Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

O čom je biblické vzkriesenie?

298
reakcií
999
prečítaní
Tému 20. apríla 2019, 22:33 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 08. 2008
14
22. 07. 2013
372
07. 11. 2011
1
20. 11. 2010
11
11. 07. 2010
39
27. 08. 2019
9
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   20. 4. 2019, 22:33 avatar
“Ak im odnímaš ducha, skonajú a vracajú sa do svojho prachu. Ak vysielaš svojho ducha, tvoria sa a obnovuješ tvár zeme.“ - Žalm 104:29, 30. Žalm nás uisťuje, že Boh to môže urobiť - vzkriesiť mŕtvych ľudí k životu!

V knihe Nesmrteľnosť duše alebo vzkriesenie mŕtvych? píše francúzsky protestantský profesor Oscar Cullman: „Je radikálny rozdiel medzi kresťanským očakávaním vzkriesenia mŕtvych a gréckou vierou v nesmrteľnosť duše... Hoci kresťanstvo neskôr vytvorilo spojovací článok medzi týmito dvoma vierami a dnešný priemerný kresťan ich má dokonale popletené, nevidím dôvod skrývať, čo ja a väčšina učencov považujeme za pravdu... Život a myslenie Nového zákona úplne ovláda viera vo vzkriesenie... Celý človek, ktorý ja naozaj mŕtvy, je privedený späť k životu novým tvorivým činom Boha.“
Súhlasí Myslitel


3.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 10:04 avatar
"Všetky 4 evanjelia uvádzajú pri správe o smrti Pána na kríži formuláciu "... vypustil dušu" (Mat 27,50; Mar 15,37; Luk 23,46; Jn 19,30). Prečo by evanjelisti toto písali, keby duša po smrti umierala súčasne s telom? U Lukáša ešte tiež čítame, že Ježiš povedal: "Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha!". Prečo by svoju dušu porúčal Otcovi, keby ona mala zomrieť súčasne s telom?"
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pozri tiež "Život medzi smrťou a zmŕtvychvstaním": bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kresťanský (protestantský) filozof Dr. J. P. Moreland (2005) tiež uvádza, že podľa Biblie ľudská duša je nesmrteľná:
"Napríklad keď bol Ježiš na kríži, povedal zločincovi ukrižovanému vedľa neho, že bude s ním hneď po svojej smrti, ešte pred konečným vzkriesením tela. Ježiš popisoval telo a dušu ako dve oddelené entity, keď povedal: ,Nebojte sa tých, ktorí môžu zabiť telo, ale duši nemôžu uškodiť.' (Matúš 10:28) Apoštol Pavol zasa hovorí, že byť mimo te­la [po telesnej smrti] znamená byť pri Pánovi. (2. List Korinťanom 5:1-10)"


4.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 10:27 avatar
997 Čo znamená „vstať z mŕtvych“? Pri smrti, teda pri oddelení duše od tela, telo človeka podlieha rozkladu, kým jeho duša ide v ústrety Bohu, i keď ešte očakáva, že sa spojí so svojím osláveným telom. Boh vo svojej všemohúcnosti definitívne dá nášmu telu neporušiteľný život, keď ho mocou Ježišovho zmŕtvychvstania spojí s našou dušou. 
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 11:08 avatar
Ešte jedna súvislosť o vzkriesení:
1002 Ak je pravda, že nás Kristus vzkriesi „v posledný deň“, je pravda aj to, že sme už určitým spôsobom vzkriesení s Kristom. Veď vďaka Duchu Svätému je kresťanský život už tu na zemi účasťou na Kristovej smrti a na jeho zmŕtvychvstaní:
„S ním ste boli pochovaní v krste a v ňom ste boli s ním aj vzkriesení vierou v moc Boha, ktorý ho vzkriesil z mŕtvych… Ak ste teda s Kristom vstali z mŕtvych, hľadajte, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha“ (Kol 2,12;3,1).

1003 Veriaci, krstom zjednotení s Kristom, majú už skutočne účasť na nebeskom živote vzkrieseného Krista, ale tento život zostáva „s Kristom ukrytý v Bohu“ (Kol 3,3). „S ním nás [Boh] vzkriesil a daroval nám miesto v nebi v Kristovi Ježišovi“ (Ef 2,6).
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
w.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2019, 11:44 avatar
3 ad "Ježiš povedal: "Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha!". Prečo by svoju dušu porúčal Otcovi, keby ona mala zomrieť súčasne s telom?"

Nejako si preskočil z ducha na dušu. To sa mi nejako nevidí.


7.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 13:03 avatar
367 Niekedy sa duša rozlišuje od ducha. Napríklad svätý Pavol sa modlí, aby sa zachoval náš „duch neporušený a duša i telo bez úhony“ (1Sol 5,23), keď príde Pán. Cirkev učí, že toto rozlišovanie nezavádza do duše podvojnosť (dualitu). „Duch“ znamená, že človek je od svojho stvorenia zameraný na svoj nadprirodzený cieľ a že jeho duša je schopná byť bez vlastnej zásluhy pozdvihnutá do spoločenstva s Bohom.
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

363 Vo Svätom písme výraz duša často označuje ľudský život alebo celú ľudskú osobu. Ale označuje aj to, čo je v človeku najvnútornejšie a najcennejšie, čím je osobitnejšie Božím obrazom: „duša“ znamená duchovný princíp v človeku.
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Možno tam mal Astax1, ktorého som tam citoval, napísať: Prečo by svojho ducha porúčal Otcovi, keby on mal zomrieť súčasne s telom?" Je to formálny rozdiel, niečo ako keď si ľudia najprv pred diskusiou musia zadefinovať a zosúladiť pojmy, aby vedeli, čo majú daným slovom na mysli. Lebo jedno slovo môže mať viac významov, či už podobných alebo výrazne odlišných. Niekedy sa hovorí aj "duchovná duša".
"Ježiš popisoval telo a dušu ako dve oddelené entity, keď povedal: ,Nebojte sa tých, ktorí môžu zabiť telo, ale duši nemôžu uškodiť.' (Matúš 10:28) bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2019, 13:58 avatar
7. No ved práve, že duša a duch sú pre mňa dve rozdielne "veci". Ale ty v 3 to máš tak sformulované, že na základe vety, kde Ježiš hovorí o duchu, ty pokračuješ o duši - ako keby hovoril o duši. To mi príde nekorektné.

Ale na druhej strane uznávam, že katolíci odstránili ducha už v roku 869, takže človek vlastne nemá žiadneho ducha, iba dušu s nejakými duchovnými vlastnosťami.


16.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 15:39 avatar
8. Citát: "No ved práve, že duša a duch sú pre mňa dve rozdielne "veci"."

Odpoveď: Aký konkrétne je v tom pre teba rozdiel? Samozrejme, slovo duša (duch) môže mať dva významy, príp. i viac.

Citát: "Ale ty v 3 to máš tak sformulované, že na základe vety, kde Ježiš hovorí o duchu, ty pokračuješ o duši - ako keby hovoril o duši."

Odpoveď: "Ježiš popisoval telo a dušu ako dve oddelené entity, keď povedal: ,Nebojte sa tých, ktorí môžu zabiť telo, ale duši nemôžu uškodiť.' (Matúš 10:28)" bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Tu Ježiš hovorí o duši tak, že ide o inú entitu než telo. Zodpovedá vlastne "duchu" v určitom zmysle.
"Cirkev učí, že toto rozlišovanie [ducha a duše] nezavádza do duše podvojnosť (dualitu). „Duch“ znamená, že človek je od svojho stvorenia zameraný na svoj nadprirodzený cieľ a že jeho duša je schopná byť bez vlastnej zásluhy pozdvihnutá do spoločenstva s Bohom." www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Citát: "Ale na druhej strane uznávam, že katolíci odstránili ducha už v roku 869, takže človek vlastne nemá žiadneho ducha, iba dušu s nejakými duchovnými vlastnosťami."

Odpoveď: „Cirkev potvrdzuje ďalšiu existenciu a posmrtný život duchovného elementu, ktorý je obdarený vedomím a vôľou, takým spôsobom, že ľudské ,ja‘ trvá ďalej. Na vyjadrenie tohto elementu používa Cirkev slovo ,duša‘, ktoré je dobre známe zo Svätého písma a z Tradície. Hoci má v Biblii tento výraz rozličné významy, Cirkev sa domnieva, že niet nijakého dôvodu na zavrhnutie tohto pojmu, ba považuje za nevyhnutné mať slovný prostriedok na zdôvodnenie kresťanskej viery“ (List Kongregácie pre náuku viery o niektorých otázkach eschatológie, 17. 5. 1979)." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Teda duša v danom význame predstavuje "duchovný element, ktorý je obdarený vedomím a vôľou, takým spôsobom, že ľudské ,ja‘ trvá ďalej" (po smrti prirodzeného tela). Duša = duch v danom zmysle.

Možno v tomto zmysle Ježiš "porúča svojho ducha Otcovi" (Lukáš 23,45). "...začal pociťovať zármutok a úzkosť. Vtedy im povedal: Moja duša je smutná až na smrť." (Matúš 26,37-38)


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 4. 2019, 15:44 avatar
Napríklad duch doby, Zeitgeist.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Myslitel
   21. 4. 2019, 14:26 avatar
@3 - Biblii rozumie spravne ten, ktoreho porozumenie neodporuje ziadnej casti pisma. To plati aj pre mna tak isto ako pre kazdeho.
Ty vlastne tvrdis, ze Jezis nezomrel, lebo jeho duch stale zil. Mnoho katolikov si ani neuvedomuje k akej absurdnej viere vedie dogma o nesmrtelnosti duse.
Ta odporuje Biblickej nauke o dusi a o smrti.
Ta nauka ide takto:
1. Moj. 2:7 - Clovek pri stvoreni nedostal dusu, on sa stal zivou dusou po tom ako donho Boh vdychol dych zivota.
Boh varoval Adama, - zhresis a zomries. Neucil ho ze jeho dusa bude zit nadalej. To Satan tvrdil opak, - tvrdil ze Adam nezomrie, bude zit, otvoria sa mu oci a bude ako Boh.
Cize ked Ezekiel 18:4 pise, ze dusa ktora hresi zomrie, myslel tym, ze zomrie clovek, lebo clovek je tou dusou.
Tak isto Salamun v Knihe Mudrosti 12:7 pise ze clovek zomrie a duch, alebo dych zivota sa vrati naspat k Bohu, ktory ho dal. Ten Dych nie je osobou.
Salamun tomu tak rozumel, lebo v 9:5-6 v tej istej knihe napisal ze zivi vedia ze zomru, ale mrtvi nevedia nic. Nevedia ani nemaju nic, nemiluju ani nemaju nenavist, necitia absolutne nic. Su jednoducho mrtvi.

Jezis tomu rozumel tak isto, ked ucenikom povedal ze Lazar spi. Symbolicky. Neklamal, lebo z jeho pohladu ako stvoritela, kazdy mrtvi akoby len spal.

Preto, ked Jezis zomrel, aj on ako clovek naozaj zomrel.
Prestal existovat ako ziva bytost v akejkolvek forme.
V tom bola velkost jeho obety, nie akesi divadlo pri ktorom vlastne nezomrel, lebo jeho "dusa" akosi zila nadalej.
A v tom bolo jeho vzkriesenie jeho Otcom tak velmi vynimocne.
Jezis sam seba nevzkriesil, vzkriesil ho jeho Otec, lebo Jezis bol naozaj mrtvy.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 4. 2019, 14:30 avatar
Myslitel, aj ty klameš o biblii. Žiaden Satan, ale had. Had, ktorého potom boh potrestal tak, že sa bude plaziť. Predtým sa neplazil.


11.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2019, 14:34 avatar
10. Predsa by som len rozlišoval "klamať" od "mýliť sa". Klamať v plnom zmysle je podľa mňa vždy uvedomelý čin, kedy človek pozná pravdu ale vedome hovorí nepravdu.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 4. 2019, 14:35 avatar
Era, uveď za neho tých ďalších 10 mien, a mne bude už jedno, či a ako rozlišuješ nejaké slová.


13.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2019, 14:44 avatar
Lemmy, 12 celkovo beriem ako "preklep".


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 4. 2019, 14:45 avatar
Ber ako chceš, tvoja vec.


15.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2019, 15:03 avatar
14. Ďakujem za veľkodušnosť


19.
označiť príspevok

Myslitel
   21. 4. 2019, 17:45 avatar
@10 - Hoci Mojzisova kniha pise o hadovi, kazdy kto pozna Bibliu vie, ze had ktory zviedol Evu bol Satan. To je v sulade so zvyskom Biblie.
- Zjavenie 12:9 - velky drak, stary had, zvany diabol a Satan; zvadzajuci a klamuci cely obyvany svet ...
- Zjavenie 12:14-19 - had, drak a diabol, su to iste.
- Zjav. 20:2 - drak, ten stary had, ktorym je diabol a satan ....

- 1. Moj. 3:15 - Boh vravi hadovi - za to co si urobil, polozim nepriatelstvo medzi teba a zenu, medzi tvojim potomstvom a jej potomstvom; On ti rozdrti hlavu, ty mu poranis patu ...... (toto poranenie paty si pripominame kazdu Velku Noc. Rozdrvenie hadej hlavy ma este len prist).

Kto je to potomstvo diabla?
Mat. 3:7 - farizeji a saduceji (falosni ucitelia), vy potomstvo hadov ..
Mat 12:33-35 - Podla ovocia ich skutkov rozoznat generaciu diablovych hadov.
Mat 23:33; Luk. 3:7 - Hadi, potomci zmiji ...

Tvrdit ze pokusitelom Evy bol len had, je kratkozrake.


18.
označiť príspevok

Krištof
   21. 4. 2019, 16:46 avatar
9. Citát: "Ty vlastne tvrdis, ze Jezis nezomrel, lebo jeho duch stale zil."

Odpoveď: "(Ježiš im odpovedal A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta." (Jn 6,51) Teda Ježišovo telo, ktoré "dal za život sveta" (ľudí) po ukrižovaní bolo mŕtve, uložili ho do hrobu. V tomto zmysle určite zomrel. A potom bol aj telesne vzkriesený, takže takpovediac telo už nebolo v hrobe, hoci reč je o akejsi premene na oslávené nadprirodzené (duchovné) telo (1Kor 15,44). KKC 646: "Kristovo zmŕtvychvstanie nebolo návratom do pozemského života. ... Kristovo zmŕtvychvstanie je podstatne odlišné. On vo svojom vzkriesenom tele prechádza zo stavu smrti do iného života mimo času a priestoru. Ježišovo telo je pri vzkriesení naplnené mocou Ducha Svätého. Má účasť na Božom živote v stave svojej slávy, takže svätý Pavol môže o Kristovi povedať, že je „nebeským človekom“." [1Kor 15,47-48] www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Citát: "Clovek pri stvoreni nedostal dusu."

Odpoveď: "Tak znie výrok Hospodina, ktorý rozprestrel nebesá a založil zem, ktorý utvoril ducha v človeku." Zachariáš 12,1.

Citát: "Boh varoval Adama, - zhresis a zomries."

Odpoveď: Ide však o duchovné záležitosti. Boh je duchovnej povahy a človeka stvoril na svoj obraz, aby s ním mohol mať vzťah. Človek má teda okrem prirodzeného tela i duchovnú stránku. Smrť z hriechu znamená, že človek je duchovne oddelený či vzdialený od Boha (ako zdroja života). Jakubov list 1,15: "Potom žiadostivosť počne a porodí hriech a keď je hriech dokonaný, splodí smrť."
List Rimanom7,9: "Keď prišlo prikázanie, hriech ožil a ja som zomrel." - Je jasné, že tu sa nehovorí o takej smrti z hriechu, ktorá by bola prirodzenej povahy, ale duchovnej. Veď telesne Pavol po tom hriechu žil ďalej, no duchovne zomrel.

List Rimanom 6,23: "Lebo mzdou hriechu je smrť a darom Božej milosti je večný život v Ježišu Kristovi, našom Pánovi."
List Efezanom 4,22-23: "Zložte starého človeka podľa terajšieho života, rušiaceho sa v zlých, klamných žiadostiach, obnovte sa duchom svojej mysle a oblečte nového človeka, stvoreného podľa Boha v spravodlivosti a svätosti pravdy."
1. list Korinťanom 15,47-48: "Prvý človek je zo zeme, pozemský, druhý človek je z neba. Aký je ten pozemský, takí sú aj ostatní pozemskí; a aký je ten nebeský, takí sú aj ostatní nebeskí. A ako sme niesli podobu toho pozemského, tak budeme niesť aj podobu toho nebeského."
2. list Korinťanom 5, 17-19: "Preto ak je niekto v Kristovi, je novým stvorením. Staré veci pominuli, nastali nové. To všetko je z Boha, ktorý nás zmieril so sebou skrze Krista a dal nám službu zmierenia. Veď Boh v Kristovi zmieril svet so sebou."
- Teda reč je o duchovných veciach, nie prirodzených telesných. Tohoto duchovného sa týkala aj tá Adamova smrť z hriechu. Večný život sa teda tiež týka aj duchovných vecí. "Veď vďaka Duchu Svätému je kresťanský život už tu na zemi účasťou na Kristovej smrti a na jeho zmŕtvychvstaní:
„S ním ste boli pochovaní v krste a v ňom ste boli s ním aj vzkriesení vierou v moc Boha, ktorý ho vzkriesil z mŕtvych… Ak ste teda s Kristom vstali z mŕtvych, hľadajte, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha“ (Kol 2,12;3,1).
Veriaci, krstom zjednotení s Kristom, majú už skutočne účasť na nebeskom živote vzkrieseného Krista, ale tento život zostáva „s Kristom ukrytý v Bohu“ (Kol 3,3). „S ním nás [Boh] vzkriesil a daroval nám miesto v nebi v Kristovi Ježišovi“ (Ef 2,6).
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ján 7,38-39: "Ako hovorí Písmo: 'Prúdy živej vody budú tiecť z jeho vnútra.' To povedal o Duchu, ktorého mali prijať tí, čo v neho uveria. Duch totiž ešte nebol, lebo Ježiš ešte nebol oslávený." - Tento oživujúci (životodarný) Duch Svätý mal byť daný ľuďom potom, keď Ježiš prinesie výkupnú obetu, keď bude oslávený (čo sa krátko na to stalo). List Rimanom 2,3-4: "Veď zákon životodarného Ducha v Kristu Ježišovi ťa oslobodil od zákona hriechu a smrti." (Btw toto sa týka kresťanského krstu, keď je človek duchovne obnovený.) Rim 5,5: "A nádej nezahanbuje, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali."

Neskôr má byť človek vzkriesený aj telesne, hoci opäť: "Takisto v ňom „všetci vstanú z mŕtvych so svojím vlastným telom, ktoré majú teraz“, ale toto telo bude pretvorené na oslávené telo, na „telo duchovné“ (1Kor 15,44)" www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Krištof
   22. 4. 2019, 09:09 avatar
Ešte na doplnenie.
Citát: "Boh varoval Adama, - zhresis a zomries."

Odpoveď: Áno, Boh povedal Adamovi, že keď zhreší, zomrie. Avšak tou smrťou nebolo to, že by mal Adam zomrieť telesne a duševne v zmysle telesnej smrti a úplného zániku duše (ducha). Veď Adam a Eva žili telesne i duševne ďalej, keď zhrešili. Ale boli vyhnaní z Božej rajskej záhrady, boli oddelení od Boha, pokazili si s Božím Duchom vzťah, medzi nimi a Bohom vznikla vzdialenosť. To je tá duchovná smrť. Pochopiteľne, lebo je to celé o vzťahu medzi človekom a Bohom. Pôvodne mali s Bohom dobrý vzťah (v pekle nie je ten vzťah, skôr tá vzdialenosť) a Ježiš prišiel práve obnoviť a vybudovať vzťah človeka a Boha, na teraz i do večnosti.

List Rimanom 7,9: "Keď prišlo prikázanie, hriech ožil a ja som zomrel." - Aj Pavol po tom hriechu duchovne zomrel v tomto zmysle, hoci inak telesne a duševne žil ďalej.

List Kolosanom 2,12-13: "S ním ste boli pochovaní v krste a v ňom ste boli s ním aj vzkriesení vierou v moc Boha, ktorý ho vzkriesil z mŕtvych. Aj vás, čo ste boli mŕtvi v hriechoch a neobriezke svojho tela, oživil s ním a odpustil nám všetky hriechy." - Boli "mŕtvi v hriechoch", teda duchovne mŕtvi, vzdialení od Boha, hoci inak žili.
List Efezanom 2,1-6: "Tak (naplnil) aj vás, mŕtvych pre vlastné prestúpenie a hriechy, v ktorých ste kedysi žili primerane veku tohto sveta... obživil nás s Kristom, keď sme boli mŕtvi v prestúpeniach - veď milosťou ste spasení! - a spolu nás vzkriesil a spolu posadil v nebesiach v Kristovi Ježišovi." - Opäť tá téma, žili životom duchovne mŕtvych v uvedenom zmysle.
List Efezanom 2, 12-19: "No vy, čo ste boli kedysi vzdialení, stali ste sa teraz v Ježišovi Kristovi blízkymi skrze Kristovu krv... Veď skrze neho máme v jednom Duchu obaja prístup k Otcovi." - Tu sa hovorí o pohanoch, čo boli predtým vzdialení od Božieho spoločenstva a od Boha, ktorých však Kristus urobil blízkymi. Prečo boli vzdialení? Zrejme aj pre hriech (možno aj kultúrne etc.).
List Rimanom 5,14: "No smrť panovala od Adama až po Mojžiša aj nad tými, ktorí nespáchali priestupok podobný Adamovmu." - Smrť panovala nad ľuďmi už vtedy, keď ešte nebolo Mojžišovho zákona a teda ani hriechu proti tomuto Zákonu. Smrť panovala nad ľuďmi, ktorí boli telesne i duševne živí. A to tak, že išlo o ten druh smrti - duchovnej vo vzťahu k Bohu -, o ktorom tu hovorím, k čomu som uviedol aj tie ostatné biblické texty. "...aby tak, ako hriech začal vládnuť a viedol k smrti, ospravedlnením vládla milosť a viedla k večnému životu skrze Ježiša Krista, nášho Pána." (Rimanom 5,21) Veď aj ospravedlnenie, milosť a večný život veriaci majú sčasti alebo v danom zmysle už teraz na tomto svete, hoci ich prirodzené telo zomiera; podobne aj tá smrť panovala u "živých" ľudí.
Preto niekedy "odporcovia" vyčítajú, že 'veď Adam zjavne nezomrel v ten deň, keď zhrešil' - lebo nevidia (nechápu) tento aspekt. Nemajú toto poznanie, pokým ho nespoznajú, pokým ich Duch Svätý neosvieti


24.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   22. 4. 2019, 09:16 avatar
Moj syn je adam a kto je tu boh ze si trufa hovorit ze ked zhresi zomrie ?


57.
označiť príspevok

Ectasy muž
   23. 4. 2019, 15:23 avatar
To su naivne blaboly. Biblia je falosna zalezitost, vymyslene myty a povery


58.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 15:25 avatar
Povery, v preklade sily. Pover = sila.


66.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 4. 2019, 21:14 avatar
9-
tak taký účelový konštrukt som už dávno nečítal.
Súhlasí Osvietený


67.
označiť príspevok

djjaro muž
   23. 4. 2019, 21:22 avatar
preco si myslis ze je to konstrukt66


69.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 4. 2019, 21:54 avatar
67-
Tvoje slová o Ježišovej smrti, či smrti jeho duše aj so všetkými účelovými citátmi z cca 2000 stranovej Biblie je zavádzaním - je to konštrukt.
Človek ako sa stal človekom, vrátane Ježiša, keď brebral na seba telesnú podobu človeka sa stal v prvom rade duchovnou bytosťou s ambíciou ducha na obraz Boha a s ambíciou večnej duchovnej existencie.
Nebudem rozoberať duše smerujúce do zatratenia.
Zomiera len telo a duša - duchovno človeka zostáva a je večné ak smeruje k Bohu. ("Ja som cesta, pravda a život." " Keď budeš piť z vody, ktorú ti ja dám, budeš žiť večne....."
Telo človeka je produktom ducha a teda z vôle ducha je možné kedykoľvek vytvoriť aj telo (načo by však takú materiálnu obmedzenosť vytváral?).
Že tomu tak je, sa dnes a denne potvrdzuje.
Keď telo zomrie, zomiera s ním aj jeho schopnosť TELA si čokoľvek uvedomovať.
Nezomiera však človek v duchovnej oblasti - naopak vedomie človeka prechádza do oblasti - Nevedomia, ktorú si ako telesná bytosť neuvedomoval, ale ktorá tu bola, je počas telesného života a pretrváva aj po smrti teľa.
Je to na veľmi dlhý výklad.
Viď napr. hlbinnú a analytickú psychológiu, či psychológiu ľudského Nevedomia.


70.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 4. 2019, 06:29 avatar
aj tvoj vyklad aj vyklad toho ludskeho nevedomia je konstrukt?


71.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 4. 2019, 06:40 avatar
neboli to moje slova,
len ma zaujimala odpoved,,,
kazdy hlada sposobom aky je mu v tej chvili najlepsi pre pochopenie Slova
nie vsak kazdemu je dane vniknut do slova a uzriet tajomstvo skryte od vekov,
kto si mysli ze nieco vie a pochopil
znamena ze este nepochopil tak ako by mal pochopit


74.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 4. 2019, 18:50 avatar
71-
nemám problém súhlasiť s tým, čo si napísal.
Osobne som však začal zastávať názor (po tom čo sa ako koníčku cca 6 rokov venujem hlbšie tejto oblasti), že veda a viera smerujú k zjednoteniu.
Na jednej strane je tragédiou kresťanských náboženstiev, že po odchode Krista, zostali na vtedajšej pozícii zabetónovaní a miesto toho, aby Kristovo posolstvo aplikovali na zvyšujúcu sa sociokultúrnu úroveň ľudstva, zotrvávajú na úrovni vtedajšej. Dôsledkom toho je, že náboženstvá vrátane môjho katolíckeho sú pre inteligentnú nastupujúcu generáciu brzdou a stávajú sa tmárskymi. Pritom samotné Kristove slová dobu predbiehajú, ale ich aplikácia je katastrofou a ukážkou je napr. postoj cirkvi k Bezákovi, ktorého odstavili aj preto, že ako Kristus, tak aj on, navštevoval chorú mládež a staval sa populárnym.
Citujem: "Ak sa mýtus (o pôvode sveta Božím stvorením) nerozvíja, tak hynie."
Na druhej strane je tragédia vedeckého poznávania, ktoré začalo schádzať z cesty komplexného poznávania súcna v 17 storočí vďaka René Descartes - Cartesius, ktorý t.z.v. karteziánskym rezom zaviedol názor, že je možné skúmať oddelene hmotu, ľudského ducha a Boha. Poznania v prírodných vedách najmä Newtonové zákony a tiež ľahko pochopiteľná aj prváčikmi na základnej - Darwinova evolučná hypotéza urobili svoje pre vznik ateizmu a človek nadobudol presvedčenie, že keď chápe hmotu, tak chápe aj ducha a myslí si, že nad ním čo ho presahuje už nič neexistuje.
Chvála Bohu, vedecké poznávanie redukované iba na prírodné vedy dospieva pomaly, ale isto ku svojmu záveru a ne jeho konci je - bude prechod do poznávania duchovna, ktoré hmotu predchádza - bolo tu skorej ako hmota a bude tu aj keď hmota prestane existovať.
Vedz, že poznania v psychológii ako som minule naznačil, ale aj poznania v kvantovej fyzike , ale aj v iných disciplínach sa približujú a dôjdu k jednote.
Tvoju poslednú myšlienku tiež beriem, aj keď ju chápem trošku odlišne - tak, ako ju prezentoval K.R. Popper - (parafrázujem) Pravda je pre človeka nedosiahnuteľná, ale podstatné je sa k nej približovať.
Pre mňa je Boh reálna duchovná bytosť - Pôvodca všetko objímajúci, tvoriaci - organizujúci, bez ktorého sa s odpustením ani nevy.erieme a netreba z neho robiť bytosť nadprirodzenú, ako o tom káže oficiálna cirkevná hierarchia.

Zastávam názor vyslovený Jungom záverom rozboru ľudského svedomia:
".....Naše uctívání Boha a náš vztah k Bohu se již nebudou vyjadřovat ve vypočítavém velebení neprobádaného Krále nebo v dětských modlitbách k milujícímu Otci, nýbrž v zodpovědně prožívaném životě a v naplňování božské vůle."


86.
označiť príspevok

djjaro muž
   25. 4. 2019, 12:10 avatar
noo, s tymto prispevkom si sa dostal az k Bozej vôli ,,,,
pekné,,,


133.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:02 avatar
"Zomiera len telo a duša - duchovno človeka zostáva a je večné ak smeruje k Bohu."Mt 10,28
Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu, i telo zahubiť v pekle.

Podľa biblie píšeš blud. Áno duša môže zomrieť keď ide do zatratenia. Ale spasením duša neozmrie.
Jk 5,20
nech vie, že ten, kto vráti hriešnika z jeho bludnej cesty, zachráni jeho dušu od smrti a zakryje množstvo hriechov.


134.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



137.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:08 avatar
F=G.m1.m2/r^2- ty si sa už istotne mnohokrát reinkarnoval , tak mi to porozprávaj, ale nehovor z bezvedomia to je ešte ďaleko na ceste k reinkarnácii.


140.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



142.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:13 avatar
140, aj ty si sa plietol ked si zacinal,,, 


144.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



146.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:17 avatar
144, nespamujem,
vidis spam?,
a spravaj sa privetivejsie k ludom,
nebud ako skajka,,,


138.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:10 avatar
To je jedno ako smrť definuješ. Ja tu skôr píšem o spasených ľuďoch a teda že duša spaseného nezomiera. On písal že aj duša zomiera, že len duch ostáva.


141.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



145.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:15 avatar
141, co je podla teba smrt,
aky ma vyznam pre teba,,?


147.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



149.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:20 avatar
ved som sa len pytal,
nevies odpovedat?


148.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:18 avatar
Nehovorím že to je jedno. V zmysle či duša skončí v pekle alebo bude večne zatratená bez vedomia. Ale že je to jedno, v zmysle že nerozoberal som pojem smrť, ale to, že duša spaseného nezomiera. A ohľadom toho či duša zatrateného zomiera, alebo nie tak to už nech si každý vyloží ako chce, Či mu Boh dal, alebo nedal tú vedomosť oˇhľadom toho. A Čo sa týka viery, ja verím stále v Boha. Len ma štve, že nepoznám pravdu.


151.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



153.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:30 avatar
Z dvoch veršov.   Ale v písme nájdeš aj iné
Súhlasí djjaro


155.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:30 avatar
Význami.


161.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:35 avatar
Ja ti môžem pridať dva verše, ktoré poukazujú, že Ježiš nie je Boh. A ostatné, ktoré píšú opak, jednoduchu budem ignorovať.


162.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



166.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:39 avatar
Všade máš nejaké verše, ktoré si môžeš vyložiť rôzne. Preto je tu cz 30 000 kresťanských denominácií. Niektorý verš, či kontext chápu tak a iní inak. Niektorí doslovne, iní ako podobenstvo, či nejaký symbol a podobne.


173.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



177.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:47 avatar
Čiže aby som sa stal kresťanom potrebujem znalosť gréčtiny? 


180.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



193.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:54 avatar
F=G.m1.m2/r^2 - si neskutočný magor a nesúvisle tu táraš hovadiny , len dúfam , že ti tá teóma nebaští. Smrť nepochopíš keď už nežiješ a nepoznáš keď žiješ. Sú však hraničné situácie keď si veľmi blízko smrti a malo by ti to stačiť.


195.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



202.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:02 avatar
To mi je jasné. 


205.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



181.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 5. 2019, 16:49 avatar
177. To záleží na tom, kto chceš, aby ťa nazýval kresťanom


183.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



186.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



190.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:52 avatar
Joj, az zabolelo,,,
izak ,


188.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 5. 2019, 16:51 avatar
Lebo ak chceš, aby ťa kresťanom nazýval fotón, tak stačí, ak vstúpiš do spoločenstva, ktoré fotón uznáva za kresťanské. A nemusíš sa ani grécky učiť
Súhlasí djjaro


194.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



197.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 5. 2019, 16:57 avatar
V akej sekte sú to tí tzv. kresťania ?


200.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



211.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 17:08 avatar
Izak a mna debila djjara miluješ?200


201.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 17:01 avatar
v kazdej,


207.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:06 avatar
Ja to nepotrebujem aby ma niekto nazýval kresťanom. Dôležité je čo máš v srdci a nie aký sa zdáš byť iným ľuďom.  
Súhlasí djjaro


212.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



154.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 16:30 avatar
tak sa podla toho aj spravaj,
bo ci zivot na hriech
ci smrt pre hriech,
ps debil,


299.
označiť príspevok

Krištof
   2. 5. 2019, 21:44 avatar
151. Vidím to podobne. Niečo som už v tejto téme k tomu naznačil.
Podľa Biblie sa zdá, že duchovná duša, ktorá sa po smrti fyzického tela dostane do pekla, "zomiera" v akomsi duchovnom zmysle: stráca vzťah s Bohom, trpí a pod. Viď napr. podobenstvo o boháčovi a Lazarovi: Lk 16,19-31. Dotyčný sa dostal do pekla, pričom stav, v ktorom tam bol, ktorý tam prežíval, sa dá nazvať i smrťou alebo mŕtvym stavom v tomto zmysle, hoci vlastne "žil", cítil, vnímal... Pavol v Rimanom 2,5-10 píše: "...keď sa zjaví spravodlivý Boží súd. On odplatí každému podľa jeho skutkov: večným životom tým, čo vytrvalosťou v dobrých skutkoch hľadajú slávu, česť a nesmrteľnosť; hnevom a rozhorčením tým, čo tvrdošijne odporujú pravde a oddávajú sa neprávosti. Súženie a úzkosť doľahnú na každého človeka, ktorý pácha zlo, najprv na Žida, potom na Gréka, ale sláva, česť a pokoj čakajú každého, kto koná dobro, najprv Žida, potom Gréka." - Teda "dobrí" dostanú večný život, a "zlí" logicky opak toho - smrť - čiže "súženie a úzkosť". To aj zodpovedá tomu spomínanému podobenstvu.

Druhý list Korinťanom 5,10:
"Veď sa všetci musíme ukázať pred Kristovou súdnou stolicou, aby každý dostal odplatu za to, čo konal, kým bol v tele, či už dobré a či zlé." - Teda duša (duch) človeka po smrti prirodzeného tela musí dostať odmenu alebo odplatu za to, čo robila, keď bola ešte v tom tele na tomto svete.

"Ten výraz „v pekle“ je v gréčtine peklo – hádes. V Evanjeliu podľa Matúša môžeme čítať:
Matúš 23:33 Hadi! Plemä vreteníc, ako by ste vy utiekli odsúdeniu do pekla?!
Tu výraz „do pekla“ je v gréčtine peklo – gehenna. Ďalej sa dočítame v liste od Petra:
2 Peter 2:4 Lebo ak Bôh neušetril anjelov, ktorí zhrešili, ale ich v reťaziach mrákoty uvrhnul do podsvetného žalára a strážených vydal súdu. 
A na tomto mieste „uvrhnul do podsvetného žalára“ je v gréčtine použité sloveso "tartaroó". Ako výraz, ktorý predstavuje v klasickej gréčtine miesto večného trestu, ale v tomto prípade označuje miesto trestu pre padlých anjelov." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Vidíme aj tu, že odsúdení v pekle nie sú mŕtvi v zmysle zániku duše, ale skôr v tom zmysle, že neprežívajú Božiu milosť, radosť, nebo, sú mimo pôsobenia oživujúceho Božieho Ducha, vo väzení atď.
Na druhej strane s nikým by som sa o tom "nedohadoval". Povedal by som svoj názor, možno "názor" Biblie a ostatné by som už nechal na danom človeku


156.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:31 avatar
t-e-ó-m-a- netráp sa kvôli pravde pre teba je viera dôležitejšia nemôžeš mať všetko . Tak ako sa spieva : kto chce mať múzy, utrie si fúzy a stratí slečnu. Pre teba to asi nebude príliš jasné, ale opýtaj sa Osvieteného on ti to vysvetlí.


135.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:06 avatar
t-e-ó-m-a- je to trochu inakšie. V tom súhlasím, že zomiera telo. No ostáva spoločenské vedomie ako hodnota v ľudskej skúsenosti pre budúce generácie. To ty ideš po bludných cestách. Ľudská skúsenosť a poznanie ti nič nehovorí. Keby sme sa spoliehali na Boha , maly by si napr. aj toto PC do ktorého trieskaš nezmysly, allebo mobil, a.t.ď.?


136.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



139.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:11 avatar
F=G.m1.m2/r^2- budeš sa diviť , ale ja som celý život nedal veľmi na to čím ma chceli zmagoriť a nie len komunisti. Ja mám jasný názor nezaťažený straníckymi floskulami, čo o tebe sa povedať nedá, lebo tvoj e najhlbšie poznanie sú bosé nohy a hlavy ti je nanič.


143.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



150.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 16:21 avatar
Každý komunista mal iba jeden dôvod prečo byť komunistom . Aby mal pocit že bude mať výhody . Žiaden iný dôvod neexistoval.
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


152.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



157.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



158.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:33 avatar
Tak výhody máš v každom režime pokiaľ si ich stúpenec.


159.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



163.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:37 avatar
Keď si šikovný. Ale nešikovní ľudia majú určité výhody, ktoré by ak by neboli stúpencami toho či toho režimu, tak by nemali také výhody ako napríklad šikovní ľudia.


167.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



172.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:45 avatar
Never tomu magorovi. ĆLOVEK JE súčasťou spoločnosti a keď sa nedokážeš zaradiť potom je problém. Aj vodcovia v dávnej minulosti museli pochopiť čo si žiada spoločnosť a nájsť pre nich cestu. Tak to funguje.


178.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



184.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:50 avatar
Práveže nie. Ak sa napríklad nejaká strana stane vládnucov, podosádza na najvyššie posty svojich. Teda tých, ktorí sú v tej strane.

Preto aj keď sa mení vláda, tak drvivú väčšinu ľudí, ktorí niekde zastávajú vyššie posty vymenia iní, ktorí sú v tej strane.


189.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



168.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:40 avatar
t-e-ó-m-a Tých menej šikovných je na svete asi viac. Čo s nimi urobíme? Ale ako sa pokonajú tí zostávajúci šikovní? Ja ti to poviem. Zase niekto ukáže prstom: Jasné?


171.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:44 avatar
Tak šikovní majú v totalitnom režime smolu.


176.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:46 avatar
Ja som počúval stále ako v totalite sa majú dobre len tí šikovní. Asi je treba si vyjasniť pojmy.


164.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:38 avatar
F=G.m1.m2/r^2- jasné, žiješ sám na ostrove, a nikomu nič nedľžiš , hlaVNE JE MAť PLNý BACHOR. nA čO MYSLELI Tí čO BOJOVALI PROTI FAšIZMU? nIE AKO mIKLOšKO PRI PETROLEJKE , čERVENOM VíNE A šUNčIčKE?


170.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



185.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:50 avatar
F=G.m1.m2/r^2 - len sa nediv chlapče, nikdy v živote som neskuvíňal , ani nežobronil, všetko som dokázal vlastnou prácou a aj dnes môžem byť hrdý na to čo som postavil, aj keď to bolo pre "komunistov" čo nakoniec sprivatizovali demokratickým spôsobom najväčší zlodeji akých som kedy videl.


191.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



179.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 5. 2019, 16:47 avatar
159. Ilúzia.


182.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



235.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 5. 2019, 17:35 avatar
v tvojom by som sa staral o 211.


174.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:46 avatar
To isto nie je pravda. Niektorí určite boli komunistami z presvedčenia.


160.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 16:35 avatar
F=G.m1.m2/r^2- nebol si náhodou v KSS? Máš to také jasné, že ma to udivuje.


165.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



169.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 5. 2019, 16:41 avatar
Ty antikresťanský odpad si plný nenávisti


175.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



187.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 5. 2019, 16:51 avatar
Antikresťanský odpad a ešte chorý paranoik ktorý má v hlave len Putina


192.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



198.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 5. 2019, 16:57 avatar
Ty chorý paranoidný trol ho stále spomínaš


204.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



206.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 5. 2019, 17:06 avatar
Kde je tam chorý paranoik spomínaný Putin ? Len to, že americkí imperialisti majú po chlebe


210.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



196.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 16:57 avatar
Mne príjde Putin sympatický. 
Určite viac ako napríklad Merkelová. 


199.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



214.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:09 avatar
To je logické t-e-ó-m-a . Kedže si teplý


221.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:18 avatar
Keby som bol teplý, určite by sa mi nepáčil Putin. Ale skôr Ricky Martin.  


225.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:22 avatar
No tak vidíš máš svojho favorita . Keď sa však máš rozhodnuť medzi ženou a mužom priťahuje ťa dedo Putin


230.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:30 avatar
Keby som sa mal rozhodnúť, či žiť na opustenom ostrove s Putinom, alebo Merkelovou tak radšej by som žil s Merkelovou.  
Predsa len žena je žena. 


231.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:32 avatar
Aj nakojí ale po Nemecky viem lepšie ako rusky . Ale nemá jadrove zbrane to by mi chýbalo


242.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:49 avatar
Jadrové zbrane má aj USA.  


244.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:52 avatar
Som si myslel že píšeme o Merkelovej a Putinovi . A to som si myslel , že prezident Nemecka je Frank-Walter Steinmeier a nie Merkelová .


246.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 18:05 avatar
Vieš že veľa ľudí ani nevie kto je a ako vyzerá nemecký prezident? Merkelová má moc. Prezident je len bábka. 
Súhlasí havran


203.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 17:04 avatar
F=G.m1.m2/r^2- teda kým smemy budovali, ty si poctivo búral. Mohlo byť dobre. Som ti vďačný za tvoju úprimnosť, Len mi povedz čo dobrého vieš robiť teraz. Nevieš sa zzastaviť a chceš stále rozbíjať. TERAZ SI SA UKáZAL V PLNEJ NAHOTE AKY SI TY PRIMITíV. Samozrejme že chápem tvoje postoje a nemusím ti hovoriť ako chápem prostredie v ktorom si vyrástal a stvorilo ťa. skrátka úbožiak. Myslím, že by si bol dobrý kandidát na diktátora. Ech n keby si tak mohol. Čo? A ty ideš niečo vytýkať ľuďom čo poctivo pracovali a budovali vlasť hoc i v socializne? KOTISKO!


208.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:06 avatar
havran neblazni     Čo si ty budoval ??? Šaškoval si po bezerplacoch a udaval ludí     

Zdá sa že na západe nevybudovali vôbec nič lebo tam nemali tých zlatých komunistov čo šafarili v znarodnených podnikoch ako Maduro                    

Na takeho trabanta bolo treba budovateľov jak hovado    


247.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 18:57 avatar
208 , naraz súhlas  


209.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



213.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:09 avatar
Zaujímavé, že keď sa spýtaš hoc ktorého starého človeka, tak ti povie, že za komunizmu sa žilo lepšie.  


215.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:10 avatar
To znamená že nie som starý i keď si komunizmus živo pamätám . Len sa to nepýtaj mojej máti lebo ti dá päsťou    


219.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:13 avatar
Ja píšem z rozprávania starých ľudí. A 99% z nich povedali že za komunizmu sa žilo lepšie a ľudia sa k sebe lepšie správali ako teraz.


223.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:20 avatar
Nie je to cez 100 % ???    a aj ti povedali v čom sa žilo lepšie ? Cestovanie či tovarová dostupnosť či lacnejšie bolo či v čom ? Čo bolo lepšie stačí jediná vec . D


227.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:25 avatar
Prečítaj si príspevok 21. A ja som komunizmus nezažil. Takže ja do toho nemám čo kecať. Mne vyhovuje demokracia aká je. Aj keď aj tá má svoje výhody a nevýhody. Teda je to kapitalistická demokracia. Nie demokracia akú si predstavujem ja. 
Ale tak aj tak som spokojný ako tak. 


228.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:25 avatar
Oprava príspevok 217.


233.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:34 avatar
t-e-ó-m-a ja som tiež nezažil upalovanie vedcov a bosoriek ani fašizmus ale určitý historický fakt existuje .

Preto som sa na tie výhody opýtal ked to 99 % chvali či ti nahodou neprezradili tú dobrotu že by som sa podučil


239.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:43 avatar
Oni hovorili ako sa žilo im. Že každý mal prácu, kde bývať, ľudia sa k sebe dobre správali, rodiny sa navštevovali, a že najhoršie bolo za Stalina, vtedy bolo zle, no 70, 80 roky boli super.


243.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:50 avatar
t-e-ó-m-a ja nemám znalosť že by rodiny mali zakázane sa navštevovať . Samozrejme každé desaťročie malo svoje špecifiká i okupácia a následna normalizacia v rokoch 70 ako i volnejšie roky 80 stali za hovno .
Stalin zdochol v marci 1953 čiže veľkého Stalinizmu sa asi v ČSSR nedožili z porebu prišlo zle množstvu súdruhov i súdruha Gotwalda natiahlo náhodou .

Stavím sa že konkretne si nespomenu čo to bolo to dobré .

Každopadne asi ti zabudli povedať že na dedinach vela ludí pracovalo v JRD polovica ľudí sedela v zime doma bez koruny .

Kde pracovali vekslaci , prevádzači , šmelinári , prostitutky , škrupinkari atd ti asi nepovedali . Prezradím ti že nikde  


250.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:34 avatar
Ale v pohode. Ja sa z tebou nenaťahujem. Len píšem čo som počul.  
To je všetko.  


216.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



217.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:11 avatar
Že zlé obdobie bolo hlavne za prísnej ruky Stalina, ale potom že bolo skvele. Každý mal prácu, mal čo jesť, kde bývať, bol lepší život. Ľudia sa k sebe chovali lepšie. Viac si pomáhali, rodiny sa stále stretávali.


218.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   2. 5. 2019, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



220.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:15 avatar
Ja neviem ktorí boli na dôchodku a ktorí z nich nie. Len píšem čo mi hovoria ľudia. A nie len starí. Ale aj terajší 40tnici.


222.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:18 avatar
t-e-ó-m-a čím si vysvetluješ že ľudia píšeš všetci sú spokojný s komunistickou diktaturou a vo voľbách dlhodobo komunistická strana nezískala ani 1 % hlasov ???

Nejaký druh masochizmu či ???


224.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:21 avatar
Ja si to nijako nevysvetľujem. Len píšem čo počujem.  
Každý vie že komunizmus už nikdy nebude tak načo ich voliť?  


226.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:23 avatar
Prečo by nebol ? Veď komunizmus a komunisticku stranu môžeš voliť . Dokonca ani nie povinne .

Majú presne ten program ako spred roku 1989 .

Treba im dať hlas ked ich 99 % miluje     


229.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:27 avatar
Ja neviem prečo ich nevolia.  
Zrejme majú pocit, že už by to nebolo ako predtým. 


232.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:32 avatar
A nemysli si že som nejaký Rusofil. Ja mám Ameriku radšej ako Rusko.  
Keby som si mal vybrať kde žiť, radšej v USA.


234.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:35 avatar
A stále si to predstavujem. Ja, harlejka, moja vysnívaná žena,USA, proste krása.


236.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:37 avatar
Alebo ja, moja žena, charger rt, USA, nejaký pekný song. Ako brázdime highway. 


237.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:38 avatar
t-e-ó-m-a ja by som si vybral Slovensko . Našťastie tak ako donútilo NKVD 120 000 spoluobčanov makať v gulagoch ma nikto nenuti ani do USA odchádzať nemusím . Ja si myslím , že najlepšie miesto na život je europska unia ba dokonca to dokazuje skoro každý výskum a prieskum na svete . V amerike je fajn ak hraš hokej napríklad zarobíš 20 milionov dolárov ročne nie 20 000 ako u nás . Ale ani v USA nie je lepší život ako v EU .


238.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:41 avatar
Viem že tam nie je lepší život, ale strašne sa mi páči Amerika.


240.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:44 avatar
Je to každého vec. Žiješ v demokratickej krajine a tak nemusíš ani do ameriky utekať cez ohavný elektrický kotrec s vedomím že ťa nejaký uvedomelý súdruh odbachne . Vycestovať do USA môžeš slobodne . Letenky tiež nie sú v pomere k platom utopické tak treba ísť pozrieť sa a budeš v obraze . Je lepšie raz vidieť ako 1000 x počuť . Ja som komunizmus zažil a veľmi ale veľmi dobre si ho pamätám . Ak ti bude málo lietadlá lietaju aj do Ruska a hned to môžeš porovnať .


241.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 17:47 avatar
Tak to áno. To je výhoda demokracie ideš kam chceš.  


245.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 17:53 avatar
Výhoda komunizmu bola , že si žil síce v elektrickom koterci ale kam pôjdeš či do gulagu alebo Jachymova rozhodli súdruhovia za teba . Odpadala ti tak nerozhodnosť


248.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 18:59 avatar
213. zaujimave ze komunisti maju 0,00% pretoze ich nikto dvadsat rokov nevoli  
Súhlasí Lemmy


249.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 19:06 avatar
Udajne preto ich ľudia nevolia lebo 99 % ich miluje písal t-e-ó-m-a .
Súhlasí Scarletta


251.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:35 avatar
Tak tí čo by volili komunistov volia smer.  


252.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:41 avatar
A predstav si, že ľudia, ktorí majú volebné právo od 18 do cca 35 rokov komunizmus ani nezažilo. Tak samozrejme že nebudú voliť komunistov. Sú to už iní moderní ľudia, ktorí vyrastali v demokracii.


253.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:47 avatar
A terajší 40-50tnici, prevažne študenti a mladí pracujúci ľudia chceli zmenu. Kedže ani nevedeli čo prinesie západ. Z vidiny lepšieho života štrngali kľúčami. Ale keď sa spýtaš 40-50 tnikov tak mnohí z nich hovoria že spravili chybu.


254.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 19:49 avatar
253. dobre ze spravili chybu , inak by sme tu teraz nevypisovali


256.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:53 avatar
To áno. Ale tak koľko ľudí žije na hranici chudoby. Musia chodiť pracovať na západ aby ako tak uživili rodinu aby žila v dôstojných podmienkach. A tak rodina nie je to čo bývala. Väčšinu času sa ani nevidia. A tí čo zostali na SK živoria. Nevravím že všetci,ale je ich dosť. Práca na slovensku je. Ale uživ rodinu z minimálnej mzdy. To je na hlavu.


258.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 20:00 avatar
256. teoma, a preco na tom zapade maju ludia vyssiu zivotnu uroven ? aj bez styridsat rokov komunizmu .aj bez toho aby mali krajinu styridsat rokov obtiahnutu elektr. drotom asi to nebude systemom, asi to bude akych (ne) schopnych politikov si za posledne dve dekady volia slovaci do vlady . to je na hlavu


262.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 5. 2019, 20:09 avatar
258. To súvisí s vyššou priemernou úrovňou ich vedomia.


265.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:13 avatar
Problém je že nie je koho voliť. Preto. Slováci sú divní národ. Sklonia hlavu a je to. A to politici dobre vedia. Keby naši politici vládnu vo Francúzsku tak by dlho nevládli. Boli by tam také protesty že by dlho pri moci neboli.  


270.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:27 avatar
t-e-ó-m-a tak prečo nejdeš rozbíjať výklady , zapalovať auta a popolnice hadzať kamene ??? Možno by si sa mal lepšie


275.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:35 avatar
Lebo nie som neandertálec. Stačí, keby sa ľudia spojili vyšli do ulíc a presadili si svoje. Bez násilia. Keby vyšlo do ulíc milión dva milióny ľudí, tak by si videl ako by sa vláde stiahla riť.  


283.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:43 avatar
V uliciach sa násilím presadzuje požiadavka len v totalitáh .

V demokracii máme na to slobodné voľby .

Bolo by dosť divné keby 2 000 000 voličov išli protestovať proti stranám a hnutiam ktoré si zvolili    


289.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:54 avatar
Čiže majdan na Ukrajine bola vlastne totalitná praktika?

Ono najhoršie na tom je že nie je koho voliť. Hoc by si zvolil hocikoho, nebude na slovensku lepšie.

A prečo by to bolo divné? Ľudia im dali dôveru, a oni sa im vysmiali do xichtu.


291.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:58 avatar
t-e-ó-m-a nie naopak .

Majdan na Ukrajine bol dôsledok skorumpovaneho konania Janukoviča ktorý v područí ruska zamietol pristupove konanie s EU .

Ukrajinec tiež vidí ako žijú ľudia v EU a v Rusku a vidí kam utiekli Estonci , Lotyši či Litva .

Ukrajinec tiež chce žiť ako človek .

O tom bol majdan

Na Slovensku je čo zlepšovať . Zaleží s kým sa chceš porovnávať či s Moldavskom , Ukrajinou alebo najvyspelejšími krajinami sveta .

Slovak sa nikdy lepšie nemal ako dnes a to po všetkých strankach .


293.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 21:01 avatar
Len si predstav, že by sme mali vládu, ktorá by chcela len dobro pre ľudí. Nerozkrádala by štát. Vieš ako by sme sa mali lepšie?


296.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 21:09 avatar
Keby sme tu mali vládu ktorej by predsedal sám mýtický Ježiš našli by sa státisíce ľudí , ktorí by na Ježiša pluvali a kričali že je zlodej .

Ak je niekto označený za zlodeja mala by mu vina byť dokázana nie naopak .

Ľudia sa utvrdzuju že sú všade zlodeji . Čím väčší zlodej tým pevnejšia viera v zlodejov .


297.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 21:13 avatar
Mala by mu byť vina dokázaná. Tak je to smiešne. Kedže vláda si môže robiť čo chce a je jasné, že všetko sa hneď zametá pod koberec.


298.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 21:14 avatar
Skutok sa nestal.


292.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:58 avatar
ˇUplne by stačilo keby ľudia vyšli do ulíc ako v 89.


294.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 21:02 avatar
t-e-ó-m-a inak sa nedalo v roku 1989 iba v uliciach lebo volby prakticky nenexistovali bola jedna totalitna stana ktorej na vítazstvo stačilo 0 hlasov kedže mala svoju moc uzurpovanu v ustave .

Čo by dnes požadoval dav ? Slobodne voľby ??? Veď ich máme .


295.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 21:06 avatar
Lenže ľud ich volil, pretože im niečo sľúbili. A keď to nedodržia, tak v podstate sa vysmiali ľudu do očí. A tak by ľudia vyšli do ulíc a dali by najavo, že nedodržanie sľubov nestrpia. Nastali by protesty a hneď ďalšie voľby. A ďalšia vláda už by nebola taká ako predtým. Lebo by vedela, že ľudia to len tak nenechajú. Ale teraz politici vedia, že ľudia nič nespravia a tak si robia čo chcú.


255.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 19:52 avatar
t-e-ó-m-a veď si písal 99 %

Mohli sme mať krásny socík dodnes ako vo venezuele alebo severnej koreii .    

Ešte aj elektrický koterec nám zrušili .

Bola to chyba
Súhlasí Scarletta


257.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 19:55 avatar
Pochybujem že v dnešnej dobe by bol komunizmus taký úplne strašný. Veď už v 80 rokoch komunizmus povoľoval viac a viac. Teraz by to bolo niečo medzi demokraciou a komunizmom.  


259.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 20:02 avatar
257. ajééé , ja som skor citala v archivnej tlaci ze zdrazoval viac a viac


260.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:07 avatar
A určite aj demokracia v podobe akú má dnes tu nebude naveky.

Nahradí ju nejaká vylepšená forma demokracie. Snáď lepšia.
Ako povedal Winston Churchil
„V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli.“

„Liberální demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký znám. Až na to, že neexistuje žádný lepší.“ — Winston Churchill

Myslím si, že aj demokracia sa môže v určitých uhloch zlepšiť. V tomto stave aká je nie je dokonalá. Môj názor je že pravá demokracia bude vtedy, keď sa bude mať ľudstvo lepšie. Ale tak to by sa museli zmeniť zmýšľanie ľudstva ako takého. A myslím si, že najlepšia demokracia tu bude vtedy, keď vlády budú myslieť na ľudí a nebudú rozkrádať svoje štáty a dajú ľuďom šancu na lepší život. Niektoré krajiny k tomu majú už dosť blízko.
Súhlasí havran


264.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 20:11 avatar
260. v poslednej dobe nie je s tebou vobec sranda m.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps. " ziadny izmus nebude nikdy dokonaly, pretoze ludia su nedokonali "


267.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:21 avatar
Tak áno ľudia sú nedokonalí. A preto treba aby bolo vo vláde čo najviac dobrých ľudí, ktorí budú skutočne zastupovať ľud a dajú im šancu na lepší život. Jedine tak sa to dá zmeniť. Lebo potom môže nastať taká hrúza, že ľudia už budú tak v koncoch, že si budú voliť predstaviteľov ako je Kotleba a spol. A to budeme v prdeli. Už to pomaly začína a aj západní nacionalisti sa začínajú viac a viac ozývať.


272.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 20:30 avatar
267. pridam ti dalsi vyrok . "ludia sa zacnu spravat rozumne az ked sa vyčerpaju všetky ostatne moznosti " a uz nudiš


276.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 20:35 avatar
t-e-ó-m-a história sa opakuje, kladie tie isté otázky a riešenia sú vlastne rovnaké zodpovedjúce potrebám doby.


281.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:41 avatar
Tak to je. História sa opakuje. A ľudstvo sa zrejme nikdy nepoučí.


284.
označiť príspevok

Scarletta žena
   2. 5. 2019, 20:45 avatar
276. havran kedy zverejnis vysku svojho vysluhoveho dochodku, na ktory sa ti skladaju pribuzni ludi ktorych si za minuleho rezimu prenasledoval . o nejakej chrbtovej kosti bude asi tazko reč


288.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:50 avatar
Nikdy by si totiž odpadla    


266.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 20:16 avatar
t-e-ó-m-a- toto je známa prepoviedka a má upokojiť národ, aby počkal až kapitál miečo lepšie vymyslí. Len je problém v tom, že je to ako stále horšie. O tom pravda môžeme diskutovať kam sa to hýbe, ale čakanie by znamenalo pre národy sveta smrť. Myslíš , že aj tí migranti čakajú na Churchilovú inováciu jeho hodnotenia demokracie?


268.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:23 avatar
Tak pokiaľ to bude všetko pokračovať ako to pokračuje bude poriadne dusno. Myslím si že ako to pokračuje tak to k ničomu dobrému nevedie. Tí hore vedia čo tým sledujú.


269.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:25 avatar
ONI

Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú dementi a robia zlé rozhodnutia. Ale priznať si, že som idiot a robím blbosti si vyžaduje väčšie gule, než tvrdenie, že existujú nejakí ONI, ktorí robia TO, a preto sa máme zle. A pocit, že som pre niekoho tak veľmi dôležitý, aby mi ubližoval je tiež na nezaplatenie.

www.dailymale.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


271.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:30 avatar
Oni. Samozrejme že Oni.  
Kto iní. Dejinami hýbu vždy tí na vrchole. A všetko sa deje z nejakého dôvodu. Ja nie som konšpirátor. Ja sa skoro nikdy do politiky nezapájam. Výnimočne. Ale tiež nie som slepý.


273.
označiť príspevok

havran
   2. 5. 2019, 20:32 avatar
t-e-ó-m-a aj tí hore to nevedia všetci. Taká Čaputová, ešte neabsolvovala kurz v USA, ako aj mnohí iní.


277.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:37 avatar
Tak samozrejme. Ale taká Čaputová bude len bábka. Nič iné.


279.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:40 avatar
Nie bávkou ale reprezentatívnou osobou Slovenska . Bude reprezentovať výborne čo sa už deje dnes pred jej inauguráciou zožala veľký uspech vo svete . A hlavne nebude reprezentovať ako zombík mečiarizmu ani fašizmu .


282.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:42 avatar
Veď uvidíme. Čas ukáže.


285.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:48 avatar
Vieš čo ničí demokraciu? Prehnaný nacionalizmus, prehnaný liberalizms a niektoré nezmyselné činy západu, konkrétne hlavných predstaviteľov najsilnejších západných krajín, ktoré sú tak nezmyselné a absurdné, že človek si pomyslí buď ich za to niekto platí, alebo už im načisto preskočilo. A pre Brusel to platí rovnako.


286.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:49 avatar
Prehnaný ? Napíš extremizmus . Kto je západ ?


287.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:50 avatar
A pre to by som do európskeho parlamentu volil určite Sulíka. Ten tam je jeden z mála , čo má zdravý gazdovský rozum.


290.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:54 avatar
Rišo sa tiež mení a vyvíja .

Do EU môžeš voliť iba stranu a dať 2 x preferenčný hlas na lístku strany .

V parlamente eu je to inak ako v SNR .

Volia sa skupiny ktoré potom spoluparcujú

V Európskom parlamente sa poslanci na rozdiel od iných parlamentov nezoskupujú podľa národnosti, ale podľa politickej príslušnosti. V Európskom parlamente existuje v súčasnosti 7 politických skupín

EPP EĽS Poslanecký klub Európskej ľudovej strany (kresťanských demokratov)
SD_SK S&D Skupina progresívnej aliancie socialistov a demokratov
ECR EKR Európski konzervatívci a reformisti
ALDE ALDE Aliancia liberálov a demokratov za Európu
GUENGL GUENGL Konfederatívna skupina Európskej zjednotenej ľavice - Severskej zelenej ľavice
Greens/EFA Zelení-ESA Skupina zelených/Európska slobodná aliancia
EFD ESPD Skupina Európa slobody a priamej demokracie

Najsilnejším subjektom v EP bolo EPP, ktorá je súčasne jedinou frakciou s členmi zo všetkých 25 členských krajín.


261.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:08 avatar
Veď aj v severnej koreii povoľujú stále viac a viac i vo Venezuele


263.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:09 avatar
V severnej kórei je ako za stalina.


274.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:33 avatar
No vidíš a toľko rokov vývoja  


278.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 5. 2019, 20:40 avatar
Tam žiaden vývoj nenastal. Tam vládne rodinné diktátorstvo prenášajúc absolútnu moc z Otca na Syna.


280.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 5. 2019, 20:41 avatar
No veď od toho je totalitná moc .


21.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2019, 21:10 avatar
o tom, že ak sa v nebi všetci opijete , budete mať na toaletný papier


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   21. 4. 2019, 08:10 avatar
skusim popremyslat nad tym,,,
1


20.
označiť príspevok

teolog
   21. 4. 2019, 20:53 avatar
Duša - Definícia: V Biblii je slovo „duša“ preložené z hebrejského nefeš a z gréckeho psyché. Použitie tohto slova v Biblii svedčí o tom, že duša je človek alebo zviera, alebo život, z ktorého sa človek či zviera teší. Pre mnohých ľudí má však výraz „duša“ význam nehmotnej alebo duchovnej časti ľudskej bytosti, ktorá prežíva smrť hmotného tela. Iní ju chápu ako životný princíp. Ale tieto druhé názory nie sú biblickým učením.


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   21. 4. 2019, 22:15 avatar
biblicke ucenie sa tazko uci
nie kazdemu je dane pochopit


25.
označiť príspevok

teolog
   23. 4. 2019, 05:47 avatar
Nie každý má vieru (poctivý a úprimný), aby uveril pravdivému posolstvu...:-)


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 10:59 avatar
A kedy vlastne váš Ježiš zomrel a potom vstal z mrtvych keďže termín Velkej noci sa sa každý rok mení ? Je to zase iba akože, nehodiace treba škrtnúť ? Lebo vraj narodil sa presne 24.decembra, nie , iba dátum smrti a vzkriesenia je každý rok iný.......  Či ?


27.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 4. 2019, 11:11 avatar
vesmír nie je guľa, preto sa termín mení každý rok


28.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 4. 2019, 11:11 avatar
vesmír nie je guľa, preto sa termín mení každý rok


29.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 11:47 avatar
Ježiš sa nenarodil 24. decembra, iba cirkev stanovila, že tento deň bude oslavovať, ako deň narodenia Ježiša Krista. Čo sa týka smrti, tam poznáme dátum, je to na židovský pesach, teda 14 nisana. A pretože každý rok vychádza ten deň, 14. nisana na iný deň nášho kalendára, tak preto sa mení aj dátum veľkej noci.
Súhlasí gabriel pb


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 12:04 avatar
Takže je to ako som čakal- akože- nehodiace sa škrtnúť........Tvoje vysvetlenie nemá žiadnu logiku okrem cirkevných manipulácií, prečo cirkev neurčila j dátum smrti podľa toho židovského kalendára ? Na Vianoce všetci tvrdia že to nie je akože ale deň keď sa Ježiš narodil. Ani podľa židovského vysvetlenia to nemá logiku, dátum je dátum a všetky dátumy podľa iných kalendárov sa dajú prepočítať na náš súčasný kalendár.


31.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 4. 2019, 13:04 avatar
30. Majko - z tvojich svetonázorových princípov, ako som ich mohol doteraz spoznať, nie je možné pochopiť, prečo práve tak a nie inak. Ani z biblických princípov to nie je možné spoznať.
Takže sa netráp


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 13:09 avatar
Ale to nie je pravda, z mojich svetonázorových princípov čo sú dôkazy, súvislosti, vysvetlenia je možné pochopiť dostatočne veľa pre môj život, takže žiadnu inú barličku už nepotrebujem. To že úplne všetko ešte nechápem či nie je preukázané, dokázané, sa nijako netrápim . Tí čo tvrdia že všetko vedia patria zrejme do ústavu pre duševne chorých , tým sa nechcem dotknúť nikoho kto náboženstvo používa iba sám pre seba ako barličku ale nič viac. Takto chápem rôznorodosť sveta a ľudí zvlášť.  A akceptujem ju v tom zmysle.


33.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 4. 2019, 13:15 avatar
32. Ale je to pravda. Z tvojich svetonázorových princípov (čo sú dôkazy, súvislosti, vysvetlenia) nie je možné pochopiť (=ideovo prijať), prečo sa vianoce oslavujú na zimný slnovrat a veľká noc na jar v závislosti od polohy slnka, mesiaca a zeme.


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 13:19 avatar
Samozrejme, ja si totiž nepletiem dátumy slnovratov s dátumami narodenia a smrti..........  Ty oslavuješ svoje narodky podla slnovratu ?????  


35.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 4. 2019, 13:21 avatar
34. Nejde o to, ako oslavujem ja, ale o súvislosť toho najvyššieho ľudského princípu s celým kozmom.


36.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 13:24 avatar
No to nemyslíš vážne, lebo slnovrat ako ho poznáme je iba v našej slnečnej sústave a nie v celom vesmíre.......a nesúhlasím ani s tým že je to najvyšší ľudský princíp.......ten je asi o inom a nesúvisí s prírodnými javmi..... 


37.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 4. 2019, 13:46 avatar
36. No veď toto

Ja som ti to hovoril už v 31


39.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:00 avatar
Majko je to preto, že dátum narodenia JK biblia neuvádza, ale dátum smrti áno.


42.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:11 avatar
Jasné, všetko je akože.......Prečo teda Vianoce sú vraj prvým najväčším cirkevným sviatkom ? LEBO ? A nepíš mi o slnovrate, to bol tkz. pohanský sviatok ktorý ale súvisel s prírodou a nie cirkvou......Prečo neoslavujeme sviatok práce v Júli, veď vtedy je lepšie počasie, nie ? A Dátum smrti- dátum je dátum, neposúva sa, teda konštatujem že najväčší cirkvný sviatok je vymyslený a rovnako aj druhý najväčší -Velkonočný- je tiež vymyslený......no hlavne že vy veriaci veríte všetkému....... 


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 4. 2019, 14:19 avatar
Majko zimný slnovrat ani jarná rovnodennosť nie je vymyslená .
Oslavuje sa destatisícročia .
Na zimný slnovrat zomiera slnko a bez slnka niet života .
Na jarnú rovnodenosť vstáva slnko z mrtvých

Tie alegorie v XY cirkvách sú len alegorie


47.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:22 avatar
Ty si fakt debil, nikde som nič také netvrdil......    


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 4. 2019, 14:24 avatar
Majko ja nie som tvoj otec . Venuj sa ďalej náboženstvám


49.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   23. 4. 2019, 14:24 avatar
Si jeho mama ?   


46.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:22 avatar
Majko. Prosím ťa, čítaj čo píšem. Ja som písal niekde o slnovrate? Na mňa nevykrikuj, ja som si ten sviatok nevymyslel. Dátum smrti poznáme, tak je stanovený správne. Biblia opisuje židovský pesach a ten bol 14 nisana. A v ten deň bol zabitý Ježiš. Len my už máme iný kalendár, a tak to vychádza každý rok inak. Ale dátum narodenia nepoznáme a cirkev napriek tomu uznala za správne si jeho narodenie pripomínať, tak jednoducho stanovila dátum 24. decembra. Na mňa sa nehnevaj, ja som to nevymyslel. Keď nechceš tak to neoslavuj.


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:25 avatar
Slnovrat je slnovrat a má svoj prírodný zmysel, to je všetko čo sa týka slnovratu. Dátum smrti je teda podľa teba pohyblivý ? 


52.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:30 avatar
Dátum smrti nie je pohyblivý. Dátum každého človeka je pevný, v určitý deň. Tak to bolo aj s Ježišom. Len kalendáre sú rozdielne a ten náš sa v tejto veci prispôsobuje tomu židovskému. Preto je to v našom kalendári pohyblivý dátum. Niekedy to je hore dole aj mesiac.


68.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 4. 2019, 21:23 avatar
30-
ak nerozumieš, či nechápeš.... vôbec neznamená, že to neexistuje  
Súhlasí Osvietený


38.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 13:57 avatar
37. tak asi som nechápavý ale ja to v tvojej 31 nevidím..... 


40.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 4. 2019, 14:03 avatar
Si veľmi dobre chápavý, ale nie v tejto oblasti. Ty toto k životu nepotrebuješ a preto to plynie pomimo teba.

A tak je to v poriadku - každý nech sa stará o to, čo ho trápi
Súhlasí majko1


41.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:08 avatar
Ale Majka práveže trápi toto. Že prečo je dátum veľkej noci každý rok inokedy.


43.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:13 avatar
Mňa trápi to že veríte nezmyslom....... 


44.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   23. 4. 2019, 14:14 avatar
Netráp sa, radšej sexuj.   
Súhlasí majko1


51.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:25 avatar
Ty tvrdíš, že sú to nezmysly. To neznamená, že to naozaj tak je. Reaguješ veľmi zbrklo. Výdychaj sa, trochu popremyšlaj a potom hodnoť.


53.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:33 avatar
Nuž oslavujete deň kedy sa Ježiš nenarodil ako jeho narodenie a oslavujete je vzkriesenie v čase kedy sa podľa nášho kalendára nestalo ale je dátum smrti teda pohyblivý, ako vidíš som sa zamyslel a terazky čo ? Nuž to, že všetko v náboženstve nie je naozaj, je to iba symbolické, lebo sa vám to tak páči, nejaká pravdivosť je úplne mimo......takže si to potom myslím o všetkých tvrdeniach náboženstva, nezdá sa ti to logické ?


54.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 14:47 avatar
Však vporiadku. Ja mám na to tiež svoj názor, že to nemali stanovovať, keď presný dátum narodenia nevieme. Ale nemyslím si, že všetko je iba ako. Oni tvrdia, že lepšie si je to narodenie pripomínať, ako nie. To neznižuje autentickosť viery, že Ježiš sa narodil, žil, robil zázraky, bol zabitý a vzkriesený. Nikto ti neberie tvoj názor, že sa ti to zdá streštené. Vieš koľko vecí sane zdá čudných? A žijem.


55.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 14:50 avatar
54. Dva najväčšie cirkevné sviatky ktoré sa s obrovskou pompou oslavujú sú vymyslené dátumy, tak to je sila ak niekto nepochybuje o pravosti cirkevných tvrdení...........


56.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 15:01 avatar
Nie sú vymyslené. Ten prvý je stanovený cirkvou. Ten druhý vieme, ten je zachovaný z biblie. Už ti to vysvetľujem x-tý krát a ty nakoniec napíšeš, že vymyslené dátumy. Už nemám síl.  


83.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 4. 2019, 11:46 avatar
55-
už to naozaj až neuroticky preháňaš.
Ak by ťa to naozaj zaujímalo, prečo to je tak ako to je, tak si to vyhľadáš a naštuduješ, alebo sa opýtaš kompetentných.
Napíš do Vatikánu - možno ti odpovedia.
Nerob však z veriacich debilov!
Mňa napríklad môže trápiť, že raz čítam, že Veľký tresk sa udial pred 13,5 mld. rokov, potom zase že pred 13,7 a teraz som niekde čítal, že pred 4,0 mld. rokov. - a to sú vedecké poznatky a pol mld. rokov hore - dole a teba trápi niekoľko dní...... Čo k tomu dodať.
Podstatné je, či sa to stalo a nie či o niečo skorej alebo nie. Nakoniec aj náš letopočet sa odvíja od narodenia Krista a podľa tvojej logiky je celé ľudstvo klamané a podvádzané, lebo zajtra malo byť už včera....     


84.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 4. 2019, 11:49 avatar
znovu a opäť mám nedostatok cukru


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 15:35 avatar
Hehehe, stanovený cirkvou, hehehehe a druhý je tiež stanovený hehehehe, ja rozumiem čo mi píšeš ale vysvetli prečo jeden dátum je podľa slnovratu a druhý tiež s ním súvisí a teda nemá nič spoločné s realitou.Prečo cirkev nestanovila aj pevný dátum smrti Ježiša podľa nášho kalendára ? Podľa žiadneho kalendára ani tebou citovaného židovského nemôže byť dátum smrti pohyblivý podľa toho v akej polohe je mesiac.......To v akej polohe bol mesiac v čase ježišovej smrti sa dá ľahúčko prepočítať na dnešný kalendár, nie ?


60.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 16:12 avatar
Mesiac v čase Ježišovej smrti bol v splne. Každý rok je v splne dňa 14 nisana. Len podľa nášho kalendára tento deň vychádza vždy inak.


61.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 16:16 avatar
Takže podľa teba sa 14.nisana v roku keď nastala smrť ježiša sa nedá prepočítať na pevný dátum podľa dnešného kalendára ?To nemá základnú logiku, dátum smrti nemôže byť pohyblivý......


65.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 21:03 avatar
Prečo sa smeješ?


62.
označiť príspevok

Krištof
   23. 4. 2019, 18:57 avatar
Keby niekoho zaujímalo, odborný článok k tomu (hovorí sa síce: "nehádžte perly sviniam", ale neplatí to predsa o všetkých): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


85.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 4. 2019, 11:59 avatar
62-
nehovorí sa "nehádžte perly sviniam", ale Kristus povedal:
"Nedávajte psom sväté veci a nehádžte perly pred svine, aby ich azda nepošliapali nohami a neobrátili sa proti vám a vás neroztrhali."
 
Súhlasí Osvietený


63.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2019, 19:35 avatar
62. o ničom, iba obvyklé obkecávanie, ale nečudo veď je to cirkevná stránka . Vidieť že aj cirkev trápi nesúlad ich tvrdení, tak to treba zahmliť nekonečným obkecaním a zahalením do tajomného rúcha- takto sa to veriacim viac páči, veď ako by to vyzeralo tvrdiť že je to takto alebo že to tak nie je.......Najlepšie je baviť sa o historii spred 2000 rokov, veď kto by vedel dnes jednoznačne dokázať že všetko bolo inak......ale ako som už písal, veriaci na fakty nereagujú, načo dôkazy, my chceme aby to bolo tak a tak to aj je........


64.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 20:59 avatar
Majko.Ty máš jednoducho svoju pravdu, nikto ťa nepresvedčí o opaku. To si mohol povedať hneď, a nemuseli sme toľko vypisovať.
Súhlasí Bijjou


72.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 4. 2019, 17:31 avatar
To je iba tvoj omyl, ja mám jednoducho dokázatelnú pravdu, dátum je dátum a buď sa niečo v konkrétnom dátume stalo alebo nestalo, žiadna iná možnosť neexistuje. Je to proste fakt a pravda že oslavujete narodenie Ježiša vtedy keď sa dokázatelne nenarodil a oslavujete tiež jeho smrť v dátume kedy sa nestala . Všetko ostatné je iba náboženské zahmlievanie ktoré sa objavuje vždy keď vás niekto prichytí pri klamstve . V náboženstve je preto všetko iba symbolické čiže vymyslené včítane boha a spol, je to proste iba manipulácia a vy ovečky sa radi necháte manipulovať lebo vám to z neznámeho dôvodu vyhovuje, to je všetko......


73.
označiť príspevok

Starý chren muž
   24. 4. 2019, 18:33 avatar
Už z toho, že nedokážeš pochopiť, že dátum smrti je známy vidím, že mnohým veciam kresťanov nerozumieš a preto veci bagatelizuješ
a preto aj tvrdíš, že sme manipulovaní.


80.
označiť príspevok

majko1 muž
   25. 4. 2019, 08:28 avatar
No je to presne naopak, ty nechápeš že slávite smrť ježiša každý rok v inom dátume, čo nie je možné a naproti tomu deň narodenia slávite v presný dátum na Vianoce, pričom je zrejmé že sa vtedy nenarodil, ale ako som už napísal, vám zjavné fakty a dokázatelné pravdy nič nehovoria, lebo vy si žijete vo vymyslenom vysnívanom svete fantázie .Deň§ priu biblickom "stvorení" nie je deň je to iba symbolický deň, ktorý trvá rôzne podľa toho ako sa to hodí, deň narodenie ježiša nie je skutočný dátum, rovnako posuvný dátum jeho smrti a to spomínam iba zopár nezmyslov ktoré tvrdí cirkev, ale to vám nevadí že vás niekto vodí za nos, vy sa radi necháte manipulovať veď aké je to krásne spievať pobožné piesne, zúčastňovať sa procesií, bozkávať pápežovi ruku a podobne......


82.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 09:42 avatar
Ja sa nezúčastňujem procesií, ani nebozkávam pápežovi ruku, lebo ja som protestant.


75.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 4. 2019, 19:00 avatar
Vás naozaj nezaujíma ako sa môžete s duchom svätým osobne stretnúť a na vlastnej koži zažiť stretnutie so stvoriteľom vo svojej duši ? Vám naozaj stačí sa baviť o tej zmysloch ktoré boli alebo neboli 2000 rokov dozadu
Súhlasí t-e-ó-m-a


76.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   24. 4. 2019, 19:03 avatar
Tak tak. Duch Svätý je v každom z nás. Len ho treba aktivovať.
Súhlasí PartOFgod


78.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 07:58 avatar
Ako?


79.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 08:00 avatar
Keby bol v každom z nás, tak by písmo nehovorilo, že Boh dáva svätého ducha tým, ktorí ho prosia a ktorí ho poslúchajú.


81.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 4. 2019, 08:47 avatar
79. Ale veď to si neodporuje. Len pokiaľ nerozlišujeme - napríklad telo od duše a od ducha - a berieme človeka ako jednotu, tak potom sa to vidí byť divné, že ako môže byť svätý duch v človeku, keď nám ho má dávať Boh. Lenže Boh priamo tvoril človeka zo svojho ducha, takže určite ten duch je v každom z nás - ibaže zvodom diabla sme sa stali náchylnými prijímať diablovho ducha do našich duší a strácali sme postupne prístup uvedomovaniu si božiemu ducha.
Toho, tento prístup k nemu, nám môže Boh dať teraz opäť.

My predsa kľudne dokážeme poškodzovať vlastné telo - naše duševné schopnosti sú často v nesúlade s našou telesnosťou - a tým aj s našou pravou duchovnosťou, podľa ktorej naše telo vzniklo.


93.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   25. 4. 2019, 17:23 avatar
Je veľa spôsobou ako ho aktivovať. Ale musíš byť prečistený.


94.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 17:29 avatar
93. teoma, ty si teraz v ezoterickej brandzi ?  


95.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   25. 4. 2019, 17:33 avatar
Premenil som kabát.  
Kresťanstvo ma už nijak nenapĺňalo. 


96.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 17:38 avatar
95. teraz si u vesmirnych lidí ?   
Súhlasí kesha1


98.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   25. 4. 2019, 17:40 avatar
Haha.  
Poď si zamantrovať. 


99.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 17:51 avatar
98. yoga ma uz nebavi, skor jogging


100.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 17:51 avatar
A čo sexxing ?   


101.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 17:53 avatar
100. ty povedz či ta este po rokoch vzrusuje tvoja silikonova anča
Súhlasí kesha1


102.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 17:54 avatar
Už nie, možno že si prejebala viac chlapov a dievčat, ale ja som slušnejší !!!!!!!!!   


103.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 17:58 avatar
102. hlavne nikoho nezaujimas ani tvoje vynucovanie si reakcii
Súhlasí kesha1


105.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:03 avatar
No a ty tiež už lezieš ľudom na nervy, si si toho vedomý ?


108.
označiť príspevok

kesha1
   25. 4. 2019, 18:04 avatar
Miňusviňu si vynucuje pozornosť, ako tu Scarlet raz správne napísala
Súhlasí Scarletta


109.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:06 avatar
Ale ty tiež nie si pozadu, zakladáš kokotské témy a máš potom trému, že ti nik neodpovie a to veľa o tebe napovie !!!!!!!!!!    


113.
označiť príspevok

kesha1
   25. 4. 2019, 18:08 avatar
A ty tu kopírujes blbé vtipy a myslíš, že je to smiešne.


116.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:10 avatar
To je tým, že si nepochopil pointu, ale to sa ikváčom stáva, nesmúť.


123.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 18:15 avatar
Iiikqvaaačom? 


125.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:16 avatar
žuvačkarom kurva čo nebiruješ ?       


110.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 18:06 avatar
108. co mu zostava, nikoho uz jeho vygrci nezaujimaju chuda frustrovane
Súhlasí kesha1


112.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:07 avatar
Veru, ty si vynucuješ pozornosť urážaním ľudí, tfuj ty kokotopiča !!!!!!!!!!     


115.
označiť príspevok

kesha1
   25. 4. 2019, 18:09 avatar
Miňsviňá, tebe už riadne jebe
Súhlasí Scarletta, Osvietený


117.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:11 avatar
Pravda kuše čo ?   


122.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:15 avatar
Americkým trolom pravdu písať ? Reagujú ako besní


130.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 18:20 avatar
115. no ja ti nevim Kájo. v pohodke sa tu bavim s teomom a zrazu sem vsetci trolli dolezu  


131.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:21 avatar
Lebo ťa každý jeden chceme pojebáááááááááááááááááááááááááááááááť...............         


118.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:12 avatar
Toto čudo si vynucuje reakcie, máš recht lezie na nervy


120.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:14 avatar
A hlavne uráža ľudí, to ma najviac na ňom jebe !!!!!!


124.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:16 avatar
Ona uráža rada a je sranda keď potom sa sťažuje že iní ju urážajú


126.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:17 avatar
Je to proste bezcharakterný človek !!!!!!!!!     


128.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:18 avatar
Je ich tu viac bezcharakterných


129.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:19 avatar
Menuj, nech sa vidia !!!  


132.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:25 avatar
Poznáš ich a oni tiež vedia čo sú zač


111.
označiť príspevok

kesha1
   25. 4. 2019, 18:06 avatar
103. A Scarlet to teraz napísala znovu. Ja si to pamätám, keď už to povedala dávnejšie.


114.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:08 avatar
Pojeb ju ba jeb na to chuju !!!!!!


119.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 4. 2019, 18:13 avatar
Čo toto čudo napíše nikoho súdneho nazaujíma


87.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 12:33 avatar
Trochu to poopravym . Nastroj na spojenie s duchom svatym je v kazdom z nas a caka na nase ciste zelanie
Súhlasí t-e-ó-m-a


92.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   25. 4. 2019, 17:22 avatar
Presne tak. Čaká na jeho aktiváciu.


77.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 07:44 avatar
Part. Však som ti tu už raz písal, že nás to zaujíma, aby si nám to ukázal a ty nič.


88.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 12:39 avatar
Dokonca je to umoznene aj takym zvratenym buzerantskym morbidnym slizkym zakernym protislovenskym dusiam . Lenze tym tupcom vypatlanym liberalnym aj ked 150 vedcov architektov statikov jednohlasne povie ze dvojicky a budova c 7 padli riadenou demolaciou tito sedi hadi odpad spolocnosti to dokaze popriet chore duse


89.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 12:44 avatar
A pozor toto dno moralky nam chce davat rozumy a silou mocou chce po nas aby sme zrali ten jejich informacny hnoj klamarsky bud z vrecom na hlave alebo schovany za nickom jak potkan


90.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 12:46 avatar
Potkanov lokalizovat oznacit priradit skutocne meno fotku a jejich vyplody chorej duse a zdielat vsetkymi moznymi dostupnymi socialnymi sietami


91.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 12:50 avatar
Vyhlasujem celonarodny lov na utajene liberalne potkany ktore demonizuju slovensku spolocnost klamu zavadzaju a ohlupuju verejnost a podlo zneuctuju a ponizuju rodicov a deti nas roduvernych


97.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 4. 2019, 17:39 avatar
Vydíš. A už si zasa odbočil od ducha svätého k nepodstatný veciam. Ako ho máme získať inak, ako modlitbou, prosbou a posluchanim Boha? No vyjadri sa.


104.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 17:58 avatar
Nikto po vas nic nechce je jedno aka temna bola vasa minulost je jedno akej ste farby pleti akeho vierovyznania statnej prislusnosti a pohlavia. Jedina vec co k tomu potrebujete je ciste zelanie spojit sa s duchom svatym. Ak to raz urobite budete vediet ze sa vo vas nieco udialo budete to citit aj na fyzickej urovni a spontanne sa vase pokrutene a zvratene predstavy o bohu a o duchu zacnu rozplivat a vy budete jasne vediet.


106.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 4. 2019, 18:03 avatar
ty sa spoj so psychiatrom
Súhlasí Osvietený


107.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   25. 4. 2019, 18:04 avatar
A ty s prachatým rakúšaňom.   


127.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 18:18 avatar
Zuza neser ma dobre 750000 eur mas dlh u tych pandrlacikov co do teba investovali to neni taka polozka vyplatime ta a ty budes konat pronarodne


121.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 4. 2019, 18:15 avatar
Scajka ma tych papierikov viac nez dost a predsa ich ma stale malo
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:05,  Osvietenému vždy napíšem, pretože ide o zákerného podliaka.
dnes, 17:03,  OK, v poriadku, ale nemal by si to písať nikomu. Každý robí, čo vie a čo môže.
dnes, 17:03,  Mačky a psy nevidia obraz v mobile.
dnes, 17:00,  Moje mačky sú šibalky. Nosia mi do domu myši, ale nezjedia ich. Psy zasa nevidia v mobile...
dnes, 16:57,  Nie, prepáč, kopírujem text. To nepatrí Tebe. Písal som to Osvietenému. Prepáč!
dnes, 16:56,  Neviem, píšem len tak, či sa nájdu donori. Nie je nijaký extra dôvod.
dnes, 16:56,  JA SA CHVASTáM AKO ODBORNIK NA DOBRO? OH... KDE
dnes, 16:55,  Ty sa chvastáš ako nejaký odporník na dobro, prečo nepomôžeš humenským bezdomovcom?...
dnes, 16:55,  Lemmy, ale prečo by som mala pomáhať bezdomovcom v Humennom, ja pomáham tým tu...
dnes, 16:55,  Ty sa chvastáš ako nejaký odporník na dobro, prečo nepomôžeš humenským bezdomovcom?...
dnes, 16:55,  Ty sa chvastáš ako nejaký odporník na dobro, prečo nepomôžeš humenským bezdomovcom?...
dnes, 16:54,  https://www.dobrenoviny.sk/c/62570/prezident-venoval-mesacny-plat-resocializacnej-komunite-antona...
dnes, 16:52,  Ty sa chvastáš ako nejaký odporník na dobro, prečo nepomôžeš humenským bezdomovcom?...
dnes, 16:50,  https://domov.sme.sk/c/7233627/kiska-bude-pocas-inauguracie-podavat-obed-bezdomovcom.html
dnes, 16:48,  Pekné rečičky, ale pravda je taká, že nenájdeš žobráka alebo bezdomovca v Humennom,...
dnes, 16:47,  SVET O SLOVENSKU: Kiska, to je prezident! Ešte o ňom veľa budeme počuť Belgičania...
dnes, 16:46,  Nájdi mi jedného žobráka alebo bezdomovca v Humennom, ktorý má príjem len 60 €, ktorému...
dnes, 16:42,  Kiska už z platu daroval 30-tisíc eur, bude v tom pokračovať SITA 10.01.2015 11:49...
dnes, 16:38,  Dobrý anjel naozaj nemá zameranie na ľudí ktorí chcú bývať na ulici a odmietajú...
dnes, 16:36,  https://wave.rozhlas.cz/krava-v-polsku-utekla-z-vybehu-a-dezertovala-k-divokym-zubrum-z-belovezsk...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(598 514 bytes in 0,776 seconds)