku 2014 predchádzal veľmi efektívny propagandistický blitzkrieg, ktorý vniesol zmätok do ruskojazyčných oblastí a zaslepil Ukrajincov, ako aj Západ, aby nevedeli, o čo v skutočnosti ide.

Odpoveďou bolo, že ukrajinské organizácie ako StopFake začali odhaľovať a zosmiešňovať ruskú propagandu. Vznikol tiež veľký projekt, zameraný na vyučovanie „mediálnej gramotnosti“. Debata o úlohe verejnoprávnych médií zas môže byť užitočná pri tom, aby bola na Ukrajine znovu nastolená dôvera v seriózne zdroje informácií.

Existujú aj väčšie iniciatívy, ako sa vyrovnať s týmto problémom. Nadácia European Endowment for Democracy priniesla obsiahlu analýzu ruskojazyčných médií, ich dosahu a vplyvu. Európska služba pre vonkajšiu činnosť každý týždeň publikuje správy o dezinformáciách a sleduje aktivity kremeľských mýtotvorcov. Krajiny NATO vytvorili malé centrum so sídlom v Lotyšsku, ktoré taktiež odpovedá na ruské dezinformácie.

Nie sme pripravení

Ale Spojené štáty do riešenia tohto problému veľa neinvestovali. Neexistuje napríklad ekvivalent niekdajšej U. S. Information Agency, ktorá si vedela rady so sovietskou propagandou a dezinformáciami počas studenej vojny. Hoci sa zvýšilo financovanie staníc ako Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda, tieto nie sú dostatočnou odpoveďou.

Čiastočným dôvodom veľkosti amerického mediálneho trhu môže byť, že Američania stále dostatočne nerozumejú, ako dezinformačné kampane fungujú. Neexistuje verejná analytická databáza toho, čo, kedy a kde Rusko hovorí.

Nikto, dokonca ani západné spravodajské služby nezbierajú prepisy ruských vyhlásení. Nevieme ani to, ktoré prvky ruských posolstiev sú efektívne, kto a prečo im verí. Je najvyšší čas, aby sme si to uvedomili, pretože tieto techniky začínajú používať aj iné krajiny, zvlášť Čína.

Pred pätnástimi rokmi sa zdalo, že sloboda tlače je nespochybniteľná. O pätnásť rokov môžeme zistiť to, čo Ukrajina pred dvomi rokmi, a to že sme terčom dezinformačných kampaní, proti ktorým nie sme pripravení bojovať.

dennikpolitika.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rotor


40.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 10. 2019, 13:44 avatar
Fašington Post, veľmi dobrý zdroj.  
Súhlasí Kasafran


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 14:02 avatar
Najlepší zdroj je totoka    

Hlavné správy sú internetový denník. je zaradený medzi konšpiračné médiá.

Šéfredaktorom je Róbert Sopko. Hlavné správy spolupracujú s občianskym združením Slovensko-ruská spoločnosť Jána Čarnogurského.

                         

Fungovanie Hlavných správ, nemá žiadnu editorskú spätnú väzbu a žiadne overovanie faktov

             

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V novembri 2018 sa ukázalo, že od 2015 pre Hlavné správy pod pseudonymom Eugen Rusnák píše Rus Jevgenij Paľcev, ktorý udržiava kontakty s pracovníkmi ruskej mediálnej skupiny Rossija Segodňa (Rusko dnes, kam patrí aj agentúra Sputnik), financovanej Kremľom. Návštevy Sputnika potvrdzujú fotografie Miloša Zverinu z januára 2018, podľa ktorého Paľcev „preberá články z týchto médií“. Európsky parlament pritom agentúru Sputnik označil za jeden z nástrojov, cez ktoré sa Kremeľ snaží „spochybniť demokratické hodnoty, rozdeľovať Európu, získavať domácu podporu a vytvárať dojem zlyhávajúcich štátov vo východnom susedstve EÚ“
Súhlasí rotor


51.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 15:04 avatar
Hlavné správy v pohode, fašington post stoka
Súhlasí Kasafran


58.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 10. 2019, 17:58 avatar
(44) Slovenská wikipédia je typické konšpiračné médium. Každý si tam môže napísať, čo chce.  
Súhlasí Kasafran


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:09 avatar
Presne tak napíš si tam, čo chceš a je to    

Paľcev neexistuje a arbat agenta KGB Čarnogurského tiež nie     


78.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:09 avatar
Pôjdete do pekla fašisti a drogisti !!!!!!!!!!!   


81.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:12 avatar
Milan zabávam sa ako nakopaný do guliek si doliezol ako psíček    

To bol kopanec uplne supiš


83.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:13 avatar
Aký kopanec ? Aký koniec ? To len tvojej malej mozgovej kôrke sa niečo zazdalo.   
Súhlasí Kasafran


85.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 21:14 avatar
osvetielkovaný nevie aké je pohlavie
Súhlasí Kasafran


88.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:15 avatar
ty ich máš 40 ty máš problém si vybrať na zem a veku súdruh naci    


89.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:16 avatar
40 máš ty, ale íkvé.   
Súhlasí Kasafran


90.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 21:17 avatar
Aké si dnes pohlavie trole ?
Súhlasí Kasafran


114.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 07:13 avatar
Osvietený- tebe nestačí DF ? Vari to tu nenecháš tesne pred udelením nonbelovky.


42.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 10. 2019, 13:57 avatar
Je ako Don Quijote, ktorý bojuje proti ruským kolám.  

http://www.youtube.com/watch?v=QZMqZFdxokI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


91.
označiť príspevok

rotor muž
   21. 10. 2019, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:02 avatar
Jemu pristane nick Osprostený.
Súhlasí havran, Kasafran


32.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 13:27 avatar
(2) Hokejis,
dovolím si doplniť jeho charakteristiku staroslovenskými výrazmi, že je veľakrát aj otrtúlený, podgurážený, frcnutý a strihnutý nielen alkoholom, ale aj dákou jemu milou drogou (nie dogou)...


35.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:28 avatar
Kasafran prejavuje sa tu ako pod nejakými látkami
Súhlasí Kasafran


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 14:10 avatar
Najlepší zdroj je totoka

Hlavné správy sú internetový denník. je zaradený medzi konšpiračné médiá.

Šéfredaktorom je Róbert Sopko. Hlavné správy spolupracujú s občianskym združením Slovensko-ruská spoločnosť Jána Čarnogurského.

Fungovanie Hlavných správ, nemá žiadnu editorskú spätnú väzbu a žiadne overovanie faktov

V novembri 2018 sa ukázalo, že od 2015 pre Hlavné správy pod pseudonymom Eugen Rusnák píše Rus Jevgenij Paľcev, ktorý udržiava kontakty s pracovníkmi ruskej mediálnej skupiny Rossija Segodňa (Rusko dnes, kam patrí aj agentúra Sputnik), financovanej Kremľom. Návštevy Sputnika potvrdzujú fotografie Miloša Zverinu z januára 2018, podľa ktorého Paľcev „preberá články z týchto médií“. Európsky parlament pritom agentúru Sputnik označil za jeden z nástrojov, cez ktoré sa Kremeľ snaží „spochybniť demokratické hodnoty, rozdeľovať Európu, získavať domácu podporu a vytvárať dojem zlyhávajúcich štátov vo východnom susedstve EÚ“

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


59.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 10. 2019, 18:00 avatar
Keď už sme pri Hlavných správach, treba spomenúť aj Infovojnu, Hlavný denník, Zem & vek a Sputnik. Nenechajte sa oblbovať mainstreamom a rozšírte si obzor.  
Súhlasí Kasafran


60.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 18:01 avatar
Rozšírime


61.
označiť príspevok

the X žena
   21. 10. 2019, 18:05 avatar
59. to dopadli, ked im yebliny ako ty musia robit reklamu
Súhlasí Osvietený


62.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:07 avatar
Tak to si trafila .     yeblina Thomas


63.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 18:09 avatar
Koľko málo stačí slniečkárom k smiechu, hlavne, keď majú v sebe drogy !!!!!!!!!      
Súhlasí Kasafran


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:11 avatar
Každý deň tu píšeš ako berieš najhoršie drogy na svete najtvrdšie dnes Kacír ktorého admin ako spamera Milaníčka kopol do guliek .    

Alkohol škodí viac ako heroín a kokaín

Alkohol je najškodlivejšou drogou v účinkoch pre jednotlivca a spoločnosť zároveň, tvrdí výskum britských vedcov.

Najhoršie drogy
1. Alkohol

2. Heroín

3. Crack

4. Metamfetamín (pervitín)

5. Kokaín

6. Tabak

7. Amfetamín

8. Cannabis (marihuana)

Čítajte viac: tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:05 avatar
Ruskí trollovia na internete zavádzali o vakcínach

Výsledkom je väčšia nedôvera v očkovanie.

Len elita a bohatí ľudia dostávajú pri očkovaní čisté vakcíny. Americká vláda má tajnú databázu detí, ktorým vakcíny poškodili zdravie.

Aj takéto hoaxy sa medzi rokmi 2014 a 2017 šírili na sociálnej sieti Twitter. Výnimkou však neboli ani príspevky, ktoré očkovanie propagovali.

Zvláštnosťou je, že debaty o očkovaní v tomto období viedli kontá napojené na Internetovú výskumnú agentúru v ruskom Petrohrade, ktorú mnohí označujú za fabriku na internetových trollov.
Chceli rozdeľovať spoločnosť

Vedci z Univerzity Georgea Washingtona sa snažili zlepšiť komunikáciu na sociálnych sieťach pre zdravotníckych pracovníkov, keď si všimli nezvyčajnú aktivitu niektorých užívateľov aj anonymných botov na sociálnej sieti Twitter.

Užívatelia tu horlivo debatovali o očkovaní. Mnohé z týchto účtov sa však súčasne snažili zasahovať do amerických prezidentských volieb.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:06 avatar
Informácie o vandalizme v kostole. Moslimov si "alternatíva" domyslela

Francúzske médiá moslimov nespomínajú.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:06 avatar
Tento človek má pocit, že je povolaný , aby chránil hodnoty, ktoré sám nevie definovať. Vytvára len nevraživosť , ktorou častuje každého, kto sa mu nepáči. Nemá ani zlomok sebarefleksie a nedokáže racionálne diskutovať, lebo ako schyzofrénik nevie rozlišovať realitu a blud.
Súhlasí Kasafran, Kacír


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:07 avatar
Hoax zrecykloval dobre známu fotku. Šíri sa aj tak

Prečo ľudia radšej prevezmú hoax ako pravdu.
Ako nenaletieť hoaxom

Hoci overiť pravosť fotografie nie je vždy jednoduché, existuje niekoľko základných pravidiel, ako sa na internete nenechať oklamať.

Príspevky z anonymných alebo neznámych zdrojov by nám mali byť podozrivé hneď. Sociálne siete sa totiž - na rozdiel od štandardných médií - kvalitou svojich zdrojov nezaoberajú.

Podozrivé sú tiež aj príspevky, ktoré nemajú uvedený dátum a miesto udalosti, ktorú opisujú. Do tretice môžeme považovať za podozrivé príspevky, ktoré sa zaoberajú politicky citlivými témami a snažia sa pritom pôsobiť senzačne alebo poburujúco.

Ak napriek všetkému máte čas overovať pôvod fotografie a neviete ako na to, skúste začať so službou Google Images. Tá vám okrem vyhľadávania obrázkov cez opis umožňuje nahrať sporný obrázok. Google dokáže zistiť, kde inde a v akom kontexte sa už obrázok vyskytol.

Podľa slovného opisu toho, čo je na obrázku, ho môžete overiť aj cez špecializované webstránky, ktoré sa zaoberajú rozkrývaním hoaxov, ako napríklad Snopes.com, Mimikama.at alebo Stopfake.org.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:08 avatar
Násilnosti migrantov? Tisíce ľudí prevzali ďalšie sfalšované video

Zábery z násilností sa na webe recyklujú ako antiimigračné videá.

Vďaka za takéto zážitky mimovládkam a všetkým, ktorí podporujú migráciu. Takto v mestách EÚ vznikajú no-go zóny. A televízie sú ticho, neukazujú nič.

Tisíce ľudí na facebooku prevzali video bez uvedeného zdroja a dátumu. Video nakrútil niekto počas jazdy autom ulicami neznámeho mesta, v ktorých horia vraky áut a na chodníkoch je neporiadok.

Video sa šíri najmenej od začiatku júla z konta s talianskym ženským menom Tania Merendelli.

Napriek tomu, že záznam nie je datovaný ani neobsahuje opis toho, čo vidíme, tisíce ľudí ho prevzali a automaticky ho dali do súvislosti s imigrantmi v Európe.

Prevzali ho Slováci, Česi, Maďari, ale aj Gréci či Taliani. Konto s názvom Adrian Selský ho poslalo do najmenej desiatich facebookových stránok ako napríklad AntiSoros alebo Stop EÚ a NATO.
Nie utečenci, ale antiglobalisti

Ako už niekoľkokrát v minulosti, aj teraz sa za videom skrýva manipulácia. Záznam pochádza z Hamburgu, konkrétne z protestov proti summitu krajín G20, ktorý sa konal v júli 2017.

Médiá ho nešírili práve preto, že bolo rok staré.

Nie je to prvý raz, čo sa video z úplne iného času a udalosti šíri ako "dôkaz" o násilnostiach utečencov v Európe.

Len pred týždňom sme v rubrike Lovíme hoaxy informovali o podobnom videu, ktoré sa rýchlo šírilo sociálnymi sieťami.

Taktiku si vyskúšal aj český server Parlamentní listy, keď pustil do obehu video z Paríža a nechal svojich čitateľov v domnienke, že ide o vyčíňanie utečencov.
Narazili ste na hoax alebo propagandu?

Napíšte nám na hoax@sme.sk
Prečo im veríme

Napriek tomu, že na sociálnych sieťach sa sfalšované videá šíria pravidelne, vždy im uverí dostatok ľudí, ktorí ich začnú bezhlavo šíriť.

Video na ľudí pôsobí dôveryhodne. Realita sa totiž nedá sfalšovať, aspoň nie priamočiaro. Pôvod videa sa navyše ťažko overuje. Na internete ho treba prácne vyhľadávať cez kľúčové slová alebo opis udalosti.

Všetci ľudia bez výnimky navyše podliehajú konfirmačnému skresleniu, teda podvedome uprednostňujú informácie, ktoré zapadajú do ich jestvujúcich názorov. Je dobré byť si vedomý tejto vlastnosti a rátať s ňou. Tak, ako to robia napríklad lekári pri klinických experimentoch.

Najjednoduchším receptom, ako nepodľahnúť hoaxu, je preventívne nedôverovať anonymným kanálom na sociálnych sieťach a nepreberať príspevky, ktoré nemajú jasný pôvod a opis udalosti.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:08 avatar
Dezinformačná stoka SME
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:09 avatar
Ďalší nepochopený vtip sa zmenil na hoax

Parlamentné listy šírili vtip ako pravdivú správu.

Prepis podcastu do textu

Nerobte vtipy. Nechystajte komediálne výstupy, vyhnite sa satire aj stand-upom. Takáto šialené rady môžu človeku napadnúť, keď sa pozrie na prostredie šíriteľov falošných správ, hoaxov a konšpirácií.

Pretože prinajmenšom v poslednej dobe sa zdá, že ľudia nie sú schopní pochopiť vtip. A výsledok sa následne šíri ako vážne myslená správa.

Najnovšie totiž mala podpredsedníčka nemeckého Bundestagu a spolupredsedníčka strany Zelených Claudia Rothová prísť s originálnym nápadom. Vraj navrhuje, aby sa počas ramadánu v Nemecku nepredával alkohol.

Že zákaz predaja alkoholu počas trvania moslimského sviatku má byť viditeľným prejavom tolerancie. A že keď už to teda tí Nemci nechcú pochopiť sami od seba, treba im trochu pomôcť zákonmi.

Až na fakt, že to bolo celé inak.

Už sme rozprávali o satirickom magazíne Berliner Express. Tieto noviny už vo svojej hlavičke priznávajú, že robia satiru a články si často vymýšľajú. Vraj aby ich čitatelia viac premýšľali nad tým, čo čítajú. Zjavne to ale neplatí na českú aj slovenskú mutáciu webu Parlamentné listy.

Čítajte viac: tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:09 avatar
Osvietený- dám ti radu: choď písať rozprávky o včielke Máji na pokračovanie. Možno sa v tom nájdeš a potešíš nejaké nevinné tváričky. Nás však už neoblbneš
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:22 avatar
Alebo o majstroch PAT a MAT . Nemysleli socialisticky mali potiaže a ešte aj tričká nesprávnej farby    

História

Dvojica Pat a Mat sa prvýkrát objavila 12.augusta 1976 v krátkom filme Kuťáci (Kutilovia)[5], ktorý bol zároveň pilotnou epizódou seriálu.

Vzápätí na to sa v duchu normalizácie tieto postavičky stali predmetom kádrovania – autorom bolo vyčítané ich nedostatočné „socialistické uvedomenie“ a „zámerný“ výber farieb tričiek, ktoré mali ironizovať politický konflikt medzi ZSSR (červená) a ČĽR (žltá).

Preto sa produkcie televízneho seriálu s názvom ...A je to! ujalo bratislavské štúdio Česko-slovenskej televízie, ktoré bolo vzdialenejšie od dosahu pražských cenzorov. Seriál sa však natáčal v pražskom Krátkom filme. Od druhej epizódy postavičky získali typické pokrývky hlavy a červené tričko Mata bolo zmenené na sivé

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:10 avatar
Hoax: Nemecko zakáže predaj alkoholu počas ramadánu

Parlamentné listy prevzali dva satirické články za sebou.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:10 avatar
Podpredsedníčka nemeckého Bundestagu a spolupredsedníčka Zelených Claudia Rothová prišla s originálnym nápadom. Navrhuje, aby sa počas ramadánu v Nemecku nepredával alkohol.

Česká aj slovenská mutácia webu Parlamentné listy znovu prevzala vtip z nemeckých satirických novín Berliner Express a začala ho šíriť ako pravdu.

Tentraz noviny, ktoré už vo svojej hlavičke priznávajú, že robia satiru a články si často vymýšľajú, napísali, že nemecká strana Zelených navrhla, aby sa počas moslimského sviatku ramadán v krajine nepredával alkohol.

Berliner Express tak chce prinútiť čitateľov, aby viac premýšľali nad tým, čo čítajú. Zrejme to neplatí na autorov z Parlamentných listov.
Prejav tolerancie

„Zákaz predaja alkoholu počas trvania tohto moslimského sviatku by bol jasne viditeľným prejavom tolerancie. Žiaľ, stále veľa Nemcov prejavuje nedostatok medzikultúrnej empatie,“ uviedli české Parlamentní listy.

Hoax si všimla česká stránka Manipulatori.cz, ktorá upozornila, že vymyslené výroky nemeckej političky prevzala okrem českej aj slovenská mutácia Parlamentných listov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:11 avatar
Nemecká ministerka volá do vojny proti Rusku, tvrdí nový hoax

Mediálna alternatíva prevzala článok zo satirického magazínu a nepochopila ho.

„NATO by malo namieriť niektoré svoje jadrové zbrane na Petrohrad, Moskvu a ďalšie veľké ruské mestá. Ak to nejde inak, musíme udrieť ako prví.“

Takmer tisícku zdieľaní, viac ako 500 komentárov a vyše sedemsto lajkov si získal obrázok nemeckej ministerky obrany Ursuly von der Leyen s jej údajným štvavým citátom.

Ako zdroj je na obrázku uvedený český server Parlamentní listy a nemecká stránka Berliner Express.
Neschopnosť pochopiť satiru

Berliner Express článok s takýmto citátom skutočne zverejnil. Problém je v tom, že Berliner Express je satirický magazín, ktorý sa vo svojej vlastnej hlavičke priznáva, že články si často vymýšľa, aby prinútil ľudí viac premýšľať.

Parlamentní listy aj facebooková stránka Bratrstvo, ktorá šírila obrázok s vymysleným výrokom, však text nepochopili a vzali vážne. Parlamentní listy dokonca vo svojom článku hovoria, že podľa Leyenovej treba na "putinizmus" nájsť konečné riešenie.

Tento termín pochádza z čias nacizmu a akákoľvek odvolávka na takúto nacistickú rétoriku z úst nemeckého politika by v krajine vyvolala obrovský škandál. Na hoax upozornila aj česká stránka Manipulatori.cz.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:11 avatar
Osvietený- dokážeš niečo dať aj ako orginál z vlastnej hlavy? Že rýchlo spamuješ už viem.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:12 avatar
Migranti vraj urobili neporiadok. Akurát to boli európski radikáli

Rok staré video zničených ulíc v Nemecku si žije vlastným životom. Klamlivým.

Odpad na chodníku, zničený verejný aj súkromný majetok - to je pohľad do no-go zóny v Nemecku. Zas tí imigranti.

Video bez akéhokoľvek textu sa opäť stalo hitom sociálnych sietí, upozornil český server Manipulatori.cz. Ľudia, ktorí ho šírili, ho automaticky dávali do súvisu s imigrantmi v Európe. "Dnešný Berlín," píše na facebooku konto s českým menom.

Iné sa zase sťažujú na to, ako Nemecko ovládol islam.

Mnoho ďalších obviňuje multikulturalizmus a nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, ktorá vraj Európu ťahá do vojny.
Nie imigranti, ale odporcovia summitu

Len málo ľudí si na sociálnych sieťach všimlo, že video je rok staré, pochádza z Hamburgu a zachytáva dozvuky protestov proti summitu krajín G-20.

Neporiadok teda nenarobili imigranti, ale odporcovia globalizácie. Je trochu problém označiť samotné video ako hoax, keďže konto s menom Angela Mainz, odkiaľ sa video šírilo, k nemu nedalo nijaké informácie.

V princípe teda údajná šíriteľka videa neklamala. Mnoho ľudí si však k videu pohotovo domyslelo vlastný kontext.

Podobná situácia nastala, keď český server Parlamentní listy zverejnil rok staré video násilností z Paríža. Dal k nim jednoduchý popis "toto je Paríž".

Ľudia násilnosti automaticky dávali do súvislosti s migračnou krízou, hoci zábery pochádzali z protestu parížskych taxikárov.
Ak je to na facebooku, je to pravda

Kým štandardné médiá majú za svoj obsah zodpovednosť a overujú informácie, sociálne siete sa jej zatiaľ do značnej miery vyhýbajú.

Príspevky, ktoré na nich šíria anonymné kontá, by sme preto vždy mali brať s rezervou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:12 avatar
Osvietený - si nudný a otravný. Skús zž niečo osviežujúce!
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:20 avatar


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:13 avatar
Zoom: Vedci zistili, kto bude veriť konšpiráciám

Ako funguje naše rozhodovanie.

Prepis podcastu do textu:

Svet okolo nás je neuveriteľne zložitý. Ale my nechceme žiť v zložitých svetoch. Chceme žiť na takom mieste, ktorému rozumieme, ktoré poznáme, ktoré dokážeme pochopiť a mať pod kontrolou.

Napokon, tak nás evolúcia nachystala. Ľudský druh sa vyvíja milióny rokov, ale po planéte putuje možno dvadsaťtisíc. Len posledných pár tisícročí žije v spoločenstvách, ktoré sú väčšie ako pokrvné tlupy. A v ktorých sa musí zmieriť, že svoj život nemá a nikdy nebude mať pod kontrolou.

Alebo sa nezmieri... a potom uverí hocakej hlúposti, ktorá urobí jeho mozgu dobre. Často sú to rôzne konšpiračné teórie.

Potom sa môže stať, že ľudia, ktorí nemajú predstavu o letectve ani o základných fyzikálnych zákonoch, uveria, že niekde nad hlavami máme chemtrails. A že nás ktosi z lietadiel čímsi práškuje.

Vedci z americkej univerzity Lehigh sa teraz rozhodli zistiť, čo sú rizika, že nejakým konšpiračným teóriám naletíte. Na prekvapenie zistili, že to funguje trochu inak, ako si intuitívne myslíme.

Ohrozenou skupinou boli ľudia, ktorí si mysleli, že rozumejú svetu. Zdôrazníme, ktorí si mysleli, že svetu rozumejú – nie mu naozaj rozumeli.

Na začiatku sa však musia cítiť ohrození. Myslieť si, že ich postavenie, teda aktuálny status quo je pod tlakom zmien, pod tlakom požiadaviek, ktoré zrazu kladú skupiny, ktoré boli až dovtedy utláčané či odsúvané na okraj.

Pri pokuse sa však ukázalo, že dôležitá je aj ďalšia fáza. Dobrovoľníkov nechali výskumníci hodnotiť, ako rozumejú svetu a konkrétnym verejným politikám. Potom od nich chceli, aby tieto politiky detailne vysvetlili – čím ľudia zistili, ako málo tomu naozaj rozumejú.

Následne ich nechali znovu ohodnotiť svoje vedomosti a... ukázalo sa, že tí, ktorí napriek tomu, že ničomu poriadne nerozumeli, mali stále privysokú dôveru vo vlastné schopnosti, zároveň mali väčšiu tendenciu podporovať politické konšpirácie. Slovám o narcizme sa vedci šarmantne vyhli.

Hľadať kauzálne súvislosti aj tam, kde veciam poriadne nerozumieme, je pritom známym obranným mechanizmom mozgu. Výskumníci však teraz odporúčajú, aby sme ľuďom častejšie a pravidelne ukazovali hranice nášho poznania. A pomáhali popracovať na skromnosti.

Pretože naozaj nemusíme vedieť všetko. A je nielen slušné, ale aj naozaj správne povedať neviem, keď naozaj neviem.
Ďalšie hoaxy:

Video, ktoré má údajne zachytávať výtržnosti moslimov počas ramadánu v Birminghame, je klamstvom. V skutočnosti sa na ňom nachádzajú bitky futbalových chuligánov Bazileja a Zurichu z polovice mája.

Vraj WhatsApp po novom spoplatnia. Akurát že nie, služba spoplatnená nebude a jedná sa skôr o pokus o krádež osobných údajov.

Konšpiračné nezmysly sa už vyrojili aj okolo záchrany dieťaťa na parížskom balkóne. Ale tie radšej ani nebudeme komentovať.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:14 avatar
Rusko sa zo zostrelenia lietadla vyviňuje. Malajzia mu pomohla

Tragické zostrelenie letu MH-17 nad Donbasom je pre Rusko nepríjemnou témou, ktorej sa dlhodobo snaží zbaviť.

Holandské ministerstvo zahraničných vecí nevylučuje vinu Kyjeva pri zostrelení letu MH-17, hlása niekoľko titulkov ruskojazyčných médií. Malajzia: Obvinenia Ruska zo zostrelenia lietadla MH17 sú nepodložené," píše zase slovenský dezinformačný časopis Zem a vek.

Zostrelenie dopravného lietadla s 298 ľuďmi na palube je kľúčovým momentom krízy vo východnej Ukrajine.

Ruské médiá už pustili do éteru niekoľko vzájomne si odporujúcich verzií zostrelenia. Aktuálne si server stopfake.org všimol manipulatívne správy o zasadaní holandského parlamentu. Zasadanie ruské médiá interpretovali tak, že parlament nevylúčil vinu Ukrajiny pri zostrelení lietadla.
Čo naozaj navrhli

V skutočnosti sa v parlamente stalo, že niekoľko politických strán navrhlo vyšetrovať spoluzodpovednosť Ukrajiny.

Nie však za zostrelenie lietadla, ale za fakt, že štát neuzavrel vzdušný priestor nad konfliktnou oblasťou.

Holandský minister zahraničných vecí Stef Blok však zdôraznil, že neexistuje žiadny dôkaz, ktorý by poukazoval na spoluvinu Ukrajiny pri zostrelení lietadla.

Holandsko je členom medzinárodnej vyšetrovacej skupiny, pretože lietadlo vzlietlo z Amsterdamu a 193 z obetí tragédie boli Holanďania.
Malajzia: Neexistujú presvedčivé dôkazy

Kontroverzný slovenský magazín Zem a vek vydal text v češtine, ktorý tvrdí, že malajzijský minister dopravy Anthony Loke vyhlásil, že vo vyšetrovacej správe medzinárodnej vyšetrovacej skupiny nie sú presvedčivé dôkazy o ruskej vine.

Text sa odvoláva na Lokeho vyjadrenia pre stránku Channel News Asia. Loke skutočne povedal, že správa medzinárodnej vyšetrovacej skupiny neobsahuje konkrétne dôkazy proti Rusku. Zdôraznil aj to, že treba brať do úvahy diplomatické vzťahy.

Vzápätí mu oponovala austrálska ministerka zahraničia Julie Bishop, ktorá vyhlásila, že jediným rozumným záverom vyšetrovacej správy je, že Rusko hralo v zostrelení lietadla kľúčovú úlohu.

Malajzia je tak jedinou z dotknutých krajín, ktorá sa vymkla oficiálnej verzii o ruskom zostrelení lietadla.

Holandský úrad pre bezpečnosť leteckej dopravy svoju záverečnú správu o zostrelení vydal už v októbri 2015. V nej uviedol, že raketu BUK, ktorá lietadlo zostrelila, odpálili z časti ukrajinského územia, ktoré ovládali proruskí separatisti.

Medzinárodná vyšetrovacia skupina svoju záverečnú správu ešte len pripravuje. Koncom mája však informovala, že má konkrétne dôkazy o ruskom pôvode rakety, ktorá lietadlo zostrelila.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:15 avatar
Pod Eiffelovkou nevyčíňajú migranti, ale futbaloví chuligáni

Ďalšia fotografia bez kontextu si žije vlastným životom.

Ikonická Eiffelova veža a pod ňou neporiadok, horiaci odpad a mnoho mladých mužov. Niektorí sú bez trička, niektorí si tváre zakrývajú šatkami alebo tričkami. Dramatická fotografia z francúzskej metropoly sa začala šíriť „alternatívnymi kanálmi“ bez akéhokoľvek vysvetľujúceho textu.

Získala stovky interakcií a mnoho ľudí si ju spojilo s migračnou krízou. Na fotografiu upozornila česká webová stránka manipulatori.cz.
Iná fotografia

Už po niekoľkýkrát sa však ukázalo, že sa mýlia. Celá pravda okolo fotografie je taká, že ide o záber z majstrovstiev sveta Európy vo futbale z leta 2016.

Dňa 10. júla sa hralo finálové stretnutie medzi Francúzskom a Portugalskom a medzi chuligánmi z oboch táborov vypukli výtržnosti.
Kontext si domyslite

Rôzne kanály túto fotografiu šíria s „alternatívnymi“ informáciami o migrantoch, protestoch proti francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.
Narazili ste na hoax alebo propagandu?

Napíšte nám na hoax@sme.sk

Šírenie fotografie bez kontextu je ťažké označiť za hoax, pretože autor pôvodného príspevku vlastne v ničom nezaklamal. Napriek tomu vyvolal šírenie nepravdivej správy. Podobne ako dramatické video z Paríža, ktoré český server Parlamentní listy zverejnil bez akéhokoľvek kontextu. Až obyčajní čitatelia si ho začali automaticky spájať s migračnou krízou. Video pritom pochádzalo z protestu taxikárov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rotor


20.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 13:15 avatar
Osvietený - Radšej sa pozri do rozvrhu pre dnešok a drž sa predpispv ako máš tu podávať svoje grcky.
Súhlasí Kasafran


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:34 avatar
súdruh ty si dobrý predpis zelená gumacka palica bolšana a fašístu


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:16 avatar
Paríž alebo Calais? Fotka požiarov na diaľnici je hoax

Šíritelia dramatického obrázka sa nezhodujú. Jedni vinia utečencov v Calais, druhí demonštrantov v Paríži. Zavádzajú jedni aj druhí.

Príjazdová diaľnica do francúzskeho Calais. Lekári, vedci, advokáti a manažéri z rozvojových krajín oslavujú príchod jari. Takýto text v češtine a nemčine sprevádza obrázok z Francúzska, na ktorom je uprostred diaľnice obrovský kúdol dymu.

Obrázok po facebooku šíri konto s menom Pavel Tobiáš. Pravdepodobne ide o nymburského člena českej politickej strany Národní demokracie. Jeho profil je plný xenofóbnych a antieurópskych príspevkov. Tobiáš síce prevzal obrázok z Calais, no sám v popise napísal, že ide o záber z Paríža. Dokonca pridal aj dátum - 19. apríla 2018.

Obrázok z jeho konta získal viac ako 2440 prevzatí.

S jeho textom obrázok prevzala aj slovenská facebooková skupina Otvor oči, Slovensko, ktorá mu zabezpečila ďalšie interakcie.
Prečo o tom médiá mlčia?

Tobiáš sa v texte sťažuje, že médiá mlčia o dramatickej situácii, ktorá je už rovnaká v Nemecku, Anglicku či v Taliansku.

Prečo teda „mainstreamové médiá“ o obrázku mlčia? Pretože klame. Po krátkej lustrácii cez službu google images sa nám ho podarilo nájsť na spravodajskom serveri UPI.com. Ten ho prevzal z twitterového účtu s názvom @vtellier. Ide o záber z júla 2015, pochádza z Calais.

Incident nemal nič spoločné s imigrantmi. Záber zachytáva protest francúzskych zamestnancov spoločnosti, ktorá prevádzkuje trajekty medzi Francúzskom a Veľkou Britániou. Zamestnanci v rámci protestu proti rozpočtovým škrtom zablokovali vjazd do eurotunela pneumatikami, ktoré zapálili.

Neboli to imigranti, nebolo to v Paríži a protest sa nijako netýkal súčasného francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ako to píše český text na facebooku.
Narazili ste na hoax alebo propagandu?

Napíšte nám na hoax@sme.sk
Pravý obrázok, klamlivý text

Obrázok s krátkym textom je na sociálnych médiách veľmi účinným nástrojom. Nevyžaduje totiž toľko pozornosti ako bežné články. V lete 2017 sa šírila fotografia z „francúzskeho Ostende“. Bol na nej obrovský neporiadok, ktorý údajne za sebou zanechali utečenci.

Problémom bolo, že Ostende sa nachádza v Belgicku, nie vo Francúzsku. Samotný záber navyše pochádzal z britského rockového festivalu Glastonbury.

Český server Parlamentní listy si veľmi podobnú prax vyskúšal s videom. Vo februári 2017 zverejnil video, ktoré sa veľmi podobalo na obrázok z Calais.

Horiace pneumatiky a zrážky s políciou si ľudia vysvetlili ako dôsledok utečeneckej krízy. V skutočnosti išlo o rok staré zábery z protestu parížskych taxikárov. Parlamentní listy šikovne zamlčali kontext, keď video zverejnili iba s textom: Toto je Paríž.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rotor


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:17 avatar
Propaganda sa smeje Českej televízii, lebo naletela propagande

Rusko na spojenecký zásah proti Asadovi odpovedalo informačným protiútokom.

Česká televízia prevzala sfalšované zábery, ktoré údajne zobrazovali nedávne spojenecké ostreľovanie Sýrie.

Ruské médiá zase šírili zábery z filmu, ktoré vydávali za dôkaz, že chemický útok v Sýrii niekto zinscenoval.

Chemický útok v Sýrii a raketový útok spojencov proti režimu Bašára Asada, ktorý vyvolal, sprevádzalo niekoľko internetových hoaxov.

Prvý šírila ruská stanica Russia-1, ktorej program Vesti tvrdil, že získal zábery, ktoré dokazujú, že chemické útoky boli zinscenované. Snažil sa naznačiť, že za zábermi stoja takzvané biele prilby, dobrovoľnícka organizácia, ktorá pracuje na sýrskych územiach pod kontrolou protirežimovej opozície. Pomohol si niekoľkými zábermi z nakrúcania filmu.

Vesti tvrdili, že zábery, ktoré vyzerajú ako filmovanie, v skutočnosti vytvorili biele prilby, aby obvinili sýrsku vládu, že zinscenovala dôkazy.

Britský investigatívny server Bellingcat si všimol, že zábery pochádzajú z nakrúcania sýrskeho filmu Revolution man (Muž revolúcie). Zábery sú aj na oficiálnej facebookovej stránke filmu.

Hoax na facebooku šíril aj Ratko Sudecký, ktorý píše pre dezinformačný časopis Zem a vek. Stránka Dezinformácie hoaxy propaganda upozornila, že jeho príspevok prevzalo viac ako 4000 ľudí.

Biele prilby sú často terčom propagandy nielen ruských, ale aj sýrskych či iránskych zdrojov, upozorňuje článok na Wikipédii. Text sa odvoláva na viaceré uznávané médiá, ktoré spochybnili kritikov bielych prilieb a upozornili na ich prepojenia na sýrsky režim.
Naletela aj Česká televízia

Iný hoax mal o niečo závažnejšie dôsledky, naletela naň aj verejnoprávna Česká televízia. V príspevku o ostreľovaní Sýrie použila videozáznam, o ktorom sa ukázalo, že pochádza z ukrajinského Luhanska a vznikol už v roku 2015, vysvetľuje český server Hlídací pes.

Český dezinformačný server Aeronet napísal, že Česká televízia manipulovala, aby zakryla neúspech spojeneckého útoku na Sýriu.

Problém je, že Česká televízia sporný videozáznam prevzala z twitterového konta Murada Gazdieva, novinára ruskej stanice Russia Today. Tá spolu so sieťou internetových stránok Sputnik spadá pod ruskú štátnu agentúru RIA Novosti.

Gazdiev medzitým videozáznam vymazal a pripustil, že išlo o falošnú správu.
Narazili ste na hoax alebo propagandu?

Napíšte nám na hoax@sme.sk
Vojna a propaganda

Propagande zrejme naletela aj britská poslankyňa Diane Abbottová, ktorá svoj tweet o sýrskom útoku ilustrovala počítačom vytvorenou fotografiou izraelskej stíhačky F-15 letiacej nad Teheránom.

Vojnové konflikty takmer vždy sprevádzajú propaganda a skreslené informácie. Niekedy ich strany konfliktu šíria úmyselne, inokedy sa na verejnosť dostanú neúplné alebo skreslené informácie jednoducho preto, že novinári nemajú šancu lepšie získať.
Súhlasí rotor


23.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 13:18 avatar
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. Nekopírujte obsah z iných webov......

       


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:19 avatar
era nemám s tým problem ak nebudú kopírovať dezinfo idioti nebudem ani ja


31.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:26 avatar
Trole ty denno denne sem kopčíš desiatky stovky dezinfo idiotín


39.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 13:35 avatar
Učiteľka: Jožko, nepodvádzaj!
Jožko: Veď aj Janko podvádza!
   
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:57 avatar
era ja nepodvádzam to iba ty vytrhávaš pravidlá z kontextu

POVINNOSTI POUŽÍVATEĽA

Používateľ berie na vedomie, že pri využívaní služieb na serveri sa nesmie správať v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky a/alebo so všeobecnou morálkou, a to nesmie žiadnym spôsobom:
propagovať násilie a otvorene alebo skrytou formou podnecovať nenávisť na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine;
propagovať vojnu alebo opisovať kruté alebo inak neľudské konanie spôsobom, ktorý je ich nevhodným zľahčovaním, ospravedlňovaním alebo schvaľovaním;
otvorene alebo skrytou formou propagovať alkohol, alkoholizmus, fajčenie, užívanie omamných látok, jedov a prekurzorov alebo zľahčovať následky užívania uvedených látok;
používať vulgarizmy, slovné spojenia alebo iné slovné alebo znakové výrazy, ktorých priamy alebo nepriamy význam je v rozpore so všeobecne akceptovateľnou spoločenskou morálkou a etikou;
ohrozovať fyzický, psychický, alebo morálny vývin maloletých, alebo narúšať ich duševné zdravie a emocionálny stav
odosielať príspevky s erotickým obsahom
propagovať detskú pornografiu;
otvorene alebo skrytou formou propagovať politickú stranu alebo jej predstaviteľov;
otvorene alebo skrytou formou poskytovať reklamu, a to akejkoľvek fyzickej alebo právnickej osobe, akýmkoľvek výrobkom alebo službám;
propagovať lieky, ktorých výdaj je viazaný na lekársky predpis a veterinárny lekársky predpis, ktoré obsahujú omamné látky a psychotropné látky, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, a ktoré sa uhrádzajú na základe zdravotného poistenia podľa osobitného predpisu a liekov neregistrovaných v Slovenskej republike, v ktorých je zmienka o účinkoch liekov na liečenie tuberkulózy, prenosných pohlavných chorôb, závažných infekčných chorôb, nádorových chorôb, chronickej nespavosti, chorôb porúch metabolizmu a psychických chorôb;
otvorene alebo skrytou formou propagovať zbrane a strelivo, resp. akýmkoľvek spôsobom zbrane a strelivo opisovať;
propagovať a uskutočňovať akúkoľvek ďalšiu formu konania, ktoré je v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky;
uvádzať nepravdivé, neoverené, zavádzajúce alebo klamlivé správy o treťom subjekte, resp. najmä v prípade, ak takéto informácie o treťom subjekte môžu spôsobiť inému subjektu prospech;
obchádzať vyššie uvedené zákazy.
Používateľ nesmie snažiť brániť v diskusii na serveri ostatným používateľom, prípadne ju narúšať. Používateľ nesmie obťažovať ostatných používateľov.
Používateľ nemá za jeho príspevky zverejnené na serveri nárok na žiadnu autorskú odmenu.
Prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah príspevkov ani diskusie, taktiež nezodpovedá za porušovanie práv duševného vlastníctva ani iných práv používateľmi. Každý používateľ preberá zodpovednosť za svoje príspevky sám a dobrovoľne a súhlasí s tým, že nebude používať služby na serveri na účely, ktoré sú v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
Používateľ sa nebude pokúšať prihlásiť sa na server ako iný používateľ a ani inak poškodzovať ďalších používateľov alebo iné osoby.
Používateľ nesmie žiadnym spôsobom poškodzovať prevádzkovateľa a jeho dobré meno. Používateľ nesmie na serveri propagovať služby iných osôb, ktoré sú v priamom alebo nepriamom konkurenčnom vzťahu k prevádzkovateľovi.
Zakazuje sa spamovanie v témach a prispievanie príspevkov, ktoré sú obsahovo mimo témy.

PRAVIDLÁ PRE PRIDÁVANIE FOTOGRAFIÍ DO GALÉRIÍ

Používateľ sa zaväzuje, že bude pridávať na server len fotografie, ku ktorým má autorské práva resp. súhlas autora.
Používateľ nesmie na server pridávať fotografie, ktoré sú v rozpore s dobrými mravmi a so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, vrátane erotických a pornografických fotografií.
Pravidlá pre pridávanie fotografií uvedené v bodoch 1. a 2. sa vzťahujú na všetky fotografie, ktoré používateľ pridáva na server.


43.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 14:01 avatar
Ja nepíšem, že ty podvádzaš

Iba, že sa vyhováraš ako ten Jožko v škole - "veď aj druhí robia zle, tak môžem aj ja..."


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 14:04 avatar
era ja budem jediný dodržiavať pravidlá ? A prečo ??? Prečo by som to robil ?
Ako keby si sa postavil do ringu a oproti by stál súper so samopalom a ty by si dodržiaval pravidlá ?


46.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 14:07 avatar
No veď toto!    

Slováci už dávno vedia, že pravidlá nie sú nato, aby sa dodržiavali.  


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 14:27 avatar
Pravidlá a ich kontrolovanie vykonáva admin nie ja


49.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 14:29 avatar
Svätá pravda! Niet trestu, niet dôvodu dodržiavať pravidlá
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:18 avatar
Ako sa šíria lži na internete? Môžu za to ľudia, nie roboty

Pri falošnej správe ľudia cítia prekvapenie a znechutenie.

alošné správy sa na internete šíria oveľa rýchlejšie ako pravdivé správy. Ukázala to štúdia na twitteri, ktorú uverejnili vo vedeckom časopise Science. Výskum odpovedal aj na otázku, prečo sa nepravda šíri rýchlejšie ako pravda.
Boty verzus ľudia

Na sociálnych sieťach často figurujú umelo vytvorené účty, ktoré sú v skutočnosti strojovo naprogramované na šírenie rôznych senzačných správ. Vedcov z Massachusettskej technickej univerzity (MIT) preto prekvapilo, že vinníkmi v šírení hoaxov sú väčšinou reálni ľudia.

Prečo prijímame nepravdivé správy?

Najčítanejšie nepravdivé správy sa najčastejšie týkali politiky. Menej zastúpené boli miestne legendy, biznis, terorizmus, veda, zábava a prírodné katastrofy.

tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rotor


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:25 avatar
Dezinformačná stoka SME
Súhlasí Kasafran


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:26 avatar
Prečo sú milovníci Putina na smiech?

Na prvý pohľad je verejná diskusia medzi podporovateľmi a odporcami Vladimíra Putina štandardným diskurzom, ako napr. odporcovia vs. zástancovia referenda či jednoducho pravica vs. ľavica. Lenže v niečom je to predsa len iné.

O kvalite spoločenskej diskusie na internete asi nikto nemá vysokú mienku. Avšak internet sa začína stávať dominantným mienkotvorným médiom a preto tamojšie vnímanie reality nemôžeme brať na ľahkú váhu.

Uplynulý rok asi nehýbala virtuálnou diskusiou iná téma viac ako to, či je niekto proruský,alebo proamerický a či má pravdu Putin, alebo Západ. (Dokonca aj problematika utečencov patrí do tejto množiny). Každý má právo na svoje politické presvedčenie a svetonázor. Avšak sú vzácne chvíle, keď ste jednoznačne presvedčený, že protistrana sa mýli, ba je priam mimo. Tak to je aj s obdivovateľmi Vladimíra Putina, ktorí sú doslova na smiech. Prečo?

Na základe opakujúcich sa symptómov som zostavil svoj skromný zoznam prejavov, vďaka ktorým milovníci Putina pôsobia komicky:

Majú zlý pravopis

V roku 2009 pred druhým kolom prezidentských volieb sme disponovali prieskumom, podľa ktorého voliči Radičovej sú v priemere vzdelanejší ako voliči Gašparoviča. Keď som sa pýtal svojho kamaráta národniara, voliča Gašparoviča (inak inteligentný, vysokoškolsky vzdelaný človek), že ako si vysvetľuje tento fakt, povedal: „Lebo Gašparovič je taký ľudový“. Prieskum týkajúci sa vzdelanosti odporcov a podporovateľov Putina na Slovensku asi v rámci politickej korektnosti vykonaný nebude, ale ten pocit je jednoznačný, už len z prejavu oboch strán. Podporovatelia Putina majú oveľa horší pravopis, o vetnej skladbe ani nehovoriac. Je to paradoxné, lebo oni sami seba považujú za pravých vlastencov a odporcov za vlastizradcov a zapredancov národa.

Nie sú dôveryhodní, zdieľajú konšpirácie a hoaxy

Správny milovník Putina vie, že VŠETKY mainstreamové média ovládajú Židia a Američania, ktorí sa tak snažia prepasírovať vlastnú pravdu. Milovník Putina preto vyhľadáva alternatívne zdroje informácii na internete, často z absurdných webov. Milovník Putina preto vie, že 11. september si Američania zosnovali sami, že sa nás snažia ovládnuť cez Chemtrails a počasie ovládajú zemetrasivou zbraňou (HAARP). Aktivista Juraj Smatana za uplynulý rok zostavil zoznam 42 konšpiračných webov, o ktorom sa čo to popísalo. Dnes už asi málokto spochybňuje prítomnosť ruskej propagandy v našom virtuálnom priestore. Jej cieľom je nie pretlačiť vlastnú pravdu, ale vytvoriť pocit, že klamú všetci a pravda teda neexistuje (resp. ako sa zvykne vravieť: „Pravda je niekde uprostred). Preto aj tá armáda platených internetových trollov, na ktorej vlne sa vezú bohužiaľ aj nezištní (neplatení) užitoční idioti.

Zdieľajú správy, ktoré vyvrátil čas

Niektoré konšpiračné teórie naozaj nie sú tak jednoznačné, veď aj o 11. septembri by sa dalo diskutovať hodiny a hodiny. Avšak milovníci Putina sú schopní zdieľať nezmysly a poplašné správy, ktoré sa naozaj vyvrátia do pár týždňov. Takou je aj projekt „Dvojhlavý orol“. Má ísť o Putinov projekt, prostredníctvom ktorého má byť zavedený zlatý štandard a americký dolár tak ďalej nebude rezervnou menou. Projekt má položiť ekonomiku EÚ a USA do dvoch týždňov! Táto správa bola zdieľaná v apríli roku 2014, avšak dolár doteraz nepadol a západné ekonomiky stále držia. Proruské konšpiračné weby (napr. Panobcan.sk) však tento nezmysel aj po bezmála dvoch rokoch stále nevymazali a nadšení putinofili ho na internete ďalej veselo zdieľajú.

Celý svet je podľa nich o spore USA vs. Rusko

Asi najvtipnejší prejav milovníkov Putina a rusofilov. Akúkoľvek výčitku voči pomerom v Rusku a jeho politike (úroveň demokracie, vojenské intervencie, likvidácia opozície) berú ako útok na ich vodcu a reagujú „Ale v Amerike je to ešte horšie!“). Spomínanú mentalitu výstižne vystihuje tento internetový vtip. Ich slepý obdiv k Rusku ako k vzoru morálnej čistoty a tradičných kresťanských hodnôt a Putinovi ako spasiteľovi je pre nich štandardom a myslia si, že tak uvažuje aj protistrana. Samozrejme, ako je Rusko po všetkých stránkach dokonalé, Amerika je zlá a vinná za všetko. Pritom odporcovia Putina takto čiernobielo rozhodne nepremýšľajú, ba pre mnohých z nich nie sú USA vysnívanou krajinou (na ktorej politiku pozerajú kriticky) a Obama už vôbec nie je ich vysnívaným lídrom. Taktiež odporca Putina väčšinou nie je posadnutý nenávisťou voči Rusku, lež práve naopak prízvukuje, ako obdivuje ruskú literatúru, umenie či hokejistov. Odporcom Putin naozaj vadí len Putin a jeho politika a nie Rusko ako také.

Nemajú zmysel pre humor

Slovenský internet je plný kvalitnej satiry, ktorá je za posledný rok výdatne živená skutočnými absurdnosťami. Reč je o Cynickej oblude, Moral banal či facebokoovým stránkam Prečo ľudom hrabe? A Slobodný vysierač. Najmä posledné dve menované veľmi trefne ironizujú produkty ľudskej hlúposti ako rôzne alternatívne liečiteľstvo, hnutia proti očkovaniu, rasizmus či práve proruskú propagandu. Protistrana však nechce zostať pozadu a založila si stránku Prečo amerikanofilom hrabe?. Jej hlavnou náplňou je však to, že zoberú všetok materiál, ktorý si robí srandu z Ruska a Putina a snažia sa ho preonačiť na protistranu. Aj snaha o vlastný humor dopadá pomerne trápne. Niekedy proste nestačí napísať do bubliniek k ústam politických oponentov nezmysly. O tom Cynická obluda a ani humor ako taký naozaj nie je. Ukážka humoru level slizoun.

Sú označkovaní

Ako už bolo vyššie povedané, zástancovia západných hodnôt si nepotrpia na nejakom výstrednom prejavovaní svojho názoru. No s rusofilmi to je už iná káva. Ruská vlajka ako profilovka na Facebooku je priam povinnosťou. Taktiež aj meno napísane v azbuke má demonštrovať všemocné veľkoslovanstvo. No pri internete to nekončí, správny milovník Putina si kúpi tričko, šál či aspoň hrnček s Jeho podobizňou. Neviem si pritom predstaviť, že by niekto nosil na tričku fotku niektorého zo západných politikov, je to jednoducho nonsens. Pritom nejde len o slovenských putinoflov, každý návštevník Moskvy dá za pravdu, že celé hlavné mesto Ruska je posiate tričkami s jeho tvárou, Putin je jednoducho ako rocková hviezda. Otázne je, či to sú normálne pomery.

Veria propagande a kultu Putinovej osobnosti

Milovníci Putina proruskú propagandu nielen (chtiac-nechtiac) šíria, ale je aj slepo veria. Taktiež naplno podliehajú Putinovmu kultu osobnosti. Putina vidia ako všestranného chlapáka, hotové zosobnenie ideálov kalokagatie (rovnováha tela aj ducha). Putin sa ide len tak potápať, keď pritom náhodou vyloví starožitné amfory. Taktiež sa neváha vyzliecť do pol pása, ukázať svetu svoju vypracovanú hruď a jazdiť na medveďovi. Legendárne sú jeho športové výkony. Keď sa v uplynulom roku Putin zúčastnil exhibičného hokejového zápasu v Soči, kde skóroval sedem gólov, nadšené dvadsaťtisícové publikum bolo vo vytržení. Za normálnych okolnosti by to bol komický obrázok – ledva sa plaziaci šesťdesiatnik Putin (pred pár rokmi nevedel vôbec korčuľovať) dáva jeden gól za druhým hráčom, ktorí sa hokejom živili celý život. Nadšený dav – či už ten Soči, alebo za slovenskými klávesnicami - to však berie vážne.

Démonizujú oponentov

To je dôkaz, že rusofili nie sú schopní viesť normálny dialóg. Každý ich odporca je zapredanec Západu, bez vlastného názoru. Extrémom sú politickí oponenti Putinovho režimu. Ukrajinský prezident Porošenko je v ich očiach fašista a taktiež agent Západu. Len preto, že si si nenechal odtrhnúť polovicu svojej krajiny. V podstate celá ukrajinská garnitúra je fašistická, hoci sami rusofili sú plní antisemitských výrokov. Podľa ich predstáv teda Ukrajine vládnu fašisti, ktorých financujú Židia. Fašistom je však aj slovenský prezident Kiska, ak sa odváži čo i len trošku oponovať ruskej zahraničnej politike. Ak sa však zastane utečencov, zrazu je z neho slniečkár.

Vnímajú Rusko ako záchrancu prosperity a morálnych hodnôt

Na záver tiež jedná diskusná absurdita. Podľa putinofilov sa Západ rúti do záhuby ako morálne, tak aj ekonomicky, kým Rusko je v tomto ohľade vnímané ako záchranca Európy. Život v Rusku je obdivovaný, pričom táto argumentácia pláva na vode. Rusko zaostáva za Západom vo všetkých relevantných kategóriach – v životnej úrovni, úrovni korupcie, osobných slobodách, slobode tlače, úrovni demokracie, atď. Život v Rusku pri tomto pohľade nielenže nie je lepší ako život v Spojených štátoch, ale ani ako na Slovensku! Približovanie sa k ruským štandardom by tak pre Slovensko znamenalo paradoxne krok vzad. Apropo záchrana morálnych hodnôt. Rusofil vníma západ ako skazený, keď ustupuje LGBT loby. Hrdý Putin má zachrániť Európu pred dúhovou skazou, veď v Rusku aj propagáciu homosexuality zakázal. Nie je to však tak dávno, čo v Rusku hviezdilo spevácke duo Tatu, ktoré si zakladalo na lesbickom imidži. Vtedy sa ani Putinovi nehnusilo pozvať si ich na oslavu narodenín, a aj ten najväčší priaznivec Putina vtedy vlhol v rozkroku pri sledovaní lesbickej show. To bolo však v období, keď chcel byť Putin chrumkavý a so Západom sa chcel kamarátiť.

V intelektuálnych kruhoch sa takéto zovšeobecňujúce články veľmi nenosia, avšak keď vás niečo otravuje už dlhý čas, nemôžete si pomôcť.
Súhlasí rotor


33.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:27 avatar
osvetielkovaný zamilovaný do Putina


52.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 15:12 avatar
(33) Hokejis,
veru tak - náš Osvietený so svojím gangom sa až tak zamiloval do Putina, že ho nakoniec znenávidel, a preto naňho dosť dlho stále páli zo všetkých hovnometov strelivom vyrábaným exkrementnou produkciou DenníkaN, Sme, Aktuality.sk, Týždeň, atď...
Vo využívaní tých najrôznejších exkrementov aj voči svojim oponentom na tomto DF je skutočným "machrom"...


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:27 avatar
SIS nenašla po Sorosovi ani stopy, zato Ruskom sa to v jej správe nečakane hemží

Rusko na Slovensku verbuje agentov na najvyšších miestach

Na jar 2018 Robert Fico konšpiroval, ako Andrej Kiska vo Washingtone chystal jeho pád s Georgeom Sorosom. V júni 2019 Slovenská informačná služba vydala každoročnú správu, v ktorej sa meno Soros vyskytuje presne v nula prípadoch. Nespomínajú sa v nej ani dlažobné kocky či čokoľvek iné, čo by súviselo s odstúpením expremiéra alebo protestmi Za slušné Slovensko.

Civilná tajná služba teda nepriamo vraví, že Fico je spolu s celou dezinformačnou scénou klamár, a potvrdila občiansky charakter protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Niežeby to bolo prekvapenie, ale je fajn mať to oficiálne potvrdené tajnou službou riadenou nominantom SNS.

Kuciakovo meno sa v správe spomína len raz. To keď služba referuje o medzinárodnej spolupráci na vyšetrení vraždy.

Zverejnená časť správy je stále menej odvážna ako v prípade českej BIS, ale posun k otvorenosti je na slovenské pomery badateľný. Špeciálne v časti o vonkajšom ohrození a Rusku. To sa v správe za rok 2017 spomínalo 12-krát, v aktuálnej 39-krát. Ešte zaujímavejší ako posun v kvantite je zmena v obsahu.

Dve najzaujímavejšie pasáže sú ako šité na predsedu parlamentu Danka. Jediná otázka pri ňom je, či sa v Kremli museli snažiť, aby ho získali, alebo ho dostali zadarmo.
Prvá:

„Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO. Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany. O SR prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny. Išlo najmä o získavanie informácií z oblasti informačných a telekomunikačných technológií.“
Druhá:

„V SR Ruská federácia vyvíjala aktivity, ktoré boli primárne zamerané na udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy.“
Čo to znamená

Podľa SIS sa Putinov režim snaží na Slovensku získavať agentov medzi politikmi, úradníkmi aj v armáde. Dôkazom je okrem tejto správy aj vyhostenie ruského diplomata v novembri 2018.

Druhá pasáž zas hovorí o tom, že aj voči Slovensku Rusko vedie hybridnú vojnu, hoci SIS tvrdí, že nie až takú intenzívnu ako proti iným krajinám EÚ a NATO.

Andrejovi Dankovi to, samozrejme, nezabráni v ďalšej servilnej návšteve v Moskve.
Súhlasí rotor


36.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 13:28 avatar
Trole tzv. Otvorená spoločnosť Sorosova nie je na Slovensku ?
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 13:29 avatar
Rusko šíří propagandu a zakládá novou síť agentů, tvrdí BIS

Nástroje propagandy, které u nás Rusko užívá, začínají u lidí, kteří jsou ideologicky manipulovaní a nevědomky podporují ruské úsilí, a končí u těch, kteří se zemí a jejími špiony vědomě spolupracují.

Praha - Ruská propaganda se v kontextu ukrajinské krize drží osvědčených postupů z dob Sovětského svazu a platí to i v České republice, kde prosazuje a chrání své zájmy. "Ruská vlivová opatření a propaganda se držely zejména konceptu osvědčeného již ze sovětských časů: utajování či zakrývání vlastních (ruských/sovětských) akcí a zdůrazňování či démonizace reakcí západních zemí," píše Bezpečnostní informační služba (BIS) ve výroční zprávě za rok 2014, kterou zveřejnila na svých stránkách.

BIS kromě toho varuje, že si Rusko buduje novou Kominternu - tedy celosvětovou síť agentů, která fungovala ve 20. století. Díky ní prosazoval Sovětský svaz své zájmy za hranicemi Ruska.

"Kominterna se stala nástrojem prosazování sovětské moci a zájmů za hranicemi Ruska cestou řízení zahraničních komunistických stran, propagandy, utajeného financování zahraničních komunistických stran a zejména sloužila jako významná a úspěšná špionážní platforma," vysvětluje BIS.

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 15:03 avatar
Trol šíri propagandu
Súhlasí Kasafran


69.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 10. 2019, 18:13 avatar
Len mekoces pri faktoch, ruský špinavý potkan..... 
Súhlasí Osvietený


70.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 18:14 avatar
Faktoch ?         
Súhlasí Kasafran


72.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 18:15 avatar
Americké dezinformačné hovädá


73.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 10. 2019, 18:31 avatar
Vám ruskí potkani vyhovuje dezinformácna vojna vedená ruskom...
Súhlasí Osvietený


75.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 18:37 avatar
Špinaví americkí dezinformátori


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:39 avatar


53.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 15:53 avatar
(50) Hokejis,
nečuduj sa - on len plní rozkazy prijaté od svojho kaca/riadfiaceho dôstojníka Mossadu, alebo CIA...


54.
označiť príspevok

havran
   21. 10. 2019, 16:09 avatar
Osvietený je indvídum, ktorému škoda niečo úprimne vysvetľovať, lebo on to apriori musí odmietnúť. Treba s ním komunikovať len na takej úrovni , aby pochopil ako zúrivy pes. Na kominikáciu s ním je najlepšia palica v gazdovej ruke.
Samozrejme, najlepšie je palicou po hlave, lebo ako už povedal najviac mu záleží na tom, aby nekríval.
Súhlasí Kasafran


55.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 10. 2019, 16:12 avatar
Je to v poriadku. Tvorom, ako je osvietený, vďačíme za nárast popularity alternatívy.
Súhlasí Kasafran, Kacír, havran


64.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:09 avatar
Borat narástla ti alternatíva ?                    

Prezradím ti však tajomstvo .

To že si mišuge som naozaj nespôsobil ja    


65.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 18:10 avatar
A kto to spôsobil ?      


56.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 16:25 avatar
(55) Boris,
tvorom a "stvoreniam" organizovaným v Osvieteného gangu, ako aj niekoľkým jeho sympatizantom na tomto DF, môžeme skutočne ďakovať za denno-denné ukážky prírodného zákona o boji protikladov aj v našej súčasnosti...


57.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 16:26 avatar
Sa divím, že sa s týmto dementom alias Edom ešte vôbec bavíte, je to čistá provokácia a vymletosť mozgu zároveň, na vašom mieste chlapci by som ho ignoroval a on časom prestane, takisto ako gabriel PB, sú to psychopati, s takými musíte natvrdo !!!!!!!   
Súhlasí Kasafran, havran


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:12 avatar
Prekukol si ma    

Zabávam sa nad tvojou a záhorákovou debilitou


68.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 18:13 avatar
Ale ja nie som zo Záhoria ?        


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:10 avatar
Ty si z Batizoviec z bytu arizátora syn súdruha eštebaka rodáka serieš do latríny ba v nej sa i kúpeš ako hnedáčik


80.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:11 avatar
Už útočíš ty kurva jedna fašistická ?


82.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:13 avatar
Zahraj sa na inžiniera rodák    


84.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:14 avatar
Ja sa nemusím hrať, ja nedrogujem.   


86.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 21:15 avatar
ved si na drogách 24 hodín denne


87.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 10. 2019, 21:15 avatar
To teda si, ináč si to neviem vysvetliť.


108.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:39 avatar
Osvietený- to že sa zabávaš a pri tom ti kypí žlč je samozrejme jasné. Najviac sa bavíš s kockatou guľou ktorú ti ktosi dal do ruky a ty nevieš prečo sa neguľa. - ťažký hlavolam pre teba však?
Súhlasí Kasafran


71.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 10. 2019, 18:14 avatar
osvetielkovaný je mega dement galaktických rozmerov


109.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:43 avatar
Osvietený - snažíš sa zaplniť celý Vesmír a nechápeš prečo sa to nedá a pokračuješ vytrvalo podľa inštrukcii od tvojich chlebodárcov.
Súhlasí Kasafran


92.
označiť príspevok

rotor muž
   21. 10. 2019, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 18:33 avatar
Poslanec vládnej strany slávnostne odovzdal v Tule sušiak na prádlo!!!!!!!!!

Vládnej strane Jednotné Rusko nie je život obyčajných Rusov ľahostajný!!!!!!!!!! Vie to aj poslanec Oleg Pogorelov (Putinova vládna strana Jednotné Rusko), ktorý nelenil a odovzdal šťastným obyvateľom Tuly prenádherný sušiak na prádlo!!!!!!!!!!!!

Vďaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rotor


93.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   22. 10. 2019, 02:57 avatar
Ty bhuzerantsky pedofilny protislovensky S.I.S karsky kckct oziareny voda sa uz aj na teba vari ty svina


94.
označiť príspevok

havran
   23. 10. 2019, 15:59 avatar
Pozrel som si celú dikusiu v tejto téme a vidím, že ste toho Osvieteného exota zamestnali stručnými poznámkami tak, že stráca pojem o čase. Toto je vlastne jeho nepochopenie toho čo sa okolo neho deje a takto sa motá vo svojom temnom svete.
Podobá sa na dona Qichota, ktorého opustil jeho Sančo Pančo.
Súhlasí Kasafran


95.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 16:43 avatar
Havran mentalne si sa stotožnil s tými diskutujúcimi

   


96.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 16:45 avatar
O mentálnosti by som na tvojom mieste pomlčal, ty vyhadzovač, ktorý nedokončil ani strednú školu.     


110.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:46 avatar
Osvietený - keď máš kompulzívnu obsedanciu začni pracovať na pochopení svojej diagnózy, to ti môže pomôcť debilklo.
Súhlasí Kasafran


120.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 21:13 avatar
havran a prečo to neliečiš ?


119.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 21:09 avatar
Osvietený- vari si neočakával, že sa stotožním s tebou? Strácaš súdnosť , alebo si ochorel?  
Súhlasí Kasafran


97.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 16:48 avatar
ani základnú preto mám maturitu  


98.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 16:49 avatar
Máš tak piču a nie maturitu.    


111.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:49 avatar
Osvietený - to si maturant "honoris kauza" , alebo to máš od Sorošovej nadácie?
Súhlasí Kasafran


115.
označiť príspevok

0svietený muž
   31. 10. 2019, 09:04 avatar
Nám osvietenym präkäkätom musela naša mama kúpiť u predsedu miestneho JRD aspoň výučný list hnojara


121.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 21:19 avatar
Osvietený- ty si teda kovaný primitív. Dramatizuješ tu svoju primitívnosť a nik ti neuverí, že doktorát nemáš len preto, lebo si nenávidel socializmus. Prepáč, že musím použiť také pejoratívy - "chuj ako slonová rampa, a tak podobne" Všetci tu vidíme, tvoje výlevy, tak, že londýnska stoka 19. storočia je proti tomu voňavka. Nemusel si študovať politiku, mal si svojho génia zamestnať technikou.
Súhlasí Osvietený, Kasafran


122.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 21:21 avatar
VIA DURIS


123.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 21:22 avatar
DIA PIČAPUT


124.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 21:35 avatar
Osvietený- no čo ty moták, akosi ti zabehlo. Si len oslia koža /šagrénova..../ a prdíš tu svoje kidy ako priblblý andel čo strieľa bez plánu, tak ako sa spieva v známej pesničke. Ty však prekypuješ "spravodlivým hnevom" zneuznaného génia ako náš kurič u Matoviča . Skoro by som povedal, že ti je bratom.
Súhlasí Kasafran


125.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 21:38 avatar
Ano Matovič je mojim bratom zakúrime uvidíme . Myslíš túto ?

http://www.youtube.com/watch?v=OT0cY0dK82A Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


126.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 22:06 avatar
Osvietený- ale že si len retard, nepochopil si o koho sa jedná , a ty hneď sa pasuješ za brata Matovičovi. Matovič by ťa nepustil do svojho klubu. Myslíš , že by mul osožný debil len preto, že nenávidíš komunistov?
Súhlasí Kasafran


127.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 22:11 avatar
havran za brata Matoviča si ma pasoval ty . Čo si zabudol ?
Nenavidieť komunistov ? A čo mam ospevovať komunizmus ? Ved to je trestný čin rovnako ako fašizmus dnes na to i ex premier prišiel a zajtra na to súdruh Blaha príde    


99.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 16:52 avatar
nežijem s tvojou máti . Ty náš nulák chudák a spamer


100.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 16:54 avatar
Že spammer do piče, to píše ten, čo tu denne najebe 15 kokotín, do pičéééééééééééééééééééééééééééé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§


101.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 16:55 avatar
Tu máš zrkadlo ty hovädo

najnovšie príspevky od tohto účastníka

Že spammer do piče, to píše ten, čo tu denne najebe 15 kokotín, do ... (pred minútou)
www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (pred 3 minútami)
Máš tak piču a nie maturitu. (pred 6 minútami)
Si bol f piči a nie na zakáľačke. (pred 9 minútami)
O mentálnosti by som na tvojom mieste pomlčal, ty vyhadzovač, ktorý nedokončil ani strednú školu. ... (pred 10 minútami)
Nie v Haluziciach, bola to riadna haluz jak suchá pička. (pred 12 minútami)
A ty je tvoj vyjebané foter ... (pred 13 minútami)
A zase ojeby a ojeby a ojeby od ojebováka žuvačkového kokota................ (pred 13 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 17 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 17 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 18 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 18 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 18 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 18 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 19 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 19 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 19 minútami)
http://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=RDxUBRjua1XJI&start_radio=1 (pred 19 minútami)
Lívia s vami fašistami pojebanými zatočí do piči !!!!!!!!!!!!!!!! (pred 20 minútami)


102.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 16:56 avatar
Ty kokot, ty tu jebeš denne 15 tém do piče a mňa tu chceš jebať ty kokot !!!!!!!!!!!! Toto si vyprosím do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí havran


103.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 16:59 avatar
To je ešte málo to najdôležitejšie ešte príde môžeš sa trepotať a vymýšlať si že nemám ani maturitu koľko len chceš . Obyčajný spamer ktorý nevie nič vymyslieť a tak spamuje sprostosti dokola za čo ťa už neraz kopol admin do prdele a tak sa i stane zase . ty nula svietená debilná


104.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 17:00 avatar
Pravda bolí že ?


112.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:54 avatar
Osvietený - akosi si sa rozčertil keď je reč o tvojej maturite. To akosi naznačuje, že asi nemáš ani základku.


105.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2019, 17:11 avatar
Ty pravdu ani nedýchneš .

Keby si nebol syn eštebaka nedokončíš ani základku .

Vymýšlaš si uplné bludy o mojom vzdelaní , ktoré viem doložiť maturitným vysvedčením .

Ty latrína batizovska

Vyjadruješ sa ako ťa RODAK vychoval a lož je tvoj pracovný nástroj .


106.
označiť príspevok

Kacír muž
   23. 10. 2019, 17:11 avatar
Pravda bolí že ?


107.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 10. 2019, 21:09 avatar
(106) Mil@níčko,
odporúčam Ti povzniesť sa nad Osvieteného provokácie a neznižovať sa na jeho "maturitnú" úroveň...


113.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 06:57 avatar
Kasafran- máš pravdu, lebo bojovať s nekonečnou hlúposťou Osvieteného slniečkára je strata času, ale nezaškodí sa občas "osviežiť".
Súhlasí Kasafran


116.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 10. 2019, 17:01 avatar
(113) Havran
ja si laicky osobne myslím, že šíriť vedecké poznatky a teda overené informácie o nich medzi širokú verejnosť, je jednou z najhlavnejších úloh všetkých serióznych vedcov hodných tohto vysokého titulu...
Je to vysoko dôležité najmä v dnešnej dobe, v ktorej je jednotlivec doslova zahltený množstvom rôznorodých neoverených i zámerne lživých informácií o čomkoľvek a okomkoľvek vytrvale a neprestajne šírených "mienkotvornými" médiami akéhokoľvek druhu...
Súhlasí havran


117.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 17:06 avatar
Kasafran v moci kapitálu sú také názory "kacírske" a môžu ťa ukrižovať ako Židia svojho Ježiša.  Ja tie média žiaľ neplatím ale poviem to staré známe vládu máme takú akú si národ zaslúži a my sme len omrvinky v tomto národe.


118.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 10. 2019, 18:54 avatar
(117) Havran.
ja som sa s týmto starým "známym" konštatovaním stále nestačil stotožniť, pretože žiadny z tisícov ovládaných/podrobených národov našej matky Zeme si nikdy v minulosti, ani v súčasnosti nezaslúžil žiadnu nadvládu nad sebou samým...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:59,  Shaga =), Osvleteného som myslela,jeho som oslovovala, .... ale sa pekne vyspi dneskaa. =))
dnes, 00:58,  Tá ...."PREKÁŽKA" sa opisuje tu: ...... " Roháčkov preklad 2Tes 2,6 .........
dnes, 00:51,  "Predovšetkým ďakujeme rodu verným Slovákom, ktorí nielen rozhodli o smerovaní...
dnes, 00:51,  3, ...... "Keď sa to dopočuli jeho príbuzní,/Ježiša/ prišli, aby ho odviedli, lebo...
dnes, 00:46,  39,....... nie je to paradox? Ak si dáš okolo pásu výbušniny a odpáliš sa v autobuse, tak...
dnes, 00:40,  Nebolí ma chrbtica =), som pozerala Da vinciho kod, nikdy som ho nekukla celý, a potom ešte aj...
dnes, 00:39,  Aj keď ktovie kto by prišiel po Putinovi, ale dúfajme, že niekto podobný
dnes, 00:38,  Rusko je budúcnosť.
dnes, 00:35,  lol... shagarovi uz uplne preskocilo
dnes, 00:15,  1, ....... už ked spomenul "Pannu" a tú "prekážku", tak je zrejme, .........
včera, 23:57,  2, ........ takto "posledný súd" nefunguje, .... a určite nie pri klinickej smrti!...
včera, 23:54,  1, .... nato aby som pochopil že "SAMOVÝKLAD" je nesprávny, nebiblický .........
včera, 23:36,  (1) Mil@níčko, a na tú tretiu "príbrežnú" si nedovidel...?
včera, 22:40,  K 28. výročiu ústavného zákona o rozdelení Č-S federácie Suverenita, ako zvrchované...
včera, 22:32,  1- dal som ti súhlas, ale nie úplne so všetkým súhlasím. Ja som dospel s poznaním ako...
včera, 22:20,  64, .... myslíš mňa? Ak áno, tak smelo môžeš!*58
včera, 22:18,  79, ..... PRAVDA je jednoduchá ako facka. Pretože to, kto dnes koná Božiu vôľu je úplne...
včera, 22:14,  Uuuuf, priznám sa, ked som bol protestantom bol som tak strašne zmätený čomu vlastne...
včera, 22:12,  15- neboj, sledujem. Sem tam dám súhlas a ak by bolo možné dávať aj nesúhlas, tak by som...
včera, 22:10,  (11) Hokejis, nečuduj sa mu, Dosvietený sa uspokojí/ukojí aj s pohľadom obyčajnej ženy z...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(366 672 bytes in 0,218 seconds)