Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Názor na voľnú lásku

16
reakcií
1062
prečítaní
Tému 6. júla 2015, 18:30 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 07. 2010
48
18. 07. 2011
38
29. 12. 2015
7
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   6. 7. 2015, 18:30 avatar
Prevažná väčšina dnešných mužov a žien jedná vo vzťahoch medzi sebou spôsobom, ktorý možno definovať ako voľná láska. Alebo snáď ešte výstižnejšie, voľný sex. Medzi vzájomne sa poznávajúcou dvojicou k nemu totiž dochádza už po prvých stretnutiach, ak nie dokonca pri úplne prvom osobnom styku. Pár desiatok rokov nazad bolo takéto niečo ojedinelé, avšak takzvaný „pokrok“ nemožno zastaviť. Ľudia modernej doby žijú rýchlo a vo vzájomných vzťahoch medzi pohlaviami sa už takmer natrvalo udomácnilo to, čo možno nazvať voľnou a neviazanou láskou.

Ale napriek súčasnému trendu sú tu aj iné názory. Snáď nemoderné, avšak opierajúce sa o niečo vyššie. Názory, snažiace sa klásť na ľudí o trochu vyššie nároky, neponechávajúc ich napospas ich sklonu k pudovosti, zmyselnosti a telesnosti.

Sú to samozrejme ony, v dnešnej dobe tak nepopulárne, ale nadčasové, základné ľudsko – morálno – etické princípy, obsiahnuté v Desatore. V súvislosti s našou problematikou tam narazíme hneď na dve prikázania: Nezosmilníš a Nebudeš žiadostivý ženy blížneho svojho. Ide o naozaj jednoduché príkazy a odporučenia, zrozumiteľné absolútne každému, kto sa chce vo svojom živote riadiť vyššími princípmi a nechce sa stať otrokom svojej pudovosti.

Taktiež neskôr ani Ježiš nijako nezľavoval s týchto požiadaviek Svetla na človeka, ale naopak, ešte ich dokonca radikalizoval. Napríklad v súvislosti s prikázaním Nezosmilníš riekol: „Bolo povedané Nezosmilníš! Ja vám však hovorím: Kto žiadostivo vzhliadne na ženu, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci.“

To znamená, že už nečistá myšlienka na iné pohlavie, myšlienka iba pripúšťajúca možnosť cudzoložstva sa cudzoložstvu rovná. Takáto myšlienka je teda už cudzoložstvom bez ohľadu na to, či došlo aj k jeho fyzickej realizácii. Ak to však dospelo až tam, potom sa ešte znásobuje vina človeka vo vzťahu zákonom k vyššej Moci, dávajúcej celému bytiu morálno etický rozmer.

No a oproti týmto, celkom jasne znejúcim požiadavkám Svetla na bytosť zvanú človek stoja názory ľudí takzvanej modernej doby, nadbiehajúce ľudským slabostiam,  sklonu k nízkosti a živočíšnej malosti, ktorých manifestáciou je to, čo sa vo všeobecnosti nazýva voľnou láskou. Deštruktívnosť takýchto praktík na spoločnosť je však nepopierateľná, čoho svedectvom sú katastrofálne ukazovatele rozpadu partnerských vzťahov.

Pravý, začínajúci vzťah medzi dvomi osobami opačného pohlavia nemá byť totiž stavaný na vzájomnej telesnej príťažlivosti tak, ako je tomu dnes, ale jeho základným predpokladom má byť duševný súzvuk dvojice. Alebo inak povedané, splynutie duší.

No a táto duševná jednota, prostredníctvom ktorej vzniká medzi partermi harmonické doplnenie, takýto stav súzvuku duší potom jednoducho vylučuje niečo podobného, ako neveru, či telesnú túžbu po inom mužovi, alebo žene. Vylučuje ju preto, lebo partneri vyciťujú, že prežívanie takéhoto druhu harmónie duší stojí rádovo omnoho vyššie, ako prežívanie telesného pôžitku pri náhodilých stykoch.

K telesnému spojeniu by teda malo dochádzať iba v prípade dosiahnutia spomínanej duševnej harmónie. Ak totiž takáto harmónia nejestvuje, nijaké sexuálne zážitky ju nemôžu nahradiť. Lebo ak sa dvojice telesnosti dostatočne nabažia, zrazu zistia, že ich už takmer nič nespája a odchádzajú od seba. Žiaľ, odchádzajú od seba mnohokrát iba preto, aby hľadali svoje šťastie v novom, rovnako povrchnom vzťahu.

Voľná láska je falošná cesta, ktorá nám nikdy neprinesie šťastie a želaný stav partnerskej harmónie, pretože prostredníctvom voľnej lásky nemožno dosiahnuť ničoho, čo by bolo hodnotnejšieho, alebo trvalejšieho charakteru.

Z tohto dôvodu by bolo užitočné omnoho viac hovoriť verejnosti a predovšetkým mladým ľuďom o skutočných kritériách pravého vzťahu, s ktorých najdôležitejším je vzájomná duševná harmónia a duševný súlad partnerov. Nesprávne predstavy o voľnej láske, snažiacej sa čo najrýchlejšie siahať po zmyselných zážitkoch, mylné predstavy o voľnej láske, ktorých sú plné knihy, časopisy, filmy, ako i život sám totiž nemôžu nikomu priniesť nič dobrého, ani nič trvalejšieho.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


4.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 18:50 avatar
A tvoj nazor Savras ? Ten je totozny s tym co tam mas popisane ?


5.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 7. 2015, 18:51 avatar
on nedebatuje, on iba lepí
Súhlasí ranexil, Lemmy


6.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 18:53 avatar
Jaaaj , tak to je iny Dzefo  
Súhlasí ranexil


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 7. 2015, 19:20 avatar
Zbytočne sa ho pýtaš, pretože savras je tapetár.


9.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 19:38 avatar
Ved to je ONA , vy indiani   nie On


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 7. 2015, 21:01 avatar
nie je. je to jeden rysavy chlap a skaredy


2.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   6. 7. 2015, 18:32 avatar
myslíš takú voľnú lásku kedy faríri,či iní cirkevní hodnostári šukajú deti? alebo gazdiné


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 7. 2015, 18:37 avatar
savras: Prevažná väčšina dnešných mužov a žien jedná vo vzťahoch medzi sebou spôsobom, ktorý možno definovať ako voľná láska.

Prevažná väčšina dnešných mužov a žien sú kresťania.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

LANVIN žena
   6. 7. 2015, 18:58 avatar
Tak mám pocit,že "za starých dobrých čias"ľudia vôbec netrtkali pre potešenie,ale len aby splodili potomstvo.
Toto by malo nejaký účinok asi v roku1615.Ale asi ani vtedy nie.
Myslím,že v minulosti omnoho viac trtkal každý s každým ako dnes.


10.
označiť príspevok

rose.madder žena
   6. 7. 2015, 20:34 avatar
voľnú lásku neodsudzujem, neuznávam také, že "sex až po svadbe" a ani to, že by sme mali mať styk len pri potrebe rozmnožovania. ale ...myslím, že každý, kto si zažil to i ono vie, že skutočne nie je nič krajšie ako splynúť fyzicky až s niekym, s kým sme splynuli aj duševne ...a všetko ostatné je ako piť vodu z mláky, ked sme smädní : )
Súhlasí ranexil


11.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 7. 2015, 20:46 avatar
táto mravouka sa dnes nenosí..to sa hlásalo v rokoch, kedy to malo nejakú vážnosť sťa hodnotu,..na druhej strane sa " nenosili"rozvody, takže manželstva svojim vzťahom trpeli a aj deti,, gayovia sa "nenosili", tak sa ženili a mali deti , hnus a pod, ..) dnes za istú amorálnosť môže systém a doba..niečo nie je v poriadku..Many vládnu svetom..nie morálka..))


12.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 7. 2015, 20:52 avatar
inak M.Š..s tou čistotou a nečistou apeluj na politikov...).. krom toho sex je prirodzenou formou života a toho potláčanie môže mať psychické i zdravotné následky..,v rodinách kde vládla prísna morálka napr. sexovalo sa vždy a všade, aj sa bude,


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 7. 2015, 20:54 avatar
Kazda reklama je stavana tak, aby sa tu aj anse dešcka jebali hlava nehlava. Vyslovene trebars teraz s tou coca colou, kto dostane bozk.
Je to akoze take cool, ale je to iba o tom, ze clovek uz nema zabrany. Je mu to jedno, lebo ani nevie, ze mu to jedno nema byt.


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 7. 2015, 20:55 avatar
A inak so Savrasovym ksichtom by som bol rad keby ma vojel tank, ci 130 kilova opica z pralesa.


15.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   6. 7. 2015, 20:59 avatar
pustili porno džewoši v usa a teraz sa tu šeci trtkaju lebo si myslia že to je normalne. nejake otazky?  


17.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   7. 7. 2015, 19:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 655 bytes in 0,332 seconds)