Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

O čom a načo nám je dnešná demokracia.

14
reakcií
1077
prečítaní
Tému 29. januára 2013, 15:26 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 08. 2019
9
06. 02. 2014
15
05. 09. 2008
12
10. 07. 2009
40
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2013, 15:26 avatar
Vyhodnotenie vzdelanosti občanov Slovenskej republiky podľa štatistiky sčítania obyvateľstva v roku 2011.
1.Vysokoškolské vzdelanie a docenti 13,8 % , zostatok stredné s maturitou a nižšie a žiadne je 86,2%.
2.Najsilnejšia vzdelanostná skupina na Slovensku je 20,2 % a to je skupina s najvyšším stredoškolským vzdelaním, teda stredné odborné s maturitou. Ak by sme túto skupinu pridali k vyššiemu vzdelaniu celú, dostali by sme potom 34 % vysokoškoláci a najvyššie vzdelaní stredoškoláci, oproti zostatku 66% bez vyššieho vzdelania.
Takže máme dva pomery 13,8% : 86,2% a 34% ku 66%. Pretože táto skupina s najvyšším stredo -školským vzdelaním je najrozsiahlejšia teda 20,2%, je zároveň aj zmesou dosť rozmanitou, čo sa týka inteligenčného zatriedenia a pretože túto tabuľku robím preto, aby som sa aspoň približne dopátral k realite priemernej inteligencie, ktorú by som chcel ako tak oprieť o štatistiky, rozhodol som sa, že túto skupinu rozdelím na polovicu . A teda ku 13,8 % vysokoškolákov pridáme lepšiu polovicu stredoškolákov s úplným vzdelaním a maturitou 10,1% čo je spolu 23,9 % a a tým sa nám súčasne vytvoril zostatok 76,1 % Takže si to zaokrúhlime na 24 vyššie a 76 nižšie vzdelanie. Toto rozdelenie stredoškolákov zároveň aj vystihuje fakt, že aj spomedzi vysokoškolský vzdelaných by sa dalo tiež vylúčiť určité malé percento, ale to by sa malo stratiť práve v tom rozdelení tých stredoškolákov.
Samozrejme, je to iba vec môjho vlastného názoru, ku ktorému som sa dopracoval vyššie uvedeným spôsobom a to ešte iba na štatistiky na obyvateľoch Slovenskej republiky. Takže máme tu pomer 24 a 76 a teda môžeme celkom reálne laborovať s výsledkom ? obyvateľstva s vyšším vzdelaním aj za cenu toho, že sme tam pridali 10% zo stredoškolákov. Teda ? ku ?.
A ako sa to celé prejaví na demokracii ? Bez ďalších dlhších debát som došiel jednoznačne k záveru, že ak sa má dodržať demokracia do posledného písmena, potom na každom poste v štáte a teda aj v parlamente, musí byť 75% ľudí z nižším vzdelaním a iba 25% ľudí z vyšším vzdelaním.
A toto je jednoznačný dôkaz toho, že demokracia, ak si zoberieme, že takéto rozdelenie je priemerne viac menej v každom štáte, je demokraciou 75% obyvateľstva s nižším vzdelaním.
A o tomto tiež nie je potrebné ďalej diskutovať, ak sa pozrieme na každé voľby nielen na Slovensku, ale aj v celom svete. Týmto sa stáva demokracia jednou z najhlavnejších bŕzd aj rozvoja ekonomiky a teda aj súčasného stavu Európy. A posledné voľby českého prezidenta to potvrdili ako nezvratný fakt.
Každý zo siedmych kandidátov, ktorí sa nedostal do finále, bol lepší, ako tí dvaja. Napriek tomu, že sa tam dostal aj zástupca pravice, ak teda vzdelanejší sú väčšinou pravica. Ale to nie je demokracia iba v tomto, veď napríklad zoberte si demokraciu pri voľbe miss dievča a keď si pozriete 12 finalistiek, tak potom každá tretia dievčina na ulici by tam nielen že mohla byť, ale mohli by niektoré aj byť oveľa krajšie. Základný prelomový bod tejto demokracie je, že je názorom väčšiny a teda ľudí z nižším vzdelaním. Jediní, komu sa to ako tak podarilo obísť tento záporný fakt demokracie a demokraciu si udržať je USA, kde je prezidentský systém v nájdení jedného, ktorý je potom za všetko zodpovedný. Preto prezidentské funkcie takto obmedzenými právomocami ako napríklad na Slovensku a teraz napríklad aj v Čechách sú veľmi diskutabilné.
Samozrejme, že týmto nechcem nikoho urážať, aj keď to sa nedá, lebo práve tí „najmúdrejší“ sa vždy najviac urazia, ale zostáva tu nezodpovedaná otázka, nebol by lepší systém vládnutia taký, kde by bolo zaručené, že vládnuť budú vždy tí, ktorí sú inteligentnejší ? Veď o čo tu ide, aby sme nediskriminovali menej inteligentných na úkor toho, že to pôjde horšie, alebo tam pustíme rozumnejších, aby to išlo lepšie a tí druhí si budú musieť uznať, že diskrimináciou lepších, aj keď sú v menšine, prichádzame o veľa. Nie je žiadnym zázrakom dejín, že čím menej inteligentnejší, tým si viac verí, že na to má, ale ak by sa dalo za pravdu tým inteligentnejším, aj tak by sa pre každého z nich tiež neušlo, aj keď ich je menšina.
Ja som už navrhol na tomto fóre do diskusie Novú demokraciu zdola, lenže ten názov mi v Posledných voľbách ukradol Budaj a keď som sa im ozval, ani neodpovedali.
Uvidím, ako dopadne diskusia o tomto, možno by som to ešte raz zopakoval.


2.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2013, 15:30 avatar
...ono, aj teraz v Čechách v prezidenstskej kampani, delili voličov na múdrych a blbých...tí blbí volili protikandidáta. 
Súhlasí Vlado


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 15:52 avatar
Trefné.     


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 15:51 avatar
Robíš v úvahe logické chyby. Napríklad: "A ako sa to celé prejaví na demokracii ? Bez ďalších dlhších debát som došiel jednoznačne k záveru, že ak sa má dodržať demokracia do posledného písmena, potom na každom poste v štáte a teda aj v parlamente, musí byť 75% ľudí z nižším vzdelaním"

Zlý záver. Neplatí, že človek s nižším vzdelaním má dať vo voľbách hlas človeku s nižším vzdelaním. Nevidím dôvod, prečo by mala napríklad upratovačka dať hlas upratovačkám. Tak je celá tvoja úvaha chybná.


6.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 15:55 avatar
Demokracia znamená aj to, že máš na výber. Na výber nemáš v totalite. Vždy treba konať tak, aby občania mali možnosť voľby, aby mali výber. Čím viac ľudí sa zapája do politiky, tým je lepšia demokracia.

Ak z možných voličov sa volieb zúčastní len napríklad 51 percent, tak to je len tak tak demokratické. Lebo ostatní sa vykašľali na to, aby vyjadrili svoj názor.


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 15:59 avatar
Tvoja veta: A posledné voľby českého prezidenta to potvrdili ako nezvratný fakt.

V tejto vete si ukázal, že vôbec nevieš, čo znamená demokracia. Naopak, voľby prezidenta boli plne demokratické.

Miloš Zeman 2 717 405 hlasov (54,80 %)
Karel Schwarzenberg 2 241 171 hlasov (45,19 %)

Volebná účasť: 59,11 %

Počet voličov: 8 434 941
Vydané obálky: 4 986 040
Odovzdané obálky: 4 983 481
Platné hlasy: 4 958 576
% platných hlasov: 99,50 %


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:01 avatar
Kritizovať možno len tých, čo sa vykašlali na voľby. Lebo účasť 59,11 % je povážlivo nízka.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2013, 15:33 avatar
Teda 3/4 ku 1/4. Nezobralo mi Wordu zlomky a dalo otázniky.


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 15:56 avatar
Z demokratického pohľadu nám zlyháva nástroj referenda, pretože o referendum nejavia občania veľký záujem.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2013, 22:06 avatar
príjemne si ma prekvapil, že si to až takto naštudoval, ale tých čechov som asi zvolil nevhodný príklad, lebo ťa to odvialo trošku vedľa. Zabudol som npísať, že v súčastnej demokracii sa vyberá len z tých, čo sa ponúknu,alebo tých, čo so dokázali nájsť príležitosť, ako sa ponúknuť. Včera v televízii ukazovali preferencie na Slovenského prezidenta a neviem, kto tých ľudí tam navrhol. Jednoznačne to bol vážny agentúrny prieskum a vyhral to dokonca až s viac ako 30% Bezák. Ten sa samozrejme iba poďakoval za dôveru a odmietol, ale z tých, čo tam boli, vlastne ib súčastná politická špička, bol určite najlepší. Ale vo volľbách by sa mohlo stať to isté ako v čechách lebo tam sa zamiša kopu špiny a to pre Bezáka, v čase veľkej nenávisti proti RKT, by to mohlo skončiť inak. V každom prípade teba zmeniť systém, kde sa nebude niekto ponúkať cez politické strany , ale kde sa vytvorí systém takzvaného stromu inteligencie a na špičku sa dostanú takmer až na 90% len tí najlepší a to je tá Nová demokracia zdola, že šancu dostane úplne každý, na začiatku, ale postupne sa budú tvoriť skupinky a z každej skupinky nalepší postupi na tvorbu ďalších skupiniek na vyššej úrovni, z ktorých zase postupia len najlepší a tak až po parlament.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 1. 2013, 16:52 avatar
...ale čo keď tí najlepší nebudú chcieť kandidovať ani za nič. Ale myslím, že inteligencia nestačí...Ešte by mal vyžarovať niečo navyše. Nejaký šarm. 


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 1. 2013, 16:56 avatar
...demokraciu akú takú máme, ale súhlasím, malo by sa popracovať na zmene volebného zákona, aby mohli kandidovať do parlamentu aj politicky nezávislí občania, samozrejme, že vysokoškolské vzdelanie by malo byť podmienkou...


13.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2013, 17:20 avatar
Petrana, prosím ťa, prečítaj si moju tému zo dňa 13.8.2012 s názvom: Nová demokracia bez politických strán a potom sa ozvi, či by to nestálo za to to ešte uverejniť raz, alebo čo vlastne s tým.
Ďakujem


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 1. 2013, 17:47 avatar
...je to strašne dlhééé...ak chceš ľudí osloviť, musíš písať stručne, jasne, takmer heslovite, a nesmieš občanov urážať, teda ich inteligenciu. Keďže vysokošklsky vzdelaných ľudí je u nás málo, tak tých "neinteligentných" je potom podľa teba prevažná väčšina...a vôbec, to chceš všetkým ľuďom robiť IQ testy?  Už vidím, ako sa pohrnú...


15.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2013, 21:46 avatar
Dobre, máš pravdu, ďakujem ti. Hlavne tá poznámka o urážaní ľudí, tam to budem musieť riadne premyslieť, lebo ja to stále beriem, že uvádzam iba fakty. A j čestnosť a pravdomluvnosť majú predsa svoje medze.
Díky ešte raz. Čo som zostal dlžný ? Lebo toto mi doteraz naozaj chýbalo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:38,  Karel Kryl - Děkuji
dnes, 14:24,  ako sa máš linda
dnes, 14:20,  Osvieteny za tento humor som ochotny ti vsetko odpustit celu tvoju ciernu minulost vaaaaaaa...
dnes, 13:48,  Súpisné číslo mojej V3S je NAKA RU Praha 3
dnes, 13:43,  Kvetom zdar.
dnes, 13:29,  americké stíhačky to nepotrebujú, zostrelia tancujúce protivníkove stíhačky raketou na...
dnes, 13:26,  Bohužiaľ ti neverím ani slovo :) Nuž, čo už? *03*03*03
dnes, 13:19,  na rozvoj
dnes, 13:16,  Kus KKTA www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam...
dnes, 13:16,  haja
dnes, 13:11,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
dnes, 13:10,  Pozor na to co pises Shri Mataji Nirmala Devi je tou matkou o ktorej hovoril Jezis ze ju posle...
dnes, 13:07,  Proste na to nemaju toto nikdy neuvidite robit so ziadnou americkou stihackou nie je na to...
dnes, 13:05,  Takto to dopadá, keď si človek dá otvoriť 7. čakru radami od Indky. :)
dnes, 13:05,  Tam kde sa objavia pilotne esa RF tam sa vojny ukoncuju exhybiciou v oblakoch a mavanim bielymi...
dnes, 13:01,  Na zemi je inkarnacia Jezisa Krista a nevidite to. Ste hluchy a slepy. Jezis Nazaretsky zidmi...
dnes, 12:57,  toto je ten boj *13*13*13*13*13*13*13*13*13 PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim...
dnes, 12:56,  A co pívo ?
dnes, 12:55,  PROČ VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ UCTÍVAJÍ FALEŠNÉHO BOHA?
dnes, 12:52,  Já tě prostě miluji! *39*39*39*39*39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 288 bytes in 0,466 seconds)