Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Niečo k aktuálnym veciam. Už 29 apríla .

13
reakcií
518
prečítaní
Tému 23. apríla 2019, 01:08 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 4. 2019, 01:08 avatar
Historik Mičev: Kotlebova strana mala byť rozpustená už dávno

"Ak súd uzná dôvody a strana bude zrušená, nemyslím si, že by došlo k nezákonnému aktu," hovorí historik a riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev k prípadnému rozsudku o rozpustení ĽSNS.

Podľa Mičeva mala byť Ľudová strana Naše Slovensko ĽSNS) rozpustená už dávno. „Títo ľudia porušovali zákon už v dobe, keď po Slovensku pochodovali v čiernych uniformách, keď sa pán Kotleba váľal po zemi, aby upútal pozornosť a neuposlúchol výzvy polície a jednoducho to využili. Teraz je už trošku neskoro,“ skonštatoval historik.

„Ak súd uzná dôvody a bude strana zrušená, nemyslím si, že by došlo k nezákonnému aktu. Ak porušujú zákon, tak porušujú zákon,“ dodal.

Historik pripomenul, že predstavitelia ĽSNS dlhodobo používajú symboliku z extrémistických kruhov. Príkladom sú napríklad šeky so sumou 1 488 eur, ktoré Kotleba rozdával. Táto číslovka je medzi neonacistami známym symbolom, ktorý odkazuje na pravicového teroristu Davida Lanea.
Jasná symbolika pre extrémistov

Mičev upozornil, že takáto symbolika – ale aj rôzne iné, ktoré kotlebovci používajú – nie je náhoda. Šéf strany Marian Kotleba sa dnes snažil presvedčiť súd, že to bola náhoda. (Priebeh súdneho pojednávania sme sledovali online.) Podľa historika je však takáto symbolika jasným odkazom pre ľudí, ktorí tomu rozumejú. „A to sú extrémisti. Robili to hlavne v čase, keď sa od nich extrémisti odkláňali a keď im začali hovoriť, že sú normálna strana, ktorá sa začlenila do politického spektra. Museli preto dať týmto voličom jasný odkaz. A dali ho napríklad tým šekom. Robili to úmyselne, zámerne, presne vedeli, čo robia. Hranie sa na to, že je to neúmysel, je detiské,“ zdôraznil Mičev.
Bárány pochybuje, že rozsudok bude do eurovolieb právoplatný

"Nezávisle od rozhodnutia súdu, ĽSNS sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude môcť zúčastniť májových eurovolieb. A to aj v prípade, ak by verdikt hovoril o rozpustení strany, vysvetlil ústavný právnik Eduard Bárány. Najvyšší súd dnes termín hlavného pojednávania vo veci prípadného rozpustenia parlamentnej ĽSNS odročil na 29. apríla.

„Pokiaľ by rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť do eurovolieb, tak, samozrejme, by sa voličom nerozdávali volebné lístky tejto strany. Ale aj keby Najvyšší súd dovtedy stihol rozhodnúť, pochybujem, že sa rozhodnutie stane do eurovolieb právoplatným. Sú tam ešte otázky doručovania, môžu tiež podať sťažnosť na Ústavný súd. A čo je dôležité, takáto sťažnosť má v danom prípade odkladný účinok,“ vysvetlil Bárány. Znamená to, že až do rozhodnutia Ústavného súdu by strana existovala ďalej, aj keby Najvyšší súd rozhodol o jej rozpustení.

„Predstava, že by nevyužili možnosť sťažnosti na Ústavný súd, je málo pravdepodobná. Rovnako tak je málo pravdepodobné, že by Ústavný súd dokázal za niekoľko týždňov takúto vec rozhodnúť. Podobné veci sa rozhodujú v lepšom prípade v mesiacoch, môže to trvať aj rok, rok a pol. Je nereálne, aby sa to do eurovolieb stihlo,“ podčiarkol ústavný právnik.
Ako sa dotkne novela lídrov ĽSNS?

Ústavný súd je navyše v súčasnosti stále paralyzovaný, pracujú na ňom len štyria sudcovia. Ďalších štyroch sudcov spomedzi ôsmich kandidátov zvolených parlamentom prezident Andrej Kiska zatiaľ nevymenoval. Ak tak aj v krátkom čase urobí, súdu bude stále chýbať päť sudcov, ktorí ešte neboli zvolení.

Rozpustením politických strán sa zaoberá novela zákona o politických stranách, ktorá platí od začiatku tohto roka. Zaviedla novú sankciu pre čelných predstaviteľov politických subjektov, ktoré súd rozpustil. Takíto ľudia nebudú môcť byť päť rokov štatutárom či členom orgánov iných strán. Ako by sa novinka dotkla lídrov ĽSNS v prípade, že by súd vyhovel Čižnárovi, nevedno.

Právnik Bárány vysvetľuje, že členmi inej strany by mohli byť aj naďalej. Otázka, či by mohli byť aj členmi jednotlivých orgánov strany, prípadne štatutármi, je sporná.

„Táto novela je účinná od začiatku roku. Generálny prokurátor dal svoj návrh v roku 2017, a teda aj "skutok“ sa musel stať ešte pred podaním návrhu. Je otázne, či je táto nová sankcia v tomto prípade uplatniteľná," upozornil Bárány, podľa ktorého by mal túto otázku zodpovedať Najvyšší súd, prípadne následne Ústavný súd. „Ja osobne mám o aplikovateľnosti tejto sankcie pochybnosti, ale je možné, že súdy rozhodnú inak. No v prípade problematickosti by sa malo ísť v prospech miernejšieho výkladu,“ myslí si Bárány.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

megamikro muž
   23. 4. 2019, 08:14 avatar
edko keď sme pri tých aktuálnych záležitostiach ktoré nás čakajú mohol by si sa aj ty pochváliť ved aj teba tento rok čaká dôležitá udalosť, určite by to tu veľa ľudí zaujímalo


11.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   24. 4. 2019, 21:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Scarletta žena
   24. 4. 2019, 21:22 avatar
11. Korund nerobi hrubky


13.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   24. 4. 2019, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Scarletta žena
   24. 4. 2019, 21:33 avatar
13. Ok , očividne sa vyznas lepsie idem si radsej vybrat rúž na pery  


10.
označiť príspevok

0svietený muž
   23. 4. 2019, 16:05 avatar
Micev a historik? To sme my slävänski američania posrali.          Je to iba komunistický ideológ a bolšan, čo písal "veldiela" na pomoc vzdelavaniu SZM.          
sclib.svkk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Hodnota jeho rečí je taká istá, ako hodnota našich "intelektuálnych" amerických sračiek.         


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 4. 2019, 06:53 avatar
Uplne nepodstatna informacia ak cestny a spravodlivy sudca radacovsky povedal ze rozpustena nebude mozte to aj vy liberalkovia povazovat za holy fat. Na straz Slovensko tak znie slovensky narodny pozdrav .


5.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 08:17 avatar
Ako môže jeden sudca dopredu vedieť, aký bude výrok súdu?


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 4. 2019, 10:40 avatar
To co si mapisal ? Ved predsa pravda je len jedna a ked sa na to pozrel ako cestny spravodlivy sudca tak vysledok by bol pokazde rovnaky


8.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 10:43 avatar
Dobre. Ale aj medzi výrokmi rôznych sudcov sú rozdiely. Vari sa nestalo, že súd o niečom rozhodol a pri odvolaní iný súd tú istú vec posúdil inak?


9.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 4. 2019, 11:04 avatar
Jasne mas pravdu ale to sa stalo len preto ze ten sudca bolo jedno vypatlane skorumpovane bezchrbtacke hovado a kludne niekoho poskodi ak mu zaplatia


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 4. 2019, 06:55 avatar
Na stráž! Takto znie slovenský národný pozdrav, ktorý sa ozýval a ozýva z hrdiel národne zmýšľajúcich Slovákov a Sloveniek po všetkých krajoch, mestách a dedinách našej Slovenskej vlasti.
V tomto peknom pozdrave počujeme hlas hrdého slovenského sebavedomia, ktoré zapaľuje v očiach plameň junáckej odvahy a spája všetky slovenské srdcia v pevnú reťaz národnej jednoty. Tento zvučný junácky pozdrav vyjadruje všetko, čo je programom
celého nášho národa. Aby tento pozdrav, ktorý sa zrodil v historických chvíľach nášho života a má na sebe pečať týchto dejinných chvíľ, nebol iba zvučnou frázou, ale aby sme si plne uvedomili jeho význam i obsah, je treba, aby
sme si ujasnili jeho hlboký zmysel. Vojak, ktorý stojí na stráži, vie, že koná ťažkú a zodpovednú povinnosť a že od svedomitého splnenia tejto povinnosti závisí osud jeho druhov, bezpečnosť jeho spoluobčanov a často i osud celej vlasti. Dobrý vojak, stojaci na stráži, cíti túto ťarchu zodpovednosti na svojich pleciach, upiera svoj zrak do diaľky, všíma si každého šumu a mocne zviera vo svojich rukách zbraň, aby bol pripravený odstrániť každé nebezpečenstvo, ktoré by hrozilo jeho druhom a tým i jeho vlasti.Preto vojak na stráži je bohatier.Náš národný pozdrav chce nám pripomínať, že my všetci, ktorí s pocitom hrdosti a s vedomím zodpovednosti hlásime sa k svojmu slovenskému národu, sme takýmito vojakmi na stráži. Aby sme však vedeli, prečo, ako a kde musíme stáť na stráži, musíme si jasne uvedomiť, čo je tým vzácnym majetkom, ktorý musíme oddane a vytrvale strážiť. Predovšetkým musíme strážiť svoju slovenskosť ako základ a prameň nášho bytia.
Naša slovenskosť je to, čo robí z nás samostatný a svojrázny slovenský národ.
Táto slovenskosť, uložená najbezpečnejšie v slovenskom jazyku a jeho samobytnosti,
cez dlhé stáročia slovenskej minulosti zachovávala náš národ i vtedy, keď si svoju slovenskosť ani neuvedomoval. Svojím národným pozdravom chceme dať výraz svojmu odhodlaniu, že všetci, ktorí si svoju slovenskosť uvedomujeme, vždy a všade budeme na stráži, aby naša slovenskosť v ničom neutrpela škodu, ale aby sa v slobodnom Slovenskom štáte, rozvíjala tak, aby prenikal celý náš život a všetky jeho prejavy.
Budeme úzkostlivo strážiť a všade uplatňovať práva slovenčiny, ktorá napriek
všetkým pohromám, ktoré za dlhé stáročia stíhali našu vlasť, žila na ústach nášho
národa, ozývala sa po všetkých krajoch Slovenskej krajiny a hoci bola vysmievaná
a znevažovaná, ubíjaná, zachránila naše národné bytie v kalných prúdoch cudzoty.
Boj slovenského národa proti cudzote viedlo sa v znení hesla „Za tú našu slovenčinu!“

Musíme byť všetci na stráži, aby sa zo slovenskej kultúry nestrácali nijaké hodnoty,
aby čistota slovenskej kultúry nepodliehala skazonosným vplyvom takých cudzích
prúdov, ktoré by mienili ohrozovať vývin slovenského života.
Preto sa zdravíme a budeme zdraviť slovenským národným pozdravom
„Na stráž!“


6.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 4. 2019, 08:22 avatar
Každý občan najlepšie slúži Slovensku, keď vedie slušný, čestný, poctivý život. Na čo sú nám ľudia, ktorí majú Slovenska plné huby, ale keď príde ku konkrétnemu skutku, tak slovenský národ okrádajú?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:34,  https://www.mimoriadnespravy.sk/blaha-o-tvrdej-facke-pre-matovica-maly-zakerny-a-podly-zufalec-sa...
dnes, 00:29,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127038630_3465326313544626_1133830276670672392_o.jp...
dnes, 00:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126896553_1327321867608169_6794465507840196813_n.jp...
dnes, 00:22,  POLÍCIA VYVRÁTILA UŽ VIAC AKO 100 DEZINFORMÁCIÍ O KORONAVÍRUSE (3.) Policajný zbor...
dnes, 00:20,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126842196_1305274806492295_2938142760493730959_o.jp...
dnes, 00:19,  Najväčší slovenský šarlatán je zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov Jozef...
dnes, 00:18,  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-hovori-o-facke-pre-matovica-v-suvislosti-a-aktualnym-stvrtym-ko...
dnes, 00:17,  Badatel.net je na facebooku úplne zablokovaný Najprv prišlo trestné oznámenie od ministra...
dnes, 00:17,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126406729_1882976905188177_9053653125596541028_n.jp...
dnes, 00:16,  Tento hoax sa Slovenskom šíri extrémne rýchlo. Polícia vyzýva ľudí, aby mu za žiadnych...
dnes, 00:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127139800_132049078705462_2118609615672658203_n.jpg...
dnes, 00:15,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126897830_2702463343402584_846670203260839528_n.jpg...
dnes, 00:14,  https://www.omediach.com/hoaxy/18774-siri-sa-hoax-o-manipulovani-s-pcr-testami-a-poctom-nakazenyc...
dnes, 00:13,  Badateľ net ??? Alebo aeronet ???...
dnes, 00:11,  Indotrenčan :)
dnes, 00:10,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127214399_121415696442535_1793474965442264784_n.jpg...
dnes, 00:09,  Heslo dňa : Miesto rannej rozcvičky, strč si vtáka do pičky .............
dnes, 00:00,  Portugalský súd rozhodol, že PCR testy sú nespoľahlivé, zrušil ľuďom karanténu...
včera, 23:49,  Prečo ste celá rodina udávali slušných ľudí ? *15*15*15*15
včera, 23:48,  Zase si to dal na mužíka dnes. Horšie je že bude mrznuť už ti nikto nedá pivko za...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 024 bytes in 0,433 seconds)