Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nový pápež má ponuky na zlepšenie vzťahov od židov aj moslimov

60
reakcií
1556
prečítaní
Tému 19. marca 2013, 06:56 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 3. 2013, 06:56 avatar
Začínajú sa plniť sny mnohých čistých a dobrých ľudí. Pre dobro na tomto svete zasvietilo silnejšie svetlo. Modlite sa všetci, aby to zase niekde nezostalo stáť, aby sa to nerozpadlo na nejakej banálnej kravine, lebo sila zla tohto sveta sa nezmenila, lebo ak si týmto Pán pripravuje svoj príchod, beda tým, čo mu už teraz budú hádzať polená pod nohy. To všetko je možné a to všetko sa dá, ale iba ľudia rozhodujú o všetkom. Boh stvoril človeka ako samostatnú ľudskú osobnosť, ktorá sa môže kedykoľvek rozhodnúť pre dobro, alebo pre zlo. Ale najhoršie sú na tom tí, čo nerozoznajú dobro od zla, lebo si nechali prevrátiť svoju myseľ tým druhým. A ten druhý tu bude pánom dovtedy, kým mu to ľudia dovolia. Ale počas dejín bol jeho klam silnejší, ako Pánova pravda. Vážme si toho, ak nám tu aspoň nachvíľu zasvieti takéto slniečko. História ľudstva je však neúprosná a takéto svetielka zlo vždy ľahko zmietlo zo stola a ani teraz nie sú veľké nádeje, ale teraz v tomto katastrofálnom stave, v akom sa dnes nachádza zem, nám môže pomôcť jedine ON, ale ani On nám nepomôže, ak to ľudstvo tejto zeme nebude chcieť, lebo On stvoril človeka na svoj obraz ako samostatne zodpovednú osobnosť a dal človeku a ľudstvu zodpovednosť za seba samého a za celé ľudstvo na zemi a čaká už od nepamäti, ako sa konečne rozhodneme. Stvoril nás a verí vo svoje dielo, že prekoná aj silu zla tohto sveta. Zatiaľ je to svetielko, ktoré zasvietilo v tmách trošku viac, ako inokedy, zopnime ruky a modlime sa, aby nezoslablo, aby sa našla v ľudstve dobrá energia, dať tomuto svetlu ešte väčšiu silu.
Súhlasí TvojOponent


2.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 07:30 avatar
elemír - tu už nepomôže nič - kde ti to svetlo zasvietilo? Čo vlastne ide a kde , čo nemá zostať stáť? Závidím ti tvoju sladkú nevedomosť a ľahkosť s ktorou dokážeš prehliadať utrpenie jednoduchých ľudí. Ty samozrejme odpovieš , že im to ON vynahradí po smrti vo večnom Raji. Spamätaj sa už konečne a otvor oči ELEMÍR! Ty nevidíš , že to všetko posväcuje cirkev a kapitál? Už máš vo Vatikáne novú modlu? Uvedom si , že aj on je výsledok politiky. Od počiatku bolo jasné , že to bude pápež z latinskej Ameriky - tretí svet , kde sa dajú ľudia ešte ľahko oblbovať. Bože , odkiaľ sa berú tí naivní fanatici v tejto dobe. Najhoršie čo sa stalo , že kapitál s cirkvou vás znovu vráti hlavou do stredoveku a sklonení budete hlavou orať pôdu pod nohami. Odkiaľ sa takí zadubenci berú? Do prachu vás hádžu , po hlavách vám šliapu a vy držíte a dúfate už tisícročia - tak sa do riti už zobuďte! 


3.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 07:39 avatar
Aké sny sa komu začínajú plniť? Veď to je nehoráznosť čo si dovoľuješ v dobe , keď ľudí vyhadzujú z bytov i práce. Daj sa vyšetriť , ale nie vo Vatikáne. Tam ťa pochvália a urobia z teba svätého. Matku Terézu tiež prehlasili za svätú , keď sa v druhej polovici svojho života spriahla s cirkvou a pomáhala pásť ovečky v Indii. Ty si jednoducho Elemír - postav sa pred zrkadlo a dobre sa pozri na toho tvora čo v ňom uvidíš. Ako si môžeš myslieť , že budeš nesmrteľný skrze svoju dušu za to , že pomáhaš udržiavať na Zemi biedu , klam a kapitál , ktorý siaha na životy jednoduchých ľudí? ˇže nepomáhaš? No vidíš v tom je ale tá tvoja bieda ducha. Si ako osedlaný koník , no choď si zacválať , ale len tam kde ti dovolia.


4.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 07:43 avatar
elemír - .... a ešte: nemýľ si dobrých ľudí s hlúpimy   ty to zjavne nerozlišuješ!


5.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 07:50 avatar
K téme priamo: pápež neurobí nič , čo by škodilo svetovému kapitálu a keď nebude úslužný tak vymenia aj toho chudáka. Ty však ani na okamih nepripustíš , že by tak mohlo fungovať - že vraj mu šéfuje len Boh - ale ten boh sa volá kapitál. Prečo myslíš ho vykresľujú ako človeka bez záujmu o mamon? Veď kolaboroval s diktatorským režimom a teraz sa to snažia premaľovať a z vlka baránka urobiť. Nuž , ale asi s tým nebude veľký problém , lebo ty veríš iným hovadinam  


6.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 08:09 avatar
elemír v tvojom úvode máš práve toľko chaosu ako v hlave v tom či si napísal. "... zasvietilo silnejšie svetlo" a potom zase : "ľahko zmietlo zo stola a ani teraz nie sú veľké nádeje" SI JEDNODUCHO MOTáK pomotaný a rozumieš tak svojmu zipsu na gatiach, keď to na teba príde. Skús to bez toho "najvyššieho" a povez , že útlak kapitálu sa stupňuje a cirkev robí všetko čo sa dá , aby ľudia nevideli odkiaľ na nich bieda zuby cerí. A to nehovorím o biede v krajinách kde kapitál drancuje prírodné bohatstvo a ľudia tam umierajú v prachu. Vieš , nastrašnejšie zlo páše slepá , mlčiaca väčšina , ktorá sa pokojne na to všetko prizerá a čaká na spásu. Však to nepoznáš? "Pomôž si človeče aj Boh ti pomôže" , alebo o tej vrbe a sedem Bohov?
 


33.
označiť príspevok

kolac
   19. 3. 2013, 12:12 avatar
havran , nepodsúvaj tu niekomu tie tvoje nezmysly. Postav sa v tej slepej tupej väčšine na jej čelo. Som presvedčený, že ti to pristane.


7.
označiť príspevok

majomajo muž
   19. 3. 2013, 08:30 avatar
Svetielko už zasvietilo 266 krát a furt nič.........ale elemír a podobní sa budú vytešovať aj keď ich oklame niekto 1000 krát...... 
Súhlasí havran


18.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 09:14 avatar
Slepým je zbytočné svetlo.


8.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 08:38 avatar
majomajo - sú to na druhej strane veľmi vzácni ľudia , tí Elemírovia , predstav si , že by boli všetci múdri a chytrí , ktovie , či by som neskončil hneď po elemírovi?


10.
označiť príspevok

majomajo muž
   19. 3. 2013, 08:40 avatar
Ja mám z takých strach.........nechajú sa nahovoriť na hocičo......
Súhlasí havran


11.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 08:44 avatar
majomajo - je to tak ako hovoríš , stačí si spomenúť na fašizmus v 2. svetovej , ale i fanatický komunizmus - vždy sa im hodili veriaci v niečo s vyoperovaným mozgom


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   19. 3. 2013, 08:40 avatar
Minule ma veľmi pobavilo, ako v telke hodnotila jedna babka nového pápeža...... ô a ako pekne sa poklonil......     
Tak to je ozajstná hĺbka viery, hehehehehehehe
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 08:46 avatar
Ej,havran,ale si sa tu rozkrákal 


13.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 08:48 avatar
Však môžeš aj ty , je "demokracia" 


14.
označiť príspevok

He-Man
   19. 3. 2013, 08:49 avatar
Nerozumiem obsahu temy. ??  


15.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 08:54 avatar
He-Man - nevadí , však to založil elemír , stačí , keď niečo vybodkuješ 


16.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 08:57 avatar
Elemír.
Včera som premýšľal na radom pápežov. Nie sú zlí pápeži, lepší, horší. Všetci sú osobnosti, boli vybraní Bohom a ich činnosť reflektovala na spoločenské pomery tej doby.
Vojnoví pápeži viedli Cirkev v čase zachvátenia sveta darwinizmom a eugenikou a práve to boli vojnoví pápeži, ktorí ukazovali na cestu cez to obdobie temna zapríčinené slepou vierou vede a nástojením natzv.zdravom rozume.
JPII bol pápež boja proti komunizmu.
Benedikt XVI. bol pápež intelektuál, ktorý sa sústredil na zbližovanie kresťanov celého sveta ako aj vytváranie prostredia tolerantného k iným vierovyznaniam.
V období totality relativizmu prichádza pápež František, navracajúci vieru k jej koreňom a presvedčený o nebezpečenstve znevažovania rodiny.
Kým ľudia vysmievajúci sa kresťanom naprieč dejinami zviedli ľudstvo do gigantického utrpenia , sociálneho darwnizmu, nacizmu, komunizmu,l iberalizmu, relativizmu...V rozhodnutiach pápeža vidíš odpor voči porušovaniu ľudských práv. Je zjavné, že RKC a Vatikán sú majákom v rozbúrenom mori pre všetkých.
Súhlasí Lea Pragmatická


19.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 09:20 avatar
TvojOpenent; ...pápež je vybraný Bohom? ... a ja som sa nazdal, že bol zvolený biskupmi ... a čo súdiš o tomto" aktualne.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Svojimi dioptriami už ani nevnímaš, že svet je farebný a nie čiernobiely, ako ho prezentuješ. Podľa všetkého, už si asi ani nevieš sňať tie svoje okuliare, máš ich prirastené, neuvedomuješ si, že Tvoje názory sú viac nenávistné, než by svedčili, nie že o kresťanskej láske, ale ani o minimálnej snahe porozumieť tomu, čo tak bez myslenia kritizuješ ...
Súhlasí majomajo, havran


20.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 09:29 avatar
Tull...Prehliadnem Tvoje osobné útoky voči mne. Vypovedajú skôr o Tebe ako mne.
Citujem z Tebou doporučeného článku: Rímskokatolícka cirkev už jednoznačne považuje evolučnú teóriu za zlučiteľnú s Bibliou a kresťanskou vierou...
Môžeš mi nájsť oficiálne stanovisko RKC, ktoré by odsúdilo Darwina?
Darwin ako budúci kňaz anglikánskej cirkvi prišiel s teoriou, ktorá bola nevedecká. Odkedy ateisti s nadšením tlieskajú neovereným a vedou vyvrátiteľným teoriám? Vysvetľuj...


22.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 09:33 avatar
TvojOponent - prečítaj si aspoň "genesis" riadok po riadku a dozvieš sa od kedy , vari tam je to opísané z Darvina?


24.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 09:42 avatar
Neodpovedal si havran.


26.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 09:49 avatar
TvojOponent - a môžem za to , že ty to tak vidíš , či vlastne nevidíš? Tak už ma netráp 


29.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 11:26 avatar
Čo nevidím?
Súhlasí havran


17.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 09:13 avatar
TvojOponent - asi si tiež veriaci a nemáš s ničím problém. Ešte raz povedz kto vybral pápeža a skús sa nepomýliť 


21.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 09:32 avatar
Citujem: Pápež Benedikt XVI. vo štvrtok v posledný deň svojho pôsobenia na čele rímsko-katolíckej cirkvi ponúkol "bezvýhradnú poslušnosť" svojmu nástupcovi. "Medzi vami je aj budúci pápež, ktorému sľubujem svoju bezvýhradnú poslušnosť a úctu," povedal Benedikt pri rozlúčke s kardinálmi. "Nech Pán ukáže toho, koho si vybral," dodal 85-ročný pápež.

Havranom je dovolené si namýšlať, že život vznikol len náhodnými zrážkami molekúl v bahne sterilnej hmoty. 


28.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2013, 09:58 avatar
TvojOponent - ak je havranom dovolené , ako vravíš , tak ti teda poviem že tvoj život vznikol zrážkou "malých gúľ" a ďalej to nechcem rozvíjať , lebo aj bahno aj hmota môžu byť všelijaké


23.
označiť príspevok

majomajo muž
   19. 3. 2013, 09:33 avatar
Aj tento bol asi zvolený Bohom.....
:
Alexander VI. už ako kňaz, predtým ako sa stal pápežom, bol všetkým známy jeho neviazaný život a jeho sexuálne dobrodružstvá sa stali legendárne. Dokonca sa netajil ani svojimi potomkami. Niektoré svoje ratolesti si obľúbil viac. Boli to tie, ktoré pochádzali z jeho spojenia s bohatou Rimankou. Jeho život však sprevádzal aj iný škandál, a to jeho podvádzanie pri konkláve. Neštítil sa podplatiť kardinálov a v roku 1492 bol naozaj zvolený za pápeža. Na jeho sexuálne výčiny sa pravdepodobne zázračne zabudlo.

So svojim spôsobom života, ktorý nemá veľa spoločné s Desatorom, neprestal ani po zvolení za pápeža. Tento post bez výčitiek využíval na vlastné obohacovanie a doprial aj svojim blízkym. Uprednostňoval svoje deti a svojho syna už vo veku 18 rokov vymenoval za kardinála.

Aj napriek tomu, že bol Alexander VI. zhýralec, pôžitkár a sukničkár, bol aj veľmi nábožný, a dokonca ortodoxne. Okrem iného do dejín vstúpil ako politický stratég a mecenáš umenia. Skutočne však platí, že duchovno ostávalo na periférii jeho záujmu. Všetkému dominovali svetské záujmy, túžba po bohatstve a moci.


25.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 09:45 avatar
Pripomínaš mi ten vtip, kedy USA vyčítala Sovietskemu zväzu porušovanie ľudských práv.Obratom Brežnev zaslal odpoveď, že no a čo? Vy diskriminujete černochov...

Inými slovami, mimo misu. Čistý spam. Tiež Ti sem dávať príbehy o zločinoch proti ľudskosti spáchaných ateistami.
Téma je ale iná. Kuk na nadpis.


32.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 11:37 avatar
TvojOponent; ... "Čistý spam"? a netvrdil si "Nie sú zlí pápeži, lepší, horší. Všetci sú osobnosti, boli vybraní Bohom"? ... 


27.
označiť príspevok

majomajo muž
   19. 3. 2013, 09:52 avatar
Prekrúcanie pravdy je bežný postup cirkvi a jej zástancov, tvoja odpovď mi preto úplne stačí........ 


30.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 11:27 avatar
Neviem o tom, že by som sa snažil prekrúcať pravdu. Práve naopak, dôsledne ju hľadám.


34.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 12:13 avatar
TvojOpenent; ... nedá mi, aj keď je to mimo tému ... Ak by si pravdu dôsledne hľadal, potom by sa nemohlo stať, ani nie tak to, že si „bludára“ milana.s. pokladal za ateistu, ale by si, na základe jeho kritiky, „nezaútočil“ na ateistov ...  


31.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 11:33 avatar
TvojOpenent; ... vraj mimo misu /“25“/ a kto sem v tejto téme začal trepať o darwinizme, eugenike, nacizme, komunizme, liberalizme, relativizme? ...  
Ak Benedikt povedal "Nech Pán ukáže toho, koho si vybral", tak to znamená, že o novom pápežovi „nerozhodlo konkláve“?
Aj týchto pápežov vybral Boh? www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
K Darwinovi - ja som netvrdil, že RKC oficiálne Darwina odsúdila, hoci vo všeobecnosti vystupovala proti jeho teórii a uznala ju až tuším niekedy v 90. rokoch min. storočia, práve preto, že je/bola vedeckou ...
Môžeš tú moju „19“, brať ako urážku, hoci nebola tak myslená a môžeš sa i trocha zamyslieť ... napríklad k téme i nad tým, prečo je neustále, dokonca narastajúce, napätie, najnestabilnejšie mesto sveta, z tohto uhla pohľadu, v Jeruzaleme, hoci dám žijú veriaci vyznávajúci toho istého Boha ... ak nový pápež prispeje k zmierneniu tohto napätia, čo i len málom, budem rád ...


35.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 12:41 avatar
Máš rozum, hľadaj príčiny.
Ateisti, iste nie všetci, ale tí bojovní, čo neustále nalepujú na seba nové etikety, ako brajti, noví ateisti, ateizmus plus, humanisti... podnecujú náboženské násilie. Napríklad zverejňovaním urážlivých textov či karikatúr.


36.
označiť príspevok

Vlado muž
   19. 3. 2013, 12:52 avatar
Openent, ty si určitým spôsobom hlupák. Na jednej strane kvákaš, že ateizmus je len akýsi ontologický postoj, že to je nič, a na druhej strane plačeš, že sa ľudia nazývajú humanisti. Humanista je rovnako pojem ako moslim, kresťan, a iné... Racionalista je zasa pomenovanie. Nepredvádzaj myšlienkový hokej s pojmami, ak im nedokážeš rozumieť. Máš možno aj rozum, tak skús sa nad sebou zamyslieť, a pouvažuj, aby si nepísal toľko hlúpostí.


37.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 13:09 avatar
Nerozumiem, vysvetľuj. Hokej v pojmoch máte vy....


38.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 13:44 avatar
TvojOpenent; ... príčinou narastajúceho napätia v Jeruzaleme sú ateisti? Vlastne asi áno. Veď sú príčinou všetkého zla čo tu bolo, je, i bude 


40.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 13:53 avatar
To so niekde tvrdil? Kde? 


43.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 13:59 avatar
TvojOpenent; ... „Ateisti, iste nie všetci, ale tí bojovní, čo neustále nalepujú na seba nové etikety, ako brajti, noví ateisti, ateizmus plus, humanisti... podnecujú náboženské násilie. Napríklad zverejňovaním urážlivých textov či karikatúr“ nie je reakciou na moju „31“? 


39.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 13:49 avatar
Ale ste sa tu rozkvákali. Vidíš elemir, čo si spôsobil?

TvojOponent: Dovolím si s tebou nesúhlasiť, vidíš to príliš čiernobielo. RKC má svoje zásluhy, ale žiaľ aj prešlapy. Tak isto ateisti majú svoje miesto. Bohu sa páčia spravodliví v každom národe, ako je v písme niekde.

Elemír: Už sa podobáš na Milana.S. v jeho poslednej téme. Obidvaja brodíte za lepší zajtrajšok, za lepšieho človeka, aby sa zdokonaľoval a rástol v dobre svojimi silami. Zabudli ste pritom na Krista. Moja snaha zlepšiť sa, byť lepší svojimi silami je márna. Môžem sa zlepšiť iba do určitej miery, ale nikdy nie do takej akou je Kristus. Lebo človek nakoniec zostane človekom. Musíš nechať v tebe pôsobiť Krista, musíš zabudnúť na seba, aby sa Kristus stal pánom tvojho života. Potom ním vedený už konáš nad rozmer svojej ľudskosti / človečenstva, nad rozmer 10 Božích prikázaní, ktoré boli dané pre iný čas, pre iný národ, nie pre nás. Pozri si ešte môj príspevok v téme Milana.S.
Súhlasí elemír


41.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   19. 3. 2013, 13:54 avatar
Beriem ateistom miesto? 


44.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 14:05 avatar
TvojOpenent; ... neberieš, ale podľa mňa len preto, že nemáš k dispozícii takú moc ...   čo však máš, je čiernobiele videnie, nič v zlom, ale kým sa ho nezbavíš, len ťažko môžeš hľadať pravdu, ak ti vážne ide o pravdu ... 


45.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 14:11 avatar
Nie neberieš im miesto, som sa zle vyjadril. Primárne som kritizoval tvoj idealistický pohľad na pápežov, pretože história je svedkom ich rôznych prešlapov. Niektorí išli za hranicu toho, čo dnešní ateisti považujú za morálne. ..,,,... J. Tull, čo sa tu siapaš na môj piesoček? :-) A len tak mimochodom, vo svete nie je pravda, vo svete nenájdeš pravdu, lebo je zvedený, ale to ti ako ateistovi asi vysvetľujem zbytočne.
Súhlasí J.Tull


46.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 14:21 avatar
milky945; ... nech mi je odpustené ... ... už len preto, že si viackrát na moje príspevky nereagoval a ja Ti to nevyčítam ... 
... tú pravdu som spomínal ohľadom "30" 


47.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 16:19 avatar
Viac krát som nereagoval na tvoje príspevky? Pokiaľ viem, tak len raz, a to v téme: "Čo sme zdedili, hriech alebo smrť(elnosť)?" R110, keď sme sa bavili o doslovnom výklade Písma, teda o výklade písma všeobecne. Spochybnil si tam moju 83 na dosť slabých argumentoch, tak som si povedal, že to nemá cenu ďalej.


48.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2013, 18:24 avatar
milky945; ... v tej „R110“ som vyjadril svoj názor, ktorý, podľa mňa, korešponduje i s názormi katolíckych teológov /- nájdi si napr. v archíve TvNoe, alebo i na internete Mareka Orko Váchu .../, čo samozrejme neznamená, že je pravdivým, či „silným“ ...  nereagoval si ani na moju „17“ v Niečo na pobavenie ... 
... nemusíš reagovať /len som Ťa trochu podpichol – už som raz taký ... /, som na to zvyknutý a určite sa stane, že ani ja, z rôznych dôvodov, nereagujem ... 


42.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 13:56 avatar
"V každom národe je mu milý ten, kto sa bojí Boha a robí, čo je správne“ (Sk 10, 35)


49.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 3. 2013, 18:50 avatar
Toto som písal ráno a pozreli ste si kázeň, čo dnes povedal na svojej prvej pápežskej omši ? A potvrdilo sa mi niekoľko mojích snov. Jeden ma najviac prekvapil a potešil. Všimli ste si Matku Božiu pri oltári, ku ktorej sa potom ossbitne modlil? Žiadna vyčačkaná 16 ročná panenka, ale normálna žena, ktorej patrí úcta prvej dámy tohoto sveta a všetkých čias, úcta matky a rodiny spolu s Jozefom, ktorého vyzdvihol nielen ochrancu svätej rodiny, ale celej cirkvi a ja by som dodal aj celého sveta. Lebo môj sny by boli v tom, že ak sa týmto začíba realita, končí život báchoriek a povymýšľaných rozprávok pre malé deti do škôlky a cirkev aj s Matkou Božou Našou Pani môže začať konať a rozmýšľať demokraticky, ako v normálnom demokratickom systéme, v ktorom žijeme. Máme neporovnateľne vyššie vzdelanú mládež, nielen akomy, keď sme boli v jej veku, ale na vlastných deťoch často vidíme, že sú niekde vyššie. A pre týchto ľudí cirkev plná rozprávok a často aj klamstiev nemá zmysel, nemôže ich zaujať. Preto veľmi záleží od vedenia pretvoriť čo najskôr cirkev pre budúce pokolenia, aspom položiť základ realného pohľadu na Boha a život na zemi. Koľko príspevkov hneď tu nad týmto dáva jasne najavo, že nielenže nepochopili a nemajú záujem, ale prechádzajú do frontálneho protiútoku. A čia je to vina ? Nielen tých, čo sa postavili na druhú stranu barikády, ale aj tých, čo im predložili vieru zabalenú v špinavej handre, je to zodpovednosť aj tých, čo týmto ľuďom podali jedlo na špinavom tanieri.
Toto sú veci, ktoré neriadí Boh a Boh si nevyvolil ani jedného pápeža, Boh z nás ľudí urobil samostatné osobnosti, ktoré sa budú zodpovedať za svoje skutky pred ním. Tak jako sa budú zodpovedať a možno už sa zodpovedali aj tí, čo zvolili dobrých, alebo zlých pápežov. Toto nie je hra o pár fazuliek a vôbec to nie je otázka presvedčenia, kto je magor a kto idiot a kto má zatemnené mysle. Ja som už raz tuto napísal, že idiot je človek, ktorý je presvedčený o tom, že opak je pravda. A tak sa každý bude zodpovedať aj z toho, že uveril blud, lebo je síce málo takých, čo to neuverili, ale sú.
Nemôže byť pre človeka nič krajšie, ak sa mu začínajú plniť sny. Je toho zatiaľ strašne málo, ale za tým málom je veľká nádej. Veď ešte sa ani poriadne neubytoval a už sa na neho pozerajú niektorí ľudia so slzami v očiach. A už je nádejou nielen katolíkov a kresťanov, ale je nádejou aj pre židov, moslimov , celý svet. Ak JPII bojoval proti komunizmu a prispel k jeho zrúteniu on má šancu dať do poriadku tento svet. Ale zlo sa len tak ľahko nepoddá a pre tých, čo zlo vidia dnes ako dobro má ešte lstivejšie klamstvá, aby zúrili nad tými, čo im chcú dobre, aby nenávideli tých, čo im chcú vrátiť ich šťastie, aby sa neustále utápali vo väčšej nenávisti bez príčiny.
Ktovie, možno sa dočkáme aj Kristovej pravdy o ňom samom, že nie je boh a on nám tu potom privedie niekoho, kto je viac, ako on. A tí všetci tu už raz boli, v jeden kolsálny deň pri Jordáne s Jánom Krstiteľom. Možno som naivista, že čakám niekoho viac, ako Ježiša, ale ten je tu predsa s nami denno denne pri každom zdvihnutom kalichu, tak prečo by som si nemohol zasnívať, že by mohol prísť niekto väčší ako Ježiš. On bude stáť pri oltári vedľa toho, čo bude slúžiť omšu a a úsmevom bude ukazovať tým, čo budú prichádzať,na oltár a na veriacich - toto som tu pre teba zachoval.
ˇAno, toto sú moje sny a to neznamená, že som nevidel chudobných a trpiacích a svinstvvo tohoto sveta a že by mi to utrpenie bolo ľahostajné, ale nemôže pomáhať chudobným štát, ktorý im všetko rozdal, lebo nemá z čoho. Najprv sa treba zataviť a nájsť ľudí, ktorí dokážu pochopiť, že bieda sa dá odstrániť len ešte väčšou biedou, teda šetrením a potom bude aj pre chudobných. Ale koľko ľudí pochopilo túto vetu, a v koľkých vzbľkol hnev.
Keď prišiel pán do záhrady a uvidel tam figovník, ktorý nerodil,povedal záhradníkovi, aby ho vyťal. Ale ten ho prosil, aby ešte pozhovel a dal mu ešte jeden rok možnosť, že on ako záhradník ho okope a pohnojí a ak ani potm nzarodí, tak ho vytne.
Aj ja teraz prosím všetkých tých naštvaných a nadržaných na našu cirkev, pozhovejte ešte trochu, ak František trošku dá do poriadku cirkev, či mnohí z vás predsa len nezmeníte názor.


50.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 19:26 avatar
Elemír, je smutné že si viac vážiš / ceníš Máriu, ktorú ty nazývaš Matka Božia Naša Pani, ako Ježiša Krista. Pritom by to malo byť naopak. On má byť tvojim Pánom, nie Mária. O Kristovi nepíšeš to čo o Márii, že je tvoja pani. Ale neboj, pomaly si nato zvykám a už nebudem reagovať. Len som ťa chcel naposledy upozorniť, že si v strašnom blude.


51.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 3. 2013, 22:19 avatar
A ešte jedna poznámka k meritu článku. Elemir, píšeš že nový pápež je nádej pre židov a moslimov, aká nádej si nevysvetlil, len si to nechal v hmle. Ja sa ťa pýtam, aká nádej má byť, keď samotná RKC ma problémy. Viď cirkev na slovensku. Bezák vyhodil kňazov, ktorí prejavili náznak konzervatizmu, postavili sa proti liberalizmu, otvorene to deklarovali v liste. Potom pápež vyhodil Bezáka a nakoniec samotní pápež vyhodil sám seba. Viac o tom v článku: zivot.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 3. 2013, 07:25 avatar
Milky: Predpokladám, že si evanjelik a toto sú rozdielne názory medzi našimi cirkvami. Veď to je o tom, že sa niečim odlišujeme, inak by sme nebolo dve cirkve. U katolíkov Ježiš vôbnce nie je nižšie ako Matka Božia Mária, pretože Ježiš je pri každej omši pri pozdvihovaní a pri príjimaní, Ježiš je pri každej spovedi spolu s Duchom svätým, potom je tu krst a mnohé iné prejavy cirkvi, sviatosti a mnoho iné, kde Matka Božia nemá danú takú nebeskú moc, aby plne zastala svojho syna aj v tomto. To je lodické, pretože nie je napríklad vo Svätej trojici. Jej nebeská moc je však v modlitbách a hlavne v ruženci. Už viackrát sa na svete dokázalo, akú moc má ruženec a tým pádom, akú moc má Naša Pani, ktoré oslovenie je z Fatimy, ktoré si pri zjavení vyvolila ona sama. Takže Naša Pani má moc ruženca a to sa zďaleka nendá porovnávať s mocou Ježiša, ako člena Svätej trojice. Tieto moci ani nemožno porovnávať, lebo je to o niečom inom. Ježišova moc je proiamo o spasení a teda o odpustení hriechov a moc jeho matky je v jej ruženci. Tieto dve moci nemožno zrovnávať, lebo sú rozdielne veľkosťou aj obsahovo, ale historia cirkvi ukázala, že aj nebeská moc Matky Božej, Našej pani, má tiež silu a prečo by sme to nemohli využiť. A práve túto moc ruženca si môže každý vyskúšať sám na sebe tajne, či to funguje, alebo nie. Veď celá viera človeka v Boha musí byť založená na tom, že verím, lebo deň keď sa modlím, je iný, ako keď sa nemodlím. Stačí len aspom nachvíľu odložiť predsudky o zastieraní Ježiša jeho matkou a jednoducho sa ten ruženec pomodliť a čakať, čo to bude robiť, či nebudete cítiť niečo viac ako pri vaších bežných modlitbách. A ak nič, tak nič, ale ak, tak potom skúšajte ďalej a ďalej, aby ste sa každý sám na sebe presvedčili, čo sú predsudky a čo je skutočná sila.Každý človek je stvorený bohom ako samostatná osobnosť a tú samostatnosť treba skúsiť prejaviť aj v tomto. Negovanie a nenávisť nič nerieší, iba zotročuje tomu druhému. Ježiš hovorí: Blahoslavení, čo nevideli a uverili, ale ak hľadáme, buďme ako neveriací Tomáš, neverme, pokiaľ nevložíme ruky do jeho rán. A tak je to aj Matkou božou a jej ružencom. Veď nakniec slová Zdravas Mária,... sú predsa slová evanjelia, ktoré vyslovila Alžbeta,za prítomnosti Ducha svätého a teda možno povedať, že práve Duch svätý vyslovil tútu modlitbu ústami Alžbety, tak čo je na tom zlé ???? Záleží aj od toho, kde máte vo vašej cirkvi postaveného Ducha svätého, ale sklúšajte hľadajte, nenechajte sa upinkať vašími kňazmi, ako to s nami katolíkmi robia naši kňazi. Veď vy evanjelici, ak som dobre trafil, máte cirkevnú demokraciu, ktorá katolícku cirkev v mnohých štátoch ešte len čaká. V tomto ste ďalej a tento primát demokracie si nenechajte ujsť zaspatím na vavrínoch. Pán dal každému talent a čaká, čo mu vrátime, čo len to čo nám dal a potom si povieme, že sme zlí a neužitoční sluhovia, lebo sme urobili len to, čo sme museli, alebo mu vrátime talentov viacej. On sa nestará, čo budeme s talentami robiť, on len čaká na zúčtovamie a tam sa musí prejaviť naša samostatnosť dokázať Bohu, že aj sami bez neho dokážeme slúžiť nebu a ko dobrí a užitoční sluhovia.
Čo sa týka tých židov a moslimov, to je predsa v nadpise tejto témy. Kdesi som vyčítal, že ešte pred uvedením do funkcie mu prejavili takúto dôveru. A teda nielen pre nás katolíkov bude lepšie žiť, ak budeme žiť v podstatne menšom svetovom napaätí, ale určite aj im sa uľahčí život a zostane viac času na Boha aj židom a moslimom, Predsa sa hlásime k jednému Bohu, ibaže každý z nás zastal na inom bode. Ak teda cirkvi nášho Boha uveria na samostatnosť každého človeka, ktorú dostal každý od samotného Boha, tak je človek povinný neustále hľadať a skúšať a to každý a v každej cirkvi. Prečítajte si moje predchádzajúce témy a príspevky, ako ďaleko sa odlišujú od cirkvi, jej katechizmu a predsa som tu a predsa tu píšem, lebo hľadám, ako samostatne zodpovedná osobnosť pred Bohom. Lebo každý sme o niečom presvedčení a každý sa na základe tohoto presvedčenia na niečo spolieha, veď ktorý idiot by šiel do pekelného ohňa. Každý si myslíme, že máme svoju pravdu, ale posledný súd bude len o jednej pravde, o tej pravej a šťasní budú iba tí, čo sa spoliehali na túto skutočnú pravdu.


53.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 3. 2013, 15:24 avatar
Nie, nie som evanjelik, oficiálne som katolík, ale len „na papieri“.

Tvoj text: „Takže Naša Pani má moc ruženca a to sa zďaleka nedá porovnávať s mocou Ježiša. …. Stačí len aspom nachvíľu odložiť predsudky o zastieraní Ježiša jeho matkou a jednoducho sa ten ruženec pomodliť a čakať, čo to bude robiť, či nebudete cítiť niečo viac ako pri vaších bežných modlitbách.“

Akú moc má ruženec? Zase si to nepomenoval, len si to naznačil. Má takú moc, že cítiš niečo viac ako pri našich bežných modlitbách? A to ako vieš? Modlitba je rozhovor s Bohom, môže sa odohrávať kdekoľvek, doma, na ulici alebo v práci. Som zvedavý, ako by si sa v autobuse alebo v práci dokázal modliť ruženec, pritom by si sa dokázal sústrediť na počet zdravasov, na predmet modlitby a na okolitý svet, ktorý nemôžeš ignorovať, keď chceš napr. vystúpiť na správnej zástavke. Sústavným opakovaním tých istých slov jej dávaš úctu, ktorá jej neprináleží, robíš z nej Boha, zbožšťuješ ju. V mojej modlitbe neopakujem stále tie isté slová. Chválu, vďaku alebo prosbu vyjadrujem rôznymi slovami. A sú taký machri (ja nie), v ktorých sa modlí duch svätý, ktorý hľadá správne slová na chválu a vďaku.

Tvoj text: „Pán dal každému talent a čaká, čo mu vrátime, čo len to čo nám dal a potom si povieme, že sme zlí a neužitoční sluhovia, lebo sme urobili len to, čo sme museli, alebo mu vrátime talentov viacej. …. Ježiš hovorí: Blahoslavení, čo nevideli a uverili, ale ak hľadáme, buďme ako neveriací Tomáš, neverme, pokiaľ nevložíme ruky do jeho rán. …. že aj sami bez neho dokážeme slúžiť nebu ako dobrí a užitoční sluhovia.“

Užitočný sluha máš byť v šírení pravdy, nie vo vytváraní novej, vo vytváraní bludov. Pravda je daná v písme celá, netreba ju rozširovať, nesmie sa rozširovať alebo meniť. Pravdu treba šíriť a o tom hovorí aj Mat 25, 14-30 v podobenstve o hrivnách. Nemáme ukryť hrivny, ktoré nám boli zverené, máme ich šíriť a rozmnožiť, lebo tie hrivny sú jak dobrá zvesť, sú evanjelium. Podobne ako rozmnožili hrivny v podobenstve, treba šíriť dobrú zvesť, lebo keď poviem dobrú zvesť, keď si ju nenechám pre seba, môže padnúť na úrodnú pôdu a rozmnoží sa.

A zober si ešte podobenstvo o pannách v Mat 25, 1-13. Boli tam panny ako nevesty Kristove. Neboli to smilnice ako v Zjavenie Jána 17, boli to verné nevesty (panny), ktoré verne poznali pravdu, nie lož, nie blud. Rozdiel medzi nimi však bol a to v množstve pravdy, ktoré poznali. Múdre / rozumné panny mali úplnú pravdu (olej v nádobách). Bláznivé panny mali len trochu oleja / pravdy v lampách, nemali olej v nádobách, nemali pravdu celú. Ale tie bláznivé panny Kristus nepoznal a zatiaľ (a to zatiaľ zdôrazňujem) neprijal. A keď neprijal tie, potom určite neprime neverné nevesty / smilnice, ktoré šíria bludy. Keď sa ma spýtaš, či neverná nevesta / smilnica je RKC a ty, poviem ti bez komentára.

No a k tým moslimom ešte jednu poznámku. Dávaš nádej do pápeža pre lepšie vzťahy. Zabúdaš pritom na fakt, že o dobré vzťahy sa usilovali už jeho dvaja predchodcovia a bez úspechu, viď stretnutia v Assisi. Zabúdaš pritom na fakt, že zlé vzťahy sú jednostranné, sú zo strany moslimov. Takže nie pápež musí robiť nápravu a zmeny ale moslimovia. Lenže toho sa asi nedočkáš, keď vyše tisíc rokov vedú vojnu proti neveriacim, viď severná Afrika, viď Turecko, kedysi kresťanské územia. Prečo by to mali teraz zmeniť kvôli nejakému novému pápežovi? Možno som pesimista, však uvidíme.


54.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 3. 2013, 18:47 avatar
Takže, papierový katolík, ruženec určite nie je modlitba do autobusu a ani na cestu do práce a ak ťa nebaví, neviem v čom je problém. jeho sila je napríklad v tom, že ten deň, keď sa ho modlím, je iný, ako ke´d zabudnem,alebo sa situácia zbehne proste tak, že nestíham. Ja už som dôchodca a tak mám n to čas, ale keď som bol zamestnaný, jednoducho som si vo svojom dennom režime zarezervoval chvilku , tak, že pred vstaním z postele som si to odbavil. Stačilo natiahnúť budík pár minút skorej. je to vec každého a ja som to vždy bral, ako takú dobrú investíciu vzácneho ranného času do každého dňa, ktorá sa vždy vyplatila, potoom som si na to jednoducho zvykol, ale nie iba ruženec je sila, ďaleko väčšia sila je Omša spoveď a príjimanie. No a samozrejme potom aj ruženec má neporovnateľne väčšiu silu a dá sa to cítiť oveľa účinnejšie, ak si dáš do poriadku svoje vnútro. to tiež som sa naučil brať ako dobrú investíciu do budúcnosti, ktorá stojí za to. je to vec každého osobného prístupu, či sa bude modliť, čo a ako, kedy , ale hlavne prečo. ten význam človek musí cítiť vo svojom živote a práve sila cirkvi je v tom, že mnohí to takto praktizujú a mnohí to takto cítia. Nebol by som idiot, aby som sa modlil a nič z toho, ako mi raz jedna pani poovedala, že ja som počúvala omšu v rádiu a to sa tiež ráta. Ja chodím do kostola, ale nie preto, aby sa mi to rátalo, aj keď neviem u koho a ako, či ten, u koho si myslím, že sa to ráta, nemá na to iný názor, ako je moja mnou vymyslená matematika.Ale idem do kostola aspom v nedeľu, lebo tentýždeň je aspom trošku iný. Už nám dokonca bolo aj vykričané, že sme poverčiví a že to preto tak funguje, ale kto to skúsi, ten si to nenechá vziať. lenže toto sú práve tie veci,ktoré tí, čo nepraktizujú vieru, nemôže pochopiť, lebo nemajú čím pochopiť. To či Boh existuje, alebo nie, zistíš iba vtedy, ak sa ti na tvoje prosby a modlitby ozýva a to takým spôsobom, že reaguje aj na tvoje najtajnejšie prosby. Netreba hľadať dôkazy o existencii Boha v knižniciach, vykopávkach a čoo ja viem ešte kde,to je nezmysel, Boha hľadáme modlitbou teda ducha MOžNO HľADAť IBA DUšEVNE.
Pokiaľ nebol islam, bolo kresťanstvo až po čínu, pretože ľudia z Ríma si odnášali do sveta nielen nové mspoločenské návyka, ale hlavne kresťanskú vieru, lebo to bola jediná viera o skutočnom a živom Bohu, že človek cítil, že keď sa mu modlí, tak sa nemodlí do vrby, ale cíti odozvu a odmenu a to bola vtedy strašná sila pre ľudí, ktorí už veľmi dlho hľadali skutočného Boha, ktorý existuje a ktorý vypočuje a odmeňuje a testá ak vychováva.


55.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 3. 2013, 21:24 avatar
Elemír si sa do mňa obul ako do neveriaceho, keď som povedal papierový katolík. Či si nečítal moje ostatné príspevky a témy? Presne preto neznášam škatuľkovanie a dlho som váhal či to napíšem. Zabudni nato, bola to chyba, myslel som totiž to, že som katolík na papieri, ale v srdci hľadám pravdu, v srdci idem za hranice toho čo ponúka RKC. Mal som chvíľu pocit, že aj ty. Pritom všetkom si vôbec nereagoval na môj koment o Mat 25, čo bolo gro odpovede. Inak teraz, keď poznám tvoj vek, je mi trápne tykať, prosím usmerni ma v tomto, či tykať alebo vykať.


56.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 3. 2013, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 3. 2013, 22:41 avatar
Veriaci, môžeš mi prosím vysvetliť prečo napísal toto: "ale si stále pod zákonom, potrebuješ milosť"? Pod zákonom je jedna vec a milosť druhá. Aha myslel si to tak, že to prvé predchádza druhému? Vopred ďakujem za odpoveď.


58.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 3. 2013, 22:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 3. 2013, 22:50 avatar
Aha, takže sú to dve rôzne veci. Človek je pod zákonom od prvého Adama (mnohí sú) a v milosti vďaka poslednému Adamovi Kristovi. Je tak? Som len trochu mimo z tých pojmov, preto sa pýtam.


60.
označiť príspevok

Ranexill muž
   20. 3. 2013, 22:53 avatar
Pouzivaj korale, p=omahaju mysli. Veriaci tomu len nerozumie a pritom tu spomina krizom krazom Boha a svoje vlastne neomylsne zasvetenie do vsetkeho.
Kazdy prsty ma suvis s istou castou mozgu, pretoze ide o ruky, tkoré popuzivame pri vsetkom. Stimulacia nervovych azkonceni je velmi prospesna a umoznuje mysli trochu inac fungovat aj pri motlitbe.


61.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 3. 2013, 18:24 avatar
Milky, prepáč, tak som to až nemyslel, ale na totmo fore je to u mňa už aj trochu rutina a s tykaním nemám žiaden problém, kľudne môžeš.Veriací a ty čo veríš, aaby som sa ťa zase nedostkol ako milkyho. Ja sa nemodlím preto, že by ma do toho niekto nútil a nikto nech sa ani nedá nútiť do modlitby, ako to často zdôrazňujú kňazi. Mpdlenie a zvlášť ruženec je modlitba, ktorá mi pomáha takým spôsobom, že by som bol idiot, keby som to nevyužil. A vôbec sa nemodlím s korálkami, mne stačí na to desať prstov, to som nedržal v ruke ani nepamätám, ale mám samozrejme zavesený ako symbol. Nič nerobím nasilu a do ničoho sa nedám nútiť, ale hľadám a neustále hľadáím a toto som našiel a takýto systém a sám pre seba, funguje to perfektne a reto to doporučujem, nič viac. Je to ak príbeh dvoch záhradkárov, keď jeden mal rajčina ako červené ríbezle a druhý mal červené ríbezle ako rajčiny. Automaticky sa núti toto dobré niekomu pooradiť, lenže nie vždy sa nájde poruke taký, čo znesie poradiť.
Potreba milosti a byť pod zákonom, to je také pre niekoho iného, ako pre mňa, jednoducho to mám dlhé roky vyskúšané a o milosti zákonoch a gorálkoch ma pritom ano nenapdlo myslieť.
Nespoliehajte sa na to, že ste si vytvorili v sebe dojem, že ste z bohom kamarát podľa vaších pravidiel.Lebo čo ak on má iné pravidlá, ale kladný vzťah z bohom je zasa neprorvnateľne viac ako nepriateľstvo. S takým človekom sa asi dá aj Bohu robiť oveľa viac ako s tými, čo ho hnoja. Treba neustále skúšsť a hľadať, čo je lepšie, kedy sa mi lepšie vodí, ak sa modlím to, alebo ono, alebo som urobil alebo neurobil to, či ono. To je ten živý Boh, ktorý dáva ozvenu na vaše pokusy.
Každý sa na niečo spoliehame a nakoniec sa uvidí, kto mal, šťastie, že sa spoliehal na tú správnu pravdu.
Čo sa týka Adama a tých vecí okolo starého zákona, pre kresťana je podstatnejšie evanjelium, samozrejme, že tým starý zákon nie je pre nás bezvýznamná vec, lebo Ježiš hovorí, neprišiel som zákon zrušiť, ale naplniť. A on v evanjeliu aj jasne deklaruje, čo na tom mení a čo nie. Naporíklad oko za oko, zub za zub, ale evanjelium, nastav aj druhé líce, alebvo starýzákon, prekliaty bude každý, kto ťa prelkína a požehnaný každý, kto ťa požehnáva a v nom sa už o preklínaní nehovorí, lebo slová premenneia sú nad všetky zaklínadlá sveta.
Netreba sa od ničoho nútiť a nerobiť hneď zo všetkého kovbojku v kľude pomaly skúšať, hľadať a pozorovať a vedieť potom prečítať tieto odozvy vo vašom živote. Možno si niekedy myslíte, že ste sa modlil a nič, a iba neskôr sa dozviete, že keby ste nsapríklad pár sekúnd neskôr nešli z domu, mohli ste sa zapliesť do dopravnej nehody. A takých veľkých trápení, ktorým sa dá vyhnúť maličkosťami, je veľa a my ich nevieme predvídať, ale nad nami je niekto, kto je vďačný za naše modlitby a oni to vedia dopredu a vedia zariadiť pár maličkosti, aby vás to o vlások minulo. Skúste sa spätne pozrieť do vášho života.
Musíme priznať, že ako telesná hygiena, tak aj duševná a teda modlitby je určitá investícia, ktorá stojí za námahu, ale ak predpokladáte, že námaha sa vyplatí, rád túto energiu investujete. Koľkí poľnohospodária sadia a veria a dúfajú a čakajú, že bude pršať. A koľkokrát to už vyšlo akoľko nie, často mohli rozhodnúť malčkosti, také napríklad, že si na niečo spomeniete, ak idete z domu, chvíľu sa vrátite a to stačí, že vás niekedy uchráni od tragédie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:06,  Už ťa okupujú ??? Treba lepšie lieky súdruh
dnes, 18:04,  Edu kačný trolling :)
dnes, 18:04,  Americký agent edo SS vítač okupačných vojsk :)
dnes, 18:01,  Nie, ma zaujímalo, že koľko to je, tak som kukla. .. =D Prišlo mi to vtipné, keď som si...
dnes, 17:58,  „Liberálna demokracia je ten najlepší spôsob vlády aký poznám. Až na to, že neexistuje...
dnes, 17:50,  Zuzka ja viem . Tiež si bola v Austrálii ?
dnes, 17:49,  Lemmy ahoj . Dlho ťa tu nebolo . Vypadá to , že si sa vrátil vo výbornej kondícii ....
dnes, 17:48,  https://openiazoch.zoznam.sk/kalkulacky/prevod-mien/aud-eur/ =DD
dnes, 17:47,  *21 *21 35 australskych dolarov je 21,33€. *21
dnes, 17:38,  SLADKÝ ŽIVOT RUSKÝCH ŠPIÓNOV NA SLOVENSKU: OPILECKÉ VEČIERKY V TATRÁCH A KONŠPIRAČNÝ...
dnes, 17:36,  Touto cestou by som chcel ešte raz poďakovať Andrejkovi Dankovi za pohostinnosť!!!!!!!!...
dnes, 17:27,  era samozrejme Napríklad tu...
dnes, 17:24,  Peter ty nepoznáš všetkých ? Lebo ja u nás poznám každého
dnes, 17:22,  Je o tom fajn dokument ako prišiel generál do Holandska osloviť dvoch bratov aby im ten...
dnes, 17:16,  Náš milovaný Vodca vtedy zaujal k tejto tragédii jednoznačné stanovisko: pokračoval vo...
dnes, 17:14,  Ozaj pamätáte ako Havel predával korporáciam oné ???...
dnes, 17:12,  Najskôr začal pekne takto...
dnes, 17:09,  https://plus7dni.pluska.sk/ludia/boris-kollar-bojovnik-tradicnu-rodinu-pustil-aj-transrodovej-mod...
dnes, 17:08,  https://plus7dni.pluska.sk/ludia/boris-kollar-bojovnik-tradicnu-rodinu-pustil-aj-transrodovej-mod...
dnes, 17:05,  Etalón tradične rodinne založeného heterosexuála - pán magister Boris Hoaxovič Kollár...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(182 602 bytes in 0,269 seconds)