Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nosenie rušok vedie k toxickym hladinam co2.

29
reakcií
158
prečítaní
Tému 14. augusta 2020, 12:41 založil PartOFgod.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 01. 2015
11
 
 


1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 8. 2020, 12:41 avatar
Chodte do pice buzeranti nakazeny nedonoseny vypatlany smradi neoliberalny nebudete vy travit celu populaciu budete razslapany po namestiach ako zaby a vysat na vystrahu na kandelabroch na namestiach svetovych metropol youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí capkedaniel1


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:44 avatar
Preto keď ťa budú operovať mal by si lekarov požiadať aby si dali dolu rúška aby si zachoval ich zdravie .


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 12:45 avatar
Facebook zmazal 7 miliónov lží o korone, pre pandémiu však už admini nekontrolujú všetko

Keď vypukla pandémia koronavírusu, spoločnosť Facebook priznala, že automatické systémy budú musieť robiť časť práce, ktorú dovtedy robili ľudia. V marci totiž väčšina zamestnancov sociálnej siete musela ostať doma a aj tí, ktorí prešli na home office, nemohli robiť všetko tak ako na pracovisku.

„Napríklad grafický obsah je veľmi ťažké moderovať doma, keď sú okolo nich ľudia,“ povedal Guy Rosen, ktorý má na starosti integritu Facebooku.

Tento týždeň sociálna sieť zverejnila dáta, ktoré ukazujú, aké to malo dôsledky na odstraňovanie nevhodného obsahu zo siete.

„Hoci sa naša technológia na odhaľovanie a odstraňovanie nevhodného obsahu zlepšuje, naďalej tu budú oblasti, v ktorých sa budeme spoliehať na ľudí kontrolujúcich obsah a trénujúcich našu technológiu,“ vysvetlila firma.

„Napríklad sa veľmi spoliehame na to, že ľudia preskúmajú príspevky o samovraždách, sebapoškodzovaní a zneužívaní detí a že pomôžu zlepšovať technológiu, ktorá proaktívne vyhľadáva a odstraňuje identický alebo veľmi podobný obsah, ktorý porušuje pravidlá.“

V iných oblastiach sa vraj podarilo technológiu zdokonaliť a automatické systémy dosahujú lepšie výsledky ako predtým ľudia. Jednou z takýchto oblastí sú napríklad nenávistné prejavy.
Čo ukázali aktuálne štatistiky?

Nenávistné prejavy: V období od apríla do júna bolo z Facebooku odstránených 22,5 milióna príspevkov obsahujúcich „hate speech“. Ide o doposiaľ najlepší výsledok, v predchádzajúcom štvrťroku bolo zmazaných 9,6 milióna príspevkov. „Vylepšili sme proaktívnu detekciu a rozšírili automatizáciu na španielsky, arabský a indonézsky jazyk,“ vysvetlila firma tento nárast. Zo všetkých nenávistných príspevkov, voči ktorým firma zasiahla, bolo 94,5 percenta odhalených skôr, ako na ne upozornili používatelia.

Šikanovanie a obťažovanie zatiaľ nevedia automatické systémy odhaľovať. Tieto prípady sú totiž veľmi osobné a záleží pri nich na kontexte. „To znamená, že použitie technológie na aktívnu detekciu šikanovania a obťažovania môže byť náročnejšie,“ vysvetľuje firma. Sociálna sieť potrebuje, aby ju ľudia na šikanu upozornili. V druhom štvrťroku bolo zmazaných 2,4 milióna príspevkov, tri mesiace predtým to bolo 2,3 milióna.

Falošné účty: V druhom štvrťroku Facebook zrušil 1,5 miliardy (áno, naozaj miliardy) falošných účtov. Každý deň totiž sociálna sieť blokuje milióny pokusov o vytvorenie falošných účtov.

Spam: V prvom štvrťroku 2020 Facebook odstránil milióny príspevkov, ktoré automatické systémy omylom označili za spam, neskôr boli obnovené. V apríli bola preto technológia aktualizovaná, aby bola presnejšia. „Výsledkom bolo zníženie počtu zásahov z 1,9 miliárd v prvom kvartáli 2020 na 1,4 miliárd v druhom štvrťroku.“

Samovraždy a sebapoškodzovanie: V tejto oblasti sa sociálna sieť spolieha viac na rozhodnutia moderátorov, nie umelej inteligencie. Aj preto s príchodom pandémie klesol počet zmazaných príspevkov z 1,7 milióna štvrťročne na 911-tisíc. Moderátori totiž takýto citlivý obsah nemohli posudzovať doma.

Násilný a grafický obsah: Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj v prípade mazania snímok násilných vecí je Facebook závislý na moderátoroch. Počet odstránených príspevkov klesol medzikvartálne z 25,4 milióna na 15,1 milióna.

Terorizmus a nebezpečné organizácie: V druhom kvartáli Facebook zmazal 8,7 milióna príspevkov zaradených do kategórie terorizmus (6,3 milióna v prvom štvrťroku) a ďalšie 4 milióny príspevkov od organizácií šíriacich nenávisť (4,7 milióna v predchádzajúcom štvrťroku).

Facebook tiež oznámil, že od apríla do júna zmazal celosvetovo 7 miliónov nepravdivých správ o koronavíruse vrátane príspevkov, ktoré opisovali falošné spôsoby prevencie alebo nepotvrdené spôsoby liečby.

Pri ďalších 98 miliónoch príspevkov o nákaze vraj sociálna sieť zobrazuje upozornenie, že môže ísť o nepravdivú informáciu.

Minulý týždeň Facebook odstránil video Donaldovi Trumpovi, pretože americký prezident šíril nepravdu o tom, že deti sú takmer imúnne voči koronavírusu.

Na Slovensku má Facebook len jedného fact-checkera, a tak väčšina falošných správ v slovenčine o víruse je bez kontroly a šíri sa sociálnou sieťou ďalej.

Aké nedostatky majú tieto štatistiky?

Facebook zverejňuje tieto dáta – tzv. Community Standards Enforcement Report – pravidelne od roku 2018. Problémom je, že poskytuje len sumárne čísla pre celý svet, odmieta ukázať podrobnejšie dáta o mazaní nevhodného obsahu na kontinentoch či v jednotlivých krajinách.

Odborníci predpokladajú, že takéto údaje by odhalili priepastné rozdiely medzi jednotlivými regiónmi a jazykmi. V súčasnosti napríklad nemáme dáta pre Slovensko, ale je prakticky isté, že vo väčšine kategórií sú tunajší používatelia horšie chránení ako v anglicky hovoriacich krajinách.

Podrobnejšie dáta chcel od Facebooku aj európsky mediálny regulátor ERGA (The European Regulators Group for Audiovisual Media Services), ale neúspešne. „Hovorili, že tých dát by bolo obrovské množstvo. My zas argumentujeme, že platformy pri komunikácii so zadávateľmi reklám vedia poskytnúť naozaj veľa informácií, takže si myslíme, že by nemal byť taký problém poskytnúť viac dát regulátorom,“ povedal Ľuboš Kukliš, ktorý rok a pol predsedal ERGA.

Výskumníci si tiež sťažujú, že Facebook poskytuje dáta v nepoužiteľnej podobe a neumožňuje im jednoducho stiahnuť si tabuľky a datasety.

Ako adminom pomáha technika

Facebook tiež priblížil, ako technológie pomáhajú moderátorom pri odstraňovaní nevhodného obsahu.

Umelá inteligencia už vraj vo viacerých oblastiach dokáže upozorniť na problematický obsah s vyššou presnosťou, ako to robili vo svojich nahláseniach používatelia.

Systém tiež pomáha škálovať rozhodnutia moderátorov na ďalšie rovnaké či veľmi podobné príspevky, a tak ľudia nemusia posudzovať ten istý obsah viackrát.

Ďalším prínosom je prioritizácia nevhodného obsahu. „Namiesto toho, aby sme sledovali nahlásený obsah v chronologickom poradí, naša umelá inteligencia uprednostňuje najviac kritický obsah, ktorý treba skontrolovať,“ vysvetlil Facebook. Prednosť by mali dostávať príspevky, ktoré môžu napáchať najväčšie škody, virálne príspevky a obsah, u ktorého je vyššia pravdepodobnosť, že porušuje pravidlá.
Nezávislý audit

Sociálna sieť tiež oznámila, že hľadá nezávislú audítorskú firmu, ktorá by už od začiatku budúceho roka mala kontrolovať dáta o odstraňovaní nevhodného obsahu.

„Žiadna firma by si nemala hodnotiť svoje vlastné domáce úlohy a naše systémy si musia dôveryhodnosť získať,“ tvrdí sociálna sieť. Na druhej strane však na žiadosti novinárov, výskumníkov a úradov o viac dát reaguje odmietavo a neumožňuje dôkladnejšiu verejnú kontrolu.

Navyše, internetový gigant neraz ignoruje rozhodnutia nezávislých odborníkov, s ktorými spolupracuje. Minulý týždeň napríklad novinári odhalili, že Facebook prehliadal porušenia pravidiel zo strany vplyvných amerických konzervatívnych a dezinformačných stránok. Hoci fact-checkeri upozorňovali na šírenie lží, Facebook nezasiahol a pre obavy z kritiky republikánov stránky nepenalizoval.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 13:25 avatar
Osvietenému Facebook zmazal 7 miliónov lží, pre pandémiu však už admini nekontrolujú všetko. Napríklad, mohli by mazať aj tunajší jeho spam.


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 8. 2020, 13:28 avatar
Tu mu to nikto nezmaze lebo toto je S.I.S karska protislovenska vlastizradna uchylacka morbidno zvratena stranka a to je jeho bažina
Súhlasí capkedaniel1


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 13:30 avatar
PartOFgod už si dnes vymrdal Bavolara do analu alebo dnes mrdá Bavolar tvojho syna na ktoreho alimenty neplatíš ?


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 13:32 avatar
Teba dnes vymrdali skoro ráno, tak do 10.40 h, potom si zahnojil toto fórum.


16.
označiť príspevok

havran
   14. 8. 2020, 14:26 avatar
Osvietený si ukecaný. Nevieš, že niekedy menej je viac? Prestaň tu súkať tie hlúpe traktáty. Myslíš si , že vytvárať clonu tárania je účinný prostriedok, aby ťa niekto bral vážne? Vlastne tebe ide len o to, aby si na DF len prdel tie svoje hlúposti.


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 8. 2020, 13:21 avatar
Nech sa ide vrazit do pice cely facebook
Súhlasí capkedaniel1


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 13:28 avatar
To by musela byť piča veľa ako tvoj mať


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2020, 13:29 avatar
A čo? Tvoja mať má vari menšiu? Chápem, bol ťažký pôrod, a pri pôrode sa ti poškodila lebečná dutina. Mäkké kosti v lebke.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 13:56 avatar
Facebookom sa šíri ďalší HOAX: Nie, nosenie rúška vám nespôsobí zdravotné problémy

BRATISLAVA - Facebookom sa šíril článok, ktorý varoval zdravých ľudí pred nosením rúšok počas pandémie COVID-19 a uvádzal údajné zdravotné riziká s tým spojené. Odborníci však tvrdia, že rúška či masky môžu len pomôcť obmedziť šírenie choroby spôsobenej novým koronavírusom a článok podľa nich obsahuje viaceré nepravdivé alebo zavádzajúce tvrdenia.

"Dlhodobé používanie masiek spôsobuje nedostatok kyslíka v krvi, čo predstavuje extrémne zdravotné riziko," tvrdí článok na portáli biosferaklub.info uverejnenom 15. mája 2020. Na konci článku je uvedené, že ho napísal Dr. Russel Blaylock, uznávaný neurochirurg, lekár, autor a lektor. Tomu však podľa AFP vypršala lekárska licencia napríklad v amerických štátoch Mississippi, Severná Karolína či Južná Karolína.

Podľa nástroja CrowdTangle na monitorovanie sociálnych médií článok na Facebooku zdieľalo viac ako 2700 ľudí. V angličtine bol publikovaný 11. mája tohto roku. Kratšia verzia článku, z ktorej bol aj slovenský text podľa všetkého od slova do slova preložený, publikovala stránka www.fort-russ.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk13. mája a na Facebooku ho zdieľalo viac ako 16.000 ľudí.

Univerzitný profesor a šéf krízového štábu v americkom meste Cleveland Jonathan Karn pre agentúru AFP uviedol: "Aj keď ste bezpríznakoví, mali by ste nosiť rúško. A keďže sa nedá s istotou povedať, či ste alebo nie ste nakazení, všetci by sme mali nosiť rúško." Jeden z popredných odborníkov na koronavírusy, mikrobiológ a profesor na Hongkonskej univerzite Jüan Kuo-jung zasa uviedol: "Je úplne zrejmé, že účinok rúšok pri infikovaných, najmä ak sú asymptomatickí, je oveľa dôležitejší ako čokoľvek iné."

Podľa zavádzajúceho článku môže najmä nosenie masky typu N95, ale aj rúška spôsobiť bolesti hlavy, narušenie funkcie pľúc, alebo zníženie imunity. Karn v tejto súvislosti uviedol, že Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) masky N95 neodporúča pre bežné nosenie. Podľa Shelley Payneovej, riaditeľky LaMontagneovho centra infekčných chorôb pri Texaskej univerzite v Austine, správne nosené rúško či maska umožňuje voľné dýchanie a plynulý prechod vzduchu.

Zdravotné problémy spomínané v článku rúška či masky nespôsobujú ani podľa čílskeho univerzitného profesora a odborníka na verejné zdravotníctvo Claudia Méndeza. Na bežné nosenie odborníci odporúčajú látkové či chirurgické rúška.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 13:58 avatar
Facebook zmazal Kotlebove video. Zľahčoval koronu, strašil otravou CO2

Je to prvýkrát, čo sieť zmazala video slovenského politika.

Sociálna sieť Facebook zmazala video, v ktorom sa predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba prihováral voličom na tému koronavírusu. Spochybňoval jeho závažnosť a tvrdil, že „vymyslená pandémia“ je zneužívaná na to, aby ľudia „rýchlym tempom prichádzali o svoje slobody“.

Video zverejnené ešte koncom júla Facebook zmazal po otázke redakcie Živé.sk, ktorá zisťovala, či je v súlade s jej pravidlami pre boj proti dezinformáciám súvisiacim s koronavírusom.
Raritný zásah siete

Je to prvýkrát, čo Facebook zakázal video niektorého zo slovenských politikov. Sieť sa totiž za bežných okolností takýmto zásahom do obsahu politikov oblúkom vyhýba a na rozdiel od bežných používateľov im dovoľuje nekriticky šíriť akékoľvek klamstvá či dezinformácie.

V súvislosti s koronavírusom má ale Facebook nastavené prísnejšie pravidlá, ktoré sa týkajú aj politicky činných osôb a stránok.

Okrem už spomenutých tvrdení Kotleba vo videu, ktoré sa dá naďalej dohľadať na iných platformách, uvádzal napríklad nasledovné:

Že koronavírus „pravdepodobne... možno aj existuje“.
Bez dôkazov tvrdil, že vznikol „ako výsledok cieľavedomej ľudskej činnosti“ a vypustený bol úmyselne alebo omylom.
Zavádzajúco porovnával čísla prípadov týkajúcich sa ochorenia Covid-19 so štatistikami bežnej chrípky.
Opakoval nezmyselné tvrdenie, že nosením rúška „svoj organizmus otravujeme CO2“.
Vyzýval, aby si ľudia nenechali „pod zámienkou vymysleného strachu“ prekaziť rodinné podujatia či dovolenky: „Choďte, žite, pracujte ako to cítite, ako to vnímate.“
„Nenechajte sa šikanovať, nenechajte sa klamať, nenechajte zo seba robiť ovce,“ dodal v závere.

Hoci už Marian Kotleba má za sebou v rámci témy koronavírusu viaceré excesy – napríklad bizarné vyjadrenia o vakcinácii a nanočipoch – v predmetnom videu bol formulačne oveľa opatrnejší a balansoval na hrane toho, čo Facebook povoľuje.

Nikoho napríklad vyslovene nevyzýval, aby nenosil rúško alebo aby ignoroval nariadenia vlády a zodpovedných orgánov. Taktiež doslovne nepovedal, že koronavírus, respektíve ochorenie Covid-19 neexistuje. Napriek tomu ale sociálna sieť po posúdení obsahu videa zasiahla.

„Toto video sme odstránili, nakoľko zahŕňa nepravdivé tvrdenia o závažnosti Covid-19, ktoré môžu prispieť k hrozbe fyzickej ujmy, čo je porušením našich zásad týkajúcich sa škodlivých dezinformácií o Covide,“ zdôvodnil Facebook v oficiálnom stanovisku pre redakciu Živé.sk.

Nemajú najlepší vzťah

Nie je to prvý raz, čo mal Kotleba problémy s Facebookom. Ešte v roku 2017 sieť zablokovala facebookovú stránku ĽSNS aj samotného Kotlebu.

Ten si nový profil vytvoril až začiatkom júla tohto roka, no opäť bol rýchlo zablokovaný. V tomto prípade ale malo ísť len o chybu, ktorú Facebook krátko nato napravil. Do samotného obsahu však doposiaľ nezasahoval.

zive.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 14:01 avatar
Boľševici sa činia.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 14:05 avatar
Skôr sa iba opakuju ako ty hakovySS

najnovšie príspevky od tohto účastníka

Boľševici sa činia. (pred 4 minútami)
Ak v najbližších nefyzických svetoch neplatia zákonitosti ako vo fyzickom svete ? (pred 5 minútami)
Ak už v najbližších svetov fyzickému nevládnu zákonitosti ako tu, tak je nepochopením vyžadovať to, ... (pred 23 minútami)
A elfí trol kopčí troloviny a kopčí a všetci majú z neho srandu (pred hodinou)
Vieme Edo že si elfí trol (pred 2 hod.)
Edo Edo ty náš zábavný emerický trol (pred 2 hod.)
Mimochodom Edo perlí troloviny ako keby bol za to platený (pred 2 hod.)
Edo klasika zasa klame. V Bielorusku priemerná mzda 428 EUR, na Ukrajine 356 ... (pred 2 hod.)
Známy spammer a trol Edo má smenu (pred 2 hod.)
deformnú (pred 2 hod.)
Edo nám sem dá nejaké goebellsovské dobroty (pred 2 hod.)
Kasafran to hej, ale Edovi a ďalším obhajcom Matoviča prešľapy tejto vlády nevadia (pred 16 hod.)
To testovali vo ... (pred 18 hod.)
Hlboké (pred 18 hod.)
S poradcom súčasného ministra financií Eduarda Hegera za OĽaNO Michalom Miškovičom štát podpísal ... (pred 18 hod.)
v Moskve je jedným z najvýznamnejších pamätníkov obetí politického útlaku v ZSSR . Je to žulový ... (pred 20 hod.)
Kandidoval za OLANO, čo s tým má smer ? (pred 20 hod.)
Praha na Lomnicu nemá. (včera)
Jeho vytočíš veľmi ľahko stačí napísať niečo kritické o USA (včera)
Edo no čo už čaká ťa ťažký večer (včera)
Edo robil som čo som mohol (včera)
Zasa si elfa vytočil (včera)
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (včera)
Ale šetri ho dnes (včera)
Označí ťa za rasistu (včera)


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 14:24 avatar
edo SS zopakuj sa ty náš spammer a trol


17.
označiť príspevok

havran
   14. 8. 2020, 14:30 avatar
Edo je tu na to, aby sa tu rozmohla nechuť na diskúsiu, lebo s ním sa to už nedá.


18.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 8. 2020, 14:33 avatar
Tak s Edom nediskutuj.  
Súhlasí -era-, Osvietený


21.
označiť príspevok

havran
   14. 8. 2020, 14:58 avatar
peter67 vidíš tu , že diskutujem s tým pravicovým neoliberálom pokropeným americkou Whisky? Veď on vie iba spamovať pripravené dlhé traktáty s nenávisťou ku všetkému čo nie je americké. Nedokáže objektívne posúdiť a rozlíšiť čo je dobré a čo zlé. Vari ty s nadšením a obdivom čítaš tie jeho nekonečné drísty?


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 15:11 avatar
havran ja len upresním americkej whisky sa hovorí burbon .To sa vyrába z kukurice . Ja pijem škotsku 3 ročnú ako píše nula najlacnejšiu   ale pri jeho vtipnej matematike je to možné

                   

potravinydomov.itesco.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Stale opakuješ slovko neoliberal a tak mi neda ešte raz sa opýtam aký je rozdiel medzi neoliberálom a staroliberálom a prečo si myslíš že strana progresívne slovensko je pravicová ?

Staroslobodný a novoslobodný mi nejak nejde dohromady .

Prečo by som mal nenávidieť všetko neamerické??? Športove auta maju na v Taliansku , hodinky vo švajčiarsku ako i banky , techniku Japonci , Mäsové výrobky v Dánsku , čokoladu v Belgicku , Dialnice v Nemecku , atd atd.

Že ma nenapadol nejaký ruský výrobok neber že by som ho nevedel pochvaliť ak by bol dobrý len ho nejako nepoznám .Matriošku skopčili v Irane a samovar je konina na entu .

To je asi všetko čo zo stepnej produkcie poznám


29.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   14. 8. 2020, 19:57 avatar
treba rozlišovať Ameriku a Ameriku.


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 14:45 avatar
To je práca elfa


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 14:58 avatar
Rusi sa boja vývoja v Bielorusku: strašia tvrdou propagandou

V Bielorusku prakticky od pondelkového vyhlásenia výsledkov prezidentských volieb prebiehajú občianske protesty spojené s násilím polície i tajnej služby proti vlastným obyvateľom. Dianie sledujú médiá po celom svete. Tie ruské, však majú vo všetkom jasno. Ide o sprisahanie Západu proti legitímnemu prezidentovi. A presne tak isto to vidia aj slovenskí dezinformátori a konšpirátori.

V nedeľu 9. augusta sa v Bielorusku konali prezidentské voľby, ktoré „oficiálne“ vyhral večný prezident od roku 1994 Alexander Lukašenko so ziskom 80 percent hlasov. Hlavnej opozičnej kandidátke Sviatlane Cichanovskej volebná komisia určila desať percent.

Podobne ako iné voľby počas vlády prezidenta Lukašenka, ani tieto neboli podľa pozorovateľov slobodné, spravodlivé a výsledky boli s najväčšou pravdepodobnosťou zmanipulované.

Ešte pred voľbami pritom Lukašenko uväznil, alebo vyhnal z krajiny hlavných opozičných kandidátov, vrátane Cichanovskej manžela a práve kvôli tomu neplánovane kandidovala ona.
Napätá situácia v povolebnom Bielorusku

Prakticky od pondelkového vyhlásenia výsledkov prebiehajú vo viacerých bieloruských mestách proti Lukašenkovým praktikám rozsiahle protesty, ktoré však násilným spôsobom potláča bieloruská polícia spolu so špeciálnymi jednotkami OMON. V Minsku je prítomná aj armáda, ktorá blokuje vjazdy do centra mesta.

Ozbrojené zložky v postupe proti civilistom používajú vodné delá, slzný plyn či gumové projektily. Polícia od začiatku protestov zatkla už vyše šesť tisíc ľudí a dvaja ľudia pri protestoch zomreli. Desiatky ľudí sú zranených.

V Bielorusku vláda už v deň volieb vypla internet, aby sa protestujúci nemohli masovo organizovať cez sociálne siete. Podľa Lukašenka za problémami s internetom stoja kyberútoky zo zahraničia.

Polícia v Bielorusku zadržala aj niekoľkých novinárov, ktorí o protestoch informovali. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vyzval Lukašenka na prepustenie zadržaných ruských novinárov.

Lukašenko tvrdí, že protesty sú riadené z Česka, Poľska a Veľkej Británie. Jadro protestujúcich podľa neho tvoria nezamestnaní ľudia s kriminálnou minulosťou. České ministerstvo zahraničia si už kvôli týmto tvrdeniam predvolalo bieloruského veľvyslanca, aby mu diplomaticky vyčistili žalúdok.

Bieloruská nositeľka nobelovej ceny za literatúru Svetlana Alexijevič vyzvala Lukašenka k odstúpeniu. Pridali sa k nej aj stovky podnikateľov v informačných technológiách pod hrozbou odchodu z krajiny. Moderátor štátnej televízie Jevgenij Perlin dal kvôli „násiliu“ a „klamstvám“ výpoveď. Zamestnanci vo viacerých štátnych (!!!) strategických ale aj súkromných podnikoch vstúpili do štrajku.

Európska únia označila bieloruské voľby za neslobodné a nespravodlivé a za Lukašenkovú reakciu na protesty hrozí bieloruskému režimu sankciami.

Na dodržiavanie základných ľudských práv a ukončenie násilia vyzýva Lukašenka aj slovenský rezort diplomacie, prezidentka Zuzana Čaputová či niektorí slovenskí europoslanci a poslanci.
Cichanovská musela utiecť do Litvy

V pondelok po zmanipulovaných voľbách išla opozičná kandidátka Cichanovská podať oficiálnu sťažnosť na volebnú komisiu.

V budove ju však zadržiavali niekoľko hodín, dlho bola prakticky nezvestná, no nakoniec sa Cichanovská objavila v Litve. Tam podľa členky jej štábu Oľgy Kovaľkovovej musela odísť pod nátlakom bieloruských úradov spolu s vedúcou jej kampane Máriou Morozovou, ktorú uväznili ešte deň pred voľbami.

Podľa Kovaľkovovej nemala Cichanovská inú možnosť a upozornila na to, že časť jej štábu stále držia v Bielorusku ako rukojemníkov.

Bieloruské úrady však popierajú akýkoľvek podiel na odchode Cichanovskej do Litvy. Litovský minister zahraničia Linas Linkevičius potvrdil, že Cichanovská je v Litve v bezpečí.
Ruské štátne média vidia v protestoch západné sprisahanie

Podobný pohľad ako Lukašenko má na protesty najmä prokremeľská propaganda, ktorá sa snaží protesty relativizovať a diskreditovať.

Rusko si v Bielorusku vytvorilo širokú sieť servilných lokálnych médií, ktoré šíria vyslovene prokremeľskú propagandu.

Tieto média sa snažili už pred voľbami diskreditovať Cichanovskú a jej volebný tím. Spolu s Máriou Kolesnikovou a Veranikou Cepkalovou, ktoré ju sprevádzali na predvolebných mítingoch, označovali za európske feministky, ktoré zničia tradičné bieloruské hodnoty a ostatné európske krajiny obviňovali zo snahy o narušenie bieloruskej štátnosti.

Zatknutie 33 členov ruskej žoldnierskej wagnerovskej skupiny v Bielorusku, ktorým sa chválil samotný Lukašenko, ruské štátne média označili za, a teraz pozor, ukrajinskú provokáciu.

Samotné protesty v Bielorusku sú pre ruské média neprijateľnou farebnou revolúciou organizovanou zo Západu. Ruská tlačová agentúra RIA Novosti obvinila Poľsko, že chce v Bielorusku krvavý majdan.

Ten istý naratív zvolila Moskva aj pri protestoch na Ukrajine, kde sa protestujúcim podarilo nakoniec vyhnať proruského skorumpovaného prezidenta Viktora Janukovyča. Toho neskôr aj odsúdili za vlastizradu.

Reakciu Európskej únie na zvolenie Lukašenka a nasledujúce udalosti v Bielorusku označil televízny kanál Rossija 1 za prejav dvojakých štandardov.

Tieto naratívy potvrdzuje aj organizácia Ukraine Crisis Media Center, ktorá tvrdí, že ruské štátne média píšu o bieloruských protestoch relatívne málo. Ak píšu, snažia sa relativizovať policajné násilie a demonštrantov vykresľujú ako agresívnych provokatérov.

Ruské štátne média navyše vo veľkej miere vychádzajú z bieloruských štátnych zdrojov, ktoré sa snažia protesty delegitimizovať. Dáta z nezávislých zdrojov ruské štátne média ignorujú.

Bieloruské protesty prirovnávajú k ukrajinskému majdanu a šíria tézu, že ten Ukrajincom nič dobré nepriniesol.

Konšpiračné prirovnávanie rôznych veľkých protestov k farebným revolúciám organizovaným zo Západu pritom prokremeľská propaganda využíva často (aj pri protestoch v Gruzínsku, Arménsku, USA, Hong Kongu atď.).
Slovenskí dezinformátori v jednom šíku s tými ruskými

Hlavné správy podobne ako ruské štátne média hovoria o ukrajinskom scenári v Bielorusku. Protesty prirovnávajú k ukrajinskému majdanu.

Cichanovskú prirovnávajú k Čaputovej, čo v rusofilnej dezinformačnej komunite nie je práve pozitívne prirovnanie. S Cichanovskou podľa dezinformátorov vraj spolupracujú pravicoví extrémisti. Tí sú síce v mnohých krajinách Európy, vrátane Slovenska, skôr rusofili, len v tom Bielorusku sú ako na potvoru protiruskí.

Hlavné správy zároveň kritizujú EÚ i slovenských politikov (prezidentku Čaputovú, ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka), ktorí prejavili solidaritu s bieloruskými protestujúcimi a označujú ich rétoriku za nedôveryhodnú.

Lukašenkov režim obhajuje aj konšpiračná stálica Zem a Vek, ktorý tiež hovorí o protestoch ako o „nežnom majdane“, kritizuje západné krajiny, ktoré sa ohradili proti násiliu z Lukašenkovej strany a tvrdí, že vraj v Bielorusku neexistuje schopnejší líder ako Lukašenko.

V podobnom duchu o bieloruskom majdane riadeným liberálmi a Západom píše aj InfoVojna.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

havran
   14. 8. 2020, 15:03 avatar
Osvietený vari ty nevieš ako funguje vývoz americkej demokracie? Si stále mamľas nedonosený? Všetko pokračuje podľa jednotného scénara , ktorý majú aktivisti podľa príručiek už dlhé roky.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 15:53 avatar
Scenar už povrdila i volebna komisia ktorá sa verejne priznala že bola donutena falšovať volby    

Ale vieš kto za to môže ???

USA, USA,USA                         


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 8. 2020, 15:43 avatar
Edo sa nehanbíš samé dezinformácie sem dávaš


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 15:17 avatar
havran demokracia = vlada ľudu.

Vláda ľudu sa nedá vyvážať ak tak jedine na ruských hovnometoch

Demokracia nie je americká a neamerická jej pôvod je v starom Grecku .

A pritom to bolo uplne jednoduche ba i je to jednoduche .

Lukašenko môže vyhlasiť nové voľby do každej volebnej miestosti dať pozorovatela z tabora Lukašenka ale i medzinarodných pozorovatelov ako je to napríklad u nás .

Nerobia nič iba sú pri spočítaní hlasov opíšu si čísla a odchadzajú .

Uplne jednoduché riešenie .

Pamätáš sa ako sa Lukašenko pred celým svetom chvastal ako volby sfalšoval v roku 2006 ????

To bolo smiechu na svete      

Lukašenko priznal, že voľby boli sfalšované

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2020, 15:23 avatar
havran pamätáš tie volby v našej gubernii sovietskej zvanej ČSSR ??? Ked sme volili jednu stranu ktorej na víťazstvo stačilo 0 hlasov ??? Učasť bola 99,99%    

Ešte že sme nemali tu hnusnu americku demokraciu                    


28.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 8. 2020, 16:48 avatar


30.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 8. 2020, 20:05 avatar
Co je vela to je malo youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(125 860 bytes in 0,284 seconds)