Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nepokrstené deti

54
reakcií
3018
prečítaní
Tému 5. marca 2017, 10:56 založil Nadja.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 3. 2017, 10:56 avatar
Papež Benedikt XVI. předloni schválil zprávu mezinárodní teologické komise, podle níž je reálná šance doufat, že děti, které zemřou nepokřtěny, mohou do ráje přijít. Zpráva zároveň zdůrazňovala, že z jejích závěrů nelze vyvozovat, že rodiče nemají své děti dávat křtít.

Více na www.blesk.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A Boh len dáva pozor, koho to môže do raja vpustiť...


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 11:09 avatar
Boh chce, aby všetci ľudia sa rozhodli pre raj a chceli ísť do raja. Nie Boh, ale ľudia odmietajú Boha, nepočúvajú jeho príkazy a dobrovoľne z vlastnej vôle sa rozhodli byť proti Bohu, t.j. rozhodli sa nie pre Boha, ale pre Zlého. Tak je to. Ťažko sa počúvajú také priame veci a stále si ľudia nahovárajú, že nie sú proti Bohu, nie sú na strane Zlého, ale že sú neutrálni alebo samým sebou. Nie je to tak.

Ak odmietne človek Boha, odmieta aj raj. Je to rozhodnutie človeka. A Boh ľudské rozhodnutie plne rešpektuje.


6.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 3. 2017, 13:58 avatar
Pápež a Mezinárodní teologické komise je pre katolíkov oveľa viac ako Ježiš...  
Súhlasí fajer


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 09:14 avatar
Ruwolf si zbytočne militatný ateista - fanatik.Niekedy bola s tebou rozumná reč. Teraz už len píšeš klamstvá a útoky voči veriacim a Bohu ako na páse. Čo si napísal je jedna paušalizácia na všetkých - čo samozrejme nie je pravda. Po druhé nechápeš súvislosti a podstatu medzi Pánom Ježišom a dajme tomu pápežom či kňazmi či veriacim ľuďom. Nedá sa s tebou normálne a logicky diskutovať. Ale sám si si vybral a zamotal sa do svojich iracionálnych predstáv, ktoré ničia len teba - dušu aj telo a odpodzuješ ľudí od seba. Nikto nemá rád a nechce byť v spoločnosti fanatika a nenávistného človeka. Nie si zlý, len si zatrpknutý a sfanatizované voči neexistujúcemu nepriateľovi a bojuješ voči vlastným výmyslom a teóriam, ktoré sú nepravdivé. Skús sa zamerať nie na nenávistný ateizmus, ale na niečo dobré, tvorivé či ľudské, lepšie sa ti bude žiť. Alebo možno nenávisť a šírenie klamstiev a útokov (vybral si si veriacich, lebo oni by ti nemali oponovať znášať tvoje útoky, ale mýliš sa) - rieš svoj život a ži. Nepodporuj klamstvo, ničotu a mylné názory ateistov, lebo jednak sú nepravdivé a jednak postrádajú akúkoľvek logiku a racionalitu. A vyzeráš nielen ako fanatik, ale aj čisto detinsky.


16.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   6. 3. 2017, 09:23 avatar
Aké klamstvo som napísal? Kde bol útok voči veriacim? A voči bohu? WTF?
A kde je nenávisť? To sa zdá asi len Tebe, pretože Ty nenávidíš neveriacich.
Ak veriaci prestanú s útokmi, ktoré pramenia z ich viery, aj obranný ateizmus prestane jestvovať.
Je to jednoduché.
Základné pravidlo viery, ktoré neustále porušujete, znie:
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
„If your belief system is not founded in an objective reality, you should not be making decisions that affect other people.“
— Neil deGrasse Tyson?
„Ak Tvoj systém viery nie je založený na objektívnej realite, nemal by si robiť (dľa neho) rozhodnutia, ktoré ovplyvnia iných ľudí.“


17.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 09:43 avatar
ruwolf_- nebuď precitlivelý. To lea tu pobehuje a cerí zuby na každého a všetko čo nie je podľa nej božie. Ona takto prešustruje svoj život presiaknutý nevraživosťou voči normálnemu životu. Je už zmagorená , asi ešte nezažila dobrý sex. Potom by pochopila čo je to ležať na kríži a volať pána. 


19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 09:50 avatar
Havran, ak neodpovedám tak útočíte, že tu len dávam skopírované texty. Ak sa snažím logicky a slušne argumentovať, zase príde tvoja nenávisť a útok - buď o sexe a ešte si zabudol napísať o kapitalizme, kapitály a iné mixy myšlienkok od Marxa a Engelsa či V. I. Lenina. Si veľmi neslušný a nízkeho prejavu.


23.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 10:01 avatar
lea_pragmaticka1- pozri sa na svoje prejavy-chýba ti sebareflexia. Je pravdou, že za tie roky čo ťa tu evidujem si trochu sofistikovanejšia, no len do tej miery ako ti to umožňuje tvoje tvoje duchovné zameranie , vedomosti a poznanie. To že už tak nespamuješ je fajn, len v tom vydrž. Celkom iste si takto racionálnejšia. Len musíš pochopiť, že viera je len jedná stránka života človeka a spoločnosti. Zostáva ti ešte objaviť poznanie obsiahnuté vo vede a praxi.


25.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 3. 2017, 10:06 avatar
bez praxe, sme iba diváci cudzích životov, veda nikam neposunie ľudstvo ak si zoberieš film muž z ocele, planeta krypton sa zrútila kvoli technike a osídľovaniu iných planét,, iba superman sa zachránil, je to film môžeš namietať, ale mal by si byť opatrný ak sa spoliehaš na pokrok a vedu


27.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 10:14 avatar
gabriel pb-ľudská spoločnosť je viacvrstvová a nikde z toho čo som polvedal, že stačí veda a pokrok. Aj keď pokrok je prirodzená vlastnosť ťivej hmoty, čo však môže znamenať i jej zánik. Ak vieš čo je dialektika jednoty a boja protikladov, potom ti to netreby vysvetľovať. Viera je tiež veľmi dôležitá kategória , lebo dokáže mobilizovať energiu človeka pri ceste k cieľu. Na každej ceste však získaváš skúsenosti a poznanie. Kto sa nepoučí, musí tú cestu prejsť znova


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 09:46 avatar
Príspevok č. 6 je vyslovene nelogický a nepravdivý výrok. Kde môžeš píšeš klamstvá, že Boh je sadista a iné nepravdy. Kde môžeš píšeš, že veriaci sú zlí a iné nezmysly. Ďalšie klamstvo píšeš, že ja nenávidim neveriacich - nie je to pravda, ja neveriacich mám rada a snažím sa pomôcť. Zase ateisti naopak sa nesnažia pomôcť veriacim či už radou alebo pomocou, ale kopnúť si a číhať na nich a hovoriť im čo má robiť kresťan alebo nemá robiť- vtedy sa nehanbite spomínať náboženstvo či Bibliu čo má robiť hovoriaci. A zase píšeš klamstvo - ateizmus nie je o obrane, ateizmus je o vnútornej nenávisti človeka a frustrácií a ako objekt si ateisti ako zbabelci našli veriacich, lebo tí majú byť ticho a znášať útoky a urážky. Ateizmus je o nenávisti, nie o obrane.


21.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 09:54 avatar
lea_pragmaticka1- ty jednoducho tvrdíš, čo ti pasuje do tvojho nenávistného slovníka. Prečítaj si len tvoj posledný príspevok. Aké zlo a nenávisť ja v ňom! O ateistoch len produkuješ primitívne debilizmy. Ja niesom ateista , no poznám mnohých a sú to korektní a vzdelaní ľudia, ktorý prečítali viac ako Bibliu. Ty vlastne o ateistoch nevieš nič reálne, len ťa niekto živí hlúposťami.


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 10:00 avatar
Nenávistné a útočné, posmešné sú tvoje prispevky. Ja len odpovedám slušne, logicky a priamo na príspevky. Ja nevidím tu na fóre slušného a korektného ateistu, ich príspevky sú sami útok a posmech. Čo si vlastne dovoľujete?


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 10:03 avatar
Ja tu na fóre nevidím jedného veriaceho, ktorý by sa chodil odbavovať, posmeškovať a sprosto urážať niekoho kto tu dá nejakú ateistickú či socialistickú tému. Ale o ateistoch a socialistoch sa to povedať nedá. Veriaci tu dá produktívnu a normálnu tému o dobre či náboženskú myšlienku a nabehnete ako tlupa vandalov a nevychovancov útočiť, posmievať a ponižovať zadávateľov témy. Pozri do každej náboženskej témy a zamysli sa nad sebou aj ostatní.


28.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 10:21 avatar
lea_pragmaticka1 - asi nevidíš dobre-tvoj intelektuálny zrak potrebuje rozjasniť. Už len támotanica: Ateisti,socialisti a zabudla si na komunistov. To je čosi celkom iné ako materialistické chápanie sveta. Povedz ako môžeš brať vážne Bibliu , keď sa v nej píšu také veci ako nap. v Genesis, čo dnes už verí iba primitív.


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 10:24 avatar
Chceš sa hádať? Ja nie. Ak niekto chápe svoj život a svet materialisticky môžeš a jeho vec. Ja napr. neviem pochopiť, ako niekto môže popierať zázrak života a popierať duchovnú zložku človeka? Keď je vedecky dokázané a uznávané, že človek bio, psycho, socio a duchovna bytosť? Ako môže niekto popierať zjavné ľudskému srdcu a aj veda sama uznáva, že človek má aj duchovnú zložku? Či si vyberáme z vedy len čo nám pasuje?


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2017, 10:31 avatar
Ta duchovna zlozka je len program


20.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 3. 2017, 09:52 avatar
vôbec nie, cirkev zavádza pravidlá do rodín a medzi ľudí opatrne a pomaly, aby ľudia neboli vystrašení zo zmien, nemal by si súdiť nikoho, už len preto, že nemôžeš tušiť kto ako trpí aby si ty mal demokraciu


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:40 avatar
1,....Nadja......citujem :......„NECH sa [deti] stávajú kresťanmi až vtedy, keď sú už schopné spoznať Krista.“ Tieto slová napísal Tertulián koncom druhého storočia n. l. na protest proti krstu novorodencov, zvyku, ktorý sa za jeho dní začínal šíriť v odpadlíckom kresťanstve. Cirkevný otec Augustín protirečil nielen Tertuliánovi, ale aj Biblii, keď tvrdil, že krst odstraňuje poškvrnu prvého hriechu a že malé deti, ktoré zomrú nepokrstené, sú zatratené. Tento názor prispel k rozšíreniu zvyku krstiť deti čo najskôr po narodení. A toto bolo niečo choré a nepravdivé! Augustín sa najviac pričinil o deformáciu kresťanského učenia/peklo,trojica,nesmrteľná duša,nesprávny pohľad na ženy,sex,....atd/
Ale faktom je to,......že krst novorodencov a nútené krsty dospelých však nemajú žiaden podklad v Biblii. A nie je pravda,že deti ktoré zomreli sú zatratené!
Je ľahké pochopiť, prečo takéto cirkevné náuky vzbudili v ľuďoch odpor k učeniu o dedičnom hriechu, o krste,limbe,pekle. Pravdou je, že ani niektorí náboženskí vodcovia nedokázali odsúdiť nepokrstené nemluvňa do pekla a konečný údel takýchto detí zostával pre nich akousi teologickou dilemou. Hoci sa toto učenie nikdy nestalo cirkevnou dogmou, katolícka cirkev po celé stáročia učila, že duše nepokrstených neviniatok prebývajú v limbe, teda v predpeklí.
Možno pre zmätok, ktorý vyvolalo toto nebiblické učenie, bol limbus z väčšiny najnovších katolíckych katechizmov odstránený.
V roku 2007 katolícka cirkev oficiálne vystavila limbu „úmrtný list“, keď vydala dokument, v ktorom sa písalo, že existujú „teologické a liturgické dôvody odôvodňujúce nádej, že deti zosnulé bez krstu môžu byť spasené a uvedené do večnej blaženosti“. (Medzinárodná teologická komisia)

Prečo došlo k takejto zmene postoja, k takémuto, dalo by sa povedať, teologickému obratu o 180 stupňov? Cirkvi to v podstate umožnilo oslobodiť sa od toho, čo francúzsky novinár Henri Tincq označil za „zaťažujúce dedičstvo, obhajované od stredoveku až do 20. storočia manipulatívnou cirkvou, ktorá veľmi rada využívala hrozbu limbu na to, aby rodičia dávali krstiť svoje deti čo najskôr“. A to malo svoje výhody ako pre RKC ,tak i pre protestantské cirkvi!
A takáto predstava/o zatratených deťoch,nepokrstených/ malo svoj pôvod v prijatí nebiblickej náuky o nesmrteľnej duší a v nepochopení toho,čo je krst a kto by sa mal a kedy krstiť!?
V Biblii sa uvádza, že Boh považuje deti kresťanských rodičov za sväté. (1. Korinťanom 7:14) Táto myšlienka by nedávala zmysel, keby bol na záchranu malých detí potrebný krst.

Učenie o limbe v skutočnosti urážalo Boha, lebo ho vykresľovalo ako krutého tyrana, ktorý trestá nevinných, a nie ako spravodlivého a milujúceho Otca, akým naozaj je. (5. Mojžišova 32:4; Matúš 5:45; 1. Jána 4:8) Nie div, že toto nebiblické učenie úprimným kresťanom nikdy nedávalo zmysel!
-----------------------------------------------------------------------------
Určite Boh do "raja " nevpustí tých,čo ho takto urážajú a čo prekrúcajú jeho Slovo!


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 3. 2017, 11:03 avatar
raj nie je nebo, nebo nie je raj


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 11:11 avatar
Deti, ktoré zomreli bez krstu

xxx

1261 Pokiaľ ide o deti, ktoré zomreli bez krstu, Cirkev ich môže iba zveriť Božiemu milosrdenstvu, ako to robí v pohrebnom obrade za ne. A vskutku, veľké milosrdenstvo Boha, „ktorý chce, aby boli všetci ľudia spasení“ (1Tim 2,4), a Ježišova nežnosť k deťom, ktorá mu vnukla slová: „Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im…“(1257) (Mk 10,14), dovoľujú nám dúfať, že jestvuje cesta spásy pre deti, ktoré zomreli bez krstu. Tým naliehavejšia je teda výzva Cirkvi, aby sa nebránilo deťom prísť ku Kristovi(1250) prostredníctvom daru svätého krstu.

xxx

1283 Pokiaľ ide o deti, ktoré zomreli bez krstu, liturgia Cirkvi nás povzbudzuje, aby sme dôverovali v Božie milosrdenstvo a modlili sa za ich spásu. ,

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Ak niekoho zaujíma katolícka viera, či už zo zvedavosti alebo z iného záujmu, všetko nájde v tom nenávidenom a posmievanom katechizme.
Súhlasí Patrick91


7.
označiť príspevok

stevka žena
   5. 3. 2017, 22:37 avatar
Ved cirkev si sama vymyslela dogmu (dokonca s najvyssim stupnom istoty – de fide):

“Kto zomrie poškvrnený len dedičným hriechom, bude potrestaný tým, že bude vylúčený z bezprostredného videnia Boha“

Jej popieranim sa veriaci dopustaju herezy.


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 22:50 avatar
Cirkev si nič nevymyslela sama, cirkev vedie sám Pána Ježiš a Duch Svätý osvedčuje to čo katolícka cirkev hlása. Skôr ty si niečo vybrala a dopustila si vytrhnutia z kontextu.


9.
označiť príspevok

stevka žena
   5. 3. 2017, 23:01 avatar
Hmm...mala som sem skopirovat cely zoznam dogiem?
Na vyzname to nic nemeni.


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 23:04 avatar
V príspevku č. 4 je presná odpoveď na danú otázku. Prečítala si?


11.
označiť príspevok

stevka žena
   5. 3. 2017, 23:20 avatar
Hej, citala, aj v prispevku c. 7 je odpoved. S tym rozdielom, ze to co je v 4., v to vam veriacim dovoluju dufat, ale to co je v 7., v to ste povinni verit.

Opytaj sa Patrika...mozno im nieco o dogmatike prednasali.


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 23:30 avatar
Katechizmus podáva správne výklad katolíckej viery aj vrátane dogiem (to sú pravdy, ktoré má katolík veriť). Katechizmus nie je tom, že katolíkovi dovoľuje dúfať.


13.
označiť príspevok

fajer
   6. 3. 2017, 07:49 avatar
Píšeš sprostosti, kto s cirkvi sa niekedy rozprával z bohom, nikto, ešte aj Mojžiš sa rozprával s horiacim kerom...tie dogmy sú výmysly podvodníkov...Veriť ešte neznamená mať pravdu....


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 09:05 avatar
Sprostosti a útoky píšeš ty. Nič normálne z teba nevyliezlo celé roky, ateizmus a jeho nepriateľské prejavy - by mali byť zakázané. Šíriš celé roky zlobu a urážaš veriacich ľudí. Intelektuálne aj vzdelanostne si veľmi nízko a tvoje prejavy sú prejavy pod úrovňou normálneho človeka.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:45 avatar
9,....zoznam dogiem neexistuje,a ani zoznam výrokov ex cathedra! RKC....si tak nechala pootvorené "zadné dvierka": Čo keby len predsa sa ukázalo ,že.....?


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:42 avatar
8,...ale tou cirkvou nie je RKC!
RKC hlása bludy a "duch to nedosvedčuje",...leda ak duch toho zlého!


50.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 3. 2017, 22:48 avatar
Pozri toto je jehovosti a na dektori lži sa ukazuje aká je, myslím, že nie je jediná z jehovistov taká. Osobne mám zlé skusenosti s jehovistami, najprv milí a slušní - a potom sa ukáže ich zlá tvár. Nepoznám jedného dobrého jehovistu, lebo učenie Strážnej veže je strašné a je o šírení zla a nenávisti voči katolíkom aj ino vercom aj ateistom. V sekte učíte bludy, rozbíjate vzťahy a nemáte problém kvôli vyšinutým pravidlám dať zabiť aj svoje dieťa napr. kvôli tomu,že im zakážete darovať krv, učia vás neslušnosť a zlo, že sa nemôžete zdraviť, ak jeden opustí sektu a nebýva v jednej domácnosti, máte rozšírenú zločinnosť a pedofíliu... Viac tu:

http://www.youtube.com/watch?v=K9VK7uidhGQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 3. 2017, 13:19 avatar
katolíkom je potrebné pomáhať


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2017, 10:07 avatar
Ano, treba ich vyviest z bludu


31.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 3. 2017, 13:23 avatar
Je mi na vracanie z tejto a iných náboženských tém.....tu nemôže byť dobre keď sa ľudia zaoberajú takými hlúposťami a s vážnou tvárou a značnou agresivitou.....Poznáte v živote aj niečo iné ? Peknú prírodu, rodinu,prácu,politické smerovanie, radosť zo života atď atď......asi nie, vy ste tu niektorí vážne chorí ľudia......
Súhlasí Scarlet666


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2017, 13:30 avatar
Niet nad to naprogramovat si vlastnu aplikaciu pre android telefon


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2017, 13:31 avatar
Je to zabava docielit aby telefon robil to co od neho ocakavam


34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 14:40 avatar
Nezvykne ti byť na vracanie zo seba? Ideš do náboženských tem, len preto, aby si ukázal ako si neznášanlivý voči náboženstvám? Načo ideš do takých tém, mal by si zamyslieť. Niektorí sú vážne chorí? Z môjho pohľadu len chorý človek ide do tem, ktorým nerozumie a len tam nadáva na témy aj zadávateľov považuje za chorých. Sú tu aj iné témy a rubriky prečo nejdeš tam? Prečo si ešte nikdy nezaložil normálnu tému napr. na tému rodinu, politiku?


36.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 3. 2017, 14:55 avatar
zvraciam pravidelne z vitamínov a liekov posledných 5 mesiacov asi 5 krát, raz som zvracal z gemerky a slivkovej šťavy veď vieš prečo


38.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 3. 2017, 18:15 avatar
Nie je to pravda, niet čo dodať iba ďalší dôkaz tvojej zaslepenosti.......
Súhlasí gabriel pb


40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 18:23 avatar
Je mi na vracanie z tejto a iných náboženských tém.....tu nemôže byť dobre keď sa ľudia zaoberajú takými hlúposťami a s vážnou tvárou a značnou agresivitou.....Poznáte v živote aj niečo iné ? Peknú prírodu, rodinu,prácu,politické smerovanie, radosť zo života atď atď......asi nie, vy ste tu niektorí vážne chorí ľudia...


42.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 3. 2017, 18:25 avatar
tiež ma bolí duša z teba, taký je život, ty ubližuješ najviac, lepšie by bolo keby si zvracala vo dvojici


44.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 18:26 avatar
príspevok č 40 napísal ľudomil a rodinné založený Majko - nie ja, ja som len skopírovala jeho ľudomilé a rodinné príspevky


46.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 3. 2017, 18:29 avatar
na tom nazaleží miluješ jedného a zároveň na neho kašleš, to je horšie ako prebodnúť nožom,


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 18:23 avatar
Moji zlatučkí kresťania, čo keby ste odtiahli sem : www.krestanske-diskuse.net Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk , tam sú iba registrovaní kresťania a nebudú vás tam rušiť nejakí inoverci či ateisti........Čo keby DF sa zase vrátilo k všeobecnému fóru, kde sa riešia veselé aj smutné problémy bežného reálneho života, alebo sa nerieši nič, iba sa baví....


43.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 18:25 avatar
Ak toto sú ľudomilé a humanistické príspevky, tak potom nič. V príspevku 40 a 41 sú tvoje príspevky a sú ok?


45.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 3. 2017, 18:28 avatar
A čo vidíš neľudomilné a nehumánne na tom mojom odporučení ktoré som aj vysvetlil ? Iné moje témy si si nevšimla ?


35.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 14:43 avatar
Majko zbežne som teraz išla do tvojich tem, ktoré nie sú ani témy, ale dve tri nesúvislé vety. Čo sa zmôžeš je ukazovanie neznášanlivosti voči náboženstvám a jednoduchú tému aký je rozdiel medzi mužom a ženou.


39.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 3. 2017, 18:18 avatar
Je to až smiešne ale skôr tragické, ty píšeš niečo o mojej nenávisti a pritom zakladáš témy nenávistné voči ateistom......ale ja nemám v úmysle sa s tebou tu hádať, iba som vyjadril môj pocit z toho s akým spoluobčanmi tu žijeme.......  


37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   6. 3. 2017, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

fajer
   8. 3. 2017, 18:27 avatar
Ak by bol Ježiš zomrel skôr ako by bol pokrstený, šiel by do neba...túším bol pokrstený až po triciatke, ked ho pokrstil nejaký Janko v rieke...


52.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 3. 2017, 18:38 avatar
každý potrebuje oddych a pokoj, tým že zhadzuješ veriacich ľudí, kráčaš do zadu


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 3. 2017, 18:41 avatar
Ale zaujima ho to ,,,, vsak fajer,,,


54.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 3. 2017, 09:01 avatar
zrejme mi teraz niekto vymazal príspevok, ktorým som chcel zdôrazniť, že cirkev nemôže rozhodovať o spasení človeka, jedine svätá trojica a každý kto to tvrdí, že cirkev, sa vystavuje hriechu proti duchu svätému, lebo nevidí do hlavy iného človeka tak, ako trojica.To nie je úkol cirkvi, úkol cirkvi je naplniť ducha pravdy z fatimy a zachrániť cirkev a svet pred záhubou kolkí svätí sú klamaní a bojujú za satana proti bohu. To je to najhroznejšie pomyslenie, ak si toto neikto nedokáýe uvedomiť., lebo v evanjelium to všetko je a všetci tí, čo teraz si myslia, že slúžia bohu a pri tom sa ocitli v boji proti nemu. všetci my busdeme podľa pravdy evanjelia súdení, už teraz sa tam dá vyčítať všetko, znamenia z neba z poslednej doby potvrdzujú, čo chce nebo, nič zložité iba vyčistiť cirkev ako augiašové chlievy, opakujem, už
teraz sa tam dá všetko vyčítať, už teraz rozhodujeme o svojom osude, už teraz vie nebo, na ktorej barikáde bojujeme.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 3. 2017, 14:47 avatar
Ježiš, keď vyslal apoštolov do celého sveta so slovami: komu zadržíte hriechy, tomu budú zadržané a komu odpustite tomu budú odpustené, a keďže nehovoril komu odpustíte tomu je odpustené, ak sa dodržal preklad, potom s konečnou platnosťou odpúšťa hriechy až sv.trojica. Inak to ani nemá logiku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:34,  Zrejme nepremýšľaš keď uctievaš démona.
dnes, 00:27,  Zase idete posielať ľudí do väzenia za názor? Bráňme slobodu slova! Milan Mazurek, 22....
dnes, 00:02,  , .... a kde sa píše o tom pravom Bohu? V akého Boha veríš ty? Je aj iný zdroj čo nám...
včera, 23:54,  103, .... kresťania dostali iné poverenie od Krista a to robíme. Ty si pletieš kresťanov so...
včera, 23:41,  91- stále len to svoje... Choďte aspoň na nejakom kúsku sveta ukázať to čo stále...
včera, 23:27,  Čau nulasvietení Milan. .. *18 *12 Dneska bola zima vonku... *43
včera, 23:24,  Ktorý Boh by si vyžadoval krvavé obete a krv pri obradoch? Boh lásky určite nie.
včera, 23:23,  Mne nemusíš nič vysvetlovať. *21 Ja mám vlastný názor. ..
včera, 23:23,  A môžeš si to zaobaľovať do zlatých obalov no vo vnútri toho obalu je čisté zlo.
včera, 23:21,  A podobných veršov je mnoho.
včera, 23:19,  Boh lásky čisté dobro, ktorý vraj by mal milovať aj svojho nepriateľa sa posmieva keď...
včera, 23:17,  "26 ja sa tiež budem smiať z vášho nešťastia, posmievať sa budem, keď vás zachváti...
včera, 23:15,  Pozri. Boh sa v starom zákone správa ako démon vytrhnutý z reťaze. A opakujem. Len démon...
včera, 23:13,  Biblia je poprekrúcaná. Ako by vyháňal satan satana? Normálne tak že oklamal ľudstvo. A vy...
včera, 23:11,  Každý normálnu človek ktorý má lásku v srdci má s týmto problém. Len psychopati a...
včera, 23:11,  A vieš čo je spravodlivosť? ..
včera, 23:10,  Navyše, čistý Boh v Osobe musí existovať, lebo ako by vyháňal satan satana. Mk.3
včera, 23:09,  Na to ani netreba koment.
včera, 23:08,  Ale zavádzaš. Prečo by Boh lásky potreboval krv? Vraždenie prvorodených, príbuzných a...
včera, 23:05,  Vaše oltáre spustnú, vaše chamány sa dolámu a vašich pozabíjaných pohádžem pred vaše...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(151 694 bytes in 0,236 seconds)