hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Odkaz ruskému ľudu

príspevkov
2
zobrazení
6
tému vytvoril(a) 28.3.2022 23:37 Scarletta
posledná zmena 28.3.2022 23:39
1
28.03.2022, 23:37
Začínam vám písať v tichých chvíľach noci, keď ma opäť prebudili kvíliace sirény, ktoré varujú pred blížiacim sa násilným chaosom a deštruktívnou skazou.

Boli sme napadnutí vašimi vojenskými silami prostredníctvom vojnového činu.

Naše uznané hranice boli porušené, naše štvrte bombardované bombami a delostreleckými granátmi, naši občania umierajú, naša infraštruktúra je zničená, naše inštitúcie sú ohrozené a naši ľudia utekajú o život v miliónoch.

Toto zničenie je výsledkom rozhodnutia človeka, ktorý nie je obmedzený medzinárodným právom a mravmi, ktorý nerešpektuje dôstojnosť ľudského života, nerešpektuje svojich blížnych, alebo ich buď pozná, a ktorý nemôže ani priznať, že sú jedinečný a suverénny národ.

Je to nahnevaný muž, sklamaný a frustrovaný muž, ktorého myslenie je zastarané a patrí minulosti. Podľa všetkých akceptovaných civilizovaných opatrení je vojnovým zločincom, podobne ako nacisti, ktorý si nezaslúži uznanie za rešpektovaného vodcu kedysi hrdého národa. Konal a v najlepšom prípade ho tajne vnímate ako „dobrotivého“ pána, ale v skutočnosti je to bezohľadný a neviazaný cár, ktorý hazarduje s vašou budúcnosťou, aby presadil svoj fetiš pri výkone moci, a to ako doma. a v zahraničí. Nestará sa o vás, ani o vašu krajinu. Ukradol vám len so svojou skupinou priateľov tým, že vás znásilnil o vaše národné dedičstvo.

Hoci svoj zločinecký život začal už dávno, teraz v ňom pokračuje na cudzej zemi: na Ukrajine. Porušenie zákonov, medzinárodných aj morálnych. Objednávanie bombardovania štvrtí, utekajúcich ľudí, nemocníc, ktoré liečia chorých a kde rodia ukrajinské matky. A robí tak v tvojom mene. Ale z tých mála, ktorí stále uvažujú a odvážia sa byť spravodliví, vieme, že sa hanbíš.

Tento misál nie je prosba, ale posolstvo. Pokus o uvažovanie uprostred bezohľadného a vnúteného násilia a strachu, pretože vás čoskoro premôže hlad. predbehne ťa, tvoje telo sa dožaduje obživy, okradne ťa o jasnosť myšlienok. Nájdite si chvíľku na to, aby ste sa jasne zamysleli, aby ste si vytvorili poradie myslenia založeného na faktoch a pravde a také, ktoré vám navrhne novú realitu. Spôsob myslenia, ktorý by vás prekonal k oceneniu pravdy a umožnil by vám slobodu odmietnuť manipulatívnu propagandu príbehu založenom na lži.

Váš cár nariadil vašim synom, aby zničili našu krajinu. Toto nie je nejaká vojenská operácia, ale vojna. A napriek tomu, čo vám bolo povedané, vo svojom srdci viete, že toto je vojna.

Je to pokus zničiť naše snahy o vytvorenie spoločenského poriadku založeného na ľudskej dôstojnosti. Je to pokus zničiť naše snahy definovať slobodu. Po slobode a jej sledovaní je túžbou každej ľudskej duše, ktorá hľadá útechu a istotu v spravodlivom rámci právneho štátu. Je to snaha zničiť nás ako ľudí, našu kultúru a všetko, čo nás robí jedinečnými.

Píšem vám, pretože si musíte uvedomiť, že tieto vojnové činy obsahujú semená genocídy. Ste ochotný niesť toto bremeno na svojej duši po zvyšok svojho života a nechať sa poškvrniť čiernou škvrnou odsúdenia a izolácie pre svoju krajinu?

Musíte vedieť, že s vami budeme bojovať a že sme pripravení zomrieť, pripravení položiť „duše a telá za našu slobodu“.

Ako nezávislý a suverénny národ sme sa nielen vzbúrili proti vášmu impozantnému autoritárskemu poriadku, ale odmietli sme aj váš svet. A teraz sme boli nútení s vami bojovať, pretože vieme, že toto je boj o našu existenciálnu existenciu.


Pohľad na centrálne námestie v Charkove, druhom najväčšom meste Ukrajiny, po bombardovaní ruskými bojovými lietadlami a ťažkým delostrelectvom.
Musíte vedieť, že odoláme autoritárskemu poriadku vášho sveta. Svet videl a všimol si, do akej miery sme pripravení postaviť sa proti vám. Sú s nami. Svet je proti tebe. Náš odpor inšpiroval svet.

Nebudeme okupovaní a nebudeme sa už viac podriaďovať tým, ktorí nás budú utláčať a ktorí sa nám snažia povedať, ako máme žiť. Cez naše utrpenie sme sa naučili, že sme to my, ktorí sme jedinými determinantmi nášho individuálneho a národného osudu. Sloboda niečo stojí a nie je zadarmo, práve za ňu platíme.

Sme suverénny národ, nezávislý národ a jedinečný národ. Nie sme Rusi. Nie sme vy a nikdy sme neboli. Sme Ukrajinci a už nikdy pred nikým neskloníme koleno. Už nikdy nebudeme podrobení, aby sme boli niečím menším bratom. Nie ste naši bratia a nikdy ste neboli. Sme z dvoch rozdielnych matiek, jedna z demokratického Západu, druhá z despotického Východu.

Vedzte to, keď bol náš Kyjev pred tisícročím ústredným bodom obchodu a vyššieho vzdelávania, vaša Moskva ešte ani neexistovala. Bol to divoký nespútaný les.

Kvôli nezákonnosti vášho cára ste v procese izolácie od civilizovaného sveta.Nebudete môcť cestovať, kam sa vám zachce, nebudete môcť obchodovať, nebudete sa podieľať na ekonomike sveta, už sa nebudete môcť zúčastňovať na jeho spoločenských, kultúrnych a športových aktivitách. Čoskoro sa stanete zaostalým kráľovstvom.

Takže viete, bol varovaný, že začať vojnu s Ukrajinou by znamenalo uvalenie sankcií. Nezáležalo mu na potenciálnom dopade, ktorý by to na vás malo. Je to preto, že sa nestará o vás, „ruský ľud“. Váš Putin sa stará len o to, aby svoju dnes už takmer bezmocnú vôľu vnucoval iným. Jeho túžba po moci a kontrole je neukojiteľná, aj keď jeho život a myšlienky zostávajú atrofované a utápajú sa v nostalgii minulej slávy. Tá doba sa skončila. Čoskoro príde čas konečne pochovať starého sovietskeho muža.

Budete kvôli nemu trpieť, ale nebudeme mať radosť z toho, že vás budeme vidieť hladného. Neteší nás, keď vidíme, že hodnota toho, čo ste tak tvrdo pracovali, sa znižuje a prakticky mizne. Ale práve to priniesli jeho rozhodnutia. Váš cár a jeho kumpáni nikdy nevynechajú jedlo, ale vám bude chýbať veľa.

Svet je s nami. Svet je zjednotený proti činom vášho cára a za to, čo predstavuje. Je braný na zodpovednosť. Civilizovaný svet vyžaduje zodpovednosť a zodpovednosť za svoje činy. Napriek tomu ste to vy, kto trpí kvôli jeho zločinom. Budete sa naďalej krčiť v strachu ako týraná žena, alebo si presadíte svoju dôstojnosť?


Ukrajinskí vojaci pomáhajú žene cez zničený most na kedysi pokojnom obytnom predmestí Kyjeva Irpyn.
Mali by ste byť zhrození zo zločinov, ktoré boli spáchané vo vašom mene a pod farbami vašej vlajky. História vás bude tvrdo súdiť. Ale história bude musieť počkať na vás, už ste boli súdení a odsúdení celým svetom za menej ako dva týždne v dôsledku zverstiev, ktoré vaši ľudia páchali na našej zemi.

Svet ukázal, že už nebude podporovať vašu prítomnosť vo svojom občianskom spoločenstve. Aby to bolo jasné, nebude a nebude akceptovať úmyselné ostreľovanie štvrtí, nerozvážne zabíjanie nevinných, ani ignorovanie ťažkej situácie vysídlených. Tieto zločiny proti ľudskosti nezostanú v temnote, pretože už boli zjavené vo svetle pravdy.

Aj vy budete braní na zodpovednosť. Nebudú vám odpustené zločiny spáchané vo vašom mene. Napriek tomu je načase, aby ste začali pripúšťať a ľutovať zlo vo svojom strede, pretože zámerom zla je zabíjať a ničiť, ale to, čo je „dobré“, je oslava krásy a života, ktorý plynie z vôd slobody. vy. Na toto ste zabudli. Odmietnite zlo a jeho temnotu a odporujte im a príďte a prebývajte v pohodlných lúčoch svetla a pravdy.

Toto je aj váš súd a rozsudok ešte nie je právoplatný, ale už odhaľuje tragédiu temnoty vašej duše. Ale maj nádej. Budete trpieť. Ako Rusi viete, že utrpenie vás môže priviesť k tomu, aby ste pochopili, že je v prirodzenosti ľudí chcieť vidieť a pochopiť to, čo je krásne a dobré. Zabudli ste na príbeh Dostojevského bratov Karamazovcov?

Ako vaši susedia sme nikdy nemali v úmysle ani túžbu zabiť vašich mladých mužov a potom zabaliť ich obhorené, krvavé, po guľkách a zdeformované telá do škatúľ, ktoré majú byť doručené domov ich smútiacim matkám.

Ale chápeš, zabiť ich musíme, pretože v tvojom mene vtrhli do nášho domu, ohrozovali a zabíjali naše deti a ich matky. Vieme, čo sa pýtame: neurobili by ste to isté?

My, Ukrajinci, sme nahnevaní, pobúrení, ale aj smutní z toho, že sme boli nútení páchať násilie proti našej vôli. Nútený kurz, ktorý sme nechceli absolvovať. Dobre viete, že sme mierumilovní a štedrí ľudia, ale tak dlho bola naša dôstojnosť porušovaná impériami a ideológiou. Naša suverenita bola znevažovaná, naša nezávislosť spochybňovaná, zmarená a nerešpektovaná. A teraz nielen zvyšujeme hlas, ale aj zbrane a vyhlasujeme: „Ak prídeš na našu zem so zlým úmyslom, zabijeme ťa“.

Na Ukrajine chceme slobodu. Je to naše individuálne aj národné hľadanie. Je to vyvíjajúci sa národný príbeh našej krajiny a je to náš osud. Sme ochotní za to zomrieť. Vaši chlapci, ktorým klamali a boli podvedení, sa vzdávajú. Zabezpečíme im bezpečný prechod domov.

Prečo sa k nám nepridáš v podobnom pátraní, pátraní po slobode? Pretože všetci sme jednej povahy, túžime byť slobodní. Vieme, že rozumiete, len sa momentálne príliš bojíte priznať, aby to ostatní počuli.

Nie ste kolieska v stroji. Vy nie ste psy. Nie ste obete. A určite nie ste deti, ktoré sa ospravedlňujú, že nerobia to, čo je správne a morálne správne.

Musíte prevziať zodpovednosť ako každý dospelý: rozhodnúť sa urobiť to, čo je správne, konať s odvahou a potvrdiť, čo je pravda. Lebo keď poznáte pravdu, pravda vás oslobodí. Tak rozhodnite o svojom osude.

Lebo si človek, obdarený Bohom danou dôstojnosťou, s dušou vo vlastníctve

odkaz
none
2

1. Scarletta 28.03.2022, 23:37

Začínam vám písať v tichých chvíľach noci, keď ma opäť prebudili kvíliace sirény, ktoré varujú pred blížiacim sa násilným chaosom a deštruktívnou skazou.

Boli sme napadnutí vašimi vojenskými silami prostredníctvom vojnového činu.

Naše uznané hranice boli porušené, naše štvrte bombardované bombami a delostreleckými granátmi, naši občania umierajú, naša infraštruktúra je zničená, naše inštitúcie sú ohrozené a naši ľudia utekajú o život v miliónoch.

Toto zničenie je výsle...

28.03.2022, 23:39
na tejto stranke mozete napisat nahodnemu Rusovi ci Ruske pravdu o vojne!
Cez SMS , WhatsApp, e- mail ci zavolat
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 101 610 B vygenerované za : 0.101 s unikátne zobrazenia tém : 73 650 unikátne zobrazenia blogov : 1 614 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Mimoriadne situácie neexistujú.