Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nebezpečná sekta alebo kresťanské spoločenstvo Milosť. Svedectvo, ako sa mení osobnosť v sekte Milosť.

107
reakcií
6078
prečítaní
Tému 17. decembra 2016, 12:20 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 02. 2016
5
 
 


1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:20 avatar
Dnes do povedomia ľudí čoraz väčšmi preniká výrazne misijne orientované kresťanské spoločenstvo Milosť patriace do zväzku Kresťanských spoločenstiev. Jeho ústredný zbor sídli v Banskej Bystrici, ale miestne zbory má po celom Slovensku. Pred časom som sa z médií dozvedel, že Kresťanské spoločenstvá sa usilujú zaregistrovať ako štátom uznaná cirkev, preto som sa rozhodol podeliť sa s čitateľmi Rozmeru so svojím svedectvom, v ktorom sa pokúsim opísať moje osobné a pomerne hektické skúsenosti s človekom, ktorý mi je blízky a ktorý toto spoločenstvo už niekoľko rokov navštevuje.
Tým blízkym človekom je moja teta a zároveň krstná mama, nazvime ju Jana. V mladosti bola veľmi rozhľadená. Čítala mnoho kníh o umení, precestovala veľkú časť Európy, pracovala v Taliansku, bola vášnivá turistka a športovkyňa. Ako dieťa som trávil u starých rodičov, kde teta Jana, keďže sa nevydala, bývala, veľa času. Všetci traja mali na mňa veľký vplyv. Teta ma učila kresliť, brávala ma do múzeí, prírody, neskôr mi pomáhala s učením v škole. Z celej rodiny som k nej mal najvrúcnejší vzťah. Píšem to preto, lebo neskôr pri mne vyvinula najväčšie úsilie, aby ma presvedčila vystúpiť z Rímskokatolíckej cirkvi.
Teta Jana začala navštevovať kresťanské spoločenstvo Milosť niekedy počas roka 2002. Myslím, že sa tam dostala prostredníctvom jednej priateľky. Chodievala a dodnes chodieva na zhromaždenia zboru v Žiline, občas na väčšie akcie (napr. návšteva zahraničného kazateľa) aj do Banskej Bystrice. Na začiatku sme si túto jej zmenu priveľmi nevšímali, zaregistrovali sme len, že častejšie rozpráva o Bohu, čo pre ňu bolo predtým netypické, pretože bola skôr „matriková" katolíčka. Starý otec v tom čase ležal v nemocnici v poslednom štádiu rakoviny, a tak sa prirodzene naša pozornosť sústredila predovšetkým na neho.
Lenže onedlho po jeho smrti prišlo pre nás nemilé rozčarovanie. Teta Jana zostrila rétoriku. Zrazu nadávala na kňazov, katolícku cirkev a všetko, čo s ňou súvisí. Zároveň nám začala vyčítať, že málo čítame Bibliu. Dokonca rodičov mojej mamy presviedčala, že veria zle, že sa modlia zle atď. A to až tak násilne, že im nástojčivo tvrdila, že keď sa neobrátia, skončia v pekle a budú prekliati.


102.
označiť príspevok

boanerge muž
   29. 1. 2019, 17:02 avatar
Milá Lea.

Kaďže si toho popísala celkom dosť, budem aj ja reagovať trochu obšírnejšie. Dúfam, že si to prečítaš aj po 2 rokoch...

Téma SEKTA:
V roku 2013 bol vypracovaný znalecký posudok na činnosť Kresťanských spoločenstiev.
Mgr.František Fojtík, ZNALEC v oblasti religionistiky, ekleziológie, siekt a náboženských hnutí vypracoval znalecký posudok, v ktorom POPREL tvrdenia o porušovaní ľudských práv či manipulácie, z ktorých boli KS Milosť obvinené.
Charakteristickými znakmi KS Milosť podľa Fojtíka sú aj:
- vysoká miera individuálnej slobody veriacich
- veľká informačná otvorenosť voči verejnosti
- celospoločenský prínos v oblasti prevencie proti antisemitizmu, intolerancie, rasizmu a xenofóbie
- nedogmatický prístup
- snaha o posvätený spôsob života veriacich, ktorá vedie k významným pozitívnym zmenám v osobných životoch stúpencov
- neformálnosť v oblasti vzťahov medzi duchovnými autoritami a veriacimi

Téma PRAVEJ VIERY (napr. presviedčanie rodičov Tvojej mamy):
Asi budeš súhlasiť, že keď chceš upiecť kura, tak na to musíš použiť kura a nie prasa, musíš to piecť a nie variť no a musíš to všetko robiť nejakým postupom - t.j. podľa nejakého receptu.
Pre kresťana a rovnako aj pre každú cirkev, ktorá sa hlási ku kresťanstvu, by mala byť "receptom na vieru" Biblia.
Čítala si Bibliu? Napr. 1.Božie prikázanie? Je tam doslovne napísané: „Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh žiarlivý, ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia..."

Ak si rodičia tvojej mamy kľakajú v kostole pred sochami Márie, alebo nejakého svätého, alebo sa k nim modlia, tak povedz TY SAMA - je to PODĽA TEBA v súlade s Božou vôľou?

Boh nie je človek, nespráva sa tak, že dnes povie niečo a zajtra na to zabudne, alebo to len tak zmení, alebo mu to bude jedno...

Na záver pridám niečo k téma FINANČNÉ DARY:
Čo sa týka finančných príspevkov, tak tie sa vyberajú v každej cirkvy a sú samozrjeme dobrovoľné. KS Milost nedostáva od štátu príspevky a napriek tomu má niekoľko vlastných budov - kúpených z toho, ťo zozbierali samotní veriaci. Finančné príspevky alebo rôzne členské poplatky existujú aj mimo cirkvy, napr. v poľovníckych zväzoch, v športových kluboch... a to nikomu oči nekole.
Súhlasí ondrej


103.
označiť príspevok

boanerge muž
   29. 1. 2019, 17:13 avatar
Môžem ešte pridať toľko, že všade, ale naozaj všade sa vždy nájde niekto nespokojný... V KS Milosť sú nespokojní poväčšine tí ľudia, ktorý sa jednoducho nechcú zmeniť, nechce sa im poctivo študovať Bibliu a držať sa toho, čo JASNE URČIL BOH.

O tom, kto bude spasený a ako bude spasený, o tom čo je správne a čo nie je správne, o tom nerozhoduje žiadny človek - rozhodol to BOH...

Ak sa teda tvoja teta zmenila a začala hovoriť o správnej viere, tak nie preto, aby mala pravdu, ale z lásky - aby ste mohli byť spasení aj Vy. Nepresviedča Vás kvôli sebe, aby z toho mala dobrý pocit, ale preto, aby ste nešli po zlej ceste, ktorá vedie do pekla - nie podľa mňa, nie podľa tvojej tety, nie podľa KS Milosť, ale podľa toho, čo povedal Ježiš:

Ján 14,6
Ježiš mu povedal: "Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa."

Len skrze Ježiša - nie skrze Máriu alebo Svätého Petra....Nie skrze sochy a obrazy.. Len skrze Ježiša...
Súhlasí ondrej


104.
označiť príspevok

ondrej muž
   29. 1. 2019, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

boanerge muž
   30. 1. 2019, 09:56 avatar
ak aj ona nie, možno si prečíta niekto iný... a zase, nikdy nevieš


105.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 1. 2019, 17:26 avatar
Yupí, další evanjelista


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 1. 2019, 17:27 avatar
A k tomu aj znovuzrodený

Teď budu mít řády dva
Súhlasí -era-


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:21 avatar
Spomínam si na aféru s mojou starou mamou. Tú raz teta zastavila na ulici a takmer štvrť hodinu sa jej vyhrážala zatratením, predkladajúc jej „dôkazy" o tom, že pápež je antikrist a kult Panny Márie diabolský vynález. Nehľadiac na to, že sa rozpráva so starým človekom. Pritom, a to chcem zdôrazniť, sú rodičia mojej mamy hlboko veriaci katolíci ako napokon aj viacerí členovia rodiny z tejto strany. Teta to vedela, no napriek tomu agitovala u každého z nich - stretnúc ich na ulici, v obchode, skrátka kdekoľvek.
Najprv sme nevedeli, čo si máme o tom myslieť. Doma či pri rodinných stretnutiach sme o tom veľa diskutovali. Niektorí si mysleli, že je to nejaká nová sekta, iní, že sú to jehovisti (to si všeobecne aj dnes myslí mnoho ľudí). Ja som bol najzmierlivejší. Tetu som obhajoval, tvrdiac, že to všetko vychádza z jej povahy, že je to síce čosi nové, ale určite to nebude až také nebezpečné.
V tom čase som študoval na vysokej škole. Keď som sa na víkend vracal domov, zašiel som pozrieť starú mamu a tetu Janu, ktorá ju opatrovala. Čoskoro sa však tieto návštevy začali meniť na „náboženské agitky". Teta sa bola schopná so mnou aj dve hodiny rozprávať na rozličné náboženské témy. Na tom by nebolo nič zlé, lenže časom sa už nebola schopná rozprávať o ničom inom. Prekážalo mi i to, že všetky rozhovory sa napokon vždy obrátili proti katolíckej cirkvi, do ktorej patrím. A podobnú konverzáciu viedla s každým, kto k nim prišiel na návštevu - nehľadiac na to, či je to rodina alebo jej priatelia. Teta sa nám snažila nanútiť i rôzne vieroučné knihy (väčšinou od amerických autorov) a časopis Logos, ktorý spoločenstvo Milosť vydáva.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:23 avatar
Návštevy starej mamy som preto začal časovo voliť tak, aby som sa tete vyhol. Lenže práve starká sa stala prvým veľkým konfliktom v našej rodine.
Asi po dvoch rokoch, odkedy teta začala chodiť do zboru, sa v ňom dala prekrstiť s odôvodnením, že katolícky krst je neplatný, lebo sa poleje len hlava, pričom pri správnom krste musí vraj byť ponorený celý človek. Prišla tiež s akýmsi čudným novým učením, že za každou chorobou je diabol a prekliatia a tie si na seba privolávame aj modlením ruženca, kultom Panny Márie, úctou ku krížu a jeho prechovávaním doma. Pretože kríž je podľa nej - či skôr podľa spoločenstva Milosť, keďže teta Jana ako automat opakuje len to, čo na jeho zhromaždeniach počuje - symbolom utrpenia a utrpenie je od diabla, tak ho vraj treba vyhodiť. Divná logika.
Onedlho nato teta z bytu, kde bývala s mojou starou mamou, vyhodila všetky kríže, náboženské obrazy a zo steny rázne zvesila veľký obraz Panny Márie, ktorý mala starká zavesený nad posteľou. Stará mama bola gréckokatolíckeho vyznania a niesla to veľmi ťažko. Nedokázala sa však už tomu brániť, mala totiž 84 rokov, Alzheimerovu chorobu.
gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:15 avatar
Tetine agitácie ale neustávali. Naopak, ešte sa stupňovali. Pri každej jej návšteve som si mohol prečítať časopis Logos. Snáď v každom jeho čísle bol protikatolícky článok: zosmiešňovanie pútí, pápeža, články z dejín cirkvi, samozrejme, vytrhnuté z kontextu či iné teologické príspevky.
***
Spomínam si na jeden veľký článok o Eucharistii, v ktorom autor predkladal „nevyvrátiteľné argumenty" o tom, že Eucharistia v katolíckom ponímaní je hlúposť a katolíci sú vraj pohania. Neviem či je to náhoda, ale útočne ladené články boli vždy (aspoň v číslach, ktoré som mal možnosť čítať) len proti katolíkom. No keď som si asi pred rokom prezeral webstránku tohto spoločenstva, zarazilo ma, že uverejnená internetová verzia Logosu takéto štvavé, konfrontačné články neobsahuje, pričom tlačená verzia ich publikovala bežne.
***
Časté boli aj svedectvá prestúpených katolíkov o tom, ako v spoločenstve Milosť našli „nový život".
Stará mama v roku 2005 zomrela. O nejaký čas sa na Slovensko vrátila jej sestra Anna, ktorá dlhé roky bývala v Čechách. Aj s ňou sme mali veľmi dobré vzťahy. Chcela bývať sama, no keďže už potrebovala opateru (mala Parkinsonovu chorobu), vybavovali sme jej bývanie v Domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste. Na rozdiel od svojej sestry mala veľmi vitálnu myseľ, napriek svojim vyše osemdesiatim rokom. Je dôležité tiež podotknúť, že bola neveriaca.
***
Prvé mesiace po príchode na Slovensko Anna bývala u tety Jany. U nás to nebolo možné pre bariérovosť nášho domu. Teta neváhala a hneď začala Annu lákať do zboru. Doma jej púšťala CD s nahrávkami kázní, dávala jej čítať Logos atď. Chcela ju zobrať so sebou aj do Žiliny, avšak Anna ako neveriaca to tvrdošijne odmietala.
Nato začali medzi nami a tetou Janou opäť predošlé hádky. Chceli sme, aby nechala starého človeka na pokoji. Nakoniec sa to celé vyriešilo tým, že sa Anna presťahovala do domova dôchodcov.
***
To však tetu neodradilo a chodila ju aktívne presviedčať i tam. Raz dokonca prišla s nejakým mužom a chceli ju vo vani pokrstiť. Jej sa ich ale našťastie podarilo vyhodiť. Teta sa pri podobných situáciách vždy emotívne rozkričala, že pokiaľ človek neprijme Ježiša Krista, nebude spasený.
Všetky tieto zážitky tetu a nás veľmi odcudzili. Stretávame sa už iba na Vianoce a Veľkú noc. Prestala k nám chodiť. Sú tu však aj iné závažné veci.
***
Sme len obyčajná, priemerne zarábajúca rodina. Teta ale tvrdí, že sme prekliati a zle sa modlíme. Keby sme sa modlili dobre, mali by sme byť požehnaní, čiže bohatí. Neustále kritizuje mladých ľudí za zlú morálku. Napríklad moju sestru videla ísť po meste s priateľom držiac sa za ruky, na čo razom povedala, že sa vláči ako fľandra.
Alebo keď istá tetina kamarátka ochorela na rakovinu, teta za ňou ustavične chodila a presviedčala ju, že jej choroba je od diabla a že keď vyzná Ježiša Krista, tak bude uzdravená. Nakoniec dotyčná zomrela. Teta Jana ale víťazoslávne podotkla, že verí, že bude spasená, lebo pred ňou pred svojou smrťou vyznala Ježiša.
***
Dlho som sa nazdával, že za týmito tetinými kontroverziami stojí jej „bojová" povaha. Teta sa totiž zvykla pre hocaký problém vždy až „militantne" zapáliť. Avšak prišli ďalšie zážitky, ktoré ma, žiaľ, presvedčili o opaku.
Teta Jana dnes lanári ľudí, kde len môže a ako môže. Najnovšie to bola jej bývalá kolegyňa z práce. Táto pani so svojím manželom (katolíkom) nežije v dobrom manželstve a tete sa na manžela občas sťažovala. Tá to, samozrejme, ihneď využila a patrične ju zásobila knihami a časopismi.
Nedávno bol v Žiline istý „zázračný liečiteľ" (akcia KS Milosť). Spolu s tetou Janou tam mala ísť aj dotyčná pani so svojimi dvoma dcérami (jedna je, myslím, v piatom a druhá dokonca len v druhom ročníku na ZŠ!).
***
Dozvedel som sa to náhodne. Prišiel som za otcom do práce, kde teta Jana tiež pracuje. V kancelárii bola teta a spomínané dve školáčky. Mladšie z dievčat sa jej spýtalo na „zajtrajší koncert". Teta odpovedala, že tam odznejú iba tri pesničky a potom dostanú pomazanie na ruky. Hneď som vedel, čo je vo veci. Pohádali sme sa. Chcel som, aby deti nechala na pokoji. Vysmiala sa mi do tváre a povedala, že je šťastná, že odišla z katolíckej cirkvi, ktorá vyvraždila a umučila veľa ľudí...
***
Keď som sa vrátil domov, vyrozprával som to otcovi. Ten zatelefonoval manželovi dotyčnej panej, sú totiž známi. O necelé dve hodiny mi volala teta strašne rozzúrená. Spýtala sa ma, či som niekomu povedal o našom rozhovore, pretože dotyční manželia sa veľmi pohádali. Prisvedčil som, že áno. Nato začala na mňa hystericky kričať, že čo som si to dovolil, že ona koná v mene Ježiša Krista a ja nemám žiadne právo sa do toho starať.
***
Nakoniec chcem uviesť istý veľmi čerstvý prípad. Môjmu otcovi prednedávnom zatelefonovala príslušníčka miestneho policajného zboru s tým, že hľadajú jeho sestru, tetu Janu. Boli už u otca v práci, ale tam ju nenašli. Policajtka otcovi vysvetlila, že teta v sprievode dvoch mužov navštívila jednu svoju známu trpiacu schizofréniou. Z rámov jej doma povytrhávali všetky náboženské obrazy a pobrali kríže. Jej suseda údajne dosvedčí, že teta tam už bola druhý raz, pričom uvedené veci prišla zobrať s úmyslom, že dotyčnú paniu „vyliečia".
***
Tetu Janu sme sa snažili všetci úprimne presvedčiť, že žije v jednom veľkom omyle. Nepomohli však žiadne argumenty - ani ľudské, ani odborné či náboženské. Na všetko mala len jedinú, „geniálnu" odpoveď: Nie sme osvietení Duchom Svätým a v srdci nemáme Ježiša. Prípadne nás nazvala modlármi a pokrytcami, ktorí jej nemajú čo radiť. Dokonca vraj taktiež prežehnanie je zlé, lebo ním človek na seba privoláva utrpenie.
***
Navyše na ich modlitbových stretnutiach ľudia prosia o Ducha Svätého, ten na nich údajne zostupuje, čo sa prejavuje u každého inač: smiechom, plačom, trasením. Teta Jana to vždy postavila do ostrého kontrastu s „nudnými" bohoslužbami v katolíckej cirkvi, kde sú podľa nej farizeji a do kostola chodia aj mnohí zlí ľudia; zato u nich zostanú len tí, ktorí zvíťazili nad hriechmi. Ona sama je presvedčená, že je spasená. Ak by teraz zomrela, ide rovno do raja. Dokonca ma raz presviedčala, že ak by Boha poprosila, tak ju do neba vezme okamžite, tak ako Eliáša.
Kresťanské spoločenstvo Milosť nezabudlo ani na reklamu. Medzi Kysuckým Novým Mestom a Čadcou čnie pri hlavnej ceste veľký bilbord so sugestívne znejúcim nápisom: Ježiš Kristus žije. Nápis je na modrom pozadí, vedľa neho je zobrazená holubica (symbol Ducha Svätého) a v dolnej časti reklamy je uvedená internetová stránka žilinského zboru.
***
Po Slovensku chodí tiež dodávka s podobnou úpravou a rovnakú televíznu reklamu má toto spoločenstvo zaplatenú dokonca i v Okresnej nemocnici v Čadci. Ak k tomu prirátame misijný zápal jeho členov, rovnaký ako u mojej tety, možno predpokladať, že príbehov, akým je ten môj, bude pribúdať. Právo na vierovyznanie každému zaručuje Ústava. Kto však ochráni rodiny, podobné mojej, od číreho fanatizmu, ktorý si poniektorí mylne zamieňajú s vierou?
www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:25 avatar


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:26 avatar
www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - viac o sekte Milosť

www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - opäť o sekte Milosť

www.pravoslavie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - osobná skúsennosť so sektou Milosť


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:28 avatar
a tú vo všeobecnosti popísané znaky a postupy siekt, podľa toho si overíte či vy alebo niekto známy je v sekte:

www.biblickaknihovna.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 12:33 avatar
Z úst všetkých sektárov počujem jedine Biblia a vždy a všade len citujú (ako taká Biblia je v poriadku, ale pokiaľ sa život sa stane len citovaním Biblie a hon na všetkých čo nie sú v ich sekte - potom už je vážne problém)

2. POSUN: Od Slova Božího ke slovu lidskému
Je mu devatenáct, musel odejít z vysoké školy
a celým jeho životem je teď „společenství bratrů
a sester“, které nedávno poznal. Je přesvědčen,
že našel pravou Boží rodinu. Věří, že tuto skupinu
vzbudil sám Bůh, aby v posledních dnech
bylo kázáno čisté, nezkažené Slovo Boží.
Bibli zná lépe než kdokoli z jeho bývalých přátel. Na všechno má nějaký
verš z Bible. Neuvědomuje si však, že dostává pouze náhražku. Nové učení
mu bylo ukázáno tak dovedně, že si neuvědomuje, jak jsou biblické verše
vytrhávány ze svého kontextu. Byly velmi pečlivě vybrány, aby podporovaly
učení skupiny.
Co Bible učí o sobě
1. Naší autoritou má být Písmo, nikoli
tradice (Mt 15,3–9).
2. Písmem se má hodnotit přesnost
učitele (Sk 17,11).
3. Písmo se má pečlivě studovat a vykládat
(2Tm 2,15).
4. Písmo je autoritou, k níž nemáme
nic přidávat a od níž nemáme nic
ubírat (Zj 22,18–19).
Autor a odborník na nebezpečné ná-
boženské skupiny Ron Enroth uvá-
dí: „Prakticky všechny tyto nábo-
ženské skupiny citují Bibli a odvolávají
se na Ježíše. Zdůrazňují, jak
vysoce jejich skupina smýšlí o Bibli.
Obvykle však význam Písma sni-
žují, překrucují ho a někdy, i když
ne často, Písmo úplně zavrhují. Vytrhávají
verše z kontextu. K dokazování
používají své oblíbené ver-
še, přičemž často přidávají své vlastní
pravdy, další zjevení z nějakého
dalšího zdroje.“
Jeden někdejší člen nebezpečné náboženské skupiny si celý podvod uvě-
domil, až když byl pozván do ústředí této organizace. O své zkušenosti uvádí:
„Když jsem začal pracovat v ústředí organizace v New Yorku, začaly mi vyvstávat
otázky. Začal jsem si číst list Římanům a Galatským bez jejich příru-
ček. Oni sice obvykle četli Bibli, ale společně se svými příručkami, kde měli
ke všemu vysvětlení. Když jsem si tedy četl přímo list Římanům a Galatským,
došlo mi, jak se zde mluví o životě v Duchu svatém, o svobodě, o osobním
následování Boha, nikoli o pravidlech, struktuře a zákoně. A pak jsem zjistil,
že i jiní docházeli při svém výzkumu ke stejným závěrům – že je rozdíl
mezi Biblí a touto organizací. A tito lidé začali být posléze vylučováni, protože
zde vznikla obrovská podezíravost. Jakmile někdo projevil i sebemenší
12
nesouhlas s vedoucími představiteli, vyvolalo to paniku a začal jakýsi hon na
čarodějnice.


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 13:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:23 avatar
V Milosti a na ich seansách pôsobí všetko možné, len nie Duch Svätý:

viac tu:

V marci roku 1999 sa moja sestra zúčastnila na modlitbe za prebudenie Slovenska,ktorú organizovalo "kresťanské" spoločenstvo MILOSŤ. Keďže jej skúsenosť bola traumatizujúca a spomínaní "spasitelia" začali nedávno opäť robiť masívnu kampaň na získanie nových členov, rozhodoli sme sa varovať pred týmto spoločenstvom varovať. No nechajme už hovoriť moju sestru:

"V jedno marcové popoludnie som sa s kamarátkou vybrala na podujatie, ktoré už týždeň predtým propagovali plagáty polepené po celej Bystrici. Pri vstupe do Robotníckeho domu nás vo dverách vítali vysmiati organizátori, vtlačiac nám do rúk prefotené citáty Svätého Písma. Na moju otázku,či ide o sektu,odpovedal záporne s ubezpečením, že tu budú kresťanské zbory spevom a tancom oslavovať Ježiša. Sála bola plná najmä mladých ľudí, ktorí sa navzájom poznali. Program pozostával zo spevu,tanca,jasania,výskania a tlieskania a do taktu mu hrali údajne kresťanské skupiny.Rozdelením na malé skupinky sa začali spoločné modlitby za naše Slovensko.Obsahom boli väčšinou vraždy nenarodených detí, z čoho som bola nadšená. Po modlitbách začal hlavný organizátor rozoberať vytrhnuté citáty z Biblie,ktoré boli zamerané na údajné kresťanské modlárstvo. Môj prvý šok bol, že pod týmto modlárstvom oni chápali kríže, obrazy a sochy Ježiša! Netrvalo dlho a prišiel šok druhý. Po "vysvetlení" biblických veršov sa začalo znovu spievať a kohosi vzývať. No reakcie ľudí boli viac ako čudné. Zaujala ma najmä žena, ktorá o sebe vôbec nevedela, trasúc sa po celom tele a kolísajúc sa z boka na bok. Celý ten čas držala ruky zdvihnuté nahor, čím vraj vzývala Ducha Svätého. Nejakého ducha v sebe mala,ale určite to nebol Duch Svätý.To nám stačilo a zberali sme sa na odchod. Od začiatku nás ale sledoval starší pán, ktorý sa za nami rozbehol. Nepáčil sa mu náš náhly odchod a očividné zhrozenie na našich vystrašených tvárach. Bez pozdravu na nás vyrukoval so svojím životným príbehom. Štyridsať rokov žil ako ateista a cudzoložník, a iba "kresťanskej" MILOSTI sa podarilo zmeniť ho na horlivého "kresťana". Bonbónikom na torte jeho "dojímavého" vyznania boli bludy, že členovia MILOSTI nechodia do kostolov, pretože tie sú bezbožnými chladnými miestami plnými modlárskych predmetov a náboženské tradície sú horšie ako satanizmus. Vo vtedajšej otrasenej psychike ma dorazil jeho pomýlený názor tvrdiac mi, že on už JE spasený. Doma ma čakal posledný klinec do rakvy, keď som sa dozvedela,že zločinecké NATO (Neofašistická A Teroristická Organizácia) začalo bombardovať Juhosláviu."

Keďže spomínaní sektári neustále znepríjemňujú život občanom Slovenskej republiky, varujeme tiež pred ich najnovším hitom. Na plagátoch, ktorými je zamorených 80 slovenských a českých miest, sľubujú divy a zázraky priamo počas konania prebudeneckých stretnutí. Na pomoc si pozvali aj 75 pomocníkov z Latinskej Ameriky. Milí bratia a sestry, varujte pred týmto duchovným morom vašich priateľov a známych. Nedopustite, aby namiesto Trojjediného Boha bol oslavovaný niekto úplne iný...

Ja len dodávam, že nikdy po tomto incidente moja sestra už žiadne psychické problémy nemala.

Moja rada pre všetkých ľudí, ktorí sa na takýchto stretnutiach zúčastňujú je zohnať a prečítať si knihu pravoslávneho svätca z USA blaženého Serafima Rosa, Pravoslávie a náboženstvo budúcnosti, v ktorej presne popisuje nečistých duchov pôsobiacich na všetkých letničných / charizmatických seansách.


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:24 avatar


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 13:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:42 avatar
Ja viem, máš zakázané a bojíš sa kritizovať pastorov a ich výklady Biblie aj celkovo čo sa deje v tom spoločenstve. To je typické pre sektu. Kresťan, ktorý sa bojí kríža s Pánom Ježišom - nie je kresťanom. Inak popálil si a vyhodili doma aj inde všetky sväté obrazy s Pánom Ježišom, kríže s Pánom Ježišom, sväté obrázky a podobne?


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:35 avatar
Vyhodil si knihy o veštení aj kríž s Ježišom, aj sväté obrázky - tomu sa hovoriť vyliať vodu z vaničky aj s dieťaťom, no nič.


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:45 avatar
Svätá Biblia a svätý Pavol?


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 15:59 avatar
Niekedy v strede tyzdna bol u nas evanjelicky farar kvoli babke na panovu veceru (eucharistiu), kedze babka ma 93 rokov, tak som isiel aj ja, kedze na tom zdravotne nie som najlepsie. Neskor sme kecali (mozno este taku hodinku), a rec prisla na Jezisa Krista, ze mu je luto, ze sa evanjelici upriamuju len na Krista a nie na celu trojicu atd, a oboch nas napadlo, ze u letniciarov je to zas duch svaty. A on pridal, ze letniciari pridavaju Ducha svateho aj do kavy.

A co sa kavy tyka existuje taky vtip.
Normalne sa hovori, ze kto chce kavu, nech da ruku hore, u letniciarov to je, kto chce kavu, nech si da ruku dole (u letniciarov je zname, ze maju stale dvihnute obe ruky)


49.
označiť príspevok

Astax1 muž
   17. 12. 2016, 18:03 avatar
Wolfe
Pred prijatím pánovej večere, nechcem použiť slovo eucharistia, pretože eucharistia je v katolíckom ponímaní niečo iné, ako to je u evanjelikov, sa aj spovedáte?

Viem, čo mi hovorili kamaráti evanjelici, že spoveď je u evanjelikov všeobecná, a to tak dva krát do roka.
Preto je potrebné sa vyspovedať, predtým ako prijmete Pánovu večeru?

Pri každej katolíckej sviatosti, sú potrebné splniť isté podmienky, aby sviatosť bola platná.
Základnou podmienkou je viera. Svätá omša a eucharistia je platná pre človeka len vtedy, ak človek verí tomu v čo verí spoločenstvo Cirkvi. Ak človek prijma eucharistiu a neverí v túto pravdu, sviatosť je neplatná.
Podobne to platí aj s inými sviatosťami a s celou pravdou, ktorú Cirkev vyučuje.

Ak teda ty neveríš v to, čo verí samotná evanjelická cirkev t.j. zjavenú pravdu o Ježišovom Božstve, môžeš sa považovať za evanjelika a prijať Pánovu večeru?
Neber to tak, že by som chcel na teba útočiť, len ma to zaujma.

Ak ste sa rozprávali o Ježišovi rozprávali ste sa aj o jeho Božstve?
Nemyslím si, že tento pán farár má nejakú hlbšiu teologickú vzdelanosť, pretože inak by nenapísal, že evanjelici sa upriamuju len na Krista a nie na celú trojicu. Boha nemožno rozdelovať. Ak uctievam Syna tak uctievam aj Otca a Ducha Svätého. Neplatí to vtedy, ak uctievam len Otca, a len Otca považujem za Boha a Syna a Ducha Svätého už nie.
A taktiež si myslím, že je nemieste počuť kňaza povedať "letniciari pridavaju Ducha svateho aj do kavy"


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 19:17 avatar
Ani neviem, ci sa mi chce vobec odpovedat, lebo mi to pride viacmenej utocne, ked sme uz pri tom, tak som od katolickych knazov pocul na adresu evanjelikov horsie veci..
Okrem toho to bol taky odlahceny rozhovor, tu sa vacsinou farari nehraju na dolezitych ako v katolickych kostoloch..

Co sa tyka trojice, komunikovali sme o roznych veciach a mam jeho email, takze ho mozem opytat na akekolvek otazky..

A tvoji kamarati evanjelici maju akesi mylne predstavy, spoved a Panova vecera sa kona kazdy mesiac.. niekde pri konci mesiaca inde na zaciatku atd..

A este nieco evanjelici sa spovedaju Bohu, nie knazovi, ako Babyloncania..


51.
označiť príspevok

Astax1 muž
   17. 12. 2016, 19:47 avatar
Nechcel som, aby to vyznelo ako útočenie, ak sa tak stalo, tak sa za to ospravedlňujem.

Len ti položím ešte jednu otázku, ak sa píše "Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané." Ako mohli apoštoli odpustiť či zadržať hriechy, ak tieto hriechy neboli vyznané?
Na vyznávanie hriechov nás upozorňuje už tradícia Cirkvi z prvého storočia, kde prví kresťania verejne vyznávali ich hriechy.

A ešte k tvojej poznámke "tu sa vacsinou farari nehraju na dolezitych ako v katolickych kostoloch.." rozprával si sa niekedy s Katolíckym kňazom?
Súhlasí lea_pragmaticka1


52.
označiť príspevok

Astax1 muž
   17. 12. 2016, 19:49 avatar
A ešte jedna vec.
Aj katolíci sa vyznávajú Bohu skrze kňaza, cez ktorého prichádza aj odpustenie hriechov. Nie kňaz odpúšťa hriechy, ale Kristus.
"Ex opero operato"


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 20:06 avatar
"A ešte k tvojej poznámke "tu sa vacsinou farari nehraju na dolezitych ako v katolickych kostoloch.." rozprával si sa niekedy s Katolíckym kňazom?" >> OK beriem spat. Len som bol trochu nastvany, pretoze som tvoj prispevok bral ako utok..
Ale zaroven napr, evanjelicky farar si na konci caka pri vchode a s kazdym sa rozluci a poda ruku.
Katolicky farar odide ako "nejaka svatost" no a potom mozete vstat aj vy ostatni.
Samozrejme jedna sa cisto len o moj pocit, nehovorim, ze to tak musi byt..

Apostoli mohli odpustit, ci zadrzat hriechy, ale ty o tom hovoris, ako keby Boh bez nich nemal moc to spravit sam..
Hlavne je byt uprimny.
Katolici si mozno myslia, ze ked evanjelici vyznaju svoje hriechy Bohu, tak sa pri tom dostatocne nekajaju, ale to nie je pravda..
Ak sa niekto vyznava svoje hriechy Bohu len tak akoze, tak musi pocitat s tym, ze s takym nikde nepochodi.

Mozno v prvom storoci prvi krestania vyznavali hriechy, ale vsetci boli na jednej urovni. Teraz su farari dominantni a vyznavajuci hriechy su submisivni..
V biblii je napisane vyznavajte si NAVZAJOM hriechy, nie vyznavajte starsim/knazom hriechy..

Mimochodom, ja vsetky svoje hriechy vyznavam manzelke a ona svoje mne, pretoze my si hovorime ABSOLUTNE vsetko, staci to takto?

Chapem, ze pre teba jedina cirkev existuje ako katolicka, v podstate sa moc toho nezmenilo od vyhlasenia nulla salus extra ecclesiam.

Evanjelicky farar povedal tak, ze kazdy sa snazi prilizit k Bohu k cirkvi, ktora mu najviac vyhovuje.
RKC sa stale snazi odlisit a nastavit ako JEDINA SPRAVNA cirkev..
A toho sa drzis aj ty O tom že je len jedna Kristova Cirkev.
Takze mam pocit, ze nemame moc o com dalej diskutovat.. nic v zlom


54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 12. 2016, 20:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 12. 2016, 15:39 avatar
Ludwig
"Vidíš že sa správa ako sektár" Možno by bolo dobré napísať, kde konkrétne som sa správal podľa teba ako sektár.
Dva krát som zdôraznil, že mojím cieľom nebolo na nikoho útočiť ani vyvíjať citový alebo iný nátlak, aby prijal moju vieru.

Taktiež som nenútil Wolfe-ho, aby mi odpovedal, bolo to čisto zo zvedavosti, za koho sa on sám považuje. Je na jeho osobnej voľbe, či mi na môj komentár odpovie, alebo nie. Preto si myslím, že je doslova hlúpe povedať "Astaxovi sa spovedať nemusíš", ak som od neho nič také nežiadal.
Skôr mi to príde, ako cielená provokácia z tvojej strany, aby čitatelia nadobudli dojem, že niekoho do niečoho nútim.

Preto by som ti odporučil, aby si si moje dané komentáre najskôr sám pre seba rozobral a nevyvodzoval prehnané závery.

Na Wolf-ovi si cením ešte jednu vec a síce, že dokáže niečo zobrať späť.
Dokážeš to aj ty Ludwig? Narážam teraz na tvoje útoky na Katolícku Cirkev, že kolaborovala s nacizmom. Teda prečítal si si daný článok a zmenil si svoj názor?


59.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 12. 2016, 15:24 avatar
Wolfe
"Ale zaroven napr, evanjelicky farar si na konci caka pri vchode a s kazdym sa rozluci a poda ruku." Neviem si predstaviť, či by to bolo možné v Katolíckych kostoloch, nakoľko osobne v našom kostole je počas nedeľnej omše okolo 500 ľudí a máme tam štyri brány, cez ktoré sa dá výjsť z kostola. Taktiež väčšinou naši kapláni slúžia sv.omše aj v pridelených oblastiach, takže sú aj pomerne časovo vyčerpaní.

"Katolicky farar odide ako "nejaka svatost" no a potom mozete vstat aj vy ostatni." Nie je to celkom pravda, pretože všetci po požehnaní stojíme a väčšinou opúšťame svoje miesta potom, čo pán farár vojde do sakristie. Je to úcta k samotnému kňazovi a taktiež je to akési zakončenie sv.omše, pretože je to aj naopak, všetci sa postavia na začiatku sv.omše potom, čo pán farár vyjde zo sakristie.

"Apostoli mohli odpustit, ci zadrzat hriechy, ale ty o tom hovoris, ako keby Boh bez nich nemal moc to spravit sam.."
Je to naopak ako si myslíš. Ani samotný kňaz nemá moc, sám od seba odpúšťať hriechy, táto milosť a samotná moc odpustenia prichádza a taktiež pochádza od samotného Krista, kňaz je len vysluhovateľ sviatosti nie je jej prameň.
Preto platí Cirkevné "ex opero operato"
Sviatosti nie sú len neviditeľným spojením Boha s človekom ale naopak sú to viditeľné znaky, ktoré ustanovil Ježiš Kristus, aby do ľudských duší privádzali neviditeľnú milosť Božiu a to skrze tých, ktorých si vyvolil. "Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané."
Pri sviatostiach pre ich platnosť nezáleží na osobnej dispozícii vysluhovateľa, pretože prvotným vysluhovateľom všetkých sviatostí je sám Ježiš Kristus. On krstí, odpúšťa, učí, vedie, aj keď vysluhovateľ (napr. kňaz) je nehodný (je v stave ťažkého hriechu).

"Teraz su farari dominantni a vyznavajuci hriechy su submisivni.." Aj kňazi sa spovedajú jeden druhému.

Ak všetky hriechy vyznávaš manželke to je pekné, ale tvojej manželke nebola daná moc odpúšťať hriechy, tak ako apoštolom a ich nástupcom.

"RKC sa stale snazi odlisit a nastavit ako JEDINA SPRAVNA cirkev.." Ak nám sväté písmo hovorí, že je tu len jedna pravda, a táto pravda tu bola už od čias apoštolov, potom nemožno povedať, že je mnoho plnohodnotných cirkví, nezávisle od ich prijatej viery.

Máš pravdu ja sa držím toho, že ak nám hovorí apoštol Pavol, že je len jedno telo hoci má mnoho údov a do tohto tela sú pričlenení len tí, ktorí veria jednej viere (lebo je jedna viera a jeden krst), potom nemožno tvrdiť, že je tu viac "správnych cirkví"

Ja neodsudzujem iné cirkvi, ani netvrdím, že v nich nepôsobí Duch Svätý, aj keď nie tak, ako v Katolíckej Cirkvi. Ale vyznávam a toho sa držím, že existuje len jedna pravda a teda, len jedna Cirkev, ktorá v plnosti uchováva túto pravdu.


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2016, 15:53 avatar
Astax, nehovoril som o nejakych velkych kostoloch, ale nefunguje to ani v tych mensich..
"Nie je to celkom pravda, pretože všetci po požehnaní stojíme a väčšinou opúšťame svoje miesta potom, čo pán farár vojde do sakristie. Je to úcta k samotnému kňazov" >> Takze je to presne ako som hovoril.. Akoby nejaka svatost.

U evanjelikov je farar prvy z rovnych, u katolikov je to ako keby bol nejaky nadradeny, skoro ako nejaka slachta, ale vlastne clea katolicka hierarchia je tak postavena..

"Ak všetky hriechy vyznávaš manželke to je pekné, ale tvojej manželke nebola daná moc odpúšťať hriechy, tak ako apoštolom a ich nástupcom. " >> Najdi mi v biblii spojitost s vyznavanim hriechov a s odpustanim hriechov. Pokial viem, tak je tam napisane len "Vyznavajte si NAVZAJOM hriechy"

""RKC sa stale snazi odlisit a nastavit ako JEDINA SPRAVNA cirkev.."" >> Ale tvrdis, ze RKC je jedina Kristova cirkev, co je vlastne povedane inymi slovami to iste.
A uprimne ak ma byt RKC jedina Kristova cirkev, tak si neviem prestavit JEDINU KRISTOVU CIRKEV s takou hnusnou , nasilnou a perverznou minulostou, aku ma prave RKC.


62.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2016, 16:03 avatar
Wolfe, nemýľ sa... ani protestantské cirkvi nie sú sväté - tiež majú za sebou svoju násilnú minulosť... podkurovali bosorkám, len tak iskry lietali, chlomaždili pápežencov rovnako ako tí ich... rozdiel bol len v presile katolíkov, ktorí mali celkove aj viac moci...


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2016, 16:26 avatar
J.Tull nechapes o co tu ide.
Evanjelicka cirkev sa nevyhlasuje za JEDINU KRISTOVU CIRKEV..
A ani ja som to nikdy nepovedal..

Chapes o co ide?
Ktora cirkev z akoukolvek zlou minulostou sa moze vyhlasovat za PRAVU KRISTOVU cirkev?
Evanjelicka? Nie
Katolicka? Ale prosim ta


66.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2016, 18:31 avatar
Wolfe, asi všetky (snáď okrem kvakerov) kresťanské cirkvi, včítane evanjelických, protestantských... sa vyhlasujú za jediných pravdivých vykladačov Písma... v podstate sa tým vyhlasujú za JEDINU KRISTOVU CIRKEV...
...ide o to, že uzurpovanie si Pravdy, plodí zlo...


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2016, 18:38 avatar
Je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem..


68.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 12. 2016, 18:41 avatar
Wolfe
Podľa slov svätého Pavla Cirkev je "stĺpom a oporou pravdy".
A opýtam sa to aj teba, pretože ma zaujma aj tvoj názor, aj keď sa s ním asi nestotožním, ktorá Cirkev je teda tým stĺpom a tou oporou?


69.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2016, 18:45 avatar
Wolfe, bol by som rád, keby si mi ho zobral a to celkom vážne...


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2016, 19:11 avatar
Nie, zistil som, ze nema absolutny zmysel sa tu s kymkolvek dotahovat.
Kazdy ma svoj nazor, ja mam svoj nazor a takto to aj bude..

Kazdy moze hadzat tomu druhemu argumenty, ale kazdy pocuva len tie svoje..

To som myslel vseobecne na vsetkych, aj na seba
Súhlasí Astax1


71.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 12:20 avatar
Wolfe, pre mňa má zmysel sa tu "doťahovať"... vzájomné "doťahovanie", pokiaľ je korektné, vedie k lepšiemu porozumeniu toho druhého, k celkovému zbližovaniu... 


72.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 12:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 12:47 avatar
Ludwig, trochu ostro ? ...žiadnu ostrosť nevidím... len nesúhlas... inak do mňa môžeš. Naučil som sa byť splachovací...    s kým som sa tu zblížil? ...napr. i s Wolfom a je mi ľúto, že nám vzdialenosť a zdravotné problémy bránia stretnúť sa... vo všeobecnosti korektný dialóg vedie k zblíženiu človeka s človekom, ale musí byť skutočne korektným... pritom vôbec nemusí ísť o kompromisy, prestúpenie na iný názor ...


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2016, 12:49 avatar
Na cele DF je to dost malo ludi


77.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 13:08 avatar
Wolfe, myslím si, že by sa ich našlo viac... nechcem menovať... možno by si, ak sa zamyslíš našiel aj Ty viacerých...
Súhlasí Wolfe


76.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 12:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 13:27 avatar
Ludwig, ani zďaleka všetko nerelativizujem, už som Ti to písal, len Ti to asi uniklo... je pravdou, že som viac kritický, ako súhlasný... ale o tom diskusie sú... podkopávam vieru všeobecne, je jedno ktorú, včítane ateistickej, v tom a vtedy, keď sa vyhlasuje za jedinú Pravdu rovnako platnú pre všetkých... kritizujem uzurpovanie Pravdy... to ale neznamená, že chcem podkopať niekoho vieru ako takú, ani nepresviedčam o tom, aby tú svoju pravdu opustil... poukazujem na to, že i ten druhý má rovnako nárok na tú svoju, že má rovnako pre tú svoju citové i rozumové argumenty ako hocikto druhý... evanjelik rovnako ako katolík, či ateista... zlom je, keď človek odsudzuje človeka, len na základe jeho vierovyznania...
Súhlasí milky945


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2016, 12:38 avatar
Mozno niekde to plati, ale rozhodne nie na DF.. tu je ponorkova choroba, skoro kazdy len utoci, a pokial ma niekto iny nazor, tak je to hlupak, satansky farizej a podobne


79.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 13:29 avatar
Wolfe, aha, takže som hlupak, satansky farizej a podobne  


80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2016, 13:31 avatar
Nie, ja som hlupak a satansky farizej... podla niektorych..


81.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 13:42 avatar
Wolfe, veru si   rozdiel v tomto medzi nami je ten, že keď to na mňa nakydali, kydajú podobne ako na Teba, či iných... splachujem a ako tak pozorujem na Tebe to ostáva  


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2016, 13:50 avatar
Zial, som horkokrvy a nemam rad nespravodlivost
Súhlasí Ludwig


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2016, 13:51 avatar
Chcel by som sa naucit byt splachovaci...


85.
označiť príspevok

havran
   20. 12. 2016, 13:53 avatar
Wolfe- zapíš sa do kurzu k Merkelovej.  


91.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 14:17 avatar
Wolfe, to je dobrý predpoklad... vždy je dôležité predovšetkým chcieť... dá sa to naučiť, tiež som Ti o tom hovoril ako aj o tom, že keď nevieš spláchnuť, potom preglgni a nakoniec vypľuj... tým, že sa brániš, nič pozitívne nedocieliš   ...jeduješ sám seba a nadávajúci sa možno len smeje... vôbec nie je dôležité mať posledné slovo a pri nadávkach to platí stonásobne...
 
Súhlasí Wolfe


87.
označiť príspevok

havran
   20. 12. 2016, 13:57 avatar
Wolfe muž- to je pravda, lenže takých sú plné cintoríny


88.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 14:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 14:08 avatar
Wolfe, pamätám si, že sme sa o tom už bavili... tiež rovnako nemám rád nespravodlivosť, lenže tým, že budeš reagovať na nadávky, spravodlivosť nedocieliš, skôr naopak... prilievaš len olej do ohňa...
Súhlasí Wolfe


94.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 12. 2016, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 14:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 12. 2016, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 15:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 12. 2016, 15:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 12. 2016, 16:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 12. 2016, 16:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 12. 2016, 00:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 13:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 12. 2016, 13:56 avatar
84: Tak treba diskutovať tam, na takom mieste, kde nie je treba splachovať.  

76: J.Tull podkopáva tvoju vieru? By som to nevidel tak kriticky. Môžeš to / ho využiť na overenie / obhájenie svojej viery.
Súhlasí J.Tull


92.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 12. 2016, 14:23 avatar
Ludwig, to sa teraz mám znížiť k tomu, aby som vyhľadal podobné útoky voči mne? ...  


93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 12. 2016, 14:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 12. 2016, 16:47 avatar
" Takze je to presne ako som hovoril.. Akoby nejaka svatost."
Tvoj pohľad. Môj pohľad je ten, že je to úcta ku kňazovi, ktorý slúži veriacim. Veď, keď do nejakej miestnosti vojde žena, všetci mužovia, čo sedia, mali by sa z úcty postaviť a sadnúť si až po tom, čo si sadne žena. Je aj to znak povýšenosti?

"U evanjelikov je farar prvy z rovnych, u katolikov je to ako keby bol nejaky nadradeny, skoro ako nejaka slachta, ale vlastne clea katolicka hierarchia je tak postavena.." Nemôžeš takéto niečo tvrdiť, ak nepoznáš ani jedného kňaza osobne, to je potom pokrytectvo. Sám pápež Ján Pavol II hovoril "som sluha sluhov Božích" a terajší pápež František umýval nohy na Veľkú noc 6 ženám a 6 mužom a vítal sa s bezdomovcami. Je to azda znak povýšenosti?

" uprimne ak ma byt RKC jedina Kristova cirkev, tak si neviem prestavit JEDINU KRISTOVU CIRKEV s takou hnusnou , nasilnou a perverznou minulostou, aku ma prave RKC." K tomuto poviem len toľko, že nie je všetko tak čierno-biele ako to väčšina z vás prezentuje. "Lebo musia byť medzi vami aj rozkoly, aby sa ukázalo, kto z vás sa osvedčí." 1 Kor 11, 19

"Najdi mi v biblii spojitost s vyznavanim hriechov a s odpustanim hriechov. Pokial viem, tak je tam napisane len "Vyznavajte si NAVZAJOM hriechy"

Na tú spojitosť som už poukázal. Ak je napísané " Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané." Teda Ježiš Kristus prepožičiava svoju moc apoštolom, aby aj oni odpúšťali hriechy, tak ako Kristus, lebo jedine Boh odpúšťa hriechy. Pretože Ježiš je Boží Syn, hovorí o sebe: „Syn človeka má na zemi moc odpúšťať hriechy“ (Mk 2,10). A túto božskú moc aj vykonáva: „Odpúšťajú sa ti hriechy!“ (Mk 2,5). Ba viac, na základe svojej božskej autority udeľuje túto moc aj ľuďom, aby ju vykonávali v jeho mene.

Ako teda môžu "zadržať a odpúšťať" hriechy, ak tieto hriechy nebudú vyznané?

Ale vykonávanie moci rozhrešenia zveril apoštolskej službe. Tá je poverená „službou zmierenia“ (2Kor 5,18). Apoštol je poslaný v Kristovom mene a Boh sám skrze neho napomína a prosí: „Nechajte sa zmieriť s Bohom“ (2Kor 5,20).

Toto zmierenie skrze apoštolov a ich nástupcov sa musí udiať pred prijatím eucharistie, tak ako hovorí apoštol Pavol.

!Pán Ježiš v tú noc, keď bol zradený, vzal chlieb, vzdával vďaky, lámal ho a povedal: "Toto je moje telo, ktoré je pre vás; toto robte na moju pamiatku." Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: "Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi. Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku." A tak vždy, keď budete jesť tento chlieb a piť tento kalich, zvestujete Pánovu smrť, kým nepríde. <<Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi.>>"

A na inom mieste hovorí: "Ale to všetko je od Boha, ktorý nás skrze Krista zmieril so sebou a zveril nám službu zmierenia."
"A nám odovzdal slovo zmierenia. Sme teda Kristovými vyslancami a akoby Boh napomínal skrze nás. V Kristovom mene prosíme: Zmierte sa s Bohom!"


55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 22:29 avatar
Ja som to nepovedal...
Aj ked ma pravdu


65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   18. 12. 2016, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:45 avatar
A už si skúsil napr. aj z týchto cirkvi ?

Protestantské (t. j. evanjelické) cirkvi na Slovensku
Evanjelická cirkev augsburského vyznania (ECAV)
Reformovaná kresťanská cirkev
Apoštolská cirkev na Slovensku (ACS)
Bratská jednota baptistov (BJB)
Cirkev bratská (CB)
Evanjelická cirkev metodistická (ECM)
Cirkev adventistov siedmeho dňa (CASD)
Kresťanské misijné centrum Oáza Viery


107.
označiť príspevok

Zinnia
   29. 1. 2019, 18:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:47 avatar
Už si niekedy skritizoval vedenie alebo spoločenstvo Milosť, kde chodíš? A čítal si Bibliu bez pomocných materiálov napr. časopisu Logos alebo z knižiek amerických autorov, ktoré si musíte povinne kupovať z eshopu Milosti? Vidíš aj niečo negatívne na svojom pastorovi čo spoločenstve Milosť?


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 15:34 avatar
naakumulovaná je tam tuposť, mali by vás pozatvárať...


56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:26 avatar
toto osobitne dávam do pozornosti:

Po modlitbách začal hlavný organizátor rozoberať vytrhnuté citáty z Biblie,ktoré boli zamerané na údajné kresťanské modlárstvo. Môj prvý šok bol, že pod týmto modlárstvom oni chápali kríže, obrazy a sochy Ježiša! Netrvalo dlho a prišiel šok druhý. Po "vysvetlení" biblických veršov sa začalo znovu spievať a kohosi vzývať. No reakcie ľudí boli viac ako čudné. Zaujala ma najmä žena, ktorá o sebe vôbec nevedela, trasúc sa po celom tele a kolísajúc sa z boka na bok. Celý ten čas držala ruky zdvihnuté nahor, čím vraj vzývala Ducha Svätého. Nejakého ducha v sebe mala,ale určite to nebol Duch Svätý.To nám stačilo a zberali sme sa na odchod. Od začiatku nás ale sledoval starší pán, ktorý sa za nami rozbehol. Nepáčil sa mu náš náhly odchod a očividné zhrozenie na našich vystrašených tvárach. Bez pozdravu na nás vyrukoval so svojím životným príbehom. Štyridsať rokov žil ako ateista a cudzoložník, a iba "kresťanskej" MILOSTI sa podarilo zmeniť ho na horlivého "kresťana". Bonbónikom na torte jeho "dojímavého" vyznania boli bludy, že členovia MILOSTI nechodia do kostolov, pretože tie sú bezbožnými chladnými miestami plnými modlárskych predmetov a náboženské tradície sú horšie ako satanizmus.


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:51 avatar
A prečo si proti protestanským cirkvám? A radšej si v sekte Milosť?


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:16 avatar
A len ľudia zo spoločenstva Milosť budú spasení alebo aj iní? A ty si tam dostal akú úlohu a ako ju plníš?


19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 13:57 avatar
Okrem toho je dosť nepekné do sekty akože na hry prilákať malé deti a vymývať im mozgy so sektárskym učením, skôr či neskôr zistia, že boli oklamané. Tie fotky ako nenápadne učia deti nepravdivé učenie hovoria dosť:

zhromkobadatel1.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:39 avatar
No o tvojej sekte Milosť -celá je nepravdivá. Do sekty deti nepatria, ak tam idú dospelí a dobrovoľne ich vec, ale deti klamať a učiť nepravdy o kresťanstve, báť s kríža s Pánom Ježišom - len čert sa bojí kríža.


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:05 avatar
A toto trasenie ako pri trash metali a ľudia sú odhadzovaní neviditeľnou silou, váľajú sa po zemi ako guličky po zemi -maximálne nedôstojne a nekresťanske. To je ako na seanse Kašpirovského. Toto je spoločenstvo Milosť v Banskej Bystrici a ich seansa, no na zamyslenie:

www.milost.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:20 avatar
Aha tak nič, keď rozumejú Biblií, počítam, že po takom trasení a vaľaní po zemi už aj ty rozumieš Biblií. A keby neboli v tom spoločenstve a nedali na seba pôsobiť tú silu od charizmatického vodcu, tak by neporozumeli Biblií? A vieš aj ty takto odhadzovať ľudí alebo len hovoriť v jazykoch?


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 14:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 14:37 avatar
No hocijak ja som v Biblií nenašla, že by napr.Pán Ježiš hádzal ľudí o zem alebo mávol a celé zástupy padali jak skosené klasy - čisto ako u Kašpirovského seanse za socíku, keď liečil. A sv. Pavol takou silou váľal na zem ľudí alebo celé zástupy? Je to v Biblií?
Súhlasí Wolfe


34.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 14:54 avatar
Vy dvaja patríte do ústavu, pre duševne chorých...vy dvaja ste príkladom škodlivosti náboženstva na duševné zdravie človeka...


35.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   17. 12. 2016, 14:55 avatar
Nehádzal a neváľal. Pavol mal svätého Ducha, nie zloducha, akého dostávajú v sekte milosť.
Súhlasí lea_pragmaticka1


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 15:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 15:36 avatar
váľate sa tam ako opilci alebo narkomani, ved vlastne aký je medzi vami rozdiel, droga ako droga...


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 15:57 avatar
vy ste tam padnutý na hlavu, všetci...organizátorov, by mali pozatvárať, je to podvod...


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   17. 12. 2016, 16:15 avatar
Zato ty sa mi nepáčiš ani najmeneš. My kocúri sme síce tvory falošné, ale vieme byť aj úprimný.


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   18. 12. 2016, 08:45 avatar
Ty si predsa falošný až až...
Súhlasí Wolfe


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 14:59 avatar
veriaci, už si rozmýšľal nad návštevou u psychiatra...tvoje duševne zdravie to potrebuje...


48.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:06,  Kiežby sa Gabčove sny naplnili ako čaša, čas čas a čas......
dnes, 21:49,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o lízaní vagínky? Ak chcete tak vám nejaký...
dnes, 21:48,  (2) Gabriel pb, môžeš mi prezradiť, koľko rokov si sa doteraz dožil...?
dnes, 20:48,  Nech sa tvoje prianie splní.
dnes, 20:48,  Ale nic si z toho nerob bratu vsetci maju nieco v kostoloch to je bezna sucast kostolov
dnes, 20:41,  A myslim ze aj evanielici maju ci nie ?
dnes, 20:39,  A nielen v kostoloch maju aj doma ,
dnes, 20:38,  Ano katolici maju rozne obrazy aj sochy
dnes, 20:35,  Ecav ma vela spolocneho Napriklad knaz je otoceny zadkom k ludom ,
dnes, 20:35,  upozorňujem Vás, po celom meste, v ktorom žijeme rozdávajú obálky s odkazom be quiet (buď...
dnes, 20:32,  A ak ti mam pravdu povedat Boh to tak zariadil zamerne cez telo dal napisat aby sme pochopili ze...
dnes, 20:30,  Má ECAV niečo spoločné s katolíkmi? Mate v kostoloch sochy alebo nejaké obrazy? :D
dnes, 20:26,  Ja by som sa nečudoval :)
dnes, 20:25,  Cize ak chces spravne pochopit Toho podla teba biblickeho Tak by si mal pouvazovat preco je to...
dnes, 20:22,  Tiež by si sa čudoval koľko ľudí ja v Spišskej nepoznám. *39*39*39
dnes, 20:17,  Vsetko co ma svoj hmotny vyznam ma aj duchovny vyznam a ten je tazko pochopit Ved ja ti drzim...
dnes, 20:13,  Mojko ved ani ADAM neznamena ADAM ALE HEBREW ADAMAH -PRACH ZEME -
dnes, 20:12,  Avsak nemusis prijmat bibliu ked nechces ,,,, Len si potom vyber co vlastne hladas ,,
dnes, 20:11,  Ty si mimo realitu ked nechces pochopit Ze ty niesi na to postaveny aby si si mohol vybrat...
dnes, 20:08,  Biblia oznacuje zenu ako -HRIECH Aha , to mi staci . A asi sa mi to sniva , ved to je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(262 900 bytes in 0,867 seconds)