Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nie je to fanatizmus???

67
reakcií
4342
prečítaní
Tému 4. mája 2008, 11:32 založil Degon.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Degon
   4. 5. 2008, 11:32 avatar
Na internete je veľké množstvo rôznych stránok, webov a diskusných fór, kde ľudia môžu nájsť práve to, čo ich priťahuje a čo ich zaujíma. Práve tak je tomu aj na tomto fóre, kde sú aj rôzne kategórie, takže každý si môže nájsť práve to, čo je jeho srdcu blízke. Ja napr. som ešte ani raz neotvoril kategóriu sex, lebo mám prirodzený odpor k veciam o ktorých sa slušní ľudia nebavia. Tak by tomu malo byť podľa mňa aj u iných kategóriach. Každý si vyberie to svoje. Preto ma prekvapuje, že kategóriu „náboženstvo“ navštevuje iba málo veriacich, ale o to viac ich odporcov. Čím to je, že táto téma natoľko láka odporcov a nie stúpencov náboženstva? Nemalo by tomu byť naopak? Neprejavuje sa tu dajaký fanatizmus?


3.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 13:48 avatar
Degon; ... nechce sa mi rátať, ale nemyslím si, že by v kategórii „náboženstvo“ bolo viac odporcov ako stúpencov náboženstva. Možno reagujú častejšie odporcovia /asi majú argumenty pre svoj názor, stúpencom postačuje ich viera:-)/.


9.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 16:20 avatar
No, že by oponenti používali nejaké argumenty? Nie je to skôr púha viera v ateizmus. Sú tu ľudia, ktorí radi o sebe vyhlasujú, že sú ateisti. Poznám veriacich, ktorí si zasa myslia, že oni sú niečo viac, pretože sú veriacimi.


6.
označiť príspevok

slniečko21
   4. 5. 2008, 15:07 avatar
takze chces povedat ze ked sa ludia bavia na temu sex ? nie su to slusny ludia? preco prosim ta?) ved je to normalna prirodzena sutast zivota ..a isto aj tvojho...ked ma niekto problem sa o tom bavit..hambi sa.propada mu to trapne...fajn..nech je neskuseny..nech sa trapi so svojimi problemami..a nech trapi aj svojho partnera..ale ak niekto poziada o pomoc nevidim dovod neporadit...tak ako aj v inych temach...ale povedat ze o sexe sa slusni ludia nebavia...to je poriadne silna kava !!!

..a k nabozenstvu... ja neviem..ja nemam problem vyjadrit sa ...a ked veriaci maju...tak asi envedia oponovat..potvrdit svoj nazor..presvedcenie...alebo sem chodi malo veriacich


2.
označiť príspevok

jos24
   4. 5. 2008, 11:55 avatar
...preco by sa slusni ludia nemohli bavit o sexe, pripadne o problemoch v tejto oblasti trabars aj na fore?...slusny clovek sa bavi slusne...

...veriaci nepotrebuje diskutovat...


5.
označiť príspevok

Noemi
   4. 5. 2008, 14:50 avatar
veriaci to ma potvrdene z hora 


4.
označiť príspevok

Noemi
   4. 5. 2008, 14:49 avatar
Degon ty si puritan az to boli!(Teda na teba by som to nepovedala)
Slusni ludia sa nebavia o sexe?Z ktorej jaskyne si vyliezol?
Ani ja nikomu nevesiam na nos intimne detaily z mojho sexual.zivota,ale ak ma niekto problem v urcitej sex.oblasti a rad by poradil,neviem co je na tom zle alebo neslusne..

A co sa tyka kategorie*nabozenstvo,ziadna slava,sa necuduj ze si vas ateisti daju na ranajky..


10.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 16:25 avatar
Noemi, zdá sa, že Ty tu vidíš nejaké argumenty ateistov voči duchovným veciam. Slová ako - to sú bájky, náboženstvo prináša vojny a pod., naozaj považuješ za vyvrátenie existencie duchovných skutočností?


11.
označiť príspevok

Noemi
   4. 5. 2008, 16:43 avatar
Ja vidim,ze zatial si kazdy ateista moze do veriaceho bez problemov rypnut,ta obhajoba viery je naozaj pre mnohych nedostacujuca.


13.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 16:59 avatar
Tak isto aj veriaci sa môže smiať z naivného materialistického pohľadu na svet. Hmota vznikla len tak, z ničoho. Začala sa nejako náhodne organizovať. Toľkí ľudia veria takýmto bájkam.


14.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 17:01 avatar
Hej...a fyzik sa môže začať smiať z tvojho naivného pohľadu na materializmus.


17.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 17:07 avatar
Tak mi vysvetli napr. odkiaľ sa vzala hmota a na základe čoho sa začala organizovať?


22.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 17:41 avatar
Viem ja? Je mnoho teórií a rôznych špekulácií...neviem o tom, že by bola nejaké viera ohľadom vzniku hmoty a jej organizácie. Možno sa dozvieme viac keď konečne vymyslia kvantovú teóriu gravitácie.


24.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 17:46 avatar
Čiže sám to považuješ za špekulácie. Píšeš, nie je to viera ohľadom vzniku hmoty. Ak to nie je viera v teórie, tak ako by si to nazval?


26.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 18:09 avatar
Ja sám to nepovažujem za špekulácie, na mne nezáleží ako to posúdim, lebo v tom nie som odborník...špekulácie sú to v zmysle vedeckej metódy, nie v zmysle môjho názoru. Viera v teórie? Pokiaľ viem, teória je experimentálne overená hypotéza založená na empirických poznatkoch...ak sa nájde iná teória lepšie vystihujúca realitu alebo experiment či pozorovanie jednoznačne dokáže nepravdivosť teórie, ide sa ďalej. Nepríde nijaký cvok vyhlasujúci, že výsledok experimentu vyvracajúceho jeho teóriu je výsledkom diablovej činnosti a pod. Ak vo vede je nejaká viera, tak viera v to, že vonkajšia skutočnosť existuje, dá sa spoznať a jestvujú určite zákonitosti, ktoré sa dajú postihnúť vedeckou metódou.


38.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 20:45 avatar
Tak sa v niečom zhodneme. Jestvuje i vonkajšia skutočnosť.


16.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 17:04 avatar
janyjany; ... ten materialistický pohľad na svet si si, z ktorého prsta vycucal ;-) .


23.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 17:42 avatar
Neviem teraz v akom zmysle sa na to pýtaš?


7.
označiť príspevok

fajer
   4. 5. 2008, 15:10 avatar
Fanatizmus je nekriticky tvrdiť niečo bez dôkazov.


8.
označiť príspevok

Degon
   4. 5. 2008, 16:06 avatar
Nechcem sa vyjadrovať k téme sex, lebo ako som už uviedol, ma to nezaujíma. Ale ten fanatimus je podľa mňa zaujímavý. Zvyčajne sa prisudzuje veriacim, ale podľa všetkého sa týka aj neveriacich. JTull sa vyjadril, že veriaci túto stránku nenavštevujú preto, lebo už svoju vieru našli. To by bolo logické vysvetlenie. Ale nedáva to odpoveď na druhú časť - prečo ju potom navštevujú neveriaci? Aby získali vieru? Ale prečo na ňu potom útočia? Biblický Šavel, ktorý fanaticky prenasledoval prvotnú církev sa v jednom svetlom okamihu zmenil na fanatického stúpenca církve - Pavla. Zmenilo sa jeho presvedčenie, ale nie jeho fanatizmus. Ten ostal rovnaký. Nie je možné, aby sa niečo podobného stalo aj našim súčasným ateistom? Že by stačil jediný okamih svetla rozumu, aby sa z nich stali fanatickí veriaci?


12.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 16:50 avatar
Degon; ... možno som nečítal pozorne všetky príspevky, ale neviem o tom, žeby niekto s diskutujúcich sa snažil "vedecky" dokázať neexistenciu Boha, duše, duchovna,... Opačných príspevkov /snažiacich sa "vedecky" dokázať existenciu a vyvrátiť niektoré tvrdenia vedy/ je neúrekom a podľa mojich vedomostí sú prinajmenšom nepodložené, ... V mnohých prípadoch vyplývajú z nedostatočnej informovanosti pisateľa, ktorý jednoducho naletí rôznym "Danikenom" náboženstva /Páleš, Strobel, Leigh, Laidler../ Väčšina reakcií je práve na tieto pseudo argumenty. Môžeš v tom vidieť fanatizmus, ale ja by som to tak nenazýval.


15.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 17:03 avatar
Hovoríš o pseudo argumentoch. Pritom Tvoje argumenty si nevšímajú to, čo posudzujú. Vytiahneš si to, čo sa Ti hodí, čo ani ten druhý netvrdí a na základe toho tvrdíš, že si to vraj vyvrátil. Nesnažíš sa pochopiť to, čo posudzuješ. A tak nie sú práve Tvoje zdanlivé argumenty, pseudo argumentmi.


19.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 17:12 avatar
janyjany; "Vytiahneš si to, čo sa Ti hodí, čo ani ten druhý netvrdí a na základe toho tvrdíš, že si to vraj vyvrátil." .... kedy? Uveď konkrétny príspevok.


21.
označiť príspevok

janyjany
   4. 5. 2008, 17:41 avatar
Nechce sa mi to hľadať. Týkalo sa to angelológie.


29.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 18:50 avatar
janyjany; ... čiže ďalší Tvoj pseudo argument :-) .


18.
označiť príspevok

Degon
   4. 5. 2008, 17:10 avatar
JTull, a nepodložené útoky proti veriacim a cirkvi, ich zosmiešňovanie a vyvracanie na tomto fóre v kategórii "náboženstvo" nepovažuješ za prejav ich fanatizmu? Ja som už viackrát vyslovil názor, že teizmus, ako aj ateizmus je len viera, ktorá sa nedá vedecky ani dokázať, ani vyvrátiť. A fanatická obhajoba svojej viery je a ostáva - fanatizmus...


20.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 17:29 avatar
Degon; ... no čo už. Čo Ti mám na to odpovedať? Asi som fanatik;-) .
"... vyslovil názor, že teizmus, ako aj ateizmus je len viera, ktorá sa nedá vedecky ani dokázať, ani vyvrátiť ..." Tiež som sa viackrát podobne vyjadril a nepokladám sa za ateistu, ktorý jednoznačne popiera existenciu "Boha". Som "agnostik na druhú". Nie som presvedčený totiž ani o tom, že svet je nepoznateľný. Proste "viem, že takmer nič neviem - a aj to sotva".;-)


25.
označiť príspevok

Degon
   4. 5. 2008, 17:48 avatar
JTull, moje slová sa nevzťahujú na Teba osobne...Viem, že si sa už viackrát označil za agnostika, pričom ja sa skôr považujem za gnostika, ale je možné, že si obaja tento pojem vykladáme po svojom a teda nesprávne. Niečo o gnóze viem a to nie je o svetu, ale skôr o Bohu a duši. Často používame slová, pod ktorými si každý predstavuje niečo iné...


27.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 18:45 avatar
Degon; ... Agnosticizmus je filozofický názor, stanovisko, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí, alebo sveta. Som "agnostik na druhú" v tom zmysle, že nie som presvedčený ani o tom, že svet je nepoznateľný, ako skutočný agnostici, ktorí to tvrdia. Gnostici veria v oslobodenie duše z materiálneho tela cez poznanie.


28.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 18:49 avatar
Potom si jednoducho skeptik...


31.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 19:14 avatar
Kaonashi; ... asi mám ku skepticizmu najbližšie, najmä čo sa týka dogmatizmu, ale určite sa neblížim k nihilizmu, kde dôsledný skepticizmus môže vyústiť. Možno, v určitom zmysle, eklektik. Ale kto si Ty? Niekde som Ťa už videl, len si neviem spomenúť.:-)


33.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 19:20 avatar
Ja som Samuel Beckett a ty si ktorý? :-D


35.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 19:37 avatar
Kaonashi; Jethro Tull .;-)


30.
označiť príspevok

Degon
   4. 5. 2008, 19:06 avatar
No, čo hovorím! Je tu Babylonské zmätenie jazykov...Používame slová o podstate ktorých nevieme nič...
JTull, citoval si verne znenie toho pojmu zo slovníka cudzích slov, ale bohužiaľ je toto znenie veľmi nepresné a zavádzajúce. Ak chceme pochopiť skutočný význam tohoto slova, musíme si objasniť význam jeho kmeňa "gnosticizmus", ktorý je opäť zloženinou slova "gnóza". Gnostici veria v jednotu Boha a duše a nejde tu o "poznanie", ale uvedomenie si tejto jednoty prostredníctvom "osvietenia". Toto učenie je dobre rozpracované v indických upanišadách o átmane a Brahmovi. Kto pochopí upanišady, pochopí čo je gnostické osvietenie a potom môže pochopiť aj ich zápor, teda "agnosticizmus".
Vyjadrenie Kaonashiho považujem za výstižné...


32.
označiť príspevok

Kaonashi
   4. 5. 2008, 19:17 avatar
Gnosticizmus a Upanišády? Myslel som, že vychádza skôr z kresťanstva, judaizmu, novoplatonizmu, Pytagora a ďalších antických prímesí...ale nedbám, možno tam už pridal niekto šikovný aj indickú filozofiu...
Nesúhlasím, že agnosticizmus je protiklad ku gnosticizmu...agnosticizmus je filozofické gnozeologické stanovisko. Gnosticizmus je mix filozofie a mystiky a ako pojmom sa ním zaoberá skôr religionistika.


34.
označiť príspevok

JTull
   4. 5. 2008, 19:31 avatar
Degon; ... áno kvôli stručnosti a šetreniu časom často citujem. Chcel som len poukázať na to, že agnosticizmus nie je priamim protikladom gnosticizmu. Obidva pojmi súvisia s gnozeológiou /vedou o poznaní/, ktorá môže byť predsa i materialistická a gnosticizmu materialistický nie je. A o to mi išlo.


36.
označiť príspevok

fajer
   4. 5. 2008, 20:39 avatar
prestante s prezentáciou cudzích slov,slovenčina je jeden s najbohadších jazykov na svete,tak načo komplikujete jednoduché veci a myšlienky.


37.
označiť príspevok

Pohodka
   4. 5. 2008, 20:40 avatar
Hm, tá náboženská kategória je ozaj dobrá. Stačilo len pár hodín a prešli od fanatizmu, cez sex, až po vedu. Možno príde aj technika  


39.
označiť príspevok

Degon
   5. 5. 2008, 09:56 avatar
Áno, všetko so všetkým súvisí a všetko sa navzájom ovplyvňuje a prelína. To platí najmä o vede a poznaní. Učenie gnózy patrilo k tzv. esoterickým naukám, ktorým sa venovali vyspelé centrá kultúry a vzdelania. Majú často neznámy pôvod a prenášajú sa do rôznych filozofických a náboženských nauk. Tieto centrá vzdelanosti neboli od seba až natoľko izolované, lebo si vymieňali svojich špičkových učiteľov. Títo boli na každom kráľovskom dvore a učili dvoranov svojej múdrosti. Z našej oblasti je nám známy napr. Alexander Veľký, Karol IV, Napoleon Bonaparte a daľší. A tak sa tieto esoterické nauky študovali a aplikovali na domáce prostredie a ovlivňovali tak celkovú úroveň vzdelanosti. Tu nie je priestor na podobné úvahy. Nebuďme fanatici - treba sa držať ústrednej témy a tou je ľudský fanatizmus...  


40.
označiť príspevok

Noemi
   6. 5. 2008, 02:14 avatar
Degon,co sa tyka ateistov a ich zapajanie sa do nabozenskych diskusii-ak narazas na myslienku-kto diskutuje,chce sa vlastne nechat presvedcit,nemas pravdu/akokolvek,napisal si o nepodlozenych utokov voci veriacim a ja viem,ze je to prave naopak a suvisi to aj s mojou prvou vetou,Su to veriaci,ktori utocia na ateismus,vzdy a za kazdych okolnosti,ci uz otvorene alebo nepriamo,pricom je to smiesne,ked ateista nie je ten,ktory by mal nieco obhajovat ale naopak veriaci.Takze o fanatizme nemoze byt reci,len o zovierani zlce nad aroganciou ludi vyhlasujucich do sveta svoje pseudo pravdy.


41.
označiť príspevok

Noemi
   6. 5. 2008, 02:16 avatar
Znova:Veriaci nechajte ateistov na pokoji,len boh rozhodne,kto bude spaseny!


42.
označiť príspevok

sunny
   6. 5. 2008, 09:36 avatar
Bez urážky, môj názor je, že vy ateisti sa zapájate do náboženských diskusí preto, lebo nemáte čisté svedomie kvôli vašej nevere v Boha. Potrebujete samých seba presviedčať, že Boh neexistuje, alebo sa v tom utvrdzovať. Veriaci vo väčšine nič také nepotrbujú robiť, takže nepociťujú potrebu vyjadrovať sa k takýmto témam.


48.
označiť príspevok

fajer
   6. 5. 2008, 19:02 avatar
kresťania,vôbec sa nehanbíte za svoju historiu.


49.
označiť príspevok

sunny
   6. 5. 2008, 20:24 avatar
Názov témy je "nie je to fanatizmus". Avšak, tvoj univerzálny protiargument na všetko, sú zlé skutky kresťanov z minulosti. Takže Degon trafil klinec po hlavičke a ty si sa prejavil opäť fanaticky, a tým podľa tvojho spôsobu uvažovania robíš hanbu ateistom.


43.
označiť príspevok

Degon
   6. 5. 2008, 11:29 avatar
Tak je tu otázka: kto na koho útočí? Veriaci na neveriacich, alebo práve naopak? Na tomto fóre jestvuje kategória "náboženstvo". Je to teda pre veriacich. Oni na tejto stránke nepotrebujú obhajovať svoju vieru, iba ak je ich viera napadnutá, tak musia reagovať. To je predsa normálne.
Ak by tu jestvovala aj kategória "ateizmus" a navštevovali by ju veriaci, aby útočili na ich ateizmus, tak by to bolo tiež nenormálne a fanatické.
Ide tu o demokratické rešpektovanie názorov a presvedčenia toho druhého.
Prikláňam sa tiež k názoru Sunnyho, že tu jestvuje dajaká psychologická príčina...
Ale je dobré si o tom v pokoji pohovoriť, nie?


44.
označiť príspevok

Kaonashi
   6. 5. 2008, 14:19 avatar
podľa tvojej logiky do kategórie politika píšu iba politici a politológovia...podľa tvojej logiky je tvoje vyjdarovanie sa k ateizmu nejakým psychologickým problémom...

mimochodom, môže byť akákoľvek téma...potom príde nejaký veriaci a začne so spásou, ježišom a podobne...


45.
označiť príspevok

mamina
   6. 5. 2008, 14:51 avatar
prečo by mali reagovať veriaci ? Veď kto do teba kameňom ty do neho chlebom no nie ?


50.
označiť príspevok

sunny
   6. 5. 2008, 20:39 avatar
Mamina, toto nie je vojna, ale diskusné fórum, t.j. na diskutovanie


52.
označiť príspevok

mamina
   7. 5. 2008, 01:26 avatar
Ano sunny, ja diskutujem ale aj argumentujem. Tvoje vyhlásenia, ktoré čítam sú mi značne proti srsti, preto reagujem.


46.
označiť príspevok

Degon
   6. 5. 2008, 15:30 avatar
Kaonashi, máš pravdu! Do kategórie politika píšu väčšinou iba ľudia politicky orientovaní a do kategórie náboženstvo, orientovaní na náboženstvo. Prečo sa tomu čuduješ? Otázka viery a ateizmu je skutočne viac otázkou psychológie (duševných procesov), ako otázkou rozumu (racionálneho uvažovania). S tým Tvojím dodatkom vôbec nesúhlasím, veriaci sa dokážu baviť aj o obyčajných veciach, ako je počasie, rodina, záľuby a iné. Mňa osobne baví mnoho vecí, ale nerád tieto svoje záľuby miešam dokopy.
Mamina, Tvoju pripomienku nechápem, ako súvisí s daným problémom...Ale uznávam, že odpovedať na urážku urážkou nie je správne... 


47.
označiť príspevok

Kaonashi
   6. 5. 2008, 15:35 avatar
racionálne uvažovanie už nie ďalej súčasťou duševných procesov? no teda...čo sa človek nedozvie...
samozrejme, že sa dokážu...ale tuná to príliš nerobia...


53.
označiť príspevok

Degon
   7. 5. 2008, 10:34 avatar
Kaonashi, trochu si moje slová prekrútil, ale čo robiť? Povedal som, že otázka viery (ateizmu) je viac psychologickou otázkou, ako racia. Viera, výchova, morálka, láska a svedomie sa utvárajú podvedome a rozumovo ich často ani nedokážeme odôvodniť. Preto jestvujú aj psychológovia a kňazi, ktorí pátrajú po ich príčinách a snažia sa ich pozitívne formovať.


54.
označiť príspevok

Kaonashi
   7. 5. 2008, 13:27 avatar
Príčiny sú už známe.


55.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2008, 13:51 avatar
Prečo niekto prijíma materialistické predstavy? Iný zasa nejaké iné? Pohľadov na svet je na tejto planéte veľa.A väčšina ľudí verí, že ten ich uhol pohľadu je jediný pravdivý.


56.
označiť príspevok

JTull
   8. 5. 2008, 14:07 avatar
"A väčšina ľudí verí, že ten ich uhol pohľadu je jediný pravdivý."... asi ako janyjany


57.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2008, 14:35 avatar
Zasa mi prisudzuješ niečo, čo som nepovedal.


58.
označiť príspevok

JTull
   8. 5. 2008, 15:38 avatar
janyjany; ... myslel som tým Tvoje "hlboké poznanie" a naše "povrchné myslenie". Podľa toho usudzujem, že Tvoj uhol pohľadu je jediný pravdivý a náš musí byť omylom.:-)


59.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2008, 15:57 avatar
Už som na tomto fóre písal, že na veci sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. A z materialistického uhla pohľadu sa veci javia tak, ako ich vidíš. Z materialistického uhla pohľadu máš pravdu.


51.
označiť príspevok

Noemi
   6. 5. 2008, 21:37 avatar
Kaslite na to!Aj keby sme sa dohadovali sto rokov,nikdy sa nedopracujeme k rovnakemu zaveru.Krestan,ateista,budhista-v prvom rade sme ludia,na tomto zaklade sa ma stavat.A ty sunny,nebud taky skostnateny odporca kazdeho ziveho ateistu na zemi,hodim ti lift a pojdeme sa niekde zabavit,co povies?


60.
označiť príspevok

MFAAA
   10. 5. 2008, 16:39 avatar
Vy ste asi nemali tú možnosť vidieť a zažiť nebeské technológie a ako to tam vlastne funguje.
Čo viete o vzniku sveta? Chcete o tom niečo vedieť? Tak čítajte: Celý vesmír ako ho vidíme aj nevidíme vznikol z hmloviny. Je to presne kreslené aj na svätých obrázkoch. To oni ovládajú dokonale. A asi si viete predstaviť aké to má pre nich možnosti. Môžu čokoľvek, ale podľa nebeských prísne a niekoľkomnohonásobne strážených pravidiel. Potom je jednoduché roztvoriť vodu, alebo premeniť vodu na víno, alebo oživiť mŕtvych, ap.. Toto nie iba môj výmysel, ale pravda potvrdená vekmi v knihách, v skutkoch, ap.. Ja som videl toho oveľa viac ako si vy dokážete predstaviť a dokázal som vymyslieť aj PERPETUUM MOBILE, ale podľa nebeských pravidiel. To som ale nerátal že tu je to polopeklo a väčšina ľudí je už v moci diabla. Neviete ani aký je rozdiel medzi peklom a nebom, neviete lebo to ani vedieť nechcete a nekonáte podľa slov Ježiša a to bude ľudstvu osudné presne podľa predpovedí o 2,7 častí mojich návratov.
A ešte:
O Wikipédii: Tam som napísal fakt, že som vymyslel Perpetuum mobile a viete čo urobili administrártori???
Už niekoľko rokv chcem podať sťažnosť na súd pre ľudské práva
a čo urobil predseda súdu pre ľudské práva??? Prišiel na Slovensko
na návštevu a prišiel sa zoznámiť s politikmi a oni mu mohli
nabulíkovať čokoľvek bez obhajoby??? To tam by som sa mal súdiť???
Vy ste už totálne všetci pomätený??? Kedy sa mienite zobudiť???
Mňa už blesky prebudili, ale vy ste zaspali asi na veky. Bože toľko
svinstva som nezažil ani v totalite , čo sa tu teraz deje. Milióny a
milióny mŕtvych ľudí, kvôli politikom (ak sa to ešte vôbec dá
nazvať že sú to politici) a nebolo mi dovolené sa za 8 rokov ani
súdiť??? Vy ste ešte normálny, lebo Ja už v normálnosť pochybujem
a zákony už vôbec nebudem brať do úvahy!!! Za 8 rokov si tu
politici robili zo mňa srandu a to som sa správal ešte slušne a
teraz sa tým ešte aj chvália??? Čo je veľa to je veľa!!! Už taký
nebudem a buď sa tu začnú dodržiavať zákony a pôjdu na
doživotie, alebo sa začnem o seba starať ako sa dá a prvý čo mi
bude protirečiť to aj zbadá, ap.. Ja už nežartujem!!! Už mám
toho svinstva dosť!!! Buď budú odsúdený, alebo ľudstvo zanikne!!!
Mňa tu nikto nebude urážať na fórach a administrátori si nebudú
dovoľovať písať nepravdy, ap. , lebo budete nevzdelaný
národ, ktorý sa ani vzdelávať nechce!!! Toto je pravda!!! A ako je
to s vami???


61.
označiť príspevok

sunny
   10. 5. 2008, 20:19 avatar
MFAAA, toto je verejné diskusné fórum, tu sa zväčša príspevky nemažú a môžeš tu písať, čo chceš, na rozdiel od iného diskusnmého fóra.


62.
označiť príspevok

Noemi
   10. 5. 2008, 20:28 avatar
Sunny dufajme ze hej,minule si sa velmi rozculoval,ze ta kaonas.mazal jedna radost,ale je fajn,ze opat prispievas..


63.
označiť príspevok

sunny
   10. 5. 2008, 20:42 avatar
Áno, Noemi, ale to sa stalo len v 1 téme.
Inak dík


64.
označiť príspevok

Noemi
   10. 5. 2008, 21:03 avatar
Sunny,napriek tomu,ze mame na urcite vecy rozdielny nazor,uz vtedy sa mi pacilo,ze si sa nevzdal a nedal,aj ked ti bolo tvrdo oponovane,len pis,a mozno sa z tvojej viery,jedneho dna nalepi nieco aj na mna


68.
označiť príspevok

sunny
   11. 5. 2008, 20:51 avatar
V to dúfam


65.
označiť príspevok

Degon
   11. 5. 2008, 11:33 avatar
MFAAA, vďaka za podnetný príspevok. Myslím, že by bolo zaujímavé, keby si tu aj častejšie zverejnil svoje názory, ale to už radšej v kategórii rôzne, lebo tvoja reč sa týkala rôznych oblastí. Mňa zaujal ten Perp. mobile podľa nebeských pravidiel. Škoda, že to môže fungovať iba tam a nie na zemi. Držím Ti palce a želám veľa úspechov....


66.
označiť príspevok

Noemi
   11. 5. 2008, 14:42 avatar
Preco ta ironia degon?Na mnoho vedcov,vynalezcov sa spolocnost pozerala nedovercivo ci boli dokonca zosmiesnovani(hlavne zo strany cirkvy)Vezmi si napr.takeho Nikola Teslu,ten bol execntrik ako sa patri,vyhlasoval o sebe ze je jasnovidec,ze zachytava sygnal z vesmiru,dokaze jedinym lucom znicit na kilometre daleko desattisice lietadiel a pod.Napriek tomu bol Tesla takpovediac budovatel 20 storocia..


67.
označiť príspevok

Degon
   11. 5. 2008, 15:36 avatar
Akáže irónia??? Veď témou je fanatizmus a ja som veľmi vďačný onomu prispievateľovi za jeho praktickú ukázku. Bez toho by mnohí nevedeli o čom je reč...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:39,  človeku, ak dáš veľa, tak si nakupuje bomby, naša obec má 1500 ľudí a zakliate...
dnes, 17:35,  (48) Majko1, máš pravdu, každú animozitu/antipatiu treba buď ignorovať, alebo tolerovať,...
dnes, 17:33,  Jaromír Nohavica Novorozeně
dnes, 17:33,  Nič nemotám, len upozorňujem pocestných, aby si dávali pozor na tvoje šarlatánstvo....
dnes, 17:32,  Iste, lebo tvoja hlúposť je priam nekonečná, preto presahuje. Iba dve veci sú...
dnes, 17:31,  Osvietený - nemusíš sa tak nástojčivo predstavovať, už dávno to o tebe vieme*39
dnes, 17:29,  Lemmy - veď vraví, že to presahuje možnosti tvojho chápania, ale neboj sa, žiť môžeš aj...
dnes, 17:28,  on je spravodlivý, jemu to nevadí
dnes, 17:26,  Lemmy - veď sa už v tom nemotaj, je to čím viac jasnejšie*39
dnes, 17:23,  Mimochodom vieš ktorí vtáci neserú za letu?
dnes, 17:23,  Len na vybrané hlavy, teda daj si aspoň šiltovku.*39*39*39
dnes, 17:22,  skupina noc a deň je hladná
dnes, 17:22,  Máš problém, lebo ti chýba schopnosť rozumne myslieť. Nemáš si čo pohladkať, leda tak...
dnes, 17:21,  Osvietený- asi si nebol na vojne, keď sa nosili onuce. Môžem ti povedať, že perfektne...
dnes, 17:21,  Americká štetka len sa nechávaj preťahovať :)
dnes, 17:21,  havran serie za letu ?
dnes, 17:21,  (30) EnaXnaY, veru tak - veď inak by si nebol všemohúci. Aj všetci Tvoji božskí...
dnes, 17:20,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/84837457_2747405598640627_1770381563746320384_o.j...
dnes, 17:19,  Hlavne majú v hlave prievan, treba počkať až tam sadne nejaký vtáčik, čo neserie za letu.
dnes, 17:17,  fiha neplakaj nazi . Onuce používa jedina armada na svete *13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(161 263 bytes in 1,189 seconds)