Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nesprávne poňatie emancipácie

209
reakcií
1716
prečítaní
Tému 6. apríla 2015, 16:50 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 07. 2011
122
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   6. 4. 2015, 16:50 avatar
V čom spočíva dnešné pomýlené a pokrivené chápanie emancipácie? Spočíva v jej rozpore s veľkým vesmírnym Zákonom doplnenia celku, ktorý funguje na základe vzájomnej príťažlivosti dvoch protikladných častí, priťahujúcich sa za účelom vytvorenia jedného, harmonicky fungujúceho celku.

Vezmime si konkrétny príklad, a síce deň a noc. Ide o dva protiklady, ktoré tvoria vo vzájomnom spojení harmonický dvadsaťštyrihodinový cyklus. V ňom je opäť harmonickým spôsobom vymedzený čas aktivity a odpočinku. Ďalšími príkladmi je trebárs teplo a zima, príliv a odliv, nádych a výdych a podobne. Jednoduchý princíp harmonického spolupôsobenia dvoch protikladných prvkov môžeme vidieť naozaj všade okolo nás.

No a do tejto kategórie patrí i vzájomný vzťah muža a ženy. Muž a žena predstavujú totiž dva protipóly, dva úplne rozdielne svety. Muž túži po žene a žena po mužovi, aby vytvorili spoločne celok a s ním spojené prežívanie stavu harmónie.

Čo je ale potrebné, aby takýto harmonický celok medzi mužom a ženou mohol vzniknúť a mohol sa aj trvalo udržať?

Základným predpokladom je, aby muž zostal mužom a žena ženou. Aby každý z nich bol plným spôsobom tým, čím byť má a aby práve takýmto spôsobom jednal. Ich pôsobenie a úlohy sa nesmú miešať, pretože potom vzniká čosi neharmonické a nesprávne, čo sa nie je schopné dlhodobo udržať.

V prvom rade však musíme vedieť, ako má vyzerať ideál správnej ženy a ideál správneho muža. Ideál nie z hľadiska ľudských predstáv, ale z hľadiska vyšších Zákonitostí univerza, ktoré v sebe nesú vysoký morálny a etický rozmer.

Poďme teda najprv k žene. Každému bude na prvý pohľad jasné, že žena je bytosť jemnejšieho a krehkejšieho charakteru. Tejto prirodzenej jemnosti ženy má zodpovedať aj jej profesijné uplatnenie v spoločnosti. Žena má predovšetkým pomáhať, ochraňovať a dopĺňať. Jej aktivity by sa mali vyznačovať porozumením a láskavosťou.

Doménou a prioritou každej ženy by malo byť vytvorenie harmonického domova. Harmonického domova ako oázy a opory pre muža a deti.

No a úplne najprirodzenejšou a najzásadnejšou súčasťou ženy by malo byť dbanie o čistotu a ušľachtilosť vlastného vnútorného života. A táto čistota a ušľachtilosť jej citov a myšlienok by sa potom mala reálne premietať i do hierarchie jej hodnotového systému. Mala by sa premietnuť do hodnôt, ktoré uznáva, do priorít, o ktoré usiluje, do výchovy detí, do jej vzťahu k mužovi, i trebárs do jej odievania. Jednoducho úplne do všetkého.

Muž by sa mal vyznačovať predovšetkým aktívnym pôsobením, budovaním a formovaním. Ak je doménou ženy domáci krb, doménou muža má byť aktívne vonkajšie pôsobenie. Avšak toto pôsobenie by malo byť úplne iného druhu, než je tomu dnes. Muž, inšpirovaný ušľachtilosťou ženy má budovať a pretvárať svet v duchu cti a spravodlivosti. Má byť v istom zmysle rytierom, ktorý bojuje vo vonkajšom svete za ušľachtilé ideály a privádza ich k praktickému životu.

Toľko teda k ideálu muža a ženy z hľadiska vyšších Zákonitostí. A teraz si už naozaj môžeme otvorene povedať, v čom spočíva súčasné pokrivené a pomýlené vnímanie emancipácie. Jej scestnosť je v tom, že za základ všetkého sa zobralo pôsobenie mužsky aktívneho druhu. Emancipácia je teda chápaná tak, že ženy sa majú v aktívnom druhu pôsobenia vyrovnať mužom. Majú podávať rovnaké výkony a dosahovať rovnaké výsledky.

Emancipovaná žena je teda taká, ktorá sa snaží čo najviac podobať mužovi. A tak sa mnohé súčasné moderné ženy vydali tuto cestou a začali prenikať i do povolaní, ktoré boli dovtedy vždy iba doménou mužov. Za jeden z vonkajších symbolov ich pomužštenia je možné považovať nosenie nohavíc, ktoré bolo do dôb súčasného, moderného chápania emancipácie u žien nemysliteľné.

Načo sú však ženám všetky ich emancipačné úspechy a spoločenské ocenenia, ak sa tým spreneverujú svojej najvnútornejšej podstate? Ak síce dosahujú také isté úspechy a také isté výkony ako muži, či dokonca ich neraz predbehnú, ale prestávajú byť ženami? Môžu sa vari ženy naozaj beztrestne spreneverovať svojmu predurčeniu a životnému poslaniu, ktoré ako ženské bytosti majú?

Život nám ukazuje, že takéto niečo nie je žiaľ možné bez ujmy a že takýmto spôsobom nemôžu byť ženy, ale ani muži šťastnými. Uveďme si jeden z mnohých príkladov:

Keď sa ženy vo svojej kariére a vo svojej práci snažia vyrovnať mužom a keď v tom idú ambiciózne až na doraz, musí to mať nevyhnutne určitý väčší, alebo menší vplyv na ich prioritnú úlohu, ktorou je vytváranie harmonického domova. Moderná, emancipovaná a pracovne preťažená žena na to jednoducho mnohokrát nemá čas a nestíha to.

A tak, ak žije žije v partnerskom zväzku, snaží sa to suplovať jej muž. Avšak takýmto spôsobom dochádza k tomu, že žena pomaly prestáva byť v pravom slova zmysle ženou a zároveň i muž v pravom zmysle mužom. Obaja sa v určitej miere začínajú odkláňať od vlastného predurčenia a z tohto dôvodu postupne strácajú schopnosť vytvárať skutočnú harmóniu. Žena totiž prestáva byť ženou a muž mužom.

No a podobných príkladov, kedy si muži a ženy vzájomne preberajú svoj špecifický druh pôsobenia je naozaj mnoho. Či už osobnom živote, v zamestnaní, alebo kdekoľvek inde. To je ale skutočnosť, ktorá samozrejme spoločne s inými faktormi, významným spôsobom prispieva súčasnej rozvodovosti.

Dnešné ponímanie emancipácie je v skutočnosti ponižovaním ženského sveta, pretože to mužsky aktívne sa stavia za vzor, čím je nepriamo povedané, že ženský druh pôsobenia je je menejcenný a emancipovať sa pre ženy znamená vyrovnať sa mužom.

Skutočná a pravá emancipácia však spočíva v niečom úplne inom! Spočíva v rovnoprávnosti osobnosti muža a ženy so všetkými ich rozdielnosťami a špecifikami, pretože oba druhy pôsobenia sú pre vytvorenie harmónie potrebné rovnakým spôsobom. Takto nám to totiž diktuje veľký vesmírny Zákon doplnenia celku.

Ako sa teda nedá iba stále nadychovať, ale musí existovať rovnováha medzi výdychom a nádychom, ako nemôžeme byť iba stále aktívnymi bez toho, že by sme to nekompenzovali pasivitou a odpočinkom, rovnako musí byť muž mužom a žena ženou, aby mohlo vzniknúť niečo harmonické.

A presne v tomto duchu je preto potrebné chápať i to, čo nazývame emancipáciou. Emancipácia má spočívať v absolútnej rovnoprávnosti medzi mužským, aktívnym druhom pôsobenia a medzi ženským, subtílnym a jemným pôsobením. Oba sú rovnako potrebné a rovnako dôležité. Ani jeden preto nie je možné uprednostňovať a stavať do popredia, pretože inak to musí nevyhnutne priniesť disharmóniu a škodu.

Zatiaľ ale žiaľ žijeme v dobe, v ktorej je chápanie emancipácie úplne pomýlené. Pokým si však spoločnosť uvedomí svoj omyl a zjedná v ňom nápravu, dovtedy každý, či už muž alebo žena, ktorí o týchto veciach vedia, nech sa snažia žiť svoj osobný život v čo najmaximálnejšej možnej miere v súlade s univerzálnym Zákonom doplnenia celku a teda v súlade so svojou najvnútornejšou mužskou alebo ženskou podstatou. Jedine takýmto spôsobom totiž môžu kráčať cestou vlastného bytostného predurčenia, môžu sa stať schopnými vytvárať harmonické vzťahy a byť šťastnými.

Tým sa zároveň stanú akýmisi priekopníkmi nového poňatia emancipácie, opierajúceho sa o poznanie vyšších Zákonitostí univerza, ktoré ľudia jednoducho musia zapracovať do svojho života i do svojho zákonodarstva ak chcú, aby sa im darilo a voči ktorým sa nemôžu stavať tak ignorantským spôsobom, ako je tomu dnes bez toho, že by im to nespôsobilo škodu.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí rose.madder, Sloven


2.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 17:06 avatar
emancipovaná žena má také isté práva ako muž, ..nie že sa mu che podobať, ale žena má možnosť sa realizovať. A že je to často na úkor rodiny ? , bohužiaľ..priniesla to doba..ak zmešká vlak, už ho nikdy nechytí..,..)
Súhlasí huranato


4.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 18:50 avatar
Teda zena sa realizuje tym, ze sa stane "muzom"
Súhlasí ranexil


5.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 18:55 avatar
hmm...na turistiku do hôr pôjdem v sukni a v lodičkách....hádam si nejaký muž všimne, že som žena :-))))

ospravedlňujem sa, ale po prečítaní tejto témy som rada, že žijem v roku 2015.....


6.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 18:58 avatar
5 a to sa ani nenamaľuješ? :-)


7.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:02 avatar
iba pery si natriem vhodným rúžom  


10.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:05 avatar
Fialka a dúfam,že tesne pred vysokohorskou túrou navštíviš kaderníka....   


12.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:07 avatar
Lanvinka mne veľmi pristane keď som strapatá  


14.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:10 avatar
Fialka...ale na túru....neuprená????Si to neviem ani dobre predstaviť. To sa na dámu nepatrí...   


19.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:16 avatar
no tak Ťa musím so sebou na tu túrku zobrať, aby si videla  


30.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:24 avatar
Fialka....túúúúúra......      ...........nikdy,nikdy,nikdy.....ale ja ti vážne verííííím....   


69.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:55 avatar
Lanvinka....nikdy nehovor nikdy  


71.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:55 avatar
Fialka....tak toto viem,že nikdy.Do kopca nechodííííííím....   


75.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:59 avatar
dobre, tak pôjdeme iba po rovinke, a keď úplne náhodou, ale úplne náhodou tam bude nejaký kopček....tak fešák horský nosič sa stále nájde  
Súhlasí LANVIN


13.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 19:07 avatar
7 a nejaký intímspej ...kamzíky sa potešia...:-)


17.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:13 avatar
Moment de Bonheur Yves Rocher....tento v súčasnosti používam, zatiaľ kamzíky neprotestovali  


11.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:06 avatar
Fialka3, clanok aj je o zenach ako ty


18.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:14 avatar
som emancipovaná a mnohí muži sa ma boja :-))))


23.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 19:18 avatar
18 hmmm....myslím že aj žena s devinou sa dá ľahko odzbrojiť... 


25.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:19 avatar
občas aj veľmi ľahko  


39.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:31 avatar
Fialka si nespravna emancipovana, opakujes po muzoch a nie si sama sebou.

Beru Ta ako hybrid, ktory nie je ani muzom (co nie si), ale uz ani zenou..


43.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:36 avatar
39 a ty si debilný zakomplexovaný sraľko,ktorý nemal deckú izbu...
Súhlasí majko1


50.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:42 avatar
A ty si picka  


53.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:44 avatar
50....ak si myslel mňa,tou pickou,tak hej,som žena....   


44.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:37 avatar
Teba sa nejak nikto neboji ale ludia vacsinou nie su radi v pritomnosti niekoho od koho nevedia ci je muz ci zena a sprava sa v kazdej situacii ako sa mu to hodi  


46.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:38 avatar
Trepeš ak na teba tak pôsobí, tak je to iba tvoj problém........ 


55.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:45 avatar
To som rad, ze mas problem. Keby ma taky trtko pochvali znamenalo by to ze som zly alebo trtko ako ty      


57.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:46 avatar
To nie, ja sa tvojej debilite nikdy nevyrovnám.........    


66.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:53 avatar
Ty sa mne vseobecne nevyrovnas.


56.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:46 avatar
máš zlý nick....skôr by Ti pasoval nespokojný :-))))


68.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 19:54 avatar
56 niekomu stačí ku spokojnosti málo
Súhlasí Fialka3


88.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 20:08 avatar
To moze byt pravda, ale podstata je, ze ty nie si ani muz ani zena, si taky hybrid.

Tvrdit ze sa ta muzi boja je ako povedat, ze sa ludia bali nacistov.


207.
označiť príspevok

hriešnica
   7. 4. 2015, 16:54 avatar
Muž a žena nie sú žiadne protipoly, ale dve rovnocenné bytosti s rovnakými právami .


208.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 4. 2015, 16:55 avatar
Okrem práva porodiť (vynosiť) dieťa.


209.
označiť príspevok

hriešnica
   7. 4. 2015, 17:01 avatar
Nemate nato organy, asi by vám to moc nešlo , ale nič to nemení na tom, že sme si rovnocenní, čo sa týka statusu ludska bytosť .


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 17:54 avatar
Debilina...........už dávno to v našich končinách nie je aktuálne.........


8.
označiť príspevok

Aranjes žena
   6. 4. 2015, 19:03 avatar
Ja som nádych 


9.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:03 avatar
No....ak by bola emancipácia,tak by žena v rovnakej pracovnej pozícii a s rovnakým,poprípade vyšším vzdelaním nezarábala o 30%menej ako chlap.A zaujímalo by ma,prečo emancipácia tak strašne vadí chlapom.Hlavne tým zakomplexovaným,ktorí sa boja vzdelaných,sebavedomých a silných žien.Žeby komplex menejcennosti a neschopnosť uznať ženu,ako rovnocenného partnera miesto drístov o povinnosti žien udržiavať teplo rodinného kozuba a rodiť deti.Len potom príde problém,ak si pán tvorstva uvedomí,že rodinu nevie uživiť.


16.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:13 avatar
Po prvé to nie je pravda, nikde som nevidel nejakú štatistiku že je to na rovnakej pozícii. Po ďalšie, emancipácia je právne dávno vybavená teraz je to už len na konkrétnych prípadoch kto čo si dokáže vlastným pričinením , myslím autoritu, získať. Emancipácia mi absolútne nevadí, neviem kde berieš že to chlapom vadí, chlapom vadia skôr domáce puťky.......Ženy si trochu zvykli na vyplačkávanie ako im muži ubližujú, ale to tak nefunguje......


22.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:17 avatar
nezovšeobecňuj, lebo ja nie som žiadna plačka  


24.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:19 avatar
Samozrejme ja iba reagujem na iné zovšeobecňovanie, ja sa ťa tiež bojím......    


29.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:24 avatar
neboj, ucho Ti neodhryznem...som prísna iba na podriadených v robote, k iným mužom som priateľská a milá  
Súhlasí majko1


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:25 avatar
Tak je to správne, iste neriešiš nejakú všeobecnú akože emancipáciu........
Súhlasí Fialka3


26.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:20 avatar
Majko....bolo v telke o tých zárobkoch.A ako myslíš to vyplakávanie?napr.pri domácom násilí?Keď chlap príde z krčmy domov,zmláti ženu a ide spať?A mi nehovor,že ak je vo vedúcej funkcii žena,že muži reagujú rovnako,ako by to bol chlap.lebo nie.Vadí ím to.Lebo je to žena....To k tomu budovaniu autority.Takže musí viac dokazovať,že sa na vedúce miesto hodí,ako by to musel dokazovať chlap.A áno,hlavne chlapom vadí emancipácia.


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:23 avatar
V telke bolo nič nehovoriace tvrdenie že ženy zarábajú menej a nebolo tam nič o pozíciách. Nakoniec sú ženy aj u nás na velmi vysokých pozíciách a zarábajú primerane tejto pozícii. To ako platy majú fungovať tak že sa v prijímacej kancelárii vyzlečú aby sa určilo že sú ženy a automaticky zo zákona dostanú plat ?????


37.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:30 avatar
súhlasím....nezarábam menej ako muži, ktorí sú v podobnej pracovnej pozícií ako ja


38.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:30 avatar
28....a to ako vážne myslíš???


42.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:35 avatar
Myslím vážne to, že je to na zamestnávateľovi aby posúdil komu čo dá a iste by bolo zlé ak by bral do úvahy pohlavie......My z tých štatistík nevieme kto je lepší kto horší pracovník, to vie iba ten čo ich zamestnáva.........Ako si to teda predstavuješ ty ?


47.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:39 avatar
42...ak to bolo na mňa,tak žena vo vedúcej funkcii musí viac dokazovať svoje schopnosti a vedomosti,ako chlap.A to možno ani nie tak pred vedením,ako pred podriadenými...A prečo???,kvôli dinosaurom,ktorí ženu ešte stále vidia len pri sporáku a pri deťoch.A nepresvedčíš ma o opaku.


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:43 avatar
Každý musí o svoju autoritu v kolektíve bojovať aj muži, nikto nemá autoritu len tak.......A to že muži okrem iného budú v žene vždy vidieť aj ženu / bez nejakého podceňovania/ to nezmeníš, to je príroda. Možno v niečom máte z toho nevýhodu ale zase máte z toho aj výhody ktoré muži nemajú........


58.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:46 avatar
52...aké napríklad?ženské zbrane?Alebo aké výhody má žena v práci a určitom postavení oproti mužom?
Ono....ak žena sa dostane do funkcie....tak sa tam určite dostala cez posteľ.
Chlap....samozrejme,že svojou šikovnosťou a dravosťou...


62.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:50 avatar
To by sme museli debatovať o konkrétnych osobách, príliš zovšeobecňuješ, ale neodpovedala si ako si to povedzme v zamestnaní predstavuješ, to s tým určovaním platov......Ano ženy okrem ženskosti, majú aj výhody priamo zakotvené v zákonníku práce......


70.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:55 avatar
62...tak asi podľa toho,kto si ako zaslúži a nie podľa pohlavia...asi tak by to bolo spravodlivé.No a že zovšeobecňujem,však to je všeobecná téma...


72.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:56 avatar
No a kde vidieť že to nie je podľa zásluhy ? Štatistiky čo som doteraz videl to absolútne nerozlišujú........


35.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:28 avatar
Pozri fialku, tá má svoju autoritu a je žena. Okrem toho ženy zase rady zabúdajú na výhodu ženskosti lebo vo všeobecnosti muži sú voči ženám benevolentnejší- nenapadol ma zatial lepší výraz na to........


67.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 19:53 avatar
väčšina mužov má zafixovanú úctu k ženám ...o to viac keď sú na vedúcich miestach....čiže k pracovnej autorite sa pridáva aj tá úcta preto ženy nemusia využívať tú výhodu ženskosti...iba buran to nepochopí a chová sa neúctivo
Súhlasí majko1, Spokojny


163.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 20:53 avatar
Skoda, ze mam suhlas vedla toho blbca


168.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 20:55 avatar
Máš aj penu na ústach ?           
Súhlasí Romankoooooo


170.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:56 avatar
Blbec si sam...nick mas spokojny a vadi ti niekto. Fakt si blbec.


183.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 21:15 avatar
Tvoj nazor niekoho zaujima? Nechces prispiet este raz na forum aby si mohol viac nadavat  


185.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 21:17 avatar
183,tak ty niečo hovor o nadávkach.... 


191.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 21:28 avatar
Nikto nepouziva tolko vulgarizmov ako ziarlivy Romankooo


188.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 21:19 avatar
Ked nebudes na sebe pracovat, mozes ziarlit na muzov ako 10 rokov na fore  


189.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 21:21 avatar
188,myslel si mňa?Lebo ak áno,tak ti odpoviem a ak nie,tak nič.


15.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:12 avatar
Ja by som si napríklad rada vypočula aj názor mužov,ako si oni predstavujú takú pre nich primeranú ženskú emancipáciu...


20.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:17 avatar
15. lanvinka, skús vychádzať z toho, že muži a ženy sú rozdielne bytosti, nielen vzhľadom ale aj istými danosťami či vlohami na určité práce, emancipácia predsa nie je absolútna rovnosť v zmysle konania čohokolvek, napríklad v armáde, alebo v bani a podobne. Ja si emancipovanú ženu predstavujem ako úplne normálnu ženu ktorá dokáže byť partnerkou a partnerstvo nie je o nadradenosti či podriadenosti a ako som už napísal, inteligentné sebavedomé ženy u mňa vedú......


27.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:22 avatar
Majko....pozri príspevok 21....som hovorila o takých chlapoch...


31.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:24 avatar
Ano sú aj takí chlapi a sú aj hlúpe ženy a čo to má spoločné s emancipáciou ?


33.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:27 avatar
Ale však nič....sa nerozčuľuj,som napísala svoj názor na to,ako niektorí chlapi podľa mňa vnímajú ženskú emancipáciu.Čo teraz útočíš?


40.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:31 avatar
Tak tvoja reakcia je presne to o čom som písal, muž by pri mojej reakcii nereagoval tak ako ty......z mojej strany to nebol žiaden útok, ja ťa predsa z ničoho neobviňujem, iba diskutujem presne tak ako ty........ 


41.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:34 avatar
Majko1,tak možno nie....ale ja som žena,takže príklad,že chlap by tak nereagoval,je dosť divný.


45.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:37 avatar
Chlap by to nebral ako útok, teda ty chceš aby nebolo rovnoprávne zaobchádzanie ale ženy mali automaticky nejakú výhodu ?


51.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:43 avatar
45,to nie...toto je diskusia,a nie pracovný pohovor.Tak som napísala,čo som myslela.


54.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:44 avatar
Ale veď aj ja ? Kde tam vidíš môj útok na teba ako osobu ?  


34.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:28 avatar
Majko....a čo majú spoločné hlúpe ženy s témou emancipácie?


36.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:29 avatar
Presne to isté ako tí muži ktorých si spomenula ty.......nič, je to vplyv osobnosti, emancipácia je právne vyriešená dávno...


21.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:17 avatar
Pre Lux:
Preco nemoze byt zena dobrou pravnickou? Lebo ak sa pred vstupom do sudnej siene skontroluje v zrkadle, je zlou pravnickou, ak nie, je pokrivenou zenou  


194.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   6. 4. 2015, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.195.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 22:33 avatar
aj na oba?   hrby
tu je zakomplexovaných čo? 


198.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 23:15 avatar
za takyto harassment by ta mohla zalovat podla americkeho prava


197.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 23:12 avatar
vravis, ze pravo je uz cele zle, ze nejde o pravo, ale o vzhlad?


199.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   6. 4. 2015, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.200.
označiť príspevok

Spokojny
   7. 4. 2015, 03:43 avatar
ved tam bol smajlik, ale ani reprezentativnost a elegancia by pred sudom nemala hrat ziadnu ulohu

ale aj tak to je stary vtip, alebo z nejakej starej prirucky, ked este zeny boli zenami

zene nejde o obranenie klienta, ale chce dobre vyzerat, lebo je zena


48.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:40 avatar
lanvinka, napr. ja z teba nemám ani trochu pocit že ti chýba nejaká emancipácia, máš nejaký pocit krivdy z nedostatku emancipácie ?


49.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 19:40 avatar
ako čítam komenty, nikto z vás to nepochopil : ) tu nejde o popretie emancipácie, ale naopak, o nápravu jej pokriveného obrazu. tu nejde ani tak o lodičky, rúž, ženskosť nie je len vonkajšou záležitosťou. ide o to, že ženy si pod emancipáciou predstavujú to, že nahradia mužov a to vo všetkom. a to sa nedá, pretože ani slnko nenahradí mesiac, každý má rovnakú hodnotu, ale inú úlohu.
a súhlasím, že práve pokrivené vnímanie emancipácie robí presný opak toho, čo by mala- potláča ženskosť a vyslovene ženskosť dehonestuje.
Súhlasí Spokojny


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:48 avatar
Ale pochopili, veď aj o tom debatujeme.......ja stále píšem o našej rozdielnosti ale nie nerovnoprávnosti, ale nepotrebujem k tomu okopírovať dlhočizný blok z nejakého portálu......... 


60.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 19:49 avatar
ved si napísal, že je to debilina a že je to neaktuálne : )


63.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 19:52 avatar
Ano, emancipáciu som myslel, predsa aj ja píšem len o jej zlom pochopení........možno som sa zle vyjadril ak si to tak pochopila.......pardon.... 


61.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:50 avatar
To nie je okopirovane, to on sam pise, ty dementny idiot.


64.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 19:52 avatar
a tak nic, uz ti rose odpovedala


65.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 19:52 avatar
ale no tak rose...to hádam nemyslíš vážne, že si toto ženy pod emancipáciou myslia, že chcú vo všetkom nahradiť mužov...


73.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 19:57 avatar
skutočne existuje toto pokrivené videnie, kedy si ženy prestávajú akoby vážiť vlastnú ženskosť a sú hrdé nie na to, že sú ženami, ale na to, do akej miery sa vyrovnajú mužom. ved to máš všade okolo ... aj ty máš v avatare motorku : )


76.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 19:59 avatar
73,tak to sa veľmi mýliš.Myslím,že každá žena chce ostať hlavne ženou.Ale hrdou ženou a nie ženou podriadenom vo všetkom chlapovi.Ja som napr.rada,že som žena.nechcela by som byť chlap.
Súhlasí majko1


78.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:01 avatar
ved o tom vyššie píšem, že ste tomu neporozumeli, nikde sa nepíše, že žena nemá byť hrdá, či že má byť podriadená.
článok nie je o tom, že ženy sú druhoradé, naopak, sú rovnocenné, ale ....iné : )
Súhlasí Spokojny


80.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:02 avatar
žena a muž sú rovnocenní, ale žena nerovná sa muž. ženy si to často pletú s tým, že ak budem ako muž, tak budem s ním rovnocenná, už jasnejšie píšem?


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:04 avatar
Zena bola stvorena aby sa muz nenudil :-)


90.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:08 avatar
83,na to vám stvoril šípky, kulečník a videohry...   


93.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:10 avatar
Mala by si si dostudovat knihu stvorenia :-)


91.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:08 avatar
a ked ženu nemá, tak sa potom nudí a je protivný ; )
Súhlasí LANVIN


87.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:07 avatar
80,nemyslí,si,že by to tak bolo.Ono je to skôr o tom,že ženy chcú byť rovnocennými partnermi.nemyslím,teraz pri pľúvaní do diaľky,alebo v pišaní v stoji.myslím skôr mentálnu rovinu akéhokoľvek vzťahu.


96.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:12 avatar
kde autor témy toto popiera? : )
vždy je reč o rovnocennosti. len o rôznych úlohách, kde ak žena sa bude snažiť plniť mužské úlohy, nebude šťastná a naopak. možno to zvládne a možno to zvládne aj lepšie ako muž, ale nenaplní ju to ...stále jej bude niečo chýbať.


94.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:11 avatar
áno, mám motorku v avatare a môžem mať aj fialku....no stále to budem ja, žena, ktorá sa netúži vyrovnať žiadnemu mužovi :-)
Súhlasí rose.madder


100.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 20:18 avatar
94, ..predpokaldám že žiadna žena sa netúži vyrovnať mužovi.., možno len v športe.napr. kulturistika  


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 19:58 avatar
Zena sa vo vsetkom ma podriadit muzovi :-)


79.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:01 avatar
74....neprovokuj....   


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:03 avatar
Neodvravaj a podriad sa :-)


82.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:04 avatar
81....samozrejme,môj pane....   


89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:08 avatar
Kto vystrkuje jazyk, moze o neho prist :-)


92.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:09 avatar
89...hehehehe...a to akože sa mám báť?????   


95.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:11 avatar
Bolo by nacase :-)


174.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 21:00 avatar
kunda mu ho uhryzne:D:D:D:D


192.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 21:37 avatar
Zubata vagina - dost desivy film..


84.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:04 avatar
samozrejme...ako inak, asi sa dnes pohádame, cítim to :-)


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:06 avatar
Uz si pokorna? :-)


97.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:15 avatar
zrejme nie som :-)


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:16 avatar
A dokedy mam cakat? :-)


101.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:18 avatar
dokedy chceš :-)


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:20 avatar
Jaaaj, ty chces aby som ta skrotil ja :-)


119.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:31 avatar
nepredpokladám, že by sa Ti to podarilo :-)


123.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:32 avatar
Som expert na skrotenie zlej zeny :-)


128.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:33 avatar
lenže ja nie som zlá, práve naopak som veľmi dobrá :-)


135.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:36 avatar
Lenze to tvrdis ty :-) ked nie si pokorna tak si zla :-)
Súhlasí Spokojny


140.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:39 avatar
asi ťažko, lebo dobrá som :-)


147.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:42 avatar
Sebaklam :-)
Súhlasí Spokojny


157.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:49 avatar
neviem klamať :-)


160.
označiť príspevok

ardzun muž
   6. 4. 2015, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.166.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:54 avatar
neuznávam zastupiteľskú demokraciu, ale ak sa dožijem na Slovensku tej priamej, tak potom budem uvažovať :-)
Súhlasí ranexil


161.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:53 avatar
Klames :-)


167.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 20:55 avatar
neklamem, a ty to vieš :-)


171.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:58 avatar
Najhorsie klamstva su tie o ktorych si clovek mysli ze su pravdou :-)


190.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 4. 2015, 21:22 avatar
ja si teraz pre istotu radšej nič nemyslím :-)


77.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 20:00 avatar
73. iste ti odpovie aj fialka, ale ja to práve považujem za úplne normálne a emancipované ak chceš, prečo by žena nemohla mať takého motorkového koníčka ? Ja poznám viacero takých žien a nevšimol som si že tým utrpela nejako ich ženskosť...... 


85.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:05 avatar
možno to nebol veľmi dobrý príklad, pretože súhlasím, aj motorkárky môžu byť ženské, ak poznajú mieru. aj mne sa to páči, popravde : )
Súhlasí majko1, Fialka3


98.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 20:15 avatar
si myslím, že muž nemá brať žene ženskosť ..a žena nemá brať mužovi mužnosť..a keď sa vedia "doladiť a zladiť , emancipácia im nie je prekážkou. Niekto má radá buchty a niekto knedlíky , len z mužov sa stávajú babofky   ..


103.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 20:20 avatar
A to sa dá zobrať ????? 


159.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 20:51 avatar
mi to pripadá, že ste v živote ničím neprešli, stále sa len čudujete   *...103, 141 ))...verte, že žena je univerzálna..ak musí, nahradí aj rolu muža.., jedine čo asi nezdolá je sila fyzická....ale dnes nie je problém to poriešiť . 


164.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 20:54 avatar
Ako sa dá zobrať žene ženskosť a mužovi mužnosť, teda ak ju majú.....???????Toto som sa pýtal.......aj muž dokáže nahradiť ženu ak treba aj včítane počatia, to tiež nie je problém riešiť....... 


175.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 21:00 avatar
164,..predsa ponižovaním.., zošmiešňovaním apod.
Súhlasí Spokojny


178.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 21:05 avatar
175 ale ani sollinger nie je zlý... 


141.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 20:39 avatar
A zo zien gauneri, ze?


102.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:20 avatar
nosit saty a sukne je v dnesnej dobe neprakticke
v nich sa meni chodza,tempo chodze,vo viacerych nevyhnutnych cinnostiach je zena obmedzena,bo sa kladu na nas vysoke naroky a to tempo pracovne ci komunikacia sa da lahsie dosiahnut v nohaviciach,ci v nohavicovom kostyme
je pravda,ze sa od nas ziada muzske ego,muzska logika a muzske spravanie t.j.rychlost,logika,ego
Súhlasí Spokojny


105.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:22 avatar
v opatkoch sa tazko uteka a nosi razantny krok s dobou
zijem v muzsko politickom svete a nie v romantickom
Súhlasí Spokojny


106.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:24 avatar
Salbea a pred čím,alebo kým by mali ženy utekať?Alebo za čím?však všetko pekne stíhajú autom.   


109.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:27 avatar
ja myslim vzdy na to,akoby som utekala pred deti,ked vybuchne neutronova bomba
v stekloch a v sukni asi nedobehnem ani pre jedno decko domov a neochranim ich vlastnym telom


112.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:29 avatar
bojim sa vojny ako svina
radsej nohavice a keby som mohla aj kanady s vybavou to do vojny


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:29 avatar
Ked vybuchne bomba uz netreba nikde utekat :-)
Súhlasí LANVIN


114.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:29 avatar
Salbea,ak picne neutrónka,nestihneš utekať ani v 7míľových čižmách...


121.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:32 avatar
ale co ak zachranim a buchne o nieco dalej ako som ja ?
alebo aspon ich stihnem vystiskat,co ak mi v tom bude branit k poslednemu objatiu mojich deti neprakticke oblecko ?
ved neviem kedy ta vojna bude,bo bude
nac by bolo na Zemi tolko bomb


125.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:33 avatar
121...a čo nebo?však by ste sa asi stretli tam...


132.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:35 avatar
nac mi je nebo,ked som tu teraz dole ?
o co ja viem do ktoreho neba sa dostanu oni a do ktoreho ja,bo podla mna ich je viac nez len jedno nebo


108.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:26 avatar
moja šéfka vždy nosí opätky a kostýmčeky a aj tak pôsobí ako chlap, to nie je až tak o oblečení : )
napríklad taká žena vo veľkej mužskej košeli, ak má na sebe len ju, rozpustené vlasy, bosé nohy....môže pôsobiť veľmi veľmi žensky : )
Súhlasí majko1, LANVIN


110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:27 avatar
Pozeras vela filmov :-)
Súhlasí ranexil


117.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:30 avatar
ani nie. a ak, tak obľubujem skôr také, kde sa podobné žienky nevyskytujú, filmová romantika ma skôr nudí. je umelá.


122.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:32 avatar
110.ale vážen ženy dobre vyzerajú v pánskej košeli.Si asi ešte také niečo nikdy nevidel...   


126.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 20:33 avatar
Kua a tak nerád nosím košele........ 


129.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:34 avatar
Hlavne tie nocne  


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:34 avatar
Co by som nevidel :-) to nie zena vyzera dobre, to ta kosela :-)


134.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:36 avatar
130,takže ďalšia šeredka v tvojej posteli po preflámovanej noci???,    


137.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:37 avatar
Vsetky ste seredky :-) inac by ste sa nemuseli malovat :-)


131.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 20:35 avatar
ked sa nejaka zena paci sama sebe v niecom navlecena, tak to vobec neznamena, ze sa paci aj muzom:D


139.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:39 avatar
ale ja som to písala s tým, že sa to vyslovene mužom páči, až prekvapivo : )


142.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 20:40 avatar
a co ti ma povedat, ked vie, ze pod tym nie je nic:D


150.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:43 avatar
to nebolo o mne, ale inak ...môže byť , že preto. čo nič nemení na tom, že to môže byť ženské a príťažlivé : )


144.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2015, 20:40 avatar
To budu asi tepli chlapi :-)


146.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 20:41 avatar
NAvliekat si zenu do panskej kosele a potom este chciet aj anal, hehehehhehe


149.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:43 avatar
146...si sa zasníval????   


153.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 20:44 avatar
na taketo reci nemam cas


155.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:45 avatar
153...ale kto tu hovorí o rečiach???   


115.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:29 avatar
Sefka nech si oholi fuzy ))


118.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:30 avatar
A asi aj nohy a bobra pod pazuškami...   


120.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:31 avatar
nemá fúzy, má dokonalý make-up. a aj tak je ako terminátor : )


124.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:33 avatar
Hovori sa....komu neni z hore dane,tak.....


127.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:33 avatar
Z hora dane......


133.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:36 avatar
ale ona má všetko,aby bola ženská. narodila sa ako žena ,to bohato stačí : )
je to najnešťastnejšia žena akú poznám... a pritom najúspešnejšia.


136.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:37 avatar
133 a myslíš,že jedno súvisí s druhým?že je preto nešťastná,lebo je úspešná?


145.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:41 avatar
úspechmi v práci si nahrádzala to, čo jej chýbalo v súkromí ...asi tak nejak. či tam je nejaka priama úmera, to neviem.


148.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:43 avatar
Daj kontakt na nu....ja sa nebojim )))


152.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 20:44 avatar
148...len aby si sa ani potom nezľakol...   
Súhlasí Romankoooooo


154.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:44 avatar
niekto tu rád dominy ; )


156.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:46 avatar
To neee.....))


158.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:51 avatar
Alebo kaslat na to. Aj kristus bol bicovany .... ))


162.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 20:53 avatar
žena nesmie byť trdá..potláča tým svoju ženskosť..ale niekto také rád.. 
Súhlasí Spokojny


172.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 4. 2015, 20:58 avatar
162 * tvrdá


173.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 20:59 avatar
občas za to ale nemôže, stvrdne jej srdce zo sklamaní, životných krívd, opancieruje sa pred bolesťou.
často práve také navonok najtvrdšie ženy sú niekde hlboko vo vnútri najkrehkejšie.
Súhlasí Romankoooooo


176.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 21:00 avatar
Preco myslis ze sa tak chovaju len zeny.....


177.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 4. 2015, 21:02 avatar
nemyslím : )
Súhlasí Romankoooooo


107.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:25 avatar
a vobec zijem vo vojne a s este neviem preco neodstrelenymi neutronovymi hlavicami na kazdom rohu statu
tak sa predsa nebudem promenadovat v satockach a v stekloch a cumiet na vojnovy svet akoze sa nic nedeje


111.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2015, 20:28 avatar
Tak clanok zas pisal chlap, ktory mozno ani zaidnu zenu nema, lebo sam je zzenstily jak buzna..
Súhlasí Romankoooooo


116.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:30 avatar
keby sa nieco stalo,vies utekat v topankach ktore nosis a svojou logikou sa zachranis aj svoje deti
ale co ja ?


138.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 4. 2015, 20:39 avatar
už sa ani nečudujem že tu niektorí celý deň píšu *ujoviny keď majú na ženy taký názor ako ho tu prezentujú...
Súhlasí Romankoooooo


165.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2015, 20:54 avatar
Este ze tu nieje Lea...ta by nam dala .....teda nedala


143.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:40 avatar
tak kedy bude ta ocakavana vojna,nech to uz mame za sebou
bo po vojne prichadza mier a tam by sme uz mohli sa hrat na zeny,nehrozil by na ludsku rasu utoka mohzme sa kludne pohybovat v stekloch
takto este aj na kave sedim v pozore,bo co ak prejde okolo mna nabita islamistka,alebo niektory kokot odpali hlavicu


151.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 20:43 avatar
tak toto najdolezitejsie neviete
a preto si myslim,ze bude dobre,ked budem na vojnovy utok stale pripravena
vo dne ,v noci,bo chcem stihnut mat aspon pred smrtou deti mat pri sebe


169.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 20:56 avatar
tak to ti moze byt jedno))))


179.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 21:08 avatar
najma, aby boli po spovedi


180.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 21:13 avatar
a este sa bojim Apokalypsy
ked nahodou niekde nieco jebne,aby som stihla ako tak uniknut,ale nemam zakupenu ziadnu miestenku do ukrytu
vlastne vsade sama nastraha a riziko zaniku
nechapem,ako sa mozu ludia tvarit ze sa nic nedeje
ked sa ja bojim,musia sa predsa bat skoro vsetci


181.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 4. 2015, 21:14 avatar
urcite sa bojite aj vy
len sa tvárite akoze nic,vsetko najsamfasa


182.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 21:15 avatar
Salbea a ako ti to pomôže,keď sa budeš v kuse báť?


184.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 21:16 avatar
Lanvinka, prečo mám pocit že sa na mňa hneváš ? 


186.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 4. 2015, 21:18 avatar
84,nehnevám sa.Prečo si to myslíš?


187.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 4. 2015, 21:19 avatar
Neviem, nebavíš sa so mnou, ale možno sa iba mýlim.......... 


193.
označiť príspevok

Spokojny
   6. 4. 2015, 22:15 avatar


196.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   6. 4. 2015, 23:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.206.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 4. 2015, 08:50 avatar
A prečo by mali byť ženy zvýhodňované, okrem tých výhod čo už dávno v pracovno-právnej oblasti majú ? Čiže už nejde ani o rovnoprávnosť ale o zvýhodňovanie ??????


201.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 4. 2015, 08:27 avatar
vcera vecer ked som si pozrela tento film
docvaklo mi s tou hypnozou
spala som desat rokov tu na Zemi,ale nie tam kde som "zila" ako doma
pracovalo sa tu na mojom hmotnom tele,aby som pribrala ,ale to hlavne sa sem nemohlo transformovat,nemohlo sa to tu prezit
pretoze tu je vojna dvoch svetov a tu vyhrava a musi vyhrat ten hmotny svet,aby ludstvo prezilo
vzdy musi vyhrat hmota a nie moja dusa
http://www.youtube.com/watch?v=o_Ay_iDRAbc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


202.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 4. 2015, 08:31 avatar
vsetko sa tu snima a vnima mimozemskou inteligenciou formou hmoty,kvoli gravitacii
neexistuje navrat spat v hmote ci v zenskom alebo v muzskom
ale ten rozdiel musi byt snimatelny a vnimatelny pre tych,co su za "zrkadlom"
kvoli poriadku na Zemi
fascinujuce


203.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 4. 2015, 08:34 avatar
odteraz sa na zrkadlo pozeram ako na jediny hmatatelny kontakt s inou civilizaciou
oni nas vnimaju z rubu zrkadla a
hore nohami a z prava do lava ten dalsi ,ten je za nasim telom za nasou hlavou po lavej strane pri klucovej kosti


204.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 4. 2015, 08:34 avatar
tak si vytvaraju nas hmotny obraz
wau


205.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 4. 2015, 08:43 avatar
a v tom obdobi co som sem pismenkovala
tie vety neboli z mojej hlavy,teraz uz tak rychlo premyslat a super tvorit suvetia nedokazem
to boli oni,ci ja od nich
fakt neviem,ale bola to super centrifuga


210.
označiť príspevok

Blanka žena
   7. 4. 2015, 17:10 avatar
1
neviem presne či sa dodržuje emancipácia tak ako má,
lebo kto má na slúžky, žena emancipovaná byť nemusí,
môže sa ženštiť doma a starať sa o deti a kvietky.
platiť si operku je tiež bežné.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:41,  Laura Jansen - Single Girls
dnes, 07:40,  prosím pošli email!!!
dnes, 07:37,  Dobré ránko, gabriel pb... Včera som toho mala veľa na programe, tak som Vás zanedbala....
dnes, 07:37,  Laura Jansen - Golden
dnes, 07:35,  zlá učtovníčka si kúpi čokoládu s heroínom, to snáď nemyslíte vážne
dnes, 07:35,  dolámeme Ti kosti falošný superman
dnes, 07:04,  Lemmy, to sa naozaj lúčiš? Alebo iba poďakovanie vetkým, čo ti pomohli. Ja som ti nepomohla...
dnes, 02:44,  Internet ma mesačne stojí 16,60 €. To bude ďalšie ušetrenie.
dnes, 02:41,  Viem, o takých veciach sa ťažko hovorí, ale napriek tomu sa chcem poďakovať darcom, ktorí...
včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(415 464 bytes in 0,239 seconds)