Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nevyhnutnosť Apokalypsy?

16
reakcií
810
prečítaní
Tému 27. októbra 2015, 19:15 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 11. 2010
55
06. 03. 2015
14
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   27. 10. 2015, 19:15 avatar
Takéto myšlienky sú už v jadre zlé a škodlivé, pretože vo svete myšlienkových foriem napomáhajú k formovaniu katastrofického diania, ktoré by vôbec nebolo nutné.

Takéto myšlienky sú absolútnym nepochopením toho, čo v skutočnosti znamená slovo proroctvo. Proroctvo totiž nie je žiadnym predurčením, ale každé z nich môže byť ovplyvnené slobodnou vôľou človeka. Slobodnou vôľou, ktorá je jedným z darov Najvyššieho ľudskému duchu.

Katastrofické proroctvá nám totiž neboli nikdy dávané preto, že sa tak neodvratne a zaručene stane, ale preto, aby sme sa zo všetkých síl vynasnažili práve o to, aby sa tak nestalo. Aby sme jednoducho boli varovaní.

Veď predsa ani búrku nám v predpovedi počasia nepredpovedajú preto, aby sme zmokli, ale aby sme sa jej vyvarovali. Aby sme si vzali buď dáždnik, ak ideme von, alebo aby sme von v tomto čase vôbec nechodili.

No a vo vzťahu k predpovedi apokalyptického diania to znamená, že máme zmeniť svoje myslenie a jednanie a tým odvrátiť to, čo by inak muselo nevyhnutne prísť, ak by sme spôsob svojho myslenia a jednania nechali ísť doterajším nesprávnym smerom. A síce po ceste chamtivosti, bezohľadnosti, neľudskosti, materializmu, ateizmu a straty duchovnosti.

Je teda iba v rukách ľudí, ako to s našou civilizáciou dopadne. Nič totiž nie je dopredu dané.

Realita je však taká, že v súčasnosti sa nachádzame vo veľkom nebezpečenstve a z neho vyplývajúcej nevyhnutnosti zmeny doterajšieho nesprávneho, povrchného a zlého spôsobu uvažovania a jednania. Zmeniť ich k lepšiemu by viedlo jednak k zmene a k zlepšeniu vonkajších pomerov a jednak k odvráteniu neradostnej budúcnosti, ku ktorej kráčame. Jedine takýmto spôsobom môžeme totiž zabrániť tomu najhoršiemu, čiže katastrofám popisovaným v Apokalypse, ku ktorým svojim doterajším spôsobom myslenia a svojim jednaním smerujeme. Kto však hovorí o Apokalypse ako o nevyhnutnosti, ten sa stáva spolu formovateľom zničenia, pretože skutočnú podstatu veci vôbec správnym spôsobom nechápe.

Na vyššie spomínané skutočnosti zvyknú mnohí veriaci reagovať asi takto: „Ten, kto je v Kristu sa predsa nemá čoho báť.“

Majú samozrejme pravdu. Ale sú ľudia vo všeobecnosti, a to či už veriaci v cirkvách, alebo mimo cirkví naozaj tak pevne ukotvení v Kristu, aby sa nemuseli ničoho báť?

Žiaľ, situácia nie je v tomto smere vôbec priaznivá, pretože mnohí veriaci, alebo lepšie povedané väčšina z nich nemá v skutočnosti takú pevnú oporu, akú sa oni sami domnievajú mať.

Prečo? Pretože Stvoriteľ daroval Mojžišovi Zákon, podľa ktorého mali ľudia žiť, ak chceli byť šťastnými. Avšak počas stáročí doň pridávali svoje vlastné názory, svoje vlastné poznanie a „múdrosti“, takže nakoniec zakalili jeho skutočnú podstatu a zostalo iba to ľudské.

Keď potom prišiel Mesiáš a opätovne priniesol takmer zabudnutú, čistú Pravdu, vtedajší kňazi, ktorí boli už iba služobníkmi ľudských názorov sa postavili proti nemu, ako proti rúhačovi v domnení, že hája čisté učenie. „Pravda“ ľudí im totiž bola bližšia a milšia, ako Pravda, prinesená priamo zo Svetla.

Ježiš všetko toto videl a uvedomil si, že presne to isté raz ľudia urobia i s jeho vlastným učením. A tak sa nakoniec i stalo. K znehodnoteniu jeho náuky naozaj došlo. Veď si len napríklad skúsme uvedomiť, že Ježiš, Syn Najvyššieho nám zanechal svoje učenie v štyroch evanjeliách, čo je približne 300 strán textu vo formáte A5. Odporúčal nám byť jednoduchými, ako deti a takým bolo aj jeho učenie, pochopiteľné i prostým rybárom.

A čo vidíme dnes? Len sa pozrime na tie hory kníh v cirkevných knižniciach, alebo trebárs na samotné teologické štúdium. Všetky tieto informácie vo svojom obrovskom množstve, vzdialenom od pôvodnej, prostej jednoduchosti nie sú v skutočnosti ničím iným, ako ľudskou „múdrosťou“ a ľudskými názormi, v ktorých záplave pohasol čistý jas Kristovej náuky. A preto žiaľ presne rovnako, ako pred 2000 rokmi vo vzťahu k vtedajšej židovskej cirkvi, tak i dnes, po 2000 rokoch vo vzťahu k súčasným kresťanským cirkvám platia jasnozrivé slová, prednesené Ježišom: „Vaše náuky sú iba náuky ľudské!“

Aby ale ľudia získali pevnú oporu v Bohu, ktorú v súčasnosti nemajú, aby mali pevnú oporu v jeho Vôli a v jeho Zákonoch, aby poznali správny smer vlastného myslenia a jednania, ktorý môže odvrátiť apokalyptické dianie, zasľúbil Ježiš príchod Ducha Pravdy, ktorý má uviesť ľudstvo do plnej Pravdy. Zasľúbil príchod Ducha Pravdy, ktorý má očistiť ľudskými názormi a predstavami pokrivenú, pôvodnú Kristovu náuku a ukázať svetu správny smer. Správny smer, ktorého sledovaním by sa ľudstvo vyhlo Apokalypse. Toto všetko nájdeme vyjadrené v Ježišových slovách, zaznamenaných v Jánovom evanjeliu: Ešte mnoho by som vám mal povedať, ale teraz by ste to nepochopili. Keď však príde on, Duch Pravdy, uvedie vás do plnej Pravdy. A keď príde, ukáže svetu čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd. Nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť to, čo počuje a zvestuje vám aj veci budúce. On ma oslávi lebo príjme z môjho a to vám zvestuje.

Avšak žiaľ, história sa znovu opakuje, pretože cirkvi, ponorené a kŕčovito sa držiace ľudských názorov a predstav zapracovaných do cirkevných náuk opäť nespoznávajú Pravdu, prinesenú Duchom Pravdy presne tak, ako židia pred 2000 rokmi nespoznali v Ježišovi očakávaného Mesiáša.

Ako už ale bolo povedané, Apokalypse sa môžeme vyhnúť iba vtedy, ak zmeníme svoj nesprávny spôsob myslenia a jednania. Ak svoje myslenie a jednanie nasmerujeme na cesty, ukazované Duchom Pravdy. Jedine tým získame pevnú oporu v Bohu, pevnú oporu v Kristu, ako i pevnú oporu v jeho čistom, neskalenom učení a nebudeme sa musieť báť ničoho zlého.

Ba dokonca, ak by sme boli v tomto novo ukázanom smere pevnými a dôslednými, to zlé by vôbec prísť nemuselo a my by sme sa mohli Apokalypse úplne vyhnúť, či prípadne aspoň do značnej miery eliminovať jej dôsledky.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   27. 10. 2015, 19:48 avatar
My už v nej sme, len žiaľ, väčšina to nevidí, nevie, nechce vedieť!
Súhlasí bystrik


12.
označiť príspevok

bystrik muž
   28. 10. 2015, 06:51 avatar
Presne, už sa to deje a predsa väčšina hluchá a slepá, nakoniec to bolo aj predpovedané, len málo sa zachráni...Nič nie je zadarmo!

"37Lebo ako bolo za dní Nóacha, tak bude pri príchode Syna človeka; 38ako totiž v dňoch pred potopou jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Nóach vošiel do korábu, 39a nič nespozorovali, až prišla potopa a zmietla všetkých: tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40Vtedy dvaja budú na poli, jeden bude vzatý, druhý ostane; 41dve budú mlieť na mlyne, jedna bude vzatá, druhá ostane. 42Preto bdejte, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. 43Uvedomte si: keby hospodár vedel, o ktorej nočnej stráži príde zlodej, bdel by a nedal by sa mu vlámať do domu. 44Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej sa nenazdáte! " Matúš - 24. kapitola.


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 10. 2015, 21:05 avatar
Apokalypsa znamena odhalenie :-) nie katastrofu :-)


4.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 10. 2015, 21:10 avatar
tu uz nic nie je dobre,iba zle
aj buducnost je zla,ocakava sa horor
Súhlasí Peťo


5.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 10. 2015, 21:11 avatar
preto ma tolko ludi depresiu


6.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 10. 2015, 21:25 avatar
otrasne miesto je Zem
psycho


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2015, 23:14 avatar
Savras........1......preboha ,preboha ....kde si prišiel na takú hlúposť a demagógiu?
OK.......nikto si neželá zničenie,....nikto nechce počúvať zlé veci....tak to chápem. Ved aj posolstvo o Božom kráľovstve,je dobré posolstvo/o dobrých veciach,a požehnaniach/,....a nie v prvom rade posolstvo súdu,zničenia bezbožných.
Ale z celých dejín Božieho ľudu vyplýva,že súčasťou "dobrej správy,posolstva" je aj súdne posolstvo,varovné výstrahy. A to nemožno od seba oddeliť.
Mnohí proroci prorokovali a vyzývali ctiteľov Boha na dobré/ked sa zmenia,vrátia k Bohu,očistia sa,oddelia od zlého/,.....ale zároveň boli vyslovené aj súdy,čo sa stane ,ak sa nezmenia.
Dalej.....nemôžem súhlasiť a dôrazne protestujem ,aby niekto vnímal proroctvá tak ,ako ty Savras.
Povedz mi,......kedy sa nejaké proroctvo ,ktoré bolo vypovedané a zapísané....nevyplnilo?
Savras....ty si vlastne ukázal,že nechápeš ani definíciu proroctva.
Proroctvo ...možno vieš..... môže byť predpoveďou budúcich udalostí,.....inšpirovaným mravným poučením alebo....... vyjadrením božského príkazu či súdu.
A proroctvo o apokalypse je to,čo bolo predpovedané ako budúca udalosť,...a tá sa musí naplniť. Iba vtedy má význam dané proroctvo. A dokazuje sa ako z Božského zdroja. Lebo iba Boh vie predvídať a napĺňať svoju vôľu,sľuby vyrieknuté stáročia,tisícročia predtým.
Ale aby som nehovoril do vetra a neubližoval ti,....tak sa podme na to pozrieť prostredníctvom Biblie . A samozrejme aj logiky.
Biblia uvádza......„SOM Božský a niet iného Boha, ani nikto nie je ako ja; Ten, ktorý od začiatku hovorí o konci a oddávna veci, ktoré sa ešte nestali.“ (Izaiáš 46:9, 10) To sú slová Jehovu, toho, ktorý je schopný s istotou predpovedať budúcnosť. A nielen predpovedať,ale hlavne aj splniť. Ak by sa tak nestalo,tak proroctvo stráca svoj význam a bolo by niečim ,čo by diskreditovalo Boha,ktorý nevie dostáť svojho prorockého slova. Nevie ho naplniť. Poukazovať na to,že proroctvo /trebárs o apokalypse/ sa nenaplní, je priam komické,.....ak vieme,že Boh dopredu nielen že hovorí o treste,ale poukazuje o detailoch ako to všetko skončí. Dané slová,kontext nedávajú priestor,že by sa nemohli naplniť. Už aj preto,že daný trest/odstránenie bezbožných/ je tesne spojené s vyslobodením a záchranou Božieho ľudu. Vid splnené proroctvá v minulosti. Ak by sa teda proroctvo o apokalypse nenaplnilo,tak stále budeme žiť vo svete ktorému vládne satan a budeme podrobení márnosti a utrpeniu.
Savras ,zaiste máš naivnú,nerozumnú predstavu,že všetci ľudia sa obrátia,zmenia sa a začnú sa milovať a ctiť si Boha...atd?!
Nehnevaj sa,....nepíš viac také nepravdy,ktoré reflektujú tvoju neznalosť Písma a jeho základných definícií. A hlavne,...vôbec nepoužívaš silu rozumu,zdravý úsudok. Biblia predpovedá,že posledné dni budú bez lásky,viery a že iba málo ľudí bude na strane pravdy a Boha. Dávať ľudom falošné sľuby.......,že Božie súdy sa nemusia naplniť, je totálne absencia reality a súčasného vnímania sveta a jeho morálky.
Písmo ti Savras hovorí......"Nemyslite si, že som prišiel zničiť Zákon a Prorokov. Neprišiel som zničiť, ale naplniť; 18 lebo pravdivo vám hovorím, že skôr by sa pominulo nebo a zem, ako by sa pominulo najmenšie písmeno alebo časť písmena zo Zákona a nestalo sa všetko." Mat.5 kap.
Alebo......Izaiáš 55:11
"11 také bude moje slovo, vychádzajúce z mojich úst. Nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale istotne urobí to, v čom som mal potešenie, a istotne bude mať úspech v tom, na čo som ho poslal." Tiež.Jozua 23:14, Iz.42:9
„Pamätajte na prvé veci z dávneho času, že som Božský a niet iného Boha, ani nikto nie je ako ja; Ten, ktorý od začiatku hovorí o konci a oddávna veci, ktoré sa ešte nestali.“ (Izaiáš 46:9, 10a)
A tak Savras....ak niečo napíšeš,....tak naprv popremýšľaj a podpor svoje ľudské úvahy Božím slovom. Lebo inak si len falošný prorok!
Na záver uistenie knihy Zjavenie o tom,že sa všetko stane,tak ako bolo predpovedané/22 kap./.....:"A povedal mi: „Tieto slová sú verné a pravdivé; áno, Jehova, Boh inšpirovaných prorockých výrokov, poslal svojho anjela, aby ukázal svojim otrokom, čo sa má stať zakrátko. 7 A hľa, prichádzam rýchle. Šťastný je každý, kto zachováva slová proroctva tohto zvitku.“
.........."Zjavenie od Ježiša Krista, ktoré mu dal Boh, aby ukázal svojim otrokom, čo sa má zakrátko stať. A on poslal svojho anjela a prostredníctvom neho [ho] predložil v znameniach svojmu otrokovi Jánovi, 2 ktorý svedčil o slove, ktoré dal Boh, a o svedectve, ktoré dal Ježiš Kristus, a o všetkom, čo videl. 3 Šťastný je ten, kto nahlas číta, a tí, ktorí počujú slová tohto proroctva a zachovávajú to, čo je napísané v ňom, lebo ustanovený čas je blízko". 1 kap.
Savras.......tvoje slová sú akoby si radil pacientovi,.....že môže vyzdravieť z rakoviny,a nemusí si ani dať odstrániť zhubný nádor. Si "lekár.tešiteľ" bez ceny!


11.
označiť príspevok

Peťo muž
   28. 10. 2015, 04:58 avatar
K 7.
Napísal si :...A proroctvo o apokalypse je to,čo bolo predpovedané ako budúca udalosť,...a tá sa musí naplniť....

Tá veta klame !
Nemusí sa naplniť ! Svoju budúcnosť si určujeme svojimi činmi ,ale veď ty to vieš veľmi dobre .
Prečo sa snažíš ostatným ľudom nasilu VSUGEROVAŤ myšlienku o apokalypse ?
Napríklad : Ak by si ľudia v Amerike zvolili za prezidenta nejakého radikála (Kerryho?) a v Rusku zase Žirinovského, tak by apokalypsa=3.sv.vojna bola na 100% UŽ za nášho života .
Ja vám tiež predpovedám : "A bude 3.sv.vojna ,a oheň bude padať z neba a tak dalej........"
Toto sa na 100% niekedy v budúcnosti stane ,za to ti ručím ,ale to neznamená ,že som prorok .

Stane sa to ,pretože ľudia sú lenivý a násilný a za svojich vodcov si volia ľudí konfrontačnej,násilnej povahy.V biblií je napísané iba "všeobecné" proroctvo ,ktoré platí pre všetky doby ľudstva .


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 10. 2015, 23:09 avatar
11.....takmer 95% proroctiev Biblie sa splnilo presne tak,ako boli predpovedané. Rád doložím presnú chronologiu....teda ,kedy bolo predpovedané a ako sa splnilo.
Je úplne zrejme,že ten zvyšok sa presne naplní. Inak....dané proroctvá a ostatná časť Písma sú tak prepojené,že keby sa nemali splniť/a nielen to o apokalypse-zničení bezbožných/....tak celé Písmo stratí zmysel. Dostaví sa domino efekt.
Apokalypsa/výraz/ sa síce chápe ako zásah Boha proti bezbožným,ale jeho význam je úplne iný. To len na okraj.
Ale ,to,čo ty mieniš daným slovom......tak to nebude ľudská vojna ...ale "veľká vojna Boha Všemohúceho".
A "všeobecné proroctvo" je nezmysel.
V Písme je väčšina proroctiev rozdelená na dve alebo i viac spĺňaní. Tie z SZ sa stali prvý krát a sú istým predobrazom ako sa naplnia druhý krát v konečnom spĺňaní ,v dnešných časoch.
Citoval som isté texty a tie nedávajú priestor na iné úvahy. Boh tvrdí,že sa tak "musí stať".
Inak by sme tu mali vela prorokov. Ved stačí niečo predpovedať a potom tvrdiť,že to bolo "všeobecné proroctvo", a že sa nestalo,...lebo sa zmenili isté veci,alebo ľudia...atd.
Nepoznáš Písma Peťo.....Biblia poukazuje aj aký je rozdiel medzi "pravý a nepravým prorokom". A to tým spôsobom,...že ten kto niečo prorokuje a to sa presne splní,..."tak to je pravý prorok"...a samozrejme to platí i naopak.
Tých textov je viac na túto tému.
Citujem Jeremiáša....."Čo sa týka prorokov, ktorí boli oddávna predo mnou a pred tebou, i tí prorokovávali o mnohých krajinách a o veľkých kráľovstvách, o vojne a o nešťastí a o more. 9 Čo sa týka proroka prorokujúceho pokoj, keď sa slovo tohto proroka splní, ten prorok, ktorého posiela Jehova v pravde, ten sa stane známym.“
A presne sa splnili i Jeremiášové proroctvá o zničení Jeruzalema,o smrti Chananijáha...atd.
A podla biblického metra si potom Peťo "falošný prorok". Sorry


14.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   28. 10. 2015, 23:19 avatar
....schvalne,shagara,daj sem tu chr0n0l0giu...nech si p0r0vnam tu m0ju...


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 10. 2015, 23:25 avatar
14....len niečo málo.........:
--------------------------------------------------------------------------------------
PROROCTVÁ O ABRAHÁMOVI A JEHO POTOMSTVE
Potomstvo verného Abraháma sa stane veľkým národom, neskôr známym ako izraelský národ. (1. Mojžišova 12:1, 2)

Štyri generácie Abrahámovho potomstva budú žiť v cudzej krajine a potom sa vrátia do krajiny Kanaan. (1. Mojžišova 15:13, 16)

Abrahámovo potomstvo vezme do vlastníctva „celú kanaansku krajinu“. (1. Mojžišova 17:8)

Keďže sa Izraeliti vzbúrili proti Bohu, Boh dovolí, aby ich porazili Babylončania a vzali ich do zajatia. (Jeremiáš 25:8–11)

Boh privedie Židov späť do ich domoviny po 70 rokoch strávených v zajatí. (Jeremiáš 25:12; 29:10)

Babylonská veľmoc bude zvrhnutá a časom zostanú z Babylona iba ruiny. (Izaiáš 13:19, 20)

PROROCTVÁ O MESIÁŠOVI A JEHO NASLEDOVNÍKOCH
Mesiáš, čiže Kristus, bude pochádzať z rodovej línie kráľa Dávida. (Izaiáš 9:7)

Mesiáš sa narodí v Betleheme. (Micheáš 5:2)

Mesiáš sa objaví 483 rokov po ‚vyjdení slova, aby bol obnovený a znovu postavený Jeruzalem‘. Tento príkaz bol vydaný v roku 455 pred n. l. (Daniel 9:25)

Pred popravou bude Mesiáš kruto zbičovaný. (Izaiáš 50:6)

Mesiáš bude popravený ako opovrhovaný zločinec, ale pochovaný bude „u boháčov“. (Izaiáš 53:9)

Nasledovníci Krista budú šíriť jeho posolstvo po celej Judei, Samárii a po celom vtedy známom svete. (Skutky 1:8)

Kresťania budú prenasledovaní. (Marek 13:9)

V kresťanskom zbore sa objavia zradní a tyranskí jednotlivci, čo povedie k tomu, že z mnohých sa stanú odpadlíci. (Skutky 20:29, 30; 2. Petra 2:1, 2)

PROROCTVÁ O POSLEDNÝCH DŇOCH
Pre čas konca bude príznačné:

Celosvetové zvestovanie ‚dobrého posolstva o Božom kráľovstve‘. (Matúš 24:14)

Vojny, dokonca celosvetového rozsahu. (Matúš 24:7; Zjavenie 6:4)

Nedostatok potravín. (Matúš 24:7)

Veľké zemetrasenia. (Lukáš 21:11)

Hrozné choroby. (Lukáš 21:11)

Nenávisť a násilie. (Matúš 24:10, 12)

Chamtivosť, sebectvo a láska k peniazom. (2. Timotejovi 3:1–5)


16.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   28. 10. 2015, 23:29 avatar
...shagara...nic k0nkretne,iba bludy a triafanie sa d0 dejin...


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2015, 23:17 avatar
A savras ...Ninive...../a to,že ho Boh ušetril/ je úplne niečo iné!


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 10. 2015, 00:00 avatar
Doprcic, zas som si lajkol temu, od Savrasa, ktoru si neprecitam...  


10.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 10. 2015, 01:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   28. 10. 2015, 23:31 avatar
...ariana je jebana...)))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:51,  Ty pôjdeš do basy.
dnes, 01:50,  Zas tu somári vyplakávajú na Kiskom??? Oni sa nezmenia. Ten maglaz čo majú v hlavičkách je...
dnes, 01:34,  Ústavný súd zrušil pokutu pre exprezidenta Kisku...
dnes, 01:08,  2. jáááj, toto som si mala všimnút skor . *39 ty sa naloguješ ked som práve na ceste domov...
dnes, 00:13,  fekálny maškrtník, uz som si zvykla ze aj sprostí ludia objavili internet :) ale dám ti...
včera, 23:58,  Vedel som to. Nevieš nič, hlúpa ako noc. *21
včera, 23:53,  Vieme ako to v NATO funguje. Pri hlasovaní všetci pozerajú na amíka a hlasujú ako on.
včera, 23:52,  Dvanásťročné dievča bolo migrantami zneužívané ako sexuálna otrokyňa. Madé dievča...
včera, 23:52,  fekálny maškrtník. opytaj sa svojej mami :)
včera, 23:48,  ty hlupák, NATO nie su američania. NATO tvoria všetci ktorí donho patria. NATO je aj slovensko
včera, 23:46,  (352) Takže je to vagína? *21
včera, 23:46,  ondrej je protislovenská hnida, klame a ale hlavne že je "znovuzrodený" :)
včera, 23:44,  Liberálna žumpa? To sú tí tvoji "intelektuáli". Neviem tento výtvor pomenovať...
včera, 23:42,  budeš sa diviť, kolko slov nema slovensky povod ty zahoracky pňaku......*03*03*03*03
včera, 23:39,  18. ty to vzdy vypichneš ;)
včera, 23:38,  Trdelník :)
včera, 23:37,  Zemiaky, Paradajky, Mrkva, Cesnak, Cibuľa, Uhorky, Kapusta, Reďkovka, Špenát, Cvikla....
včera, 23:35,  10 V Amíkove :)
včera, 23:34,  351. fekálny maškrtník, IQ je to, čím ty nedisponuješ . *39*39*39
včera, 23:33,  Edo hej zasa si ukázal aký si idiot :) Ani slovenčina neexistuje ty protislovenská hnida :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 100 bytes in 0,587 seconds)