Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Odoláme gender kultúre?

48
reakcií
1649
prečítaní
Tému 28. decembra 2014, 00:55 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 10. 2013
87
29. 12. 2019
224
10. 10. 2014
60
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 12. 2014, 00:55 avatar
Slovenská inteligencia vyjadrila obavy nad stupňujúcimi požiadavkami gender kultúry

Podpredseda Matice slovenskej Jozef Šimonovič sa aktívne zhostil prípravy Otvoreného listu slovenskej inteligencie predsedovi vlády Robertovi Ficovi v súvislosti s prijatou Celoštátnou stratégiou ochrany a podpory ľudských práv v SR. Týmto spôsobom sa mnohé významné osobnosti slovenskej inteligencie ako signatári listu premiérovi verejne kriticky verejne vyjadrili na adresu vládneho dokumentu. Okrem podpredsedu MS list podpísal aj predseda Matice Marián Tkáč. List poublikujeme v plnom znení.

Vážený pán predseda vlády SR,
obraciame sa na Vás týmto otvoreným listom s dôverou, ale aj s veľkým znepokojením vzhľadom na Návrh Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR predložený Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Predložený návrh stratégie podľa našej mienky vonkoncom nezodpovedá obsahu Ústavy SR a ďalších ľudsko-právnych dokumentov, vyjadruje skôr prvky protirodinnej a protinárodnej ideológie, ktorá nemá s ľudskými právami nič spoločné. Za osobitne nebezpečné pokladáme viaceré prílohy návrhu, ktoré majú predstavovať „zásadné rámce pre tvorbu budúcich verejných politík v oblasti výchovy a vzdelávania k ľudským právam“. Chceli by sme Vás upozorniť najmä na tri z najviac problematických aspektov predloženého materiálu, ktoré ho robia absolútne neakceptovateľným pre nás i pre väčšinu občanov SR.
Prvým z týchto aspektov je excesívne a útočné poňatie „práv LGBTI ľudí“, ktorým je venovaná samostatná príloha obsahujúca vyše sto strán. Ako jeden z hlavných cieľov ochrany „práv LGBTI ľudí“ sa predkladá rozsiahly boj proti „homofóbii“, ktorý sa má prejavovať na všetkých stupňoch vzdelávania, ale napríklad aj novelizáciou Trestného zákona. Samozrejme, sme za ochranu ľudskej dôstojnosti každého jednotlivca a odmietame akúkoľvek nenávisť. V kontexte súčasnej diskusie na Slovensku však treba podotknúť, že za prejav „homofóbie“ používatelia tohto pojmu pokladajú aj verejnú obhajobu tradičného pohľadu na ľudskú sexualitu a rodinu. Svedčí o tom sám fakt, že na anti-cenu „homofób roka 2013“ bola aktivistami za „práva LGBTI ľudí“ nominovaná (a túto anti-cenu v hlasovaní skutočne získala) Konferencia biskupov Slovenska.
Návrh navyše obsahuje úlohu podniknúť právne kroky „na dosiahnutie rovnakých práv a ochrany pre osoby, ktoré žijú v partnerskom zväzku bez uzavretia manželstva“ (rámec úlohy č. V. 3. na str. 27 vlastného materiálu). Cieľom manželstva ako právneho inštitútu je však práve poskytnutie špeciálnej podpory a ochrany párom, ktoré sa rozhodnú pre celoživotné spoločenstvo zamerané aj na plodenie a výchovu detí. Ak by malo byť mimomanželské spolužitie spojené s identickými právami ako manželstvo, prestal by byť zrejmý zmysel existencie manželstva ako samostatného právneho inštitútu. Tento návrh preto nemôžeme považovať za nič iné než za priamy útok na ustanovizne manželstva a rodiny, ktoré sú kľúčové pre prosperitu a súdržnosť našej krajiny.
Ďalším nanajvýš problematickým aspektom návrhu je neodborné a manipulatívne zasahovanie do slovenského jazyka popieraním zástupnej funkcie mužského rodu, ktorý podľa pravidiel gramatiky v určitých prípadoch zahŕňa aj subjekty stredného a ženského rodu, napríklad obyvatelia, diváci, pracovníci a pod. Aj Ústava SR používa pojem občania a myslí tým osoby mužského aj ženského rodu. Autori návrhu stratégie toto pravidlo systematicky negujú, keď používajú slovné spojenia ako „zástupkyne a zástupcovia“, „sťažovateľky a sťažovatelia“ a pod.
Otázku ochrany štátneho jazyka pred ideologickou deformáciou pokladáme za osobitne závažnú aj preto, že už v roku 2011 priniesli médiá správu o návrhoch na otvorenie diskusie o zmene štátnej hymny SR pre jej nesúlad s „rodovo korektným jazykom“, lebo hymna obsahuje verše ako „zastavme ich, bratia“ a „Slováci ožijú“.
Napokon chceme upozorniť na popieranie prirodzených rozdielov medzi mužmi a ženami a na zámer zaviesť ideologický koncept rodovej rovnosti ako povinnú súčasť školského vzdelávania. Návrh (najmä vo svojej prílohe č. 4) presadzuje teóriu, že byť mužom alebo ženou nie je vecou biologickej reality, ale ľubovoľného rozhodnutia jedinca. Akékoľvek rozdiely medzi mužmi a ženami sú prakticky považované za „rodové stereotypy“, ktoré majú byť v mene „ľudských práv“ odstránené. V súlade s týmto ideologickým konceptom majú byť podľa predloženého návrhu do školskej výchovy zavedené prvky „rodového scitlivovania“, ktoré však podľa stanoviska mnohých renomovaných odborníkov môžu viesť k vzniku psychickej poruchy rodovej identity dotknutých detí.
Z uvedených dôvodov nám neostáva iná možnosť než naliehavo požadovať, aby bol predložený návrh stratégie zamietnutý ako celok.
Máme nádej, že si uvedomíte svoju zodpovednosť za budúcnosť našej krajiny, odmietnete protirodinnú a protinárodnú ideológiu a rozhodnete sa presadzovať zmysluplné chápanie ľudských práv. Za nás Vám môžeme sľúbiť, že Vám v tom budeme radi pomáhať.
V Bratislave 8. 12. 2014
Súhlasí Sloven


24.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 14:23 avatar
Súčasné vedenie Matice slovenskej nie je inteligencia, ale morálny odpad spoločnosti...
A obsah tohto listu je na úrovni autora..


26.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:26 avatar
Tvoje nazory nikoho nzeaujimaju.


28.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 14:30 avatar
To sú fakty, nie názory.
A zaujímajú napr. Teba, lebo stále na ne reaguješ... 
Súhlasí Wolfe


30.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:47 avatar
Neviem o tom, ze by som reagoval na tvoje blbosti.

Len ta upozornujem, ze sa vtieras vsade so svojimi "faktami", ktore su len tvojimi sukromnymi nazormi a ktore nikto nezdiela


41.
označiť príspevok

Sloven muž
   28. 12. 2014, 18:45 avatar
Odporúčam pre tých zvrhlých, aby sa im vyčlenilo nejaké územie, ostrov, nech si tam môžu žiť ich zvráteným životom, nech tam majú čo chcú, nech už nás konečne neotravujú a nepresviedčajú, že to ich žitie by malo byť normálne pre nás, čo s tým sa nedokážeme nikdy stotožniť....


42.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 18:48 avatar
Veď prečo nejdeš na ostrov náboženských fanatikov?


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2014, 10:12 avatar
Keby kazdeho pre... neviem ako to povedat.. "chyby" posielalo na ostrov, tak by tu nikto nebol a vsetci by boli na ostrovoch
Súhlasí piskotka, Kasafran


2.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 01:02 avatar
Tak ako sme odolali ateisticko-komunizmu.


3.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2014, 07:49 avatar
ateizmus nemá nič spoločné s komunizmom,ateistom sa človek rodí,....
Súhlasí ruwolf_5


4.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 07:59 avatar
dieta tazko je presvedcene ze Boh neexistuje a vzniklo nahodou  


5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2014, 08:20 avatar
Fajer asi myslel to, že ak by dieťaťu rodičia, alebo spoločnosť o Bohu nerozprávali, nemal by potrebu náboženstva, viery v Boha.
Otázka teraz je taká. Ak je pravda evolúcia, kto prvý začal uctievať nejakého Boha a prečo, keď sa všetci rodíme ako ateisti?
A druhá otázka je, prečo aj komunity ľudí, ktorí neprišli do styku s civilizáciou, boli uzavretí v pralese, mali potrebu niečo uctievať, nejakého bôžika. Kde sa to tam vzalo, keď sa ľudia rodia ako ateisti, bez potreby uctievať Boha?
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2014, 08:35 avatar
strach a nevedomosť stvoril náboženstva a bôžikov,preto sa mu dobre darí tam kde neexistuje žiadny prístup k informáciám a vzdelaniu,....


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 12. 2014, 10:56 avatar
SČ: Ak je pravda evolúcia, kto prvý začal uctievať nejakého Boha a prečo, keď sa všetci rodíme ako ateisti?

Veď človek, keď sa narodí, ešte ani veľmi nepremýšľa. Až postupne, ako rastie. Spoznáva svet. A tu vidí, ako niekto zomrie. Vidí, ako udrie blesk. A v dospelosti už si kladie otázky. Takže ľudia si vymysleli bohov ako odpoveď na tie otázky.

Boh je už filozofická konštrukcia, ktorú ľudia vymysleli neskôr. Najprv to bola viera v nejaké čary, v duchov, ale skôr prírodného charakteru, napríklad, že aj stromy žijú, a majú dušu ako ľudia.

Uctievať bohov mohlo nastať omylom (zhodou okolností), napríklad, keď si človek želal dážď, a naozaj začalo pršať.


17.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:10 avatar
Blbost. Aj keby ta vychovaju vlcice, budes verit v Boha.

Clovek je nabozensky tvor. Vidis, to aj u tychto tzv. ateistov ako nevedia bez Boha zit


39.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2014, 18:33 avatar
blbosť,aj ty žiješ bez boha,lebo žiadny nieje,len ti ho niekto vymyslel...


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2014, 10:03 avatar
Ak aj nahodou ano, urcite nie v toho krestanskeho...


7.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2014, 08:37 avatar
tak ako ty si sa náhodou narodil kresťanským rodičom,


9.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2014, 08:44 avatar
Fajer, práve ja som anomália z tvojej predstavy, že ako vzniká kresťan, lebo moji rodičia síce boli pokrstení katolíci, ale do kostola nechodili, ani nás k viere v Boha neviedli. Do svojich 28 rokov som bol neveriaci.


13.
označiť príspevok

karas muž
   28. 12. 2014, 09:00 avatar
Ak to nie je intimne, co sa stalo potom? :-)


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2014, 11:36 avatar
Ako si sa stal krestanom? Nejaky zlom v zivote?


43.
označiť príspevok

fajer
   29. 12. 2014, 08:09 avatar
a potom si mal úraz hlavy ??????????


48.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2014, 10:13 avatar
Dokazes reagovat aj bez utokov?


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2014, 10:09 avatar
SČ A aka anomalia je, ked clovek vyrasta v krestanskej rodine a stane sa ateistom?

Indoktrinacia nie je jedina moznost, ako sa stat krestanom..
Moze to byt nejakym zlomom a je jedno ci v negativnom alebo pozitivnom zmysle..
Ci uz je to od zamilovania sa, ochorenia, vyzdravenia, zacatie ci prestatie pouzivania navykovych latok, prosyletizmus a ocarenie atmosferou, nechapania zmyslu zivota, pocit chybajucej zlozky v zivote.. atd atd... moznosti je neurekom


22.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 14:16 avatar
Evolučná teória nehovorí o náhode, ale o vývine...  


21.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 14:15 avatar
Ateizmus je názor, že nejestvuje žiadny Boh.
Komunizmus je socio-ekonomický systém, čiže s ateizmom nemá nič spoločné, preto aj exituje en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Christian communism


25.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:25 avatar
Zbytocna poznamka, debilko.


40.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 12. 2014, 18:38 avatar
Tebe luhárovi treba pripomínať základné fakty...


27.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   28. 12. 2014, 14:28 avatar
2
Ty si ani hnacke neodolal, tak co machrujes.


29.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:44 avatar
Ziarlivy Romanko je spat. Najdi si zenu.


31.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   28. 12. 2014, 14:50 avatar
Uz mam....tvoju. Ty parohaaac   


32.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:57 avatar
Moje by o teba ani bicykel neopreli


33.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 12. 2014, 14:59 avatar
Moje, ty maš vecej jak ja? 


34.
označiť príspevok

karas muž
   28. 12. 2014, 15:00 avatar
Pan farar ma jednu po malej omsi, druhu po velkej a tretiu po litaniach. Po veceri iba chlapcekov. 
Súhlasí Romankoooooo


35.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 15:04 avatar
Ani tvoje o Romanka bickyel neopru. Je dobry len ked je na retazi, inak hryzie a havka


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2014, 08:41 avatar
Ale k téme: súhlasím, že ľudské práva v demokracii by mali byť nastavené tak, aby maximálne vychádzali v ústrety každej skupine, bez toho, že by sa zasahovalo do práv inej skupiny občanov. Preto názor, že by sme mali zástancov tradičnej rodiny nejako odsudzovať, alebo zavrhovať, dokonca trestať, je scestný. Homosexuáli chcú viacej práv, ale na úkor svojich "ideologických protivníkov."
Súhlasí Wolfe


18.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:11 avatar
To je aka tradicna rodina? Podla mna je len jedna rodina.


37.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2014, 18:23 avatar
Pod pojmom tradičná rodina myslím zväzok muža a ženy.


38.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2014, 18:27 avatar
aj Mária s Jozefom boli tradičná rodina, ona mala nemanželske dieťa a Jozef bol asi gay...


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2014, 10:02 avatar
(Toto nie je reakcia na 38, len sa na nu odvolava)
Co sa mi nepaci na katolickej cirkvi, ako chcu spravit perfektnu rodinu Boh-otec, Jezis-syn, Maria-matka,
pretoze celistva rodina by nemohla byt bez matky, takze je tam pristrcena aj Maria, len sa akosi popritom zabuda na Jozefa...


10.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 12. 2014, 08:53 avatar
tolko cvokov na jednej planete
take Psycho tu este fakt nebolo
ako z kruhu von ?


19.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:13 avatar
ignorovat

cvoci budu potrestani, ty dorba odmenena
Súhlasí ranexil


20.
označiť príspevok

universum
   28. 12. 2014, 14:13 avatar
ty dobra odmenena


11.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 12. 2014, 08:57 avatar
samotky pre vsetkych a nepozerat tolko "filmov" naraz,bo clovek sa stava zmagoreny


12.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 12. 2014, 08:58 avatar
kto so mnou suhlasi,nech odteraz pocuva,pozera a sleduje iba to,co chce vidiet v spolocnosti


16.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 12. 2014, 13:39 avatar
Lord Sacks, bývalý vrchný rabín Spojených hebrejských spoločenstiev Commonwealthu, mal príhovor na vatikánskej konferencii o význame manželstva. Tu sú niektoré z jeho myšlienok, s ktorými sa stotožňujem:

„Rodina, muž, žena a dieťa nie je len jednou voľbou životného štýlu spomedzi mnohých iných. Je to najlepší spôsob, aký sme doposiaľ objavili na to, aby sme sa postarali o budúce generácie a umožnili deťom rásť v živnej pôde stability a lásky,“ povedal.

Je to práve v rodine, v ktorej sa ľudské bytosti „učia jemnej choreografii vzťahu a tomu, ako zvládnuť nevyhnutné konflikty vo vnútri každej ľudskej skupiny. Je to miesto, kde prvýkrát riskujeme dávanie a prijímanie lásky. Je to miesto, kde jedna generácia odovzdáva svoje hodnoty ďalšej a zabezpečuje tak kontinuitu civilizácie“.

Povedal, že to, čo robí tradičnú rodinu pozoruhodnou z pohľadu historického vývoja, „je komplexné prepojenie súčastí ako sexuálny pud, fyzická túžba, priateľstvo, kamarátstvo, emocionálne príbuzenstvo a láska, plodenie detí a ich ochrana a starostlivosť, ich predškolské vzdelávanie a sprevádzanie do identity a histórie.“

„Zriedka má nejaká inštitúcia navzájom popretkávaných toľko rôznych motívov a túžob, rolí a záväzkov. Rodina dodala svetu zmysel a dala jej ľudskú tvár, tvár lásky.“


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2014, 14:16 avatar
velmi dobre povedane..
Súhlasí Kasafran


36.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 12. 2014, 16:04 avatar
(24) Ruvolf_5,
voči celkovej činnosti Matice slovenskej a jej čelným predstaviteľom mám aj ja pomerne dosť výhrad, no túto ich aktivitu vítam. Podpísali sa pod ňu aj títo predstavitelia našej inteligencie:

Jozef Šimonovič, prvý podpredseda Matice slovenskej
Dr. h. c. doc. Ing. Július Binder, bývalý riaditeľ vodohospodárskej výstavby
Ing. Ján Klepáč, MGBM, bývalý poslanec SNR, výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu
prof. PhDr. Peter Žeňuch, DrSc., slavista, jazykovedec

K otvorenému listu sa ďalej pripojili:

Rudolf Dobiáš, spisovateľ a politický väzeň
Ing. Anton Hykisch, spisovateľ, bývalý poslanec SNR, bývalý veľvyslanec SR v Kanade
RNDr. Jozef Kollár, Dr. h. c., člen prezídia Matice slovenskej
Ing. Pavel Koncoš, bývalý minister pôdohospodárstva SR
prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., lekár, vedec, vysokoškolský pedagóg
Teodor Križka, básnik, prekladateľ, šéfredaktor časopisu Kultúra
prof. ThDr. Ing. Jozef Kutarňa, PhD., vysokoškolský pedagóg
Ing. Terézia Lenczová, CSc., čestná predsedníčka Slovenskej spoločnosti pre rodinu
prof. PhDr. Jozef Matulník, PhD., sociológ, vysokoškolský pedagóg (pripojil sa 9. 12. 2014)
Mgr. Roman Michelko, spisovateľ, politológ, riaditeľ vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov
Ing. Ján Petrík, bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia ČSFR a bývalý veľvyslanec SR v Chorvátskej republike
PhDr. Dana Podracká, poetka, esejistka
Dr. h .c. prof. MUDr. Juraj Švec, DrSc., lekár, univerzitný profesor, bývalý rektor Univerzity Komenského, bývalý poslanec NR SR (pripojil sa 9. 12. 2014)
Ing. Marián Tkáč, PhD., predseda Matice slovenskej
Eva Trizuljaková, akademická maliarka
Ing. Stanislav Trnovec, CSc., SE, Klub mnohodetných rodín (pripojil sa 10. 12. 2014)
Ondrej Zimka, akademický maliar (pripojil sa 11. 12. 2014)
Milina Zimková, akademická maliarka (pripojila sa 11. 12. 2014)

pansu.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   31. 12. 2014, 16:36 avatar
Venovana samotna priloha obsahujuca vyse 100 stran...a ze najvacsie pravdy su najprostejsie!ha
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:34,  Špecialna jednotka SR z bojom proti alkoholizmu...
dnes, 18:33,  Bohužiaľ, nie, nie je to to isté zlo. Je to iné zlo, ktoré sa na to bývalé iba hrá.
dnes, 18:32,  KOMANDO AGRESÍVNYCH LIBERÁLOV ZÁKERNE NAPADLO A ŤAŽKO ZRANILO VELITEĽA SÍL SLOVENSKÝCH...
dnes, 18:28,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/18237764_710862065759948_3211559296717598258_o.j...
dnes, 18:26,  Od čias keď Ježiš Kristus bol vzkriesení a posadil sa po pravici svojho Boha Jehovu, bol...
dnes, 18:16,  DOMOBRANA *13*13*13...
dnes, 18:15,  Cvrček sa nadrbal ako sa na slovenského branca patrí a takto to dopadlo.......
dnes, 18:13,  Extrémizmus je to isté zlo, ktorému sa už raz naši predkovia postavili a zastavili ho v...
dnes, 18:07,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82795270_475222209809415_258631046390611...
dnes, 18:06,  Nemecko - Slovensko 1:0...
dnes, 18:05,  Vraj robíme neslušné memečka, ale to je úplná pičovina. My len veci pomenuvávame pravým...
dnes, 18:03,  Podobnosť švrčkov náhodná...
dnes, 18:02,  Trnavské ulice síce nie sú Mikulášska akcia v žrebčíne, ale Eliota Tibora to i tak...
dnes, 18:01,  Ruský ľud si chleba od úst odtŕhal, len aby ukojil Lukašenkovu nenásytnosť a on sa im...
dnes, 18:00,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82756248_2537350626524139_62840009203216...
dnes, 17:58,  Kauza útoku agresívnych neoliberálov na vodcu svojstojných brancov má dohru na polícii....
dnes, 17:57,  Podobnosť hrncov náhodná *13*13*13...
dnes, 17:55,  Aby to dokázali, neváhali zverejniť lekársku správu. Našťastie. Z nej totiž vyplýva,...
dnes, 17:53,  Vies , kazdy ma svoj styl boja Niekto kung fu, karate , dzudo, a podobne ,
dnes, 17:52,  Na mojej stránke si tiež môžete prečítať zaujímavé informácie o vtákovi menom...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 024 bytes in 0,497 seconds)