Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Odkaz Ruska Západu: Ak nezmúdriete, vybudujeme novú civilizáciu bez vás!

17
reakcií
247
prečítaní
Tému 23. mája 2019, 14:56 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2019, 14:56 avatar
Odkaz Ruska Západu: „Ak nezmúdriete, vybudujeme novú civilizáciu bez vás!“
Publikované 15.05. 2019 o 10:24 Karma ?lánku: 23.24 Po?et pozretí: 3012 Po?et komentárov: 86

Koncom apríla prebehla Moskovská medzinárodná konferencia o bezpečnosti 2019, ktorá privítala viac ako tisíc predstaviteľov zo 101 krajín, spomedzi nich 54 šéfov najvyšších vojenských velení, ich námestníkov a veliteľov generálnych štábov. Z veľkej medzinárodnej tribúny bola ohlásená zásadná zmena v oblasti bezpečnostnej politiky a spolupráce a zaznelo vyhlásenie, že ak Západ na čele s USA nenaberie odvahu hýbať sa vytýčeným novým smerom, ostatné centrá sily budú projektovať globálnu budúcnosť ľudstva bez neho.
USA v posledných desaťročiach vniesli do medzinárodných vzťahov chaos, hrubé porušovanie noriem a pravidiel medzinárodného práva, rozvrat medzinárodného bezpečnostného systému, aby si tak aj naďalej udržali svoju hegemóniu spolu s neochotou priznať nevyhnutnosť formovania mnohopolárneho sveta. Tento postoj Západu na čele s USA je už však z pohľadu Ruska, Číny a ďalších krajín neakceptovateľný a na zmenu liberálnemu univerzalizmu Západu musí prísť iný poriadok, založený na vzájomnom rešpektovaní suverénnych práv národov a štátov a rozvoji vzájomne výhodnej spolupráce.

Šéf zahraničnej rozviedky Ruska Sergej Naryškin vyhlásil na margo Západu: „Alebo zmúdriete, alebo budeme budovať civilizáciu bez vás!“ Tým vlastne dal najavo, že Východ na čele s Ruskom je ten, kto odteraz udáva smer a tempo budovania ľudskej civilizácie a Západ zasa ten, kto odchádza zo scény a buď sa pripojí k snahám Východu, alebo sa nakoniec uvarí vo vlastnej šťave svojho idiotizmu, ktorý ho privádza k neodvratnému ekonomickému, sociálnemu, morálnemu a duchovnému úpadku.
Táto prelomová medzinárodná konferencia len potvrdzuje to, o čom som písal vo svojom predchádzajúcom článku, že sa rozbieha celosvetová revolúcia pod taktovkou Putina:
blog.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Môžem potešiť všetkých nenávistných rusofóbov, priaznivcov fašistických strán PS a budúcej Kiskostrany, fašistických úderiek sorošovských mimovládok a mainstreamových médií, že nimi hlásaná téza o bezpečnostnej hrozbe Ruska sa nakoniec naplní tým, že sa Rusko na Západ vykašle. USA a NATO sa síce natrepali ku hraniciam Ruska, aby neustále provokovali a dráždili ruského medveďa, ten sa k nim však otáča chrbtom, a to je neslýchané! Čo si teraz počnú? Ako teraz budú živiť svoj nehorázny nezmysel, že Rusko chce zaútočiť na Západ? Iba tak, že priznajú, že Rusko útočí na Západ tým, že sa od neho odvracia tak, ako to už robí s pobaltskými krajinami, keď prestáva využívať existujúce na ich územiach tranzitné siete, železničné trate, prístavy pre obchod so Západom a buduje vlastné terminály na svojom území vrátane nových morských prístavov, čo už teraz prináša a vo väčšej miere ešte len bude prinášať pobaltským štátom veľké hospodárske straty a ekonomické problémy. Nič iné si však za svoju rusofóbnu štvavú nenávisť nezaslúžia. Rusko odchádza, a to v nich zrazu vyvoláva oveľa väčšie obavy, než ako keby prichádzalo. A Ukrajina, ktorá sa mala stať nástupiskom Západu v jeho útokoch na Rusko, sa zmenila na obrovskú príťaž, s ktorou si nevedia rady. Ukrajinci sa už však spamätávajú a prebúdzajú z desivého fašistického a nacistického sna a čoskoro pošlú fašistických uzurpátorov moci podporovaných Západom tam, kam patria.

Keď Rusko po tom, čo ho zbavili hlasovacieho práva v Rade Európy prestalo platiť svoje členské príspevky a oznámilo, že z REÚ vystúpi, zrazu sa Macron naliehavo obracia na REÚ, aby prehovorili Rusko a urobili všetko pre to, aby Rusko upustilo od svojho úmyslu. Štvali proti nemu, a teraz sa boja, že sa Rusko na nich vykašle. Hrdinovia!

Rusofóbi sa vysmievajú z Ruska, že je zaostalé, lebo má vraj slabo rozvinutý priemysel spotrebného tovaru, ktorý zväčša nakupuje v zahraničí. Naschvál však zamlčujú, že Rusko je absolútnou svetovou špičkou v oblasti ťažkého priemyslu, strojárstva, zbrojárskeho priemyslu či produkcii obilnín. Veď len na celosvetovom trhu s nukleárnymi technológiami vrátane výstavby atómových elektrárni dominuje ruský Rosatom so 60% podielom. O tom, ako sa rýchlo buduje infraštruktúra Ruska – diaľnice, mosty, letiská, prístavy, elektrárne, obrovské továrenské a obytné komplexy, môže Západ už iba snívať. Rusko svojimi objavmi a vynálezmi, ktorými v raketovej technike predbehlo Západ minimálne o celé desaťročie, sa chystá urobiť veľký technologický skok aj v civilnom sektore hospodárstva. Za to, čo Rusko do zahraničia vyváža, a podiel surovín sa v exporte neustále zmenšuje, si Rusko môže dovoliť nakúpiť akýkoľvek spotrebný tovar. Rusko však už prudko rozvíja aj ľahký a potravinársky priemysel ako aj poľnohospodárstvo hlavne vďaka západným sankciám upevňujúc tak svoju suverenitu a nezávislosť od Západu.

Rusko disponuje obrovským vedeckým potenciálom. Za zmienku stojí vybudovanie vedeckého mestečka – technopolisu ERA v meste Anapa na pobreží Čierneho mora, kde sa sústreďuje fundamentálny vedecký výskum zameraný na objavovanie, vynaliezanie a aplikáciu nových fyzikálnych princípov, zhotovovanie na ich základe nových prototypov pre obranno-priemyselný komplex, ale aj civilný sektor hospodárstva. Cieľom je uskutočnenie prelomového  technologického skoku nielen vo vojenstve, ale aj v priemysle.

Zároveň Rusko v rámci tzv. všeruského národného frontu venuje veľkú pozornosť formovaniu nových vlasteneckých riadiacich kádrov, ktoré nahradia staré neraz vlastizradné korupčné byrokratické kádre, vrátane guvernérov oblastí. Udržia sa iba tí, ktorí uspejú v rámci zavedeného systému pravidelného hodnotenia riadiacich kádrov podľa množstva hodnotiacich kritérií. Toto opatrenie znamená ďalší škrt cez rozpočet tým silám, ktoré stále snívajú o uskutočnení s pomocou „piatej kolóny“ štátneho prevratu či občianskej vojny v Rusku s cieľom jeho rozvratu a ovládnutia ruských surovinových zdrojov.

Západ si s trpkosťou uvedomuje, že vyhrážky, sankcie, diplomatické vojny a iné podrazy voči Rusku sú neúčinné a v konečnom dôsledku sa negatívne obracajú proti ich iniciátorom, čo len stupňuje ich rusofóbnu nenávisť. Rusko je už v pozícií, že si môže dovoliť ignorovať, prípadne hravo odrážať akékoľvek podrazy a bezmocné útoky Západu. Teraz je Západ v pozícii, že sa bude musieť uchádzať o priazeň Ruska, ak sa chce udržať nad vodou. Rusko samozrejme necháva svoje dvere na Západ otvorené, ale len pre tých, ktorí s ním chcú spolupracovať. Nakoniec víťazmi budú tí, čo si uvedomia, že je lepšie s Ruskom spolupracovať, než proti nemu štvať. Ruské impérium silnie a rastie a napájať naň sa bude čoraz viac krajín.

Éra dominancie civilizácie Slovanstva na čele s Ruskom je predo dvermi.

Ing. Peter Kohút, CSc.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 15:18 avatar
1. Alebo zmúdriete, alebo budeme budovať civilizáciu bez vás

2. Ak nezmúdriete, vybudujeme novú civilizáciu bez vás

To sú dva rozličné významy.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2019, 16:58 avatar
(2) Era,
ak sa ešte raz analytickejšie zamyslíš nad významom obidvoch citácií, určite zistíš, že sú ekvivalentné...


4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

kesha1
   23. 5. 2019, 18:40 avatar
Fotón, ale počas budovania sa ešte budú vodcovia voziť určite na mercedesoch.


7.
označiť príspevok

kesha1
   23. 5. 2019, 18:41 avatar
A V. V. Putin je už v dôchodkovom veku...... ktože ho len povedzme o 15 rokov nahradí ?


8.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   23. 5. 2019, 18:44 avatar
Ty máš ale starosti.  Kto ho nahradí.    


9.
označiť príspevok

kesha1
   23. 5. 2019, 18:46 avatar
No ani by som nepovedal, že je to maličkosť. Čo keď ho vystrieda niekto reformný, ako bol Gorbačov ? Potom pôjde zase všetko do hája........


10.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   23. 5. 2019, 18:49 avatar
Do hája? Neblázni. Vari sú dnes Rusi v háji?? V Háji sú vodopády, bol si tam?? 


11.
označiť príspevok

kesha1
   23. 5. 2019, 18:52 avatar
No veď raz už tú ,, inú " civilizáciu budovali a my s nimi . Prišiel Gorbačov a ukončil to trápenie  


13.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   23. 5. 2019, 19:12 avatar
Čo ukončil p. Gorbačov?? Vari poslal Rusov do hája? Vari sa niečo pre prostého Rusa niečo zmenilo?


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 5. 2019, 19:17 avatar
Gorbačov otvoril ľuďom oči. Povedal im, v akom hroznom stave sú socialistické štáty. A ľudia precitli, prebudili sa, a zdvihli svoj hlas, glasnosť.


15.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   23. 5. 2019, 19:19 avatar
Zdvihli hlas a hodili ho do urny? Hlasovacej???


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 5. 2019, 19:05 avatar
Paranoidný blázon kesha


5.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 18:28 avatar
Kasafran - medzi "budeme budovať" a "vybudujeme" je v praxi minulého režimu jasne dokázaný priepastný rozdiel.

Áno, verím, že budú budovať, ale že by vybudovali, tak to asi sotva 40 rokov sme tu budovali komunizmus a nevybudovali sme ho


16.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2019, 22:19 avatar
(5) Era,
ešte Ti dám otázku -dá sa niečo vybudovať bez predchádzajúceho začiatku budovania...?


18.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 5. 2019, 06:47 avatar
16. To samozrejme nedá.

Ale tým sa nič nemení na tom, že tie dva výroky nie sú ekvivalentné. Ej veru nie sú


17.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2019, 22:25 avatar
Kescha1,
vitaj, som rád, že po dlhšej odmlke opäť niečím obohatíš naše DF a posilníš Osvieteného kampaň...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:54,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/73390742_461641027793473_118561279420923904_n.jpg...
dnes, 11:54,  Západ potrebuje veľkú vojnu, ako soľ.. Už zase.... Potrebuje vymazať doterajšiu...
dnes, 11:51,  kesha 1uvažuješ logicky a to si vynechal ďalšie dve lietadlá . Na čo by bolo vhodné ešte...
dnes, 11:50,  Tak to si už môžem aj naďalej myslieť, že to bolo myslené na budovu.. Pull the building,...
dnes, 11:46,  Nemyslím, čím vačši útok, tým vačšia emocionálna stopa na ľuďoch a tým vačší...
dnes, 11:44,  46. vypatlané, pull it - tú akciu, operáciu *13 pozeráš moc filmov
dnes, 11:40,  Americký sen v realite Dlh USA prekonal hranicu 23 bilión dolárov a  jeho rast naberá...
dnes, 11:38,  napísal som čo sa stalo a čo sme videli.....az neskôr sa začalo špekuľovat, ako mohli...
dnes, 11:37,  59. Dobre. Hoci v prípade trebárs vojny v Iraku stačilo obyčajné podozrenie na ZHN. Pri...
dnes, 11:34,  Útokov pod falošnou vlajkou máme plné dejiny....
dnes, 11:34,  Vojna proti terorizmu.
dnes, 11:33,  57. Boris a aký bol teda dôvod, pre ktorý niekto zosnoval toto,, samoznicenie " Dvojičiek ?
dnes, 11:30,  A na to si ako prišiel? Nemusí v tom byť ani z ďaleka celá americká vláda, ale len pár...
dnes, 11:28,  aha takže americkas vlada je v tom az po usi.....no to mame dalsích ludí......pokracuj.....
dnes, 11:28,  So zamračeným ksichtom ide všetko ľahšie!!!!!! Ultradezinformačný hovnomet invalidného...
dnes, 11:26,  Áno, následnými konšpiráciami oficiálnej správy.
dnes, 11:25,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/76781351_2459799940945875_4988951805359554560_n.p...
dnes, 11:25,  Neskutočné, čo si tu napísal.. Vlastne si napísal, že odmietaš používať svoj rozum. Je...
dnes, 11:24,  samozrejme ludia zo zaciatku to videli a nespekulovali....ale následnými konspiraciami sa dali...
dnes, 11:22,  na túto udalost sa treba pozerať tak ako sme to videli v" priamom prenose"....netreba...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 926 bytes in 0,691 seconds)