Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Očistec existuje ?

115
reakcií
837
prečítaní
Tému 15. mája 2019, 00:47 založil Bijjou.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Bijjou žena
   15. 5. 2019, 00:47 avatar
cs.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skčistec
ak to správne opisujem - očistec je miesto ( alebo stav) prechodna etapa . je to miesto očistovania sa . "miestom " sa rozumie procesne nie lokalne .
vraj kazdy človek prichadza po smrti do očistca , tj opät je konfrontovany so svojou zivotnou realitou a pravdou zivota . uvedomuje si svoju nedokonalost a "v poslednom čine " zaziva prilezitost naplno prijat bozie milosrdenstvo a prilezitost povedat posledne áno alebo nie Bohu. naposledy má prilezitost prijat alebo dokonca odmietnut boziu ponuku spasy. čize očistec je posledna ponuka pre ludi aby odpovedali na boziu ponuku spasy , tj vybrali si zivot alebo vecnu smrt .
za tymto je nazor , ze Boh chce spásu všetkych ludi . ludia však musia tuto ponuku prijat slobodne aby mohla byt efektivna . a človek musi byt pripraveny zdokonalovat sa v bohu pretoze je zavisly na bozom milosrdenstve. a jeho odpusteni našich hriechov. v tomto očistci - zaverečnom akte, má však človek aj slobodu ( ktoru mu dal boh) moznost rozhodnut sa proti bohu. teda svoje konečne a definitivne " nie " Bohu. posledne "áno " pre Boha a pre jeho milosrdenstvo potom otvori cestu do neba . konečne "nie" Bohu, privedie do stavu bozej vzdialenosti . a tento konečny a vzdialeny stav od Boha je miestom opustenia Boha . biblicky nazyvaneho " zatratenie " alebo " peklo".

ine verzie su ze v ocistci je duša očistovana ohnom, tkz zvyskovy dlh. ktory kazdy nesie . potom sa rozhoduje či pojde duša do raja alebo do pekla. resp. existuju rozne zóny/ stupne očistca , dlzka pobytu v ocistci je individualna .


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 5. 2019, 10:30 avatar
žiaden očistec neexistuje....človek sa musí v tomto živote znovuzrodiť, a byť ospravedlnený Bohom. (niečo také ako anmestia...) Po telesnej smrti už neexistuje nejaké očistenie....
Súhlasí Myslitel


19.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 10:52 avatar
3. to ti povedali v zbore ?


29.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 11:17 avatar
1. Bijjou

Nie je to úplne tak, ako píšeš. Iba tí, čo zomierajú v Božej milosti a v priateľstve s Bohom, ale nie sú dokonale očistení, hoci sú si istí svojou večnou spásou, podstupujú po svojej smrti očisťovanie, aby dosiahli svätosť potrebnú na to, aby vošli do nebeskej radosti. Po smrti už neexistuje možnosť zmeny stavu, pretože naša vôľa spočinie na tom stave, v ktorom zomierame. Takýto stav duše už je po smrti neodvolateľný a nezmeniteľný.
Ani to nie je pravda, že každý človek po smrti prichádza do očistca. Sú aj takí, ktorí vo svojom živote sa natoľko pripodobnili Kristovi, že sú hodní už rovno po svojej smrti vojsť do života s Bohom. Medzi týchto sa zaraďujú napríklad mučeníci pre Krista, ktorí majú najväčšiu lásku, pretože "Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov".

Očistec vyplýva aj zo samotnej povahy hriechu. Hriech si zasľuhuje buď večné odsúdenie za smrteľné hriechy, ktoré neboli vyznané a oľutované alebo dočasné očisťovanie za všedné hriechy, - ktoré majú za následok nezdravé pripútanie k stvoreniam - či už tu na zemi, alebo po smrti, v stave nazývanom očistec.


31.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:20 avatar
Astax1- hovoríš ako skúsený človek s vysokou mierou poznania. Ako to bolo v koncentrákoch?


54.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 11:50 avatar
havran

Prečo sa pýtaš mňa? Azda som vtedy žil, alebo som bol účastný na tých veciach?


58.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:55 avatar
Astax1- lebo hovoríš tak zasvätene, že mám nutkanie ti veriť.


32.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:22 avatar
29. Ok, vysvetli mi teda o čom je to vzkriesenie , z mrtvych vstanie v katolickej nauke. ak ludia po smrti vegetia v očistci


41.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:26 avatar
.... a nič   vzdy ked dáš katolikovi pod. otazku nikdy neodpovie  


52.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 11:48 avatar
32.
Vzkriesenie sa týka tela, pretože človek nie je dualistický ale prirodzenosť človeka je úplná iba s telom a dušou. Svätí v nebi, hoci sú už blažení a zažívajú stav radosti a šťastia, predsa čakajú na zjednotenie so svojím osláveným telom, ktoré sa udeje pri slávnom Kristovom druhom príchode. Boh vo svojej všemohúcnosti definitívne dá nášmu telu neporušiteľný život, keď ho mocou Ježišovho zmŕtvychvstania spojí s našou dušou. Výraz „telo“ označuje človeka v stave jeho slabosti a smrteľnosti. „Vzkriesenie tela“ znamená, že po smrti nebude žiť len nesmrteľná duša, ale že znova ožijú aj naše „smrteľné telá“ (Rim 8,11). Samotný Kristus náš už predišiel na tejto ceste, čo je historickou udalosťou, keď sa po svojom zmŕtvychvstaní zjavil učeníkom, zbožným ženám a iným svedkom. Toto je také pravdivé, že celá naša viera je postavená na tomto ústrednom bode, pretože bez zmŕtvychvstania by bola márna naša viera.
Súhlasí -era-


56.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:53 avatar
Astax1- nekaz nám zábavu je to na nás príliš "odborné". Len či to máš z prvej ruky. Dobre sa však zamyslí nad tou poslednou vetou. Ak ju pochopíš správne, pochopíš aj celý zmysel náboženstva a viery.


69.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 12:37 avatar
havran

Náboženská viera je súhlas rozumu s pravdou. Nejde tu o vieru v nejaké nedokázateľné bájky ale o skutočnosť, ktorá sa stala pred dvetisíc rokmi a túto skutočnosť zachytávajú svedkovia tej doby, ba čo viac, učenie Krista sa preukázalo v histórii ako pravdivé. Kresťanská viera musí byť implementovaná do života človeka, inak je iba akýmsi konštatovaním skutočnosti o živote človeka menom Ježiš Kristus a jeho učenia. Každý kresťan musí mať osobný vzťah s Ježišom Kristom, len takáto viera nie je už dopredu odkázaná na stroskotanie. Preto ak by aj samotný pápež predomňa predstúpil a povedal by mi "Boha niet!", odpovedal by som: "To je klamstvo, pretože ja som sa s ním stretol!" Preto naša viera nepramení iba z presvedčenia ale aj zo skúsenosti, so živým, zmŕtvychvstalým Kristom. Táto skúsenosť ale nie je ničím porovnateľným so skúsenosťou ľudí sveta, pretože oni hoci sú stvorení pre nebeské veci, ostali spútaní tými pozemskými, a nie sú schopní pozdvihnúť svoju myseľ k Bohu.
Súhlasí Shagara


70.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 12:44 avatar
69. Tak s tou prvou vetou už súhlasiť neviem.
Náboženská viera je podľa mňa súhlas ľudského citu s niečím, čo nie je tak úplne rozpoznateľné a preto si cit volá na pomoc rozum, aby do toho vniesol nejaké svetlo. Je to dôvera v správnosť vlastného cítenia.


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2019, 13:39 avatar
70,.....viera bez presného poznania/a pomoci rozumu/ je slepá, fanatická! Biblia nám prikazuje ..."používať silu rozumu". Už samotné stvorenie je obrovským dôkazom Boha a jeho vlastností, a tie vnímame hlavne rozumom, nielen citom. Teda, kombináciou oboch. Citom nemôžeš naplniť slová Ježiša, že máme "spoznať pravdu a že tá nás oslobodí". Ak rozum nebude asistovať citom, tak to vždy zle skončí.


79.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 14:43 avatar
74. Ak píšeš: "Citom nemôžeš naplniť slová Ježiša, že máme "spoznať pravdu a že tá nás oslobodí", tak ja dodávam:

Nuž, vierou nie je možné spoznať pravdu.


75.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 13:44 avatar
52. astax ale nezda sa ti , ze doktrína očistca odporuje biblii . ak JK zomrel za naše hriechy . tak prečo by sme mali byt očisteni po našej smrti ? ;-) potom by jezišova obet bola uplne bezvyznamma ;-)
Súhlasí Myslitel


80.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 17:49 avatar
75. Scarletta

Dogma o očistci má svoj základ vo Sv.Písme. Aj keď sa tam náuka o očistci nespomína explicitne, predsa môžme vo Sv.Písme nájsť verše, ktoré nás upriamujú na túto pravdu viery. A to 2 Mach 12,45; Zjv 21,27; Mt 5,26; 1Kor 3,11-15

Hoci nás Ježiš Kristus svojou obetou vyslobil z otroctva hriechu, a hriechy nám počas sv.spovedi odpúšťa, predsa tu ostáva pokánie alebo odčinenie za hriechy, aby sa dalo zadosť Božej spravodlivosti. Vyplýva to aj zo samotnej povahy hriechu, ktorý ma dvojaký následok. Večný trest, ak je ťažký hriech neoľutovaný, alebo časný trest, ktorý môže byť odčinený už tu na zemi, a tak sa dá predísť očisťovniu v očistci. Obidva tieto tresty sa nemajú chápať ako určitý druh pomsty, ktorou Boh postihuje zvonku, ale skôr ako tresty vyplývajúce zo samej povahy hriechu. Obrátenie, ktoré pochádza z vrúcnej lásky, môže dôjsť až k úplnému očisteniu hriešnika, takže už nezostane nijaký trest. Toto učenie sa opiera aj o prax modliť sa za zosnulých, o ktorej hovorí už Sväté písmo.


82.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 18:45 avatar
Ano to je strasne dolezite


105.
označiť príspevok

Myslitel
   17. 5. 2019, 02:32 avatar
@80 - naozaj len clovek z preskolenym a vymletym mozgom moze vidiet akysi odkaz na ocistec v textoch na ktore si poukazal.
Ja v nich nic o ocistci nevidim.
Mam snad ist studovat 4 roky do akehosi katolickeho seminara aby som v nich zacal vidiet to co tam vobec nieje?
Ono nie nadarmo ta cirkev zakazala po starocia ludom vlastnit Bibliu.
LEBO ICH BLUDY A KLAMSTVO BY VYSLO NAJAVO.


106.
označiť príspevok

Scarletta žena
   17. 5. 2019, 02:50 avatar
105. očistec sa nevyskytuje nikde v biblii tak ale čo povie rkc je sväte


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2019, 23:02 avatar
80,...Astax nesúhlasím. Očistec aj po stránke pragmatickej stráca svoje opodstatnenie, lebo je to nelogická konštrukcia, za ktorou bol zištný cieľ. A tak je to aj s "modlitbami za zosnulých". Povedz, ako mŕtvemu môžeš pomôcť? Nijako!
Za prvé, ak niekto zomrel, jeho hriechu sa smrťou automaticky mažú. Tak netreba nič dočisťovať. A nijako zosnulému nemôžeš pomôcť zmeniť jeho stav. Tieto náuky len boli niečim, čím sa "zarábali peniaze". A sú príveskom inej nebiblickej náuky, o nesmrteľnej duši. A RKC sama tvrdí, že "očistec je záležitosť tradície".
A opakujem sa. Je viac ako isté, že do obetnej smrti Ježiša a jeho vzkriesenia, nikto nebol v nebi/v pekle, očistci/, a tak je úplne zrejme, že sa tu ľudia zavádzajú.


112.
označiť príspevok

Starý chren muž
   18. 5. 2019, 08:00 avatar
Shagara. Ako to myslíš, že keď niekto zomrie, jeho hriechy sa smrťou automaticky mažú?


113.
označiť príspevok

Starý chren muž
   18. 5. 2019, 08:04 avatar
Znamená to, že všetci ľudia budú vzkriesení k večnemu životu. Napríklad aj najväčší zločinci?


83.
označiť príspevok

Scarllete žena
   15. 5. 2019, 20:47 avatar
52. ked vynecháme tieto patriarchálne dristy, teoret. do neba moze vstupit len čista duša . ( ani ten svätec nemusi byt uplne sväty) a kedze ziadny človek nie je dokonaly asi nejake znovuzrodenie nestači . tak či tak zomiera hriešny , kazdy jeden.


84.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 21:13 avatar
83. Ej veru tak. Pán Boh si nemôže nechať znesvätiť nebo nejakými nečistými dušami.
(Ale v tomto to majú Jehovisti vyriešené - pre nich tu nejde o nebo, ale o to, kto zostane na zemi. )


87.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 21:19 avatar
Liberalkovia ziadny ocistec nemaju ich hodia rovno do vriaceho kotla


85.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 21:15 avatar
Netriskaj sprostosti hlavu mas uplne vypatlanu ci je to tema vedecka nabozenska politicka same sprostosti s teba lezu


86.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 21:18 avatar
83. Správne hovoríš, len čistá duša môže vstúpiť do neba. No čo znamená byť dokonalý? Boh na nás nekladie neúnosné bremeno, on vie, že každý človek podlieha dedičnému hriechu, a práve z hriechu nás on prišiel vyslobodiť. Veľkí mužovia Cirkvi boli najprv hriešnikmi, až potom, keď sa ich Boh dotkol ľutovali svoje hriechy z vrúcnej lásky a dospeli až k úplnému očisteniu. Kritériom súdu je láska. Preto Cirkev verí, že každý mučeník ide rovno do neba, pretože preukázal svojou obetou tú najväčšiu lásku. A ten kto takto miluje, v ňom niet škvrny na očisťovanie.
Boh nepozerá na minulosť človeka, tak ako my. Ak niekto vyzná svoje hriechy, oľutuje ich, urobí za ne pokánie, Boh si viac na tie hriechy nespomenie. A Boh dáva aj skrze Cirkev milosti podrebné k tomu, aby duše mohli rovno prichádzať do neba, až takú moc má sviatosť pomazania chorých, že kto túto sviatosť s vierou prijime pred smrťou, tomu sú odpustné hriechy a aj časné tresty, a tak môže rovno vojsť do nebeskej slávy. Moc tejto sviatosti nevýchádza z človeka, ani z kňaza ale zo samotného Krista, ktorý je pôvodca všetkých milostí.


88.
označiť príspevok

Scarllete žena
   15. 5. 2019, 21:36 avatar
86. astax vzdy všetko pekne vysvetluješ ty nevieš ake mohol ten ony človek pohnutky , psychologia je svina


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2019, 13:33 avatar
29,....Astax, ako ty chápeš slová z Rimanom 6,7...."Kto zomrel je zbavený hriechu"? Lebo smrť ruší všetky "zákony",....aj mravný, aj manželský a podobne.


81.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 5. 2019, 17:54 avatar
73 Shagara

Na toto som ti odpovedal už v minulej téme, preto to len skopírujem.

"Často krát hovoríš o kontexte, že verše sa majú chápať a vysvetlovať v kontexte a kontinuite celého zjavenia, a potom použiješ Rim 6, 7, aby si podporil svoju vieru? Nečítal si azda tento verš v kontexte?

Píše sa: "Veď sme zomreli hriechu! Ako by sme v ňom ešte mohli žiť? Alebo neviete, že všetci, čo sme boli pokrstení v Kristovi Ježišovi, v jeho smrť sme boli pokrstení? Krstom sme teda s ním boli pochovaní v smrť, aby sme tak, ako bol Kristus vzkriesený z mŕtvych Otcovou slávou, aj my žili novým životom. Lebo ak sme s ním zrástli a stali sa mu podobnými v smrti, tak mu budeme podobní aj v zmŕtvychvstaní. Lebo kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu. Rim 6, 1-7 Z daného kontextu vyplýva, že apoštol vôbec nehovorí o fyzickej smrti, ale o smrti hriechu. Hovorí, že v smrť sme boli pokrstení a aj pochovaní v smrť, a dodáva, že kto "zomrel" je ospravedlnený z hriechu t.j. kto sa dal pokrstiť zomrel pre hriech a je z neho ospravedlnený, a nie tak, že ak človek fyzicky zomrie, tak sa mu zmažú hriechy. Veď predsa nás Sväté Písmo na inom mieste usmerňuje ked hovorí o odplate za hriech. "Lebo mzdou hriechu je smrť" Ale nie smrť vo forme "neexistencie" ale skôr o smrť duchovnú - oddelenie sa od Boha. "Kto nemiluje, ostáva v smrti. Každý, kto nenávidí svojho brata, je vrah. A viete, že ani jeden vrah nemá v sebe večný život“ (1Jn 3,14-15) Ježiš často hovorí o „pekle“ („gehenne“), o „neuhasiteľnom ohni“ , ktorý je určený tým, čo až do konca svojho života odmietajú veriť a obrátiť sa, a kde môžu zahynúť naraz duša i telo. Mt 10, 28. Ježiš závažnými slovami oznamuje, že „pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva… tých, čo páchajú neprávosť, a hodia ich do ohnivej pece“ (Mt 13,41-42) a že vyhlási odsúdenie: „Odíďte odo mňa, zlorečení, do večného ohňa“ (Mt 25,41)."


89.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 5. 2019, 22:06 avatar
Pre očistec je najdôležitejšie veta od ježiša: Nevyjdeš odtial,pokial nezaplatíš do poslednej mince. V očisci by sme si mali vyrovnať všetky naše podľžnosti na pozemskom svete nielen hodnotové, teda finančneé, ale aj druhú stranu, ak sme spôsobili niekomu utrpenie a podobne.
Je to šanca pre mnohých na hrane spasitelnosti,predsa odtrpieť a zaplatiť podĺžnosti a pre tých, čo nebudú môcť urobiť očistu na tento stýl pre veké množstvo, zostane asi len pri tej nevyužitej šanci.


90.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 22:09 avatar
Tema ocistec vas okamzite prestane zaujimat ked sa spojite s duchom svatym a vase pokrutene predstavy o bohu a o duchu sa začnú rozpustat a vy sa budete na svet pozerat ocami boha .


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2019, 13:22 avatar
1,....očistec je proti slovám Biblie a slovám Krista. Krv Kristova nás očisťuje natrvalo a úplne ,....tak netreba nič dočisťovať. Samozrejme, chápeme, že táto inštitúcia bol dobrý, katolícky , podnikateľský zámer, nakoľko priniesol peniažky do kasy, ale dnes už nie sme v stredoveku, a cirkev má už dosť "bubákov" , tak načo ďalej udržiavať pri živote, keď je to niečo nebiblické, nelogické. Očisťovať sa máme v procese života,/dnes/ a nikdy nie nejaký "ohňom", Tiež slová Biblie, že "ten kto zomrel je zbavený hriechu", /Rim.6,7/hovoria , že po smrti niet čo očisťovať, nakoľko smrťou sa ruší všetko, aj hriechy!Ale opäť , chápeme, dnes je ťažké si priznať, že sme sa mýlili, a že očistec je nezmysel!


115.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2019, 10:41 avatar
Shagara, tvoje slová sú zločin proti kristovi, lebo slúžia iba satanovi na to, aby ľudia boli ku svojím hriechom ľahostajní a tým nemali žiadne zábrany hrešiť, čo si môže stan ešte viacej priať, ak mu takto niekto napomáha? To nie sú slová večného života, to sú slová večnej smrti. A takýto guláš odráda mnohých a tí nemôžu mať na cirkev ani pomyslenie, lebo to nemá žiadnu váhu, žiadnu zodpovednosť voči sebe a už vôbec nie voči bohu, ktorý takto nemôže mautoritu nielen ľudskú, ale ani božiu.Mne z toho ide mráz po chrbte.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:26 avatar
Opodstatnenosť očistca si viem veľmi dobre vysvetliť, takže predpokladám, že existuje.


17.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 10:51 avatar
-era- čitala som aj verziu, ze do očistca mozu vstupit "iba" očistene duše, v tom prip. nerozumim tomu opodstatneniu


21.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:54 avatar
To je divné, že do očistca by mohli vstúpiť iba duše už očistené. Tomu nerozumiem ani zamak.

Ale je fakt, že už starí Gréci poznali proces "katharsos" - duševné očisťovanie počas života.

Možno je to dané teóriou, že sú hriechy ťažké a hriechy ľahké. S ťažkými len do pekla a s ľahkými do očistca


26.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:07 avatar
21. v starovekej perzii ( zarathustrove slnečne nabozenstvo) zase verili ze človek po smrti musi bezat cez noz a len veriaci nespadnu dolu do pekla. btw, niektori muslimi tomu tiez veria aj v korane som k tomu nič nenašla . no a pre RKC bol očistec vzdy prakticky resp, pre katolikov, tj mozu pokračovat v hriechu, potom sa vyznat a potom byt "očisteni v očistci " . smart


28.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:13 avatar
Scarletta vyznaním sa z hriechu svojmu spovedníkovi odovzdáva moc nad sebou cirkvi, ktorá takto udržuje svoju vládu nad veriacimi
Súhlasí Scarletta


34.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:23 avatar
28. havran zase mimo misu


39.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:25 avatar
Scarletta- musím si dať pozor, príliš mi s tou misou hýbeš. Alebo to ja? 


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2019, 10:35 avatar
naco to teraz riesite.. Ved nechajte sa prekvapiť po smrti  


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 10:36 avatar
Scarletka sa bojí o svoju dušu bo vie, že je kurwa človek


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 5. 2019, 10:45 avatar
všetci sme zhrešili a niet v nás božej slávy.....odmenou za hriech je smrť...   


6.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:39 avatar
Riešime, lebo môžeme
Súhlasí Scarletta


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 5. 2019, 10:47 avatar
pre mnohých bude neskoro   


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2019, 13:29 avatar
4,....to bude neskoro. Tam už nič neporiešia. Pre zlých ľudí bude smrť tým posledným čo urobia. Nemá význam kriesiť zlých, a tak budú len tichučko a večne spať spánkom smrti, a istý čas ich budú sať červy. Ale len krátko. Lebo "prach si a na prach sa obrátiš"! A nakoniec z tvojho "prachu",....možno o nejaké roky, vzíde kapusta, a niekto si na nej pochutná. A toto vedomie by nás malo hriať,....poslúžime na dobrý účel, aspoň týmto spôsobom./ako živiny pre ďalší rast niečoho/....ako hovorí Písmo: "Stanú sa hnojivom na povrchu zeme". Jer.25,33


78.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2019, 14:23 avatar
Shagara, ty si uz na dôchodku, ja este nie.. tak ak vsetko pojde tak ako má, tak ty budes skorej hnojivom ako ja  


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2019, 23:12 avatar
78,....verím, že prežijem zásah Boha, a že sa to sotva môže už odkladať na desaťročia. A ak by som predsa zomrel, tak budem "iným druhom hnojiva". Pretože, aj zo mňa môže vyrásť pekná kapusta, ale verím, že dostanem pri znovustvorení/vzkriesení/ nové, dokonalé telo. A potom si kúpim konečne aj "nožík a bičík.", a z tej kapusty si spravím : "Vepro,knedlo ,zelo". 


114.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 5. 2019, 09:34 avatar
Vepřo, knedlo, kapoustu. 


7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2019, 10:43 avatar
Nikto vám nic nezakazuje, len aj tak sa riesenie dozviete az po smrti  


9.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:45 avatar
Na tom predsa vôbec nezáleží
Záleží iba na tom, že si užívame tento život zábavou na témach v DF. Každý podľa svojho zábavového zamerania


27.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:09 avatar
9. ja sa chcem hlavne niečo dozvediet


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 5. 2019, 11:23 avatar
treba čítať bibliu...


36.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:24 avatar
33. vecsina katolikov ju radsej nečíta , aby si nemuseli davat ziadne otazky
Súhlasí -era-


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:25 avatar
Bibliu treba zahodiť


65.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 12:09 avatar
27. To si ma prekvapila, myslel som, že už všetko vieš


77.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 14:09 avatar
65. nepindaj
Súhlasí -era-


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 10:45 avatar
Nedozvieme sa, bo smrť je koniec
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:48 avatar
10. Tož, tebe koniec, a my sa dozvieme


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 10:48 avatar
Nebudete sa mať čím dozvedieť


14.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 10:49 avatar
13. daj si odchod grcoid


15.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:49 avatar
13. hehehe    


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 10:50 avatar
Vedomie sa vypne a bude koniec


18.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:51 avatar
16. Tebe sa vypne a nám sa nevypne


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 10:53 avatar
Bojíš sa toho, že už nebudeš?


22.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:56 avatar
20. Nie, to by bola výhra, keby mali pravdu ateisti alebo Jehovisti.


25.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:03 avatar
-era-vieš koľko "istov! je na svete a všetci chcú mať pravdu. No pravda je len jedná a to tá ktorú diktuje sám život a tomu sa hovorí materializmus.


66.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 12:11 avatar
25. Ak tomu veríš....


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:26 avatar
No lebo tak to bude


23.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 10:56 avatar
Tak ti mozem zarucit ze tvoje obavy nie su na mieste nemozes nebyt aj keby si chcel to nie je mozne pokial existujete teraz vzdy ste existovali a vzdy existovat budete ste tu od pociatku a ste vecny. Amen


24.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 5. 2019, 10:57 avatar
Amen.


30.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:19 avatar
este by mi nejaky katolík mohol vysvetlit k čomu je to tkz vzkriesenie , ked vsetci ziju dalej v očistci .


50.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 11:45 avatar
To si naozaj spravnych vybrala ked sa chces nieco dozvediet o vzkrieseni.  


51.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:48 avatar
PartOFgod - nediv sa. Veď je to scarleta, tu neoživia nikde a skúša všade 


55.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 11:50 avatar
Poznas to individum osobne ? Vies kto to je ?


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:53 avatar
Je to pobehlica


62.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 12:00 avatar
To viem a okrem toho viem este ze je protislovensky vlastizradny S.I.S karsky zivel vraj ma prsty v tych najvacsich ponovembrovych rozkradackach statu co je na tom pravdy ?


63.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 12:03 avatar
Nieco urcite svojim spravanim to dava najavo pohrda slovenskou spolocnostou a chova sa k nam ako k odpadu


64.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 12:07 avatar
10 rokov pacha psychoteror na slovenskych obcanoch a vy neviete kto to je ?


67.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 12:11 avatar
Posmieva sa mojej babke ktora do 74 rokov pracovala pre tento stat a teraz jej hodia 300 eur ze na skap scarlett tvrdi ze to moja babka si moze za to sama. Mna velmi zaujima kto je tato stetka prolhana vlastizradna pod ochranou policie prokuratury najvyzsieho sudu ?


68.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 12:15 avatar
Kto je ta sebranka co je to za organizovanu psychoteroristicku vladtizradnu skupinu vy naozaj neviete kto su ? No treba otvorit novu temu v spolocnosti a o tejto protislovenskej zgerbe treba toho zistit viac.


35.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:23 avatar
Scarletta- asi sa v očistci nežije. Aktivujú ťa až po úplnej prehliadke mozgu. Čo myslíš, ako pochodíš ty?


38.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 11:25 avatar
ja sa asi dám k scientologom hehehehe
Súhlasí havran


42.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:27 avatar
Scarletta- nemôžem si pomôcť, ale je to silnejšie ako ja. Začínaš sa mi páčiť, asi vypnem comp. 


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:29 avatar
Havran, ruky preč od tej pobehlice


44.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:33 avatar
EnaXnaY- čo vari je tvoja? Nevidel si hru "Skrotenie zlej ženy? Mám rád nové výzvy!  


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:36 avatar
Ju by som nechcel ani zadarmo
Súhlasí havran


46.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:39 avatar
EnaXnaY- však vychovám zadarmo  a skrotne.


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:40 avatar
Škoda si špiniť ruky


49.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:42 avatar
EnaXnaY- na to sú iné pomôcky. 


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:55 avatar
Ju treba len biť a jebať aby nevedela čo je lepšie


60.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:58 avatar
EnaXnaY- a nestratí pri tom človek zmysel , že čo je lepšie? 


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2019, 11:59 avatar
Veď dúfam, že stratí, lebo jej zmyslom je otravovať slušných ľudí na fóre


76.
označiť príspevok

Scarletta žena
   15. 5. 2019, 14:08 avatar
61. chápem ze máš zo mna komplexy ;-) čo uz


48.
označiť príspevok

havran
   15. 5. 2019, 11:41 avatar
Správna dieta ju privedie k rozumu. 


53.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 5. 2019, 11:49 avatar
Ocistec existuje leda tak vo vasej zvratenej krestanskej pedofilnej hlave aby ste si mali kde tie vaze zvratenosti ospravedlnit. Ziadrn ocistec nie je ocistit vas moze jedine spojenie s duchom svatym to je vzkriesenie . A uz prestante ste naozaj trapny ale je dost mozne ze ked nedemonizuju protislovenske buzny s politikou tak demonizuju vypatlane krestanske hlavy z nezmyslami o bohu a duchu svatom.


91.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 5. 2019, 04:17 avatar
SMRT. Koniec zivota. O com vy katolici snivate? O akom ocistci? Kde a kedy toto ucil Kristus? Nikde a nikdy. A vy sa volate krestanmi?
Boh povedal, dusa ktora zhresi zomrie. Ukazte mi cloveka ktory nezhresil. Neukazete ani jedneho, totiz taky nejestvuje. Jedine diabol sluboval Eve ze ked zhresi otvoria sa jej oci a bude ako Boh, to je okrem ineho aj, ze bude zit naveky. Opak bol pravdou. Hriechom prisla smrt, ziaden posmrtny zivot.
Boh je milostivy. On sa nevyziva v akomsi posmrtnom ortieli a akejsi neistote, muceni este po smrti. On aspon cloveku dopraje odpocinok. To len clovek a diabol chce cloveka trapit este aj po smrti.
Boh to zariadil spravne, tak ako sa patri. Po smrti kazdy z nas nevie nic. Pravda, smutne a blede, ale stale lepsie ako tie katolicke rozpravky o pekle a nebi.
A ti skorumpovani katolicki knazi mali tu drzost este brat peniaze za odpustky pre mrtvych. Hanba na nich.
Dava to aj zmysel preco katolicka cirkev v stredoveku trestala smrtou cloveka ktory vlastnil Bibliu. Co Bibliu? Len pisany ustrizok z nej. Peniaze, zisk robi svoje.
Ich ucenie o ocistci akosi vobec neslo s ucenim mudrca z Biblie, Salamuna. On totiz o mrtvych napisal:

Ecc 9:4 Lebo kto môže mať nádej? (Iba) ten, kto je pripojený ku všetkým, čo žijú. Veď živý pes je na tom lepšie ako lev, čo už dokonal.
Ecc 9:5 Lebo živí aspoň vedia, že zomrú, kým mŕtvi už o ničom nevedia.
Ecc 9:6 Ani odmeny sa im už nedostane, lebo ich pamiatka upadla do zabudnutia. Aj ich láska a ich nenávisť, aj ich žiarlivosť patrí minulosti a už nikdy nemajú podiel na ničom, čo sa deje pod slnkom.

Uvedomujete si, ze boli casy, ked by ma katolicka cirkev dala za toto co tu pisem upalit?
A ona ma tu drzost este dnes kazat o ocistci.


92.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 07:40 avatar
Mysliteľ by sa z princípu svojho označenia nemal držať žiadnych dogiem, ale iba čisto myslenia


94.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 5. 2019, 07:58 avatar
Prezyvku so si dal len z nudy. Ja, zda sa, nic nove nevymyslim.
Moje uvahy su myslenim, ale ucenie o ocistci je dogmou. Dokonca ide proti zakladu Krestanstva - Biblii.


95.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 08:02 avatar
94. Tak potom dobre

Viera, že v Písme je celá pravda je dogma.


97.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 5. 2019, 08:21 avatar
@95 - Viera dava Nadej. Nadej podporuje Zivot. By si neveril kolkym ludom zachranila a zachranuje zivot ta nadej.


98.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 08:31 avatar
97. O tom ani zamak nepochybujem. Viera aj nádej sú živé skutočnosti.

Ale usudzovanie, robenie úsudkov, je rozumová činnosť. A vyjadrenie úsudku, že sa nesmie hľadať nikde inde, iba v Písme, tak to je dogmatické usudzovanie, obmedzovanie života.


99.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 5. 2019, 08:50 avatar
Pre niekoho obmedzovanie, pre druheho doslova brana do druheho zivota.


100.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 09:05 avatar
99. Ani o tom nepochybujem.


102.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 5. 2019, 11:48 avatar
A živé skutočnosti sú aj klamstvá, bludy, a zlé úmysly.
Súhlasí -era-


101.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 5. 2019, 11:46 avatar
Prezývku máš v pohode. Mohol si však dať mäkčeň na L. Takto: Mysliteľ.

Prečo ide proti základu kresťanstva DOGMA o očistci? Základom je len Nový zákon v biblii. Tam sa nijako nespomína očistec?


103.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 15:44 avatar
101 Lemmy pozri Astaxov príspevok č.80. Zrejme sa nespomína a tak ten kto chce, ho tam vidí a kto nechce, nevidí


104.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 15:51 avatar
... hehe... vlastne je to s tým očistcom rovnaká situácia ako s trojicou alebo reinkarnáciou. Ten kto chce, to tam vidí a kto nechce, nevidí    


107.
označiť príspevok

Myslitel
   17. 5. 2019, 02:54 avatar
@101 - nie, nemyslim ze v Biblii je zmienka o ocistci. Ja som o nom tam nikde necital.
Ale ako era pise, ludia su schopni doplnat medzi riadkami vselico.
Nie posmrtny zivot neexistuje. Clovek zomrie a je "kaput".
Biblia pise ze vraj Kristus pride a vzkriesi mrtvych. On ich bude vraj sudit. Ale az po vzkrieseni.
Preco by potom mal prist druhykrat, vzkriesit vsetke tie miliardy ludi, ked podla katolickej teorie je o osude cloveka rozhodnute hned po smrti?
A aby mohli zarobit dalsie korunky, vymysleli teoriu, absolutne nepodlozenu Bibliou, o akomsi ocistci. Ze vraj sa za cloveka ktory uz nezije, daju zaplatit odpustky, aby v nom, tom akoze ocistci, dlho necakal.
Chapes to klamstvo a vynaliezavost?
Ved koli tomu vzniklo protestanstvo. Koli bludom ktore ta rimska cirkev ucila.


108.
označiť príspevok

Myslitel
   17. 5. 2019, 04:05 avatar
@107 - Nechcel som sa nijako dotknut nikoho, lebo chapem ze mnohi stratili milovanu osobu, a pre nich viera ze akosi ich milovani su v nebi a su pri Bohu, je jedinou utechou ktoru maju.
Nech Im, Vam, Boh pomaha.
Ja len tolko, Boh to vymyslel daleko lepsie ako ktorykolvek clovek. Smrtou nepokracuje nic. Ani ocistec, ani radost ani plac - o mrtvych vravim, - lebo toto ostava len zivym.
Nie nadarmo sa pise na nahrobnych kamenoch "Tu odpociva".

Jedina nadej je viera v vzkriesenie Kristom.
Vsetko o ocistci a nebicku su katolicke klamstva.


93.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 5. 2019, 07:53 avatar
Ešte raz: V evanjeliu je napísané: Nevyjdeš odtiaľ,pokial nezaplatíš do poslednej mince. Koniec vety.
Ja beriem evanjelium, ak keby to, čo je tam napísané, osbne povedal ježiš. Teda najprv každý zaplatí za všetko, čo niekomu zobral, či ublížil, až potom sa sním bude ježiš baviť, čo ďalej, ak ovšem dokáže zaplatiť za to , čo spôsobil, keď nepoznal na zemi hodnoty skutkov, ktorými ublížil a či sa táto inštancia vola očistec, allebo nejak inak, nerozhoduje názov, ani pojem , alebo dojem, ale rozhoduje to, čo tým ježiš myslel, teda na aký účel bolo zriadené to, o čom hovorí ježiš: Nevyjdeš odtial, pokial nezaplatíš do poslednej mince.
Ale ten druhý, nechce, aby sme poznali podstatu veci a tak zmagorí ľudí tým, že sa začnú zúrivo napádať kvôli názvom ,pojmom a nepodstatné veci, a odradí ich od podstaty funkcie tejto inštancie.
A toto robí satan s nami všetkými, že nás takto perfektne klame o evanjeliu, preto aknemámesvoj rozum a chladné uvažovanie, tak sa stačí pozrieť na špičku katolíckej hierarchie, čo z nich a následne cez nich satan z cirkvou urobili.
Ale pozor, to nie je len katolácka cirkev , ale všetky odnože cirkvi, ktoré sa práve pre toto ao cirkvi oddelili, lebo tak isto odišli od toho, čo si mysleli, že je satanové, ale potom nabrali na seba ešte horšie veci, než tie, ktorých sa zbavili.

Jedna príčina by aj mohla byť, že ľuďom sa nechce čítať evanjelium a spoliehajú sa radšej na výklad cirkvi, ale kde je zábezpeka, že sú správne, ak ciekev vysvetluje mnohé základné veci úplne naopak. Preto ak žijete v meste plnom špíny, neuteakjte do iného mesta, pokial vás neprenasledujú, ale snažte sa urobiť poriadok tam, kde ste, lebo za bránami mesta zostali len vrahovi traviči a ostatný zločin.

Lebo čítanie evanjelia je ako modlitba, pri ktorej je človek ožiarený svätosťouktorá potom ochraňuje veriacich pred zlom a zlými, pokial človek nezostane pod prekliatim z tridentu. To je nevyhnutná podmienka a dôkazy hladajte sami v sebe, skúšajte a hľadajte a nedajte sa odradiť tými, čo vás chcú zaplaviť klamstvom satana cez najvyšiu hierachiu cirkvi.
Prevziať na seba zodpovednosť sám za seban a vymaniť sa spod kliatby, lebo kto je podňou a to je možno aj 95% veriacich, má a bude mať podiel aj pred súdom za zločiny cirkvi, ktoré boli pod týmto prekliatím napáchané.To nie je o tom, že ja som nikoho nezabil a nikomu neblížil, a teda nemám odpovednosť,to je o tom, že aj každý volič v dnešnej dobe,ak dá hlas a svoju moc politickej strane, ktorá sa dopustí zločinu.má podiel na tejto špinavej krvi a preto sú volby zodpovednosťou, ktorá sa bude riešiť až na druhej strane. Teda každý z nás má svojim volebným hlasom svouju maličkú moc, ktorú odovzdáme tomu, komu veríme, lenže ak je katolíckej cirkvi všetko takmer naopak, nemôžu mať ani voliči správny prehlad o politickej situácii a väčšinou volia opak, nie to čo je podľa evanjelia, lebo ho nemajú kedy čítať, ale volia to, čím sa nechali oblbnúť priamo, alebo nepriamo satanom. Pričom v evanjeliu nám hovorí ježiš, že poznáte ich ako stromy, teda po ovocí ich poznáte, nemôže zlý strom rodiť dobré ovocie.


96.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 5. 2019, 08:14 avatar
@93 - suhlasim, po ovoci rozoznas strom. A rimsko katolicka cirkev narodila spustu zleho ovocia.
Ucenie o ocistci a branie penazi za odpustky pre ludi ktori, ze ako su v ocistci, bolo jednym z toho mnoha zleho ovocia ktore RKC napachala, - porodila.
Po ovoci poznas strom, veru ze hej.


109.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2019, 08:03 avatar
Myslitel, myslím, že to máš v hlave dobre poukladané a práve na niečom takom a s takými istými a plus k tomu čisté evanjelium, že by sa mohlo konečne rodiť niečo, , šo by mohlôo zaujať podobných ako si ty a tu by sa mohli niekde hľadať základy viery z čistého evanjelia a bez dogiem a učení svätých otcov, čo by mohlo byť prijateľné pre oveľa širšie spektrum inteligentných ľudí, ako je to dnes.
Dnešná cirkev je slabučká, aby mohla ovplyvniť súčasný magorizmus diktátorskych politikov a ak by sa to aj začalo dariť, satan to okamžite ničí za každú cenu,lebo ide o jeho život, ktorý bol vynesený rozsudkom samotného boha pri vyhnaní z raja. Napriek tomu sa mu darí držať pri živote už 2 000 rokov a držať v klame ľudí primitívnymy vecami, ktoré boli zosmiešnšné ako dogmy už v stredoveku. A ja si dokonca myslím, že nie je ani poirebná žiadna nová transformácia na dnešnu dobu, lebo práve evanjelium je nadčasové a pred tým, než nám ho tu ježiš predostrel, bolo dané a určite bude dané mnohým iným civilizáciam, nielenže v tomto našom vesmíriku velkom neviem presne cca 1 000 miliard svetelných rokov ale pre celé univerzum v ktorom je náš vemírik, ako zrnko prachu.
Lebo pred tým, než bol tento svet, ja som bol. Keby vedci uverili tejto vete, tak by zistili že existuje štvrtý rozmer univerza a hľadať historiu hmoty a dokonca vznik hmoty v našom časovom priestore je naivné a primitívne,lebo to čo vidíme teraz okolo seba mohlo vzniknúť jedine z časopriestorov, ktoré sú nad a pod nami.
Ale ak sa vrátime do cirkvi a do dejín, zoberme si napríklad ježišove pôsobenie na zemi. Jeho evanjelium bolo to isté vtedy ako dnes a každý mal možnosť ho pre jeho jednoduchosť pochopiť, ale farizeji to zakazovali, lebo sa to nedalo do zákona a ani nemohlo, lebo až neskôr sa ľudstvo dozvedelo a pochopilo, že to ani nebolo možné, lebo evanjelium bolo v podstate niečo nové. A že vlastne tí farizeji, čo to držali zubami nechtami nakoniec z toho vyšli ako vrahovia svojich vlastných nádejí na spasenie a vzkriesenie.
Niečo podobné, ako farizeji vtedy, robí dnes špička RKC. Či príde po tomto niečo nove - tretie--, alebo dôjde iba k naplneniu tohoto čistého evanjelia,to nemôže dnes žiaden človek vedieť, ale vždy, ak chcel boh niečo nové zaviesť, to staré muselo zhorieť v ohni. A podľa tohoto predpokladu by malo čakať to isté aj dnešnú najvyššiu hierarchiu, ale oni stále majú možnosť všetko napraviť, lenže nemôžu a nie je to ani teoreticky možné, kvôli tridentskému prekliatiu v ktorom ich držá satan ako zábezpeku jeho života.
Toto nechápem túto logiku, že hrozia strašné veci a unik z týchto vecí je tak jednoduchý ?????? A práve satanova sila je v tejto naivnej jednoduchosti, až by skoro každý povedal, to predsa nie je možné !?!
Samozrejme, že to je mizerná časť toho, čo by sa o tomtom dalo diskuitovať, ale za každým musíme vychádzať zo základ, že viera pre človeka je nevyhnutne potrebná, lebo deň, keď sa modlím, je iný a lepší, ako keď nestíhame a preto by som bol idiot, keby som sa toho vzdal, ten život je predsa úplne o inom.
A teda ak už takto sa prejavuje viera v boha na zemi a je to z evanjkelia, tak predpokladám, že ak má evanjeliu pravdu v tom, čo som si na sebe sám vyskúšal a fuguje, potom verím v evanjeliu aj tie veci, ktoré som zatial neprežil, ale v evanjeliu sú napísané, teda nie ýiadne výmysly o posmrtnom živote a len to, čo je tam už teraz napísané.
veď aj vnúčence, ktorým sa to snžím takto vysvetliť , už viackrát dobehli a povedali: Starký, funguje to tak, ako si povedal.
Teda každý sám v sebe si musí založiť vieru na vlastnom vyskúšaní. Ak cirkev hovorí: modli sa, tak sa budem modliť, ale zároveň pozorovať aký to má vo mne účinok, ťo z toho mám, že sa modlím, lebo ak takto zistím, že to takto funguje, tak potom sa nemodlím, iba čo treba, ale určite viac, lebo vim, že je to tá najlepšia investícia do môjho osobného času.
Veriací človek je o stupeň vyššia inteligencia, lebo urobil krok navyše, ktorý neveriací zatial neurobili. Pomocou ježišovho evanjelia si vybuduje duchovný kontakt s inými časo priestormi a teda aj s časopriestorom v ktorom bol ježiš v čase, keď tento náš vemírik ešte neexistoval.


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2019, 02:31 avatar
Očistec ako pohanská náuka na zarábanie peňazí:... /Catholic Church Still Sells Certificates To Heaven Even For Your Dead Loved Ones/ ....: amredeemed.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tiež viac o stave mŕtvych.:amredeemed.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:34,  cudzia žena môže v eú nadávať mužovi ty skurv*syn
dnes, 07:28,  36 , Som rad , ze teba logika pusti . Biblicky Boh stvori gejov a lesby . ( Veda uz zistila ,...
dnes, 06:52,  Môže sa aj ožrať keď nechápe že to tu čistíš
dnes, 06:50,  môže gymnázistka nosiť po maturite zubnú protézu
dnes, 06:50,  Ja ti držím palce nech nájdeš to pravé orechové *02*21*05
dnes, 06:48,  35...čiže logika nepustí
dnes, 06:36,  čo urobí dedko so sladkosťami, ak ich vnučka nezje, pôjde dedko za kňazom a povie kňazovi,...
dnes, 00:17,  Nedaju si pokoj, ti americania....
včera, 23:06,  Sme trošku dvorní blázni svojich myšlienok, tak nám treba... :-)
včera, 22:55,  Niekedy ľudia veria viac abstraktným teóriám, než vlastným zážitkom. ;)
včera, 22:47,  Ono plný pokoj začína v Kristovi. A pravé osvieženie. Bez Krista veľa manželstiev...
včera, 22:44,  Zzzuzi, dobrú, čafii ;-)
včera, 22:43,  https://www.youtube.com/watch?v=9L7mZH2u3Qc Marilyn Manson - Resident Evil Main Title Theme
včera, 22:41,  Noo, tak majú veľa zodpovednosti, lebo musia zvážiť, či to nie je niečo iné akútne. .....
včera, 22:36,  (46!) Citujem Vás: „Hľadanie pravdy je dej, nie je to nič definitívne a konečné, toho si...
včera, 22:36,  Genezis 1 : 27
včera, 22:27,  Ja z Vašich postrehov nemôžem. (kntsz!) To iba s údivom pozerám, aký ste múdry a máte...
včera, 22:18,  A je v tom aj kusisko organickej prírody...
včera, 22:16,  To veru áno. Je to ale strašne nezodpovedné, až sprosté voči sebe samej. Aj na mne sa už...
včera, 22:15,  Absolútne sa rozkladám v tomto dualizme. Ktovie, aký Dé človek som ja, hm... To už je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(260 806 bytes in 0,215 seconds)