hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Nič nové. Už nedokážu vyprodukovať nič iné, len dezinfekciu, všetko ostatné je mimo ich finančných možností.

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.9.2020 00:15 Čeka
posledná zmena 8.9.2020 17:45
1
08.09.2020, 00:15
Rusko chce očernit Bidena, varuje zpráva Američany. Ministerstvo ji odmítlo zveřejnit

Vedení amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti odmítlo zveřejnit zpravodajskou zprávu z letošního července, podle níž se Rusko pokouší očerňovat demokratického kandidáta na prezidenta Joea Bidena pomocí údajných informací o jeho duševním zdraví. Na základě sdělení některých zaměstnanců ministerstva o tom informoval list The New York Times.

Zpráva s názvem "Rusko bude pravděpodobně očerňovat zdravotní stav kandidátů v USA, aby ovlivnilo volby 2020" vznikla, aby informovala americké činitele o tom, že ruské státní agentury šíří tvrzení o chabém duševním stavu demokratického kandidáta Bidena. Bližší informace o obsahu zprávy známy nejsou.

Dokument však zastavilo vedení ministerstva pro vnitřní bezpečnost krátce předtím, než měl být distribuován. Ministr Chad Wolf ve středu v televizi Fox News prohlásil, že se k takovému kroku on a další vysoce postavení činitelé rozhodli kvůli tomu, že se jednalo o "velice špatně napsanou zprávu". "Tvrdě pracují na přepsání té zprávy, dávají ji do lepšího kontextu," řekl Wolf. Poznamenal rovněž, že problémy s dokumentem vycházejí rovněž z dlouhodobějších neshod s některými jeho podřízenými.

NYT však poznamenává, že ministerstvo má nekonzistentní měřítko ohledně toho, jak opatrně postupovat při zveřejňování různých zpravodajských zpráv. Autoři zamítnutého dokumentu v něm uváděli, že svým závěrům silně důvěřují, přesto však bylo jeho uveřejnění zablokováno. V polovině června však úřad zveřejnil zprávu o "anarchistických extremistech" na severozápadě země, ačkoli tehdy činitelé tvrdili, že svému posouzení historické situace důvěřují jen málo.

"Toto je poslední z řady kroků, které podnikli politicky jmenovaní vůdci ministerstva, a které politizují činnost úřadu a zkreslují analýzu zpravodajských informací, na kterou spoléhá tolik činitelů orgánů zajišťujících bezpečnost Američanů," napsal v otevřeném dopise ministru Wolfovi demokratický šéf výboru pro vnitřní bezpečnost Sněmovny reprezentantů Bennie Thompson. Požádal zároveň generálního inspektora úřadu, aby záležitost přezkoumal.

Trump zprávy dlouhodobě zanedbává, říkají kritici

Jedním z hlavních úkolů ministerstva pro vnitřní bezpečnost, jež bylo založeno v reakci na teroristické útoky z 11. září 2001, je informovat lokální policejní agentury o nejnovějších hrozbách pro národní bezpečnost. Podle NYT se však úřadu nepodařilo získat důvěru řady lokálních činitelů, částečně právě kvůli dojmu některých z nich, že svou činnost úřad přizpůsobuje politickým potřebám Bílého domu.

Trumpova administrativa přitom dlouhodobě čelí obviněním, že zlehčuje hrozbu ruského vměšování do voleb, zejména pokud tato činnost zdánlivě nahrává nynějšímu prezidentovi. Trump přitom v minulosti jasně naznačil, že chce od ministerstva vnitřní bezpečnosti, aby se soustředilo především na jeho volební témata, jimiž je například nepovolená migrace a tématika ochrany hranic, místo kyberbezpečnosti či sdílení informací mezi americkými bezpečnostními úřady

odkaz
none
2
08.09.2020, 00:52
Možno bola bezprsta
none
3
08.09.2020, 17:23
Rusko platí novinárov na voľnej nohe, aby šírili dezinformácie

Ruská trolia farma, ktorá zasahovala do amerických volieb 2016, je znovu aktívna. Sociálne siete zaznamenali profily a stránky s napojením na ruskú Agentúru pre výskum internetu (IRA), a spolu s ňou aj ďalšie dezinformačné kampane.

Začiatkom minulého týždňa priniesli viaceré zahraničné médiá informáciu, že Moskva opätovne zasahuje do americkej predvolebnej kampane. Cieľovou skupinou majú byť ľavicoví voliči, ktorých sa ruská IRA snaží odvrátiť od demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena a tým znížiť počet voličov, ktorí by mohli ohroziť Trumpove znovuzvolenie.

Facebook spolu s Twitterom vymazali niekoľko účtov a stránok aktívnych od mája tohto roku s evidentným napojením na agentúru IRA. Dezinformačné profily a stránky cielili nielen na ľavicových voličov v USA – pokúšali sa ovplyvniť aj britskú politiku a dotkli sa i Egypta či Alžírska. Sieť účtov a stránok na Facebooku mala okolo 14 000 sledovateľov. Sociálnym platformám sa podarilo odhaliť tieto nekalé aktivity vďaka informácii od FBI.
Proruský portál s fiktívnymi editormi

Spomínané stránky primárne zdieľali články jedného konkrétneho portálu – Peace Data. Ten mal podľa informácií novín The New York Times niekoľko fiktívnych editorov. Na webe použil počítačovo vygenerované fotky s cieľom evokovať reálnosť a legitimitu webovej stránky.

Rusko však posunulo svoju dezinformačnú kampaň opäť o krok ďalej. Portál Peace Data, ktorý sa tváril, že sa objektívne venuje zahraničnej politike a medzinárodným otázkam, využíval amerických a britských novinárov na voľnej nohe.

Podľa ich anonymného svedectva, ruský web Peace Data ich verboval, buď prostredníctvom inzerátov, alebo ich sám oslovil cez siete LinkedIn, či Twitter.

Novinári sa priznali, že ich články boli spočiatku len minimálne editované, peniaze dostali vždy načas, prípadne ešte s predstihom. Komunikácia s editormi prebiehala bez problémov. Za ich prácu sa im dostalo ocenenia a pochvaly, no postupne ich začali editori tlačiť do rôznych politických tém v americkom kontexte. Mali osloviť ľavicových voličov, no ukázať im, že Joe Biden nie je správna voľba.

Články sa venovali politike, porušovaniu ľudských práv, environmentálnej otázke, ale aj koronavírusu. Podľa slov novinárov tak mali vložiť do svojich článkov určitý uhol pohľadu, ktorý by podtrhol nevhodnosť ľavicových kandidátov ako príliš centristických, a teda nevhodných pre prezidentské kreslo.

Novinári sa však priznali, že danú prácu vzali v dôsledku nedostatočných finančných prostriedkov spôsobených pandémiou koronavírusu. Ani jeden z nich nevedel, kto za webom stojí.
Peace Data kategoricky odmieta obvinenia

Portál Peace Data sa voči týmto obvineniam zásadne ohradil a tvrdí, že ide o “škaredé klamstvo”. Facebook spolu so spoločnosťou Graphika, ktorá analyzuje sociálne siete, sa zhodli na tom, že Peace Data spolu so svojimi účtami na Twitteri a Facebooku nestihli napáchať veľkú škodu. Operácia vedúca k ich odstráneniu teda bola úspešná.

V budúcnosti sa ale predpokladá, že tieto ruské dezinformačné operácie budú stále premyslenejšie. Už v minulosti sa ruský portál vydával za lokálne noviny, no zamestnávanie amerických novinárov na voľnej nohe je relatívna novinka.
👍: ondrej61
none
4

3. Osvietený 08.09.2020, 17:23

Rusko platí novinárov na voľnej nohe, aby šírili dezinformácie

Ruská trolia farma, ktorá zasahovala do amerických volieb 2016, je znovu aktívna. Sociálne siete zaznamenali profily a stránky s napojením na ruskú Agentúru pre výskum internetu (IRA), a spolu s ňou aj ďalšie dezinformačné kampane.

Začiatkom minulého týždňa priniesli viaceré zahraničné médiá informáciu, že Moskva opätovne zasahuje do americkej predvolebnej kampane. Cieľovou skupinou majú byť ľavicoví voliči, ktorých...

08.09.2020, 17:25
Americkí novinári na voľnej nohe by sa k takému čomusi nikdy neznížili, ale za špinavé doláre šírili klamstvá.
none
5

4. -era- 08.09.2020, 17:25

Americkí novinári na voľnej nohe by sa k takému čomusi nikdy neznížili, ale za špinavé doláre šírili klamstvá.

08.09.2020, 17:34
Aj v USA existujú novinari ako je náš slovák Paľcev či Eliot Rostas , Huďo atd.
none
6

5. Osvietený 08.09.2020, 17:34

Aj v USA existujú novinari ako je náš slovák Paľcev či Eliot Rostas , Huďo atd.

08.09.2020, 17:41
Nemožné, neuveriteľné, neskutočné, obdivuhodné, fantastické 🙂
👍: 0svietení
none
7

6. -era- 08.09.2020, 17:41

Nemožné, neuveriteľné, neskutočné, obdivuhodné, fantastické 🙂

08.09.2020, 17:45
zdyelaj kím nesmašú
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 100 246 B vygenerované za : 0.070 s unikátne zobrazenia tém : 27 772 unikátne zobrazenia blogov : 349 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.