Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ocenenie iniciatívy poslanca NR SR Ľuboša Blahu

13
reakcií
947
prečítaní
Tému 4. novembra 2016, 21:07 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 21:07 avatar
Predseda Asociácie slovenských vojakov Blahovi: Je potrebné preveriť, či sa Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou
Slovensko 31. októbra 2016 (HSP/Foto: ASV, TASR/AP – Jakub Kotian, Julie Jacobson, Efrem Lukatsky)

Predseda Asociácie slovenských vojakov Jozef Žarnovičan de Sarnó ocenil iniciatívu poslanca Ľuboša Blahu, ktorá viedla k založeniu Komisie NR pre boj proti fašizmu. Zároveň za skvelý ťah označil prizvanie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, ktorá by sa mala zúčastniť najbližšieho rokovania komisie. Ministerka má predstaviť aktuálne legislatívne aktivity v oblasti boja proti fašizmu.

Podľa Žarnovičana budú môcť obaja menovaní politici spolu dokázať, že „prejavy fašizmu sa objavujú predovšetkým vo vládnych kruhoch, že je takisto potrebné preveriť, či sa aj prezident Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou, ako ukazujú niektoré jeho činy a výroky,“ uviedol a apeloval na Blahu, že „ak je to tak, museli by ste požiadať Národnú radu SR o vyslovenie nedôvery prezidentovi Kiskovi a vyzvať pána Kisku aby odstúpil z funkcie.“

Podľa Žarnovičana konečne na Slovensku vznikol dostupný nástroj pre boj s reálnym fašizmom. Nástroj nielen na trápne naháňanie nevyzretých osôb s pomýlenými názormi na sociálnych sieťach, ale aj na potláčanie prejavov fašizmu v celej spoločnosti, vrátane štátnej správy, samosprávy a médií.

„Možno blahoželať Vášmu géniu, za to že odsúdite fašistické vedenie Ukrajiny pod taktovkou prezidenta Porošenka, ktorého podporuje hlavne a nielen náš prezident Andrej Kiska, čím sa fakticky stavia do pozície podporovateľa ideológie fašizmu. Rovnako tak sa správa aj elita „bruselského zväzu európskych národov“ vo veci ekonomickej a vojenskej podpory Ukrajiny,“ uviedol Žarnovičan.

Žarnovičan poukázal na šíriaci sa mor z Ukrajiny
Predseda Asociácie slovenských vojakov preto vyzval Blahu, aby spolu s ním odsúdil fašizmus, ktorý sa ako mor šíri z Ukrajiny. Dodal, že kvôli fašistickej, ba dokonca nacistickej ideológii zomierajú na Ukrajine nevinní ľudia. Zároveň sú tu ľudia za ich presvedčenie, názor, náboženstvo terorizovaní a perzekvovaní nielen polovojenskými jednotkami prejavujúcimi sa fašistickou a nacistickou ideológiou. Samotné jednotky sú totiž mimo kontrolu ukrajinskej vlády .
Na snímke Andrej KiskaNa snímke Andrej Kiska
Žarnovičan tiež vyzval Blahu, aby „ako prvý a najdôležitejší bod, ktorý prerokujete na pôde predmetnej komisie, navrhli prerušenie akejkoľvek ekonomickej a vojenskej spolupráce EÚ a NATO s fašistickým vedením Ukrajiny, ktorú plne podporuje aj náš prezident Andrej Kiska, jeho poradca Martin Bútora a ďalšie mimovládne organizácie, financované častokrát súkromným korporátnym zahraničným sponzorom a ktoré sú s vysokou pravdepodobnosťou napojené aj na prezidenta SR.“

Vláda oligarchie
Žarnovičan vo svojom blogu zároveň vysvetlil, prečo považuje aktuálne vedenie Ukrajiny za fašistické a kolaborujúce s korporátnmy fašizmom západným nadnárodných oligarchov a vojensko-priemyslovým komplexom USA.

Podľa predsedu Asociácie slovenských vojakov je už nad slnko jasné korporátne financovanie majdanu na Ukrajine, ktorého cieľom bolo zvrhnúť proruského prezidenta Viktora Janukoviča a dostať tak Ukrajinu pod vplyv USA.

Dodáva, že na Ukrajine aktuálne vládne oligarchia, ktorá všetko vlastní a zároveň tí najbohatší oligarchovia sú gubernátormi, ministrami, premiérom a prezidentom. „Tento režim fungujúci na základe novej trhovej ekonomiky ovládanej korporáciami je možné nazvať korporátnym fašizmom, alebo inak vykorisťovaním občanov s cieľom vládnuť nad ich životom vo všetkých jeho oblastiach, ako je zdravie, bývanie, práca, zábava, myslenie, presvedčenie až po náboženstvo a výchovu detí,“ vysvetľuje a zároveň sa pýta: „Nie je to zauj&iacu te;mavá paralela aj na Slovensku? Súhlasím, že nás tu zatiaľ vládna moc neterorizuje polovojenskými jednotkami financovanými našimi oligarchami.“
Na snímke Petro PorošenkoNa snímke Petro Porošenko
Za hybnú silu zvrhnutia Janukoviča považuje Žarnovičan ozbrojené vojenské oddiely – Pravý sektor a Sloboda – ktoré velebia odkaz nacistickej kreatúry Stepana Banderu, ktorý sa podieľal na vraždách obyvateľstva aj na území Slovenska.

„Tieto skupiny používajú rovnošaty so svastikou, hlásia sa otvorene k nacistickým a fašistickým historickým symbolom a osobnostiam. Už od roku 2014 tieto nacistické skupiny na Ukrajine vedú vojnu proti EÚ, médiám, Rusom, Židom, oligarchom, ktorú vyhlásil Dmytro Jaroš, šéf Pravého sektora. Zastrašujú a násilne potláčajú akúkoľvek opozíciu, obmedzujú slobodu tlače, je vykonávaná dôsledná cenzúra, masívna propaganda, zakazujú sa niektoré parlamentné strany a spoločne so súkromnými armádami oligarchov riadia politický život v krajine,“ ozrejmil.

Žarnovičan tiež poukazal na fakt, že ukrajinský prezident Porošenko spolu s oligarchami, ako je napríklad Kolomojský zastrešoval vznik niekoľkých trestných nacistických práporov, ako Azov, Donbas, Ajdar, ktoré sa zúčastnili vojenského ťaženia proti Donbasu a stále vykonávajú trestné ťaženie proti vlastným občanom v Donecku a Luhansku. „Konanie týchto fašitických a nacistických skupín je násilné a svoje ciele nedosahujú politicky, ale presadzujú ho násilím,“ poznamenal.

Výzva Blahovi
Žarnovičan zároveň vyzval Blahu, aby na Slovensku boli medzi prvými, ktorí nahlas odsúdia nehumánny spolok nacistov a fašistov, ktorý tvoria prezident Petro Porošenko a jeho prisluhovači Pravý sektor a Sloboda. Jeho cieľom je dosiahnuť, aby tento spolok odsúdila aj EÚ a NATO.
Na snímke Ľuboš BlahaNa snímke Ľuboš Blaha
„Odčiňme tak aj fašistické správanie Slovenska za vlády Mikuláša Dzurindu, aktuálneho poradcu fašistického prezidenta Petra Porošenka, ktorý bez mandátu OSN povolil prelety letectva NATO ponad SR, ktorý výrazne uľahčil nehumánnu fašistickú agresiu voči srbskému národu,“ uviedol.

V závere Žarnovičan vyzval odstrániť prejavy fašizmu nielen v občianskej spoločnosti, ale rovnako aj vo vládnej, výkonnej a zákonodárnej moci na Slovensku.

„Súhlasím s vami, je potrebné príkladne trestať prejavy fašizmu v spoločnosti. Začnime brániť našich občanov pred cynickým potláčaním práv a slobôd, rovnako aj pred nehanebným rozkrádaním spoločného majetku budovaného z práce občanov. Ste revolucionár hodný tohto postu a máte moju plnú podporu. Pozorne sledujem všetky Vaše kroky pokiaľ ide o fašizmus a jeho prejavy, už čoskoro Vám s radosťou uľahčím vo Vašej práci pri odhaľovaní týchto prejavov,“ dodal Žarnovičan v závere výzvy adresovanej poslancovi Blahovi.

O stanovisko k uvedenej výzve predsedu Asociácie slovenských vojakov sme požiadali samotného poslanca Ľuboša Blahu. O jeho postoji vás budeme informovať.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 11. 2016, 21:10 avatar
K vete: aj prezident Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou, ako ukazujú niektoré jeho činy a výroky,

Poznáš nejaké výroky?


3.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 21:23 avatar
Lemmy,
buď pozornejší a dôslednejší pri svojej "citácii" - kdeže si to "objavil" tú Tebou citovanú vetu? Nadpis/titulok článku predsa znie takto:
"Predseda Asociácie slovenských vojakov Blahovi: Je potrebné preveriť, či sa Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou"...
Nebuď až tak povrchný a pohodlný - odpoveď na svoju otázku objavíš, keď si prečítaš/preštuduješ celý uvedený príspevok.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 11. 2016, 21:25 avatar
No tak, nič ti nehovorí Ctrl+F? Mal si si skopírovať tú časť z vety, a prehliadač by ti ukázal farebne, že kde to je, lebo ja som to skopíroval z toho, čo si sem ty dal.

2. odsek:

Podľa Žarnovičana budú môcť obaja menovaní politici spolu dokázať, že „prejavy fašizmu sa objavujú predovšetkým vo vládnych kruhoch, že je takisto potrebné preveriť, či sa aj prezident Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou, ako ukazujú niektoré jeho činy a výroky,“ uviedol a apeloval na Blahu, že „ak je to tak, museli by ste požiadať Národnú radu SR o vyslovenie nedôvery prezidentovi Kiskovi a vyzvať pána Kisku aby odstúpil z funkcie.“


5.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 21:38 avatar
Lemmy,
máš pravdu, prepáč, ospravedlňujem sa. Pomýlil ma ten Tvoj začiatok citovanej vety "aj prezident Kiska nestotožňuje..."
Keby si v reakcii skopíroval "či sa aj prezident nestotožňuje...", zrejme by som sa vyhol omylu...


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 11. 2016, 21:48 avatar
Je to jedno, poskytni citácie prezidenta.


8.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 22:05 avatar
Lemmy,
Ty skutočne pochybuješ o sympatiách a podpore nášho prezidenta ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi...?

domov.sme.sk/c/.../kiska-telefonoval-porosenkom-o-napati-na-donbase-a-kryme.html


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 11. 2016, 22:18 avatar
A kde vidíš podporu fašizmu v jeho reči?

Mne sa vidí, že je to naopak, a tu platí: Zlodej kričí chyťte zlodeja. Lebo ja viem poskytnúť nejednu tvoju citáciu, ktorou podporuješ fašizmus. A keď na to poukážem v tvojom prípade, tak trepeš nezmysly o sionizme.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 22:37 avatar
Lemmy,
máš pravdu - Ty všeličo vidíš skutočne naopak. Rád konečne od Teba privítam moje citácie, ktorými podporujem fašizmus alebo nacizmus...!!!


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 11. 2016, 22:40 avatar
Napríklad v téme Vznikla Komisia pre boj proti fašizmu

64 a skôr. Reagoval som práve preto, že zneužívaš židovstvo na ospravedlnenie hitlerizmu, ako keby to bolo naopak, že podľa tvojej fašistickej ideológie boli zodpovední Židia.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 11. 2016, 21:55 avatar
Je hlupe sa obuvat do prezidenta. raz je zvoleny tak nech si to odzerie. Buduce volby ho nevol.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 22:09 avatar
Ranexil,
a obúvanie sa prezidenta do svojich (s ním nesúhlasiacich) občanov za hlúpe nepovažuješ...?


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 11. 2016, 22:15 avatar
Ja ho respektujem. Raz je prezident, tak je prezident. Ja som ho nevolil.
Ze sa chova podla svojho presvedcenia je asi len prirodzene. Co uz mohli cakat ti co ho volili?
A po pravde. Tento clvoek sa stal prezidentom, len preto, aby nim Fico. Mensie zlo.
Co vlastne mu chces vycitat? Ved ide o zlo, tak kona zlo. I ked mensie zlo.
V demokracii nie je mozne mat za kohokolve vo veducej funkcii niekoho, kto nie je iba mensim zlom.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2016, 22:28 avatar
Ranexil,
súhlasím - ja som ho tiež nevolil, no ako prezidenta ho samozrejme rešpektujem. To však neznamená, že som povinný súhlasiť so všetkými rozhodnutiami jeho veliaceho poradcu...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:47,  (31) Mil@níčko, Bukovský to vystihol veľmi jemne, ale presne - postup celej Matovičovej...
dnes, 21:45,  Dôležitejšia otázka od "koľko", je "za čo"? :-)
dnes, 21:42,  Edo to je robot toto skopčil odtiaľto -...
dnes, 21:31,  Osvietený ty "seriozny človek" ako ty rýchlo zistíš ktoré médium je seriózne a...
dnes, 21:29,  (5) Mil@níčko, takých ľudí je aj u nás stále viac a viac. Medzi najproduktívnejších...
dnes, 21:16,  29 : Boh vedel, že prídu časy ked si bude každý človek podla svojej vlastnej logiky...
dnes, 21:12,  71, ....wast ist das ..... sme či?*40
dnes, 21:10,  46, ..... kresťan nepoužíva takéto slová!*15 Vieš ako sa hovorí, .... "kde...
dnes, 21:10,  Shagara, som humanista a racionalista, a lepšie chápem biblický text ako ty. Ty si zaslepený,...
dnes, 21:08,  52, .......... ale tu nie je reč o tvojom otcovi, ..... ale o Ježišovi! Pozdravuj otca a...
dnes, 21:05,  44, ..... OK, ale to , že Ježiš je Michael podporuje celá Biblia a aj zdravý úsudok, .......
dnes, 21:03,  50, ...... problém je v tom, .... že iba málokto pochopí, že PRAVDA je len jedna a že...
dnes, 20:55,  (12) Hokejis, predpokladám, že sa neopili, ale zdrogovali...
dnes, 20:52,  (4) Mil@níčko, neznášajú nielen Teba a pravdu, ale aj tarana. A popri tom, ani Hokejisa,...
dnes, 20:50,  Zuzka8 takto sa vyrába nesmrteľná svätožiara. Asi vieš veľmi málo o "doročinnosti...
dnes, 20:42,  Vyzerá to na 4. cenovú. Oprava odkazov, lebo elf Edo má vo všetkom palce: Z INTERNETU...
dnes, 20:40,  Z INTERNETU SA STALA KRČMA 4. CENOVEJ SKUPINY - DISKUSIA SO PIČKOVÝM ELFOM ZO SR - O TOM, ČO...
dnes, 20:40,  63, .... ale ja dobre viem koho si Boh vyvolil, .... a kto dnes koná jeho vôľu, ..... a...
dnes, 20:32,  Partle, proč? °}
dnes, 20:31,  Amíci sa opili a zablúdili ? :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 072 bytes in 0,246 seconds)