Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Navrhujem opraviť si ruženec.

2
reakcií
649
prečítaní
Tému 27. septembra 2019, 06:56 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 04. 2020
1
24. 07. 2010
22
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 9. 2019, 06:56 avatar
Opravil som si pre seba ruženec, vastne mi to opravil asi ten, čo je vo mne, je to oveľa lepšie a prosil by som niektorých, šo sa už dlhodobo modlia ruženec, či by nevyskúšali sami tuto zmenu a potom, ako to funguje.
Jedna sa o prispôsobeniu ruženca tak, aby tam neboli prvky dogiem, nie je toho veľa.
1.V každom desiatku, kde je slovo panna, vynehať toto slovo. Napríklad: ...... ktorého si panna s ducha svätého počala, povieme iba .... ktorého si z duha svätého počala.
2. V slávnostnom ruženci miesto desiatku : ktorý ťa panna do neba vzal,..... povieme ..... ježiš, ktorý nám pripravil príbytky v nebi a miesto desiatku .... ktorý ťa v nebi korunoval povieme: ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení.

Zdravas mária, milosti plná, pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení. Svätá mária matka božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodine smrti našej. Amen,

Skúste vyskúšať .


2.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2019, 15:51 avatar
To by nešlo. Napr. aj Apoštolské vyznanie viery hovorí: "Verím... v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny, ..."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
príp. i bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mimochodom Apoštolské vyznanie viery je súčasťou modlitby ruženca, "Verím v Boha..." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Izaiáš 7,14: "Preto vám sám Pán dá znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!"
Poznámka: "...Bude to však hneď aj zárukou, že sa splní aj proroctvo dané do ďalekej budúcnosti o počatí a narodení Mesiáša: „Hľa, panna počne a porodí syna!“ Pôvodina má doslovne: „Hľa, panna tehotná a rodí syna!“ Izaiáš prorockým zrakom vidí pannu, ktorá, hoci počala, ba aj porodila, ostáva pannou. A keďže svojho syna doniesla na svet bez ľudského otca, dáva mu meno Emanuel, po slovensky „Boh s nami“. Vlastné mená spojené s Božím menom bývali u Izraelitov veľmi časté, ba užívali aj meno Ježiš. Jedine meno Emanuel sa okrem hl. 7 a 8 knihy Izaiášovej nikde inde vo Svätom písme nevyskytuje; okrem Mesiáša nik sa nevolá Emanuel. Emanuel bude teda zvláštnou, nad všetkých vynikajúcou osobnosťou. Nesporne o tomto dieťati, o Emanuelovi, je reč aj v 8,8–10 a v hl. 9 a 11. Na týchto miestach sa však tomuto dieťaťu pripisujú také vlastnosti a píšu sa o ňom také veci, ktoré sa na nikoho iného nemôžu vzťahovať, len na Mesiáša. Emanuel je teda Mesiáš a v dôsledku toho panna, o ktorej je tu reč, môže byť len matkou Mesiášovou. I najstaršie preklady Biblie dosvedčujú, že Izaiáš tu hovorí o panne a kresťanstvo, počnúc už Evanjeliom sv. Matúša (1,23), plným právom vidí v tejto panne panenskú matku Emanuela-Mesiáša, Preblahoslavenú Pannu Máriu. Jej panenské počatie a jej panenský pôrod má byť tým veľkým zázrakom, ktorým Boh dokáže, že vie svojich oslobodiť aj bez pomoci iných. Veď sám Osloboditeľ sveta sa počal bez prispenia muža, z Ducha Svätého, panensky."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

K tomu, čo sa píše v Biblii o Ježišových bratoch, možno uviesť napr.: "Ježišovi bratia" neboli jeho vlastní bratia, ale blízki príbuzní (bratanci a sesternice). V hebrejčine a aramejčine slovo "brat" znamená aj brata, aj bratanca. Tak napr. dvaja z týchto bratov majú za matku Máriu Kleopasovu (Mt 27, 56), a nie Pannu Máriu (porov. 13, 55). V Starom zákone je mnoho podobných miest (napr. Abrahám a jeho synovec Lot sa volajú bratmi – Gn 13, 8; 14, 12. 14. 16)."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže tá katolícka viera má svoje dôvody aj v Božom slove a jeho výklade. Nejaký odlišný (zásadne odlišný) prístup v tejto veci by bol herézou, bludom a pod. Zlý a nečistý - "nepanenský" - duch dokáže človeka oklamať (Jn 8,44). To, že taký duch môže prebývať v človeku (hoci človek o tom nemusí vedieť), hovorí aj Písmo: "Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po vyschnutých miestach a hľadá odpočinok, ale nenájde. Vtedy si povie: »Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel.« Keď ta príde, nájde ho prázdny, vymetený a vyzdobený. Tu odíde, vezme so sebou sedem iných duchov, horších, ako je sám, vojdú dnu a usídlia sa tam. A stav takého človeka je nakoniec horší, ako bol predtým." (Mt 12,43-46)
Takže dobrý je len oficiálny cirkevný prístup a nie nejaký iný


3.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 11. 2019, 23:04 avatar
nikdy som nepochyboval, že panna počala a porodila syna, dokonca dnes je to takmer bežné a dokonca aj to, že žiadna časť ježišovho tela neprešla touto časťou ženského tela, ale tým, čo vmýšľali dogmy, prešiel asi tadiaľ ich rozum, a nieže prešiel, ale ho tam zabudli.A najviac sa to začalo stavať, ako sa zaviedol celibát.
Pri každom vyslovení panna, mi prejde mysel na to miesto a to nenávidím od vtedy, ako som predsa len zdvihol oči a uvidel som ju ako ženu, ktorá ma rozum a srdce pre nás. Kolko pomoci ku mne prišlo pre jej príhovor tam, kde to bolo treba a preto ma to velmu uráža, ak si niekto nevie zvihnúť oči od jej lona a pozrieť je do očí a zistiť, že okrem toho lona má ešze niečo ďaleko cennejšie a svätejšie . jej rozum a jej milujúce srdce.
V tridente prekliala cirkev sama seba a to využil zlý, aby sa dostal a stále bol v cirkvui a dogmami kadejakými učeniami ju vystavoval na posmech svetu. Prekliata cirkev robí veško naopak, nie tak ako ježiš chcel, ale ako chce ten druhý. Ale nikto z cirkevnej hierarchie nechce toto prekliatie zrušiť, prečo chcú byť radšej pod kliatbou zlého, ako pod kristovou svätosťou ? Pre túto kliatbu ani cirkev nemohla zareagovať a naplniť poslanie fatimy a zbytočne zahynulo viac ako stomilionov ľudí v II svetovej vojne. Kto chce toto obhájiť pred takým bohom, ktorý povedal, že každá kvapka krvi bude zúčtovaná a každá slza zotretá ????
Ježiš nám nechal evanjelium a povedal: viac by ste nestrovili, a to vám musí stačiť, lebo čo je od človeka, môže byť aj ood toho druhého.
Ako môže däúfať niekto, že si ho nájde boh, či ježišš, ak sa zakryje prekliatím. Pred čím vás ochraňuj toto prekliatie, ak sa ho tak zúrivo držíte????? a dokonca tí, čo vám to vyčítame, nás nazývate heretikmi a čo ja viem ešte čím, leže čo ak sa bude vyžadovať samostatnosť osobnosti a nie slepá oddanosť tým, čo pestujú prekliatie ???
Od vtedy, čo som prosil ježiša, aby ma vymanil z tohoto prekliatie , je môj stav lepší a lepší a nie horší a horší, samozrejme môže sa ete hocičo stať, ale on maochránil už veľakrát takým spôsobom pred zlom a zlými, že to môže len on a nie človek.
Zločinci vás predbehnú a uveria v boha, lebo pochopia, že tresty, ktoré znášajú za zlé sú tak kruté, že to nemôže byť od človeka.
Modlíte sa ruženec ?? A ako, to ste schopný aj cez dogmy uveriť, že jeho matka je tu s nami. A čo si má o tom všetkom pomyslieť ??? Roztrhám životopis, ktorý som prežila a nech mi napíšu životopis oni ?????
Aká je to logika, aká inteligencia, aká svätosť ??????
Mňa obviňujete zo zlého, ale pre prekliatie vidíte evanjelium úplne inak, vidite ho tak, ako to chce ten druhý a nie ako ježiš nám ho tu zanechal. Všetko naopak !!!
Preberte sa a zamyslíte nad sebou samým svojím zdravým rozumom, veď ak slepý vedie slepého , padnú obaja do jamy.

A čo ak ten nešistý zlý duch, ktorého cituješ z evanjelia si našiel nakoniec dom, ktorý sa volá katolícka irkev a jej dni od tridentského koncilu sú horšie a horšie. Lebo toto nikoho nemohlo napadnúť, ak je pod prekliatím. lebo pod prekliatím sa robí a myslí všetko naopak a nie eko chce ježiš. Aj vo vatikáne sa usídlili horší a usídlili tak, že nie je možné s nimi pohnúť, lebo netušia, aký duch sa v nich usídlil.

VO fatime bolo povedané, že cirkev bude zachránená aona zachráni tento svet pred istou záhubou v priebehu 8 až 15 rokov a stačí, že jeden takýto nevedomec, čo nevedel, že je v ňom horší vyhlásil: Naša cirkev je svätá a nepotrebuje žiadne záchranu a očistenie a cez sto milionov ľudí zaplatilo za tieto slová, namiest toho, aby si užívali dlhodobý mier,ktorý im bol prisľúbený, ak urobia to, čo chce nebo.
Mohlo nebo predložiť ešte nejaký väčší dôkaz o pravdivosti zjavenia ako vyše 100 milionov ľudí ???????

A vy len spíte a spíte, ako povedl ježiš učenníkom, keď ich potreboval v najťažšej chvíli.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:16,  Tunajší Osvietený alias ardun či Čeka je pozitívny.*13*13*13*13*13*13
dnes, 11:13,  https://zemavek.sk/diktator-matovic-nam-chce-brat-slobody-o-ktore-sme-sa-sami-pripravili/...
dnes, 11:12,  Čo zlé je na článkoch zo ZEM a VEK? Diktátor Matovič nám chce brať slobody, o ktoré...
dnes, 11:08,  154. Jasne. V prípade, že vec tohto sveta nie je priamo nebezpečná, tak môže slúžiť tým...
dnes, 11:06,  Samozrejme, že mu závidíš. Posmievaš sa mu, lebo je lepší ako ty. Zmohol si sa len na...
dnes, 11:04,  Menšina neraz rozhoduje vo voľbách. Napríklad len 17,29 % voličov rozhodlo:...
dnes, 11:02,  Igor Matovic tvrdi ze staci 25% https://youtu.be/pTQfRXKd8TA
dnes, 10:50,  Referendum môže byť funkčné len v prípade ak sa ho zúčastní polovica pravoplatných...
dnes, 10:47,  Lemmy presne tak praskám zavisťou zavidiac Rostasove podnikateľské uspechy . Preto všade...
dnes, 10:44,  -era-, pýtal som sa, pretože príspevok "150" vo mne vyvolal dojem, že si...
dnes, 10:39,  Chápem to je to je ešte mini van
dnes, 10:38,  Za koronu jednoznačne môže Radičovej vláda
dnes, 10:34,  EnaXnaY, potom ale ako si vysvetliť, aj keď len sporadickú, savrasovu prítomnosť...?*01 ......
dnes, 10:25,  havran , ani v KAPITALISTICKEJ demokracii dnes, nie je celkom normálne čo vystrája náš...
dnes, 10:06,  Myšlienka na dnes. "Intelekt u ľudí sa nachádza medzi duchom a hmotou. Keď náš...
dnes, 09:57,  ninka, dobré ránko, cíťme sa dobre... www.youtube.com/watch?v=cqL6OQ9zQv8 *21
dnes, 07:54,  Dakujem enax s chuti som sa zasmial
dnes, 07:26,  Edo ty nás trolik-si tvrdil že Sagan získa zelený dres a vyhral poslednú etapu :)
dnes, 07:25,  Edo tí to vysvetlil Sagan získal zelený dres a vyhral poslednú etapu :)
dnes, 07:18,  Znamena to že americké operácie snažiace sa destsbilizovat aj Rusko
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(62 327 bytes in 0,326 seconds)