Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nebezpečná sekta - Jehovisti, majú vlastnú prekrútenú Bibliu.

21
reakcií
8968
prečítaní
Tému 21. októbra 2015, 09:26 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   21. 10. 2015, 09:26 avatar
Žijeme v dobe, kedy sa mladí ľudia viac obzerajú po duchovne. Stále hľadajú niečo nové. Duchovno ako tradičné náboženstvo ich neoslovuje, lebo je pre nich akosi zložité a dostávajú o ňom len veľmi málo pravdivých informácii. Hľadajú pre seba to pravé orechové. Chcú chvíľkové záležitosti, zážitky, ktoré majú prísť hneď. Paradoxne mi to často pripomína prechádzku v hypermarkete. Človek niečo hľadá a tak sa prechádza uličkami obchodu a z každého regálu na neho útočia ,,akcie“ mimoriadnych ponúk. Okultizmus, mágia, veštectvo, liečitelia - šarlatáni. V ďaľších regáloch ležia sekty, hnutia, ktoré šteklia uši a snažia sa tváriť ako seriózna cirkev, ale skutočnosť je veľmi iná, omnoho vážnejšia a do záhuby vedúca. Keďže už sa o túto tému nejaký čas zaujímam, chcem sa s vami podeliť o niektoré poznatky. Veľmi nebezpečnou sektou na Slovensku sú Svedkovia Jehovovi, ktorých zvykneme nazývať ,,jehovisti“. Majú svoju stratégiu lanárenia ľudí. Ich obeťami sú často ľudia osamelí, starší atď.
Čo je veľmi nebezpečné pri ich prvom kontakte : snažia sa zakryť svoj odpor ku Katolíckej cirkvi a nemajú problém o sebe vyhlásiť, že aj oni sú vlastne kresťania. Podarujú vám niektorý zo svojich časopisov : Strážna veža (Watch Tower) alebo Prebuďte sa! (Awake). To je vlastne ich zdroj vedomostí. Slobodné štúdium Biblie je zakázané. Biblia sa študuje len v kontextoch a výlučne podľa návodov uvedených v týchto časopisoch. Ak neodoláte pri prvom stretnutí, ponúknu Vám akési ,,domáce štúdium biblie“ a vtedy ste už vážnym adeptom ich lanárenia. Po čase sa vás budú snažiť presvedčiť, že vlastne vy Bibliu vôbec nechápete. Preto vám odporučia najprv študovať materiály ich spoločnosti Jehovu, vďaka ktorým ju neskoršie (keď budete pravým služobníkom Jehovu) určite pochopíte.

To je príklad cesty do tejto spoločnosti ľudí, ktorí vyhlasujú, že sú jediným zástupcom Boha Jehovu na zemi. Aj ich učenie, hoci tvrdia, že sa zakladá na Písme Svätom, je úplne zvrátené a bludárske. Aspoň základné ich tvrdenia, ktoré sa úplne priečia s Bibliou a náukou Katolíckej cirkvi:

- Ježiš Kristus nie je Bohom. Je len stvoreným (nie splodeným!) Božím Synom, ktorý bol pred príchodom na svet údajne archanjelom Michalom a po vzkriesení sa ním stal opäť (!)
- Duch Svätý, tretia Božia osoba podľa učenia svedkov Jehovových nie je osoba. Je to vraj len nejaká sila, ktorou si Boh pomáha.
- Svätá Trojica, teda Trojjediný Svätý Boh je podľa svedkov Jehovu nezmysel. Popierajú existenciu Najsvätejšej Trojice a tvrdia, že Boh je len v jednej osobe – Jehova.
- Ježiš Kristus podľa ich učenia neumrel na kríži, ale na kole. Tvrdia, že v pôvodných listoch Svätého písma bolo namiesto kríža napísané kôl. Kríž, ako symbol víťazstva a spásy neuznávajú.
- Pán Ježiš vraj nevstal z mŕtvych, ale Jehova ho opäť (nanovo) stvoril. Pôvodné telo Pána Ježiša vraj Jehova zničil.
- Človek po svojej smrti neexistuje – pretože podľa svedkov Jehovu človek nemá dušu. Preto nejde ani do neba, pekla, či očistca.
- Samotné nebo, peklo aj očistec spoločnosť Jehovu úplne popiera. Podľa nich človek po smrti ide do nejakého spoločného hrobu a tam spokojne odpočíva.
-Tiež popierajú prítomnosť Pána Ježiša v Oltárnej Sviatosti. Podľa nich sa večera Pána slávi len raz do roka, aj to len ako spomienka.
- O Panne Márii tvrdia, že nebola Panna a že mala so svätým Jozefom okrem Pána Ježiša ešte niekoľko detí.
- Kňazov nepokladajú za nástupcov apoštolov- Popierajú všetky sviatosti (okrem krstu, ktorý je však svojský), neuznávajú kresťanské modlitby (ruženec a pobožnosti), zavrhujú sochy a obrazy... A samozrejme, svätú všeobecnú apoštolskú Cirkev považujú za bludársku, pápeža nepokládajú za najvyššiu autoritu a zástupcu Pána Ježiša Krista na zemi. Toto všetko sa dozviete väčšinou až vtedy, keď sú si istí vaším vstupom do sekty. Nezabúdajte, že sú to horliví ľudia, srdeční a oddaní svojej organizácii, a to tak, že ak niečo vyhlási Ústredie spoločnosti svedkov Jehovu v Brooklyne (miestna časť New Yorku), tak sú povinní tomu veriť, aj keby bol v Biblii pravý opak. Typické pre svedkov Jehovu pri nábore nových členov je zakrývanie toho, čo sa od vás ako budúceho „otroka” vyžaduje (všetci svedkovia Jehovu sami seba nazývajú otrokmi). Preto na záver ešte niekoľko vecí, ku ktorým sa zaväzujete, ak sa k nim rozhodnete pridať.

1. Zriekate sa nároku na svoj vlastný názor, nesmiete viac slobodne myslieť a hlavne uvažovať, či mať akékoľvek pochybnosti.
2. Nemôžete viac sami čítať Sväté písmo a najmä nad ním meditovať, pretože by vás to mohlo viesť do tmy (toto tvrdí zakladateľ svedkov Jehovových T. Russell).
3. Nebudete môcť sláviť Božie narodenie – Vianoce, ani Veľkú noc, nesmiete si pripomenúť narodeniny ani meniny.
4. Zaväzujete sa rozviazať akékoľvek vzťahy s rodinou, priateľmi a známymi, pokiaľ nie sú členmi spoločnosti Jehovovej. Nesmiete im ani len pomáhať, hoci by vás nevyhnutne potrebovali.
5. Ak sa vášmu dieťaťu stane úraz a potrebuje transfúziu krvi, tak to nesmiete pripustiť a hľadáte pre jeho uzdravenie iné spôsoby liečby.
6. Musíte sa denne modliť a túžiť po tom, aby prišla celosvetová katastrofa, pri ktorej Boh zničí celý svet okrem svedkov Jehovových.
7. Boha nesmiete volať Otcom, ale výlučne Jehovom, pretože inak vás nevypočuje. Nesmiete vzdávať akúkoľvek úctu Pánu Ježišovi, pretože podľa svedkov Jehovových nie je Bohom. Preto je veľmi dôležité mať sa na pozore pred týmto klamstvom. Často sa mnohí, ktorí naleteli takýmto bludom preberú , až keď sú v mlynčeku sekty a len ťažko sa odtiaľ možno dostať. Pre lepšie spoznanie problematiky odporúčam odkazy na svedectvá ľudí, ktorí sa už stretli s praktikami života v ,,jehovistickom raji“.
www.grkatsp.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2015, 13:05 avatar
Ten text velmi dobre poznam ( ako aj text co si sem hodila na letniciarov) staci sa pozriet na posledny prispevok uplne navrchu - je moj.

Je tam zopar docela zaujimavych prispevkov proti tomu clanku, napriklad:
Máš pravdu a navyše čítam tu od gréko-katolíkov samé nenávistné prejavy plné predsudkov, nevraživosti, neoverených 100% informácií. Nepoznám jediného svedka plného nenávisti a predsudkov . To čo tu čítam je náboženská neznášanlivosť a to je na slovensku trestný čin, silno uvažujem že za tento článok podám na admina trestné oznámenie. Okrem toho pre všetkých ! sekta je spolok ľudí ktorí sa dištancujú od sveta, pred svetom sa uzatvárajú, nikoho medzi seba nevpúšťajú a vykonávajú tajné rituály. Svedkovia konajú prensý opak, chodia medzi ľudí a majú verejné zhromaždenia. Podľa ústavy SR sú jednou registrovaných cirkví na slovensku.

Ale lea, aspon si ukazala, ze sama mysliet nedokazes, jedine co dokazes je pastovat z inych blogov a textov, ci uz ide o nenavistne texty k inym denominaciam, alebo tie marianske texty, ktore tu tlacis, a nikto o ne nema zaujem!


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   21. 10. 2015, 15:15 avatar
Wolfe ty nepíšeš príspevky či nekopíruješ k téme. Ale riešiš osobu, ktorá tu niečo dala či napísala. Je to len tvoj pocit kto aký je, ale nepoznáš človeka.

A druhá vec - akýkoľvek útok či pochybnosť na RKC je v poriadku, ale kritika protestantov, Jehovistov sa zdá, že tebe aj väčšine nevadí. Väčšine si myslím vadí RKC - tak aj k tebe.

Odporúčam ti diskutovať s protestantmi a Jehovistami - tým tak neodporuješ, v podstate sa s nimi zhodneš. Preto si šetri čas aj námahu.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 09:45 avatar
Všetky kresťanské smery ju majú prekrútenú, aj katolíci. Každý si ju prispôsobuje podľa vlastných potrieb.

Pekne to vidno na jednoduchej modlitbe, keď katolík povie: a katolíckej cirkvi,
ale evanjelik už povie všeobecnej apoštolskej. Hra so slovami, lebo ide o to isté. A tie rôzne preklady biblií?

Ani pôvodný význam niektorých slov nepochopili. Z mladej dievčiny spravili pannu. Z JHWH Pána alebo Hospodina. Každý si ju tak prekladá, ako to sám chápe. Práve preto vzniklo toľko kresťanských denominácií a siekt, lebo každý si myslí svoje.
Súhlasí mirdo


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   21. 10. 2015, 15:23 avatar
Lemmy a ty máš na svojich stránkach aj kritiku Jehovistov či protestantov či sektárov či len RKC? Len tak sa pýtam. Kto ti tak najviac vadí.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 09:48 avatar
A autor je hlupák, pretože Náboženská spoločnosť Jehovovi svedkovia je riadne registrovaná organizácia ako katolícka. Takže to by sme mohli len chápať tak, že katolíci sú veľmi veľká sekta, lebo sa k nej na Slovensku prihlásilo 3 347 277 ľudí, kým k jehovistom len 17 222.


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 10. 2015, 10:40 avatar
Sekta nerovná sa akýkoľvek spolok, ale združenie osôb vykazujúce znaky, ktorými sa charakterizuje sekta. Tie znaky sú viditeľné aj u hnutí LGBT alebo oz Prometheus. Takže sektu definujú jej charakteristiky.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 10:55 avatar
TO, opäť si preukázal, že si veľmi hlúpy. Reč je o registrovaných náboženských (kultových) organizáciách. Nijako si nepreukázal, že sú Jehovovi svedkovia sektou, a keď si to myslíš, a nekonáš v činných orgánoch, tak si pokrytec alebo podliak, že to nechávaš tak.


6.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 10. 2015, 11:07 avatar
Lemmy, za sektára považujem človeka, ktorý má vo všetkom jasno, nemá žiadne pochybnosti, len on vie všetko najlepšie... 


7.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 10. 2015, 11:09 avatar
Lemmy, zabudol som - a je v spolku s jemu podobnými...


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 11:11 avatar
Tull, to nie je sektár. To je vševedko.
Súhlasí J.Tull


9.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 10. 2015, 11:25 avatar
Lemmy, a sektári sú organizovaní vševedkovia 


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 11:49 avatar
4...už som písal,že na začiatku aj prvotní kresťania boli sektou.
Tu ale treba rozlišovať. Pôvodný význam naznačoval len oddelenosť od hlavného prúdu. Dnes slovo sekta má viac negatívnu konotáciu. Samozrejme,JS nie sú sektou a mnohé encyklopédie to potvrdzujú. Už aj fakt,že JS sú oficiálne registrovaní vo všetkych štátoch ,kde aj RKC dáva jasne naznámo,že sektou nie sú. Schvaľovacie orgány daného štátu totiž precízne skúmajú "znaky sekty" a negatíva schvalovanej cirkvi,náboženskej spoločnosti,organizácie.
Aj tvrdenie katolíckej encyklopédie,že Jehovoví svedkovia sú najlepšie správajúcou sa náboženskou skupinou, hovorí rečou,že JS ani len omylom nemožno porovnávať so sektou,a ani s RKC a jej temnou minulosťou a prítomnosťou.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 13:56 avatar
Dokonca sú Jehovoví svedkovia charakterní, čestní, pretože odmietli byť vazalmi štátu. Aj ďalšie menšie kresťanské spoločenstvá.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 22:44 avatar
15.....Lemmy....nenásilie,vysoká morálka,neutralita, ...atd....to J.Tulla neoslovuje. A ani mnoho iných. Na jednej strane má každý plno reči o láske,ale ked príde do tuhého,tak........skutek utek. A správame sa ako besniaci,nemysliaci dav!
Súhlasí Lemmy


19.
označiť príspevok

Korund
   21. 10. 2015, 19:09 avatar
Ako zvyčajne, Shagara, táraš. Dokonca aj v niektorých členských štátoch EU sú jehovisti postavení mimo registráciu náboženských spoločností. A vyhlásení oficiálne za nebezpečnú sektu. Napríklad Dánsko. Alebo nesúhlas štátu v Holandsku, či Francúzsku.
jehovisti neplnili zákonom predpísané požiadavky ani v Čechách, inak povedané klamali pri registácii.
Na Slovensku už nespĺňajú ani počet, potrebný na registáciu. Ich počet klesol z požadovaných 20 000 členov na približne 17 000.


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2015, 13:07 avatar
Sekta, znamena niekoho nasledovat..

Katolici nasleduju papeza, takze asi tiez je to sekta, aj ked s velkym poctom clenov...
Súhlasí stefan 5


18.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   21. 10. 2015, 19:01 avatar
Ak má skupina väčšinu znakov sekty, tak je sektou.
1 vlastnosť nestačí.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 12:12 avatar
A Lea....nikde v Písmach nenájdeš niečo,čo by poukazovalo na nesmrteľnú dušu,peklo/miesto múk/,očistec,dogmy o Márií,alebo že pôvodný "stauros"/kôl,brvno,hrada/bol kríž,a nie obyčajný kôl. Aj preto sa pôvodne prekladalo dané slovo ako -"drevo".
Ale Lea,najviac ma zarazil tvoj primitivizmus s akým klameš. Pretože....1,Názor máme aj dnes vlastný!
2,Už vôbec nie je pravda,že nemôžme čítať Písma,ktoré dennodenne študujeme. A to hlavne doma.
3,A vianoce,ktoré sú klamstvom/čo už sa učia aj malé deti v škole/ naozaj neslávime. A neslávil ich ani Ježiš, svoje narodeniny. Židia ich neslávili!
4,S tými vzťahmi je to tiež obrovská lož. Kto pozná JS ,tak ten vie aké majú vzťahy aj s inovercami a že sú aktívny pomáhať. A to RKC nie je vlastné. Tu stoja rodiny často proti sebe a rozvádzajú sa.
5,Tu s tebou musím súhlasiť. JS poslúchajú príkaz Písma zdržiavať sa krvi,a preto využívajú iné alternatívy liečby. A sú v tom úspešný. A to viac ako tí,čo prijímajú krv.
6,A to,že sa musíme modliť o katastrofu,armagedon...je blbosť na entú a svedčí to len o pozadí ,ktoré stojí za tebou a RKC. Túžime po novom svete ale nikdy som sa nemodlil tak,ako ty píšeš. A to mám dosť rokov. Diabolos=ohovárač!
7,Dalej klameš,ked tvrdíš,že sa k Bohu nemodlíme ako k Otcovi. Častokrát práve týmto oslovením začíname modlitbu. A klameš hlavne v tom,že Ježišovu nepreukazujeme úctu. Nie je to pravda. Ak by si si prečítala niektorú publikáciu,ktorú vydali JS o Ježišovi,tak by si to pochopila.
A ak na jednej strane píšeš,že JS vylučujú zo svojich radov za vážne pochybenia,tak nechápem prečo píšeš ,že "ťažko sa odtiaľ dostať"? Niektorí aj sami,dobrovolne odídu a nie je v tom žiadny problém. To potvrdili aj mnohí odídenci,vylúčení!
Lea....si verne poplatná svojmu otcovi lží a poloprávd. A to ťa nectí!


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2015, 13:10 avatar
"Ale Lea,najviac ma zarazil tvoj primitivizmus s akým klameš. Pretože...." >> Lea nema na to, aby napisala nieco sama, videl si tu od neja niekedy nejaky clanok? Jedine co je, tak je to lepenie "plagatov"..


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 22:51 avatar
14...súhlasím,...ale ak niečo kopírujem/čo niekedy robím aj ja,pretože sa mi nechce písať/.....a dám to na pľac,...tak sa s tým stotožňujem. A tak i Lea,aj ked niečo skopírovala, nesie za to pred Bohom/tak ako i ja/ zodpovednosť ak šíri lži,polopravdy. Ja si to uvedomujem,a preto netvrdím nič čo nemám overené. A platí aj to...že neznalosť zákona neospravedlňuje! Hlavne ak tvrdí,že je kresťanka.
„Ježiš [farizejom] povedal: ‚Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: „Vidíme.“ Váš hriech zostáva.‘“ (Porovnaj Rimanom 1:20.)


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 22:58 avatar
Apropó----Lea.......,JS vždy študujú,ak si to želá študujúci s jeho vlastnou Bibliou ,prekladom. V tom niet žiaden problém. Aj ja som spoznal pravdu a stal sa JS na základe prekladu RKC/tých mám najviac/ a prekladu Roháčka.
Ale asi nepoznáš postup JS a ich biblické štúdiá po celom svete. A v časoch ,ked nemali JS vlastný preklad,študovali s inými ,dostupnými,katolíckymi,alebo protestantskými prekladmi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:23,  1. Otázka je, či je toto miestom, kde by sa nejaké problémy dokázali vyriešiť. Skôr by...
dnes, 09:04,  Keď je niekto hovädo netreba očakávať že sa bude vyjadrovať ako človek. Vychovať ho...
dnes, 08:00,  109. Naštudovať si môžem všeličo, ale to, čo napísali iní, je ich stupeň, ku ktorému...
dnes, 07:54,  havran, ja s tebou nebojujem. Iba ti píšem o tom, ako to je - pretože v niektorých veciach...
dnes, 07:51,  Nie, všeobecne sa nedá dokázať vôbec nič. Na dôkaz potrebuješ jedného, čo dokazuje a...
dnes, 05:37,  Poďakuj svojmu parťákovi, ktorý tu z toho spravil svoju propagandistickú centrálu... ty...
dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(105 901 bytes in 0,483 seconds)