Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nech si spravý každý svoj názor

21
reakcií
940
prečítaní
Tému 14. septembra 2016, 19:22 založil tomii.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 10. 2010
5
04. 07. 2013
7
12. 05. 2015
26
 
 


1.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 19:22 avatar


2.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 19:44 avatar
klein nemas ani ponatia to co je v pisme preto sa ti zda to co robia vasi papezi ako nieco pekne ale tymto co robia vasi papezi zapreli Krista. kebyze poznas pismo, tak to pochopis. ano mame milovat nepriatelov, ale netahat jarmo s neveriacimi. maju ohlasovat evanjelium aby kazdy uveril v Krista, ale oni idu len akymsi falosnym mierom(zgrupovanim nabozenstiev), ktorý vedie ludi do zahuby. a ked si pozries tie videa mozno ta to dovedie k hladani pravdy. proroctva jasne vravia aby ludia vystupili z RKC, jasne poukazuju na RKC ze nie je Kristovou cirkvou a tí vasi papezi to ukazali po cely cas. a teraz je to este horsie co robia.

(Frantisek)
Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.

Pápež vyriekol slová proti náuke RKC

Pápež vyriekol slová učenia HUMANIZMU A NEW AGE!

Kto je za Humanizmom a New Age? Slobodomurári a za nimi je diabol!

Pápež dal falošnú nádej všetkým ateistom!!!

Pápež sa vysmial všetkým katolíkom veriacim učeniu RKC!

Pápež vyriekol podobné slová, ktoré mi boli povedané na teologickej fakulte a ktoré RKC učí seminaristov! Kto potom vedie a učí seminaristov v RKC? Aký duch je v RKC??? Kam smeruje celá RKC?

Pápeža zbožňujú všetci, či ateisti, či inoverci, či Rímskokatolíci. (Tak isto to bolo aj s Wojtylom) A to je znak falošného učenia, falošného vodcu, keď je všetkými zbožňovaný.

Svet nenávidí tých, čo hlásajú Kristovo slovo:

2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

Priebehy stretnutí aj všetko okolo toho nikde ani len náznakom nedali najavo tieto Ježišove slová. Nikde ani len nenaznačili náboženstvám, že jediná cesta k pravde, jediná cesta k Bohu je Ježiš Kristus. Nikde sa ani len nenaznačovalo, že démonské náboženstvá chcú priviesť k Bohu. Vždy sa tam každé náboženstvo modlilo za mier svojim spôsobom. Teda kresťania sa modlili za mier k Bohu a náboženstvá popierajúce Boha sa modlili za mier k démonom.

(2Kor 6:14)

Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom?! (diablom) Aký podiel má veriaci s neveriacim?! A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, ako hovorí Boh: „Budem v nich prebývať a medzi nimi chodiť, budem ich Bohom a oni budú mojím ľudom. A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán.“

(Zjv 18:4 [SSV])

A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán

Benedikt XVI. na Nový rok 2011 v súvislosti s Assiským stretnutím povedal:

„Kto je na ceste k Bohu, nemôže neodovzdávať pokoj, a kto vytvára pokoj, nemôže sa nepribližovať k Bohu.“

Ako môžu byľ ľudia vyznávajúci démonov na ceste k Bohu, keď im o ňom ani slovka nepovedal? Ako uveria v Boha, ak sa im neohlási evanjelium? Najviac ľudom zbožňovaní pápeži celej histórie mali jedinečnú možnosť ohlásiť týmto náboženstvám evanjelium.

(Rim 10:17 [SSV])

Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo.

Ako môže byť podľa pápeža pokoj cesta k Bohu? Jediná cesta k Bohu je viera, je Ježiš Kristus:

(Jn 14:6 [SSV])

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Nasledujúce slová sú z tejto stránky:

Čo z toho vyplýva pre spasených kresťanov?

2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

2Tim 3:12 -17 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní. Ale zlí ľudia a zvodcovia budú spieť k horšiemu, budú strhávať do bludu a sami budú blúdiť. Ale ty vytrvaj v tom, čo si sa naučil a čo ti je zverené. Veď vieš, od koho si sa to naučil. Od útleho detstva poznáš Sväté písma, ktoré ti môžu dať poučenie na spásu skrze vieru, ktorá je v Kristovi Ježišovi. Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.

V čom spočíva hriech Assisi?

- Pápeži neohlásili evanjelium

- Považujú všetkynáboženstvá za rovnocennú cestu ku spáse (bez toho, aby spoznali Krista)

- Zapreli Ježiša Krista ako jedinú cestu k spáse

- Učenie Ježiša Krista dávajú na roveň s démonmi

- Nebeského Otca považujú za Otca kresťanov aj otca démonských náboženstiev

16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. 17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. 18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Pápež je podľa náuky RKC zástupca Krista na zemi. To znamená, že má konať ako Kristus a myslieť ako Kristus. No z týchto pápežových výrokov jasne vidno, že nekoná ako Kristus a nemyslí ako Kristus. Že sa vyjadruje nielen proti náuke RKC, ale hlavne proti Božiemu slovu, Božiemu evanjeliu.

Jn 14:6 „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Celým Božím slovom Nového zákona sa vinie princíp, že nikto nebude spasený, kto neuverí vo vykúpenie Ježiša Krista a dielu Ježiša Krista! To znamená, že ani ateisti, ani moslimovia, ani budhisti, ani Rímskokatolíci nebudú spasení, ak neuveria a nejdu k Bohu skrze Ježiša Krista, skrze VIERU v jeho vykúpenie a jeho dielo. A tí ateisti, moslimovia, budhisti, či Rímskokatolíci, ak uveria dielu Ježiša Krista, už nemôžu naďalej zostávať v aiteizme, či budhizme, či Rímskokatolicizme. Pretože nemôžu zároveň byť proti Bohu a veriť Bohu. Pretože by žili život rozdvojenej osobnosti. Nikto nemôže slúžiť dvom pánom! (Mt 6,24)

Ak už tieto výroky pápeža Rímskokatolíkom nekolú oči, tak aj už neviem, čo im ešte pápež musí povedať, aby spoznali, že to nie je zástupca Krista, ale Antikrista! Pretože hovorí proti Kristovi! Pretože aj predošlí pápeži hovorili proti Kristovi! Rímskokatolícki vodcovia a veriaci učeniu RKC nemajú za otca Nebeského Otca, ale diabla!

Ježišove slová pre vtedajších najvyšších náboženských predstaviteľov výstižne platia aj pre predstaviteľov RKC:

Jn 8:44 -47 Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. Ale ja hovorím pravdu, a preto mi neveríte. Kto z vás ma usvedčí z hriechu? Prečo mi neveríte, keď vám hovorím pravdu?! Kto je z Boha, počúva Božie slová. Vy nepočúvate, lebo nie ste z Boha.“


3.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 19:48 avatar
zabudol som sem pridat
Nasledujúce slová sú z tejto stránky:

www.minorite.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Po modlitbě Anděl Páně – na Nový rok 2011 – papež Benedikt XVI. řekl:

„V poselství k letošnímu Světovému dni míru jsem poukázal na to, že velká náboženství mohou být důležitým faktorem jednoty a pokoje pro lidskou rodinu, a připomněl jsem v této souvislosti, že na tento rok 2011 připadne 25. výročí Světového dne modliteb za pokoj, který svolal do Assisi v roce 1986 ctihodný Jan Pavel II. Proto se tento rok v říjnu vydám jako poutník do města svatého Františka a zvu na tuto pouť všechny bratry křesťany různých vyznání, představitele světových náboženských tradic a v duchu i všechny lidi dobré vůle, abychom si připomenuli toto velké historické gesto mého předchůdce a slavnostně obnovili závazek věřících všech náboženství žít vlastní náboženskou víru jako službu míru. Kdo je na cestě k Bohu, nemůže nepředávat pokoj, kdo vytváří pokoj, nemůže se nepřibližovat k Bohu. Vybízím vás, abyste už od nynějška provázeli tuto iniciativu svojí modlitbou.”

Hrubo vyznačené slová jasne hovoria že tu nejde o hlásanie evanjelia, alebo Ježiša Krista, ale o to, aby si každé náboženstvo žilo svoju vlastnú vieru.

Jasný dôkaz že stretnutiami v Assisi nejde Benedikt obracať ľudí na vieru v Ježiša Krista, ohlásiť im evanjelium.

Podobne sa postavila k rôznym náboženstvám aj Matka Tereza.

Vyťahovala ľudí z odpadkov, dala im posteľ, izbu, ale do večnosti ich nevyprevadila. Život na zemi spravila Indom lepším ale poslala ich do pekla. Taká je krutá pravda. Citujem:

„Na Matku Terezu sa však, hlavne v závere jej života, zniesla i obrovská vlna kritiky, a to zo všetkých strán. Niektorí katolíci jej vyčítali, že chudobným pomáha len po materiálnej stránke, ale ich dušiam sa nevenuje. Je pravda, že sama Tereza niekoľkokrát povedala, že chce pomáhať ľuďom, aby sa stali lepšími katolíkmi, budhistami, moslimami, hinduistami….proste lepšími v tom, čo sami veria.“

Zdroj: www.katolici.szm.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

fajer
   14. 9. 2016, 19:52 avatar
debata žiadna, šak ani niet o čom...už prestaň kopírovať sprostosti...
Súhlasí Patrick91


5.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 19:56 avatar
fajer to je pre katolikov nech si otvoria oci


7.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 9. 2016, 00:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:22 avatar
"Neveriaci katolík súhlasil s neveriacim ateistom"
Veru, aj ja s ním súhlasím aj keď nedám súhlas.
Lebo "debata žiadna" to je pravda. Tomii a neviem koľko X nickov tu ešte má, aby vytvoril domnelý dojem prevahy, stále "točí" o tom istom. A asi mu nevadí, že tu katolíci si ho už dávno nevšímajú, preto jeho diskusie s 20x skopírovanými textami z inej stránky vychádzajú na vnivoč.

A tomii pozrel som si to video s názvom Apostata František a poviem ti dobre som sa zasmial. Toľko hlúpostí, že som to nevydržal pozerať dlhšie ako 10min. Hneď tie prvé "argumenty" pápež celebrita ma rozosmiali.
Ten človek čo robil to video musel asi dlho rozmýšľať, ako niečim očierniť pápeža Františka. Čakal by som niečo viac rafinovanejšie ale to bolo len na smiech. "Že "diskotejka" na ktorej sa zúčastnili toľkí biskupi" na tom sa môže človek len smiať. Z toho, že jeho vlastní veriaci z Latiskej Ameriky, mali radosť keď k nim zavítal zástupca Krista na zemi označili ako "dav" neviem čoho. Celebrita. Sami chudobný, mrzáci, jednoduchý mali vždy radosť, keď do ich kraja prišiel Kristus. Aj Poliaci a Slováci mali vždy radosť, keď k nim prišiel ich vlastný. Lebo mi Slováci sme Sv.Jána Pavla II brali ako nášho.


9.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:25 avatar
*oprava
chudobní, mrzáci, jednoduchí


13.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:33 avatar
inac Astax pozri si to cele s Janom Pavlom 2.
ked si to nepozries nemam s tebou ocom písat


15.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:48 avatar
*my Slováci


10.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:28 avatar
som rad ze si sa dobre zasmial, ale pozri si video s Janom Pavlom 2 zasmejes sa este lepsie
rozoberas tu diskoteku a usli ti dolezitejsie veci ved jasne clovek vidi len co sam chce
inac pozri si hned prve video co som dal hore s Janom Pavlom 2 ako obcuje s inymi nabozenstvami. fakt pozri si to chcem vediet tvoj nazor na danu vec
ci sa toho bojis?


11.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:28 avatar
chces vidiet nieco rafinovanejsie? pozri si video s Janom Pavlom 2 )
toje o dost rafinovanejsie ked zaprel Krista


12.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:32 avatar
"sami chudobný, mrzáci, jednoduchý mali vždy radosť, keď do ich kraja prišiel Kristus."

Lk 21,8 On odpovedal: "Dajte si pozor, aby vás nezviedli. Lebo prídu mnohí a v mojom mene budú hovoriť: “To som ja” a: “Ten čas je už blízko.” Nechoďte za nimi!


14.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:36 avatar
astax ocividne si pismo videl len na obrazku. lebo nevidis ze vasi papezi si robia co chcu.
Po modlitbě Anděl Páně – na Nový rok 2011 – papež Benedikt XVI. řekl:

„V poselství k letošnímu Světovému dni míru jsem poukázal na to, že velká náboženství mohou být důležitým faktorem jednoty a pokoje pro lidskou rodinu, a připomněl jsem v této souvislosti, že na tento rok 2011 připadne 25. výročí Světového dne modliteb za pokoj, který svolal do Assisi v roce 1986 ctihodný Jan Pavel II. Proto se tento rok v říjnu vydám jako poutník do města svatého Františka a zvu na tuto pouť všechny bratry křesťany různých vyznání, představitele světových náboženských tradic a v duchu i všechny lidi dobré vůle, abychom si připomenuli toto velké historické gesto mého předchůdce a slavnostně obnovili závazek věřících všech náboženství žít vlastní náboženskou víru jako službu míru. Kdo je na cestě k Bohu, nemůže nepředávat pokoj, kdo vytváří pokoj, nemůže se nepřibližovat k Bohu. Vybízím vás, abyste už od nynějška provázeli tuto iniciativu svojí modlitbou.”

Hrubo vyznačené slová jasne hovoria že tu nejde o hlásanie evanjelia, alebo Ježiša Krista, ale o to, aby si každé náboženstvo žilo svoju vlastnú vieru.

Jasný dôkaz že stretnutiami v Assisi nejde Benedikt obracať ľudí na vieru v Ježiša Krista, ohlásiť im evanjelium.

Benedikt XVI. na Nový rok 2011 v súvislosti s Assiským stretnutím povedal:

„Kto je na ceste k Bohu, nemôže neodovzdávať pokoj, a kto vytvára pokoj, nemôže sa nepribližovať k Bohu.“

Ako môžu byľ ľudia vyznávajúci démonov na ceste k Bohu, keď im o ňom ani slovka nepovedal? Ako uveria v Boha, ak sa im neohlási evanjelium? Najviac ľudom zbožňovaní pápeži celej histórie mali jedinečnú možnosť ohlásiť týmto náboženstvám evanjelium.

(Rim 10:17 [SSV])

Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo.

Ako môže byť podľa pápeža pokoj cesta k Bohu? Jediná cesta k Bohu je viera, je Ježiš Kristus:

(Jn 14:6 [SSV])

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.


16.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:56 avatar
tomii
Ešte si sa asi nestretol s inovercom. T.j. s moslimom, hinduistom a poď. Ak sú vychovávaní v inej viere je pre nich ťažké opustiť svoju vieru a len na základe počutého slova prijať inú vieru. Na to je potrebná vôľa človeka spoznať pravdu a taktiež prijať ponúknutú milosť. "Hustením" ako to robíš ty nič nezmeníš, iba to zhoršíš. Ak sa tí ľudia riadia podľa svojho svedomia môžu byť spasení, lebo budeme súdení z lásky k blížnemu t.j. z lásky k Ježišovi.

V Assisi boli prestavitelia iných náboženstiev no nie všetci. Len tí, ktorí mali záujem sa stretnúť v bratskej láske, veď všetci sme ľudia, a neprehlbovať nenávisť ale nastoliť pokoj medzi náboženstvami. Bol to akt lásky.

„Kto je na ceste k Bohu, nemôže neodovzdávať pokoj, a kto vytvára pokoj, nemôže sa nepribližovať k Bohu.“ Ak prišli vyznávať pokoj tzv. mier medzi náboženstvami, nemôžu byť pudení diablom. Lebo diabol je opak pokoja.

Ale čo sa ja budem s tebou o tom baviť, škoda mi času s tebou mrhať. A ak bude čas, tak si možno pozriem aj to video aj keď mám pocit, že som ho už v minulosti videl.

Čiže tak povediac je to pre mňa strata času.


17.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:58 avatar
Astax pozri si to video. ak si myslis ze to je spravne tak nepoznas pismo. viac k tomu nemma co dodat


18.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:59 avatar
Benedikt XVI. na Nový rok 2011 v súvislosti s Assiským stretnutím povedal:

„Kto je na ceste k Bohu, nemôže neodovzdávať pokoj, a kto vytvára pokoj, nemôže sa nepribližovať k Bohu.“

Ako môžu byľ ľudia vyznávajúci démonov na ceste k Bohu, keď im o ňom ani slovka nepovedal? Ako uveria v Boha, ak sa im neohlási evanjelium? Najviac ľudom zbožňovaní pápeži celej histórie mali jedinečnú možnosť ohlásiť týmto náboženstvám evanjelium.

(Rim 10:17 [SSV])

Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo.

Ako môže byť podľa pápeža pokoj cesta k Bohu? Jediná cesta k Bohu je viera, je Ježiš Kristus:

(Jn 14:6 [SSV])

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.


19.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:00 avatar
Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.


20.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:05 avatar
Pápeža zbožňujú všetci, či ateisti, či inoverci, či Rímskokatolíci. (Tak isto to bolo aj s Wojtylom) A to je znak falošného učenia, falošného vodcu, keď je všetkými zbožňovaný.

Svet nenávidí tých, čo hlásajú Kristovo slovo:

2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

Priebehy stretnutí aj všetko okolo toho nikde ani len náznakom nedali najavo tieto Ježišove slová. Nikde ani len nenaznačili náboženstvám, že jediná cesta k pravde, jediná cesta k Bohu je Ježiš Kristus. Nikde sa ani len nenaznačovalo, že démonské náboženstvá chcú priviesť k Bohu. Vždy sa tam každé náboženstvo modlilo za mier svojim spôsobom. Teda kresťania sa modlili za mier k Bohu a náboženstvá popierajúce Boha sa modlili za mier k démonom.

(2Kor 6:14)

Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom?! (diablom) Aký podiel má veriaci s neveriacim?! A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, ako hovorí Boh: „Budem v nich prebývať a medzi nimi chodiť, budem ich Bohom a oni budú mojím ľudom. A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán.“


21.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:08 avatar
16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. 17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. 18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Pápež je podľa náuky RKC zástupca Krista na zemi. To znamená, že má konať ako Kristus a myslieť ako Kristus. No z týchto pápežových výrokov jasne vidno, že nekoná ako Kristus a nemyslí ako Kristus. Že sa vyjadruje nielen proti náuke RKC, ale hlavne proti Božiemu slovu, Božiemu evanjeliu.

Jn 14:6 „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Celým Božím slovom Nového zákona sa vinie princíp, že nikto nebude spasený, kto neuverí vo vykúpenie Ježiša Krista a dielu Ježiša Krista! To znamená, že ani ateisti, ani moslimovia, ani budhisti, ani Rímskokatolíci nebudú spasení, ak neuveria a nejdu k Bohu skrze Ježiša Krista, skrze VIERU v jeho vykúpenie a jeho dielo. A tí ateisti, moslimovia, budhisti, či Rímskokatolíci, ak uveria dielu Ježiša Krista, už nemôžu naďalej zostávať v aiteizme, či budhizme, či Rímskokatolicizme. Pretože nemôžu zároveň byť proti Bohu a veriť Bohu. Pretože by žili život rozdvojenej osobnosti. Nikto nemôže slúžiť dvom pánom! (Mt 6,24)

Ak už tieto výroky pápeža Rímskokatolíkom nekolú oči, tak aj už neviem, čo im ešte pápež musí povedať, aby spoznali, že to nie je zástupca Krista, ale Antikrista! Pretože hovorí proti Kristovi! Pretože aj predošlí pápeži hovorili proti Kristovi! Rímskokatolícki vodcovia a veriaci učeniu RKC nemajú za otca Nebeského Otca, ale diabla!

Jn 8:44 -47 Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. Ale ja hovorím pravdu, a preto mi neveríte. Kto z vás ma usvedčí z hriechu? Prečo mi neveríte, keď vám hovorím pravdu?! Kto je z Boha, počúva Božie slová. Vy nepočúvate, lebo nie ste z Boha.“


22.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2016, 12:15 avatar
K tomu Wojtylovi...

Zločiny“ Stalina verzus „zločiny“ pápeža Jána Pavla II:
Pápeža prezentujú veľmi pozitívne ako jedného z hlavných bojovníkov proti komunizmu, ktorý sa veľkou mierou zaslúžil o jeho pád. Prezentuje sa ako bojovník proti nespravodlivosti, násiliu, proti chudobe a za sociálnu rovnosť. Jeho boj proti komunizmu viedol k paradoxnému výsledku – k smrti 9,7 milióna nevinných obetí v bývalom socialistickom bloku do roku 1999. Aký je podiel pápeža na smrti týchto obetí? Výsledkom jeho boja proti chudobe je, že sa podieľal aj na obrovskom náraste chudoby v bývalom socialistickom bloku (podľa údajov Svetovej banky „World Development Indicators 1999“ od roku 1989 počet obyvateľov žijúcich pod hranicou chudoby za zvýšil za 5 rokov zo 14 miliónov na 147 miliónov, každý tretí obyvateľ bol chudobný; podľa správy detského fondu OSN – UNICEF – z roku 1999, väčšine z odhadovaného počtu 150 milióna detí zo strednej a východnej Európy a bývalého Sovietskeho zväzu sa po roku 1989 zhoršila životná úroveň). Aký je podiel pápeža na zvýšení chudoby? Výsledkom činnosti pápeža proti sociálnej nerovnosti je, že sa podieľal na obrovskom náraste sociálnej nerovnosti v bývalých krajinách socialistického bloku (paradoxne, podľa správ OSN jedine komunistická strana Číny dokázala úspešne znížiť chudobu).
Kedy bude proces v Norimbergu s ľuďmi, ktorí zariadili smrť 9,7 milióna ľudí v bývalom socialistickom bloku za 9 rokov, do roku 1999? Kto boli títo ľudia menovite? Ako narástol počet obetí do 12.11.2011, keď píšem tieto riadky? Je ich viac ako 10 – 15 miliónov? Zaoberá sa tým niekto? Zaujíma to vôbec niekoho?
Prečo nám stále pripomínajú, aký bol Stalin zločinec, prečo sa to učia všetky deti v školách celého sveta a prečo nikto nespomenie zločiny kapitalistickej demokracie v bývalom socialistickom bloku? A prečo pápeža vyhlásia za svätého?


6.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 20:11 avatar
Klein pozri si prosim ta tie videa a porozmyslaj sam ze ci to je len take stretnutie lasky k bliznemu.
Potvrdis ze nie je tym co vystrajali vasi papezi zapreli Krista
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:43,  V skutočnosti ide iba o to, mať realistické očakávania. Ale ľudia sa zvyčajne nechcú...
dnes, 12:40,  Ano ak si mal škodu 105 a splnila tvoje očakávanie a motor vydržal 100 000 km mal si poriadne...
dnes, 12:33,  To čo považujú je hnus . Dokonca súkromné podnikanie ....
dnes, 12:33,  Nehovorím o tebe ale o tých, ktorí zakladajú ;) Človek je večne nespokojný tvor ;)
dnes, 12:32,  Mal som pár rokov Š-105 a splnila všetky moje očakávania. Napriek tomu tým, čo sa...
dnes, 12:31,  MUDr. Jaroslav Naxera a nelegálny únik z ČSSR (1989)...
dnes, 12:25,  Obdivuhodné až mám pocit že si niekto robil srandu za tých 80 000 kčs...
dnes, 12:25,  To by však znamenalo nebrať nekriticky vlastných pastorov. Pretože to zatracovanie RKC...
dnes, 12:23,  18- asi si ma nepochopil, mňa práve vyrušuje zakladanie všakovakých spoločenstiev a...
dnes, 12:19,  17- Je to možné a nie je na tom nič zlé pokiaľ z toho dôvodu nebude zatracovať katolíkov...
dnes, 12:19,  https://www.youtube.com/watch?v=9v1CJ_9hfkE Socialistický zázrak tesne pred krachom
dnes, 12:08,  https://www.youtube.com/watch?v=JxHM4A0S0e8
dnes, 12:07,  Dobré ráno podbratia!!!!! Nech vás ich úsmev sprevádza po celý deň!!!!!!!!!!!...
dnes, 12:06,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117170562_3201449603280468_8972861467854281445_o....
dnes, 12:05,  Rubrika: Z našich archívov!!!!!!!!!!! Takto končil dolár v roku 2014 na hlavných...
dnes, 12:02,  Hizballáh Božia strana, Alláhova strana) je libanonská šiitská politická a vojenská...
dnes, 12:00,  Pripomeniem zopár neteroristických akcošiek HAMAS Hamás je palestínska islamistická...
dnes, 11:54,  Teroristické organizácie sú v rusku napríklad Jehovisti alebo dokonca filantropická...
dnes, 11:49,  kntsz výborne popísané. Tiež som nevedel pochopiť pretrvávajúce virtualne boje proti...
dnes, 11:11,  Keď ti nevyhovujú existujúce, založíš vlastné podľa svojich predstáv ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 509 bytes in 0,214 seconds)