Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Navrhujem opraviť si ruženec.

2
reakcií
294
prečítaní
Tému 27. septembra 2019, 06:56 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 07. 2010
22
15. 10. 2017
6
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 9. 2019, 06:56 avatar
Opravil som si pre seba ruženec, vastne mi to opravil asi ten, čo je vo mne, je to oveľa lepšie a prosil by som niektorých, šo sa už dlhodobo modlia ruženec, či by nevyskúšali sami tuto zmenu a potom, ako to funguje.
Jedna sa o prispôsobeniu ruženca tak, aby tam neboli prvky dogiem, nie je toho veľa.
1.V každom desiatku, kde je slovo panna, vynehať toto slovo. Napríklad: ...... ktorého si panna s ducha svätého počala, povieme iba .... ktorého si z duha svätého počala.
2. V slávnostnom ruženci miesto desiatku : ktorý ťa panna do neba vzal,..... povieme ..... ježiš, ktorý nám pripravil príbytky v nebi a miesto desiatku .... ktorý ťa v nebi korunoval povieme: ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení.

Zdravas mária, milosti plná, pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení. Svätá mária matka božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodine smrti našej. Amen,

Skúste vyskúšať .


2.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2019, 15:51 avatar
To by nešlo. Napr. aj Apoštolské vyznanie viery hovorí: "Verím... v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny, ..."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
príp. i bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mimochodom Apoštolské vyznanie viery je súčasťou modlitby ruženca, "Verím v Boha..." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Izaiáš 7,14: "Preto vám sám Pán dá znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!"
Poznámka: "...Bude to však hneď aj zárukou, že sa splní aj proroctvo dané do ďalekej budúcnosti o počatí a narodení Mesiáša: „Hľa, panna počne a porodí syna!“ Pôvodina má doslovne: „Hľa, panna tehotná a rodí syna!“ Izaiáš prorockým zrakom vidí pannu, ktorá, hoci počala, ba aj porodila, ostáva pannou. A keďže svojho syna doniesla na svet bez ľudského otca, dáva mu meno Emanuel, po slovensky „Boh s nami“. Vlastné mená spojené s Božím menom bývali u Izraelitov veľmi časté, ba užívali aj meno Ježiš. Jedine meno Emanuel sa okrem hl. 7 a 8 knihy Izaiášovej nikde inde vo Svätom písme nevyskytuje; okrem Mesiáša nik sa nevolá Emanuel. Emanuel bude teda zvláštnou, nad všetkých vynikajúcou osobnosťou. Nesporne o tomto dieťati, o Emanuelovi, je reč aj v 8,8–10 a v hl. 9 a 11. Na týchto miestach sa však tomuto dieťaťu pripisujú také vlastnosti a píšu sa o ňom také veci, ktoré sa na nikoho iného nemôžu vzťahovať, len na Mesiáša. Emanuel je teda Mesiáš a v dôsledku toho panna, o ktorej je tu reč, môže byť len matkou Mesiášovou. I najstaršie preklady Biblie dosvedčujú, že Izaiáš tu hovorí o panne a kresťanstvo, počnúc už Evanjeliom sv. Matúša (1,23), plným právom vidí v tejto panne panenskú matku Emanuela-Mesiáša, Preblahoslavenú Pannu Máriu. Jej panenské počatie a jej panenský pôrod má byť tým veľkým zázrakom, ktorým Boh dokáže, že vie svojich oslobodiť aj bez pomoci iných. Veď sám Osloboditeľ sveta sa počal bez prispenia muža, z Ducha Svätého, panensky."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

K tomu, čo sa píše v Biblii o Ježišových bratoch, možno uviesť napr.: "Ježišovi bratia" neboli jeho vlastní bratia, ale blízki príbuzní (bratanci a sesternice). V hebrejčine a aramejčine slovo "brat" znamená aj brata, aj bratanca. Tak napr. dvaja z týchto bratov majú za matku Máriu Kleopasovu (Mt 27, 56), a nie Pannu Máriu (porov. 13, 55). V Starom zákone je mnoho podobných miest (napr. Abrahám a jeho synovec Lot sa volajú bratmi – Gn 13, 8; 14, 12. 14. 16)."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže tá katolícka viera má svoje dôvody aj v Božom slove a jeho výklade. Nejaký odlišný (zásadne odlišný) prístup v tejto veci by bol herézou, bludom a pod. Zlý a nečistý - "nepanenský" - duch dokáže človeka oklamať (Jn 8,44). To, že taký duch môže prebývať v človeku (hoci človek o tom nemusí vedieť), hovorí aj Písmo: "Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po vyschnutých miestach a hľadá odpočinok, ale nenájde. Vtedy si povie: »Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel.« Keď ta príde, nájde ho prázdny, vymetený a vyzdobený. Tu odíde, vezme so sebou sedem iných duchov, horších, ako je sám, vojdú dnu a usídlia sa tam. A stav takého človeka je nakoniec horší, ako bol predtým." (Mt 12,43-46)
Takže dobrý je len oficiálny cirkevný prístup a nie nejaký iný


3.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 11. 2019, 23:04 avatar
nikdy som nepochyboval, že panna počala a porodila syna, dokonca dnes je to takmer bežné a dokonca aj to, že žiadna časť ježišovho tela neprešla touto časťou ženského tela, ale tým, čo vmýšľali dogmy, prešiel asi tadiaľ ich rozum, a nieže prešiel, ale ho tam zabudli.A najviac sa to začalo stavať, ako sa zaviedol celibát.
Pri každom vyslovení panna, mi prejde mysel na to miesto a to nenávidím od vtedy, ako som predsa len zdvihol oči a uvidel som ju ako ženu, ktorá ma rozum a srdce pre nás. Kolko pomoci ku mne prišlo pre jej príhovor tam, kde to bolo treba a preto ma to velmu uráža, ak si niekto nevie zvihnúť oči od jej lona a pozrieť je do očí a zistiť, že okrem toho lona má ešze niečo ďaleko cennejšie a svätejšie . jej rozum a jej milujúce srdce.
V tridente prekliala cirkev sama seba a to využil zlý, aby sa dostal a stále bol v cirkvui a dogmami kadejakými učeniami ju vystavoval na posmech svetu. Prekliata cirkev robí veško naopak, nie tak ako ježiš chcel, ale ako chce ten druhý. Ale nikto z cirkevnej hierarchie nechce toto prekliatie zrušiť, prečo chcú byť radšej pod kliatbou zlého, ako pod kristovou svätosťou ? Pre túto kliatbu ani cirkev nemohla zareagovať a naplniť poslanie fatimy a zbytočne zahynulo viac ako stomilionov ľudí v II svetovej vojne. Kto chce toto obhájiť pred takým bohom, ktorý povedal, že každá kvapka krvi bude zúčtovaná a každá slza zotretá ????
Ježiš nám nechal evanjelium a povedal: viac by ste nestrovili, a to vám musí stačiť, lebo čo je od človeka, môže byť aj ood toho druhého.
Ako môže däúfať niekto, že si ho nájde boh, či ježišš, ak sa zakryje prekliatím. Pred čím vás ochraňuj toto prekliatie, ak sa ho tak zúrivo držíte????? a dokonca tí, čo vám to vyčítame, nás nazývate heretikmi a čo ja viem ešte čím, leže čo ak sa bude vyžadovať samostatnosť osobnosti a nie slepá oddanosť tým, čo pestujú prekliatie ???
Od vtedy, čo som prosil ježiša, aby ma vymanil z tohoto prekliatie , je môj stav lepší a lepší a nie horší a horší, samozrejme môže sa ete hocičo stať, ale on maochránil už veľakrát takým spôsobom pred zlom a zlými, že to môže len on a nie človek.
Zločinci vás predbehnú a uveria v boha, lebo pochopia, že tresty, ktoré znášajú za zlé sú tak kruté, že to nemôže byť od človeka.
Modlíte sa ruženec ?? A ako, to ste schopný aj cez dogmy uveriť, že jeho matka je tu s nami. A čo si má o tom všetkom pomyslieť ??? Roztrhám životopis, ktorý som prežila a nech mi napíšu životopis oni ?????
Aká je to logika, aká inteligencia, aká svätosť ??????
Mňa obviňujete zo zlého, ale pre prekliatie vidíte evanjelium úplne inak, vidite ho tak, ako to chce ten druhý a nie ako ježiš nám ho tu zanechal. Všetko naopak !!!
Preberte sa a zamyslíte nad sebou samým svojím zdravým rozumom, veď ak slepý vedie slepého , padnú obaja do jamy.

A čo ak ten nešistý zlý duch, ktorého cituješ z evanjelia si našiel nakoniec dom, ktorý sa volá katolícka irkev a jej dni od tridentského koncilu sú horšie a horšie. Lebo toto nikoho nemohlo napadnúť, ak je pod prekliatím. lebo pod prekliatím sa robí a myslí všetko naopak a nie eko chce ježiš. Aj vo vatikáne sa usídlili horší a usídlili tak, že nie je možné s nimi pohnúť, lebo netušia, aký duch sa v nich usídlil.

VO fatime bolo povedané, že cirkev bude zachránená aona zachráni tento svet pred istou záhubou v priebehu 8 až 15 rokov a stačí, že jeden takýto nevedomec, čo nevedel, že je v ňom horší vyhlásil: Naša cirkev je svätá a nepotrebuje žiadne záchranu a očistenie a cez sto milionov ľudí zaplatilo za tieto slová, namiest toho, aby si užívali dlhodobý mier,ktorý im bol prisľúbený, ak urobia to, čo chce nebo.
Mohlo nebo predložiť ešte nejaký väčší dôkaz o pravdivosti zjavenia ako vyše 100 milionov ľudí ???????

A vy len spíte a spíte, ako povedl ježiš učenníkom, keď ich potreboval v najťažšej chvíli.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:41,  (2) HB, možno to Ficovi pomôže až natoľko, že dostane aj časť Hlinových hlasov a Hlina...
dnes, 21:41,  "Der Salzprinz" OST - Main Theme (Extended Version)
dnes, 21:40,  Aj stranníci mohli všeličo, čo nestranníci nemohli. Ospravedlňovali si to tým, že tí čo...
dnes, 21:39,  Hokejis klame.
dnes, 21:38,  Hokejis šíri vymyslené lži.
dnes, 21:38,  foton neklam !
dnes, 21:37,  Reakcie ľudí, ktorí emocionálne inklinujú k pravde a nenávidia lži.
dnes, 21:36,  https://www.mojevideo.sk/video/3070b/trubanova_matka_sa_stretava_so_smerakmi.html
dnes, 21:36,  Trubanovci natočili video v ktorom prepadnú banku so samopalmi a terorizujú zamestnancov banky...
dnes, 21:36,  Putin o jednání s Zelenským: Proběhlo to dobře, jsem spokojen © Sputnik / Sergei Guneev...
dnes, 21:35,  Obvinenie Fica je smiešne. Liberalizmus západného typu je veľmi škodlivý, hovorí Sulík....
dnes, 21:35,  hokejis všetkých uráža.
dnes, 21:33,  Téma má len nahnať nejaké emocionálne reakcie. Je to klasická troll tema.
dnes, 21:31,  Klamár a dezinformátor.
dnes, 21:30,  Nikto nič nedostáva, to len krvou podliate oči zle vidia. Jediné, čo Osvietený robí je...
dnes, 21:29,  Bijjou tvoji spolufašisti urážajú !
dnes, 21:29,  Snáď slniečkár Hlina mal pravdu a Ficovi to pomôže vo voľbách.
dnes, 21:28,  16. hokejis neurázaj diskutérov!
dnes, 21:27,  Ba práve naopak, ty si tu jediný dokonalý!!!! Shagaru si rozbil ako nikto a nikdy.
dnes, 21:25,  ja ked čítam " nezvratné dokazy" ešte len začínam byt skeptická :)...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
O práci iba v práci. O škole iba v škole.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 850 bytes in 0,495 seconds)